1 Provincie nog in gebreke bij cassettes subsidiëring toren en kerk Jubilarissen bij Hoogovens kwispel Charmante Let op licht Chita Bejaarde kocht twee waardeloze jst Alpha opent zaterdag sfeervolle sociëteit FRANK wfam Koopavond en ballonstijging IJMUIDEN EN NOORDZEEKANAAL. ROOMBOTER AMANDELSTAAF If IJMUIDEN BEVERWIJK Heemskerk maakt aanspraak op f80.000,- 100 JAAR door (I „AAN DE SUBSIDIEPROBLEMEN DENKEN WE NIET” 7 IJMOND 1976 2 8 OKTOBER DONDERDAG 6 City Stadsschouwburg Kennemertheater T. IK LET OP HET JUISTE ADRES Wij trakteren op een heerlijke Brood- en Banketbakkerij Luxor TERLENKAPANTALONS vanaf 49,75 KRIJTSTREEP PANTALONS vanaf 67,50 JOPPERS en JACKS AaBe-kwaliteit vanaf 89,— LEVI'S - LEE - LOIS - TRIPPER C c PAUL VAN EWIJK ZONEN Willemsbeekweg 1 Umuiden O - telef. 14640 Canopusplein 5 Zeewijk - telef. 12006 als feestelijke aanbieding en her nieuwde kennismaking van 3,50 dit weekend voor2.50 De best gesorteerde bont-specieehaak is Enorme keus, ook in de grote maten OM DE PRUS HOEFT U HET NIET TE LATEN BARTEUORISSTRAAT 5 - HAARLEM TEL. 023-320425 (hartje stad) 1 VOOR HEDENDAAGSE MODE -> - - w* - Films m (fe [ütai (Van een onzer verslaggevers) J Scène uit’Breng de Bismarck tot zinken (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) NAAM: Chita LEEFTIJD: 15 maanden RAS: Dobberman Pinscher SOORT: Wijfie VERGOEDING: 50,- INLICHTINGEN: 02550-15744. ■s) Jager, m der jger. (Van, een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK De restauratie van de hervormde kerk met het fraaie to rentje in het centrum van Heemskerk is al zo’n twee jaren geleden gereed geko men. De gemeente wacht evenwel nog steeds op een subsidiebijdrage van de provincie. Het rijk heeft de toegezegde subsidie al uitbetaald. Op grond van een bepaalde, algemeen geldende verdeelsleutel is de provinciale VELSEN. Het is raadzaam in de maand november extra zorg te besteden aan de verlichting van alle verkeers- voertuigen. De politie heeft namelijk aangekondigd daar speciaal op te zullen letten. Ook schoolgaande kinderen op de fiets dienen volgens een woordvoerder van de politie aan de verlichtingseisen te voldoen. De soosruimte is nu klaar en zater dagmiddag wordt die nieuwe start van Alpha door de leden op grootse wijze gevierd. Ook de beroepskracht, KWISPELdoor schrijft over honden die in het Kerbertasiel aan de Heer- enduinweg 8 op een nieuwe eigenaar zitten te wachten. Behalve op woens dag en zon- en feestdagen is het asiel dagelijks geopend van 9 tot 12 en van 3 tot 6 uur. Zaterdag’s van 9 tot 11 uur. n der Xloek- iw. H. en, 46 mw. nw. P. •J de 'Éi j toentmede an, S. P. H. k. en M. v. A. s dr.v. Klein, en L en G. Th. het uitbreken van die Bismarck naar de Noord-Atlantische Oceaan wordt gerap porteerd. Ondanks zware tegenslagen en intriges in het persoonlijke vlak gaat de strijd tegen de Bismarck steeds weer door totdat het slagschip King George V de vijand tenslotte afmaakt. Zondagmiddag brengt City Theater een vervolg op de „Apenplaneet” en wel „Terugkeer naar de Apenplaneet”. Nu is het astronaut Brent die de al eerder door Taylor afgelegde weg tenug neemt. Met in zijn directe kielzog de fraaie Nova. Direct na Bents vertrek worden de Verenigde Staten getroffen door een serie aanvallen mat atoombommen. Ver- Henk Verkerk, zal in die feestvreugde delen, hoewel daar, gezien de ontwik kelingen rond de subsidie van deze beroepskracht, geen enkele aanleiding toe is. Alpha kan het werk in het ontmoetingscentrum ook