Merkel PLAN EEG-TOERNOOI weer KRIJGT VEEL BIJVAL onderdak DAMESPLOEG WON WEER Schaakteam gelijk naar MVV tegen Argentinië KINZO: BEKERSUCCES OP HET NIPPERTJE ©CITIZEN Jan Klijnjan wellicht I I 1 n BOLS I Vier spelers leiden in biljartstrijd Juventus: optie op Keegan De fabrikant van Peter Stuyvesant Extra Mild maakt bekend, dat het MINISTERIE van VOLKSGEZONDHEID in zijn mededeling van 29.9.76 heeft gepubliceerd dat Peter Stuyvesant Extra Mild de allerlaagste in teergehalte is van de 152 onderzochte sigarettenmerken. Mondelinge behandeling „zaak Blatter Bols Beerenburg. Eén glaasje en u begrijpt dat pittige kruiden zeer zacht kunnen smaken. „Amateurisme” ter discussie Sovjetdammers niet naar Suikertoernooi 1 CITROËN MEMO goed nieuws van de Citroen agent I H 1 een miljoen gulden aan prijzen s? jp 2 9 19 7 6 31 R IJ D A G OKTOBER SPORT 4! 3g- 99 is* L. o Bols echte Friesche Beerenburg is zacht en lekker, maar toch vol en kruidig. Dat mag u verwachten van de kruidenkenner Lucas Bols. Na één glaasje van die kostelijke Bols Beerenburg weet u dat u de goede kruik te pakken hebt. L’JL Het ongelofelijke nieuws van het elektronisch wekker-horloge: jjecrenburg s (ADVERTENTIE) 1 tj wordt E (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) PIETER MUL. 1 (ADVERTENTIE) wil Jan Klijnjan: mogelijk rentree in Neder lands voetbal n, de De shulp kins man i niet rvoor ezen- vaak sioen Irijfs- Ter- huis i om op ’t ?n ter luid, rdoor modellen 1977 maak een proefrit a la Citroën Theo Kinsbergen: overwinning hard nodig. pre- voor is de het ge in de het raagt ZEIST (ANP). De strafzaak te gen Jef Blatter, de Rodaspeler, die zondag de rode kaart kreeg in de wedstrijd tegen AZ’67, zal vandaag, mohdeling worden afgehandeld. Dan komen eveneens ter sprake de gele kaarten, die werden uitgereikt aan FC Den Haag-speler Aad Mansveld (tegen Go Ahead Eagles) en AZ-speler Hovenkamp (tegen Roda). Te winnen in de Nationale Puzzelaktie t.b.v. Nationaal Fonds Beter Leven DEVENTER. De kaarten lijken ge schud in het Nederlands kampioenschap 47/2. Ne de eerste dag staan vier spelers op kop zonder puntenverlies, de overige vier hebben geen punten. De 22-jarige Christ van der Smissen bewees in top vorm te verkeren. Met zijn twee jaar jongere tegenstander, Jos Bongers, kende hij geen pardon: 400-19 in drie beurten. De slotserie van de gebrilde Willebror- der was indrukwekkend. Met 396 maak te hij de partij uit. De regerende Euro" pese jeugdkampioen was machteloos te gen zoveel klasse van zijn voorganger Van der Smissen maakte daarmee bo vendien zijn in de eerste ronde opgelo pen achterstand in gemiddelde op Hans Vultink helemaal goed. 4 4 4 4 0 0 0 396 350 185 341 112 170 85 45 80.00 50.00 44.44 42.10 40.80 30.70 14.70 13.71 het sterke Argentinië. Eerder werd ver lies geboekt (2‘/s-l*/s) tegen Zwitserland omdat Frans Kuypers zyn afgebroken partij tegen Huss zonder verder spelen gewonnen gaf. De dames versloegen De nemarken met 21/2-,/i en zyn nagenoeg zeker van een finale-plaats. in actie 3 2 1 0 E MEKE. géén prijsverhoging 2CV nog steeds vanaf 6.999,- GS nog steeds vanaf 13.180,- A -1 uen Quattt 'ryntrcn Alarm TURIJN (SID). Voor het bedrag van een miljoen pond (395.000 gul den) heeft de Italiaanse voetbalclub Juventus een optie verworven op Ke vin Keegan, de sterspeler van de Engelse kampioen Liverpool. Het be stuur van Juventus is er van over tuigd dat de Italiaanse voetbalgrenzen aan het einde van het lopende seizoen open zullen gaan. i aan lemen anden st be- tratie: •aarop - wor- ook in dat laties” d. Na reke- staat trou- la van ceurig venst, eel of' J van Ie dan Lotto week 43: Aantal deelnemers: 843.536. Inleg: 3.372.483. Prijzenbedrag: 1.630.678,02. Ie prijs 1 win naar, die bruto 589.423 ontvangt, 2e prijs: 4 winnaars, die elk bruto 40.048 ontvangen, 3e prijs: 478 winnaars, die elk 502 ontvangen, 4e prijs: 9.806 winnaars, die elk 32 ontvangen. 