K Haarlem krijgt ton van provincie voor aanleg kunststof atletiekbaan Lijk opgedrecht uit Spaarne De WA-Extra van Staten akkoord met wijziging waterschaps-organisatie auto in brand Nationale-Nederlanden Als u alleen WA verzekerd bent, neem dan nü de WA-Extra van Nationale-Nederlanden. k I Open huis-jazzconcert in „De Jansheeren” Kerfverse Samson Je proeft het verschil. 1 Ja I Ml i iil wilil «Él f K f 4HI F h VERDERE DEMOCRATISERING GEWENST Noordzeekanaaldag van PSP in Schouw Verzekert 't wel. En goed. i Hoorzitting uitbreiding Kijk-Grijp Santpoort-Z. f IM®5 Jl D 8 19 76 2 6 OKTOBER DINSDAG IN PIM MULIERSPORTPARK Dit is de gewone WA Vermoedelijk van vrijdag verongelukte jongen Dit is de nieuwe WA-Extra Want die dekt deze schade en nog vele andere risico's voor maar een paar tientjes” meer dan een gewone WA. En goed, want het is Nationale-Nederlanden. Bij Nationale-Nederlanden is uw schade altijd in deskundige handen. Sluit daarom vandaag nog de WA-Extra. Wettelijke aansprakelijkheid Schade Service Nederland en extra: ruitbreuk en glasschade daardoor diefstal/braak joyriding verduistering brand kortsluiting ontploffing stormschade door vallende voorwerpen blikseminslag natuurrampen, zoals overstroming en lawine botsing met loslopende dieren en overstekend wild flinke schade bij transport per boot of trein verlies van deel III kentekenbewijs door bovengenoemde oorzaken rj Wï 71 74"X W JïV '1R IJMOND 4 •- *1% van de dagwaarde van uw auto met maximale aftrek van 40% no-claim. Bijvoorbeeld voor een Opel Kadett van augustus 1973 f 50,- per jaar (met aftrek van 40% no-claim f 30,- per jaar). Bij schade vallende onder één der extra dekkingspunten verliest u de korting voor no-claim niet. De WA-Extra kent geen eigen risico. Wettelijke aansprakelijkheid Schade Service Nederland f 1 WgUi 1.85 LM f TM®* j J kef' (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) De 43, i NNN.1164K.310 1 1 Maar voor de werkelijke democratise ring was dat nog lang niet genoeg, zo betoogden verschillende sprekers. HEEMSKERK Om degenen die nog een lichte drempelvrees ten opzichte van de jazz hebben iets te laten proeven van wat zich op jazzgebied in Heemskerk afspeelt, organiseert de Werkgroep Jazz Heemskerk op zaterdag 30 oktober in „De Jansheeren” een kennismakingscon- eert tegen de sterk gereduceerde prijs van f 3,50 per persoon. N (Van onze stadsredactie) HAARLEM. De rijkspolitie te wa ter heeft vanmorgen het Hjk van een man opgedrecht uit het Spaarne. Vol gens de politie is het lijk vermoedelijk van de 18-jarige Theo Brekelman uit Overveen, die afgelopen vrijdag in zijn speedboat werd overvaren door een bin nenvaartschip. Zekerheid hierover bestaat er op dit moment nog niet, omdat het lijk nog niet geïdentificeerd is. Vandaag zullen de ouders van de jongeman met het lijk geconfronteerd worden. Gedeputeerde Van Dis verzekerde, dat de vergaande democratisering een doel was, waarnaar in inter-provinciaal ver band werd gestreefd. In interproviciaal overleg was men aan het uitdokteren hoe men' een betere democratie in het waterschapswezen verder kon regelen. Het wordt een 400-meter baan met zes banen met een kunststof toplaag, aan- loopstroken met een kunststof toplaag voor het speerwerpen en hinkstapsprin- gen en een van een kunststof-toplaag voorziene steeple-chasebaan. alleen voor de top-atletiek. Ook was men van