BENUT HAVENACCOMMODATIE ZO GOED MOGELIJK K Vereniging „Haven IJmuiden” laat zich II niet uit over wenselijkheid Voorhaven Hele week collecte Boetes geëist voor diefstallen in de IJmond In de Vishal GEMEENTE IN DE CLINCH MET AUTOBEDRIJF KONING Plaatjes kijken op Beeckestijn II 1 S B Q ©'lêSipr voor „Jantje Beton” B i 1 I i O VAN 1 TOT 7 NOVEMBER 1 Zwemwedstrijden in Velserbad Kort IJmondnieuws 1 I ZA' ZATERDAG 1976 4 3 O OKTOBER IJMOND Gevonden voorwerpen I- 1 i „REINO” B.V. voor tapijtreiniging Vaste vloerbedekking Losse kleden Telefoon 023-313289 Kc eeuv zet z kont van de k ALS U NU ISOLEERT ZIT U VAN DE WINTER WARM! de standpuntbepaling was om beleidslijnen voor de toekomst uit te stippelen. „Ten aanzien van de aanleg van een Voorhaven stelt de vereniging zich voor bij de beoordeling en uitvoering daarvan nauw met alle hierbij betrokken instanties samen te werken”, staat leterlijk in de standpuntbepaling geschreven. 1 H t h I I VERHUISLIFT Hoogovens Reisverslag Hans de Boer bij Adelbert Vereniging IJMUIDEN. De Vereniging Haven IJmuiden heeft met haar leden standpunt bepaald over een aan tal zaken, die de haven direkt raken, zoals de aanleg van een eventuele Voorhaven bij IJmuiden, de moge lijkheden van het huidige havenareaal, de uitbreiding van Hoogovens en het sluizen complex. Het doel van Sluizencomplex GELDORP WEMPE Aannemers Isoleerders (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Smü losplank (Van een medewerker) I (Van onze rechtbank verslaggeefster) I KW 34 51.400, 105 De panden van Autobedrijf Koning die de gemeente nodig heeft voor bestemmingsplan Sluiswijk. (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) i Voorzitter J. F. Wijsmuller van de Vere niging Haven IJmuiden. Zwanenburg. Inlichtingen: Telefoon 02907-5304. Zwanenburgerdijk 393. A. S. Hammerstein treedt als secretaris van de vereniging op. een het ISOLEREND GLAS KORTE LEVERTIJDEN warmte isolerend glas waarop 10 jaar garantie met 22% rijkssubsidie. lande straatcollectes gehouden. De men sen die collecteren, zijn voorzien van een legitimatiebewijs. HET BEGON MAANDAG weer erg moeilijk in de vishal. De handel kreeg namelijk alleen de zogenoemde maan dagse aanvoer voorgeschoteld - en om dat men zeker gerekend had op twee noordboten, was er bij de importeurs Het idee v kille 1876 i Loo i naai opene een b plaats In hank daar naai IJmt en n er v< „De ingei troej en d 19 Hen waitx tele? teru boot de volli IJm prin wac Het officró jonge spanr paraa noeu-, 19 se] veerd tijd, di t d Ooi prins muid de r reddi stem: ven. 1908 de e bouw daar, ninig. De smaakvol gegroepeerde aquarelle tjes maken een bezoek naar Beeckestijn ruimschoots waard. Tot 13 november kan men er dagelijks van 2 tot 5 uur terecht. (Van onze sportredactie) VELSEN. In het Velserbad zullen zondag van twee tot vijf uur scouting- zwemwedstrijden worden gehouden on der auspiciën van het district Kenne- merland. Er zullen 120 deelnemers aan de start verschijnen van elf verschillen de groepen. De winnaars van de indivi duele nummers worden in de gelegen heid gesteld deel te nemen aan de lan delijke wedstrijden in Amersfoort, die op 6 november zullen worden gezwom men. Een vierde beleidsuitgangspunt van de Vereniging heeft te maken met het be staande havenareaal en het gebruik daarvan. „De Vereniging ziet het als haar taak al het mogelijke te doen zodat het bestaande havenareaal zo optimaal mogelijk benut zal gaan worden en zij staat positief tegenover noodzakelijk te bevinden verbeteringen en uitbreidingen van de huidige havenaccommodatie schrijft ze letterlijk. Omdat een aantal bedrijven met lede ogen aanzien, hoe de visserijhaven steeds meer een verzamel plaats van uit de vaart genomen vissers schepen wordt. De pentekeningen zijn van de hand van L.W.R. Wenkenbach. Het zijn hoofd zakelijk bos- en duinlandschappen waarvoor het gebied der Kennemerdui- nen als voorbeeld stond. Een des te opmerkelijker feit als men bedenkt dat een broer van de tekenaar diezelfde plek