Havenontwikkelingsmaatschappij I Konijnen en hoenders op expositie in Santpoort Uitgevaren vissersschepen In de Vishal |^KEUR B.V.>| BOUWMARKT maar verre reizen Mevrouw Naudin is aan huis gekluisterd, maakt toch Wijkagent voorlopig van de baan I stand „Overheid en bedrijfsleven samen in Verkeersbriga- dier geschept OVER VAN GROOT en VACHTKLEDING Afd. keukens bdiwmahidh BOUWPROJECT 104 witte kunststof hangkasten hoogte 200 cm x 60 x 60 cm bezorgd p st. ƒ102,- A 9 ■B w. I Amsterdamse wethouder mr. C, H. Goekoop: Auto over de kop Kienen met de padvinders Foto-expositie Informatieavond De grootste speciaalzaak in SUÈDE-NAPPA- WAND- en VLOERTEGELS en PLAVUIZEN Koudenhom 54H over bijstand in Oud-IJmuiden /fi ir 1F I IJMUIDEN-vELSEN 1976 V R IJ D A G 29 OKTOBER 6 Maasvlakte g Om vang korps te gering zaterdags van tel. 023 -321212 129 149 •95, 50,- Dit jaar viert het bejaarden centrum Huis ter Hage het eerste lustrum. Ter ere daarvan zal van avond het bestuur samen met de bewoners van het huis dineren. Bij deze gelegenheid krijgen de bestuursleden schilderstukjes aangeboden die zijn gemaakt door een van de bewoonsters van Huis ter Hage: de 81-jarige mevrouw J. Naudin, die sinds de opening een kamer in het huis heeft. Deze mevrouw Naudin heeft zich ver diept in meerdere hobbies zo als schilderen waarmee zij haar tijd ruimschoots vult. Ook voor grote maten. Zijlstraat 29 - Haarlem Tussen Zijlbrug en Nassaulaan, telefoon 31 07 66 ng AMSTERDAM „Er zijn voldoende mogelijkheden om de Amster damse haven weer een nieuwe impuls te geven. Ik denk daarbij aan een Havenontwikkelingsmaatschappij van overheid en bedrijfsleven samen. Zo’n samenwerking tussen de overheid en het bedrijfsleven is bepaald geen nieuw idee als we denken aan een Hoogovens, een KLM en een Ne derlandse Handelsmaatschappij”. Dit zei de Amsterdamse wethouder voor havenzaken, mr. C. H. Goekoop, op een bijeenkomst van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel maandagmiddag in hotel Krasnapolsky. Mr. Goekoop sprak daar over de toekomst van de havens van de hoofdstad. VELSEN Openingstijden: dagelijks van 8.00 - 12.30 uur 13.30- 18.00 uur 8.30 - 16.00 uur ij' tL- o (ADVERTENTIES) (ADVERTENTIE) 3 (ADVERTENTIE) (Van een medewerker) 15, Grote sortering (Van een onzer verslaggeefsters) 0 watt en SCH. 245,- mijn andere mensen voor Mevrouw Naudin, geboren in Indo- met 8 en in- met 8 Inline Maandag 18 oktober Hektrawler Rijnmond IV KW. 42, Rijnmond VI KW. HD UK KW HD UK 152 103 159 slag op te vangen, zei hij: „De Maas vlakte was oorspronkelijk bestemd voor Bouwmaterialen P.V.C.-artikelen Wand- en vloertegels Open haarden Ijzerwaren Verfwaren Elektra art. Sanitair Tuinartikelen Hout- en plaatmat. Zaterdagavond (30 oktober) staat de deur van De Rank aan de Wilhelmi- nakade wijd open voor kienliefheb- bers die op een of andere wijze zijn verbonden aan de scoutinggroepen De TJmondtrekkers en De Kenners. De scoutinggroépen hebben er een tradi tie van gemaakt jaarlijks een kiens- vond te organiseren voor leden det hun ouders, oud-leden en zoals zij zeggen voor allen die de groepen een goed hart toedragen. De kiena- vond start om kwart voor acht pre cies. waren 12.000,-; 18.800,-; Redactie Loes De Fauwe tel. 02550 - 15389 Nijverheidsweg 27 Haarlem 023 - 319120 (toestel 23) ■::ïïs >65/12 tegen zeer concurrerende prijzen. alle prijzen incl. B.T.W. Spanvissers: UK 56 en Up 17 5540,-; UK 48 en UK 78 ƒ3900,-; UK 135 en UK 145 3240,-; UK 218 en UK 236 ƒ4340,-; UK 234 en YE 25 1690,-. i zó Met ingang van de maand no vember zullen de Kennemer Kruimels alleen nog op de vrij dag in onze krant verschijnen. De 81-jarige mevrouw J. Naudin uit Huis ter Hage besteedt