Waar blijft de gemeente Beverwijk? MUNNIKENWEGBUURT IS WACHTEN MOE Kattheater met „Rosé m 17: Sunny Jim in Donkey „De Jansheeren” .4 1 Tijdwerkschema - maart ’77 eerste paal - in de war DAGDROMEN VAN EEN GEVANGENE Toneel in PROGRAMMA KINDERBOEKEN- WEEK Beste schutters Receptie harddraverij- vereniging RECREATIE IN DE VUURLINIE KRIJGT KANS Heftruck reed Aanwijzing auto aan tot woonerf t r Uitbreiding leao-school „De Vrijheid” „Wijk aan Duin” WIJ ZIJN NIEUW Drukke fancy-fair van Zeewijkschool -1 ■Mi 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK 1976 DINSDAG 1 9 OKTOBER Stilte 99 uit ngens h ardine i»i I plaats iendt van de iisstraat ■KEN rw; - F® Ons telefoonnummer staat nog niet in het telefoonboek. knip Ons nummer is: 023 - 37 20 13 Knip het uit! Schrijf het op!^ BEL 023 372013 j L Marsmanplein II A - - I f liwi ip/.' 1* te (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Ral (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) I Bibliotheekfiliaal, De Zwaanstraat, 15 uur voorleesuurtje voor de kleintjes. (sluitend Bestuur, 1 (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Een elfjarige jongen raakte maandagmiddag aan het hoofd gewond als passagier van een personen auto, die op de Steenkade werd aange reden door een heftruck, waarvan de 30- jarige Beverwijkse chauffeur onvoldoen de oplette. De personenauto werd be stuurd door een 31-jarige Heemskerker. De jongen is naar het Rode Kruis Zie kenhuis gebracht. de gemeente gaat gewoon door met haar oude beleid door buiten het comité om te proberen huizen tegen prijzen ver onder de marktwaarde te kopen; de gemeente stuurt ambtenaar Bruins weer de wijk in om huizen te kopen hetgeen niet overeenkomt met hetgeen indertijd met wethouder Kaebisch jr. is afgesproken; brieven van het comité over de aan koop van de firma Van Veen zijn nog steeds niet beantwoord. De brief is ge- maar, de veel tijd vergende inspraak en voorbereiding van de sanering tot een goed einde te brengen. Magr dan moet ook de andere partner, in dit geval de gemeente Beverwijk, er alles aan gele gen zijn het comité in dit streven te helpen. De buurtbewoners twijfelen op recht of de gemeente werkelijk die hou ding aanneemt. Wethouder F. Kaebisch jr. verklaarde ons desgevraagd, dat de heer Bruin be slist niet de wijk ingaat on huizen op te kopen. „Hij is belast met de taxatie van de woningen. Die afspraak is het comité ook bekend”. Commentaar van wethou der A. Hoogeboom op de uitlatingen van het buurtcomite was maandag niet mo gelijk. De wethouder was niet te berei ken. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK-HEEMSKERK. In de buurthuizen en bibliotheken van Bever wijk, Heemskerk en Wijk aan Zee zijn gisteren de kinderboekenweekactiviteiten van start gegaan. In het algemeen had men over de belangstelling niet te kla gen. Voor woensdag staan de volgende evenementen op het programma: Beverwijk De 10 Rijbe- admini- leveling „onze hoop was telkens vergeefs. Van af mei hebben we elke keer gesproken over een buurtvergadering, maar door dat de gemeente niet met plannen over de brug is dat telkens uïtgesteld. Niet de inspraak van de bewoners houdt de zaak op, maar de vertragingstactiek van de gemeente zo meent het comité, dat er aan toevoegt, dat de buurt het zo lang zamerhand „goed zat begint te worden,,. De band kreeg de laatste anderhalf jaar bekendheid tijdens een reeks con certen in Engeland. Tijdens één van die concerten boekte een Nederlandse agent de groep voor een toernee door ons land. De