uitverkoos voor de vestiging van-.de hoogovens. kerken heeft als gemachtigde van het bedrijf de gemeente ervan in kennis gesteld dat op grond van drie punten de onteigening niet terecht zou zijn. In de eerste plaats zou de onteigening niet ter uitvoering van het bestemmingsplan Sluiswijk zijn. Een standpunt dat door het college als „onjuist” wordt gekwali ficeerd. De overweging dat met Koning geen overeenstemming over de prijs te berei ken zou zijn geweest, wordt door mr. Geelkerken ook onjuist geacht. Hierop reageert het college dat een destijds gedachte oplossing nu niet meer te reali seren is. Het college brengt in herinne ring dat over vergoeding zou zijn ge- De gemeente acht het noodzakelijk om een onteigeningsprocedure op gang te brengen omdat zij betwijfelt met de directie van het bedrijf tot overeenstem ming te kunnen komen. Mr. J. G. Geel Ledenvergadering. De Partij van de Arbeid afdeling IJmuuiden-VeLsen houdt dinsdag 2 november een speciale leden vergadering in het Hervormd Jeugdge- bouw, Rembrandtlaan 45. Behalve het beginselprogramiria staat de ontwerp sa menwerkingsovereenkomst tussen PvdA en PPR ter discussie. Aanvang 20 uur. Geen spreekuur. In verband met de viering van het 100-jariig bestaan van het Noordzeekanaal houden de leden van het college van Burgemeester en Wethouders maandag 1 november geen spreekuur. De vergadering over de standpuntbe paling is bepaald niet gladjes verlopen. Het bestuur van de Vereniging Haven IJmuiden had een ontwerp-standpuntbe- paling gemaakt, waarin men zich vrij positief over de aanleg van een Voorha ven in IJmuiden had uitgelaten, maar van de zijde van een aantal leden kwam daar een vrij sterke weerstand tegen. De meningen waren duidelijk verdeeld. Een deel van de vergadering was zonder meer tegen de aanleg van een Voorha ven, een deel stond er juist zeer positief tegenover, terwijl het merendeel van de leden meningen hadden, die alle grada ties tussen deze extremen dekten. Per 40 kg: tarbot 371-140, griet 226-60, kabeljauw 1 108-90, kabeljauw 2 170-142, kabeljauw 3 152-122, kabeljauw 4 150- 118. kabeljauw 5 130-92, schol 1 92-76, schol 2 90-61, schol 3 84-60, schol 4 73- 52, wijting 3 70-52, schelvis 2 153, schel vis 3 100-71, schar 61-34, makreel 1 60- 41, makreel 2 52-22, steenbolk 45-30, bot 31-27, krab 29-26, rode poon 100-56, haai 70-42, harders 170-110, horsmakreel 80, inktvis 104, fint 16-11, haring I 51-50. De filosofie achter Jantje Beton is dat de jeugd speelruimte tekort komt, zowel in oude als nieuwe woonwijken, in de stad en op het platteland. Overal verrij zen flats en neemt het verkeer toe. Het Nationaal Jeugdfonds probeert daar op allerlei manieren wat aan te doen. Soms gaat het om een startbijdrage aan een plan voor een groepje ouders, soms ook om een stevige steun in de rug van een jeugdvereniging. De projecten zijn be doeld voor gewone, gezonde kinderen die echter wat betreft hun ontplooiingsmo gelijkheden in de verdrukking dreigen te komen. Dat daarvoor veel geld nodig is, zal duidelijk zijn- Geld dat met bussen en lijsten bijeen moet komen via de jaarlijkse nationale actie van Jantje Be ton. Mocht men geen collectant tegenko men, dan kan men zijn giften ook stor ten op giro 1247 ten name van Nationaal Jeugd Fonds in Utrecht. Prijzen, per 1 kg in guldens: gr. tong 14.35-14.00, gr. tong dicht 13.52, gr. tong 12.84-12.69, gr. tong dicht 12.10, kl. tong 12.00-11.10, kin. tong dicht 11.39, hong 1 11.48-10.93, tong 1 dicht 10.88, tong 2 10.56-10.36, tong 2 dicht 10.50, w. tarbot 12.60-11.98. HAARLEM. „Ik had nooit gedacht dat een rechter aan mijn kant zou gaan zitten, en wat begrip zou tonen” zei een verbaasde jongeman van 25 jaar uit Westzaan gisteren tegen de rechtbank. Eigenlijk bedoelde hij' niet zozeer alleen de rechters ook de officier sloot hij erbij in, die tegen hem 100 boete en twee maanden voorwaardelijk had geëist wegens diefstallen in Heemskerk en Santpoort. Zijn makker in het kwaad werd wat zwaarder bevonden: 300 en twee maanden