Wethouder Vos door raad gehuldigd werkgroep uitgenodigd Dubbel feest bij Stoutenbeek EUROPAPLEIN WEER IN DISCUSSIE In Heemskerkse gemeenteraad Uitstel van besluiten voor nader overleg en onderzoek TAPIJTCENTRALE GEGROND „KLACHT TEGEN ADVERTENTIE IJ ERASMUS Twaalfeneenhalf jaar in raad RAADSLID K. REIMES: SPORTINSTUIF Culturele zaken in raadscommissie Code Commissie voor het Reclamewezen i „MOMENTEEL IS HE T EEN CHAOS” flfl MS1 13 1976 2 9 OKTOBER (IJ D AG (Van een onzer verslaggevers) 55 Eene plaats van grooten omvang” BETER DRUKWERK BESTELLEN? GEBOORTE? VERLOVING? HUWELIJK? VAN RIXEL zo’n drukker BOEKHANDEL BEVERWIJK Wethouder F. Kaebiseh jr. staat niet afwijzend tegen over het idee van raadslid K. Reimes (CDA) in de omgeving van de Nieu we Slof en de openbare bibliotheek een parkeergarage te bouwen. Maar rooralsnog wil de gemeente de behoefte aan parkeerruimte in dit gebied dekken met de bestaande mogelijkheden. Brievenbussen iï: Waf5 Parkeergarage bij Nieuwe Slof geeft automobilist de ruimte I. J (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) {ADVERTENTIE) donderdagavond (ADVERTENTIE) I (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) ^UtuH/eüe Hedenavond verschijnt: Theun de Vries, Dick Schaap, Siebe Rolle parkeerruimte bij gekomen”. Hij noemde de situatie bij De Nieuwe Sof niet al te rooskleurig, maar als de geplande voor zieningen, zoals bijvoorbeeld het wegen patroon, is aangelegd, zou er al heel wat zijn verbeterd. Overigens vond hij de huidige parkeervoorzieningen ruim vol doende om in de dagelijkse behoefte van De Nieuwe Slof en de bibliotheek te kunnen voorzien. Oosterduinweg 29 tel. 14768 IJmuiden De onverwachte huldiging bleek de heer Vos nogal verrast te hebben. Die twaalfeneenhalf jaar vond hij zelf niet zo imponerend. „Och, je doet je werk, je doet het met plezier en je probeert het zo goed mogelijk te doen. In de Heems kerkse raad heb ik het altijd prettig gevonden, dat ondanks alles de verhou dingen van mens tot mens goed zijn”. Deze maand: Hazebout met kastanjepuree en gevuld appeltje 16,50 p p. Geopend vanaf 17.00 uur. Op maandag en dinsdag gesloten. Bloemendaalseweg 28, Bloemendaal. Telefoon 023- 254939. mingsplan zijn in feite teveel parkeer terreinen gepland. „Als we ruimte kun nen sparen door een p arkeergarage te bouwen moeten we dat natuurlijk niet laten”, zei hij. vond, dat er daarom geen juist beeld van de verkeerssituatie kon worden ge vormd. I IJmuiden, Lange Nieuwstr. 243, tel. 13144, Santpoort Hoofdstr. 234, tel. 378371. Een voorstel van B. en W. inzake deelneming aan de in Haarlem gevestig de Kennemer Streekschool tot, opleiding van kleuterleidsters werd van de agenda afgevoerd, omdat wethouder Van Her- maar burgemeester H. Nielen benutte donderdagavond de gelegenheid om aan het begin van de raadsvergadering wet houder P. Vos van financiën en open bare werken te huldigen vanwege zijn koperen jubileum als raadslid. De heer Pelgrim verzocht het collage contact op te nemen met üe bewoners en de mogelijkheden te onderzoeken voor andere oplossingen dan'de nu voor gestelde. Ook de heer C. C. Verhoog (CDA) pleitte voor een andere oplossing Wethouder Vos deelde mee, dat er a’ larenlang in geheel Nederland onjuide lijkheid bestaat over de wettelijke eiser met betrekking tot brievenbussen in flatgebouwen. Hij wilde graag onderzoe ken of het inderdaad mogelijk en toege- taan is om de brievenbussen per verdie ping te plaatsen, maar dat moet op korte termijn gebeuren, want