Afvalverwerkingsbedrijf IJmond zet zich schrap Politie rolt jeugdbendeop Modelflat Ruimte voor ambachtelijke bedrijven NEUWS Harddraverijvereniging vierde gouden jubileum II MMM I De Zwervers en Die Wijckers in inzamelingsactie r I ||l o F Bt - i«ll Burgemeester wil ook koers voor Heemskerkse dravers Hoorzitting plan-Houtwegen werd gemoedelijk buurtberaad its EK0K V ■F H OHui B® S. P. Kuyperplantsoen lp Opening zaak aan Arendsweg m- BW Muziekquiz r "A j (1(0 maakt mode betaalbaar Pnl f 19 7 6 DONDERDAG 2 8 OKTOBER 13 nummer 1 «■i WOHINGINRICHTING mantelspecialist MARKTPLEIN 38^0 IJMUIDEN - Telef. 12348 Tevens kunt u in onze zaak aan het Marktplein vrijblijvend de tekeningen bekijken en de maten noteren. Ons vakkundig perso neel geeft u gaarne alle gewen ste inlichtingen. Voor de toekomstige bewo ners van het S. P. Kuyperplant soen, de Bloemstraat en de Bik en Arnoldkade in Oud IJmuiden hebben wij een flat kant en klaar Ingericht met alles „erop en eraan”, zodat zij een Indruk kunnen krijgen van de moge lijkheden om van hun toekom stige woning een gezellige leefruimte te maken. Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. A Mantel in wollen kamgaren o.a. in zwart, bruin en aubergine. Mt.: 40 t/m 52 Modieuze mohair-tweed mantel in raf en groen. 400 Mt.: 36 t/m 48 '.L J Eminente gedachte PW - JL— V 1 Sri i- ’•■*4 1' Promotor - j SS - - --- 1 B;?.- f:/ j i' V:/ iU (ADVERTENTIE) CAIJ kibbelde moeizaam over r'T1' schadeclaim Claudius Peters ionic I i de Haarlem: Grote Houtstraat 180, Winkelcentrum Schalkwijk. Een andere vraag betrof’ het dempen van de sloot langs de Rijksstraatweg als open riool. Daar liggen al plannen voor klaar, die gerealiseerd kunnen worden als het bestemmingsplan „De Houtwe gen” wordt goedgekeurd. De bedoeling is riolering aan te leggen langs het betref fende' gedeelte van de Rijksstraatweg en dan op die riolering alleen een weggrep- pel aan te leggen ten behoeve van de waterhuishouding. stemmingsplan voor bepaalde percelen of bedrijven. Voor zover men daar tij dens de hoorzitting geen vragen over stelde, kan dat ook nog ten gemeente- huize, waar het plan ter visie ligt en waar de ambtelijke staf graag bereid is nadere inlichtingen te geven aan belang hebbenden. Een groot aantal vragen had betrek king op de consequenties van het be- pro- ver- BEVERWIJK. Woensdag 3 novem ber openen Freek en Lida Baanders een nieuwe groenten- en fruitzaak in het pand Arendsweg 26. ;n gelden avember. /6K)28 I Het CAIJ, zo bleek uit een mededeling van voorzitter Van der Werff, is nog steeds niet rond met Zaanstad over de af voer van een gedeelte van het IJ- mondvuil naar de verbrandingsoven in Nauerna. Npg voor het einde van het jaar hoopt men met wat meer informa tie toekomen en kan het algemeen be stuur ook vernemen hoe er wordt ge dacht over de nieuwe gemeenschappelij ke regeling met Zaanstad. Van der Werff wilde niet nader ingaan op de vraag van de Castricummer De Wit hoe het verder met het CAIJ moet als Ca- stricum en Uitgeest besluiten hun vuil naar Alkmaar af te voeren. Ook dat zal wel eens worden bepraat. BEVERWIJK. Aan de inzamelings actie „Vluchteling 1976” op vrijdagavond 29 oktober verlenen de drumbands De Zwervers en Die Wijckers muzikale me dewerking. De Zwervers zullen door het stadscentrum trekken en Die Wijckers verzorgen de muzikale opluistering in Meerestein en Oosterwijk. Ondanks de geweldige medewerking van onder meer de vrouwenorganisaties, de kerken, de sportverenigingen en mu ziekgezelschappen zijn er toch nog niet voldoende collectanten om alle straten tijdens deze bliksemactie te bestrijken. Daarom is de mogelijkheid niet uitgeslo ten dat vrijdagavond een aantal huizen wordt overgèslagen. Om de bewoners hiervan toch in de gelegenheid te stellen hun bijdragen aan de actie te leveren, kunnen zij hiervoor vrijdagavond van 20.30 tot 21.30 uur terecht bij de Neder landse Middenstandsbank aan de Bree- straat. Uiteraard worden ook giften of toezeggingen voor deze actie van bedrij ven, instellingen en burgers genoteerd. Het telefoonnummer van de bank is 29006. Het gironummer van de bank is 49.89.68 De vermelding van „Vluchteling 1976” is wel nodig. BEVERWIJK. Het Katholiek Vrou wengilde, afdeling Beverwijk, heeft