formatie heeft eigen stijl en speelt voornamelijk eigen nummers. De bezet ting is: Martin „Chuck’ Allen, slaggitaar en solozang, John Barry, basgitaar en zang, Jack Hazebroek, slagwerk en zang en Didier Leget, sologitaar en zang. De agenda vermeldt onder meer be schikbaarstelling van een krediet voor het huren van een overblijflokaal en een theorielokaal ten behoeve van de openbare leao-school aan de Brederode- laan in Beverwijk en benoeming van de heer J.P. Visser tot vierde conrector aan het Berlingh College, eveneens in Bever wijk. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMOND Het algemeen bestuur van hei Regionaal Instituut Openbaar voort gezet Onderwijs Midden-Kennemerland komt op woensdagavond 27 oktober bijeen in de Jac. P. Thijsse-school in Castricum. HEEMSKERK. De viermansforma- tie „Sunny Jim” treedt vrijdagavond 22 oktober van half negen af op in het jongerencentrum „Donkey Shot”. Deze Engelse groep, aangevoerd door zanger en slaggitarist Martin „Chuck” Allen presenteert een dynamische vorm van funkmuziek met het accent op het ritme. In Heemskerk heeft men het Kathea- ter leren kennen via voorstellingen van „De Buffons”, „De Monnik” en .Melioga- balus’. Bij Jean Genet symboliseert de roos geen schoonheid, puurheid of maag delijkheid, maar misdaad verraad en homosexualiteit. In zijn romans verheft Genet deze thema’ tot absolute deugden. Daarvan uitgaande heeft het Katheater een stuk ontworpen waarin de emoties en gevolens van een denkbeeldige ge vangene centraal staan. Zes soorten drop en nog acht andere lekkernijen van Red Band. In royale familiezak. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het saneringsplan voor het gebied rond de Munniken- weg (80 nieuwe woningen en herstel van enkele panden) blijkt nog steeds niet te zijn afgerond. Het tijdwerkschema, in overleg tussen het buurt- comité Munnikenweg èn de gemeente Beverwijk opgesteld, raakt hopeloos in de war. Het ziet er dan ook niet naar uit, dat maart volgend jaar de met zoveel spanning tegemoet geziene eerste paal voor de nieuwe wonin gen in het gebied de grond in kan worden geslagen. De Munnikenweg- buurtbewoners worden ongeduldig en zijn diep teleurgesteld. Teleurge steld in de houdinug van de gemeente Beverwijk, die nu wel met een ontwerp-schetsplan op de proppen is gekomen, maar desondanks toch de sympathie van vele buurtbewoners heeft verspeeld. Geïnspireerd door geur en werkelijke gebeurtenissen, berichten die tot hem doordringen en sterk gekleurde flarden van zijn verleden, schept deze gevangene zich in zijn cel een geheel nieuw leven. In dit leven nemen figuren als de rech ter de politie, de moeder, z’n vrienden en moordenaars een belangrijke plaats in. De steeds in andere beelden terugke rende thema’s zijn dood, rituele voorbe reiding tot misdaad, verraad en homo sexualiteit, terwijl er ook momenten zijn HEEMSKERK. De schietvereniging „De Vrijheid” noteerde tijdens de laatste clubontmoeting als tien beste schutters de heren H. Tomas met 91 punten, J. W. Siewertsen 84, H. van Leen 80, W. van Reenen en K. van Dijk ieder 76 D. A. Blanken en H- E. Wouda ieder 75, P. J. v.d. Donk 71, J. M. Meijer en Butter ieder 79 punten. Het puntentotaal was 768. waarop de gevangene zichzelf in andere personen terugziet. Om de sfeer Van dromen zoveel moge lijk te benaderen heeft het Kattheater gekozen voor een sterk visuele benade ring. De voorstelling in „De Jansheeren” begint om half negen. Kaaiden zijn van heden af verkrijgbaar bij de Nutsspaar- bank, Deutzstraat 