Beveiliging van Agenda WERKGELEGEN HEIDSCIJFERS AMSTERDAM TER DISCUSSIE HELE WEEK ACTIVITEITEN W oningwetwoningen J. Beliën werd te koop niet meer kampioen HSV Inbraken in Wijk aan Zee noodzaak” taxi's... „geen w ERASMUS 13.50 „Van Gat tot Stad OM WOONRUIMTE EERLIJK TE VERDELEN Kort IJmond-nieuws In regionale raad arbeidsmarkt rMaak het zel£ met 1 modestoffen B J -O I J IJMOND 19 7 6 1 8 MAANDAG OKTOBER Heemskerk Afwijzend Raad BOEKHANDEL Velsen-Noord over IJmuiden gesproken J. van Baarsel Wijk aan Zee O Beverwijk Velsen-IJniuiden S»- i' IBS I Velsense taxichauffeurs vragen om ontheffing u.: Ondernemers 9.00-9.30 leeftijden 19-21.30 u. F (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) (Van een onzei’ verslaggeefsters) 3KT- Herfstvakantie begon in de Brulboei met open huis Dat het veiligheidsaspekt daarbij voor op dient te staan en de financiële kant nauwelijks gewicht in de schaal mag leggen spreekt welhaast voor zichzelf. Het laatste woord is nu aan de raad. IJMUIDEN. In Buurthuis de Brul boei in Oud-IJmuiden is de herfstvakan tie weer begonnen. Zaterdagmiddag was het open huis en ’s avonds werd, met de wat oudere jeugd, de disco-avond ge vierd. .■Met die zaterdagmiddagen voor de jeugd zijn we al in september begon nen”, vertelt cultureel werker Fred Gru- ter. ,.De bedoeling is, dat het een open huis voor mensen van drie tot tachtig IJmuiden, Lange Nieuwste 243, tel. 13144, Santpoort, Hoofdstr. 234, tel. 378371. AMSTERDAM. In de eerstvol gende vergadering van de regionale raad voor de arbeidsmarkt wordt een toelichting gegeven bij de vraag tekens die zijn gezet bij de Amster damse werkgelegenheidscijfers. Zo als gemeld heeft een mededeling van een medewerker van de provinciale Economisch Technologische Dienst enige opschudding veroorzaakt in de vergadering van de speciale staten commissie voor de Nota van Uit gangspunten voor het Amsterdam- Noordzeekanaalgebied, op 4 oktober jongstleden. Amsterdam zou de af name van de werkgelegenheid schromelijk overdrijven. De gemeente Velsen beschikt over een stevige taxixvloot. Drie bedrijven houden circa dertig chauffeurs aan het werk Klachten over beregingen zijn er nim mer geweest. Het lijkt allemaal wat in tegenspraak met de acties die taxichauf feurs in Den Haag ontketenden nadat „weer” een collega het slachtoffer was geworden van een overval. Een zaak is in ieder geval wel duidelijk. De minis- teriëlle maatregelen leken aanvankelijk een landelijke noodzaak. Nu ze rechts kracht hebben gekregen blijkt dat an ders uit te pakken. Het is aan de gemeentebesturen om te bepalen in hoe verre geheel of gedeeltelijk ontheffing kan worden verleend. Dat laatste is een zaak van de plaatselijke omstandighe den. Die lijken in de grote steden inder daad wel iets anders te liggen dan in plattelandsgemeenten waartoe Velsen in dat opzicht ook wel mag worden gere kend. Openbare 19-21 u. Openbare bibliotheek, volwassenen en jeugd 1 aangegrepen. In dat opzicht maken de Velsense beroepspersonenvervoer ders geen uitzondering. Het laaatste woord over het „wel” of „niet” is nu aan de gemeenteraad. Het college van B. en W. heeft al laten weten zich met de daartoe bevoegde instanties te zullen beraden,. Bij gelegenheid van de eerstvolgende vergadering zal de gemeenteraad een voorstel worden gedaan. senen en jeugd 19-21. U. DINSDAG 19 OKTOBER Hulpdienst Help een Handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.Zeestraat 81, tel. 24617. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 9-12 en 18.30-15.30 u. Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44: vol wassenen 14-17.30 u., jeugd en speel-o-theek 15-17.30 u. Alarmnummers. Politie en brandweer 25555, Milleuklachten 96000. WIJK AAN ZEE. Op camping Ro- landsduin in Wijk aan Zee zijn dit weekeinde drie caravans opengebroken. Verdwenen zijn onder meer draagbare radio’s en televisies, ’n cassetterecorder, twee walkie-talkies en geluidsboxen. Verder werden er in de caravans flink wat vernielingen aangericht. dam en Den Haag waar ze nog werken met zogenaamde praatpalen. Het kontakt met de centrale ontbreekt rijdens de rit. Aan de andere kant is het natuurlijk wel zo dat je ook met zo’n mobilofoon weinig begint als er een vent een blaffer in je nek houdt. Van zo’n alarmsysteem kan zo’n knaap alleen maar in paniek raken en nog gekkere dingen gaan doen dan hij al van plan was. Die omgebouw de safe is natuurlijk ook niks. Als een overvaller de inhoud wil hebben dan krijgt hij die toch wel”. Een Velsense taxichauffeur krijgt een „prent” van een Velsense politieman. De man had zijn werkboekje niet bijge werkt DIVERSEN DI NSDAG 19 OKTOBER Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: alle Het gemeenteraadslid C. Hoek (Progr. Velsen) heeft het college namens zijn fractie een paar critïsche vragen gesteld. Referend aan een publicatie in een lan delijk dagblad, waaruit blijkt dat de maatregel van Westerterp dreigt te wor den uitgehold vraagt Hoek het college op welke wijze zij de ministeriële maat regelen denkt te realiseren. Zo het colle ge dat -gehéel of gedeeltelijk- niet wenst te doen dan wil de progressief graag weten welke overwegingen bij het bepalen van dat standpunt een rol spe len. Zangavond Velserhooft. De zanga vond die maandag 18 oktober in het gebouw Velserhooft te Santpoort zou worden gegeven is uitgesteld tot maan dag 1 november. Aan het programma wordt dan medegewerkt door het zang koor De Stem uit Bloemendaal. ook een aantal gedeelten uit de provin ciale begroting 1977 (de terugval van de woningproduktie, de nota over de ruim telijke ontwikkelingen in Noord-Hol- land, de werkgelegenheid, het regionaal coördinatiecollege voor openbare wer ken, de uitvoering van de wet selectieve investeringsregeling en de nota over de selectieve groei). De vergadering wordt gehouden op het secretariaat van de raad, Koningin Wilhelmiriaplein te Am sterdam, en begint om 14.45 uur. Op de politie hoe je trouwens ook niet te rekenen. Als je een klant hebt die niet wil betalen en je vraagt assis tentie zeggen ze keihard: „Zoek het maar uit dat 'is onze zaak niet. Laat je klanten van te voren maar betalen. „Trouwens het enige wat afschrikwek kend kan werken zij strengere straffen”, aldus Molenkamp. Tegen de tijd dat het mooie weer voor bij is, zal het nog beter gaan draaien Dan kunnen we het langzamerhand ver der uitbouwen. Eind november of begin december hopen we de discotheek en BEVERWIJK. B. en W. van Bever wijk achten het gewenst, de verkoop van woningwetwoningen te beëindigen. Dit niet alleen op grond van economi sche en technische motieven, maar ook om redenen van een redelijke woon ruimteverdeling en de mogelijkheid, wo ningen uit het gemeentelijk woningbezit voor gebruik door gehandicapten aan te passen. Zoals bekend baseert Amsterdam haar pleidooi voor een voorhaven bij IJmui den op genoemde teruglopende werkge legenheidscijfers. Een woordvoerder van de Economisch Technologische Dienst van de provincie Noord-FIolland heeft de Amsterdamse cijfers bij de bespre king van de nota van Uitgangspunten in twijfel getrokken. Amsterdam zou ■.e'? van onjuiste methoden hebben bediend om tot haar werkgelegenheidscijfers te komen. Daardoor zou de werkgelegen heidssituatie van Amsterdam somberder zijn afgespiegeld dan deze in werkelijk heid is. Volgens de ETD was er eerder sprake van een toeneming van de werk gelegenheid, dan van een afname. In voorbereiding zijn daarnaast plan nen om in de premiehuursector (wo ningwet) circa vijftig nieuwe woningen te gaan bouwen aan de Neckarstraat, dertig aan de IJsselstraat en nog eens tachtig woningen in de saneringswijk rond de Munnikenweg. Anegang 38-40 Wat het nogal verspreid liggende wo- ningbezit van het gemeentelijk grondbe drijf betreft, is het college in principe van plan deze - volgens de huidige inzichten niet meer voor afbraak in aanmerking komende - bezittingen af te stoten, hetzij door verkoop aan de bewo ners, hetzij door