de leden uitgenodigd voor een bijeenkomst op woensdagavond 3 november in de St. Jozefzaal aan de Arendsweg 59. Gezamenlijk gaat men luisteren naar goede muziek in een sfeervol ingerichte zaal. Er zal onder meer een muziekquiz worden gehouden. De burgemeester memoreerde, dat hij als ere-voorzitter nu al dertig jaar lang nauw bij de bloei van de rensport in Heemskerk betrokken is geweest. „De vereniging”, zo vertelde de heer Nielen, „ontstond in een tijd dat Heemskerk nog voor 90 pet agrarisch was. De paarden sport in de jaarlijkse volksfeesten in te passen, bleek een eminente gedachte, temeer daar er de afgelopen vijftig ja- ren van geen neergang sprake is ge weest. Integendeel, de vereniging slaat steeds feller aan en steeds meer mensen leven intensief met de jaarlijkse paar- densportmiddag mee”. Veel bewondering toonde burgemees ter Nielen voor de bezieling waarmee het huidige bestuur zich (evenals hun voorgangers) voor de paardensport inzet. Hij onderstreepte dit met de overhandi ging van een gouden speld, voorzien van de afbeelding van een paardenhoofd, die hij voorzitter H. Hooghiemstra als ge schenk van het Heemskerkse gemeente bestuur opspelde. Mettertijd zullen ook de overige bestuursleden een dergelijk kleinood ontvangen. Zo zou de verbrandingsoven van de IJmond er uit komen te zien. Claudius Peters A.G. maakte werktekeningen, maar is niet tot uitvoering van het pro ject gekomen. Het Duitse bedrijf maakte zich boos en diende een schadeclaim van ongeveer 1 miljoen gulden bij het CAIJ in. Dit jubileum werd gevierd met een informele receptie die door vele leden IJMOND. Het algemeen her- stuur van het Centraal Afvalver werkingsbedrijf IJmond heeft er woensdagavond in het Beverwijkse Stadskantoor een twee uur durende vergadering achter gesloten deuren voor over gehad om een procedure te ontwikkelen, waarmee men zich teweer kan stellen tegen de schade claim van het Duitse bedrijf Clau dius Peters A.G. HEEMSKERK. Tijdens de woens dagavond gehouden hoorzitting van de gemeente in „De Vergulde Wagen” aan de Rijksstraatweg heeft wethouder H. J. M. Roozen een duidelijke toelichting ge geven op het bestemmingsplan „De Houtwegen” waarna de talrijk opgeko men bewoners van dit gedeelte van het duingebied alle gelegenheid kregen vra gen te stellen, ook als deze niet recht streeks verband hielden met het onder havige bestemmingsplan, dat thans bij de gemeente ter visie ligt en waar bezwaren tegen kunnen worden inge diend. Burgemeester Nielen, tevens ere-voor zitter van de vijf tig-jarige harddraverij vereniging „Heemskerk”, toonde Zich met name over de belangstelling van de zusterverenigingen en de landelijke or ganisatie erg verheugd. Verwonderlijk vond hij het echter niet: „Heemskerk heeft zich als sterke vereniging en als Ixsu-ffirax -sssK-aU Het geschenk van de gemeente aan de jubilerende harddraverijvereniging „Heemskerk” bestond uit een gouden speld, met een paardenhoofd daarop af- gebeeld. Burgemeester Nielen speldde voorzitter Hooghiemstra een dergelijk kleinood op. gedegen organisator van paardenkoersen in de afgelopen vijftig jaar een landelij- ke bekendheid opgebouwd. Van ganser harte hoop ik dat u dit werk nog tot in lengte van dagen op dezelfde wijze zult kunnen voortzetten”. Het CAIJ.dat namens de gemeenten Velsen, Beverwijk, Heemskerk, Uitgeest en Castricum de vuilafvoer in de IJ mond regelt, had twee jaar geleden de belofte gedaan, dat mocht er in de IJmond een verbrandingsoven worden gebouwd, Peters A.G. de oven mocht bouwen. Peters maakte op basis van deze verklaring aanloopkosten, ontwierp een oven, maar kwam niet tot bouwen, toen het CAIJ, mede onder druk van de provincie Noord-Holland, besloot de IJ- mond-oven te schrappen. Claudius Pe- I ters diende een schadeclaim in, die om en nabij de 1 miljoen gulden ligt. Het dagelijks bestuur van het CAIJ stelde nu voor een ton uit te trekken voor een onderzoek door een onafhanke lijk ingenieursbureau om te bekijken of het CAIJ die schadeclaim (of een deel ervan) moet honoreren. Omdat er zake lijke belangen in het geding waren be sloot voorzitter H. van der Werff en zijn bestuursleden het algemeen bestuur in een geheime vergadering wat achter grondinformatie te verstrekken. Het