voorwaardelijk. De collecte die een week duurt, be leeft zaterdag 6 november zijn hoogte punt. Dan worden er overal in den voor het scheepvaartverkeer zelf, maar ook voor aan de scheepvaart aanver wante bedrijven. De meerderheid der leden van de Vereniging Haven IJmui den wilde echter niet zonder meer de uitbreiding van Hoogovens toejuichen. Men vond elkaar in de formulering dat' „de uitbreiding van Hoogovens met posi tieve belangstelling wordt gevolgd, waarbij de belangen van de leden zo goed mogelijk zullen worden behartigd. plannen een aandeel hebben. Alleen de Nebam bleek zich niet met de formule ring van het standpunt rond de Voorha ven te kunnen verenigen en zij confor meerde zich met het afwijzende stand punt, dat moedermaatschappij Hoog ovens al tegenover de Voorhaven heeft ingenomen. VELSEN Op het ogenblik wordt in het noordelijke koetshuis van Beecke- styn een serie unieke pentekeningen en mini-aquarelletjes tentoongesteld- Deze expositie is de derde die dit jaar door Feiison in het kader van het 100-jarig bestaan van IJmuiden wordt georgani seerd. Verhuisonderneming Specialist op gebied van kantoor inboedelverhuizingen met Korte Spaarne 21, Haarlem, tel. 023-326099/075-171700. Op de vergadering is ijverig gezocht naar een formulering waar zich alle leden achter konden stellen en die vol doende speelruimte laat om zich aan zich wijzigende omstandigheden aan te passen. In feite heeft men zich in de nieuwe formulering niet meer uitgelaten over het al dan niet aanleggen van een Voorhaven. Men heeft echter ook geen duidelijk „nee” tegen een Voorhaven la ten horen. De reden daarvoor is geweest, dat de Vereniging Haven IJmuiden dan buitenspel gezet zou zijn als de regering toch zou besluiten een Voorhaven aan te leggen. De kans zou bestaan, dat men dan zonder meer uitgaat van de Amster damse plannen voor een Voorhaven en als er dan toch een Voorhaven moet komen wil de Vereniging IJmuiden Ha ven graag in het samenstellen van de maar mondjesmaat besteld. Door dit te kort aan rondvis werd er voor wijting 60,- tot tot 7O.-per bak betaald. Aan de dinsdagrnarkt verscheen de KW 123”' Holland” met de vangsten uit de noorde lijke Noordzee. De koolvis was ditmaal iets kleiner, maar van uitstekende kwa liteit, zodat ze graag werd gekocht voor 40.- tot 45.- per bak. Viel deze prijs niet tegen voor de aanvoerder, die grove re soorten daarentegen haalden niet wat men ervan had verwacht en verwissel den soms van eigenaar voor prijzen beneden f 60.Met name de twee en drie soorten. VELSEN. De gemeenteraad gaat zich in haar vergadering van donderdag 4 november onder meer bezig houden met maatregelen die getroffen moeten worden om in het bezit te komen van een aantal panden aan de Bloemstraat. In de panden is momenteel nog geves tigd Autobedrijf Koning B.V. Onderhan- delingen over aankoop of schadelooss- stelling dateren van 1968. VELSEN. Het Nationaal Jeugd fonds houdt van 1 tot 7 november de jaarlijkse Jantje Beton Collecte- Ook in Velsen gaan een aantal groepen op pad om geld in te zamelen zodat speelvoor- zieningen voor de jeugd getroffen kun nen worden. Het zijn plaatjes die voor weinig be zoekers helemaal nieuw zijn omdat ze ooit de illustraties vormden van de Verkade- albums „Blonde Duinen” en „De Bonte Wei”. Deze voor de oorlog bijzonder populaire boeken van Jac. P. Thijsse lijken zich op het ogenblik te mogen verheugen in een vernieuwde belangstel ling. Ook ten aanzien van uitbreiding van Hoogovens heeft de Vereniging een standpunt ingenomen. Men was het er zonder meer over eens, dat Hoogovens voor het gebeuren in de IJmuider haven van groot belang is, niet alleen direkt DE WOENSDAG EN DONDERDAG- MARKT gaven een heel ander beeld te zien. De handel was wederom- aangewe zen op de aanvoer van de kustvaart. In tegenstelling tot voorgaande jaren kun nen deze schepen niets anders binnen brengen dan minimum hoeveelheden wijting en nauwelijks iets aan kabel jauw en gul. Niettemin waren er toch leuke bestemmingen te maken doordat de handel enorm hoge prijzen betaalde voor het aangebodene. Op de woensdag- markt bijvoorbeeld werd de dichte wij ting ingezet voor 62,-per bak. De vis liep in het verloop van de veiling op tot f 85.