Waar nu noodgebouwen van l.e.a. o.-school staan BRINK BIEDT RUIMTE VOOR Politiebureau Breestraat KLEIN WOONWAGENCENTRUM wordt niet gesloopt Maak nu Meisje geschept Brommer bleek door bromfiets Woonfunctie van binnenstad versterken Herbezinning op het plan Automobilist Geen botst tegen trein uw keuze! verkeerslichten bij tunneltje Stunt- en vliegwerk tijdens jazzgebeuren toch gestolen „Overbos” i Sr <1 OSS! LUCIA Staatssecretaris Honderden oud- leerlingen op reunie van Cassianusschool DEM-voetbal zoekt bestuurders voor de commissies Meijer opent Nieuwe Slof ye K BEVERWIJK-HE^MSKERK 1 8 19 7 6 MAANDAG OKTOBER UIT HISTORISCHE OVERWEGINGEN: (Van een onzer verslaggevers) van te Japonnen en pakjes van o.a. Tot ziens! I Twee personen gewond kt w feW «WW Leuke combinatie mogelijkheden van WIBOR, RALPH BOVELE EN BUSSE Wilt u goed slagen wacht dan niet te lang en bekijk onze gevari eerde kollektie in de maten 36 t.m. 50 “.jKTjWII BEVERWIJK Ook in kringen van het regionaal woonwagencen trum „IJmond” erkent men de wens van de bewoners elders in de IJmond een kamp van kleine om vang te stichten. Het bestuur van het woonwagencentrum verzocht de gemeente onlangs grond be schikbaar te stellen om aan die wens van deconcentratie woonwagenbewoners te kunnen voldoen. ,N- CTnwbwrww -. 3» o- - C ■A- A (ADVERTENTIE) s (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) isen (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) JAN BAART: ,we (Van een onzer verslaggeefsters) Een ,k-. ,-k •l»-- BEVERWIJK. Wat de ruimtelijke ordening aangaat, staan in 1977 de her ziening van het plan voor het stadscen trum en het ontwerpen van een struc tuurschets oor de gemeente Beverwijk in z’n totaliteit centraal. De trein was na de botsing flink beschadigd en moest worden wegge sleept. Het baanvak bleef tot 21.10 uur gestremd. Van de auto bleven wat brokstukken over. Natuurlijk werd voor de boogie-woog ie’s gebruik gemaakt van de vleugel, waarop met name „mister J’s boogie” in hoog tempo een soepele versie kreeg. Tegenover de politie kon hij dit ver haal niet lang staande houden. Uiteinde lijk bekende hij, de brommer zelf te hebben gestolen en het koopverhaal uit zijn mouw te hebben geschud. ?he al* Dp lel de 67,10 61,00 54,00 65,00 45,50 50,50 71,00 62.5M 76,50 76,70 79,00 35,60 21,30 .95,001 33,00 56,70 67,50 73.50 2,40 111,00 (50,00 152,50 94,00 136,00 62,70 80,50 159.00 170,00 36,00 196.00 84,00 113,00 145,80 41.00 92,10 102,00 89,00 66,00 278,00 29.70 155,00 215,50 182,50 82,50 42,50 53,00 220,00 379100 192,50 92,00 460.00 66,00 51,50 16,00 63,00 36,50 13,35 92.50e 04.00 1.80 25,40 42,00 6.40 13,00 47.90 79,00 42,00 64.50 64,50 48.00 60,00 40,00 05,80 118,50 34,00 40,50 25,90 29,00 82,70 79.50 In de aanbiedingsbrief bij de gemeen tebegroting noemt het college de herzie ning van het stadscentrum dringend noodzakelijk. In het nieuwe plan moet naar de mening van B. en W. de woon functie van de binnenstad worden ver sterkt. Een eventueel noodzakelijke uit breiding van het winkelpakket zou dan ook binnen de bestaande bebouwing moeten worden gevonden, waarbij men met name aan de Meerstraat en Baan- straat denkt. Voorzitter W. Rumping werd niet al leen als bestuurslid herkozen maar ook als voorzitter. De heren B. Kloosterhuis en G. van Beuningen werden ook als bestuurslid herkozen. BEVERWIJK Het voormalige raad huis aan de Breestraat waarin momen teel het politiebureau gevestigd is. blijft ook na de realisering van de plannen tot de bouw van een nieuw politiebureau aan de Kerkstraat als gebouw bestaan. B. en W. vinden het uit historische overwegingen wenselijk het karakteris tieke pand te handhaven. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Een 16-jarige jongen uit Beverwijk is zondagmiddag lelijk door de mand gevallen, toen hij de politie wijs probeerde te maken dat de brommer waarop hij reed door hem de avond tevoren in Den Haag was gekocht. In de nota van aanbieding bij de gemeentebegroting schrijft het college, geen heil in handhaving van het gebouw als politiebureau te zien. Om het voor dit doel geschikt te maken, zou het pand aanzienlijk goedkoper en door willen B. en W. door middel van de aanvraag van litiebureau aan de Kerkstraat bouwen is aanzienlijk goedkoper, en daar willen b- en w. door middel van de aanvraag van rijkssubsidies komend jaar met kracht naar gaan streven. Het oude bureau zou dan kunnen functioneren in de sfeer van bijvoorbeeld een bank- of notaris kantoor. Er werd nog naar voren gebracht dat DEM zeer goede contacten heeft met de ómdere vijf Beverwijkse voetbalclubs en dat men gezamenlijk mét de Beverwijk se Sportraad een eensluidend huurcon tract heeft samengesteld met de ge meente Beverwijk. Voordat de vergade ring ten einde was, werd er afscheid genomen van jeugdleider C. Tol. Deze oud-Volendammer is meer dan 30 jaar jeugdleider bij DEM geweest. Waarde rende woorden aan zijn adres en een cadeau onder couvert waren de waarde ring van DEM voor de verschillende generaties die Cees Tol onder zijn hoede heeft gehad. Ook de heer E. Geldermans verliet een DEM-commissie. Hij heeft een aantal jaren in de redaktiecommissie van Kop Hoog gezeten. Hij kreeg een cadeau onder couvert. Voor de dames waren er bloemen. Dit was eigenlijk het enige duistere puntje wat de voorzitter naar voren bracht en de aanwezige leden, die eigen lijk allemaal al deel uit maakten van een commissie, de anderen bleven thuis, op deze vlotte vergadering kregen te horen. B, en W. van Beverwijk menen nu in overleg met de commissie voor volks huisvesting en stadsuitbreiding een ter rein gevonden te hebben en wel aan de Brink, waar nu de noodgebouwen van de leao-school staan. Het gemeentebe stuur is het eens met het beleid van de rijksoverheid om te proberen de grote regionale woonwagencentra wat kleiner van omvang te maken en elders in het gebied kleine kampen te stichten. Wan neer het terrein aan de Bink voor een dergelijk plaatselijk woonwagenkamp beschikbaar komt is niet bekend. B. *en W. zijn bereid de gemeenteraad voor te stellen het vestigen van een kamp aan de Brink mogelijk te maken. Maar dan zullen de noodgebouwen eerst moewten verdwijnen. teraad mee. Maar wanneer dat het geval zal zijn in nog onbekend. Op het terrein staan nu nog de noodgebouwen van de L.E.A.O.-school.BC YC De steeds zeer enthousiast spelende Ruud Jansen bewaarde zijn eigen com posities voor de laatste ronde, met „latin EX” als vlotte uitsmijter. Aan de Brink kan in de nabije toe komst een woonwagencentrum van klei ne omvang gesticht worden, zo delen burgemeester en wethouders de gemeen- Deze avond der toetsen, met een veel voud aan stijlen, waarbij het stuntwerk op „het grote vliegtuig” niet geschuwd werd, was een aardige staalkaart van hedendaags rijp en groen in de amuse- ments-jazz. Het largetto uit het dertiende orgel concert van Handel kwam met een redelijk stijlvolle versie in het genre swingende klassieken uit de knoppen. Bert Nieborg zong onder meer „The pennies from heaven”, daarbij ouderwets glunderend vanachter zijn brede snor en Ruud Jansen kon „1 like to sing the blues” (vokaal) niet weerstaan. Het programma