CAIJ, toch al niet zo sterk in de beleids voering, kwam na twee uur verhit ver gaderen tot de conclusie, dat het inge nieursbureau tijdelijk aan een advoca tenkantoor zou moeten worden gekop peld om problemen op het juridisch vlak te voorkomen. Deze op aanraden van mr. A. Hoekstra (Beverwijk) aangeno men procedure had niet de steun van D. Kuyper uit Veslen, die in de open vergadering zich afvroeg of het CAIJ er juist aan doet morele verplichtingen ten opzichte van Claudius Peters te erkennen. „Wij moeten niet op de zaak vooruitlopen”. Hij vond het aantrekken van een ingenieursbureau gewoon te voorbarig. Voorzitter Van der Werff antwoordde ontkennend op de vraag van Kuypers of het CAM met Peters over de schadeclaim had onderhandeld. Hij was het met Hoekstra eens, dat het technisch bureau geen toezeggingen aan Peters zou mogen doen zonder inschakeling van het „gekoppelde” advocatenkantoor. Het CAIJ gaat de honderduizend gul den niet' ineeris souperen. Men wacht eerst het interim-rapport van het tech nisch bureau at Dat rapport moet onge veer 40.000 kosten, waarna wordt be zien of de opdracht tot het definitieve rapport alsnog kan worden gegeven. D. Kuyper uit Velsen zorgde nog voor een krent in de pap, toen hij met een motie kwam om de bij de Amrobank uitgezette overtollige kasmiddelen terug te halen, omdat hij het niet eens was met het door de bank gevoerde investe ringsbeleid in Zuid-Afrika. Zijn motie, ondertekend door deheren Hoorn, Schiltmeijer, Perquin en De Wit, werd bij de stemming gesteund door de heren Van Dijk, Bodewes en Krom. Tien leden van het CAIJ vonden, dat de motie hier niet thuis hoorden en stemde tegen. BEVERWIJK De Beverwijkse poli tie heeft met de aanhouding van in totaal veertien jongens een serie van éénendertig inbraken en vernielingen weten op te lossen. De knapen, die in groepjes opereerden, hadden het vooral voorzien op sportcomplexen, buruthuizen en scholen. j I 1 ..i s' en vertegenwoordigers van zustervereni gingen werd bijgewoond. In totaal telt Nederland nog veertien kortebaanvereni gingen, waarvan er twaalf in Noord- Holland gevestigd zijn. De overige twee houden domicilie in het Friese Gorredijk en in het Drentse Roden, welke laatste vereniging twee bestuursleden naar Heemskerk had afgevaardigd. Voorts was namens de Nederlandse Draf- en Rensportvereniging de heer. Borsboom aanwezig. Zo werd onder meer drie maal de kantine van „Jong Hercules” bezocht, brak men meerdere malen in in de snacktent aan de Markt en werden ver nielingen aangericht in padvindersonder- komeris. Daarbij werden kleine geldbe dragen, snoepgoed en gereedschap buit gemaakt. Een deel van de gestolen waar werd, aangevuld met van winkeldiefstal len afkomstige sieraden, bij de jongens thuis aangetroffen. In augustus raakte de politie de inbre- kersgroep op het spoor. Er werden, toen enkele knapen aangehouden, die succes- sievelijkde namen van hun kameraden prijs gaven. Woensdag werd met het verhoor van het veertiende en laatste bendelid het onderzoek afgesloten. Het bestemmingsplan „De Houtwegen” betreft de langgerekte driehoekige strook grond tussen de Rijksstraatweg' die vroeger de Grote Houtweg heette en de nog bestaande Kleine Houtweg, met als derde, korte*, zijde van de driehoek de grens van het bestemmingsplan „Westertuinen”. In dit gebied moet de strook langs de Kleine Houtweg nog gereserveerd blij ven voor een nog nader te bepalen tracé van de eventueel aan te leggen Westelij- De voorzitter van de harddraverijvere niging, „Heemskerk” stelde deze gemeen telijke geste op hoge prijs. „We zullen trachten”, aldus de heer Hooghiemstra, „de wensen van onze ere-voorzitter en burgemeester na te leven”. Hoewel hij met burgemeenster Nielen van mening was dat de vele leden de vereniging door de jaren heen een zeker bestaan hebben gegarandeerd, wilde hij toch wel nadrukkelijk vaststellen, dat zonder de medewerking van het gemeentebestuur en ere-voorzitter Nielen wellicht niet eens sprake van de viering van het gouden bestaansjubileum zou zijn ge weest. Het hartelijk applaus, dat de heer Hooghiemstra voor burgemeenster Nie len als de grote promotor van de draf- sport in Heemskerk vroeg, werd door de talrijke aanwezigen graag