Hondepoep, vervuiling en Agenda P’ 1 Naam „Sluiswijk” kan weer vergeten worden Amro Continu Crediet: opnemen en af lossen naar behoefte A (if 1 I F I Twee „clowns” treden op in de Stadsschouwburg schade onderwerp van vragen aan college R- FOTOPROJECT VAN SCHOOLKINDEREN VORDERT Rob van der Beijl van Amro Bank Ede, in interview over Continu Crediet. A Er Rehabilitatie liefst samen met nieuwbouw Jubileumconcert vc Kennemer Vrouwen 12 IJMOND 19 76 WOENSDAG 2 7 OKTOBER VOE 1 Milieu-agenten I I •V Alweer meerdere mogelijkheden? Ach, lenen is kiezen. Met zo’n Woningverbeterings- krediet krijg je ’t ronde sommetje in één keer, betaal je ’n vaste rente en de kous is af. Maar bij een CC heb je voort durend de beschikking over geld. Komt met een verbouwing natuurlijk goed uit. Want je kan over je begroting gaan, of een jaar later, bijvoorbeeld, nog een verdere verfraaiing willen uitvoeren Allebei zaken dus, die méér geld vragen dan de geleende 8 mille. En met een Continu Crediet Juist. Met een CC kan je in principe opnemen wal je hebt afgelost. En altijd de kredietlimiet verhogen zonder ’n nieuwe lening of ’n nieuw contract af te sluiten. Je hebt dus behalve ’t leenbedrag altijd geld achter de hand. h€ kfl 2W If 'at vindt u zélf een goed voorbeeld, mijnheer van der Beijl? Een verbouwing.eh ’n open keuken. En ja, wat ’t bedrag betreftzeg maar 8000 gulden. Daar kan je een Woningverheteringskrediet voor nemen, maar ook een CC, een Continu Crediet dus. Hoeveel kost zo n lening? Zeker met méér dan andere leningen I ntegendeel. Een CC is een van de voordeligste manieren van lenen. Je lost minimaal (’t kan dus méér) 3% per maand af. Inclusief rente. Rente die afhankelijk is van de hoogte van het kredietbedrag en daarom kan variéren van 1,05% tot 1,60%.] van de belasting. Is die pen van u? Mag ik even? (Ga naar de Amro Bank voor meer informatie.) L - 1 xirag en daarom kan variëren van Bovendien mag je de rente aftrekken ||y Is Hip npn van n? Moer ik everé - V In en om Haarlem V elsen-I J muiden Beverwijk Heemskerk Velsen-Noord Wijk aan Zee w ti O. 7^ of en De tentoonstelling zal vermoedelijk rond half december worden geopend door één van de kinderen. W es ter houtp lei n w u. I 1 19 20 „Max en 14.30 en 19.30 14, 19 en 21.15 u.: „De ■Jt ttii Het college zegt daar echter bij, dat de resultaten van die bepaling niet groot zijn. Het toezicht op de inachtneming Op de tentoonstelling in de burgerzaal zullen ook dia’s worden geprojecteerd die de klasse-onderwijzers hebben genomen van de fotograferende kinderen. Ares Schutte uit Santpoort en de vrijwilligers hiervoor Henk met medewerking van de gemeentevoorlichting. Voor de kinderen is het afdrukken nu het meest spannende vijf vergrotingsapparaten en vijf series bakken met de nodige l-lki keer als )e aflost wordt de rente lager 11 ant de rente wordt berekend over het uthtaandi bedroe Dezi voer wasi Plus II van deze verboden is een moeilijke zaak. B. en W. geloven dan ook, dat veel meer dan door strafbepalingen, het euvel van de „hondepoep” zal moeten worden ver holpen via een mentaliteitsverandering van de hondebezitter- De vraag hoe de procedure kan zijn om medewerking van Rijk en Provincie te krijgen voor de bouw van woningen in de Velserbroekpolder en of de minis ter niet een aanwijzing zou kunnen geven, beantwoordt het college met de opmerking, lat in de eerste plaats ge tracht moet worden de bestemming van de grond zodanig te wijzigen, dat wo- bestemmingsplan westen van de „Wederopbouw- De aaah’s en oooh’s zijn deze weken in de F. J. Ossendorpschool niet van de lucht. Elke morgen en middag zijn sinds maandag vijfde- en zesdeklassers van vrijwel alle lagere scholen om de beurt aanwezig om zelf gemaakte foto’s af te drukken in een speciaal voor dit doel ingerichte donkere klas. Een aantal onderwijzers van verschillende scholen hebben zich voor de realisering van dit project 'ingezet, samen met fotograaf Brouwer, Kees Jaspers^ Linda Cornelissen, Peter Gerritsen en Het CDA constateert, dat de vervui ling van