onderbrenging in het in 1977 voor het eerst als zelfstandig be- Zjjn collega Guus van der Berg van „Taxi 5000” denkt er ongeveer net zo over. „Een mobilofoonsysteem is zo on geveer het enige waar je in geval van nood „iets” aan zou kunnen hebben. Dat geldt speciaal voor de taxi’s in Rotter- DIVERSENN MAANDAG 18 oktober bibliotheek, De Zwaanstraat DINSDAG 19 oktober k, De Zwaanstraat 4a: 14.30-17.30 u. De 48-jarige Gedrit Molenkamp van „Taxi 6000” vindt een alarmsysteem niet noodzakelijk. „Alle drie de Velsense taxibedrijven beschikken over een eigen mobilofoonnet. Het moet mogelijk zijn daarmee het thuisfront op de hoogte te houden. Het enige wat je zelf kunt doen als je een lastige klant hebt, is in de buurt van collega’s blijven. In IJmuiden hebben. Voor je Amsterdamse collega’s gastens die n.aar destad willen. Nou dan heb je gewoon de mazzel dat ze nog geld Voor je Amsterdamse collega’s die ze die ze mogen terugbrengen ligt dat vaak anders. gemeentewonlngen zal komend iaar worden doorgegaan, waarbij dan vooral de wat oudere woningcomplexen aan bod zullen komen. Omdat het deze week herfstvakantie is, zijn er voor iedere dag activiteiten georganiseerd. Klap op de vuurpijl moet de nachtwandeling voor kinderen van In de nota van aanbieding bij de gemeentebegroting stelt het college de raad een nota in het vooruitzicht, waar in deze kwestig afzonderlijk aan de orde wordt gesteld. Tevens deelt het college mee dat er een plan in voorbereiding is. om een aantal duplexwoningen definitief tot zelfstandige wooneenheden te split sen. De jeugd vermaakte zich zaterdagmid dag in de Brulboei uitstekend. VELSEN Circa dertig Velsense taxichauffeurs zien weinig of niets in de manier waarop minister Westerterp (Verkeer en Waterstaat) hen bij de uitoefening van hun beroep denkt te beschermen. De maatregelen die de minister daarvoor heeft bedacht zijn landelijk door de taxirijders met gemengde gevoelens ontvangen. De mogelijkheid om „ontheffing” te krij gen van de veiligheidsvoorschriften wordt landelijk met beide handen De maatregelen die minister Wester terp zich voorstelt ter beveiliging van de taxichauffeurs omvatten een mobilifoon- Installatie, een stil -alarminstallatie en een in de taxi ingebouwde geldsafe. De zich immer bedreigd voelende chauf feurs hebben om maatregelen gevraagd. De minister heeft die nu gegeven. Voor gemeenten waar de noodzaak voor al die bescherming niet zo noodzakelijk lijkt mag het gemeentebestuur ontheffing verlenen. Dat dit laatste nu in massa gebeurt lijkt niet helemaal in overeen stemming met het verzoek om die maat regelen. Van de afdelingen zijn de kampioenen respectievelijk winnaars: Ere-afdeling: 1. A. de Raad 2900 cm., 2. D. Otte 2520 cm. ,3. J. de Rooy 2225 cm., 4. I. de Vries 2157 cm., 5. P. Woord 2140 cm. A-afdeling: 1. R. Bosma 2382 cm., 2. G. Berkhout 2038 cm., 3. A. Jongbloed 2015 cm., 4. Th. Vrijhoef 1650 cm., 5. mw. D. Berkhout 1443 cm. B-afdeling: 1. J. Beliën 3547 cm., 2. W. Stet 1856 cm., 3. J. Vrijhoef 1717 cm., 4. K. Krom 1386 cm., 5. J. Wullaert 982 de ETD-direkteur zullen in de vergade ring van donderdag 21 oktober van de regionale raad voor de arbeidsmarkt een toelichting geven op de provinciale stel- lingname. De agenda van de regionale raad ver meldt voorts de suggestie van het be stuur om ter gelegenheid van het vijfja rig bestaan van de raad in het begin van 1977 een bijzondere vergadering te wij den aan het thema „Arbeidsmarkt en ruimtelijke ordening”. De raad bespreekt cent konden d>e kinderen zich zater dag al aardig vermaken. Sommigen ko zen voor de knutselhoek, anderen gingen „vadertje en moedertje” spelen of be proefden hun krachten in het tafelten nissen. Ook waren er meisjes die on vervaard de biljartkeu hanteerden. clséruad, vrij zwemmen, maandag 16-17.15 dimnsdag vrij zwemmen 6.45-8.00 uur en 20-21.30 uur. Zwemles Bejaarden van 9.15- Noord-Hollands gedeputeerde IJff en BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. 