Betaalbare woningbouw voor 95 Beverwijkse gezinnen Meer dan dertigduizend Burgemeester opende expositie Veilingdagen Indonesische van kleindieren in Lichtboei vervallen boetiek aan Zeestraat Alpha nu ook zondagmiddag geopend VEILINGEN ms®»!» BOUWEN” „DIT JAAR r Jh .4 g f „A l k Bouwen achter Kuikensweg ■tót 9. P k."' Weth. Hoogeboom: FEESTCONCERT voor Assumburgtheater Gerda in koffiebar Youth for Christ «BEVERWIJK TWEEHONDERD DUIVEN, KONIJNEN EN HOENDERS „ZANGLUST” IN DE NIEUWE SLOF „Funhouse” Bazar in Westerhout t pu a BEVERWIJK-HEEMSKERK 1976 ZATERDAG 3 O OKTOBER 6 (Van een onzer verslaggevers) Bloemen Bekers BEVERWIJK Na maanden van intensief speurwerk heeft het bureau huisvesting de lijst gereed met namen van kandidaten, die in aanmerking komen voor de wo ningen in de eerste bouwstroom van plan Westertuinen. 4 I alle (Van een onzer verslaggevers) t 4a: i een- I Westertuinen in zicht P) 20 ,.Max zon. (Van een onzer verslaggeefsters) N iren- (Van een medewerker) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Nu de aanvoer van groenten aan de veiling minder gaat worden komen met ingang van volgende week een tweetal veilingdagen te ver vallen. dermate hoog buiten de schuld van de gemeente - dat betaalbare woning bouw niet mogelijk is. De locatiesubsidie drukt de prijs per woning aanzienlijk. ratie. ndag ntje, ig 10 ,'eijer ijk). Vrij- van zon- rmd- Burgemeester A. J. Hubers met een van de bekerwinnaars, een nonduif die de beker verwierf voor de fraaiste duif van de tentoonstelling. HEEMSKERK. In de koffiebar van Youth for Christ in de Ten Katestraat 9 treedt zaterdagavond vanaf 20 uur de zangeres Gerda Holleman uit Maassluis op. Haar repertoire bestaat uit Neder landse folkmusic. Werd er gedurende de zomermaanden op vijf dagen in de week geveild, met ingang van 1 november zijn de dinsdag en de donderdag komen te vervallen en veilt men alleen nog maar op maandag, woensdag en vrijdag. zon. 23.45 tinee. ■mma, >lwas- 0-17.30 Sweer srten u. G. 10 u. mst. .15 u. 23.30 15 u.: Open ieuwe sente- raat, 1 u. ndag Lan- 9.30, za- ;zaal, ibare >nder udie; 20 u. za- 12.15 :raat, 10 en i. Ga- voor eater- Zon. van >thea- Ber- 20 u.: 30 u.: ihala- Benieuwd naar het geld in de Ned. burgemeester A. J. Hubers vrijdagavond Middenstands Bank aan de Breestraat. g en ,Dub- rsten- De heer Hubers reikte de bekers uit aan de eigenaren van de fraaiste dieren van de tentoontselling. De beker voor het fraaiste konijn was voor het jeugd- „Baru-boetieken bestaan al in Amster dam, Goes en Hilversum. In de vestiging in Beverwijk die dinsdag met een recep tie van 16 tot 19 uur wordt ingewijd, treft men tevens een Pasar Ketjil aan met rijsttafelartikelen. Het gemeentebestuur wil woningbouw in Westertuinen nog steeds uit jaar laten beginnen. Of het haalbaar is is een tweede, want Gedeputeerde Staten moe ten nog een verklaring van geen be zwaar afgeven voor de herziening van BEVERWIJK. Dinsdag 2 november opent de boetiek „Indonesia Baru” haar vierde vestiging met exotische mode in shantung, Balinees houtsnijwerk, hand- zilverwerk en Hyma Laya reuk- en make-up artikelen aan de Zeestraat 55 in Beverwijk. „Een avondje Funhouse” betekent een revue-achtig gebeuren met muziek, to neel, mime, zang en dans. Het program ma wordt gepresenteerd door Rob van Houten en Rob Krot, die worden bijge staan door het dameskwartet Ghislaine op de Weegh, Betty Schrier, Loes Jon- gejan en Tanneke Hartzuiker. Voor de muziek tekenen Peter van der Sande en Geert Veen, terwijl de belich ting in handen is van Geert Brans. Kaarten voor deze voorstelling zijn van af maandag te koop bij de Nutsspaar- bank, Deutzstraat in Heemskerk (tel. 33338), Reisbureau Oosterom, Zeestraat, Beverwijk (tel. 24438) en op de uitvoe- ringsdatum aan de zaal. '•aart, lag 9 Ten zuiden van de nieuwe Caegweg is Beverwijks laatste grootste woning bouwgebied in voorbereiding. Een enkel weg is al aangelegd. Nog voor de jaar wisseling wil Beverwijk hier, achter de Kuikensweg, de eerste woningen laten bouwen. In verband met Allerheiligen zijn de