gehonoreerd. Na dit officiële gedeelte bleven de leden van de harddraverijvereniging nog vele uren in een meer informele sfeer bijeen, waarbij talloze herinneringen aan de door „Heemskerk” georganiseerde koer sen werden opgehaald en het zo nauw bij de paardensport horend „medicijn” rijkelijk vloeide. werd overigens uitgenodigd het bleem op korte termijn met de keerscommissie te bespreken. ke Randweg. De aanleg daarvan is nog volop in discussie, maar de weg staat op het streekplan en op deze strook kan dys nog geen andere bestemming wor den gelegd. Voor het overige is het gebied hoofd zakelijk bestemd voor de vestiging van ambachtelijke bedrijven, eventueel met woningen, met handhaving van de be staande bebouwing langs de Rijksstraart- weg en met nog enige mogelijkheid voor de bouw van eengezinshuizen in half gefloten bebouwing in het smalle ge deelte waar de Kleine Houtweg oe Rijksstraatweg het meest dicht nadert. In het ambachtsgebied wordt een we genpatroon aangelegd, waarvan de bij het busbedrijf van Beentjes aangelegde sraat De Smidst deel uitmaakt. Aan de gemeenteraad zal worden voorgesteld de weg-die van De Smidse af parallel aan de Rijksstiaatweg achter de bestaande woon- en bedrijfsbebouwing gaat lopen de naam Lijnbaan te geven en net verbindingsweggetje de naam Het Aam beeld. Gezocht is naar namen in de ambachtelijke sfeer. Ter afsluiting van het ambachtelijke gebied is een groen strook geprojecteerd om een goede over- gang te bewerkstelligen tussen de be drijfsbebouwing en het agrarisch gebied. Mocht de nieuwe weg langs de Kleine Houtweg niet worden aangelegd dan kan het gebiedje worden vergroot. In oe groenstrook kunnen dan mogelijk wat volkstuintjes worden aangelegd. „Er verandert eigenlijk niet zo veel”, was de mening van de heer Roozen over dit plan en de vergadering leek dat te bevestigen, want ernstige bezwaren wer den er woensdagavond niet tegen geop perd. De eerste vraag had dan ook niets met het- plan te maken, want die ging over het afsluiten van de Gladiolenlaan in Beverwijk voor het autoverkeer, dat nu de Kruiisberglaan moet nemen als gevolg van de aanleg van de Caegweg. Een suggestie om de Kleine Houtweg te ver breden wees de heer Roozen af, omdat de verwachting is dat de Caegweg het verkeer door, het tuindersgebied zal doen -afnemen als men merkt dat men sneller via de nieuwe Caegweg kan rijden dan via de sluipwegen door het duingebied. Het is zeker niet de bedoeling door verbreding van de Kleine Houtweg ver keer aan te trekken dat men nu juist met de Caegweg uit het tuindersgebied wil weren. Eén der bewoners van de Rijksstraat weg vroeg een gemeentelijk terreintje in te richten als speelterrein voor de jeugd De gemeente blijkt welwillend ten op zichte van die gedachte te staan. Via de vragensteller werden de bewoners opge roepen om eens met een plannetje bij de gemeente te komen waarover de bewo ners zelf overeenstemming hebben be reikt. De ervaring leert namelijk, dat als de gemeente zo’n speelterrein inricht zonder betrokkenheid van de bewoners zelf, er weinig van terecht komt en de speelwerktuigen in de kortste keren worden vernield. Gewezen werd op de gevaarlijke ver keerssituatie op het kruispunt Streng- weg-Kleine Houtweg. De heer Roozen opperde, dat verruiming van dit kruis punt waarschijnlijk tot gevolg zal heb ben, dat men er harder gaat rijden met als risico nog ernstiger ongelukken. Als de Caegweg verkeer aan het tuindersge bied gaat onttrekken wordt dit kruis punt mogeiyk veiliger. De vragensteller (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK „De goedaar dige paardensport-bacil heeft ook in Heemskerk toegeslagen. Niet zonder succes, want de Heems kerkse dravers doen het goed. Daarom lijkt het mij voor de hard draverij vereniging „Heemskerk” de moeite waard, eens te overwe gen of er naast het traditionele draffestijn niet een tweede paar- densportmiddag kan worden geor ganiseerd, waaraan dan alleen uit Heemskerk afkomstige harddra vers mogen deelnemen. Denkt u er eens over na”, zo adviseerde bur gemeester H. Nielen gistermiddag het bestuur van de harddraverij vereniging, die in café Dam haar gouden jubileum herdacht. (ADVERTENTIE)

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 13