18.45 en 21.15 u...One flew over the cuckoo’s nest”, 19.30 u.: ,,La doce Vita”. Luxor Theater, Breestraat. Maandag 19 u.: Sneeuwwitje en de zeven dwergen”, 21.15 u.: ..Embroy”: dinsdag 14.15 u.: ..Sneeuwwtije en de zeven dwergen”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer, Huize Schey- beeck, Velserweg. Geopend op woensdag van 14 tot 16.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 25120. Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. Expositi DIVERSENMAANDAG 18 oktoebr Openbare bibliotheek, Kerkweg 45: volwas- VELSEN. Zaterdag hebben 31 leden van de hengelsportvereniging Velsen hun laatste en beslissende wedstrijd van de zomercompetitie gehouden. Dit ge beurde in de Noorder-Leidsevaart. Het weer en de vangst waren deze keer bijzonder goed. Totaal werden er 535 maatse vissen gevangen. De tien beste vissers waren deze keer: 1. J. Beliën 1212 cm., 2. J. Vrijhoef 738 cm., 3. W. Koelewijn 607' cm., 4. D. Otte 538 cm., 5. C. Koelewijn 491 cm., 6. J. Smeets jr. 449 cm., 7. J. Wullaert 425 cm., 8. A. Schaaper 403 cm., 9. G. Berkhout 397 cm., 10. P. Woord 376 cm. 3547 cm. Algemeen kampioen van de zomer competitie is geworden: J. Beliën met 3547 cm. Uit gesprekken met een paar Velsense gasten di enaar de stad willen. Nou dan merendeel van de landelijke collega’s afwijzend tegenover de ministeriële plannen staat. BIOSCOPEN City, maandag en dinsdag 20 uur: „The Sound of Music”. Dinsdag 14.30 uur „Sneeuw witje en de zeven dwergen”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-Zuid Stijlkamegrs en oude gebruiksvoorwerpen. Geopend dagelijks van 10-12 en 14-17 uur ’s Maandags gesloten. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum Moerbergplantsoen, dagelijks van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis, bezichtiging op werkdagen tussen 9 en 12 uur. Tuin Beeckestijn, tentoonstelling Ameri kaanse kunstenaar Peter Chinni DIVERSEN Sociaal Advies Bureau Dinsdag: Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, IJmuviden, 9- 10 uur. De Mei, 11-12 uur, Geelvinckstraat 23. Velsen-Noord. De Haven 14-15 uur, Schipbroe- kenweg 6, Santpoort-Noord. Centrale bibliotheek, Plein ’45, maandag 19- 21.30 uur; dinsdag 10-12.30 uur en 14.30-17.30 uur. Jeugd alleen ’s middags. Filiaal Zeewijk 10-12.30 uur en 1900-21.30 uur. Jeug alleen ’s avonds. Velserbad, uur: 12.10-13.10, 16-17.15 en dames van 8.50-9.20 uur. 10.00 uur. Instructiebad, dinsdag moeders. Stadschouwburg Velsen Maandag en Dinsdag a an vang 20.15 uur; Technische Theatergroep Perspekt met „Shorts”. Zwemmen voor de Jeugd in de herfsgva- kantie: Voor het bedrag van slechts 0,50 kunnen zij terecht in het Vjelserbad op Dinsdag van 10.30 tot 12.00 uur en 13.30 tot 15.00 uur. In het Instruktifebad Zeewijk van 9.45 tot 11.30 uur en 13.15 tot 14.30 uur. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruyscaelstraat. Maandag 20 u.: „One flew over the cuckoo’s nest”; dinsdag 14 u.: „Alice in Wonderland”. DIVERSEN MAANDAG 18 OKTOBER Ombudsteam PPR. Contactadres: Jacq. van Keppel, Jan Ligthartstraat 85, Heemskerk, tel. 38421. Openbare bibliotheek, kerkweg 25: volwas senen en jeugd 19-21 u. Jansheren, Kerkweg 20 u. Hans Wiegel (VVD) over politieke situatie. DINSDAG 19 OKTOBER Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend 14- 17 u. De Zon, Ruysdaelstraat. 20.15 u. vergadering Heemskerkse Ondernemers Combinatie (HOC). Openbare bibliotheek, Kerkweg 45: jeugd 15.30-17.30 u. Alarmnummers. Politie 39111, Brandweer 32121, Milleuklachten 96000. CASTRICUM BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat. 20 u.: „Skyri ders”. voor a.s. BK Met de aanleg van c.v.-installaties in Voor een vrij gering bedrag vijftig jaar zijn we voor het eerst met die open middagen begonnen. Het loopt al aardig’ De wintercompetitie gaat op 30 okto ber van start. vreemd, terwijl ook daar het nodige werd vernield. Die wordt in de nacht van vrijdag op zaterdag gehouden. I I

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7