Begrotingsonderzoek nieuwe stijl van start Wethouder Camfferman wil galerie-wezen redden ZONDAG VINDT OPENING PLAATS Nieuw onderkomen voor hockeyclub „Eechtrop efficiency van schoonhouden schoolgebouwen Montessori lagere school ADO verhoogt contributie h n. Tel. 02205- ,De Nieuwe Slof’ wordt zo’n acht ton duurder tb Onderzoek naar 1 F - 99 3 4^ Ki VIER COMMISSIEVERGADERINGEN IN STADSKANTOOR In politiebureau kan ook kunstgalerie komen Gevonden in Heemskerk V BEVERWIJK WIL TOCH CRM WEER BENADEREN POLITIENIEUWS Bridgeclub Saus Atout w 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 6 OKTOBER 2 7 WOENSDAG Over nieuwbouw ,.De Lichtboei” GEMEENTE HEEFT NOG WAT POTJES OP 'T VUUR (Van een onzer verslaggeefsters) I 4 sr De in aansluiting op vorig jaar gevoerde aktie tot oprichting van een montessori lagere school, waarbij bleek dat er ook een grote belangstelling bestond buiten de direkte omgeving van de al bestaande montessori kleuterschool aan de Laan van Blois te Beverwijk, richten wij ons thans met deze advertentie tot alle belanghebbende ouders. Wij willen duidelijk stellen, dat deze handtekening noch voor u, noch voor ons de verplichting inhoudt van plaatsing van uw kind(eren) op de te stichten montes sori lagere school. Zoals bekend, is de definitieve aanmelding voor alle scholen begin maart 1977, dus ook voor onze school. NAAM ADRES Tel.: Plaats: Wenst nader geïnformeerd te worden. Ik hebkind(eren) geboren tussen 2 augustus 1966 en 1 oktober 1971. ANTWOORD COUPON (ongefrankeerd in te zenden aan machtiging 84 te Beverwijk) Ouders die vorig jaar reeds een handtekening plaat sten worden nader geïnformeerd. :ha- .V. ook voor informatie bellen op de volgende nummers te Beverwijk: 27069, 31376, 33083, 37818 en 27716. Voor de oprichting van de door ons bedoelde lagere school zijn 75 handtekeningen nodig. Deze handteke ningen moeten komen van ouders, die voornemens zijn hun kind(eren) per augustus 1977 op de montes sori lagere school te plaatsen. Het gaat om kinderen die geboren zijn tussen 2 augustus 1966 en 1 oktober 1971. STICHTING BEVERWIJKSE MONTESSORI KLEUTERSCHOOL, SEKR.: Wingerd 12 BEVERWIJK. T O I Wilt u ons helpen bij ons streven, vult u dan onder staande coupon in en stuur die vóór 4 november a.s. in een ongefrankeerde enveloppe naar: Machtiging 84 te Beverwijk. Desgewenst kunt u ons ljI kamer (Van een onzer verslaggevers) A. (ADVERTENTIE) (Van een medewerker) i 7; s i -1 (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De commissie onder wijs is toeh wel geschrokken van de enorme kosten, die zijn verbonden aan het schoonhouden van de gemeentelijke kleuter- en basisscholen. haard, uifpui ieping slaap- i toilet ats de n zeer slaap- kende vanaf Wat de financiering van de tekorten betreft had wethouder Kaebisch voor de raad nog een blijde mededeling ih petto. „Wij hebben daarvoor nog wel wat pot jes op het vuur staan”, aldus de wethou der, die daarmee doelde op de ontvangst van 1,5 ton aan vérzekeringspennigen in verband met het afbranden van de oude Slof aan het Raamveld en het nog niet helemaal tot op de bodem leeggeschraap- te „Hoogovenpotje”. Beverwijk. De gemeenteraad is dinsdagmiddag aan een voor Bever wijkse begrippen volkomen nieuwe wijze van begrotingsonderzoek begon nen. Werden er in het nabije verle den vele en vele commissie-vergade- ringen aan gewijd en holden de heren en dames raadsleden van dè ene ver gadering naar dé andere, burgemees ter A. Hubers heeft in overleg met de raadscommissie voor algemene zaken - dit jaar een andere benaderingswijze uitgedokterd. BEVERWIJK - Het politiebureau aan de Breestraat blijft in het nieuws. De gemeente wil van het oude bureau af en bij de Grote Kerk aan de Kerkstraat een eenvoudig nieuw gebouw neerzetten. :ueerd type Keuze een overzicht aan van de belangrijk ste zaken, die de commissies en het collete van B. e?i W. dinsdagmiddag en avond in de raadszaal van het Stadskantoor hebben doorgenomen. Het succes van de hele operatie zal afhangen van de wijze waarop de heren en dames raadsleden in de drie geplande begrotingsvergaderingen in november zich opstellen. Door in de vier openbare commissievergaderin gen de „kleine” zaken af te handelen, krijgt de raad zo redeneert men in november alle kans uitgebreid in te gaan op het beleid van het college. En of die gedachte werkelijk heid wordt ligt in de schoot van de raad zelf verborgen. BEVERWIJK Zoals de zaken er nu voor staan zal ontmoetings centrum „De Nieuwe Slof” onge veer acht ton duurder uit gaan val len dan oorspronkelijk was be groot. Volgens wethouder F. Kae bisch is dit bedrag vanaf januari ongeveer op dezelfde hoogte ge bleven. Hij heeft dan ook goede hoop, dat de meerkosten de komen de weken niet verder zullen stij gen. Het onderzoek van de gemeentebe groting 1977 wordt dit jaar bloksge- wijs gedaan, hetgeen zoveel wil zeg gen, dat er commissies bij elkaar zijn Maandagmiddag 1 november om 16 uur en dinsdagmiddag 2 november, eveneens om 16 uur, volgen opnieuw commissievergaderingen, die ook dan weer om half acht ’s avonds een ver volg kennen. Op deze pagina treft u BEVERWIJK. De gemeente Bever wijk wil opnieuw proberen van staatsse cretaris Meijer van CRM gelden los te neuteren voor de nieuwbouw van buurt centrum „De Lichtboei”. Wethouder C. Bodewes verklaarde tijdens de commis- siegewijze behandeling van de gemeente begroting nog eens nadrukkelijk, dat Beverwijk niet in staat is de op 2,4 miljoen geschatte bouwkosten alléén op te brengen. „We hopen nog steeds ande re bronnen aan te kunnen boren", zei de wethouder, die daarmee niet alleen op CRM maar ook op nabuurgemeente Heemskerk doelde. van het verhaal weer op te nemen. Veel publiek was er dinsdagmiddag niet, of het moesten al ambtenaren zijn, die als hoofden van dienst als professionele toehoorders fungeerden. Donderdagmiddag 28 oktober om 16 uur komen de commissies voor alge mene zaken, openbare orde, verkeers- aangelegenheden en voorlichting aan bod. Ook dan is er een avondvergade ring gepland. Aanvang 19.30 uur. HEEMSKER. In de maand septem ber zijn bij de plitie de volgende voor werpen als gevonden aangegeven die tot op heden nog met zijn afgehaald. Contactlenzen. halsband honderiem. etui, plantebak, hengel, kinderbril, hond, poes, rabiëspennin-g, bankbiljetten re- genbroek, vest, spijkerjack. herenhorlo ge, dameshorloge, portemonnee, armband met naamplaatje, kralen armbandje, zil veren armbandje, sleutels, speelgoedbeer. pukkel, tas, bromfietsverzekeringsplaatie. Bovenstaande voorwerpen zijn op te vragen aan het bureau van politie Heemskerk elke woensdag en zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur BEVERWIJK. Bij een snelheids controle op de Warande werden 15 auto mobilisten bekeurd wegens te hard rij den. Ook op de Hoflanderweg en de Verlengde Voorstraat werden bonnen uitgeschreven. Hier overschreden 22 au tomobilisten de maximum snelheid. POGING TOT DIEFSTAL. Twee jonge jongens uit Den Haag probeerden dinsdagnacht in de Graafwijkstraat een aanhangwagentje te stelen. Het wagentje was met een ketting aan een lantaarn paal verbonden. De politie hield de kna pen later in de nacht aan. Op