bloemenprijzen in de afgelopen week wat opgelopen, maar de chrysantenprijs ligt nog te laag voor deze tijd van het jaar. Voor de kaschrysanten werd 75 tot 190 cent per bos betaald; voor de jaar- rond iets meer. De geplozen chrysanten varieerden in prijs van 20 tot 60 cent per stuk. Anjers en rozen zijn duurder gewor den, maar door het donkere weer is de aanvoer kleiner. De prijzen bewogen zich tussen 20 en 70 cent per stuk voor beide soorten. Freesia noteerde bij een wat ruimer aanbod van 125 tot 300 cent per bosje. De prijs van trosanjers lag tussen de 10 en 240 cent. Irissen waren te verkopen voor 130 tot 240 cent per bos. Er kwamen wat tulpen die 50 cent per stuk opleverden. November is voor de bloemenveilingen altijd een rustige maand geweest. De zomerbloemen raken op en men wacht op de ruimere aanvoer van bolbloemen. Er kwam in de afgelopen week een leuk sortiment potplanten. De prijzen kwamen iets beter te liggen dan de vorige week. De cyclamens haalden een prijs tot goed acht gulden. Voor grote gemengde groene planten werd van 500 tot 1500 cent per stuk betaald. Lange 20 en :o u.: lid Rob Steeman voor zijn kleurdwerg. De fraaiste grote hoen was van K. Stiemer (Red Island). De beker voor de fraaiste krielhoen ging naar mevrouw Kruize (Brahma kriel) en de vierde be ker ontving de heer L. van der Berg voor de fraaiste duif, een nonduif. In de tentoonstellingszalen hingen tientallen tekeningen van kinderen, ter gelegenheid van Dierendag gemaakt door de leerlingen van de W. G. v.d. Hulst- school en de Mattheusschool. De prijzen voor de mooiste tekeningen werden ge wonnen door Yvonne Clazing en Hanne- ke Bakker. De expositie is zaterdag geopend tot 22 uur en zondag van 10 tot 18 uur. HEEMSKERK. Voor h et Heems kerkse Assumburgtheater treedt vrijdag avond 5 november de theatergroep „Funhouse” op met het programma „Een avondje Funhouse”. De voorstelling be gint om 20.30 uur in De Jansheeren aan de Kerkweg. Een middag die men wil gebruiken voor life-muzek, hetgeen kan variëren van jazz tot klassiek. Voor komende zondagmiddag bijvoorbeeld staat een op treden van de Haagse jazz-popgroep „Pandorra” op het rooster. :o u.: iriken In „Alpha-informatief” gaat het be stuur nader in'op de doelstelling van het centrum. „Concreet is ons streven erop gericht, dat de leden en de bezoekers de soos niet alleen kunnen gebruiken als een vlucht uit eigen woon- of werksitu atie, maar dat men Alpha ook ziet als een kritisch actie-centrum, van waaruit het prettiger wonen en werken (ge maakt) wordt”. Het programma-aanbod van Alpha gaat in de richting van cursussen, gespreksgroepen en actiegroe pen e.d. Alpha kent verschillende werk groepen en commissies: voor de bar, de programma’s, de propaganda, de kamer- bemiddeling, het eethuisje en voor de speciale activiteiten, zoals fotografie- film, creatief spel, cabaret en literatuur. BEVERWIJK. In ontmoetingscen trum „De Nieuwe Slof” geeft het jubile rende mannenkoor Zanglust vanavond een feestconcert, waaraan wordt meege werkt door het Paderborner Manner- chor, het Ostwestfaliches Streichquar- tett, een dameskoortje van het opera- en operettekoor Animo met aan de vleugel Jill Smith en het mannenkoor Zanglust. Zanglust wordt tijdens dit concert af wisselend geleid door eerste dirigent Piet de Reuver en tweede dirigent Detleff Krüger. Het Paderborner Mannerchor wordt gedirigeerd door Hans Baier. Uit gevoerd worden onder meer werken van Bon Weber, Haydn, Schubert, Grieg en Verdi. Het concert vangt om 20 uur aan. Kaarten zijn verktijgbaar bij sigarenma gazijn De Ridder aan de Plantage, he renkleding Davidson aan de Breestraat en sigarenmagazijn Handgraaf aan de Voorstraat in Wijk aan Zee. Tevens zijn voor zover voorradig nog vanaf 19 uur toegangsbewijzen af te halen aan de zaal. Na afloop van het concert is er gelegenheid tot dansen. De burgemeester herinnerde er aan, dat men vroeger bij voorbeeld kippen hield uit economische overwegingen, voor de eieren of de slacht. Thans is het een veel tijd vergende hobby, die, in verenigingsverband