van „klassieke mu- aiek” tot boogie-woogie, onder het motto „keyboard battle” door de Werkgroep Jazz georganiseerd werd naast Jansen op vleugel, fender piano, synthesizer en een imposant elektronisch orgel, verzorgd door basgitarist Bert Niebong en drum- <ner Guus van der Zande. Tevens moet bekeken worden, of in „Overbos” voorzieningen nodig zijn voor de waterberging. Door de toenemende bebouwingsgraad zijn steeds meer buf- fervijvers noodzakelijk, en in feite is hiertoe nog slechts ruimte aanwezig in het plan „Overbos”. HEEMSKERK. Zelden zal er bij een jazzconcert meer heen en weer gelo pen -zijn dan zaterdagavond door Ruud Jansen, die de toetsenborden van vier verschillende instrumenten bespeelde, rsoms zelfs in één nummer, en bovendien vanachter diverse microfoons zijn aan kondigingen deed. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS voelen er niets voor op de wegsplitsing en de aansluitende weggedeelten van verkeerslichtinstallaties te plaatsen. De maximum- capaciteit van de Viaductweg den alleen meer remmend op de door- de Parallelweg en de Wijckermolen is nagenoeg bereikt. Verkeerslichten zou den aoleen meer remmend op de door- BEVERWIJK. Een 20-jarige jongeman uit Velsen-Noord heeft vrijdagavond samen met zijn 18-jari- ge meisje uit Beverwijk hachelijke avonturen beleefd. De man stond met zijn auto te wachten voor die met lichten bevei ligde spoorwegovergang aan de Spoorsingel, waar op dat moment de trein naar Beverwijk passeerde. Hoe wel de lichten bleven knipperen, trok de automobilist toch op en werd gegrepen door de inmiddels aanstor mende trein naar Uitgeest. Bij het ontwerpen van de structuur schets zal in het bijzonder de herbezin ning op de wegenstructuur aandacht moeten hebben. Ook de. behoefte aan sportvelden zal in dit onderzoek worden betrokken. Een voorbereidingsgroep is momenteel al bezig, zich in deze materie te verdiepen. Vele honderden oud-leerlingen en oud- onderwijzers hebben zich zaterdag uit stekend vermaakt tijdens de reünie va stekend vermaakt tijdens de reünie van St. Cassianus school aan de Romerkerk- van de feestweek ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan. Verrassingen over een weerzien met een vriend en vriendin uit een ver verleden konden natuurlijk niet uitblijven. Afspraken over een vol gende reünie moeten de onderlinge band nu vasthouden en menig oud-leerling riep hierbij de hulp in van de huidge hoofdonderwijzer, de heer Brockhus, om samen in vergeelde schoolboeken te speuren naar de namen en de adressen van medeklasgenoten, die de reünie de reünie hadden gelaten. BEVERWIJK. Een 14-jarig meisje uit Beverwijk is zaterdag gewond ge raakt, toen zij op de hoek Geijssendor- ferlaan-Van Riemsdijklaan geen voor rang verleende aan een 18-jarige brom fietser uit Baarn. Met onbekend letsel wedd het meisje in het Rode Kruis Ziekenhuis opgenomen. Wat de brandweer betreft acht het college een beroepskern van minimaal drie man noodzakelijk. Aan de hand van de praktijk zal dan bekeken moeten worden, of met deze personeels bezetting kan worden volstaan. Voorts moet in 1977 een gecombineerde lage- hogedruk tankautospuit, een gasdetector en persluchtmaskers worden aange schaft. Wie dacht dat met een driemansbezet- ting de mogelijkheden voor het instru mentarium beperkt waren, had buiten dé electronica gerekend. Alle instrumen ten van een symfonie-orkest en de meest gebruikelijke ritmes zaten inge blikt in het „vliegtuig”-orgel met drie toetsenborden, vijfentwintig pedalen en ontelbare registermogelijkheden. Het in stellen voor een