de voor bank van hun auto lag een zware draadschaar. BEVERWIJK. De Beverwijkse hoc- keyvereniging Eechtrop heeft een nieuw clubgebouw. Weliswaar is het nieuwe onderkomen al vanaf sent ember in gebruik, maar zondag zal de offciële openingsplechtigheid plaatsvinden. Wet houder A. Hoogeboom en oud-voorzitter B. de Heer zullen door het planten van een eikenboom (Eechtron betekent ei- kenbos) op symbolische wijze het club huis openen. Het politiebureau heeft in de afgelopen maanden heel wat nieuwe bestemmingen gekregen. Plannen van de HEMA om er een winkel in te vestigen stuitten op bezwaren van het college, dat zelf denkt aan een bestemming in de zakelijk* sfeer. Wethouder Camfferman voegde daar dinsdagmiddag iets aan toe waar aan al veel Beverwijkers in stilte den ken: een galerie. Beverwijk zit al ge ruime tijd na de sluiting van galerie Bouwmans zonder een permanente ten toonstellingsruimte. Het overschrijdingsbedrag van „De Nieuwe Slof” werd onlangs tijdens een vergadering van de zogenoemde beleids groep (waarin zowel vertegenwoordigers van het ontmoetingscentrum als ge meentelijke afgevaardigden zitting heb ben) bekend gemaakt. Op grond van deze gegevens is er voor 1977 een herzie ne exploitatiebegroting opgemaakt. Deze begroting, inclusief een voorstel om de tekorten te dekken, zal in januari aan de raad worden gepresenteerd. gevoegd, die gezamenlijk het huis houdboekje van de gemeente kunnen uitpluizen. Voor de heren en dames raadsleden een meevaller, 'omdat zij nu verlost zijn van' een serie langdu rige vergaderingen. Voor het publiek dat geïnteresseerd is in gemeentelij ke en politieke zaken ook aantrekke lijker, omdat men per vergadering een zogenoemd blok krijgt voorge schoteld. Dinsdagmiddag vier uur bij voorbeeld begonnen in het Stadskan toor de commissies voor onderwijs en culturele zaken, jeugdzaken, sportza ken en recreatieaangelegenhëden ge zamenlijk aan de klus, ’s Avonds half acht kon men opnieuw de stoelen in de raadszaal innemen om de draad Wat Heemskerk betreft wilde wethou der Bodewes eerst de begrotingsbehan deling in die gemeente .afwachten. Naar aanleiding van vragen van. drs. Eai'f (VVD) zei hij wel, dat naar zijn mening de oude afspraak: Beverwijk betaalt de kosten van De Lichtboei, Heemskerk die van Donkey Shot, ais vervallen kan worden beschouwd nu door de nieuw- bouwplannen van het buurtcentrum „niet langer van vergelijkbare groothe den gesproken kan worden”. Blijkt noch Heemskerk, noch CRM in financiële zin over de brug te komen dan, zo orakelde wethouder Bodewes, dient er een herbezinning op de bouw plannen voor een nieuwe Lichtboei te komen. Daar Beverwijk onmogelijk de totale bouwkosten op z’n nek kan ne men moet er naar een andere oplossing of te wel een goedkopere worden gezocht. HEEMSKERK. Ook bij voetbalver eniging ADO’20 ontkomt men niet aan een verhoging van de contributie. Voor het komende seizoen had penningmees ter De Boer een flink nadelig saldo geraamd, dat aangevuld zal moeten wor den door een contributieverhbging. Uit de entreegelden is het ook niet te halen nu de prestaties van het eerste elftal ver onder de maat blijvenu. Door de droogte van de velden kon men pas laat met de competitie beginnen, zodat men ook hier heel wat baten verspeelde. De ledenvergadering van ADO’20 ging gisteravond akkoord met de voorgestelde verhoging van de contributie. In het bestuur kwamen enkele wijzigingen. Men nam afscheid van de heer J. Been tjes die ’n lange staat van dienst bij ADO achter de rug heeft. Hij werd tot ere-lid bencemd. Het ere-lidmaatschap was