beoefend, tot fraaie resultaten kan leiden, maar die de leden BEVERWIJK. Nieuw in het pro gramma van het Ontmoetingscentrum Alpha is de opening van de soos op zondagmiddag. De openingstijden van Alpha zijn: dinsdag tot en met donderdag van 20 tot 23 uur, vrijdag- en zaterdagavond van 20 tot 01.00 uur, zondagmiddag van 14 tot 16 uur en zondagavond van 20 tot 24 uur. r het lan. 2 u.: Zon. jam- lectecomité in Wijk aan Zee, de Stich ting voor Maatschappelijke Dienstverle ning. Rode Kruis en gemeente. Voor het tellen van de opbrengst stel de de Ned. Middenstands Bank aan de Breestraat vrijdagavond na negen uur de bank open. Burgemeester A. J. Hu bers en zijn echtgenote kwamen even een kijkje nemen bij het tellen van munten, bankbiljetten en betaalcheques. In de gemeente Heemskerk is plaatse lijk geen actie gevoerd. BEVERWIJK. Als gevolg van de nu kleinere aanvoeren gaat de groente veiling met ingang van maandag 1 no vember driemaal per week veilen, dus niet meer dagelijks. Dat kan, nu de zomerprodukten zijn geruimd. De andij vie is thans hoofdprodukt met een dag- aanvoer van zo’n 30.000 kilo. Voor deze bladgroente werd 17 tot 45 cent per kilo betaald. Een paar late partijtjes spinazie haal den nog meer dan twee gulden per kilo. De aanvoer van sla heeft weinig meer te betekenen. De laatste sla van de koude grond kwam niet meer boven de 20 cent per krop. Er worden per dag nog zo’n 300 bosjes wortelen aangevoerd, waarvoor tot 75 cent per bos wordt betaald. De aanvoer van prei wordt weer groter. Zo’n 12.000 kilo per dag gaat weg voor prijzen van 40 tot 70 cent per kilo. Bloemkool kwam weer boven een gulden per stuk met als hoogste notering 125 cent. De verschil lende koolsoorten werden vlot verkocht. Komkommers raken op. Deze produkten haalden tot 115 cent per stuk. Ook de aanvoeren van tomaten nemen snel af en deze worden dus duurder. De prijs varieerde van 250 tot 900 cent per kistje. De kasbonen leverden 250 tot 525 cent op. BEVERWIJK - De bazar in het be jaardenpaviljoen Westerhout- heeft ruim 7500 opgebracht. De naam van de beer was Brom en is geraden door mevrouW Roelofs. De naam Wiesje van de invalide pop is geraden door mevrouw Koks. Bekend is echter wel, dat de woningen zo rond de 100.000 moeten opbrengen, waar een forse rijkssubsidie (ongeveer 25.000) van moet worden afgetrokken. Het actiecomité kreeg de medewerking van vele particulieren die zich als col lectant aanmeldden en onder meer van kerken, scholen, de Sportraad, het col- Westertuinen. Een procedure, die ge woonlijk drie maanden in beslag neemt, maar de gemeente heeft al op spoed bij het college van G.S. aangedrongen. Schram en Meijer gaan beide premie- koopwoningen bouwen in drie verschil lende types. Half november wordt er op het Stadskantoor een voorlichtingsavond gehouden voor de kandidaten, die voor bewoning van de huizen in aanmerking komen. Net zoals bij de woningen in plan De Dalen zal ook hier het lot gaan bepalen wie in welk huis kan wonen, rekening houdend met de voorkeur van de woningzoekende voor een bepaald type woning. Het plan van de inspraak heeft de gemeente laten varen. De ongetwij feld langdurige inspraakprocedure zou het prijsniveau van de Westertui- nenwoningen sterk nadelig hebben beïn vloed. De ervaring leert gewoon, dat gesprekken over welk type woning voor de kandidaten aanvaardbaar is en hoe de wijk moet worden ingedeeld nauwe lijks tot een einde komen en in de tussentijd blijven de prijzen stijgen. De woningen, die gebr. Schram gaat bouwen, zijn bijna hetzelfde als die momenteel in plan Neksloot (langs de Maerelaan) te Heemskerk verrijzen en qaarvan sonmigen al bewoond worden, waarvan sommigen al bewoond worden. De Stichting Eigen Woningbezit nog niet geven, omdat de hoogte sterk afhanke lijk is van de eventueel door het rijk in te brengen locatie- subsidie. De grond- kosten in Westertuinen namelijk waren BEVERWIJK. —„Dit jaar niet bouwen in Westertuinen? Ik zie toch vel mogelijkheden om nog vóór het einde van het jaar de eerste paal in ons plan te laten slaan”, zegt