volgens de wethouder is het noodzakelijk tijdens de volgende raadsvergadering een besluit te nemen, omdat de PTT bij langer uitstel kan weigeren post te bestellen voor de betreffende flats aan de Jan Ligthart- straat. BEVERWIJK. Door een verande ring in het gebruiksrooster van de scho len is de sporthal nu in staat elke dinsdagmiddag van 14 tot 15.30 uur een sportinstujf voor dames te organiseren. Iedere vrouw, diie zin heeft om wat takken van sport te beoefenen, zoals bijvoorbeeld badminton, zaalhockey, ta feltennis, turnen, kan dit die middag zonder verdere verplichtingen doen. Men betaalt per keer anderhalve gulden. De sportinstuif wordt begeleid dooir rijksge- d'iplomeerde sportleiders- HEEMSKERK. In de Heemskerkse raad is het gebruikelijk aandacht te besteden aan het feit dat iemand twaalf eneenhalf jaar raadslid is. De officiële datum was al geruime tijd verstreken De raadscommissies stipten ook andere verkeerssituaties in de stad aan. Zo Wilde de VVD’er C. Speets eenrichtingsverkeer op de Heemskerkerweg tot aan de Van Doenenlaan en op de Büllerlaan om de alsmaar groter wordende verkeerschaos aldaar tegen te gaan. Hij waarschuwde dat zeer veel automobilisten de Heems kerkerweg gaan gebruiken als door gangsweg naar en van Heemskerk. Bur gemeester A. Hubers zei, dat het college op dit moment geen concreet antwoord kon geven maar beloofde er later op te zullen terugkomen. De verkeersdrukte in de stad, en dus ook in de straten, die de heer Speets aanhaalde, wordt natuurlijk veroorzaakt door de werkzaamheden aan de Spoorsingel en de Verlengde Ples- manweg, zo zei wethouder Kaebiseh, die Wethouder F- Kaebiseh jr. was het met het laatste niet helemaal eens. „Het is nog de vraag of Beverwijk mag kla gen. De laatste jaren is er heel wat Stoutenbeek voegde donderdagmiddag een nieuwe afdeling toe aan het woon- centrum door aan de zijde van de Ko ningstraat een meeneemshop te openen. Een splinternieuwe ruimte, fraai geac centueerd door de even nieuwe gevel- wand, waar voornamelijk zelfbouwmeu- belen worden aangeboden. Voor Stou tenbeek dus alle reden de zoveelste acti viteit van het bedrijf met gepast feest gedruis te openen. Ook de heer R. Sauer, bedrijfsleider, werd hierin betrokken, omdat hij gisteren 20 jaar in dienst van Stoutenbeek was. Reimes, die zijn iedeetje tijdens de ionderclagavond gehouden commissie- Mokvergadering in de raadzaal lanceer de, merkte op, dat een parkeergarage unzienlijk goedkoper kan zijn dan de lanleg van de (te) dure parkeerterreinen rond de Grote Kerk. Ook de bezoekers van voorstellingen in De Nieuwe Slof zouden ervan kunnen profiteren. Hij noemde het parkeren in het gebied momenteel een chaos. „Hoewel u geen Heemskerker van ori gine bent heeft u wel altijd de eigen schap getoond om de oortjes rechtop te zetten en spits te luisteren, om daarna met spitsvondigheid een strategie uit te kunnen zetten”, aldus de burgemeester, die de door de heer Vos graag beoefende schaaksport vervolgens in verband bracht met zijn tactische diplomatie. De Code Commissie heeft de klacht behandeld op haar vergadering van 8 oktober. Zij vindt de klacht gegrond. Door in de kop van de advertentie te stellen gratis leggen, suggereert de Tapijtcentrale ten onrechte dat dit zou gelden voor alle in de advertentie aangeboden soorten vloerbedeking. Dit is in strijd met artikel 7 van de Nederlandse code voor het reclame wezen. De Code Commissie beveelt Tapijtcentrale aan in het vèrvolg zorgvuldiger te adverteren. Bij