Trap’m op zijn staart Alpha Engeneering Beverwijk nu verenigd onder één dak Zusterlijk weerzien na zesentwintig jaar 1 A 9150,- “"■wr tl y h z >1 HAMSTEREN VOOR HERTEN, GEITJES EN SCHAPEN De Bat 127 zet al z’n klassegenoten op afstand In prestaties en prijs! I' jS Wandelen met de N.H.W.B, Nog eens actie Vluchtelingen '76 j Hl op vrijdag 5 november MOEDERBRIGADE IS BEZORGD ft Officiële opening 6 7 19 7 6 IJMOND V R IJ D AG 2 2 OKTOBER Tl t l r ■HM Als 2-deurs v.a. Zijn flitsende acceleratie, zijn hoge top, zijn korte remweg, 4 T BEVERWIJK. Op vrijdag 5 no vember zal burgemeester A. J. Hu bers van Beverwijk het nieuwe kan toor van Alpha Engineering aan de Parallelweg officieel openen. Daar mee is dan een bouwperiode afge sloten die op 5 december vorig jaar begon met het heien van de eerste paal. Voor Alpha Engineering be tekent het nieuwe gebouw een bun deling van krachten, die voorheen over vijf vestigingen in Beverwijk verspreid waren. zijn rotsvaste wegligging - daar kan geen ander uit z’n klasse tegenop. Tegen z’n prijs trouwens ook niet! „Ja, nu realiseer ik me hoe lang zesentwintig jaar eigenlijk is. Ik zal je vertellen: toen mijn zusters mij op Schiphol kwamen ophalen, herkenden wij elkaar eerst niet. Je verwacht toch het gezicht van vroeger, al weet je dat ook zij ouder geworden zijn”. Terwijl zij dit vertelt zit ten mevrouw Jo van Beelen-Bos en haar jongere zuster Gré el kaar nog steeds een beetje on wennig aan te kijken. Beiden denken terug aan de afgelopen zondagmorgen toen mevrouw Jo van Beelen na zesentwintig uur vliegen op Schiphol aan kwam. Zij heeft net zo naar haar zusters uitgekeken als an dersom, nadat zij ruim 26 jaar in Australië had gewoond en in die tijd haar familie niet meer had gezien. (ADVERTENTIE) Imp. Leonard Lang, Daniël Goedkoopstraat, Industriegebied/Amstel, Amsterdam. Iel. (020) 924888. Prijzen af Bom, inkl BTW. on m- m. tie 55, i u. en s- er I- n n n 1. i. a Q d De burgemeester van Veisen Redactie Loes De Fauwe, tel. 02550-15389 n n tid >P Alpha Engeneering wil voor de Bever- wijkse bevolking de officiële opening •Ik dacht wel eens; zal ik gaan vooral toen ik het bericht kreeg van het overlijden van moeder maar ik kon ze niet alleen laten. Mijn man Alpha Engeneering, dat op 1 novem ber 1956 va-n start ging, houdt zich bezig n »e rt li »r tot el. oT’ i. b n- .30 7 Het nieuwe kantoor van Alpha Enge neering is inmiddels geheel gereed en sinds eind augustus in gebruik. Het kan toor is alleen getooid met de naam „Alpha”,' maar zal desondanks niet gauw 1945 kwam Jo Bos met haar ouders en twee zusters in IJmuiden wonen. Ze lèerde daar Jan van Bee- len, de zoon van aannemer van Beelen kennen. Ze trouwden en in 1950 stap te de jonge mevrouw van Beelen op het eerste emigrantenvliegtuig dat naar Australië vertrok. Zij volde toen met hun zoontje haar man, die een maand eerder was vertrokken. met het tekenen en ontwerpen van al lerlei installaties en ook met de realise ring van complete fabrieken. Het be drijf, dat zioh in 1959 in Beverwijk vestigde en in die jaren een stormachti ge groei doormaakte, is sinds enge jaren een volledige dochteronderneming van VMF-Stork. Men kan zich van te voren laten inschrijven bij H. C. Smit, Lange Nieuwstraat 408, tel. 02550-13024; J. Mulders, lepenstraat 10 en J. F. Koks, Eenhoornstraat 18 allen te IJmuiden en B. H. Uytendaal, Burgemeester Weertplantsoen 72 te Santpoort. Het jonge gezin ging wonen en een plaatsje dat Bundaberg heet, later verhuisden zij naar Brisbane en nu wonen ze sinds tien jaar op een boerderij in een dorp buiten deze be kende stad. Jan van Beelen, metse laar van beroep, heeft inmiddels een goedlopend aannemersbedrijf opge bouwd. „We hebben ons best gedaan voor Australië”, glimlacht mevrouw Van Beelen, en dan doelt zij op de acht kinderen die zij kregen en die inmiddels het geslacht Van Beelen door middel van negen kleinkinderen een voortbestaan hebben gegaran