het meeste van haar tijd aan haar grote hobby: schilderen. Daarnaast zit zij vaak „te studeren" en na te schilderen uit aardrijkskundige boeken. Donderdag 21 oktober Hektrawler Egmond IJM. 36, Rijnmond I KW. Tetman Hette KW. 74, Willy KW. 141, Frank Vrolijk Czn SCH. 81, Onderne ming I SCH. 90, Cornells Vrolijk Fzn SCH. 171, MT. Ursinus VL. 1. Voornaamste onderwerp van gesprek waren de Voorhavenplannen van Am sterdam, die volgens de wethouder van levensbelang voor de stad zijn. „De ha ven heeft die basis nodig om allerlei hulpdiensten te kunnen blijven behou den. Natuurlijk zijn er nadelen aan een Voorhaven verbonden, maar mijns in ziens zijn die overwinbaair. Er moeten Dinsdag 19 oktober MK. Drie Ge broeders IJM. 20. Om dat te kunnen doen, rustig te kunnen doen, heb je innerlijke rust nodig”, zo vertelt mevrouw Naudin, doelend op haar sterke religieuze ge voelens”, want wat is een mens, als hij niets meer kan doen? Ik heb mijn handicap en er zullen mensen zijn die het nog veel erger hebben, maar dan moet je toch niet bij de pakken neer gaan zitten BLOEMENDAAL. Een Santpoortse timmerman is donderdag met zijn auto op de Zeeweg ter hoogte van camping Bloemendaal over de kop geslagen. Hij reed met hoge snelheid richting zee een andere wagen voorbij, verloor de macht over het stuur en kwam in de berm van de tegenoverliggende rijbaan tot stil stand. De auto kantelde. De 26-jarige man is in de Deo opgenomen met een bekken- en kaakfractuur. afgehaald 97,- ongemonteerd 92,- ongem.-afgeh. 87,- Woensdag 20 oktober Hektrawler Zeehaan IJM. 57, Rijnmond II KW. 43. MT. Elly VL. 73. Daarbij schildert mevrouw Naudin haar schilderijtjes (op ondergrond van ha'rdboard) over onderwerpen die Per 40 kg.: lint 27-16; rode poon 134; krab 50-26; steenbolk 47-34; schar 70-50; makreel twee 57-48; wijting drie 76-42; tarbot 356-350; griet 225-61; kabeljauw twee 228-190; kabeljauw drie 174-138; kabeljauw vier 150-132; kabeljauw vijf 130-108. schol een 90; schol twee 100-84; schol drie 100-66; schol vier 79-50. Maandag 11 oktober Hektrawler Johanna KW. 39, Dirk Diederik KW. 172. Wethouder Goekoop maakte de a an- wezigen overduidelijk, dat Amsterdam er niet aan denkt om de haven te laten vallen. „Als de provincie zegt, dat we ons maar meer moeten richten op het bankwezen, de universiteiten en de admi nistratieve sector, dan vergeet men daar, dat de grote werkloosheid in Amsterdam heerst bij de ongeschoolden en laag geschoolde- arbeiders”. Hij zei verder, dat het streven van het gemeentebestuur De hobbies en interesses hebben zich vooral meer ontwikkeld naarma te mevrouw Nauding door een storing aan het evenwichtsorgaan minder mobiel werd. Tegenwoordig verlaat zij nog slechts heel af en toe haar kamer, maar voor mevrouw Naudin is dit geen benauwend isole ment. Ze is tevreden met haar situa tie én vooral tevreden over het feit dat zij nog van alles doet, wil doen. En daar is zij zo druk mee, dat zij soms tot laat in de avond nog „aan ’t werk” is. Dan zit zij nog te schilde ren of te schrijven of grote boeken dooi’ te nemen. Populair-wetenschap pelijke boeken over aardrijkskunde, zoals bijvoorbeeld in de World Life Time-serie zijn gemaakt. Zij leest over de Amerikaanse Grand Canyon of de Himalaya, schrijft de feiten die zij interessant vindt over in een eigen boek en schildert dan de foto’s daar naast na. passeren kon een meer ontwijken. oplossingen gevonden worden voor over last van stof en geluid en voor het verlies van natuurgebied. Wij zijn als Amsterdam bereid met de provincie en met de gemeente Velsen om tafel te gaan zitten om voor die problemen een oplossing te zoeken”. i nesië, woont ruim twintig jaar in Nederland. Ze is