en boekenkindertj Optocht van Ook in 1977 te weinig verzorgingsplaatsen Radio Omroep IJmond zoekt voor bejaarden donateurs Commissies vergaderen Klaver.j asdrive Beverwijk wil contacten met dienst Zaanstad afbouwen Bezoek uit 37 landen in slot „Assemburg” I f ‘siaiyavo 3iy3ivo 4 BRIDGECLUB B. en W. verwachten Uitslagen damclub vertraging van bouw nieuw verzorgingstehuis Diefstal uit 3lllSOdX3-SywrVN Opbrengst klaverjasdrive „NEVER DOWN” personenauto’s Burgerlijke Stand 'Kom ns bij me dineren. X In de Rib Room.' (Van een onzer verslaggevers) - het probleem van de reconstructie tegemoet traden. 1OOHOS 3HOIOWH N3 M3I1NVNOH JLin N3riH3Q1IH0S BEVERWIJK „Er komt schot in de plannen betreffende de re constructie van de parallelwegen van de Breestraat. Het is zelfs niet ondenkbaar, dat de subsidieaan- - - Winkelsluiting o vraag op het moment dat u dit leest, in de brievenbus glijdt”. Deze mededeling in het blad van de winkeliersvereniging „Stads centrum” accentueert het optimis me, waarmee de Beverwijkse mid denstanders in januari van dit jaar HEEMSKERK iWi® ff BEVERWIJK-HEEMSKERK SONLST/\\ Kattengat 1. Amsterdam. Tel. 020-21 22 23 Reconstructie van Breestraat in wachtkamer van Ministerie F (ADVERTENTIE) de automobilis- (ADVERTENTIE) ■ochi- rken- ileren leden chie- ezoe- van thuis ïrkse van miek etwcs .n de r. uit •kt te sn in an in acht, aan- ifsbe- loeve t een van in de afge- titing uurt- •acht. band i het niet het uurt- 5Pge- h bij ag is aan- ringe kan BEVERWIJK. De uitslagen van de onderlinge competitie van de Beverwijk- se Dam Club luiden: Een teleurstelling voor de Breestraat Promotion Club, die dit jaar, in hechte samenwerking met de gemeente, vele uren in het overleg over de reconstruc tie van de Breestraat stopte? Wethouder Zo moest de bijstand in de retributie- kosten van de gezinsverzorging in april De commissie voor onderwijs en cul turele zaken komt op woensdag 3 no vember in het Stadskantoor bijeen. Ook hier prijkt het voorstel tot het verlenen van een extra subsidie aan „De Schans” op de agenda, terwijl voorts een groot aantal ondsrwijszaken de revue passeert. De openbare vergadering vangt om 16 uur aan. A. J. Diemeer-B. Beentjes 1-1, A. van son-D. van As 2-0, N. Adelaar-Th. Zoon 0-2, Th. Diemeer-J. P. G. v.d. Does 2-0, H. J. Winter—H. A. Staal 2-0, A. Schol- te-N. J. Leemberg 0-2, Ciska Butter-P. de Munk 2-0 en L. v. d. Meij-R. Adelaar 0-2 jnn 00'81*00’14 uba öep aou 9 )O( pp ss uba 3ZT8S9-0Z0 w 6bbh U9Q v ZS 1 spuiapjooN II .egen- urant t van an 19 ieuwe in de aan agen van rrsus loen- nber. van aette i en F. Kaebisch jr. vindt van niet, omdat het ministerie de Beverwiijkse aanvraag niet heeft afgewezen, maar alleen mee deelde dat de mogelijkheid bestaat, dat er dit jaar nog geen geld beschikbaar kan komen. V-', -!ï - n be- dat u elf gelijk n ge in na BEVERWIJK. Donderdag 28 okto ber wordt in het Stadskantoor een open bare vergadering gehouden van de com missie jeugdzaken. Gesproken wordt on der meer over de subsidiëring van de Stichting Peuterspeelzalen en over de toekenning van een extra subsidie aan buurtcentrum „De Schans”. Men begint om 15 uur. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De gemeente blijft proberen meer verzorgingsplaatsen voor bejaarden te scheppen. Ook volgend jaar zal de noodsituatie, waarin vele urgent en zeer urgent verzorgingsbehoevende bejaarden verkeren ten gevolge van het gebrek aan voldoende verzorgingsplaat sen in tehuizen, onverminderd blijven voortduren. Op het terrein van de gezinsverzorging worden momenteel een aantal beleids maatregelen doorgevoerd, die van grote invloed zijn op de relatie tussen de sociale diensten en de betreffende instel lingen. Nu, negen maanden later, is de uit voering van het reconstructieplan geen steek verder gekomen. De subsidieaan vraag is wel verzonden, maar het Minis terie van Economische Zaken heeft in een brief de gemeente Beverwijk laten weten, dat gezien de huidige verhouding tussen de beschikbare middelen en de met de inwilliging van de ingediende subsidieverzoeken gemoeide bedragen, de mogelijkheid bestaat, dat de aanvraag dit jaar niet zal worden gehonoreerd, ongeacht het resultaat van de inhoude lijke beoordeling. Met medewerking veen alle buurthui zen werd die optocht tevens aanleiding voor een kostelijke verkleedpartij, want vele kinderboekenfiguTen werken inspi rerend genoeg om. althans voor een mid dagje in hun huid te kruipen. Voor zover dat uiterlijk gehukt was bleven de reacties van de andere kinderen op de voor hen dan ineens levende en herken bare „boekenfiguurtjes” niet uit. In de aanbiedingsnota van B en W bij de begroting 1977 stelt het college, dat in een onlangs verschenen rapport van de Commissie Centraal Opnamebeleid Beverwijk dit, nog steeds groeiende, te kort aan plaatsen nog eens duidelijk is aangetoond. Overleg met de minister van CRM en Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben tot niets geleid. Het Rijk wenst voorlopig niet te wijken van de zogenoemde zeven per cent norm, hetgeen inhoudt, dat het aantal verzorgingsplaatsen maximaal 7 percent van het aantal bejaarden in een gemeente mag bedragen. Wegens het toenemende tekort zal ook het aantal bejaarden, dat een beroep moet doen op de hulp- en dienstverle ning aan huis door instellingen van het z.g. open bejaardenwerk, steeds toene men. B. en W. vinden samenwerking van al deze instellingen noodzakelijk om te komen tot een zo objectief en eerlijk mogelijke toewijzing van de aanwezige hulp- en dienstverleningsmogelijkheden over de aanvragers. De Stichting Samen werkingsorgaan voor bejaardenwerk kan hierin een belangrijke rol spelen. Het nieuwe dienstencentrum in De Nieuwe Slof dient verder ontwikkeld te worden, hetgeen onder meer gestalte krijgt door enige uitbreiding van de professionele begeleiding. De ROIJ, die volgend jaar haar kope ren jubileum hoopt te vieren, wordt van overheidswege niet gesubsidieerd. De omroep draait voornamelijk op bijdra gen van het St. Jozef ziekenhuis en het St. Joseph Verpleegtehuis, terwijl daar naast nog wat inkomsten binnenkomen via donateurs en eenmalige giften. Op deze wijze is men er lange tijd in geslaagd de eindjes aan elkaar te kno pen. Nu in de loop van 1977 de nieuwe studio in het al even nieuwe St. Jozef- ziekenhuis in gebruik kan worden geno men, wordt de ROIJ echter voor aan zienlijk hogere kosten geplaatst. Van daar dat men nu al op zoek is gegaan naar mogelijkheden, de verenigingskas aan te zuiveren. Voor inlichtingen kan men onder meer contact opnemen met de heer A. Marcus, IJsselstraat 51 te Beverwijk, tel. 33224, bij wie men zich ook als mede werker op het gebied van de presentatie of techniek kan aanmelden. De wijze waarop via de Bijstandswet betaalde particuliere gezinshulpen kun nen worden overgenomen is namelijk nog in studie. BEVERWIJK. De door de zaalvoet- balvereniging „Sport” en de klaverjas- club „Meerestein” gezamenlijk georgani seerde klaverjasdrive beeft f 389 opge bracht ten bate van de gehandicapte Onlangs heeft de ziekenhuisraad het in een ver gevorderd stadium verkerend plan bekeken en bezwaar gemaakt tegen de situering van het verzorgingstehuis in Westertuinen. Het gebouw zou op een te grote afstand liggen van de bestaande voorzieningen (winkels en dergelijke). B. en W. van Beverwijk vrezen, dat de bouw van het tehuis ernstig zal worden vertraagd. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Om de inrichting van een moderne studio in de nieuw bouw van het St. Jozefziekenhuis finan cieel mogelijk te maken, gaat de zieken en bejaardenomroep „Radio Omroep IJ mond” de komende maanden proberen zoveel mogelijk fondsen aan te baren. Men denkt bijvoorbeeld aan de organi satie van een wervingscampagne voor donateurs, terwijl ook aan schenkingen meer aandacht besteed zal worden. BEVERWIJK. Na twee wedstrijden heeft het echtpaar Kramer de eerste plaats op de ranglijst van de bridgeclub „Never Down” in de wacht gesleept. Tweede staan de dames Hoedemaker- Schaaper, derde het koppel Tesselaar- Van Balen, vierde det duo Schmid-Maks, terwijl de heren Reus-Noordermeer be slag wisten te leggen op de vijfde plaats. HEEMSKERK. Twee ten deden vrijdag bij de politie aangifte van diefstal van eigendommen uit hun geparkeerde auto. De dieven hadden een cassetterecorder en een koffertje met cassettes meegenomen. j.l. worden stop gezet. Het streven is er op gericht, zo delen B. en W. mee, dat per 1 januari 1977 geen bijstand meer zal worden verstrekt in de kosten van gezinsverzorging. De instellingen ontvan gen alsdan naast de rijkssubsidie een retributiebij'drage van de hulpontvanger naar draagkracht. Ook behoort slechts hulp te worden verleend door de instel lingen en niet rheer door particuliere hulpen. Toch zal men er rekening mee moeten houden, dat na 1 januari toch nog bijstand dient te worden verleend. •- - (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het plan van Stichting „Heemswijk” in Westertuinen een gecombineerd verpleegtehuis te bou wen wordt doorkruist door de landelijke ziekenhuisraad. In de aanbiedingsnota van B. en W. bij de begroting 1977 gaat het college ook nader in op de winkelsluitingswet 1976. Ingevolge deze wet is de gemeente raad verplicht een koopavond tot 21 uur in te stellen, welke zal moeten vallen op donderdag of vrijdag. Zoals bekend heeft een enquête van de BOC uitgewe zen, dat de middenstand de donderdag als de meest geschikte koopavond ziet. Overigens willen B. en W. een zo groot mogelijke uniformiteit in de openingstij den van de diverse branches bereiken. „Wij zien het als onze taak in deze coördinerend en stimulerend op te tre den en het overleg tussen de verschil lende ondernemerscentrales te bevorde ren”, zo schrijft het college in de aan biedingsnota. De reconstructie van de parallelweg van de Breestraat laat op zich wachten. Nie mand in Beverwijk verwacht, dat er dit jaar nog aan begonnen zal worden. De reconstructie komt neer op betegeling en verfraaiing van de afgesloten parallel wegen en verlevendiging van hetstraat- beeld. BEVERWIJK. De betekenis van de dienst milieuhygiëne Zaanstad neemt voor de IJmondgemeenten af. B. en W. van Beverwijk willen dan ook de sa menwerking tussen de gemeenten en de dienst geleidelijk afbouwen. Voor statio naire metingen kan dan een beroep worden gedaan op de dienst milieuhy giëne van de Provinciale Waterstaat. De ze dienst beschikt over meetwagens en kan service verlenen op het gebied van geluidmetingen. i HEEMSKERK. Geboren: Jordy Jo hannes Asjes, Anneloes Maureen Kort- houwer, Paulien Hartkamp, Melvin Jurjen Agerbeek- Sander Lormans, Mark Jacobus Knijnenburg. Diane Charlotte Christine van den Brand, Nicole Berna dette Verhoef, Chantal Catharina Eliza beth van Klaveren, Wendy Adriana van Schie, Jurgen Theodoor Stops, Adrianus Johannes Cornells de Wildt. Geboren: Renate Maria Denneman, Corn. Groenlandstaat 8; Jacqueline Schouws, Jan van Polanenstraat 76; Janna Elisabeth Schneider, Communica- weg 18; Catharina Maria