zonder de hulp van een beroepskracht gemak kelijk aan, zo meent het gemeentebe stuur, dat tot en met maart de be roepskracht subsidieert. Het Alpha- bestuur daarentegen meent het zon der Henk Verkerk niet te kunnen redden en voorspelt Alpha een snelle dood a Is de gemeenteraad het p lan van B. en W. overnemen. Alpha zjet de beroepskracht als de grote stimu lator van het centrum, als de man die lijn kan brengen in het pakket van activiteiten. kunnen wijzen dat er weinig tijd is geweest voor een broodnodig brokje opvoeding. Maar de rastypische intelligentie lijkt toch door te dringen in het hondenbrein als KWISPELdoor de pas er in zet en zwaaiend met de riem noodt tot een stukje ravotten. Chita is „in”. Met haar lenige ge spierde body springt zij naar de uit dagende riem. Als ze die eenmaal tussen de kaken heeft krijgen moed en uitdaging de overhand. Met ge strekte pas draaft zij onvermoeibaar voort. Verdiept in het spel toont zij zich op haar fraaist. De lichtbruine kniekousen en dito garnering rond de snuit accentueren de fysieke uitver korenheid. Vijftien maanden is voor een hond zeker nog niet te oud om alles te leren wat men er van mag verwach ten. Meer dan voor welk ras dan ook geldt dat voor deze Doberman-dame Chita. En wat heel belangrijk is. Chita kan er absoluut niet tegen om alleen te worden thuisgelaten. Wordt er nerveus van omdat ze die situatie waarschijnlijk vereenzelvigt met „te- volgens hebben er op de Apenplaneet nog een aantal ischokende gebeurtenis sen plaats. j „We gaan zaterdag feest vieren en denken niet aan problemen”, zegt be stuurslid André van Wonderen, die zaterdagmiddag heel veel belangstel lende verwacht. „Iedereen is razend benieuwd hoe we de zaak hebben aangekleed”. Na de opening zal het meisje Truus interviewtjes af nemen van bekende Beverwijkers, die in de soos een kijkje komen nemen. Alpha kondigt deze activiteit aan als „met Truus op het pluche”. Na de brood maaltijd om 18 uur volgt om 21 uur een optreden van de formatie „Jazz- o-matic-four”. De beroepskracht van Alpha, Henk Verkerk. ntebe- i CRM igische „Oud tief op it. Tot p een Na de hervertoniing van „The Sound ■of Music” wordt nu een oorlogsfilm opnieuw in de roulatie gebracht- Het is „Breng de Bismarck tot zinken”. De aanhoudende en spannende pogingen van de Royal Navy om het Duitse slag schip tot zinken te brengen, zijn naar de roman van C. Forrester verfilmd. Chef Operaties is kapitein ter zee Shepard (Kenneth More) en het is zijn taak de afweermaatregelen te treffen, wanneer „Mother, jugs and speed” is die komi sche film, die vrijdag, zaterdag en zon dag in de Stadsschouwburg draait. De concurrentie tussen twee ambulance diensten is het thema van deze film. Telefoniste Jennifer (bijgenaamd Bum per en in werkelijkheid Raquel Welch) wil ook wel eens als chauffeur optreden- Wanneer de twee concurrerende maat schappijen fuseren, blijVen de onderlinge tegenstellingen bestaan. „Vlucht naar de Heksenberg” wordt zondagmiddag vertoond. Twee kinderen die alleen zijn achtergebleven door het verlies van de pleegouders, blijken bo vennatuurlijke krachten te bezitten. Er is iemand die daar misbruik van wil maken. De kinderen kramen erachter dat ze op de Heksenberg thuishoren en ze proberen daar naar toe te vluchten. Had het Kennemer Theater de pri meur van „One Flew over the Cuckoo’s Nest”; Luxor aan de Breestraat komt deze week met de voor de IJmond al even nieuwe „Three days of the Condor” aanzetten. Ster-acteur