5e prijs: 13.383 winnaars, die elk ƒ23 ontvan gen. Wel was aanwezig Allan Hardaker, de secretaris van de Engelse league, die tevens zitting heeft in het bestuur van de Uefa. Hij heeft, volgens de mededelingen van Jan Huybregts toe gezegd, het plan in de eerstvolgende vergadering van de UEFA te zullen bepleiten. Jan Huybregts: „Ik vind het een zeer positief plan en ben ervan overtuigd dat het zal aanslaan. Als je weet dat er Engelse en Itali aanse clubs bijkomen, zie ik er wel wat in. Ik ben ervan overtuigd dat dit toernooi ook doorgaat”. Na de thuisnederlaag twee weken ge leden tegen Racing Maes en de veegpar- tij zeven dagen terug in Wenen, moest Theo Kinsbergen wel winnen om het nieuwe avontuur van de Europa Cup niet in een compleet fiasco te laten eindigen. Ook tegenstander Aspo uit Tours kreeg van de Belgen en Oostenrijkers nederla gen te slikken. Dezelfde uitgangspositie dus voor de ploegen die voor slechts 300 toeschouwers in sporthal Pancras tegen over elkaar kwamen. Na een ope- ningsscore van de Fransen hielden de teams elkaar tot 16-16 in evenwicht. De Franse coach Pierre Dao moet van Kin- zo’s onmacht tegen een zone-verdediging hebben gehoord, want net als Tom Quinn twee weken terug, liet hij zijn vijftal zo'n defensie optrekken. HAIFA (ANP) De Nederlandse schaakploeg heeft in de Olympiade te Haifa een gelijkspel bereikt (2-2) tegen helft liep Aspo van 21-22 naar 21-28. Met name de snelle reactie van de Fransen op -de score van de Nederlandse titelhouder verraste Kinzo herhaaldelijk. Vooral de werklustige en gedisciplineer de Joe Wallace liet zijn equipe weer aanhaken: 31-32. De nauwelijks scorende Fopma en Kruithof moesten na een kwartier het veld ruimen voor het duo Pluim-ten Hoeve. Na een 43-46 ruststand schoot de soepele en snelle Bowen zijn ploeg naar zeven punten voorsprong. Op dat moment brak het ritme van de Fransen even, omdat spelmaker en in ternational Jean-Michel Senegal tijdens Klijnjan zal een testwedsjrijd spelen in Frankrijk, die wordt bijgewoond door een delegatie van MVV. De bedoeling is dat direct hierna het contract wordt ondertekend. jaar. .’reen n dit door erze- i de een doelpoging tegen de arm van Ten Hoeve knalde en het veld moest verla ten. Na 54-54 greep de thuisclub voor de eerste keer de leiding. Vultink en Van der Smissen moeten de niet ongevaarlijke Bessems en Haver- mans naast zich dulden, die met een veel lager gemiddelde ook de eerste dag zon der kleerscheuren doorkwamen. Steures, Van Deventer, Velthuis en Bongers ver loren donderdag twee keer. Kinsbergen hield het op man-to-man. De scherpe verdediging van Joe Wallace op Randle Bowen mocht echter nauwe lijks baten. De sterke Amerikaan in Franse dienst goochelde zich keer op keer vrij en scoorde zeer evenwichting een totaal van 30 punten. Met zijn landgenoot James Bradley, die heerste onder de basket, was hij uitblinker aan de zijde van Aspo. Al Faber was kans loos tegen Bradley. Halverwege de eerste Janusz Kowalik, de tot voor kort in Amerika voetballende Poolse aanvaller die MVV enkele weken