EEN BOEKETJE HERINNERINGEN Fusie van Telstar wordt van brieven niet overwogen ,Land van grote belofte in Filmhuis Velsen I Erepenning ter discussie „Leesbaarheid stand valt wel mee” Prisma voor elke pols, r F I I RH VI I VOOR PRISMA NAAR STREGO PRISAAA Q juwelier aronson s f r f B. en W.: 1 DRIE-URIG PORTRET VAN EEN STAD Kort IJmondnieuws 9 Verband milieu en gezondheid is te onderzoeken Flausch maakt furore. Kamer van Koophandel gaat weer enquête bij bedrijven houden Warm, soepel flausch. Perfekt voor sportieve poncho's en jassen. En voor het jack als afgebeeld. f 139.- Kleurrijk gekombineerd met accessoires die al evenzeer opgang maken. Wegafsluiting I WOENSDAG 2 7 OKTOBER 1976 IJMOND 10 COLLEGE REAGEERT IN VRAAG EN ANTWOORDSPEL V elsen-IJ muiden F. J. DRIESSEN B.V. Juweliers sinds 1776 Barteljorisstraat 1, Haarlem. Tel. 320300 F I. Amsterdam (ook bij Peter Jongmans), Rotterdam, Utrecht, Haarlem, Alkmaar LANGE NIEUWSTRAAT 10 IJMUIDEN TEL. 02550-10034 Baden i Claudia Strater Vooi (ADVERTENTIE) GEBOREN: f295,- jJC! -U rH repai uitdi hi bi De fractie vroeg het college of het niet verstandig zou zijn Bureau Voor lichting te laten adviseren ten aanzien van de leesbaarheid en begrijpelijkheid van de/ standaardbrieven” die door of namens B. en W. aan het publiek wor den gericht. Overigens zegt het college toe de standaardbrieven nog eens op het punt van het taalgebruik te toetsen. Toch zetten de drie vrienden door, al wordt hun initiatief door andere fabri kanten geboycot. Maar er moet steeds geld bij de fabriek, terwijl de vrienden chronisch geldgebrek lijden. Als op ge geven moment de fabriek afbrandt (aan gestoken), terwijl er geen verzekering is, rest Karol nog een uitweg: een huwelijk met een domme dochter van een welva rend industrieel. Jaren later, als Karol aan het hoofd staat van een grote onderneming, wacht hem een nieuw noodlot”: de voor haar rechten vechtende arbeidsklasse. De voorstellingen in Filmhuis (Velsen) aan de Kanaalstraat (vanavond en mor genavond) beginnen om half negen. GROTE HOUTSTRAAT 49 HAARLEM. TEL. 023-321915 SANTPOORT.' De Midderduinweg tussen de Willem de Zwijgerlaan en de Duin- en Kruiidbergerweg in Santpoort, is vanaf woensdag gedurende twee we ken afgesloten voor alle verkeer. Dat gedeelte zal opnieuw worden bestraat. M Ti voor gemee Velser e.o Moderne kwaliteitshorloges. M f 79,~ Een scène uit de Poolse film „Land van grote belofte” van regisseur Andrzej Wajda, die vandaag en donderdag in het Filmhuis Velsen draait. VELSEN. Het is in beginsel moge lijk onderzoeken uit te voeren naar mogeljjke relaties tussen de gezondheids toestand van de bevolking per regio en de invloeden van milieuverontreiniging. Dit blijkt uit antwoorden van B. en W. op vragen van Progressief Velsen. Voor lopig lijkt zo'n onderzoek nog niet haal baar- De film speelt in het Poolse Lodz, een stad die een plotselinge bloei ondergaat door een explosie van industriële be schaving. De bankroete adel. Duitsers en joden onderdrukken er de boeren en arbeiders, onder dwang van een genade loos winstbejag. Tn het „Land van de grote belofte” gaat het om drie vrienden, die elk re presentatief zijn voor drie historische groepen: de Poolse agrarische en veelal aristocratische traditionalisten. Duitse zakenlui en fabrikanten en joodse finan ciers. Karol is directeur van een wolfa- briek. Max lis de zoon van een fabrikant en Moniz is handelaar in alles wat geld opbrengt- De drie heren vinden elkaar in Lodz, waar zij geld bij elkaar proberen te krijgen vooir de nog op te richten fabriek. Prisma is 't meest veelzijdige merk met veel modellen en in alle prijsklassen. Al vanaf f 79,- VELSEN. „De leesbaarheid en be grijpelijkheid van de standaardbrieven valt nogal mee. Het gebruik van juridis che en technische termen kan echter niet altijd worden vermeden”. Dit ant- woorlen B. en W. op schriftelijke vra gen van Progressief Velsen. De Stichting Medische Registratie ver werkt al gegevens omtrent opnamen van patiënten in meer dan 80 pct. van de algemene