TYBB Eerste nederlaag van volleybalteam Overwinning Watervliet Strawberries niet en Neptunus in moeilijkheden EXERCITIA Boycot dreigt OVERTUIGT bij Spelen Gemenebest SPORTIEF I VERRASSINGEN IN BRIDGE- COMPETITIE „Gezellen” versloeg Lr Mm 21 SPORT 19 7 6 NOVEMBER MAANDAG 1 en F F F F F F F F F F - 20 NU NOG MEER SERVICE BIJ HAIRSTYLIST MARTIN DE VRIES Van 1 november af kunt u bij ons op woensdag en vrijdag VOLGENS AFSPRAAK worden geholpen. (RESERVEER TIJDIG!!!) Dinsdag en donderdag 8.00 tot 5 uur Zaterdag 7.30 tot 3 uur Woensdag en vrijdag alleen volgens afspraak ■i W 1 Bloemendaal in hWoWiow.l afwerking matig VCIJ kwam er tegen t I OVRA niet aan te pas I (Van onze korfbalmedewerkeH (Van een hockey-medewerker) (Van onze basketbalmedewerker) t. (Van onze bridgemedewerker) (ADVERTENTIE) I ran 2 Smit Beheer had een beter weekend. Het versloeg zelf Valkenberg M met 1-3 en zag koploper HVS zich verslikken in maar uit. Exercitia, dat eindelijk weer de be schikking had over Hugo de Fauwe, ging gestaag voort op de iharme Bakh lartem. Jacobijnestraat 9 Tel. 31 17 88 100 m van parkeergarage Raaks In de eerste klasse dames is het derde team van Smit Beheer op een gedeelde laatste plaats terecht gekomen door ver lies tegen Uithoek. Giezeman VCK 2 deelde de punten met Falentijn Voluit dat zich hierdoor weer iets van de onderste plaatsen verwijderde. Bij de heren begint Giezeman VCK een beetje te wennen aan de nieuwe klasse en klimt zo langzamerhand omhoog. Deze week versloegen de Beverwijkers het Zaanse Molenwiek C4 met 3-0. Smit Beheer 3 stelde teleur door met 3-0 van het laaggeklasseerde Krovo 2te verlie zen. ken. Integendeel: BOC vergrootte zijn voorsprong nog aanzienlijk (65-33) en werd op de ranglijst met een totaal van 43 overwinningspunten lijstaanvoerder. Veel spanning was er ook in de Tres long Sporthal in Hillegom, waar Concor dia (h) haar entree maakte in de eerste klasse. Blinkert 2 was de tegenstander. Door doelpunten van Corinne van Oefe- len, tweemaal en Ria Prijt en Ria Leu ven ontstond er een 4-2 ruststand voor Concordia. Na rust was de spanning te snijden toen Blinkert 2 terug kwam tot 4-3. Concordia was wel iets sterker, maar kon de goed opgezette aanvallen niet met doelpunten afronden. Zo bleef het 4-3 voor Concordia. IJMUIDEN. De misstap, die Exerci tia vorige week tegen Cronje-Shots be ging heeft de ploeg van Ab van der Burg tegen Cycloons weer recht gezet- De onder aanvoering van Jan Baas veel pratende Haarlemmers zagen alleen de eerste zes minuten kans in het kielzog van de thuisclub te blijven. Vanaf 9-7 moest Cycloons het antwoord op de IJmuidense press echter schuldig blijven. Des ubliem spelende Kees Broek (12-15). goed gesteund door Ruud de Greef (7- 10) schoot zijn ploeg nog voor de rust naar een 38-21 voorsprong. De Kampongaanvallen, gepaard gaan de met het enorme fysieke geweld van Paul Litjens, waren daarentegen meer dan eens levensgevaarlijk. De beruchte strafcorners van de veelvuldige interna tional tijens vielen echter tegen. Kam pong mocht drie korte corners nemen. Slechts eenmaal kwam men tot een goed schot- Hierbij greep Ad Boelaars voor de derde maal dit seizoen met succes op de doellijn in. De Bloemendalers kregen in totaal zes strafcorners. Tot twee maal toe was goed ingrijpen van doelman