- per bak. De enkele kist gul werd naar soort verkocht variëren van 172 tot 13O.-per bak. Ook werden er wat scharren aangevoerd welke-als ze van een eerste kwaliteit waren-toch nog 70,-per bak besomden. SANTPOORT - De Adelbert Vereni ging Midden-Kennemerland houdt woensdag 3 november om 20.15 uur een bijeenkomst in bungalow Voloptee, W stelaan 80 in Santpoort. Op deze avond zal Hans de Boer verslag uitbren gen van zijn jongste reis met een af vaardiging van de Tweede Kamer naar Rusland. De Boer is lid van de Tweede Kamer, voorzitter van de ARP en frac tievoorzitter van heit CDA in de gemeen teraad van Velsen. DE OVERIGE PLATVISAANVOER werd deze week opgevijzeld door de komst van kotters uit Den Helder en de Zuidhollandse eilanden. Aan de donder- dagmarkt kwam de UK 36 met ruim 200 kisten goed verzorgde en gestripte wij ting. De kleinste soorten werden onge stript aangevoerd. Voor de gestripte wij ting werd 70. tot f 62.- betaald: de dichte wijting ging voor 45.- tot 42.- per bak. De ongeveer dertig kisten ka beljauw en gul zorgden er verder voor dat het schip toch nog met een besom ming van 18.000.- de haven kon verla ten. VELSEN. In het hoofdbureau van politie werden de volgende gevonden voorwerpen af gegeven: Sleuteltje, rode sigarettenaansteker, ring met 2 sleutels, hondenpenning, paardenhalster, bruin le ren portem- met inh., reserveband, meta len kinderbril, lipsleutel, jongenshorlo- ge.hondenpenning, lipsteutel, dameshor loge, ring met 3 sleutels, 5 autosleutel tjes aan leren hangertje, klapportem. met inh., zwarte wollen handschoen, kinder foto, zilveren bedelarmbandje, oranje^ - rood portemonn. met inh. grijze wollen trui, zwart glace handschoen, skelter- f iets je. Dagelijks kan men op het- hoofdbureaü van politie informatie krij gen over de gevonden voorwerpen en op dinsdag en vrijdag kunnen ze tussen 16.30 en 17.30 worden afgehaald. Daarom is besloten een commissie sa men te stellen vanuit de Vereniging, die gaat aftasten in hoeverre de faciliteiten van de visserijhaven ook voor andere doeleinden benut kunnen gaan worden. Met name wil men komen tot intensieve samenspraak tussen Staatsvissershavenbedrijf en deze com missie. In het bijzonder denkt de com missie aan mogelijkheden voor de off shore in een deel van de visserijhaven. De commissie bestaat uit zowel mensen uit de scheepvaart als uit de visserij. DE HARINGVISSERIJ op de Noord zee leverde voor de spanvissers niet veel anders dan moeite en verdriet op. Er was veel schade aan de netten en de haring liet zich niet zien. Na een veertiendaagse reis kwam men vrijdag terug met slechts 1500 vaten haring en wat verse haring, welke laatstgenoemde werd ge kocht voor 50.- per bak. Enkele span nen hebben de moed inmiddels opgege ven en zijn zich op de verse vis gaan toeleggen. Het gerucht ging dat enkele spannen bij het vuurschip Goeree volle haring hadden buitgemaakt. Maar zeker heid kan pas volgende week worden verwacht. Van de hektrawler IJM 57 kwam bericht dat men storing had aan de lichtmotor. Men berichtte tevens dat er 600 bakken vis aan boord waren. Het geld dat de verenigingen ophalen is voor de helft bestemd voor de plaat selijke jeugd- en jongerengroepen die meedoen. De andere helft wordt lande lijk gebruikt voor het verstrekken van giften en renteloze leningen ten behoeve van tientallen concrete projecten, zoals speelplaatsen, kinderboerderijen, hobby clubs. scoutinggroepen en nieuw- en verbouwplannen van jeugdgroepen en speeltuinverenigingen. In Velsen collec teren de volgende groepen: Scouting groep Dr. Ariëns, Scoutinggroep De Kennemers, Scoutinggroep De IJmond- trekkers. Santpoortse Jeugdoperette en de Kampeercommissie Sportbond IJmui den. De Vereniging Haven IJmuiden houdt zich overigens niet alleen met de Voor haven bezig. Men