geleden contrac teerde voor de duur van zeven maanden, zal dit jaar waarschijnlijk niet meer van de partij kunnen zijn. Kowalik heeft deze week een meniscus-operatie onder gaan en is hierdoor voorlopig uitgescha keld. Bij de schriftelijke behandeling van donderdag werd Helmond Sport-speler G. van Berio, die in de wedstrijd tegen Excelsior eerst een gele kaart opliep en vervolgens uit het veld werd gestuurd, drie wedstrijden on voorwaardelijk en een boete van honderd gulden opgelegd. Van de A-spelers kreeg D. Lodewe- ges (Go Ahead Eagles) een wedstrijd on voorwaardelijk en een boete van 150,-. E. Marij nissen van NEC. werd dezelfde straf opgelegd. C. Swe- rissen van FC Amsterdam kreeg een wedstrijd onvoorwaardelijk, een boete van 100, en een voorwaardelijke straf van nog een wedstrijd. Tom Okker heeft de halve finales van het toernooi in Parijs niet gehaald. Hij verloor in twee sets (4-6, 3-6) van de als zesde geplaatste Chileen Fillol. In het dubbelspel kwam Okker met Riessen wel een ronde verder. Mexico, Canada en Amerika zijn met 4 punten gelijk geëindigd in de eerste voorron de van het w.k. Noord en midden-Ameri-' kaanse zone. Door een beter doelgemid- delde gaat Mexico automatisch naar de twee de voorronde. Canada en Amerika spelen een beslissingswedstri j d In het tennistoernooi van Buenos Aires, heeft Nastase in de eerste ronde gewonnen van Panatta: 6-4, 5-7, 6-3. De door de gemeente Woensdrecht voor de rechter gedaagde ex-wielerorganisator Ton Vissers (hij zou een flinke telefoonrekening niet willen betalen) is van mening dat hij ten onrechte wordt beschuldigd. Vissers beroept zich op een akkoord dat ontstond toen bij de door hem in Woensdrecht georganiseerde na tionale kampioenschappen kassiers op fraude betrapt werden. ,,Op Woensdrechts verzoek ging die zaak in de doofpot”, aldus Vissers. Onder andere via de telefoonrekening zou den we e.e.a. vereffenen”. Het Amerikaans Olympisch comité tien miljoen dollar uittrekken voor de voor bereiding van de atleten op de spelen van Moskou in 1980. Dit bedrag is ruim tweemaal zo groot als in het verleden. MAASTRICHT. MVV zal waar schijnlijk nog deze week de ex-interna- tional Jan Klijnjan een contract aanbie den. Hoewel Klijnjan momenteel nog een verbintenis heeft bij de Franse club Sochaux, zal het niet moeilijk zijn de ex-Sparta-speler daar voortijdig los te weken. Toto week 43: Aantal deelnemers: 228.819, Inleg: 698.221. Prijzenbedrag: fl. 331.654,98. Ie prijs 139 win naars, die elk 954 ontvangen, 2e prijs; 2316 winnaars, die elk 55 ontavngen, 3e prijs: 16649 winnaars, die elk 6 ontvangen. Beide partijen maakten er op dat moment een woeste vertoning van mat veel balverlies en persoonlijke fouten. Fopma gaf Vacher een gooi na nog geen minuut tevoren voor Faber ingewisseld te zijn. Kinsbergen strafte de zware speler onmiddellijk door Faber terug te brengen. Wells zat toen al met vier P’s op de bank. De balverliefde en egoïsti sche showman werd na 11 minuten weer ingezet bij 68 gelijk. Wells kon zich met zijn foutenlast geen privé-oorlogje met Vacher meer permitteren en concen treerde zich zowaar op het spel. Hij gaf het goede voorbeeld want het schotper- centage van Kinzo schoot omhoog. Na 74-70 werd het 81-78. DEN HAAG (ANP). Jo van Marie, sectievoorzitter van het ama teurvoetbal. zal tijdens de vergade ring van de Europese voetbal unie te Zürich de amateurbepalingen ter sprake brengen. Van Marie meent dat die, zoals is gebleken tijdens de voor