Rob Toft nodig om een doelpunt te voorko men. VCY kwam er totaal niet aan te pas tegen koploper OVRA. De Haarlemmers drukten praktisch de gehele wedstrijd hun stempel op het spel van VCY. De IJmuidenaren, die het vooral van hun aanval moeten hebben, kwamen daar niet aan toe. Vooral de set-up was slecht verzongd. De eerste set ging ook ruim verloren: 15-6. De tweede gaf een bijna identiek beeld te zien, alleen toen de aanvallen wél doorkwamen werden nog enkele punten gescoord, doch een echte bedreiging vormde VCY niet: 15-11. In de derde set nam VCY voor het eerst in de wedstrijd een voorsprong. Door snel spel werd het 1-5. Ovra bewees zijn klasse door de achterstand langzamer hand in te lopen. Bij 6-6 was de stand gelijk en tot 8-8 kon VCY het nog bijbenen. Door nerveus spel van de kant van de IJmuidenaren waren zij een gemakkelijke prooi: 15-9. De eindstand weid hierdoor 3-0. In de eerste helft viel de beste kans voor Bloemendaal samen met het rust- signaal. Wiert Doyer stond op het punt om te scoren, toen scheidsrechter M. Poll voor rust floot. In de tweede helft had Doyer wel succes. Nadat Kampong (Van onze volleybalmedewerker) IJMOND. VCY heeft nu toch zijn eerste volledige nederlaag moeten incas seren en wel in de streekderby tegen OVRA de heren van Smit Beheer pakten weer drie punten en stegen naar de tweede plaats door verlies van koploper HVS. De dames gingen kansloos met 3-0 ten onder tegen Delta Lloyd 2. Op distriktsniveau zien we twee IJmondte- ams aan de kop. Bij de dames Giezeman VCK en bij de heren Europa Meubel Odin dat echter wel een wedstrijd meer heeft gespeeld. OTTAWA (UPI). De kans is groot dat de zwarte landen na de Olympische Spelen ook de over twee jaar te houden Gemenebestspelen in Edmonton zullen boycotten. Zolang er geen oplossing is gevonden voor de vraag hoe de sportieve banden tussen het apartheidsregime in Zuid-Afrika en de blanke landen kun nen worden verbroken, hebben de zwar te landen geen andere keus. Dit zei de eerste minister van Jamaica Michael Manley zaterdag na een langdurig on derhoud met de Canades premier Pierre Trudeau. Volgens Manley is de enige oplossing, dat de regeringen van de blanke landen sportcontacten met Zuid- Afrika verbieden. „Zolang de apartheid blijft bestaan, zullen er problemen zijn”, aldus Manley. „Wij zullen i n J amaica geen team toelaten, waarvan de leden onverschillig staan tegenover racisme en die onbekommerd naar Zuid-Afrika rei zen, waar de apartheid tot wet is verhe ven”. Trudeau en Manley hebben de mogelijkheid besproken om de kwestie ter tafel te brengen bij de Gemenebe- stconferentie. Van de 35 Gemenebestlan- den zijn er vier niet-blank. Neptunus kwam tegen Zaandam Zuid met 0-1 achter te staan, wist door Piet van der Gaag gelijk te maken en kwam door Rob van de Berg op 2-1. Goed gebruik makend van zijn snelheid scoor de Jan Aberson met een prachtige door- loopbal 3-1 waardoor Joop Wielhouwer in de aanval kwam die de inmiddels bereikte 3-2 stand met een afstandsschot op 4-2 bracht. Zaandam Zuid vocht echter goed terug en scoorde voor de rust nog twee keer 4-4. Het duurde tot ruim een half uur na rust voordat Rob van de Berg Neptunus weer aan de leiding hielp en het prima verdedigen van Joop Wielhouwer, Han Hopman, Feike Cordia en Jelissa Beekhuis gaf