voorstellingen, die erg veel mensen trekken, zijn er dan ook nog „vele honderden meters stoeprand van de straten in de nabijheid van het nieuwe ontmoetingscentrum”. In het bestem- pen niet aanwezig was om vragen dien aangaande te beantwoorden. De heer F. Perquin (PvdA) bracht bij de benoeming van twee vertegenwoordi gers uit het buurt- en clubhuiswerk in de commissie jeugdzaken het probleem van het buurthuis „De Lichtboei” ter sprake dat geen geld van het betrokken ministerie krijgt voor nieuwbouw. De gemeente Beverwijk wil het buurthuis uit de impasse helepen, maar verwacht dat de gemeente Heemskerk ook haar deel in de kosten zal bijdragen- „Bij de aanstaande begrotingsbehandeling kun nen we niet om een besluit heen”, aldus de heer Perquin, dïe daarom het college vroeg om de raad vóór de begrotingsbe handeling uitvoerig in te lichten over de, consequenties van zowel een positief als een negatief besluit, in het kader van de totale begrotingspositie en het totale buurt- en clubhuiswerk in de gemeente Heemskerk. „Dan kunnen we tenminste een weloverwogen besluit nemen”, aldus de PvdA-woordvoerder. Zijn fraktiegenoot H. Pelgrim verzocht het voorstel om 13.300,beschikbaar te stellen voor nieuwe brievenbussen in de hallen van de 192 flatwoningen aan de Jan Digthartstraat van de agenda af te voeren. De brievenbussen moeten worden vernieuwd om aan wettelijke eisen te voldoen. Volgens de heer Pel grim kan ook aan die wettelijke eisen worden voldaan door de brievenbussen per verdieping aan te brengen, dus niet allemaal in de hal op de begane grond. De socialist D. Henhuis (PvdA.) kw. m met de woonerven op de proppen, aan gevuld door zijn fractie-vooizitteir K. Vermeulen, die het woord speelstraten (in dicht bevolkte wijken) liet vallen. Wethouder Kaebiseh zag in dit verband wel enige beleidsruimte, maar wees op de hoge kosten, die het inrichten van woonerven en de aanleg van speelstra ten met zich mee brengt. Of iedereen nou zo gelukkig met woonerven en speel straten is trok hij in twijfel en haalde het voorbeeld aan v?n de bewoners van het Aagtendorp die liever hun auto’s voor de deur hadden staan, dan de straat tot speelstraat te laten inrichten- Overigens vertelde wethouder Kaebiseh, dat het collége een aparte vergadering zal gaan wijden aan r’e woonerven, de speelstraten èn de plaatsing van par keermeters. De burgemeester sprak ook zijn waar dering uit voor het gevoel van humor van de heer Vos, die daarmee het ver mogen heeft om op een bepaald moment de betrekkelijkheid te zien van allerlei zaken die hoog opgelopen zijn, bijvoor beeld in een fel raadsdebat. De héér Nielen sprak de hoop uit dat de heer Vos nog lang deel zal uitmaken van de gemeenteraad. Wethouder Vos is voorzit ter van de commissie raadhuisbouw. De burgemeester wenste hem toe, dat het nieuwe raadhuis op afzienbare termijn kan worden betrokken. Hij bood hem als herinnering aan het oude raadhuis vast een ets van dit gebouw aan. Voor de zetel van de heer Vos stond Inmid dels een fraai bloemstuk, waarbij een tweede werd gevoegd, aangeboden door de gehele raad, met welgemeende felici taties. vertolkt door raadsnestor H. Boe- rée. die zijn respect uitsprak voor de wijze waarop de heer Vos zijn taak, eerst als raadslid en nu als wethouder heeft vervuld en nog vervult. De heer Boerée noemde zijn grote belangstelling voor onderwijszaken en zijn initiatief tot inrichting van een gemeentelijk docu mentatiecentrum ten behoeve van onder meer de raadsleden. In de