wethou der. A. Hoogeboom over het eerste bouwproject in Westertuinen, dat ze ven miljoen gulden gaat kosten. Het woord inspraak wil de wethouder niet meer horen. „Ik noem alleen maar het voorbeeld van Assen, waar het Bouwfonds van Nederlandse Ge meenten een inspraakprocedure op gang bracht. Het resultaat was wel, dat de huizen vele duizenden guldens duurder zijn geworden omdat de be woners er de tijd voor namen. En nog is men het niet eens kunnen worden over de uitgangspunten voor de nieuwe wijk. Nou, kijk, dat hoeft voor mij niet. Het college van Bever wijk wil snel, goed en redelijk be taalbaar bouwen in Westertuinen”. Tijdens de voorlichtingsavond in het Stadskantoor kunnen de kandida ten hun voorkeur voor een bepaald type woning kenbaar maken. „Dat is momenteel het enige brokje in spraak”, aldus de wethouder. Dat de gebr. Schram als bouwer van de eerste bouwstroom uit de bus is» gekomen laat hem koud. „Voor ons is iedere aannemer aanvaardbaar als hij maar een goed brok werk afle vert”. De noteringen aan de veiling waren woensdag: anjers 25-68, tros anjers 100- 220, chyrsanten 75-180, jaarrond 125-195, per stuk 20-85, freesia 125-275, gerbera 30-50, iris 130-200, lelie 60, nerinen 20- 100, crispa 15, roos 20-70, baby roos 12- 20, tulpen 500. Planten: Achmea 550, begonia 200-275, cyclamen 250-800, poin settia 250, ficus 175, hedera 85, kalan- choe 85-125, gem-planten 85-175, st. pau- la 80-160 en grote gemengde planten 500-1200. Groenten: andijvie 17-42, bloemkool 75-118, bospeen 35-75, breek- peen 20-44, Chinese kool 10-18, knolsel derij 25-58, komkommer 45-115, prei 35- 68, schorseneren 95-118, snijbonen 350- 515, sperziebonen 250-450, spinazie 50- 215, sla 9-15, tomaten 250-860, uien 72- 100 en waspeen 16-42. Voor de 95 woningen bestond een enorme belangstelling: 450 kandidaten hadden zich laten inschrijven. Onder hen bevonden zich veel woningzoeken den, die bij de projecten Büllerlaan en De Dalen de boot misten. Volgende week houdt de gemeente een laatste gesprek met de Stichting Eigen Woningbezit Noord-Holland uit Heemskerk. De Stich ting heeft de bouweoördinatie op zich genomen. Het ziet er nu wel naar uit, dat bouwbedrijf gebr. Schram b.v. uit Beverwijk de eerste 45 eengezinswonin gen en de 25 kamer-tuinwoningen in Westertuinen mag bouwen. Bouwbedrijf Meijer uit Beverwijk is de tweede Be verwijkse aannemer, die in Beverwijks laatste grootste woningbouwgebied aan de bak mag door (op eigen grond) 25 eengezinswoningen te bouwen. traat, 10 en laan, .1 en ook de mogelijkheid biedt voor uitwisse ling van ervaringen en tevens voor pret tige onderlinge contacten .Wel vond hij, dat niet iedereen „zomaar” eens kleine dieren moet gaan houden waartoe de tentoonstelling zou kunnen inspireren. Vooral op flats leidt dat vaak tot moei lijkheden. Men moet er qua ruimte, tijd en aandacht voor in de gelegenheid zijn. De burgemeester hoopte tenslotte dat wel veel ouders met hun kinderen de tentoonstelling zouden bezoeken, omdat de kinderen tegenwoordig toch al zo weinig in de gelegenheid zijn om met de natuur in aanraking te komen. HEEMSKERK. Gedurende dit week end worden in het buurthuis „De Lichtboei” aan de Maasstraat zo’n twee honderd kleine dieren tentoongesteld on der auspiciën van de Kennemer Pluim vee Vereniging. Konijnen, duiven en hoenders in een grote verscheidenheid van rassen. Vrijdagavond opende burgemeester A. J. Hubers de expositie, nadat de keur meesters de fraaiste dieren hadden aan gewezen en van elk ingezonden dier een beoordeling hadden gegeven. BEVERWIJK. In Beverwijk en Wijk aan Zee zijn vrijdagavond zo’n tweehonderdvijftig collectanten op pad gegaan in het kader van de actie „Vluchteling 1976”. Ter ondersteuning van de actie maakten de muziekvereni gingen „Die Wijckers” en „De Zwervers’ marsen door de stad. Tegen elf uur kon de opbrengst be kend worden gemaakt en die bleek de verwachtingen te overtreffen: 31.508,24, waarvan in Wijk aan Zee f 2880,11 bij een werd gebracht. W h l s t? A 1'

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7