Zaandam Zuid geen enkele kans meer. Met een afstandstreffer bepaalde Lonie Verkerk tenslotte de eindstand op 6-4. Sans Atout kon het tweede viertal van BOC tot aan de pauze nog goed volgen, ofschoon toen reeds in matchpunten uit gedrukt een lichte achterstand moest worden geboekt: 36-43. Nadat de kaarten opnieuw waren verdeeld kwam BOC, dat zoals gebruikelijk met het echtpaar Westerveld en Kaspers-Swier was aan getreden, pas goed los en toen was er voor het team van Piet Roos geen eer meer te behalen. De eindstand werd 76- 51 waarmede de eerste nederlaag voor de Beverwijkers een feit was. BOC 1, bestaande uit Van de Krol-Tabbers en Bouwman-Zijlstra, behaalde een regel matige overwinning op Boekenroode dat tot nu toe erg matig in de promotieklas se debuteert. Na zestien spellen stond het team van captain Van de Krol al duidelijk voor: 36-23 en dat kon de Boekenroode-formatie met het echtpaar De Vries en Loek Vehmeijer-Jaap Zon- jee in haar gelederen, in de tweede helft van de ontmoeting niet meer goed ma- De IJmuidense dames konden tegen Akrides 2 het goede voorbeeld van de heren niet volgen. Ook hier wogen de beide ploegen in de beginfase aardig tegen elkaar op. In de tweede periode S. en V. dacht tegen Rijnland naar een royale overwinning te gaan want, toen van tafels gewisseld werd, stonden Tieman-De Jong en Schaap-Hellingman duidelijk voor: 45-19. Daarna ging er bij de Haarlemmers heel wat mis en kon den de Sleutelstad-bewoners angstwek kend terugkomen: 61-40. Dit was echter niet voldoende aan de positieve kant van de score te komen: 80-85. BOC 3 in de samenstelling van Porck-Noordeman en De By-Jongbloed gaf Sleutels 2 geen enkele kans en de tocht naar Bloemen daal waar in „Rusthoek” moest worden aangetreden zal de Leidenaren nog lang heugen: het verlies (40-104) was zo groot dat Sleutels 2 met twee extra verlies- punten werd afgestraft. HAARLEM-IJMOND. Op de derde competitiedag deden zich in de promo tieklasse bridge diverse verrassingen voor. Het Beverwijkse Sans Atout liet zich lelijk door BOC 2 beetnemen en verloor met 16-4. Doordat ABC 4 in de Hoofdstedelijke derby tegen SFB geheel onverwacht aan het kortste eind trok (9- 11), bleef Sans Atout met 37 punten in groep drie toch nog aan de leiding. In groep vier wees het Haarlemse BOC 1 streekgenoot Boekenroode resoluut te rug: 17-3 en dat was ruim voldoende aan de top van de ranglijst te komen. Spel en Vriendschap had zeer veel moei te met Rijnland: 11-9, doch bleef ntnner- up. Heemskerk, dat het steeds niet erg treft met de arbitrage, lijkt een beetje uitgeblust. Wel heeft men steeds een veldoverwicht maar het even doorzetten om de aanvallen goed af te ronden ontbreekt in de laatste wedstrijden. Ook in de wedstrijd tegen D.S.O. lag er weer een zekere matheid over de ploeg, men had veel te veel tijd nodig om goed op gang te komen en er werden te veel kansen gemist. Toch wisten de Heems kerkers na een 0-1 achterstand tot 3-1 uit te lopen via Henri Stolp en twee maal Harrie van de Geld. D.S.O. haalde op tot 3-2 waarop Arie van de Werff door het benutten van een strafworp 4-2 aantekende. Van de vijf strafworpen binnen enkele minuten tegen Heemskerk uitgedeeld wist D.S.O. er twee te benut ten en zo de stand weer gelijk te trekken waarna zich ruim twintig minu ten