wandeling wordt dit centrum dan ook „het Vosse- hol” genoemd. Voor de schaarse vrije uren boden de raadsleden wethouder Vos een boekenbon aan. Een bouwaanbrage betreft de afbouw van de onderbouw van de 176 flatwo ningen aan de Beneluxlaan ten behoeve van de bibliotheek, de tandartsenprak tijk en het gezondheidscentrum en daar bestaan geen bezwaren tegen. De opmer kingen van de heer Perquin betroffen een aanbouw (restaurantje) waar nog een bouwvergunning voor moet worden afgegeven. Die bouwvergunning mag volgens dit r aadslid niet worden ver leend voordat er een bestemmingsplan is vastgesteld in overleg met de bewoners van het plein. „Anders hebben alle acti viteiten van de werkgroep van bewoners geen zin gehad en dan daagt het college uit, dat er bezwaarschriften tegen het plan worden ingediend”, aldus de PvdA- woordvoerder. Volgens wethouder H. J. M. Roozen (CDA) heeft niemand bezwaren 'tegen de af te geven bouwvergunningen, omdat deze geen inbreuk doen op het plan voor het Europaplein, zoals het thans op tafel ligt en waarover volgens de heer Roozen overeenstemming is bereikt in het mid- denstandsoverleg en de Stichting Eigen Woningbezit als bouwer. De heer Roozen tekende daarbij aan, dat alle ideeën inzake de inrichting van het Europaplein alleen maar gestalte kunnen krijgen via degenen die de bouw moeten exploiteren en degenen die het bouwen. „Anders gebeurt er helemaal niks”, aldus de wethouder, die meldde, dat het nu be staande plan is toegezonden aan de werkgroep uit de bewoners, aan wie begin november een gesprek is toegezegd over dit plan, waarin met de eerdere „iiibreng” van de bewoners zoveel als mogelijk is zou zijn rekening gehouden. De heer Rozzen had vernomen dat de werkgroep nu met een heel ander plan wil komen en hij was benieuwd of daar dan bok een exploitatie-opzet bij wordt gevoegd. De heer Roozen had vernomen dat de „Twee groepen betrokken midden stand e n bouwer hebben de zaken rond, maar de derde groepl debewoners, (Van een onzer verslaggeefsters) HEESMSKER. Van de toch al „magere” agenda voor de donderdaga vond gehouden openbare raadsvergade ring zijn ook nog een aantal punten afgevoerd op verzoek van de raadsleden. Ten dele hield dit verband met het feit dat onderwijswethouder A. F- M. van Herpen wegens ziekte verhinderd was de vergadering bij te wonen, terwijl er nogal veel onderwijszaken op de agenda stonden. Naar aanleiding van een ingekomen stuk gebracht de heer H. Boerée even de „schoonmaakaffaire” van het Regionaal Instituut voor het Voortgezet Onderwijs ter sprake die wacht op een uitspraak van de Kroon. Hij vond het een opmer kelijke zaak dat blijkens de bescheiden van het Regionaal Instituut de in het Instituut samenwerkende gemeenten meer moeten betalen voor schoonmaken van dan voor het onderwijs in de scho len van het Instituut. In het algemeen vroeg dit raadslid aandacht voor de schoonmaakkosten. Op het conflict van het Instituut met de gemeente Bever wijk ging de heer Boerée niet nader in, omdat de wethouder van onderwijs, te vens voorzitter van het Regionaal Insti tuut, niet aanwezig was. De Volksmuziekschool behoort niet tot de portefeuille van de heer Van Herpen, maar van de wethouder voor culturele zaken, mevrouw J. H. Ver velde-Wage- naar. Aan de orde was donderdagavond een besluit van B- en W. tot aanvulling van een artikel in de subsidieregeling met de Volksmuziekschool. De heer J. Verhoeven (PvdA) verzocht het voorstel terug te nemen, omdat er nog geen overeenstemming