compleet ingebur- gerd en denkt er allang niet meer over om terug te gaan. Wel ze-gt ze nog te genieten van de herinneringen aan het rijke natuurschoon van Indo nesië en de archipel. Al heeft ze verder niet zoveel gereist, het kost haar toch geen moeite om in gedach ten mee te reizen met archeologen, geografen en botanici. Platen en fo to’s van bomen, dieren of gebergten zijn al voldoende voor haar om in gedachten even over te stappen naar Midden- of Zuid-Amerika. „Ik vind het prettig om met mijn schilderijtjes Het eeuwfeest dat Oud-IJmuiden een half jaar geleden heeft gevierd is men in de wijk nog lang nietv erge- ten. Met enige heimwee denken er nog steeds mensen terug aan die drie dagen waarin de sfeer van het oude vissersdorp, zoals dat aan het begin van haar bestaan geweest moet zijn, herleefde. Daarom, dat de commissie die het feest toen 'georganiseerd had, het idee heeft gelanceerd om het feest nog eens in de talloze foto’s die toen gemaakt zijn, in herinnering te brengen. Aan de tentoonstelling zou ook fotograaf Cees van der Meulen meewerken en het was de bedoeling om dan de beste foto’s van de ver schillende amateurfotografen te to nen. Men had hiervoor gevraagd om de burgerzaal in het gemeentehuis te gebruiken en vroeg de gemeente om een bedrag van 1500,- voor de organisatie. De gemeente heeft echter afwijzend over het beschikbaar stel len van dit bedrag beschikt, waardoor de aanvankelijke opzet niet door kan gaan. Het feestcomité wil echter niet bij de pakken neer gaan zitten en denkt er nu over om een wat be scheidener opzet te maken. Het gaat dan een foto-expositie worden, ver bonden aan een fotowedstrijd, waar aan iedereen, die foto’s van het feest in Oud-IJmuiden heeft, kan meedoen. Men hoopt de expositie in hetbejaar- dencentrum Breezicbt te kunnen houden. Fotograaf Cees van der Meu len is bereid om in de jury zitting te nemen. De organisatie is echter nog niet rond, maar de gedachten gaan uit naar de tijd tussen Kerstmis en Oud en Nieuw. Zodra tijd en plaats bekend zijn, zullen amateurfotografen opgeroepen worden deel te nemen en hun foto’s in te zenden. Prijzen in guldens. Per 1 kg.- grote tong 14,70-14,52; grootmiddel tong 12,91- 12,69; kleinmiddel tong 12,53-11,76; tong een 12,56-11,72. tong twee 10,82-10,52; tarbot 12,38-11,55. haar verder interesseren of die zij vindt passen bij degene die zij haar schilderijtje wil schenken- Ze heeft een hele serie gemaakt van orchidee ën, schilderde voor een vriendin diens hond, heeft portretten staan van een favoriete schrijver en meerdere nage schilderde wapenschilden omdat ook de heraldiek haar liefhebberij is. On langs gaf zij een van haar bosgezicht jes cadeau aan mevrouw Van der Harst, de dichteres van het IJmui- dense jubijeumlied, waarover wij af gelopen dinsdag schreven. Geboren: N. van de Ree-den Duik, d„ IJmuiden; T, van Rijn-Scheelings, d., IJmuiden; W. Westerwal-Blok, z., IJmui den; C. J. M. Bakker-Koning, z„ Velsen- noord. Gehuwd: H. Boot-C. M. G. A. Vonk, Santpoort; R. J. M. van der Veldt-S. A. W. Tiems, Velsen-noord; R. J. Stram- rood-J. Bruger, IJmuiden; L. J. M. Krui- denberg-M. Brederveld, Uitgeest; P. C. W. de Jong-M. M. du Pont, IJmuiden; G. C. Webbe-C. C. van den Brink, Bever wijk; J. G. Harmsen-J. Booij, IJmuiden. Ondertrouwd: A. de Nijs, Beverwijk en A. G. van Dongen, IJmuiden; A. de Niet en S. W. W. Bakhoven beiden te IJmuiden; M. A. de Haas Beverwijk en M. Doornberg, Velsen-noord; M. Martens en A. Boogaart, beiden te Velsen-Noord; P. J. Zahtvliet, IJmuiden en H. M. Jasperse, Velsen-noord; J. Groot en C. M. van Roon beiden Velsen-noord; C. Huis en Y. Wielinga beiden IJmuiden; W. Anker en I. H. Buijck beiden