een „aanvallen en verdedigen” spel letje ontwikkelde dat echter voor geen van beide ploegen resultaat meer ople verde. Argus Zonder de geblesseerde Hans Hoekstra was het in het begin wel even wennen. Valkenberg profiteerde wat van die onwennigheid en won de eerste set met 15-13. Wat verkrampt spelend om vooral toch geen punt te verliezen begon Smit Beheer aan de tweede set, die echter voorspoedig verliep: 7-15. In de derde set probeerden de Amstelveners er nog van alles aan te doen, doch de mannen van Coach Wetterhahn trokken aan het langste eind: 15-17. De tegen stand was toen gebroken en op simpele wijze (8-15) stelden de Beverwijkers de punten veilig. HAARLEM. Hoewel de volgende week de totale zaalhandbalcompetitie van start gaat, is de afdeling Haarlem nu reeds begonnen. Veel belangstelling was er voor het treffen tussen Onze Gezellen en TYBB. Onze Gezellen heeft onder haar nieuwe trainer-coach Dick Hoff speltcchnisch een hele verandering ondergaan. TYBB is bezig de ploeg te verjongen, maar bofte niet dat tijdens de voorbereiding op het seizoen trainer Kick Matla wegens een blessure voorlo pig moest afhaken. Jan Valbracht neemt nu de training waar. (2-6) de nederlaag tot houden. De junioren van Akrides hebben het in Amsterdam tegen Landslake Lions alleen in de tweede helft moeilijk ge kregen toen achtereenvolgens Ronnie Pluimert (14-6), Rob Meijer (8-14) en Nick Roosenstein (10-8) tegen hun vierde persoonlijke fout opliepen. De 31-44 voorsprong ging geheel verloren en de kansen keerden ten gunste van de thuis club. Toen echter in de slotfase de IJmuidense topscorers weer binnen de lijnen kwamen kon Akrides verdiend de balans alsnog met 66-74 naar zich door laten slaan. Onze Gezellen had tot in de tweede helft het beste van het spel. Na een 3-1 ruststand werd het zelfs 5-1 voor Onze Gezellen. Het wat afdwalen van de spel- opdracht bracht TYBB door doelpunten van Anneke v. Soest, Ineke Nagtegaal en Ineke Doing weer dichtbij: 5-4. Het op tijd onderkennen van dit gevaar en prachtig keepen van Marion Dekker, le verde Onze Gezellen toch een verdiende 7-4 zege op. Elly Meijer scoorde drie doelpunten voor OG, Ineke Wessels twee, Ludy van Mourik en Adrienne Doedens ieder een. In voorgaande duels moest nogal eens in de openingsfase een doelpunt worden geïncasseerd. Bij geringe druk van de tegenstander verdween de rust al snel in de achterhoede, waardoor de achterstand al na enkele minuten een feit werd. Daarom zette coach Bovelander tegen Kampong niet de furieuze Wouter Pont in, maar de rustige Thijs Beelen, die kan bogen op een grote ervaring in het. tophockey. Thijs Beelen organiseerde de achterhoede uitstekend en bracht de rust, terug, wat tot gevolg had dat het uitver dedigen nu met meer overleg gebeurde Toch vormde een fout in de achterhoede de inleiding van het eerste doelpunt van Kampong- Tom van het Hek werd door Thijs Beelen niet af doende afgedekt, waardoor hij na een voorzet van Wiebo Wijdema vanuit een moeilijke hoek Daan Koppejan kon passeren. Bij het tamelijke zachte schot ging Koppejan overigens ook niet helemaal vrijuit. Om dat Bloemendaal mentaal heel wat ster ker is geworden sinds vorig seizoen, betekende deze achterstand niet het ein de van alle aanvalskracht. Aleen waren de aanvallen niet gevaarlijk