Robert Redford speelt hierin de rol van ene Joseph Turner (codenaam: Condor), die bij een mantelorganisatie van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA werkt. Deze afde ling heeft tot taak allerlei drukwerken op eventuele verborgen codes door te lezen. Turner ontdekt zo’n code, maar z’n rapport wordt als waardeloos terzij de geschoven. Daarna volgen de gebeurtenissen el kaar in een rad tempo op. Z’n kantoor wordt overvallen en allle collega’s ver moord. Ook op Turner worden diverse aanslagen verricht en om tot bezinning te komen, gijzelt hij een toevallige passente in wier woning hij onderduikt. Stukje bij beetje ontdekt hij hoe de vork in de steel zit. Met het verguisde rapport blijkt hij het bestaan van een CIA binnen de CIA op h et s poor te zijn gekomen en daarom moesten hij en zijn collega’s verdwijnen. Een vermoeiende, maar buitengewoon intrigerende film, waarin naast Redford acteurs als Faye Dunaway en Max van Sydow schitteren. In de zondagmatinee draait Luxor „Hold up in Sun Valley”, een kolfje naar de hand van de wes- terngenieters. In de afgelopen maanden' heeft een team van twintig vrijwilligers een kaal klaslokaal op de eerste verdie ping van het gebouw omgetoverd in een sfeervolle ruimte, waarin het so- ciëteitsgebeuren zich in alle hevigheid kan af spelen. Met veel vindingrijk heid zijn de vrijwilligers er in ge slaagd iets van de sfeer die in de oude Alpha-soos naast de hervormde kerk aan het Moensplein hing, ook in het nieuwe onderkomen te brengen. De verbuwing is nog lang niet achter de rug, want er wachten nog twee klaslokalen op het vrijwilligersteam, dat daarna de grote zaal een opknap beurt wil geven. Maar niemand van Alpha, die zich op dit moment zorgen maakt over het werk dat nog wacht. „Wuthering Heights”, het onsterfelijke liefdesverhaal van Emily Brontë, is op nieuw verfilmd. Enkele maanden gele den was de oude zwart-wit versie nog op de televie te zien. Kennemer 2 aan de Zeestraat heeft nu de nieuwe bewerking van regisseur Robert Fuest in z’n pro gramma opgenomen, waarin de hoofd rollen van de geliefden Heathcliff en Cathy Earnshaw worden gespeeld door Timothy Dalton en Anna Calder-Mars- hall. „Woeste Hoogten”, zoals de Hollandse titel luidt, is een sombere, maar indruk wekkende film vol doem en verderf. De entourage is er ook naar. Het ver haal speelt zich af in en om een boerde rij in het moerasgebied van Yorkshire, waar het echtpaar Earnshaw woont met hun kinderen Catherine en Hindley. Van één van zijn zakenreizen neemt de vader een weesjongen mee, Heathcljff, een stuurse binnenvetter met zigeunerbloed in zijn aderen. De verwende Hindley beschouwt zijn nieuwe pleegbroer als een regelrechte indringer en laat niets na, hem het leven zo zuur mogelijk *te maken. Cathy en haar trouwe dienstbode Nelly vinden de vreemdeling echter wel sympathiek. De situatie wordt onhoudbaar wanneer vader Earnshaw, kort na zijn vrouw, overlijdt. Hindley erft het landgoed, trouwt en degradeert Heathcliff tot stal jongen. Deze heeft inmiddels liefdesban den met Cathy aangeknoopt en beiden beloven elkaar eeuwige trouw. Cathy ziet in de rijke Edgar Linton een mogelijkheid, Haethcliff aan haar broers’ wreedheid te laten ontsnappen. Van de trouwplannen horend, neemt Heathcliff pntgoocheld de benen. Drie jaar later pas keert hij als een volwas sen en vermogend man terug, voorna melijk om wraak op Hindley en Cathy te nemen. Hindley is inmiddels weduw naar geworden en aan de