IJmuiden; S. Visser en M. van Onselen beiden IJmuiden; R. de Koek, IJmuiden'en A. V. M. Korver, Haarlem. Overleden: J. J. Verswijveren, 75 jr„ echtgenoot van: P. Boender, IJmuiden; W. J. Polderman, 85 jr„ weduwe van J. Polderwaart, Santpoort. Een groep van keurmeesters zal vast stellen wie in aanmerking komt voor de vele prijzen, bestaande uit bekers, geld, luxe artikelen en gebruiksvoorwerpen- In de jury hebben zitting genomen mevr. M. H. de Koning-Roos te Rotter- dam en de heren C. M. Bos te IJmuiden, C. van Oers te Amersfoort, J. E. Hooger- brug te Hilversum en J. Hartland te Alkmaar. De prijzen worden op 5 no vember- uitgereikt door de voorzitter van de sportfokkersverenging Zuid-Kenne- merland. de heer A. H. Brouwer, nadat wethouder H- J. Scheeper de expositie officieel heeft geopend. Het publiek heeft toegang op 5 no vember van 20 tot 22.30 uur, op 6 november van 10 tot 22 uur en op 7 november van 10.30 tot 17 uur. Om de belangstelling van de jeugd voor het werk van de vereniging aan de moedi gen zijn de hoogste klas van de Theo Thijssenschool te IJmuiden en hun leef tijdgenoten van de J. P. Coenschool te Haarlem uitgenodigd de tentoonstelling ’s zaterdagmorgens onder deskundige lei ding te bezoeken. Deze vijfde Kennemerlandshow wordt gehouden volgens de reglementen en voorschriften van de Federatie voor Kleindienrenteelt, de Nederlandse Konij- nenfokkersbond en de Nederlandse Hoender- en Dwerghoenderbond. Het bestuur van de sportfokkersverenging heeft bij de voorbereiding van de ten toonstelling veel de werking ondervon den van gemeentebesturen en bedrijfsle ven. „We hebben in het verleden altijd geprobeerd buitenlandse industrieën hierheen te halen, terwijl de nationale industrieën meer en meer onderdelen van hun bedrijfsvoering naar het bui tenland overplaatsten. Maar we mogen niet alleen afhankelijk zijn van deze industrieën. We moeten ook lokale in dustrie gevestigd hebben om een gebon denheid met de regio te creëren”, aldus wethouder Goekoop, die daarop als een mogelijkheid het in het leven roepen van een Havenontwikkelingsmaatschap pij noemde. IJMUIDEN. Aan de donderdag- markt werd aangevoerd: 932 kg. tong; 59 kisten tarbot en griet; 132 kisten kabel jauw; 492 kisten wijting; 837 kisten schol; .145 kisten, schar; 36 kisten ma kreel en 53 kisten varia. BEVERWIJK. Beverwijk krijgt voorlopig nog geen wijkagenten. Hoe wel commissaris Bremer van het ge meentelijk politiekorps zich in een aan het college uitgebrachte nota positief ten opzichte van dit instituut heeft opge steld, maakt de te beperkte bezetting invoering van wijkagenten vooralsnog ónmogelijk. Wat burgemeester Hubers betreft is de zaak daarmee echter nog niet afgedaan: hij deelde de raad tijdens de aan de gemeentebegroting gewijde commissie vergaderingen mee, zeker nog op het vraagstuk van de wijkagenten te zullen terugkomen. Dinsdag 26 oktober Hektrawler Ante Ouwehand KW. 122, MK. Wilma KW. 113. Marry Jacob KW. 117. 'ki'- bond' NVV komt de directeur van de gemeentelijke Sociale Dienst, de heer- K. den Hartog, over dat onderwerp een babbel maken. Uiteraard bestaat er ruimschoots gelegenheid tot het stellen van vra gen. De toegang is gratis. Vrijdag 22 oktober Hektrawler Vooraan VL. 115, MT. Jacob KW. 55. Elizabeth VL. 105. BEVERWIJK - Een 10-jarig verkeers- brigadiertje uit Heemskerk is gistermor gen met een rechter onderbeenfractuur en een hersenschudding in het Rode Kruis ziekenhuis opgenomen. Samen met een vriendinnetje hielp het meisje rond kwart over acht haar medescholieren de Rijksstraatweg ter hoogte van de Oudedijk oversteken. Toen het voetgangerslicht op het rij wielpad op groen sprong, liepen de beide brigadiertjes de