zou zijn bereikt met het stichtingsbestuur. Mevrouw Vervelde meldde dat er over een gebleken be zwaar al overleg gaande is met het stichtingsbestuur. Zij had er geen be zwaar tegen om even te wachten met het vastleggen van de betreffende aan vulling op het artikel in de verordening tot het overleg is afgerond. door hem gewenste vloerbedekking. Gratis leggen zou slechts gelden voor bepaalde soorten kamerbreed tapijt. De heer Patberg achtte het mislei- '"d dat deze beperkende vobrwaar- d? op geen enkele wijze in de adver se Je tot uiting is gekomen- Tapijtcentrale B.V. heeft op de k’ocht geantwoord met de stelling dat „gratis leggen” in de tapijtwereld vrijwel iedere week in allerlei adver tentie voorkomt, waarbij het publiek wel begrijpt dat het gaat om het leggen van kamerbreed tapijt. Letter lijk gezien heeft klager echter wel gelijk, aangezien in het midden van de advertentie de uitdrukking gratis leggen wordt gebruikt, zonder de be perkingen erbij te zetten, aldus de HEEMSKERK. Het gedeelte Euro paplein a Is onderdeel van het bestem mingsplan „Oosterlijk-Zuidbroek” moet worden herzien en daarvoor is het for meel nodig dat de gemeenteraad offici eel verklaard, dat die herziening in voor bereiding is. Er liggen inmiddels twee bouwaanvra- gen voor het gedeelte Europaplein en daar had de PvdA-fractieleider F. P. G. Perquin donderdagavond tijdens de openbare raadsvergadering grote moeite mee. 1876-1976 100 jaar IJmuiden en het Noordzeekanaal.39,50 Vanavond van 7-9 uur geopend (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK - De Code Commis sie voor het Reclamewezen heeft de Tapijtcentrale B.V. te He r’. ,_erk ge adviseerd zorgvuldigei te adverte ren. De heer H. Patberg uit Hoorn had bij de Core Cemra-sie een klacht ingediend tegen een adverten tie van de Tapijtcentrale. De klacht richtte zich tegen het feit dat in de advertentie wordt ge steld „Dit doet Tapijtcentrale, gratis opmeten, gratis bezorgen, vjblijvend prijsopgave, gratis leggen”. Toen de heer Patberg een prijsopgave van een in de advertentie voorkomende vloer bedekking vroeg, bleek dat het gratis leggen hiet van toepassing was op de Tapijtcentrale. Zij zegt toe in de toekomst zorgvuldiger te zullen zijn met het opstellen van de betreffende advertentie-tekst, teneinde misver standen te voorkomen. HEEMSKERK. In de openbare raadscommissie culturele zaken op woensdag 3 november komen de kunst werken in de wijken en het hoofdstuk cultuur van de welzij nsnotitie aan de orde. De vergadering in het gemeente huis begint om 16 uur. blijven buiten schot”. Hij stelde verder: „Er is wel overleg met de middenstand geweest, maar niet met alle middenstan ders”. De heer Roozen bleef herhalen, dat er wel degelijk in het nieuwe plan rekening is gehouden met de wensen en ideeën van de bewoners, maar dat het geen zin heeft ideeën in te brengen die zonder de medewerking van bouwer en exploitan ten niet te realiseren zijn. De kwestie van het Europaplein komt volgende week aan de orde in de commissie bestemmingsplannen. De werkgroep is uitgenodigd voor een gesprek. Voor die tijd kan er nog geen bouw vergunning worden afgegeven, wamt het voorbereidingsbesluit dat de raad nu heeft genomen opent alleen de weg om nu de procedure te starten voor het kunnen afgeven van een bouwvergun ning (artikel 19), zo bleek ons uit een nadere toelichting van de heer Roozen. In feite en formeel ligt de hele zaak dus nog open. F® n s

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 13