deerd. De acht kinderen waren voor haar overigens een van de redenen wfcarom zij. pas na zoveel jaren voor een bezoek naar Nederland reisde. weer behoorlijk van werk voorzien. Voor 60 procent bestaan de opdrachten uit werk voor het buitenland en vooral in de buitenlandse markt ziet het bedrijf nog nlieuwe mogelijkheden. Heel origineel zijn alle ruimten niet van een nummer voorzien, maar van een historische Beverwijkse naam. zoals ’t Wijckermeer, ’t Vierendeel, de Caeg. Het ontwerp van het kantoor was in handen van Alpha Engeneering zelf, terwijl de bouw werd gerealiseerd door Bouwbe drijf Midreth uit Mijdrecht. Bij Alpha werken momenteel 175 mensen in Beverwijk en 35 in Utrecht. Directeur Tj. D. Jippes ziet momenteel redelijk goede perspectieven voor Alpha. Na de moeilijke periode, die men eind vorig jaar doormaakte, toen zelfs voor een korte periode werktijdverkorting moest worden aangevraagd, is men nu op de weg staan de stoep hebben :d 51 en ik zijn ook nog nooit bij elkaar weg geweest, terwijl ik nu ruim een maand hier ben. Ik denk daarom dat hij ook wel over komt”. Maar dat zal dan ook slechts voor een bezoek zijn. Ondanks het feit dat mevrouw Van Beelen het veel genoe gen doet haar familie weer te zien, zou ze voor geen geld definitief te rugkomen naar Nederland. Hetgeen niet zoverwonderlijk is. Na zoveel jaren meer dan de helft van haar leven in Australië te hebben ge woond. De laatste wandeltochten van dit seizoen van de Noordhollandse Wan- delsportbond worden gehouden op zondag 7 november. Het punt van vertrek is bij de speeltuin In Veilige Haven aan de Heerenduinweg, naast het zwembad. De start is mogelijk tussen 10 uu” en half één. Kinderen van 8 tot elf jaar mogen een afstand wandelen van 10 kilometer; van 12 tot 14 jaar 15 kilometer en voor 15-jarigen el ouderen 25 kilometer. Het inschrijf geld bedraagt 1,75 voor deelnemers onder de leeftijd van 16 jaar. Oude ren mogen 2,25 betalen. Ondanks herhaalde oproepen heeft het werkcomité van de actie Vluchte ling 1976 nog collectanten te kort. In een laatste poging om voor de 25ste oktober mensen te animeren zich voor dit doel in te zetten, plaatsen wij deze oproep van drs. J. Reehorst, burgemeester van Velsen: Honderdzeventig collectanten komt het werkcomité van de actie Vluchte ling 1976 nog te kort. Een actie voor hulp aan 30.000 vluchtelingen in Zuid- oost-Azië, Afrika en Latijns Ameri ka. Tien jaar geleden bracht een soortgelijke actie voor 30.000 Tibe taanse vluchtelingen f 9 miljoen op. Wat er met dat geld gebeurd is, kunt u in de week van 25 oktober in de krant lezen, op de radio horen en via de televisie zien. Honderdzeventig collectanten zijn er nog nodig, die op woensdag 27 o.: donderdag 28 oktober collectezakjes aan huis afgeven of in de brievenbus stoppen. En diezelfde zakjes, hopelijk goed gevuld, op vrijdagavond 29 ok tober weer /tomen ophalen. Elke col lectant heeft veertig adressen: bij elkaar 2 tot 3 uur werk. Honderdzeventig collect:::: ten, r al voor IJmuiden, maar ook nog c kele voor Driehuis, Velsen-To' Santpoort. Een telefoontje naar heer Verheij (Bureau Culture’? ken) tel. 02550-15789 is voldoende. Honderdzeventig collectanten. Be u er ook bij? niet ongemerkt voorbij laten gaan. Daarom dat er op 1, 2 en 3 november ’s avonds in het nieuwe kantoor een „open huis” wordt gehouden, gecombineerd met een expositie van werk van het St. Lucasgilde uit Beverwijk en van wand kleden van mevr. Ann Twisk uit Haar lem. Deze drie avonden kunnen alle belangstellenden tussen half acht en half tien een blik bij Alpha werpen. Ook het personeel is bij de feestvreugde betrokken, temeer omdat tevens het twintigjarig bestaan gevierd wordt. kelijk van wat er voor hen wordt verzameld. De beste plek om te zoeken, zo vertelt de heer L. van Essen van de plantsoenendienst, is bijvoorbeeld de Driehuizerkerkerweg en de Bosweg in Beeckestijn voor de eikebomen, ter wijl vooral Velserbeek en het