wil ook de indruk vermijden, dat de Vereniging, die feite lijk al van 1961 dateert, maar onlangs nieuw leven is ingeblazen een soort actiegroep voor de Voorhaven is. Wel is het zo, dat nu de discussie in volle gang is, ook de Vereniging daar deel in wil hebben. Maar ook het sluizencomplex van IJmuiden vormt een grote zorg van de Vereniging. In haar standpuntbepa ling stelt zij, dat een reconstructie van het sluizencomplex noodzakelijk is. De Haven IJmuiden vindt dat, nog afgezien van het feit of er een Voorhaven komt of niet, het sluizencomplex aanpassing verdient. Het complex dateert al van 1930 en de feitelijke discussie over de Voorhaven dateert van de tijd, dat Rijkswaterstaat een onderzoek begon naar de noodzaak en mogelijkheid van een tweede grote sluis bij IJmuiden. Dat onderzoek is door de Voorhaven naar de achtergrond verhuisd, maar de Vereni ging vestigt daar nu opnieuw de aan dacht op. DAARENTEGEN WAS DE besomming voor de meegevangen vis alleszins be vredigend. Voor de premiekistjes wijting werd f 52.- betaald en voor de premie kistjes kleine schelvis 48.-. In tegen stelling tot de vorige reis viel de hoe veelheid btankwerk bijzonder tegen. Men voerde slechts een goede vijftig bakken hiervan aan. Na telling kon deze reis toch nog worden afgesloten met een besomming van 83.000.-.De VL 34, welke ook aan de diinsdagmarkt ver scheen had behalve haring ruim 250 kisten en keeën wijting aan boord. De wijting uit die kisten werd afgenomen voor 52.- per bak. Die uit de keeën had echter een zodanige tik meegekre gen dat de handel deze afnam voor juist de minimumprijs: ƒ33,60. De besommingen van vrijdag 29 okt. *76 bedroegen: ƒ73.900, LE 62 10.900, 63 ƒ5700, UK 128 ƒ7300, 123 ƒ4100, 149 1230, 186 1800, 200 880, VD 6 1.60, 19 11.200, 20 660, WR 57 60.10. Spanvissers: UK 17 en 56 4,030, 48 en 78 f 4,760, 135 en 145 1800, 218 en 236 3050. geman lag dat meer in zoals de officier zei „een generatieconflict”. Bij de ander 'was echt sprake van een zeer moeilijke jeugd. De raadsvrouwe van de laatste, mr. Schreuder-Tromp kon zich geheel met de woorden van de officier vereen zelvigen. Uitspraak 4 november. Aan de vrijdagmarkt werd te IJmui den aangevoerd: 3382 kg tong, 84 kisten tarbot en griet, 252 kisten kabeljauw, 518 kisten wijting, 2203 kisten schol, 93 kisten schelvis, 154 kisten schar, 228 kisten miakreel, 375 kisten haring, 182 kisten varia. sproken voor een deel van het bedrijf dat ter plekke niet gehandhaafd zou blijven. Het refereert aan een schrijven van mr. Geelkerken, waarin deze be treurt dat een aanvankelijk gedaan bod nu niet kan worden gehandhaafd. Waar de bezwarenmakende partij zich beroept op tekeningen van het wijkco- mite is het college van mening dat die tekeningen niet kunnen worden be schouwd als. een bestemmingsplan. Mocht een dergelijke tekening alsnog als basis daarvoor dienen, dan staan voor het bedrijf alle wegen weer open voor het inbrengen van bezwaren en het vragen van daardoor ontstane schade, aldus het college van B. en W. s De Zaankanter had in januari in Heemskerk een auto gestolen en in Santpoort cassettebandjes uit een benzi nestation. De ander, 21 jaar oud en komend uit Castricum stond terecht voor diefstal van en uit auto’s, ook in januari. Bij beiden was sprake van meer dan alleen in de dagvaarding vermeld stond, een stuk of tien, twaalf diefstal len. De jongen uit Castricum had ten tijde van deze vergrijpen grote schulden bij zijn vader. Hetgeen mr. Vink de opmer king ontlokte dat hij moest beloven om toch voortaan eerst z’n problemen maar ’ns met zijn ouders uit te praten. Vol- •gens de reclassering was de jongen uit Westzaan iemand die zich altijd sterk achtergesteld voelde. Dankzij zijn meisje kan hij zich nu wat van zijn argwaan ten opzichte van alles bevrijden. De officier van justitie mr. Schilder keek bij het bepalen van de strafmaat ook naar de persoonlijke omstandighe den van beiden. Bij de Castricumse jon-

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 4