strand, wegen en pleinen toe neemt ondanks het feit, dat de politie daartegen kan optreden. Het CDA wil daarom weten of het zin.heeft, ook ter ontlasting van de taak van de politie, een of meer milieu-agenten aan te stel len. Het College waagt te betwijfelen of de vervuiling wel zo toeneemt. B. en W. weten, dat er in enkele gemeenten proe ven worden genomen met milieu-agen ten en wacht de resultaten met belang stelling af. Het lijkt het college echter nog niet noodzakelijk tot aanstelling van dergelijke milieu-agenten over te gaan. SANTPOORT. In de Gereformeerde Kerk aan de Frans Netscherlaan in Santpoort-Noord wordt donderdagavond 4 november om acht uur een jubileum concert gegeven. Herdacht wprdt daar mee het feit dat het Kennemer Vrou wenkoor veertig jaar geleden werd op gericht. Aan dit concert wordt mede werking verleend door het Heemsteeds Kamerorkest onder leiding van dirigent Irman Soeteman. Leden van het Kenne mer Vrouwenkoor zullen de solo-partij en vertolken. Heit geheel staat onder leiding van mevrouw Olga Ongena. Op het programma staan werken van onder andere Jöh. Aolf Hasse. H. Strategier en Zoltan Kodaly. Het jubileumconcert is opgenomen in het festiviteitenprogramma van de vie ring van honderd jaar Noordzeekanaal- Dit is de tweede fase van een groots project dat is opgezet voor zo’n vijftienhonderd lagere schoolkinderen uit de gemeente Vel- I sen. Ter ere van het jubileumjaar hebben al deze kinderen, met door Kodak beschikbaar gestelde cameraatjes, zelf foto’s kunnen nemen. De rolletjes zijn voor de kinderen ontwikkeld en tijdens deze weken mogen ze elk drie uitgekozen foto’s zelf afdrukken. Uit die serie zullen per school selecties worden gemaakt voor een in december te houden tentoonstelling in het. stadhuis. ningbouw in de Velserbroekpolder mo gelijk wordt. De gemeente wijst de pro vincie al geruime tijd op de noodzaak om te komen tot uitbreiding van de woongelegenheil in deze gemeente en de mogelijkheid daartoe in de Velserbroek polder. Het college acht het denkbaar dat de minister het provinciaal bestuur een aanwijzing zal geven. Namens de drie IJmondgemeenten heeft de commis sie woningtekort-gebied IJmond aan de minister dringenl verzocht een passage over mogelijke bebouwing in de IJmond op te nemen. de schooltuinen, die daarin geprojecteerd zijn, ook de aanleg van schooltuintjes bij de scholen wil bevorderen. B. en W. antwoorden, dat de raad in 1977 mag verwachten, dat het plan Vinkenbaan wordt voorgelegd. En omdat dan ver wacht kan’worden, dat de schooltuintjes in het plan op korte termijn beschikbaar komen, voelen B. en W. er niets voor om de aanleg van tuintjes bij de scholen te bevorderen. VELSEN. Progressief Velsen probeert bij de schriftelijke vragen over de be groting opnieuw de strijd tegen de „hondepoep” te openen en wijst het college van Velsen erop, dat de gemeente Eindhoven hiervoor een speciaal artikel in de Alge mene Politie Verordening heeft opgenomen. De party vraagt het college daarom ook zo’n artikel op te nemen. Voor B. en W. was de vraag snel te beantwoorden. Lezing van de politieverordening iaat zien, dat in Velsen al sinds jaar en dag practisch het zelfde artikel van kracht is. Het CDA wil van het college ook weten of rehabilitatieplannen, het op nieuw bewoonbaar maken’van oude wij ken, gelijk uitgevoerd kunnen worden met nieuwbouwplannen, B. en W. laten weten, dat het niet alleen mogelijk, maar zelfs zeer wenselijk is, beide plan nen gelijktijdig in een buurt uit te voeren. Alleen is de gemeente veelal afhankelijk van goedkeuring van het Rijk, waarbij geld een grote rol speelt en bovendien moet de gemeente ook mensen genoeg hebben om gelijktijdige uitvoering van plannen ter hand te ne men. Het CDA wil graag v an het college weten hoe groot de schade is, die de laatste vier jaar aan gemeente-eigen- dommen, parken en plantsoenen is aan gericht, hoeveel hiervan is vergoed en welke maatregelen er genomen kunnen worden om de schade zoveel mogelijk te beperken. De schade aan parken en plantsoenen, vooral