bereidingsperiode op het Olympische toernooi, niet overal gelijk worden toegepast. Nederland hield zich altijd strict aan de bepalingen van het IOC, maar in Duitsland bijvoorbeeld wordt gewerkt met onkostenvergoedingen op ruime schaal. De Westduitse amateurs hebben het echter aanzienlijk „beter” dan die onkostenvergoedingen zouden doen vermoeden. Egon Schmitt, die tegen Joegoslavië zijn zeventigste wedstrijd voor de Westduitse amateurs speelde, heeft dat bevestigd. Het bestuur van Augsburg ontsloeg deze week trainer Gerd Menne. Mer kel, die in maart van dit jaar werd ontslagen bij de Bundesligaclub Schalke ’04, zal slechts tot het einde van het seizoen bij Augsburg blijven. „Ik doe het alleen om de club te helpen”, verklaarde hij. FC Augsburg, dat de laatste wedstrijd tegen 1860 München met 3-0 verloor, staat op de veertiende plaats van de tweede Bundesliga zuid. Van de twaalf ge speelde wedstrijden werden er vijf gewonnen, een gelijk gespeeld en zes verloren. De achterstand op koploper VFB Stuttgart bedraagt zeven pun ten. Citizen Quartz Crystron LC Alarm. Absolute precisie. Geeft kontinu de uren, minuten en sekonden. Plus de volledige funktie van een wekker. Ingebouwde verlichting voor s nachts. Voor dit absolute summum van precisie- techniek in deze zeer eigentijdse vorm geving, is een prijs van f 598,50 eigenlijk nog erg voordelig. Importeur J. Hart b.v. Postbus 41, Ouderkerk a/d Amstel. Bols Beerenburg. In de oprechte stenen Bols-kruik. clubs mogen meedoen, de kampioen van de eerste divisie en de winnaar van de na-competitie. Van de negen landen toonden Italië, Engeland, De nemarken, Frankrijk, België, Luxem burg en Nederland zich enthousiast voor het plan. Schotland wag geïnte resseerd. Het enige land dat zich afzijdig hield was West-Duitsland. In principe is afgesproken dat in het seizoen 197778 met het toernooi zal worden begonnen. Er zal gespeeld worden volgens hetzelfde systeem als de drie reeds bestaande Europese be kertoernooien. De woensdagavond is ook geaccepteerd als vaste speela vond. De Uefa, die wel van een en AMSTERDAM (ANP). Aan het achtste internationale suikerdamtoernooi, van 17 tot en met 29 december in Amsterdam, zullen geen dammers uit de Sovjet Unie deelnemen. Een reden hier voor is door de dambond van de Sovjet Unie niet opgegeven. Wel zullen vertegenwoordigers van de Sovjet Unie deelnemen aan het officiële dames- en jeugd wereldkampioenschap, waarvoor tot 31 oktober kan ingeschre ven worden. Deze kampioenschappen worden samen met het suikertoernooi gespeeld. AUGSBURG (SID). De oud-coach van het Nederlands elftal, de Oostenrijker Max Merkel, wordt met ingang van dinsdag trainer van FC Augsburg, een club uit de tweede Bundesliga. BRUSSEL (ANP) In Brussel zijn donderdag vertegenwoordigers bijeen geweest van de voetbalbonden van de negen EEG-landen, die een uiteenzetting hebben gekregen van twee gevolmachtigde ministers van de Europese gemeenschap over de instel ling van een voetbaltoernooi om de EEG-beker. Voor de KNVB was de secretaris van het betaalde voetbal, Jan Huybregts, afgevaardigd. Voor de grootmeestergroep zijn uitge nodigd: Harm Wiersma (Ned), Baba Sy (Sen), Michel Hisard (Fra), Rob Clerc (Ned), Mamina n’Diaye (Mli), Carl Smith (Vst), Hans Jansen (Ned), Evert Bronst- ring (Ned), Bassiroe Ba (Sen), Jan Caze- mier (Zwi), Pierre Michel (Hai) en de winnaar van het in november te spelen kampioenschap van het Amerikaanse continent. Uitgenodigd voor de meester greep