mening dat de baan niet alleen ten goede mocht komen aan de Haar lemse atletiekverenigingen. t Joop van Enkhuizen, tenorsaxxofonist, speelde al in 1961 met Chris Hinze in Parijs en hij won daarna solistenprijzen op jazzconcoursen van de Swing Society Zaanstreek en het Hartewens Jazzcon- cours in Haarlem. Zij zullen worden begeleid door John Engels (slagwerk) en Dolf del Prado (bas). Bij de discussie drongen de verschil lende statenleden er op aan, dat naar een vergaande democratisering werd ge streefd. Dat de gegoedheidseis (wie in een waterschap wat in té brengen wilde hebben, moest een bepaalde mate van materiële welstand hebben) was afge schaft. De heer Trouw van de VVD had bezwaar tegen „het financiële kronkel pad” dat bij de toekenning van de subsi die was gevolgd: eerst was driehonderd gulden in het accommodatiefonds ge stort, en daaruit was dan weer de hon derdduizend gulden overgeheveld in de financiering van de atletiekbaan. Waar om geen rechtstreekse subsidie verstrek ken uit de algemene middelen, zo vroeg hij zich af. GS hadden er geen bezwaar tegen, want het kwam uiteindelijk op hetzelfde neer. VELSEN-NOORD. De gewesten Amsterdam en Noord-Holland van de PSP organiseren op zaterdag 30 oktober in De Schouw een Noordzeekanaaldag. De bijeenkomst begint om 13.30 uur en eindigt om 16 uur. Robert Schoonder- gang van het anti-Voorhaven-comitéa Ti- tia Bos, PSP-Statenlid, Cor Hoek, raads lid te Velsen en het PSP-Tweede-Ka- merlid Bram van der Lek gullen het woord voeren. Het geheel zal worden afgewisseld met korte films. HAARLEM. Provinciale Staten van Noord-Holland zijn donderdag akkoord gegaan met een subsidieverlening van 100.000 gulden aan de gemeente Haarlem voor de aanleg van een kunststof atle tiekbaan in het Pim Muliersportpark. De nota bevat een overzicht van de bestuurlijke ontwikkelingen in de wa- terschapsorganisatie, die zich in Noord- Holland sedert 1969 hebben voorgedaan. Als direkte taken voor de waterschap pen worden genoemd de zorg voor de waterkeringen, de zorg voor de water huishouding, de zorg voor wegen en de zorg voor scheepvaartwegen Bij het uitoefenen van die taken moe ten de waterschappen rekening houden met andere terreinen van algemeen be lang, waarbij speciaal te denken valt aan de belangen van de ruimtelijke ordening in het algemeen en de belan gen van de recreatie en het natuurbe heer in het bijzonder en de belangen van het milieu. Voorts is een uitermate belangrijke taak van de waterschappen de voorlichting zowel in het algemeen als aan ingelanden over het gebeuren in het waterschapswezen, zo staat als conclusie in de nota. HAARLEM Provinciale Staten van Noord-Holland hebben maandag de nota „Bestuurlijke reorganisatie van waterschappen in Noord-Holland” aangenomen als uitgangspunt voor het provinciale beleid. De PSP-fractie wilde de nota alleen voor kennisgeving aannemen, maar niet als beleidsuitgangspunt. De minimumgrootte van een water schap moet ongeveer liggen bij 17.500 hectare in een sterk verstedelijkt gebied en bij 32.000 hectare in sterk landelijke gebieden. Dat betekent dat samenvoeging van verschillende kleine waterschappen, noodzakelijk is. Tot samenvoeging van een groot aantal waterschappen ten noorden van Noordzeekanaal tot een groot waterschap hebben de Staten al eerder besloten. De totale kosten worden geraamd op 1.200.000 gulden. De stichting