aan hekken, zitban ken en speelplaatsen, wordt volgens het college geraamd op 300.000,- in de afgelopen vier jaar, waarvan slechts en kele duizenden guldens konden worden verhaald. Voor het herstel van vernie lingen aan schoolgebouwen is de afgelo pen vier jaar 200.000,- uitgegeven. Het college zegt, dat het aanstellen van vier recreatie-assistenten in het verleden heeft geholpen om de schade te beper ken én B. en W. verwachten, dat ook door de surveillance van de wijkagenten de schade zal afnemen en ook van het aanstellen van een schoolbiologe voor natuureducatie verwachten B. en W. een gunstig effect. IJMUIDEN. Carlo en Altoerto Co- lombaioni. twee Italiaanse clowns, tre den woensdag 3 november op in de Stadsschouwburg. Ze geven om drie uur een aangepaste matineevoorstelling en ’s avonds de volledige voorstelling- Het is de Velser Kunstkring „Voor Allen” die het tweetal naar IJmuiden haalt. De Colombaioni ziin twee Italiaanse „Clowns” die in een programma van Commedia dell’arte theater met beschei den en eenvoudige middelen hun visie geven op thema’s als goochelen, acroba tiek, clownerie, klassiek theater en mi me. Ze hebben grappen met een ping pong bal (die iemand ondanks de baard die de grap heeft, toch weer schijnen te doen lachen), ze hanteren de gebaren van cowboys uit westerns en ze maken een opvoefing van Hamlet (door deze twee Italianen uitgesproken al? „Omelet” I Colombaioni heeft eerder opgetreden in Carré. VELSEN. In de beantwoording van vragen van raadsleden laat het college weten, dat de naam Sluiswijk weer uit de IJmuider annalen kan verdwijnen. Officieel werd het voor het gebied ten Keizer Wilhelmstraat plan C' voor Oul-IJmuiden” genoemd en het gebied tussen Keizer Wilhemstraat, Kanaalstraat, Kerkstraat en Koningin Wilhelminakade „Sluiswijk”. Om nu verwarring te voorkomen wordt nu, me de op verzoek van het wijkcomite Oud- IJmuiden, bij voorkeur de naam Oud- IJmuiden gebruikt. Progressief Velsen wil graag van het college weten, wanneer een beslissing over het recreatieplan Vinkenbaan te verwachten is en of de gemeente naast en X 11C XVU&bUUll UlCclI\ö XI J. Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: 14 j Donderdag 19 „De Ijzeren vuist”, 18 j. en 21.15 u.: „Het moment. In een van de lokalen van de Ossendorpschool staan chemicaliën klaar, zodat de jonge fotograafjes zelf aan het hele proces kunnen werken. Het zal vier weken duren voor alle kinderen per klas hiervoor aan de beurt zijn geweest en de prijs winnaars per school daarna kunnen worden gekozen. Lenen is kiezen X 1 o u.: „De Kerkstraat 44: vol- SCHOUWBURG Stadsschouwburg Wilsonsplein) 19.45 u. Ope rette Vereniging „Hulsbergen”: „De Huzaren van Villars”, van Aimé Maillart o.l.v. Joop Groez. do. 20.15 Het nationale Ballet: „In het voetspoor van de dans” een collage van lezing, film, dia’s en dans samengesteld en gepresenteerd door Toer van Schayk. Toneelschuur I (Smedestraat 23). Vandaag en morgen 20.30 u. Toneelgroep Centrum: „Dub belportret van de jaren „80”. Schuur II do. 20.30 u. Marjol Flore II, een een-vrouwsprogramma. MUZIEK Concertgebouw (Lange Begijnstr. 13). 20 u.: Heemsteedse Christelijke Oratorium Vereni ging o.l.v. Jan Pasveer, m.m.v. Ank Reinders, sopraan, Carolyn Watkinson, alt, David John ston, tenor, John Brocheler. bas en het Vocaal Kwartet, begeleid door Simon C. Jan sen, orgel. Theater’ Café fSmedestraat 23) do. 22.30 uur Café-concert door Full Moon. At the Jazzcorner (Spaarne 104) 22 u.Ray Kaarts Dixie Six do. 21.3Ö u. Rob Pointle-Bert Nieborg Combination. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 21.30 u.: „The Missouri Breaks”, 14 j. Frans I „Veel liefs uit Moskou”. 14 en 21.15 u.: „De IJz- Lido (Houtplein) 14, 19 vergeten continent”, 14 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14 Havelaar”, 14 j. Roxy (KI. Houtstr.) tien geboden”, a.l. Studio (Gr. Markt) eend en de Cadillac”, a.l. Cinema Quirinus Internationaal (Lange Veerstr.) 