WETHOUDER A. HOOGEBOOM OVER MUNNIKENWEGBUURT: Roelofsen I week lang centraal Voor hobby en I I II i Sprookjes staan 99 99J Ifchnlsch speelgoed modelbouw Opening Modelflat II o Jubileumviering bond van militaire oorlogsslachtoffers Andere brievenbussen BUURTHUIZEN EN BIBLIOTHEKEN HEBBEN ’T DRUK ^1 NU LAARZEN KOPEN S. P. Kuyperplantsoen 100 Jaar Van Pampus 'i HK 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 6 WOENSDAG 20 OKTOBER (Van een onzer verslaggevers) WONINGINRICHTING b 1! koopt u bij: (Van een onzer verslaggeefsters) Onderwereld Programma o en de mooiste laarzen MARKTPLEIN 38-40 IJMUIDEN - telef. 12348 nummer 1 Barteljorisstraat 3, Haarlem, tel. 310987 Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur want die springt er uit door kwaliteit - exclu siviteit en service. BARTELJORISSTRAAT 31 HAARLEM Voor de toekomstige bewo ners van het S P. Kuyperplant soen, de Bloemstraat en de Bik en Arnoldkade in Oud IJmulden hebben wij een flat kant en klaar ingericht met aiies „erop en eraan”, zodat zij een indruk kunnen krijgen van de moge lijkheden om van hun toekom stige woning een gezellige leefruimte te maken. Opknappen BEVERWIJK In de nieuwe Munnikenwegbuurt zijn huren van ƒ200,per maand niet haalbaar. Deze sombere opmerking maakte wet houder A. Hoogeboom dinsdagmiddag tijdens het wekelijkse persgesprek van het college, waarin de problemen van dit eerste stadsvemieuwings- project van Beverwijk centraal stonden. JUBILEUM AANBIEDING: Wit- of geelgouden solitairring met een briljant van 0.25 karaat, kwaliteit fijn wit en loupezuiver. Normale prijs 1050. Jubileumprijs 750.. ww i I Z SI (ADVERTENTIE) Huren van f 200 niet haalbaar unie Wethouder A. Hoogeboom (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) =9| ek (ADVERTENTIE) Kinderboekenweek trekt erg veel belangstelling MM (ADVERTENTIE) 20u.: 15u.: „De die zichzelf van kroontjes en toverstaven Grallen zijn, ona, jzin an ge ,Sex- Ray •Bert /aart Con- de ■ton. „Ik ben verbaasd over hetgeen hel comité heeft verklaard”, aldus de wet- Dat de schuld van de vertraging bij de gemeente gezocht moet worden vind!1 wethouder Hoogeboom ook niet juist hebben voorzien, een rondedansje, peet met brilletje straat zouden drie huisjes kunnen blij ven staan. En zo kom je weer in de problemen. De zaak wordt opgehouden. Telkens blijkt weer dat er geen begrip is voor de werkwijze van een gemeentelijk apparaat. Speciaal de ambtenaren die de meeste kinderen de vloer als onder grond verkozen. het project van de Munnikenweg voor- ning van deze ambtenaren in de war schoppen interesseert ze niet”, zegt de wethouder. Inderdaad. Een foutje van de gemeente”. Gemeente, werkgroep en buurtcomite zijn inmiddels wel nader tot elkaar ge komen voor wat betreft de uitgangspun ten van de stadssanering. Bebouwing: handhaven van een rela tief hoge bebouwingsdichtheid door de bouw van kleinere woningen. Sociaal onderzoek: de grootte van de woningen moet aansluiten bij de samen stelling van de buurt. Nieuwbouw: de nieuwbouw dient te beginnen aan de voormalige De Vis- scherstraat. Daarin dient direct woon ruimte als wisselwoning te worden gere serveerd. De nieuwe woningen zijn be stemd voor de huidige buurtbewoners Spelen: speeltuin opknappen. De uit werking van het plan dient te geschie den via een bestemmingsplanprocedure. Morgen (donderdag) kan de jeugd in het kader van de kinderboekenweek van de volgende activiteiten genieten: BEVERWIJK Buurthuis Wijk aan Duin, Wilgenhoflaan, 14 uur ruilbeurs voor 6 tot en met 12-jarigen: Buurtcen trum De Schans, Schans, 10.30 uur boe- kenruilmarkt voor kinderen 6-12 ujaar; kenwegbuurt betekent het gewoon nau welijks betaalbare huren. „Het is een kwestie van wat kan ik betalen. Boven dien bestaat er ook nog zoiets als huur subsidie. De gemeente gaat er alles aan doen van het rijk subsidies los te peute ren om de huren zo laag mogelijk te houden”. „Grillen" zijn Hef, maar ontzettend le lijk. Daarom werd er door de groep kinderen die deze figuren uitbeelden ge concentreerd gewerkt aan het maken van de meest afzichtelijke maskers. Conditietraning voor dames en heren Conditietraning voor vele sporten Haltertraining onder deskundige begeleiding Afslanken/lichaamscorrectie Spaarnwouderstraat 134 zwart - Haarlem - Tel. (023) - 323 115 Openingstijden: maandag en donderdag: van 17.00 tot 22.00 uur. Dinsdag, woensdag en vrjjdag van 12.00 tot 21.00 uur. Zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. 