genoeg. Cees Bovelander: „Wij staan bij veel goede aanvallen nog met te weinig men sen in de cirkel om echt gevaarlijk te worden”. Bloemendaal liet het bovendien afweten toen twee strafcorners mochten worden genomen. in de tweede helft gestaag voort op de weg de voorsprong uit te bouwen. Ook al mocht pivot Jan Kamerbeek (7-2' wegens een hinderlijke beenblessure niet volledig in zijn spel komen, het kostte Exercitia uiteindelijk niet al te veel moeite een overtuigende 83-49 overwin ning te behalen. Het eerste herenelftal van Strawber ries speelde tegen de heren van Pinoké, die op het ogenblik op een gedeelde eerste plaats staan met Hilversum. In een gelijk opgaande strijd kwam Pinok e het eerst tot scoren. Echter nadat de bal door een verdediger uit het Pinoke- doel werd geslagen, benutte Kleefstra van Strawberries een strafbal, hetgeen resulteerde in de ruststand van 1-1. In de tweede helft benutten de Velsenaren nog twee doelkansen: Postuma sloeg een lange corner feilloos in en Pins pushte de bal in het doel na een prachtige individuele actie van Peter Smits. De ploeg heeft nu zeven punten uit evenzo veel gespeelde wedstrijden en verkeren in de middenmoot. De tot nu toe nog ongeslagen dames van Strawberries ontvingen het eerste elftal van Rood-Wit. Strawberries was al direct duidepijk de meerdere. Karin Verhoef scoorde uit een voorzet van Anneke Lokhorst, die een geweldige wedstrijd speelde. Zij was degene, die het tweede doelpunt inleidde, waarbij Inge Carst de bal uiteindelijk subtiel het doel in sloeg. In de tweede helft kon Rood-Wit wat meer aanvallen, waardoor het 2-1 werd. De Strawberries-dames staan nu (na de eerste competitiehelft) bovenaan en worden met drie punten verschil gevolgd door de dames van Alliance, die gisteren van Kraaien won nen. In de wedstrijd tussen de dames van Magnus tegen Scheybeeck gelukte het beide partijen niet tot scoren te komen. Desalniettemin mag niet gesteld worden, dat Scheybeeck een verdedigende spel- tactiek volgde. Het tegendeel was eerder waar. De voorhoede en het middenveld wisten uitstekende prestaties te leveren. Vermeldenswaard zijn fe speelsters Jo- pie Weterings (goede spelverdeelster) en Els Schram. Akties van bovengenoemde dames resulteerden in de laatste tien minuten in zeven strafcorners ten gun ste van Scheybeeck, waaruit niet kon worden gescoord. De dames van Schey beeck staan nu op een derde plaats met een goed perspectief voor komende wed- strij den. Gefortuneerder dan hun dames-eolle- gaas kwamen de heren van Scheybeeck uit het strijdperk. Zowel in de eerste als in de tweede helft speelde de tegenstan der sterk offensief in het 23-meterge- bied. Gevolg van deze Heerhugowaard- tactiek openbaarde zich in de reeks strafcorners, welke Scheybeeck door 0 was gekomen, bracht Doyer de span ning weer terug door uit een voorzet van Mar Flohil te scoren. Een hoofdstuk apart was de strafbal van Jebbink. Gedurende de hele wed strijd zagen de scheidsrechters M- Poll en Reinders zelfs de meest grove tackles door de vingers. Vooral Poll viel op door zijn uitermate zwakke en onzekere op treden. Beide scheidsrechters hebben te lang gewacht met het uitdelen van waarschuwingen en kaarten. Pas twee minuten voor het einde trok M. Poll driftig zijn gele kaart voor Arthur Goll. In dit geval