J Doorrijden na dodelijk ongeval van Tentoonstelling Pluimvee Vereniging 1 NIEUWS „Rondreis met instrumenten” „Opkomst en neergang komt verdachte duur te staan Hollands familiebedrijf BB ■Li T 1 l:. I i Wintercompetitie handboogschutters a Van 45^-voor Kort IJmondnieuws Van 4M- voor 139.- \èn48£voor 139.- 7 p L w IJMOND 6 DINSDAG 2 6 OKTOBER 19 7 6 SOCIAAL VOLKSTONEEL IN VELSEN-NOORD 5» fp’ man ne Een voor s-avonds laat, brushed nylon. 42 52 e s’ n ti e ji h v o V 4 .4 ae ander voor s morgens vroeg, jersey, 36 44 Speelsigheid Stoutenbeek opent meeneemshop Fout geweest garnering. In o.a. zwart of rood. ML 36 t/m 42 Velours mantel met sier- stiksels. In o.a. marine, groen, rat of zwart. Mt. 38 t/m 46. Van 498;- voor 139.- In o.a. bruin, grijs of groen. Mt. 38 t/m 46. Mantel van bure/tlannel. In o.a. rood, camel, kobalt en wit. Mt. 36 t/m 44. MT C' I 1 L 'A k I H F I f hl 11- i l Kk. JAN VANDAM. FMoom 1 uurtjes SO X Prijzenlachertjes. voorde kleine Een 29-jarige Heemskerker moest zich verantwoorden voor het stelen van grammofoonplaten in Beverwijk. Hij gaf eerlijk toe fout te zijn geweest. Het leek mr. Vink dat het luisteren naar een gestolen plaat helemaal niet bevredigend is. „Het geluid is veel mooier als je de plaat zelf bekostigd hebt,” hield hij de verdachte voor. Met de els van 150 boete van de officier van justitie ging de politierechter mee. V r H la 19 <1; VI SC b< ni re r e< a la P d N lil v L»e Guus Baas heeft aldus in eerste instan tie een script geschreven, waarna de spelers van het kollektief dit gegeven J.J- 5 Aan de clubshow, die tot en met zon dag wordt gehouden, nemen vierentwin tig leden deel. In totaal zijn tachtig ko nijnen, zestig duiven en veertig hoenders aanwezig, die door respectievelijk de keurmeesters Karbet, Rode en Hartland worden beoordeeld. Gedurende de tentoonstelling zal ook de uitslag van de tekenwedstrijd voor de lagers schooljeugd worden bekendge maakt. Een jury is momenteel druk bezig uit de ingezonden dieren-tekenin- gen een keuze te maken. Vier scholen namen aan deze wedstrijd deel. OVERIGENS IS reeds gebleken dat er ook voor dit genre een behoorlijke be langstelling bestaat. En mede omdat „Sater” kennelijk bij enkele politieke partijen en vakverenigingen goed in de smaak is gevallen, konden van produc ties als „Niks aan de hand” en „Wegens reorganisatie gesloten” overal in Neder land vele tientallen voorstellingen wor den gegeven. MET DEZE voorstelling heeft „Sater” in ieder geval bewezen een gezelschap te zijn dat in staat is een belangwekkende opvoering uit te brengen. Er wordt een dankbaar gebruik gemaakt van alle mo derne technische hulpmiddelen, zoals ge luid en dia-projecties en ook de belich ting werd schier feilloos bij de voorstel ling aangepast. Met als resultaat bij voorbeeld het tafereel met de robuuste SS-’er, hakenkruis en marsmuziek, waarbij een ieder, die de bezetting heeft meegemaakt, de koude rillingen over de rug moeten lopen. WAT DE SPELERS betreft heeft men kennelijk bij „Sater” bewust afgezien van een soort sterren-systeem. Het pro- Het stelen van twee bewakingslichten van de gemeente Velsen kwam een ne gentienjarige scholier op een boete van 50 te staan. ’’Zo’n ding kost 600 en staat bovendien niet voor niets langs de weg. Dat is gedaan om een stuk ver keersveiligheid te garanderen”, aldus of ficier mr. Schilder. Verdachte zei, dat het speelsigheid was geweest om samen met een vriend de lamp mee te nemen en dat hij het niet gedaan had om de lamp te verkopen. „Maar de volgende dag hebben jullie er nog een opgehaald”, aldus mr. Schilder, waarop politierechter Vink zei: „Dat is geen speelsigheidje meer, dat is gewoon diefstal”. Toch was de OvJ mild in zijn eis van 50 en rechter Vink volgde hem