31- be- echt ven. I;; A'dam, Kalverstraat 56, tel. 020-23 39 79 Kalverstraat 117, tel. 020-23 68 98 Nieuwendijk 140, tel. 020-24 68 97 Den Haag, Plaats 5, tel. 070-46 28 55 □or man bon- „Het JMax Walt 1 uit zo- zond n Tevens werd door elke groep een eigen (geheim) taal ontworpen en studeerde men „volks” liederen in. s Middags kwamen al die activiteiten tesamen in een geestig toneelspel, waaraan door alle aanwezigen erg veel plezier werd be leefd. Dinsdagmorgen was het in de jeugdbi bliotheek van Heemskerk een drukte van belang, toen zo’n honderd kinderen na het sprookje „Doornroosje” te hebben aangehoord prachtige kleurplaten moch ten gaan invullen. Een karwei dat con centratie en ruimte vereist, vandaar dat Dat de gemeente geplande vergaderin gen in de war zou sturen zit de wethou der ook huizenhoog. „In augustus moest een vergadering wegens vakantie van sommige mensen worden uitgesteld. Ook de nieuwe datum moest verschoven worden toen bleek dat de LOS uit Alk maar niet kon komen. De uitnodiging voor een volgende vergadering is toen op een verkeerd adres terecht gekomen. HEEMSKERK Buurtcentrum De Werf, Jan Ligthartstraat, 10-12 en 13.30- 15.30 boekendag; Buurthuis D’Evelaer, Luttik Cie, 10-12 uur onderwereldpro- gramma; Buurtcentrum De Schuilhoek, Van Bronckhorststraat, 13.30 uur speur tocht; Buurthuis De Zandkraai, Handel- straat, 13.30-15.30 uur kleutermiddag; Buurtcentrum De Lichtboei, 10 uur ver- rassingsprogramma voor alle leeftijden; Bibliotheekfiliaal Kerkweg, 10 uur pop penkastvoorstelling de sprookjes op het oog heeft. De buurt huizen De Schans en Wijk aan Duin haakten daar gisteren op in met een sprookjesspeurtocht door Beverwijk, ter wijl in de bibliotheekcentrale door stu denten van de Pedagogische Academie een vrolijk poppenkastspel werd opge voerd dat resulteerde in de uitreiking van „leesdiploma’s” aan die kindern, die tijdens de zomervakantie tenminste vijf boeken hebben gelezen en daarover een opstel of tekening vervaardigden. Tegelijkertijd werd in buurthuis „De Zandkraai” aan de Heemskerkse Handel- straat aandacht besteed aan „de onder wereld van het sprookje”, waaronder men zaken als kabouters, elfen, grollen, grillen en grallen rangschikt. Ruim zeven tig kinderen toverden zich met behulp van zelfgemaakte maskers en crêpe-pa- pieren gewaden tot dit soort figuren om._ Zoals bekend is de kinderboekenweek dit jaar geïnspireerd op het motto „Je eigen taal”, waarmee men dan vooral Beverwijk wil geen krottenwijk van de toekomst bouwen. In augustus zijn we met dat overleg rond gekomen”. Zo zien „grallen" eruit, aldus De Zandkraai, vriendelijke we zentjes die altijd in zijn voor een grap. Laagbouw: er moet laagbouw komen; eengezinswoningen van het type 4,50 a 5,00 meter, overeenkomstig het huidige karakter van de bebouwing. „Ik krijg wel eens de indruk, dat de communicatie in de buurt, en dan be doel ik die tussen het werkgroepje en het buurtcomite, niet al te best is. Dat de leden van het werkgroepje, die ook in het buurtcomité zitting hebben, de informatie niet doorspelen”. Hij komt met een keihard voorbeeld. Het buurtco mité deelde maandagmorgen jl. mee, dat de gemeente nimmer de brief van het comité heeft beantwoord, waarin op de mogelijke aankoop van de panden van de firma Veen wordt gewezen. „Op 9 september, dus zes weken geleden, is dat zaakje in de werkgroep besproken. Dat die informatie niet is doorgespeeld kan ik niets aan doen. Maar wat heeft de werkgroep nu voor zin als blijkt dat er gewoon wordt vergeten dingen door te spelen”, zegt wethoudei' Hoogeboom. Het uitgangspunt over de lage huren (maximaal 200,- por maand voor een eengezinswoning en f 160,- voor een be jaardenwoning) valt in feite buiten dit akkoord. Deze trieste waarheid karakte riseerde wethouder Camfferman met de opmerking, dat de overheid zorg heeft te dragen voor een woonsituatie van deze tijd. Voor de bewoners van de Munni- Ook wethouder Hoogeboom is droevig gestemd over de stagnatie van het sane ringsproject (zie krant van dinsdag). Bouwen in maart volgend jaar ziet ook hij niet als een haalbare kaart. Wat dat betreft komt zijn mening overeen met die van het buurtcomitéé, dat maandag morgen de stilte rond deze stadsvernieu wing met een aantal verwijten aan het adres van de gemeente doorbrak. Deze doorbreking van de stilte, indertijd over gekomen door én de gemeente én