Nationale Sporttotalisator draagt daarin met 500.000 gulden bij, de gemeente Haarlem met 400.000 gulden. De bijdrage van de provincie is dus 100.000 gulden. CRM tenslotte leent 200.000 gulden. Dit concert begint om 9 uur. Voor dit jazzgebeuren is een speciaal op verzoek van de Werkgroep samengestelde forma tie aangetrokken, namelijk het Cees Slinger-Joop van Enkhuizen Quartet, dat txwg staat voor jazz op hoog niveau. Cees Slinger is in de jazzwereld een begrip. Hij zal op 30 oktober te horen zijn op piano en fender. Het plan om de bestaande atletiekba nen in Haarlem, Sittard, Nijmegen en Groningen van een kunststof toplaag te voorzien, kwam in de plaats van het plan om een centrale kunststof-accomo- datie te maken in Uden. Met het plan wordt in tegenstelling tot het plan voor de centrale baan beoogd, de atle tiek „in de breedte” te versterken. Dat idee sprak de verschillende sta tenleden wel aan. Gepleit werd voor een zo algemeen mogelijk gebruik en niet Daarvoor moet men in Sittard terecht, waar de atletiekbaan eveneens wordt voorzien van een kunststof toplaag. Ook de atletiekbanen van Groningen en Nij megen krijgen zo’n kunststof toplaag. Banen die met een dergelijke laag zijn bedekt, kunnen onder alle weersomstan digheden worden gebruikt. ÉÉN TELEFOONTJE IS GENOEG. Ook als uw auto nog niet bij Nationale-Nederlanden verzekerd is. In dat geval gaan de„extra”- dekkingspunten dan vast voor u in. Uw lopende WA-verzekering wordt later zonder premieverlies bij Nationale- Nederlanden ondergebracht Uw assurantiekantoor kan dat allemaal voor u regelen Bel even, of bel Nationale- Nederlanden (070-711331). De Haarlemse baan i s niet bedoeld voor internationale sportevenementen. HAARLEM. In het provincie huis in Haarlem wordt 29 oktober 14.30 uur een ambtelijke hoorzitting gehouden over de voorgenomen uitbreiding van de Kijk-Grijp in Santpoort-Zuid. Twee mensen uit de Bloemendaalsestraatweg hebben bezwaar ingediend tegen het voornemen van Gedeputeerde Staten om Kijk-Grijp op grond van artikel 19 op de wet op de Ruimtelijke Ordening ont heffing voor de uitbreiding te geven. De waterschappen in Noord-Holland zijn volgens de nota „functioneel-demo- cratische bestuurslichamen waarbij het toezicht op en de reglementering van deze lichamen berust bij de provincie als algemene democratie. Met erkenning van de nauwe relatie tussen omslag- plicht en stembevoegdheid enerzijds en belang anderzijds dient de provincie de bestuurlijke organisatie yan het water schap in algemeen democratische zin uit te bouwen”, aldus de nota. weg 43, Heemskerk, bij de secretaris 24438, Beverwijk, bij Café Nijman, Kerk- Reisbureau Oositerorn, Zeestraat, tel. Prof, ten Doesschatestraat 55, tel. 33950 in Heemskerk en jndien nog voorradig aan de zaal John Engels maakte tournees door Eu ropa met Boy Edgar en Theo Loevendie. Verder werkt hij wel met Ben Webster, Stan Getz en Nina Simone. De Ameri kaanse bassist Del Prado is de nieuwste ontdekking van Cees Slinger. Kaarten voor dit concert zijn vooraf verkrijgbaar bij de Nutsspaarbank, Deutzstraat 4, tel. 33338, Heemskerk, 1 Shag is pas echt lekker als-ie vers is. Kerfvers, zoals Samson. Niet te droog, niet te vochtig. Dan geniet je het meest van die zachte, pittige smaak. Proef het zelf. i <'f; z_. 44' 'Ss# - ^^^^^^^^4444 4. 4

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 8