Burg. Rijkenspark veel kastanjes tellen. „Maar”, zo zegt Van Essen, „de kin deren zijn bijdehand genoeg. Je hoeft ze niets te vertellen: ze vinden het zelf wel”. Maar een kleine tip is nooit weg. Op woensdag 3 november, tussen twee en vier uur, kunnen de oogsten worden ingeleverd voor de genoemde acht centen per kilo. Belangrijk om te weten voor de verzamelaars dat men moet zorgen dat de kastanjes, eikels of nootjes droog moeten zijn, anders worden ze niet geaccepteerd. Omdat alles wordt opgeslagen in een paar loodsen, kan men niet riskeren dat de zaak gaat schimmelen en rot ten. Drogen kan het best door zon en wind, aldus de heer Van Essen, een doos naast de kachel lijkt wel practi- scher, maar dan drogen de vruchten te hard in en dat is ook niet goed. Meestal is de binnengekomen voor raad genoeg om de dieren de halve winter te eten te geven, er kan dus blijkbaar best wat bij. Inleveren kan op 3 november in de manege in Velsenbeek en bij de loods in park Bosbeek in Santpoort, achter de mo len. verwisseld worden met een gelijknamige soos in de stad. Het is een ruim opgezet gebouw geworden, dat naast ruimten voor direktie, projectleiding, in- en ver koop en administratie op de bovenver dieping, op de twee verdiepingen eronder vier grote ontwerp- en tekenafdelingen bevat en op de begane grond een ruim bedrijfsrestaurant, de receptie, biblio theek, archief en eigen lichtdrukkerij. De beide andere zusters Bos waren, zoals de jongste uitlegt, minder avon tuurlijk. Zij bleven in Nederland en bouwden hier een gezin op. De jong ste zuster Gré woont nog steeds in IJmuiden, in de Vechtstraat. Zij zou. als haar kinderen allebei groot zijr. wel naar Australië willen vliegen om eens te kijken hoe haar „avontuurlij ke” zuster caar leeft met haar gezin. n««* Tn,,;,,: Een bezorgd geluid bereikt ons van de moederbrigade. Deze moederbriga- de, die overal in de gemeente bij de zebra’s hoedt over de overstekende kinderen, zegt jammerlijk veel hinder te ondervinden van de weggebruikers, vooral fietsers en bromfietsers, die nog steeds niet schijnen te hebben geleerd dat deze moeders daai' niet voor niets staan. Nog steeds zijn er mensen die doorrijden, ondanks het feit dat de moeders een stopteken geven. Gevolg daarvan zijn vallende kinderen risico’s van dien. „Daarom”, schrijven de moeders, „blijven c- moeders op de weg staan tot alle kinderen de stoep hebben bereikt. Dus niet om het verkeer extra lang op te houden. Vergeet niet dat de moederbrigade er niet voor de lol staat, maar in het belang van het kind”, aldus een moederbrigadier. Het is al een paar jaar gewoonte dat Velsense kinderen mee kunnen helpen bij het hamsteren voor ae winter, voor de dieren uit de herten kamp en de kinderboerderij. Elk jaar wordt op meerdere plaatsen in Vel serbeek, Beeckestijn en bijvoorbeeld het Burg. Rijkenspark in Santpoort op de bomen „aangeplakt” dat de hamstertijd weer is aangebroken. Kinderen kunnen dan kastanjes, beu- kenootjes en eikeltjes verzamelen en op een bepaald tijdstip tegen de prijs van acht centen de kilo aan de ge meente verkopen Die tijd is weer daar. Al is de herfstvakantie bijna voorbij en al zullen al heel wat kinderen aan het zoeken zijn geweest, toch ligt er nog genoeg te rapen voor hen die dit weekend of volgende week na school tijd. nog in het altijd zo lekker rui kende herfstbos willen wandelen en. meteen de beukenootjes, eikeltjes en kastanjes mee willen nemen voor de dieren. Het schijnt een goed jaar te zijn om te hamsteren, zo horen wij van de plantsoenendienst. Door een rede lijke winter is er een goede vrucht- zetting geweest en daardoor kunnen de dieren, nu er rijkelijk geoogst en gehamsterd word, met een volle buik de schrale wintermaanden doorko men. De dieren uit de kinderboerderij en de hertenkamp, voornamelijk herten, schapen en geiten houden van deze drie genoemde vruchten, zijn afhan-

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7