ziekenhuizen. Die gegevens (niet-persoonsgebonden) omvatten onder andere leeftijd van de patiënt, diagnose en operaties. Regionale rangschikking van deze gegevens en terbeschikkingstel ling daarvan aan geïnteresseerde ge meenten is mogelijk. Op korte termijn stuurt de Stichting aan de gemeente Velsen een publicatie waarin ten aanzien van een aantal gro tere diagnosegroepen de verschillen per regio zijn aangegeven. Die gegevens zul len echter vermoedelijk te grof zijn om daaruit conclusies te trekken naar bij voorbeeld de invloeden van de lüchtver- ontreinigiing. Een diepgaand onderzoek zal door een deskundig team moeten worden uitgevoerd, zodat zo’n onderzoek nogal wat tijd en geld zal gaan kosten. Het college zal zich voorts oriënteren of het verzamelde 'en bewerkte materiaal kan worden gepubliceerd. jaar Noordzeekanaal” van de Filmclub Velsen vertoond. En de filmclub had ook alweer een jubileum te vieren want het was de tiende keer dat deze film in het openbaar gedraaid werd. Overigens is deze film nog tegen een gering* bedrag te huur. VELSEN. Burgemeester en wethou ders van Velsen zijn van plan le ere penning van de gemeente ter discussie te stellen. Dat moet gebeuren in een ko mende vergadering van de commissie van bijstand voor algemene zaken. Dit naar aanleiding van een schrifte lijke vraag ingediend door Progressief Velsen. De fractie verklaarde deze vraag te hebben gesteld „omdat het er voors hands nie-t naar uitziet dat iemand in aanmerking zal komen voor het Velsen- se eremetaal. Die voorspelling wenste het college echter nadrukkelijk te laten voor rekening van de vragensteller. Afgaand op het bevolkingsverioop in de gemeente Velsen vraagt de C.D.A.- fractie zich af of de aanleg van een sportpark in de Hofgeest nog steeds noodzakeltik is. Het college stelt hier dat in elk geval van wenselijkheid te spre ken is. Het nauwkeurig vaststellen van de behoefte is niet geheel mogelijk om dat men ook ruimte reserveert voor niet-georganiseerde sportbeoefening- Wel wordt duidelijk gemaakt dat het totale plan alleen bij woningbouw in de Vel- serbroekpolder verantwoord zal zijn. Ook in het hoofdstuk recreatie is een vraag gesteld door de V.V.D. aan de orde, ovar de te scheppen douchemoge- lijkheden in het zwembad dat zal wor den gebouwd bij de gasbedrijf. Deze vraag is gesteld naar aanleiding van de VELSEN. Nog steeds Poolse maand in het Velsense Filmhuis, waar deze week „Land van grote belofte” wordt vertoond. Deze film uit 1975 is geregis seerd door Andrzej Wajda, die voor deze film het scenario schreef op basis van een Poolse roman van Wlasyslaw Rey- mont uit 1898. Dit „portret van een stad” duurt drie uur. VARA-speelgoedactie wordt door de klaverjasclub „Ons Genoegen” vrijdaga vond 29 oktober o m acht uur in het ontmoetingscentrum „De Meerpaal” aan de Banjaertstraat in Velsen-Noord een grote open klaverj asdrive gehouden. De baten uit deze kaartavond komen ten goede aan het door de afdeling Velsen- Noord geadopteerde'kindertehuis „Cassa Carmeli” te Vogelenzang. i „Alstublieft, een boeketje herinnerin gen”. Zo heet het boekje dat de vereni gingen voor protestants-christelijk on derwijs in Velsen gisteravond gepresen teerd hebben. Een van de samenstellers, de heer J. Kolkman, overhandigde'in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rem- brandtlaan het eerste exemplaar aan de heer H. de Bakker die algemeen voorzit ter van de schoolverenigingen is. Duidelijk was, dat de uitgave gezien moet worden tegen de achtergrond van 100 jaar IJmuiden. Behalve de heer Kolkman, heeft ook de heer M. de Kool meegewerkt aan de totstandkoming van het ~boekwerkje. Hij was het ook die gisteravond vertelde wat met deze uitga ve beoogd wordt: „Een bescheiden bij drage aan het jubileum”, zo sprak hij. „Er zijn zo velen die met liefde en dankbaarheid aan hun school terugden ken. Een aantal van die herinneringen hebben we gebundeld”. Het boekje zal worden uitgereikt aan de ouders van de kinderen die momen teel de scholen van de verenigingen