volkomen ten onrechte, omdat het niet Goll, maar Marree was die obstructie pleegde. Verder was het in het hele verloop van de wedstrijd vooral Marree (naast Botjes en Veldman) die grof spel in de hand werkte. Het was daarom zeer vreemd dat Kampong na een glijpartij van Litjens, waarbij geen sprake was van obstructie, meteen een strafbal kreeg toegewezen. Jebbink be nutte die natuurlijk .wel, maar het was Litjens zelf die na afloop toegaf dat de strafbal een overwachte meevaller was. Het feit dat er een zwakke leiding was, betekende overigens niet dht er weinig werd gefloten voor overtredin gen- In zeventig minuten werden er in totaal honderdenzestien vrije slagen toe gekend. De stand: HCKZ 8-13, Kampong 8-11, Amsterdam 8-11, Hattem 8-10, HGC 8 10, Oranje Zwart 8-9, Tilburg 8-8, Schaerweijde 8-8, Laren 8-7, Bloemen daal 8-5, MEP 8-3, Nijmegen 8 1. In de eerste klasse west boekte Laren een onverwacht resultaat door tegen de dames van Bloemendaal met 2-2 gelijk te spelen. Laren had tot nu toe slechts een punt uit zeven wedstrijden weten te vergaren. Met dit gelijkspel is Bloemen daal de tweede helft van de competitie alweer slecht begonnen. De eerste wed strijd van het seizoen, was thuis tegen Laren, met 6-1 gewonnen. Laren moest het voornamelijk hebben van de counter en de strafcorner. Bloe mendaal probeerde via goed opgebouwde aanvallen en strafcorners tot doelpunten te komen. De doelpuntenmachine werkte echter niet zo goed: het langdurige of fensief leverde maar twee goals op. Uit de rebound van een strafcorner maakte Ellen Romein 1-0, Laren uit een straf corner 1-1- Na een magnifieke solo van Stance Beelen bracht Liesbeth Vemout de stand op 2-1, waarop Laren een minuut voor tijd langszij kwam. Op zaterdag speelde het damesteam van Bloemendaal een vriendschappelijke wedstrijd tegen een team uit het Zuidaf- rikaanse Kaapstad. Bloemendaal verloor met 2-1. De stand: Amsterdam 8-16, Pinoké 8- 11, Kieviten 8-10, HGC 8-8, Bloemendaal 8 7, HCKZ 8-7, Be Fair 8-3, Laren 8-2. Ranglijstaanvoerder Watervliet had een uitstekend weekeinde. Zij behaalden zelf twee punten en de naaste konkur- renten Waterland en Vlug en Vaardig verloren. De eerste helft van de wed strijd tegen K.C.S. gaf slechts een doel punt te zien dat op naam kwam van Alfred van Goethem, want verder hiel den de verdedigingen de zaak potdicht. Na de rust was er iets meer schotvaar- digheid en nadat K.C.S. de gelijkmaker had gescoord wisten Nico Meijland en Marjan Koper voor een 1-3 voorsprong te zorgen. K.C.S. permitteerde het zich om achter elkaar twee strafworpen te missen maar toen Bert Koopman er een voor Watervliet mocht nemen was het wel raak 1-4. K.C.S. haalde nog op tot 2-4 waarop Alfred van Goethem ook via een strafworp nog voor 2-5 zorgde en K.C.S. met een afstandsschot het laatste woord had 3-5. weinig routine onbenut liet. Eerst laat in de eerste helft waagde ook Heerhugow- aard het aanvallend te spelen. De twee de helft vertoonde hetzelfde verdedigen de karakter van Heerhugowaard en het aanvallende van Scheybeeck, hetgeen resulteerde in een verbeten strijd tussen beide teams. Het winnende doelpunt werd uiteindelijk gescoord door Van Hattum via een aan Scheybeeck toege kende vrije slag. Uitslagen distrikt 13: Heren promotieklasse: Falentijn Vo luit - Purvo 3-0, Dynamo - Interlance Zaan 3 0-3, WVV-Europa Meubel Odin 0-3, Smit Beheer 2—Interlance Zaan 4 3-d; Molenwiek C3-The Smash 2 0-3, KDS-VCA 3-1. Dames promotieklasse: Interlance Zaan 3-VCA 0-3, Argus-KDS 2 3-2, Krovo-Smit Beheer 23-1, Compaen-Eu ropa Meubel Odin 3-0, Molenwiek C3- Giezeman VCK 0-3, The Smash-KDS 3- 1. Heren eerste klas: Giezeman VCK- Molenwiek C4 3-0, Argus 2-Compaen 2- 2, Krovo-Dinsvo 2-2, Krovo 2-Smit Be heer 33-0, Bam-VCW 0-3, Bevok-Euro- pa Meubel Odin 2 2-2. Dames eerste klas: Purvo 2-Dynamo 2-2, Compaen 2-KDS 3 2-2, Argus 2- VCW 3-0, Argus 3Interlance Zaan 4 3 0, UithoekSmit Beheer 3 3-1, Giezeman VCK 2-Falentijn Voluit 2-2. IJMOND Opnieuw was het een weekeinde zonder nederlagen voor de korfbalploegen uit de IJmond. Water vliet liet het Amsterdamse K.C.S. met lege handen staan en Neptunus behaalde een fraaie overwinning op Zaandam Zuid. Heemskerk, waar de fut een beetje uit lijkt, moest weer een puntje afstaan aan D.S.O. en W.W.S.V.-D.K.V. werd af gelast. Aad van Vliet van OVRA (3) tracht hier op stijlvolle wijze het blok van VCIJ te verschalken. Bob de Poel (achtergrond) en Peter Stelleman volgen de actie. UTRECHT. Ook bij Kampong is gisteren gebleken dat het hockeyteam van Bloemendaal geen antwoord heeft op de voortschrijdende spelverruwing. De Utrechtenaren, die graag denken in termen als „de beuk erin” won met 2-1, waardoor Bloemendaal ondanks goed spel met legen handen bleef staan. De tactiek van Bloemendaal is sinds de afgang van vorige week wel veranderd, de resultaten bleven nog steeds IJMOND. De heren van Strawber ries hebben hun plaats in de midden moot geconsolideerd door Pinoké met 3-1 te verslaan. De dames van Strawberries waren duidelijk de meerdere van Rood Wit. Scheybeeck heeft het moeilijk ge had tegen Heerhugowaard. De heren konden maar ternauwernood de winst binnenslepen: 1-0. Ondanks een heftig offensief van de dames van Scheybeeck lukte het niet om tegen Maguns tot scoren te komen. De dames van Smit Beheer beleefden een off-day. De dames kwamen niet aan een opbouw toe doordat zij geen vat kregen op de moeilijke serves van te genstander Delta Lloyd 2. Deze malaise duurde de hele wedstrijd voort. Alleen in de tweede set leek het er een beetje op: 15-4, 15-10 en 15-7. In de damespro- motieklasse gaat deze week voor het eerst Giezeman VCK op kop, doordat koploper KDS klop kreeg van een her boren The Smash. Zelf wonnen de Be- verwijksen van het geroutineerde Mo lenwiek C3. Een onverwachte meevaller voor coach Keur. Smit Beheer 2 behaal de ook nu weer net geen punt door met 3-1 van Krovo te verliezen, terwijl Eu ropa Meubel Odin verraste door met 3-0 van het zwak geachte Compaen te ver liezen. Bij de heren vergaat het de Heemskerkers beter. Europa Meubel Odin versloeg WW binnen drie kwar tier met de veelzeggende cijfers 15-2, 15- 5, 15-6. Smit Beheer 2 deed wat van ze verwacht mocht worden een versloeg het onderaan staande Interlance Z met 3-0. van de eerste helft moest Exercitia, dat Cobi Bak node miste, echter afhaken. Ir» de tweede helft had Akrides 2 maar weinig tijd nodig om de 25-15 voor sprong te vergroten tot 38-23. Voor Exercitia konden Angela Jansen (3-7), Hellen Blokland (10-0) en Joke Spaans 54-35 beperkt

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 21