14,15.15, 19, 20.15 en 21.30 u.: „Liefde in Europa”, 18 j. -v- BIOSCOPEN City, woensdag 20 uur: „The Sound Music”. Filmhuis Velsert, Kanaalstraat 257, wo. en donderdag aan vang 20.30 uur: „Land van de grote belofte” van Wadja. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn, Rijksweg, Velsen. Dag. 10-12 en 14-17 u„ behalve maandag. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen. Dagelijks geopend van 9.30 tot 12 en van 14 ijot 16-30 uur- Stadhuis, bezichtiging op werkdagen van 10 tot 12 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noo-rd. Geopend donderdags van 11 tot 15 uur op aanvraag. Tel. 02510-91022 or 93080. DIVERSEN Alarmnummers: Politie 19033, ongevallen dienst 15400, Hoogovens 02510-96000, Brandweer Santpoort 370750: voor Velsen-Noord en IJmui- d’en 20750. Centrale Bibliotheek, Plein 1945, donderdag en wo.avond 19-21.30 u„ 10-12.30 en 14.30-17.30 uur. Jeugd: 15.30-17.30 u. Filiaal Zeewijkplein. do. 10-12.30 u. en 19-21.30 u. Jeugd: niet. Sociaal Adviesbureau. Donderdag 9-10 u. Brulboei, Kanaalstraat 228, IJmuiden 11-12 u. De Duinpan, Duinweg, Santpoort. Gezinsverzorging, Hulp aan bejaarden en langdurig zieken, Velserduinweg 52, IJmuiden. ma. t.m. vrij. 9-10 u. Tel. 02550-11830 en 22169. Velserbad: woensdag :vrij zwemmen 21.30 en Instruetiebad Zeewijk: wo. 9.45-10.30 u. moeder en kind. Wo. 14.30-15.30 u. vrij zwemmen. Do. vrij zwemmen: 6.45-8, 12.10-13.10 en 16-17 u. zwemles volwassenen van 7-7.30 uur. Sociëteit Asterix: woensdagavond vanaf 20 uur. Stichting Huishoudelijke en gezinsvoorlich- ting, Willebrordstraat 102, IJmuiden. Tel. 10715. Spreekuur op donderdag van 10-12 uur. Stadsschouwburg, Velsen, aanvang 20.15 u. „Van de brug af gezien”, vrije produktie. Kennemer Theater, Zeestraat. 19 en 21.15 u. „Pikante avonturen van de wilde boerendoch ters”. 19.30 u.: „One flew over the cuckoo’s nest”. Luxor Theater, Breestraat. 11 en 21.5 u.: ..Explosion of the dragon”. TENTOONSTELLINGEN Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. Expositie wandkleden van mevrouw M. Floris; geopend tot en met 5 november tijdens kantooruren. Kennemer oudheidkamer. Huize Schey- beeck, Velserweg. Geopend op woensdag van 14 tot 16.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 2130 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 25120. DIVERSEN’ WOENSDAG 27 OKTOBER Paviljoen Westerhout, Westerhoutplein. 19.30-21 u. bazar en rommelmarkt. Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. 20 u. ver gadering C.A.IJ. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: vol wasenen, jeugd en speel-o-theek 19-21 u. Amstelstraat 44. Volwassenen en jeugd 19-21 DONDERDAG 28 OKTOBER Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81. tel. 24617. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 9-12 en 13.30-15.30 u. Paviljoen Westerhout, Westerhoutplein. 14-17 en 19-21 u. bazar en rommelmarkt. Stadskantoor, Pres, Kennedyplein. 15 u. ver gadering commissie 'jeugdzaken, 16 en 19.30 u. commissievergadering (begroting). Wijk aan Duin, Wilgenhof laan. 20 u. klaver- jassen. Nieuwe Slof, Kerkstraat. 20 u. Beverwijkse Amateurfotografenvereniging. Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden. 20 u. klaverjassen. Openbare bibliotheek. wassenen 14-17.30 u. Alarmnummers. Politie en brandweer 25555, milieuklachten 96000. DIVERSEN WOENSDAG 27 OKTOBER Gemeentewerken, Zaalberglaan. 19.30 u. ver- gadering verkeerscommissie. Vergulde Wagen, Riiksstraatweg. 20 u. hoor zitting Plan De Houtwegen. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwas senen en jeugd 19-21 u. DONDERDAG 28 OKTOBER Kinderboerderij, Vrijburglaan. 19.30 raadsvergadering. Werf, Jan Ligthartstraat. 20 u. klaverjassen. Alarmnummers. Politie 39111. brandweer 32121, milieuklachten 96000. DIVERSEN DONDERDAG 28 OKTOBER Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: vol wassenen 19-31.30 u. DIVERSEN WOENSDAG 27 OKTOBER De Rode Pimpernel, Verl. Voorstraat 10.19- 21.30 u. openingreceptie. Openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a, 19-21 uur. WW

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 12