het buurtcomité, is bij de wethouder en de ambtenaren, die zich met bet project bezig houden, hard aangekomen. BEVERWIJK/HEEMSKERK. De kinderboekenweek is in de noordelijke IJmond bezig een enorm succes te worden. Iedere dag verzamelen zich honderden kinde ren in buurthuizen en bibliotheek- vestigingen om deel te nemen aan één van de vele activiteiten die daar ter gelegenheid van de kin derboekenweek nog tot en met vrij dag worden georganiseerd. houder, die de wrevelige opmerkingen aan het adres van de gemeente zou willen rangschikken onder de noemer communicatiestoornis Opknappen: de Alkmaarseweg, de even (westelijke) zijde van de Munni- kenweg en de Wolf en Dekenstraat wor den opgeknapt. Zonodig kan vervanging plaats vinden. WIJK AAN ZEE Revalidatiecen trum Heliomare, 15 uur vertoning „Sabu en de Toverring” in samenwerking met Bibliotheekfiliaal De Zwaanstraat, aan vang 15 uur. In de jeugdbibliotheek fleemskerk wa ren ruim honderd kinderen druk bezig met het invullen van sprookjeskleurpla- ten. Enerverend werk, vandaar dat de meesten de vloer maar als ondergrond gebruikten. Uit zijn mededelingen kan men conclu deren dat er lang en uitvoerig is gespro ken over het nieuwe profiel van de Munnikenwegbuurt. De 80 nieuwe hui zen zouden zodanig gerangschikt moeten worden, dat iedereen tevreden kon zijn over hetgeen overbleef voor groen en dergelijke. do. miko (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De afdeling Noord- Holland van de Bond van Nederlandse Militaire Oorlogsslachtoffers houdt za terdag 23 oktober van twee uur af eer» contactbijeenkomst in de grote zaal van „De Jansheeren” in Heemskerk, ter gele genheid van het dertigjarig bestaan. Voor deze bijeenkomst zijn al twee honderd inschrijvingen binnen gekomen. Binnen de .afdeling is wel Sprake van enige vergrijzing, maar er melden zich ook weer jonge leden die in hun militai re diensttijd minder vailde of invalide zijn geworden, want behartiging van hun materiële en sociale belangen re kent de bond zich ook tot haar taak. In dat kader vervult het éigen revalidatie centrum in Doorn met aangepaste bun galows en omscholingsmogelijkheden een belangrijke funktie. Na het officiële gedeelte krijgt de bijeenkomst zaterdag een feestelijk ka rakter vanwege de jubileumviering. Ver wacht worden afgevaardigden van het hoodfbestuur en van afdeling Amster dam, Utrecht en Leiden. „De gemeente zou met tekeningen en een beschrijving van het saneringsplan komen. Ambtenaren hebben keihard ge werkt om alles op tijd klaar te krijgen 11 oktober zou de gemeente de zaak in orde hebben. Dat is twee dagen latei geworden. Oké. Maar niemand vraagt zich af wat voor problemen er ontstaan als blijkt, dat men plotseling weer iets anders wil; in de Albert van Saksen- „We hebben bijna een half jaar ge praat over de uitgangspunten van de stadsvernieuwing. Belangrijk natuurlijk. HEEMSKERK. B. en W. hebben aan de raad een bedrag van 13.300 gevraagd voor het aanbrengen van nieu we brievenbussen in de hallen van 192 flatwoningen aan de Jan Ligthartstraat. De PTT stelt namelijk wettelijk nieuwe eisen aan brievenbussen, uit gaande van het standpunt, dat een doel matige brievenbus essentieel is voor het economisch fuinktioneren van het mo derne postbedrijf. De kans op beschadi ging van stukken is dan ook geringer. De PTT-actie kan voor woningéigenaren betekenen, dat zij andere brievenbussen moeten aanbrengen. In overleg met de directeur van het postkantoor Beverwijk zal wat de ge- meentewoningen betreft de „aanpassing” in fasen geschieden. Gebleken is, dat het meest urgent is het plaatsen van aangepaste brievenbus sen in de hallen van de 192 flatwonin gen aan de Jan Ligthartstraat. Buurthuis „De Werf” organiseerde eveneens een speurtocht over taal en sprookjes, in dit geval langs alle buurt huizen in Heemskerk. D’Evelaar kwam met een kleuterprogramma, „De Schuil hoek” met een boekendag, waarin door de bibliotheek voorlichting over jeugd boeken werd gegeven en onder meer een grote boekenkwis werd georganiseerd, terwijl „De Lichtboei” de kleintjes sprookj esplaten liet plakken en met de groteren een uiteraard op sprookjes geïnspireerd toneelspelletje deed. Straten: het huidige stratenpatroon wordt in principe gehandhaafd. In het „onderwereld"programma van buurthuis De Zandkraai speelden ook elfen een rol. Hier oefenen de kinderen, t -

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9