drank geraakt. Tijdens een gokpartij verliest hij het eigendomsrecht over de boerderij „De Woeste Hoogte” aan Heathcliff, die er zijn intrek inneemt. Om Cathy te tref fen maakt Heathcliff de zuster van haar echtgenoot Edgar het hof. Uiteindelijk met deze Isabella getrouwd, maakt hij haar het leven tot een hel. IJMUIDEN. Bij Hoogovens zullen in de maand november 3 personeelsleden 40 jaar in dienst zijn. Het zijn de heren J. C. Duijn, in dienst bij de afdeling materiaalvoorziening uit Beverwijk; D. H. van Luyk, bedrijfsdienst uit Haarlem en T. Schavemaker, werktuigkundige dienst uit Velsen-Noord. Tevens zullen 32 personeelsleden hun 25-jarige dienstverband vieren. Het zijn: G. Acda, blokwalserij 1; N. P. van der Eng, transport; H. B. Geldermans, elek- tro- en instrumenttechnische dienst; P. van Hooff, kraandrijvers; J._ M. Hout, blokwalserij 3; J. P. Ignatius, elektro- en instrumenttechnische dienst; G. Tuin man kwaliteitsafdeling; H. de Vries, Es- tel; allen uit Beverwijk. J. Crombeen, Cemij; J. J. Koper, havens; uit Velsen- Noord. T. Bos, oxystaalfabriek 2; A. Brederveld, kooksfabriek 1; T. J. Burger, algemene dienst; C. Geus .werktuigkun dige dienst; D. Lemstra, werktuigkundi ge dienst; A. A. J. Snijders, nieuwbouw; uit IJmuiden. Mevrouw J. Kist, Estel uit Haarlem. W. Schellevis, kraandrijvers; J. C. Vosse, elektro- en instrumenttechni sche dienst; C. Warmenhoven, warm bandwalserij 2; uit Wijk aan Zee. A. Bleijendaal, koudbandwalserij 2; S. H. Blom, warmbandwalserij 1; E. Klooster man, werktuigkundige dienst; A. H. Mulder, hoogovens; C. Parent, werktuig kundige dienst; uit Heemskerk. A. Kui pers, Mekog uit Castricum. G. Groen, blokwalserij 1; Egmond aan Zee. J. Zentveld, Mekog uit Egmond Binnen. P. J. Zoon, postzaken; uit Akersloot. P. Baas, blokwalserij 1; H. B. Sterk, be- drijfsienst; uit Alkmaar. J. van Burg, materiaalvoorziening, uit Oudorp. bijdrage te stellen op zo’n tachtigduizend gulden. Het verzoek om subsidie voor de res tauratie van kerk en toren is al^in 1968 bij de provincie ingediend. Toen werd met de gebruikelijke slag om de arm geantwoord, dat het verstrekken van een subsidie door de provincie in overweging zou worden genomen als het rijk ook zou subsidiëren. Toen bekend werd, dat het rijk daartoe bereid was is wederom herhaalde malen schriftelijk contact op genomen met de provincie. Tot nu toe zonder het gewenste resultaat. Wethou der mevrouw Vervelde-Wagenaar vindt dat de gemeente, die de restauratie heeft voorgefinancierd, alle recht heeft om aanspraak te maken op een subsidie van de provincie. Zij zal eerstdaags een ge sprek hebben met gedeputeerde Suurbier om alsnog te proberen die provinciale bijdrage binnen te halen. Dan roept Cathy, zwanger en o nge- neeslijk ziek, haar jeugdvriend bij haar. Ze ontdekken nog steeds van elkaar te houden, maar de hereniging is van korte duur Tijdens de geboorte van haar kind sterft Cathy. Heathcliff is ontroostbaar en houdt bij haar graf de wacht. In zijn wanhoop ziet hij plotseling de spookach tige gedaante van Cathy verschijnen, die hem naar hun ouderlijk huis leidt waar de dronken Hindley hem neerschiet. Do delijk gewond vlucht Heathcliff de moe rassen in, waar hij met Cathy’s gelaat voor ogen sterft. Kennemer 1 brengt de avonturen van Charles Bronson in „Valden, de half bloed”, welk verhaal zich afspeelt In het Amerika van rond 1880. Paardenfokker Valden krijgt ruzie met een rijke ranch- houder en delft het onderspit. Hij moet