hierin. BEVERWIJK. Donderdag 28 okto ber opent wooncentrum Stoutenbeek, Breestraat 82, een zogenaamde mee neemshop. Een voor Nederland geheel nieuwe wijze van rpeubelverkoop vol gens het bedrijf. Voor genodigden is er die dag eën receptie van 16 tot 17 uur. INMIDDELS KON voor het huidige seizoen weer een nieuw „kollektief” worden uitgebracht, waarmee het pu bliek vrijdagavond in het cultureel cen trum „De Schouw” in Velsen-Noord reeds heeft mogen kennismaken. Met een goed Hollands woord heet een der gelijke voorstelling tegenwoordig „try- out”. De titel is in ieder geval wel Nederlands: „Opkomst en neergang van een Hollands familiebedrijf”, waarmee dan de DAF-automobielfabrieken wor den bedoeld. Volgens het programma is het idee hiervoor ontstaan na het uitlek ken van enige geheime directie-notulen, waaruit bleek dat het bedrijf tijdens de oorlog voor de Duitse bezetter een aan tal belangrijke orders zou hebben uitge voerd. Een voor „Sater” voldoende inte ressant onderwerp, om hier de nieuwe productie aan te wijden. Zendingsdag. De Nederlandse Zen dingsraad houdt zaterdag 6 november van 9.30 tot 15.45 uur een zendingsdag in het gebouw De Schouw te Velsen-Noord met als thema: „Zending - waarom, hoe en waar?” Voor kinderen tot acht jaar zal een crèche worden ingericht. Gespreksavond. In koffiebar De Toorts aan de Hoofdstraat te Santpoort wordt zaterdag 30 oktober een gespreksavond gehouden met als onderwerp: „God doet nog wonderen”. De toegang is vrij. Oogstdankdienst. Zondag 7 novem ber wordt in de Hervormde kerk te Santpoort-Noord een oogstdankdienst ge houden. Vrijdag 5 november heeft ter voorbereiding van de kinderen van 16.30 tot 19.30 uur een spelmiddag plaats in ’t Wijkcentrum aan de Burgemeester Enschedélaan. De leiding is in handen van ds. H. Aalbers uit Oegstgeest en ds. G. J. Rijks. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK - Voor de schutters van de handboogschietvereniging „As- sumburg” is de wintercompetitie weer begonnen die tot en met maart zal worden voortgezet. Om een gelijkwaar dige strijd te krijgen en elke schutter - ook de minder goede - een kans te geven de bokaal te winnen, zijn door de wedstrijdleider handicaps vastgesteld. IV 7 t-::v 7L '■'j' Aan hot einde van de competitie wor den deze handicaps verrekend met het totaal aantal verschoten punten. Voor de eerste verschieting verschenen zestien schutters aan de meet. Het resultaat was na een spannende strijd: 1. J. Cornelisse 212; 2. J. Rijke 206; 3. v.d. Konijnenberg 205; 4. J. Talens 200; 5. Mej. Mul 199; 6. C. Cornelisse 184; 7. A. Mul 181; 8. N. Mul 181; 9. G. op de Weegh 180; 10. P. de Ruyter 171; 11. mw.G. Stam 169; 12. J. Stam 155; 13. D. van Klaveren 137; 14. M. Cornelisse 137; 15. H. Zonneveld 109; 16. E. Talens 104. Belangstellenden voor de handboog sport zijn elke woensdag en vrijdag avond welkom in de accommodatie van de vereniging aan de Noorddorperweg. VELSEN-NOORD. Het „Sater-kol- lektief” uit Amsterdam heeft zich enige jaren geleden dapper aangekondigd als een politieke theatergroep, waarvan de leden zich uitsluitend wensen bezig te houden met sociaal volkstoneel. Niet het genre dus dat bijvoorbeeld door een Beppie Nooy met „Rooie Sien” wordt beoefend, maar een regelrecht politiek theater, met de bedoeling het publiek via het toneel over diverse actuele socia le problemen hot nadenken te brengen. Een voor dergelijke tendenties geschikt repertoire is nauwelijks voorhanden, omdat auteurs als Coward en Ayck bourn door dit gezelschap uiteraard strikt worden afgewezen. Zelfs de stuk ken van Herman Heijermans komen bij hen niet in aanmerking, waarschijnlijk omdat de toneelvorm van zijn werk als te weinig modern wordt gezien. Men maakt hier zijn spelen dus zelf, steeds met een bepaald thema als basis, waar bij de teksten tijdens de repetities door middel van improvisaties worden inge vuld en vastgehouden. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Commissie Cul turele Vorming Schooljeugd organiseert in de periode van 1 tot en met 12 november voor de leerlingen van de klassen drie en vier van de Beverwijkse scholen voor gewoon en buitengewoon onderwijs muziekdemonstraties. Daarbij zal muziek uit een aantal landen worden belicht, waarbij gebruik wordt gemaakt van onder meer slag werk, diverse soorten blokfluiten en de cello. Het motto van deze reeks muziek demonstraties is „Rondreis met instru menten”. De bedoeling is, dat de kinde ren actief bij het muzikale gebeuren worden betrokken. Daarom is aan de kinderen die zelf een muziekinstrument bespelen gevraagd deze instrumenten mee te nemen naar school. gramma vermeldt dan ook geen rolver deling met namen, zodat het gezelschap alleen maar „kollektief” kan worden beoordeeld. Welnu, op deze wijze kan worden vastgesteld dat het hier een waarlijk enthousiuste spelersbent geldt, die stuk voor stuk met volledige inzet aan het werk is. Men ziet hier geen opmerkelijk talent, maar een sympa thiek gezelschap dat met zijn nieuwe productie voorlopig wel staande zal blij ven. vervolgens hebben afgerond. Met als re sultaat een bijna filmisch theaterverslag over het contrast directeur-werknemer, waarbij de laatste is gedoemd aan het kortste eind te trekken. Nu is het groot ste verdienste van deze voorstelling dat men geheel heeft afgezien van demago gische effecten, om in plaats daarvan voortdurend een zekere soberheid te be trachten. Aldus werd de directeur niet getekend als de meedogenloze kapitalis tische uitzuiger, die als het ware over lijken gaat om zijn fabriek tot bloei te brengen, maar als een joviale en goed willende werkgever, die zijn arbeiders werkelijk het beste gunt. De man is echter ook gevangen in dit systeem, waarvan nog steeds niet overtuigend is bewezen dat het door een beter kan worden veevangen. HAARLEM. „Het is zonder meer schandalig”, zei mr. E. Schilder, officier van Justitie maandagochtend tijdens de politierechterzitting tegen een 24-jarige man uit Velsen, die na een dodelijk ongeval met zijn auto was doorgereden. Zelfs politierechter mr. J. D. Vink moest toegeven dit nog niet eerder te hebben meegemaakt. De man stond enkel te recht voor het doorrijden, omdat hem geen schuld aan het ongeval zelf werd verweten. Enigszins verbijsterd door het gebeur de zei de officier van justitie tegen verdachte: „Ook al kun je het niet helpen, dat er een ongeval gebeurd is, dan stop je in ieder geval toch, al is het alleen maar om te zien of je hulp kunt bieden. Zelfs als je een hond aanrijdt, laat je d'ie toch niet liggen?” Verdachte •gaf toe niet te begrijpen wat hem be zield had om door te rijden. „Ik was wel van plan om direkt naar de politie te gaan, maar ik kwam overstuur bij mijn schoonmoeder en die gaf me valium, waardoor ik vaïi de kaart ging.” De officier eiste tegen verdachte veer tien dagen gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Mr. Vink zei in zijn beslissing rekening te willen houden met de nare gevolgen, die verdachte persoonlijk van zijn stommi teit had ondervonden en veroordeelde hem tot drie weken gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk en een jaar ontzegging, waarvan zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. BEVERWIJK - Burgemeester A.J. Hu bers van Beverwijk zal vrijdagavond half acht in buurtcentrum „De Licht boei” aan de Maasstraat de clubtentoon- stelling openen van de Kennemer Pluimvee Vereniging. w».. -» W - 1 V. W 'F i l W.,, -

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 6