nieuw nummer kostte dan ook vaak enkele minuten. In het begin van de avond dreigde de muziek wat in het gedrang te komen door een overdaad aan electronische effecten op het grote orgel, maar gelukkig kwam er tegenwicht. Na de fors aangezette film en am usemen tswijsjes was het een wel daad de fenderpiano te horen in een befaamd jazzstuk als „C-jam blues”. Bert Nieborg en Guus van der Zande kwamen in dit nummer van Ellington niet alleen als begeleiders beter uit de verf, zij kregen nu ook de gelegenheid tot een meer solistische rol, wat prompt tot een aantal open doekjes leidde. De eigenaar van de brommer, die zijn vervoermiddel zaterdagavond bij Hoeve Adrichem was kwijtgeraakt, zag de knaap er ’n dag later op de Romerkerk- weg op rijden. Beiden besloten het probleem aan de politie voor te leggen. Daarbij beweerde de knaap, dat hij de brommer in alle eer en deugd in de residentie had gekocht. De wagen werd door de trein twin tig meter meegesleurd en brak in tweeën. De twee inzittenden werden eruit geslingerd. Beiden liepen een hersenschudding en een sleutelbeen fractuur op, terwijl dë man tevens zijn schouderblad brak en het meisje verwondingen in haar gezicht opliep: Zij werden in het Rode Kruis-zieken- huis opgenomen. Hun toestand is mo menteel redelijk. Dit kruispunt zal nog drukker worden als de op Heemskerkweg tussen de Laan der Nederlanden en de Van Riemsijk- laan eenrichtingsverkeer wordt inge steld in de richting van Uitgeest. B. en W. hopen met deze maatregel de regel matig voorkomende verkeerschaos op de kruising Heemskerkerweg-Laan der Ne derlanden wat te verminderen. Het onvermijdelijke „The entertainer” en Maple leaf rag” van Scott Joplin vertegenwoordigden het modieuze nos- talgisme met het te verwachten succes. Ronduit schitterend was de electronische dixieland, compleet met wasbord en tu ba, in „I found a new baby”. stroming van het verkeer werken, zo schrijven B. en W. in de aanbiedingsnota van de begroting 1977. Wel zal de veilig heid onder meer voor bromfietsers en fietsers worden verbeterd door een an dere belijning van de rijbanen. OOK OP DE KRUISING Benelux- laan-Laan der Nederlanden hoeven mo menteel geen verkeerslichten te komen. BEVERWIJK- Staatssecretaris W. Meijer van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, zal op zater dag 6 november om 10.-30 uur het ontmoetingscentrum „De Nieuwe Slof” aan de Kerkstraat officieel ope nen. Ten behoeve van de brandpreventie kondigt het college een brandbeveili gingsverordening aan, die binnenkort ter vaststelling aan de raad zal worden aangeboden. Voorbereid wordt tevens een rampenbestrijdingsplan, dat op de- zelfsde leest zal zijn geschoeid als het' inmiddels al uitgeteste rampenplan van de gemeente Velsen. te»:?: BEVERWIJK B. en W. achtten zowel met het oog op de financiële consequenties als op de grondschaarste een herbezinning op het plan „Overbos” noodzakelijk. Ingegaan zal moeten wor den, of het terrein (rond de sporthal) een functie moet krijgen op het gebied van de recreatie, van de sport of dat er woningen op moeten worden gebouwd. BEVERWIJK. „Waar halen mensen vandaan om het grote DEM- raderwerk op gang te houden”, ver zuchtte DEM’s voorzitter de heer W. Rumping op de vrijdagavond in De Boog gehouden halfjaarlijkse ledenvergade ring. DEM heeft dringend behoefte aan een aantal mensen in de verschillende commissies om alles draaiende te hou den. De senioren- en paviljoencommissie functioneren nu al niet tot volle tevre denheid. - F J 4 t - .V .ft ■A-

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9