4, telefoon 3338 in Heemskerk, bij Reisbureau Oosterom, Zeestraat, telefoon 24438, Beverwijk en eventueel aan de zaal op de avond van de voorstelling. HEEMSKERK. Voor de vierde maal zal het Kattheater en vrijdag 22 oktober optreden op uitnodiging van het Assumburgtheater, ditmaal met het nieuwe stuk „Rosé” met als ondertitel „dagdromen van een gevangene”. De voorstelling wordt gegeven in De Jansheeren”. Begrip heeft men voor de stagnatie die is opgetreden toen wethouder Janssen jr. door zijn ziekte de bemoeienissen met de sanering aan een college-wethouder meest overdragen. Maar geen begrip kan men opbrengen voor de talloze dingen schreven in december 1975 (het pand is inmiddels door Rob Slob gekocht). de aanpassing van de nieuwbouwplan- nen, zodat de drie redelijk goede wonin gen aan de Van Harencarspelstraat kun nen blijven staan en worden verbeterd. De stilte rond het saneringsplan in de Munnikenwegbuurt blijkt de zaak geen goed gedaan te hebben. Het buurtcomite is nog steeds enthousiast aan het werk om samen met de Stichting Landelijk Ombudsteam Stadsvermewiing uit Alk- (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan houdt de hard draverij vereniging „Heemskerk” op woensdag 27 oktober van vier tot zes uur een informele receptie in café Dam. BEVERWIJK. Voor donderdag 21 oktober heeft het buurthuis ,,Wijk aan Duin” een zeer bekend toneelspel op het programma staan, namelijk „De herber gierster” van Carlo Goldoni. Deze auteur is bij velen bekend als de schrijver van „De knecht van twee meesters” en „Ro saura.” Buurthuis Wijk aan Duin, Wilgenhof- laan, 9.30 uur muurkrant maken voor kinderen van 4 tot en met 6 jaar, 14 uur dia’s en stripverhalen maken voor de lagere schooljeugd; Buurtcentrum De Schans, Schans 10- 12, 14 uur vertoning sprookjestekenfilm voor 6-12 jarigen; Bibliotheekcentrale, Kerkstraat, 10 uur zelf sprookjes schrijven of herschrijven voot kinderen tot en met 14 jaar. Heemskerk Buurtcentrum De Werf, Jan Ligthart- straat, 10-12 en 13.30-15.30 uur program ma over trollen, grollen en dwergen onder de noemer „de onderwereld van de sprookjes”; Buurthui^ d’Evelaer, Luttik Cie, 13.30 uur speurtocht langs alle buurthuizen in Heemskerk; Buurtcentrum Bronckhorststraat, gramma Buurthuis De Zandkraai, Handelstaat, 10-12 en 13.30-15.30 uur Boeknedag met onder meer voorlichtingMtand openbare jeugdbibliotheek en grote boekenkwis. Buurtcentrum De Lichtboei, Maas straat, 10 uur uitbeelden van sprookjes door 4-6 jarigen. 14 uur songfestival en modeshow (zelf kleren meebrengen) voor 6-12 jarigen. Wijk aan Zee BEVERWIJK. Hoewel er nog geen enkele prioriteit aan kon wor den toegekend lijkt het het college mogelijk de zogenoemde Vuurlinie als recreatiegebied tot ontwikkeling te brengen. Wat de strandrecreatie betreft, zal ten gevolge van de strandverbreding een verlenging van de strandafgang bij De Zwaanstraat komend jaar noodzakelijk zijn. BEVERWIJK. Zaterdag werd er hl de Zeewijkschool een grote rommel markt gehouden waarvan de baten be stemd waren voor een te houden feest voor de kinderen die dan het 50-jarig jubileum van hun school gaan herden ken. In het buurtmededelingenblad nr. 12 van oktober stelt het buurtcomite de vraag wat de Munnikenweg en omge ving is opgeschoten met 10 maanden overleg. Het overleg met de gemeente kreeg pas na de algemene vergadering van de buurt in november vonig jaar werkelijk gestalte. Het buurtcomite wil de spijkers met koppen slaan. Dat van die gedachte niets is terecht gekomen is niet