Limmen, Don Boscostraat 16, Marion Magreet Raap, Braillestraat 3; Sophia van Wees, Normandiëlaan 33; Marvin Siemensma, Mascagnistraat 44; Fredericus Johannes Franciscus Strijbosch, Abbenven 32. Ondertrouwd: Hendrik J. Boon en Francine B. Francet, Hendrik T. Dippell en Marcelina M. George, Hans ten Boe- kel en Marie C. G. Laan, Peter Jansen en Wilhelmina M. van Yperen, Pieter U. Brandenburg en Catharina A. Heime- ring, Hendrikus B. Kloes en Wilhelmina en Agatha E. J. van der Kolk, Huibert J. F. M. van Hest, Hubertus W. Neelen A. van der Zee en Susanna M. C. Van Baar. Ondertrouwd: André van Henten en Simon J. Zonneveld en Monica E. M. Hendrikus van Os en Tanja R. Lohn: A. M. Breed; N. Th. B. van der Eng en H. M. Panman. Gehuwd: Cornells Durk Kuijer en Margaretha Theodora de Bruin, Jan Hu go Lanson en Aaltje Hendrika Francina Mekkes, Laurentius Thimotheus Maria Schoenmaker en Alida Cornelia Maria Knijn, Antonius Gerardus Eggink en Cathahina Wilhelmina Hollenberg, Hu bertus Reinier Theodorus Plotting en Johanna Helena Maria Koopmanschap, Wouterus Johannes Nicolaas Rijs en Grietje Froukje Drijfhout, Robertus Wilhelmus Marta van der Meij en Ingrid Alida Josina Hutter. Gehu-wd: Martinus A. Pools en Joh. Cath. M. Duin; Joh. M. van Duivenvoor de en Joh. L. Ouwerkerk; Th. J. Burger en A. J. M. van den Bos; Adr. J. G. Beentjes en L. H.M. Mulder; We den Uijl en J. M. Dmkeloo; T. Tichelaar en Jentje H. Boxem; Ronald A. Goulooze en Annoitte G. Breed; Denis Kraaijen- oord en Carolina A. Boerrigter; Gerard Langerak en Sonja Hegman; Peter T. Nijman en Wilhelmina G. M. Mosch; Koopman; Jacobus J. van der Eng en Karin Tak. Overleden: Johanna Sara Maria Schoonhoven geboren Verbokken oud 77 jaar, Maria Giuseppa Troisi geboren Solano oud 81 jaar. Jacobus Theodorus Duin oud 26 jaar, Dedde van der Galien oud 50 jaar, Hendrika Henneman gebo ren Koedijk oud 83 jaar. Overleden: Grietje van Rijszen, 3 jaar; Cornelia Hendrika van de Graaf-Sigten- horst, 82 jaar; Jan Rol, 93 jaar; Jacomi- na Hendrika Koorn-Buiteman, 67 jaar; Cornells van Hofwegen, 83 jaar; Anna BEVERWIJK. De klaverjasvereni- ging Meerestein houdt donderdag 28 ok tober een open klaverj asdrive In een der zalen van de Vredevorstkerk aan de Laan der Nederlanden. Men begint om 20 uur. (Van een onzer verslaggeefsters) Hoogland-Sprangers, 92 jaar. jeugd van „Heliomare”. Fransen (1.229). In vergelijking mét het vorige jaar kwamen er meer Duitsers en minder Fransen. Er kwa men ruim tweehonderd Spanjaarden en bijna driehonderd Amerikanen. Het aantal overnachtigen in groepsverband beliep 3016 uit het binnenland en 3.444 uit het buiten land; in schoolverband 7.976 uit het binnenland en 3.939 uit het buiten land. Individueel kwamen er 2.729 bezoeker uit het binnenland en 2.635 uit net buitenland. Het grootste aantal overnachtingen per maand werd geboekt in mei. HEEMSKERK. Het aantal over nachtingen in de jeugdherberg „Slot Assumburg” is in de periode van 1 oktober 1975 tot 30 september 1976 weer iets toegenomen, namelijk van 23.096 tot 23.738. De bezoekers kwa men uit 37 verschillende landen uit de gehele wereld- Het aantal overnachttingen bezoekers was ongeveer gelijk. Er werden 10.036 overnachtingen van buitenlanders geboekt. Voor het me rendeel waren dat Duitsers (6.372) en i „Ik heb niet voor niets de onvervalste, Amerikaanse prime rib of beef en talloze andere uitstekende steaks en internationale gerechten. Tja, ikhou van culinaire hoogstandjes, dat zult u wel merken!” Openingstijden: zo. t/m vrij. 12.00 - 15.00 uur. Elke avond 18.00 - 23.00 uur. Op zondag Brunch na koffieconcert. .rt •x - 'r --

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5