zijn farm verlaten. Vanaf zondag draait in dit theater de bekende Louis de Funès-film „Samen uit, samen thuis”. In de nachtvoorstelling „Sadistische Wellusten”, waarin ene Cynthia alles op alles zet om de man van haar zuster te verleiden. Voor de zondagmatinee heeft men. beslag weten te leggen op Walt Disney’s Tekenfilmparade, en dat bete kent dan weer onschuldig plezier voor jong en oud. (ADVERTENTIE) VELSEN-NOORD. Een bejaarde inwoner van Velsen-Noord heeft zich gistermorgen twee waardeloze cassettes laten aansmeren op straat. Toen het slachtoffer argwaan kreeg en de politie waarschuwde, was de man al lang en breed verdwenen. Het bejaarde slachtoffer had van een Duits sprekende man twee (bestek)cas- settes gekocht voor 300 per stuk. Ui teraard had de man geen vergunning. IJMUIDEN. Op initiatief van de winkeliersvereniging Stadscentrum IJ muiden wordt vrijdagavond van 19 tot 21 uur een koopavond gehouden. Dit geldt uitsluitend voor de in IJmuiden gevestigde winkels en dus niet voor de winkeliers in Velsen-Noord, Driehuis en de beidt Santpoorten. Deze koopavond zal in het teken staan van „100 jaar IJmuiden” zo deelt Stadscentrum me de. Tevens in het kader van dit eeuw feest staat de ballonopstijging zaterdag morgen om elf uur op het terrein naast het zwembad Chita behoort tot het ras dat in slechts enkele tientallen jaren tijds het resultaat werd van een brok intensieve fokselectie. Een onbevrees de rakker, die niet wijkt van de zijde van zijn baas en als het moet daar voor door het vuur gaat. Zonder aan de raszuiverheid te twijfelen van het koffiekleurige exemplaar dat bij het asiel werd afgeleverd, valt het toch op dat Chita aan een stevig stuk onverschrokken heid een brok vriendelijkheid paart. Maar het wordt al dra duidelijk dat ze zelf niet helemaal raad weet met al die goede gaven. Het heeft er alle schijn van dat de vorige eigenaar, die vrijwillig afstand deed van zijn huis genoot, „geen tijd” had om zich in de roerselen van deze hondenziel te ver diepen. Tijdens de wandeling kijkt ze re gelmatig om naar haar begeleider. Ogen die lijken, te vragen „doe ik het zo goed? Ben ik nu braaf?” Zonder daar al te veel aandacht aan te schenken gaat het de paden op de lanen in. Als Chita merkt dat ze best een beetje haar eigen gang mag gaan wordt ze rustiger. Met enige overre dingskracht is ze er op een gazon toe te bewegen even op de billen te gaan. Gehoorzaamheid is niet meteen haar sterkste kant. Ook dat zou er op BEVERWIJK. Het Ontmoetingscen trum Alpha gaat onverdroten voort met de uitbouw van de sociëteit tot een centrum, waar de jongeren van Beverwijk zich thuis kunnen voelen. Zaterdagmiddag roert Alpha de trom als om drie uur burgemeester A. Hubers de nieuwe söciëteitsruimte in de voormalige Slof aan de C. H. Moensstraat opent. zijn-verlaten”. Te vergelijken met kleine kinderen die ’s avonds wakker worden en dan tot hun panische schrik ontdekken dat paps en mams er niet zijn Verleden week was bij hoge uitzondering het asiel op Vrijdag gesloten. Het is niet uitgesloten dat Floris de ruige Fransbloedige Griffon daarvan een klein beetje het slacht offer is geworden. Er kwam nie mand om deze rakker (gezocht werd een baas met karakter) op te halen. Dat moet op een abuis berusten. Flo ris ravot nog met zijn lotgenoten achter het asielhek. Het zou hem iets waard zijn datzelfde hek voor goed de kwispelende stompstaart (weet u nog) toe te keren.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7