de schuld van het comité en de inspraak van de buurt, zo redeneert men, maar kan op het conto worden geschreven van de gemeente, die de zaken rond de sanering van de Munni- kenwegbuurt te slap heeft aangepakt. Schuilhoek, Van uur kleuterpro- Vrijdag j.I. barstte de bom en liet het buurtcomite een brief bij het Stadskan toor bezorgen, waarin nadere informa ties werden verstrekt over de onhoudba re toestand en onzekerheid waarin de Munnikenwegbuurt verkeert. Op die vrijdag ook ontving het buurt- com'ite van de gemeente een ontwerp- schetsplan van hoe de buurt er uit zou kunnen zien. Woensdagavond zal het comité zich over dit plan buigen. Een plan dat vele maanden te laat is geko men. Het buurtcomite is het wachten moe geworden, zo schrijft men. „We zitten er niet om te wachten, maar om te werken en we werken voor: nieuwbouw met betaalbare huren voor Beverwi jkersver betering van nog goede woningen en het opknappen van de buurt”. De opvoering van dit blijspel wordlt verzorgd door het „Theater Amsteijdam” waarvan alle medewerkenden een oplei ding hebben gehad aan een toneelschool of een academie voor kleinkunst. Geen amateurs dus, zoals veelal bij de voor stellingen in „Wijk aan Duin.” De voor stelling begint om acht uur. Voor dege nen die bezwaarlijk op eigen gelegenheid naar het buurthuis kunnen komen kan voor een vervoersmogelijkheid worden gezorgd als men tijdig even contact met het buurthuis aan de Wilgenhoflaan op neemt, eventueel via telefoonnummer 20944. I (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK De verkeerscommis- sïe vergadert 'op woensdag 27 oktober van half acht af in het openbaar in het gebouw van gemeentewerken. Op de agenda staan onder meer een bespre king van het parkeren in het centrum en de aanwijzing van de Bizetstaat als officieel woonerf die in de afgelopen tien maanden als teleurstellend op het buurtcomite zijn afgekomen. In het mededelingenblad komt men tot deze opsomming: „het blijkt dat we nog steeds op belangrijke punten zoals de huurprijs van de nieuwe woningen (80 stuks), nota van uitgangspunten door de gemeente raad, geen vaststelling van een schrifte lijke toezegging hebben; de gemeente zegt soms vergaderingen een dag van tevoren af en stukken voor de vergaderingen komen niet op tijd binnen of komen helemaal niet, zodat de leden van het buurtcomite onvoorbereid de vergadering ingaan; het buurtcomite verkeert nog steeds in grote onzekerheid over de hoogte van de huren van de nieuwe woningen, de inde ling en de opzet van de buurt en over het type woning. Wel streeft men naar een dichte bebouwing, waarin een mini male breedte van 4,50 meter is en een diepte van pak-weg 9 meter is toege staan, maar enige zekerheid hieromtrent heeft men niet. Het buurtcomite had zeker van de gemeente verwacht, dat men iets kon zeggen omtrent d e verwachten subsidies van het rijk. Het is de hele dag erg druk in en rond de school geweest. Op het school plein werden volksdansen gehouden en in de verschillende schoollokalen en ook de wandel gangen was van alles te doen. Naast een groot aantal tweedehands spullen die te koop werden aangeboden, waren er veel oude boeken. Men kon de naam van een pop raden en het gewicht schatten van het onderwijzend perso neel. sedienst Start problemen7 U belt wij komen’ j jt' Gespecialiseerd op snelk-service. Accu's testen en laden. tevens accu’s in bruikleen A Open vanaf 7 00 uur s morgens ACCU-DIENCT Winkelcentrum Haarlem Noord 14

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9