ook weggelegd voor de heer Rozing. De he ren F. Hesseling en J. Mooij ambieerden hun bestuursfunctie niet langer en wer- len opgevolgd door de heren J. Put en N. Limmen. De toekomstige bestemming van het politiebureau, eens door wethouder Kae bisch jr. volledig afgeschreven, is een nog onbeschreven blad. Het college is het er’wel over eens, dat het gebouw uit historische overwegingen gehandhaafd moet blijven. Ook wethouder Kaebisch conformeert zich aan dit standpunt. Maar verder gaat de eensgezindheid in het college van burgemeester en wet houders niet, want wethouder Camffer man is er een tegenstander van om het gebouw voor zakelijke doeleinden te la ten gebruiken. Men denkt in dit verband aan bijvoorbeeld een kantoor of een bank. Drs. J. de Wildt (CDA) was dins dagmiddag eigenlijk degene, die wethou der Camfferman in de gelegenheid stel de in het openbaar het politiebureau een bestemming te geven, die afwijkt van BEVERWIJK. De uitslagen van de vierde ronde in de selectiewedstrijden van de bridgeclub „Sans Atout” waren als volgt. Groep I: 1. fam. Hoogeboom 114, 2. Beers-Beentjes 100, 3. Belterman-Porte- geis 86, 4. Jongejan-Beekhoven 84. 5 Zoootjes-van Groningen 76. 6. mevr. Duin-G. Hoogeboom 74, 7. gebr. v. d- Vlugt 73, 8. Hoogsteder-Sloof 65. Groep 2: 1. Hulcher-Eijking 104, 2. Roos-Kool 103, 3. de Beer-de Lugt 91, 4. Spruit-van Balen 87. 5. mevr. Schipper-de Wit 78. 6. fam. Zwanevöld 72, 7. dames Van Ber gen-Poers tamper 69, 8. de Groot-der- Heijer 68. Groep 3: 1. Schipper-Heiloo 63, 2. gebr. Bierman 60, 3. gebrs. Wela- gen 54, 4. dames Leijendijk-Kledjn 53. Plannen die al geruime tijd worden voorbereid, maar telkens door het rijk, dat niet met subsidie over de brug kan komen, worden getorpedeerd. Wethouder ir. J. Camfferman voegde dinsdagmiddag tijdens de openbare blokcommissieverga- dering een nieuw element aan de als- groeiende bestemmingslijst kunstgalerie. Dan blijft er maar groeiende bestemmingslijst toé: een kunstgalerie. Dan blijft er nog ruimte voldoende over om er ook het bureau van de afdeling voorlichting in te vestigen. De heer K. Vermeulen (PvdA) had berekend, dat het schoonmaken van een school ongeveer 500,- per leerling vergt. Hij vroeg zich af of de gemeente er niet beter aan deed het schoonmaken naar een particulier bedrijf af te stoten. Uit een privé-onderzoekje was hem geble ken. dat de schoolhoofden nogal ver deeld over deze zaak dachten. Volgens PPRer G. van Ruyven zijn de schoon- maakiasten van de kleuterscholen met ruim 52 percent gestegen en voor de gemeentelijke basisscholen geldt een percentage van 22. Wethouder Camffermannoemde die 52 percent een uitschieter, veroorzaakt door één kleuterschool. Mevrouw C. Ruurda (CDA) merkte op herhaaldelijk klachten te horen over het slechte schoonmaakwerk, dat de werksters afle veren. De controle op de activiteiten van deze mensen geschiedt momenteel door openbare werken en het schoolhoofd. Wethouder Kaebisch voelde er niets voor o m die controle door anderen te laten verrichten. Zijn collega C. Bode wes gaf toe. dat de kosten de pan uit rijzen, maar wees in dit verband op de stijgende loonkosten van de werksters, die momenteel 18,- per uur krijgen. Het college zegde de commissie toe een onderzoek te laten instellen om te zien of er goedkoper kan worden gewerkt. mm3 «SSWiSWita Het is eigenlijk de eerste keer dat Eechtrop een vast onderkomen heeft. De vereniging is in haar 35-jarige be staan al meerdere keren verhuld. Dat valt on te maken uit het extra nummer van het clubblad „Het eikeltje”, wat hoofdzakeliik door Richard