zijn de Nederlanders Hooijberg en Brouwers, Dsinter (Bel), Sedlacek (Tsj). Biagianti (Fra), Mills (Gha), Houngeu (Kon), Marcos (Bra) en de Malinezen Soumaoro en Sibdy. Racing Mechelen (Bel.)UBSC Wenen (Oos.) eindigde in 89-55 (41-28). De stand in groep d is: Racing Mechelen 3 UBSC Wenen 3 Kinzo 3 Tours 3 De stand na de tweede ronde is: Van der Smissen Vultink Havermans Bessems Steures Van Deventer Velthuis Bongers Aan dit toernooi zullen alleen clubs mogen deelnemen die spelen in de tweede afdelingen van hun land. Ne- Jan Huybregts: ,>dit gaat wel door derland zal in dit toernooi met twee Topscorers: Kinzo: Wallace 24, Wells 20, Faber 14, Aspo: Bowen 30, Bradley 27, Vacher 10. ander op de hoogte was gesteld, had geen vertegenwoordiger gezonden. Coach Dao wond zich vervolgens vre selijk op over een niet gescoord punt uit een vrije worp, maar het zwak arbitre rende tweetal Keats en Jaeger liet zich ten onrechte niet vermurwen. Bij 85-80 gingen de laatste drie minuten in. Op 87-81 voegde Senegal zich weer bij de spelende vijf en met nog maar 9 secon den te gaan was het 87-85. Een Frans man maakte toen een opzettelijke font en heel Aspo wilde de vrije worp wel laten nemen in de hoop op balbezit daarna. Die actie mislukte en toen mocht Fopma laten zien hoe je vrije worpen niet moet nemen. DEN HAAG (ANP) De lotto van week 43 heelt één deelnemer ruim een half miljoen gulden rijker gemaakt. De deelnemer die de zes getallen goed invulde, krijgt 589.423 bru to. De lotto en toto cijfers van de vorige week zijn: In het duel tegen de Argentijnen had Donner het moeilijk tegen Panno. Hij verdedigde zich echter sterk, wist af te wikkelen naar een toren-eindspel en daarna tot remise. Jan Timman speelde met wit een goede partij tegen Najdorf. Hij hanteerde een gambietvariant van het Engels, kreeg een uitstekende stel ling en won de hangpartij vrij vlot. Hans Ree behandelde met wit tegen Quinteros de Pirc-opening niet best. De partij werd afgebroken met een „kreu pel” paard voor Ree die nog een remise wist te bereiken. Ligterink tenslotte ver loor op simpele wijze van Bronstein. 1. Wést-Duitsland 12 pnt., 2. Verenigde Sta ten 11 en 1 afg., 3. Engeland 11, 4-5 Noorwe gen en de Filippijnen 10t4 en afg., 6. Italië 10 en 1 afg., 7. Argentinië 914 en 2 afg., 8 Denemarken SU en 1 afg., 9. Ijsland 914, 10. Zweden 9 en 3 afg., 11-13. Nederland, Zwitser land en Australië 9 en 2 afg., 14-15. Oostenrijk en Schotland 9 en 1 afg., 16. Israel 814 en 3 afg. AMSTELVEEN In de zoemer aan het einde van het basketbaltreffen tussen Kinzo en Aspo Tours werd op Everett Fopma een fout gemaakt. Met 87-85 op het scorebord wist Fopma slechts een van zijn drie vrije schoten te benutten. Een slordigheid die de Ameri kaanse Nederlander zich kon permitte ren omdat zijn team de beide winst punten toch al binnen had. Maar ook een falen dat bet nonchalante Kinzo na een slechte eerste helft voor hetzelfde geld de das om had kunnen doen. De Nederlandse kampioen ontsnapte op het nippertje en boekte met 88-85 de eerste triomf in het Europese basketbal. De Westduitse basketbalkampioen TUS 04 Leverkusen zorgde voor een geweldige sensa tie door in het toernooi om de Europese beker titelhouder Mobil Girgi Varese uit Italië met 103-86 te verslaan. Bij de rust leidden de Westduitsers, die zelfs een voor sprong van 31 punten op wisten te bouwen, met 54-39. 0 235-198 5 263-271 2 4 233-259 3 3 265-277 F I

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 31