bezoeken. Mensen die er geen krijgen, kunnen eventueel contact opnemen met de secretaris, de heer G. Veltman, Oos- terduinweg 18. Voor de mensen die bij de presentatie van het boeketje herinneringen aanwezig waren, werd dinsdagavond de film „100 (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. De gemeente Velsen overweegt niet stappen te ondernemen om te komen tot een fusie van Telstar met andere clubs. Dit is geantwoord op een vraag van.de V.V.D., gesteld in het zogenoemde Vraag en Antwoordspel van de gemeente waarin door het college schriftelijke vragen van raadsleden over de begroting worden beantwoord- De vraag van de V.V.D. was gebaseerd op de bestaande financiële zorgen waar van de V.V.D. vreest dat deze eën nega tieve invloed zullen hebben op de actie ve sportbeoefening. Het college zegt in het antwoord het te betreuren dat een sportclub als Telstar, die toch een regio nale- functie heeft, slechts door een ge meente wordt gesubsidieerd. Wel wordt gestreefd naar verdere' sanering van het betaalde voetbal. In antwoord op een vraag over Tel star, afkomstig van Progressief Velsen. stelt het college dat de gemeentelijke subsidies alleen worden besteed om ex ploitatietekorten te dekken. Verder wordt geantwoord dat er inderdaad een overleg bestaat tussen colleges van ge meenten die met dezelfde problematiek te maken hebben. De wethouder sport zaken heeft zitting in de werkgroep betaald - voetbal van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Van deze groep is binnenkort een rapport te verwachten- nog steeds mogelijke sluiting van het badhuis aan de Snelliusstraat in IJmui den. Maar het college stelt dat dat het nieuwe recreatiebad geen andere dou- chemogelijkheden zal bieden dan die voor de baders. Daarnaast zal jaarlijks worden bekeken of het badhuis al of niet zal worden gesloten. HAARLEM - De Kamer van Koop handel en Fabrieken gaat weer een en quête regionale bedrijf sonwikkelingen (ERBO) houden. De bedoeling is een inzicht te. krijgen in de ontwikkelingen van het bedrijfsleven in onze regio. De kamer acht dit noodzakelijk om de be langen van de ondernemingen naar be horen te kunnen vervullen. De Erbo- wor- l en nog OVERLEDEN: C. BAkker, 64 jr., echtgenoot van: M. de Vries, Santpoort, C. H. Put, 67 jr., echtgenoot van: J. Drenth, Santpoort, E. Westra, 71 jr., IJmuiden, H. M. F. M. Schnitger, 54 jr., echtgenoot van T. H. F. van Amerongen, IJmuiden, J. J. van der Hoek, 37 jr., echtgenote van: C. J. Hen ning, IJmuiden, C. Hoesman 70 jr., we duwe van: A. F. A. Bongers, Velsen (nrd), F. de Boer, 69 jr., echtgenoot van: G. Meester, IJmuiden, C. Jansen, 66 jr., ectgenote van G. A. Huij boom, Driehuis, R. Hoogterp, 90 jr., weduwe van: L. M. Lavoo, IJmuiden. enquête zal door bijna alle kamers den gehouden, alleen Frieslahd Zeeuws-Vlaanderen doen dit jaar niet mee. Tachtig percent van de regionale be drijven gaf in 1975 gevolg aan het verzoek de vragen te beantwoorden. Duidelijk is gebleken dat de uniforme enquêtering bij het regionale bedrijfsle ven goed is ontvangen en dat de nood zaak wordt ingezien van een goed in zicht in het reilen en zeilen van de ondernemingen. De kamer vindt het bij zonder verheugend dat nu vergelijking met de ontwikkelingen in voorgaande jaren tot de mogelijkheden behoort. Wanneer die er eindelijk komt, zijn de tjden alweer minder goed en worden bijvoorbeeld aan de lopende band fa brieken, die verlies lijden, in brand ge stoken om verzekeringsgelden op 'te strijken. A. F. VosBoer, z., Driehuis, N. L. SchoutenNoordzij, z„ Driehuis, M. M. de Bruijn—Schaf stall, d-, IJmuiden, V. M. van der ZeePoederbach, d., IJmui den, H. SchaapMulder, d„ IJmuiden, M. van den BeltZwart d., Santpoort, M. JansenHovenkamp, d., IJmuiden, H. A. Abatouy—-Mimouna, z., IJmuiden, E. P. O. van der SteegNelissen, z., IJmuiden, A. F. van Lentevan der Aart, d., Santpoort, N. A. HeiligDe Jong, d., IJmuiden, C. Mouthaande Bruijn, z., IJmuiden, M. ScholBruijn, z., IJmuiden. 1

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 10