J. Kaller is volgeschreven. Op geestige wijze wordt m vogelvlucht de hele historie belicht, met de schijnwerper op het punt van de accommodatie. Het huidige onderkomen is een fraai gebouw, dat aan de eisen van deze tijd voidoet.Zo zijn er drie heren- en twee oameskleedkamers, met aparte douene- gelegenheid en toiletten. Een bestuurs- Kamer die ook als kleedlokaal omge- oouwd kan worden, enkele berghokken, een keuken en een zeer ruime kantine completeren de zaak. Eind maart is men met de bouw begonnen. Het hele project werd begroot op 458.000. Meer dan zestigduizend gul den heeft de vereniging door zelfwerk zaamheid bespaard. Zo hebben de leden zelf de sloop van het oude onderkomen voor hun rekening genomen, terwijl ook talrijke attributen in de kkntine zelf vervaardigd zijn. Ook hebben enkele be drijven hun medewerking verleend dooi de bouwmaterialen voor inkoopprijs te leveren. Tijdens de bouw heeft de vere niging grote steun gehad van de Stich ting Sporthal Beverwijk, want de leden konden zich tijdens de bouwwerkzaam heden niet omkleden. Men mocht ge bruik maken van de kleedkamers in de sporthal. Natuurlijk is het bestuur van de vere niging bijzonder trots op het nieuwe het planmatige idee van het college. De Wildt vroeg zich af of de geraamde subsidie aan de Stichting Tentoonstellin gen nog wel gerechtvaardigd was nu de Stichting door het wegvallen van galerie Boumans nauwelijks actief kan zijn. Wethouder Camfferman wilde het „galerie-wezen*’ in Beverwijk graag in stand houden. De Beverwijkse Sociaal Culturele Raad is momenteel bezig de Stichting nieuw leven in te blazen waar na exposities in De Nieuwe Slof kunnen worden georganiseerd. Toch zag hij wel een behoefte aan een expositieruimte van een meer permanent karakter en zei, dat het oude politiebureau uitermate geschikt kan zijn om als galerie te dienen. Ook het bureau voorlichting zou daar wel een plaatsje kunnen vinden. De Wildt vond dit een waarlijk utopistische gedachte .„Maar het is vanmiddag toch wel de krent in de pap”, schuddebuikte hij. Burgemeester A. Hubers zegde de commissieleden toe een expositie te la ten organiseren van de kunstwerken, die in het Stadskantoor hangen en staan en gemeentelijk eigendom zijn. PPR-raads- lid G. van G. van Ruyven had een vraag in die richting gesteld. gebouw, maar er blijft nog een grote wens over.- Dat zijn namelijk de speel velden. Op dólt moment bezit de vereni ging een veld vlak voor de kantine, inaar aangezien dit veld ook als trai- n>ngsterrein wordt gebruikt kan het niet als hoofdveld worden aangemerkt. De wee andere velden van de hockeyclub liggen aan de andere kant van de Hof- mnderweg. In de toekomst hoopt de vereniging,, die momenteel ongeveer 350 ieden telt, op twee nieuwe velden op een stuk bouwland naast de nie.uwe accom- modatie.De cijfers tonen trouwens wel aan dat Eechtrop aan meerdere velden behoefte heeft. De hockeybond geeft na melijk ais richtlijn dat er een veld beschikbaar moet zijn voor zes elftallen. Eechtrop heeft voor 33 elftallen drie velden. Het bestuur heeft een programma sa mengesteld voor zondag, dat er in grote lijnen als volgt uit ziet: Om twaalf uur is de officiële openingsplechtigheid, ge volgd door een toerhooitje waaraan ook oudere spelers deelnemen. Het hele ge zelschap gaat na de receptie in het clubhuis naar het Pius X College, waar een koud buffet klaarstaat. Om negen uur in de avond wordt er een feest gegeven, dat alleen toegankelijk is voor leden, oud-leden, donateurs en ouders van jeugdleden.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9