rijbaan op. Daar stonden de lichten echter nog op oranje. Een automobiliste die nog snel even wilde van de meisjes niet industrie. Als daar „nee” tegen gezegd wordt, dan is het vanzelfsprekend, dat er in Rotterdam nog ruimte genoeg is. Maar die ruimte was niet voor havenac tiviteiten bestemd. Bovendien is de Voorhaven dan veel goedkoper als het aanleggen van de Maasvlakte”. Met nadruk stelde hij, dat het uiter mate onverstandig is, dat juist in een tijd, dat de buitenlandse concurrentie sterker wordt, de havens van Amster dam en Rotterdam in een vechthouding tegenover elkaar staan. „Juist nu is sa menwerking hard nodig”, aldus mr. Goekoop Overigens vond hij de Rotterdamse reactie op de Voorhavenplannen van Amsterdam duiden op een beduchtheid voor deze plannen. En dat houdt in, dat de Amsterdamse plannen dus wel goed zijn, meende de wethouder. bezoekers hier de aandacht te vestigen op al het natuurschoon dat bestaat. Je moet je met dat wat je over hebt produktief maken voor anderen. Mr. Goekoop ging op een aantal argu menten tegen de Voorhaven in. De uit breiding van Hoogovens was voor hem nog een groot vraagteken. Bovendien vond hij, dat .niet alle kaarten op een industrieel proces gezet moeten worden. Hij zei: ..Hoogovens kan 'altijd voor zijn uitbreiding nog op de Maasvlakte te recht of nieuwe uitbreidingen in de ertsle verende landen zelf realiseren”. Over het Rotterdamse standpunt, dat ,dle haven in staat is alle Nederlandse over- erop is gericht om het transport jaar*- lijks zeven procent te laten stijgen en een gronduitgifte van 80 a 50 hectare per jaar te realiseren om de werkgele genheid te behouden. „In het afgelopen jaar is het transport zelfs met 7.6 pro cent gestegen en het etukgoederenver- voer Hei zelfs een stijging zien van 15 procent. Deze cijfers zijn duidelijk^beter dan van Rotterdam. Dit jaar is er voor 50 miljoen gulden aan investeringen in het havengebied gedaan. De Amsterdam se haven is dus helemaal niet dood, zoals sommigen suggereren”, aldus mr. Goekoop. Maandag 25 oktober MT. Rean IJM. 29, Robert IJM. 30, Protinus IJM. 154, Meyert Menno IJM. 209, Wiron II IJM. 211, Ora et Labora KW. 51, Marry Martijn KW. 149, Soli Deo Gloria KW. 152, ML. Michiel KW. 167, MK. Maarten Cornelia IJM. 44, Wiron VI IJM. 207, Janny Jacoba KW. 4, Deo Volente II KW. 11, Alida KW. 22, Pieter Jacob KW. 24, Willem Adriana KW. 25, Ada KW. 29. Pelikaan KW. 88, Maantje Jacoba KW. 137, Tiny KW. 145, Cornelia KW. 174, Pieter Gijsbertha KW. 175, Hans .KW. 189, Yvonne Yolanda KW. 206, Agatha KW. 214, Arie Jacob KW. 221, Jacob Senior KW. 226, Marco WR. 32, Wilhelmina SCH. 173, Leendert Jan SCH. 256. Wie iets meer of „alles” wil weten over de sociale wetten en in het bijzonder de Bijstandswet, kan dins dagavond om 8 uur terecht in ge bouw Velserduin. Op uitnodiging van de vrouwen- De besommingen ƒ8300,-; HD 16 9200,-; UK 36 ƒ4300,-; UK 186 1640,-; UK 200 ƒ1000,- VD 6 2900,-; VD 20 ƒ.1260,-; WR 47 11.200,-; IJM 4 15.500,-; IJM 20 27.400,-. IJM 27 1200,-. SANTPOORT. Driehonderd konij nen, cavia's, hoenders en dwerghoenders zullen present zijn op de provinciale tentoonsteling die de sportfokkersvereni- ging Zuid-Kennemerland op vrijdag 5, zaterdag 6, en zondag 7 november houdt in het gebouw Zomerlust te Santpoort- Noord. Zij vormen een keur van zoge noemde kleinddieren, die volgens ken ners tot de beste fokprodukten van Noord-Holland kunnen worden gere kend. 135, Rijnmond III KW. 44, Rijnmond IV KW. 85, Annie Hillina KW. 170, Onder neming II SCH. 108, MT. Caroline VL. 90, MK. Rose Marie KW. 34. Anna Hendrika KW. 45, Maarten KW. 105, Johanna Cornelia WR. 57. i

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7