Controle door inspectie Gasbedrijf Westerduin’ opvangcentrum VEEL LEKKAGES IN voor 54 vluchtelingen GASTOESTELLEN I Beverwijkse wegenbouwer gehuldigd in Stadskantoor Commissie wordt te weinig bij beleid betrokken Waar naar toe met de pas? commissie middenstandszaken Beverwijk in contact met drie tandartsen Ondernemers ontevreden over „Maak van gemeente geen financiële binnenvetter” I Burgerlijke Stand ING. HOLLAAR 40 JAREN IN OVERHEIDSDIENST F. van Dessel werd Platenconcert Bridgeclub gecombineerd met Saus Atout expositie In IJsselstraat woning voor invalide Vaardigheidsproeven Odin-trampoline kampioen ’t Karpertje 13 BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 6 NOVEMBER WOENSDAG 3 DONDERDAG ARRIVEERT EERSTE GROEP B HEEMSKERK Fractievoorzitter PvdA waarschuwt college: bij het gemeentelijk middenstands- ■M* Ondersteuning (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Met name de vertegenwoordigers van de Bever wijkse winkeliersorganisaties hebben zich gisteravond tijdens de laatste aan de gemeentebegroting gewijde bloksgewijze commissievergadering danig geroerd. De ondernemers, allen lid van de commissie middenstands zaken, toonden zich niet erg onder de indruk van het functioneren van dit adviesorgaan. Zij vinden dat de commissie niet vaak genceg wordt bij eengeroepen en daardoor te weinig beleid betrokken is. Onroerend goed BEVERWIJK Met de veilig heid van de gastoestellen en leidin gen in de woningen is het niet zo best gesteld. Bij controles door de inspectie van het Gasbedrijf Bever wijk is gebleken, dat bij veertig procent van de onderzochte toestel len, leidingen en apparatuur lekka ges optraden en verbrandingsgassen van de geyser vrijkwamen. Jaar lijks controleert de inspectie toestel len en leidingen in ongeveer 3500 woningen in het gebied IJmond- Noord. BEVERWIJK In de koffieka mer van het Stadskantoor in dins dagmiddag het feit herdacht dat ing. C. Hollaar veertig jaren in over heidsdienst was, waarvan één jaar bij Rijkswaterstaat, zestien jaren bij de gemeente Rotterdam en de ove rige tijd bij de dienst openbare wer ken van de gemeente Beverwijk. Hij is thans chef van de afdeling wegen en riolering. ij si?SS® IK (Van een onzer verslaggevers) (Vervolg van pagina 1) TET IT (Van een onzer verslaggeefsters) ■N K. VERMEULEN (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) WETHOUDER KAEBISCH Kaart- 3 uur, tat 13, i)van is de Tele- Wel achtte hij het jammer, dat dit „schoon schip maken” zoveel van de vrij besteedbare ruimte van de gemeentebe groting heeft opslokt. De heer Vermeu len kondigde aan, hierop tijdens de offi ciële begrotingsbehandeling van eind no vember nog uitvoerig terug te zullen komen. Overleden: Hendrik Albertus Andries van den Berg, 69 jaar. nen afzienbare tijd een vergadering zal worden uitgeschreven. Met die toezeg ging kon de commissie zich verenigen. s drie .-3 u: )-5u. alen ?n Burgemeester A. J. Hubérs overhandigde aan de heer Hollaar de gebruikelijke enveloppe. Dinsdagmorgen hebben twee vertegen woordigers van het ministerie een ge sprek gevoerd met het college van B. en W. van Beverwijk over het plan om in Westerduin vluchtelingen onder te bren gen. Het college liet weten alle mogelij ke medewerking te zullen verlenen, maar wel eisen te stellen aan de brand veiligheid in Westerduin. Westerduin was tot voor kort eigendom van de drankengroothandel De Wit. Het gebouw is onlangs overgenomen door The Gol den Mountain B.V. uit Haarlem, die er een hotel van wil maken. Volgens burgemeester A. Hubers kunnen er in Westerduin maximaal 91 vluchtelingen worden ondergebracht. HEEMSKORK. De eerste vaardig heidsproeven van de afdeling trampoline van Odin-gymnastiek zijn een succes geworden. In totaal hebben 30 springers en springsters het diploma behaald. De proeven stonden onder toezicht van een KNGV-afgevaardigde. Gehuwd: J. J. J. B. Reijnders en A. M. Z de Vos, J. P. A. Valent en M. Boot, H. Wanschers en J. F. Brinkman, W. J. Cohrs en A. Zuiderveld, A. N. Bootsma en C. L. M. Klijn P. N. van Wijngaarden en E. Nagelkerke, J. G. Sinnige en E. M. Schaper, R. Lettenmeijer en N. Kem- kes. De ondersteuning van Beverwijk als koopcentrum achtte wethouder Kaebisch een duidelijke zaak voor de winkeliers zelf. Hoewel er met de middenstand zo beantwoordde hij CDA-er Reimes, zowel in bijvoorbeeld planoligisch als in ver keerstechnisch opzicht terdege rekening wordt gehouden, is een gemeentelijke In het verleden is Beverwijk niet zo erg gelukkig geweest met contacten met jonge tandartsen. Het overleg met 2 tandartsen mislukte, toen bleek, dat de heren ook me.t Haarelm.in gesprek wa ren en Beverwijk lieten schieten. De vluchtelingen, die in Westerduin gaan wonen, zijn afkomstig uit Uruguay. Toen Allende in Chili aan de nacht was trokken honderden mensen uit de om ringende landen naar de socialistische staat, maar werden na de militaire staatsgreep in 1973 gedwongen het land weer te verlaten. Velen vluchtten naar Argentinië. Nederland heeft indertijd het Hoge Commissariaat van Vluchtelingen laten weten 200 vluchtelingen te willen opnemen. In oktober is de eerste groep van 40 mensen in ons land gearriveerd. De zorg voor de vluchtelingen is toe vertrouwd aan een uit particulieren sa mengestelde commissie voor opvang en begeleiding van vluchtelingen uit Chili. CRM subsidieert deze commissie en zorgt zelf voor opvangmogelijkheden. Commissielid Ten Berge, die zitting heeft namens het grootwinkèlbedrijf, had zelfs de indruk dat de régionale koopfunctie van Beverwijk van gemeen tewege niet die aandacht krijgt die zij verdient. Hij vond het winkelaanbod van Beverwijk maar armoedig afsteken bij steden als Alkmaar, Haarlem en Am sterdam en pleitte voor een doelgerich ter beleid in nauwe samenspraak met de commissie middenstandszaken. Vooral over de toekomstplannen zoals die zijn neergelegd in het meerjarenplan wilde hij binnen de commissie graag met het college van gedachten wisselen. Hoewel wethouder Kaebisch bepaald niet sitond te popelen om aan deze wens te voldoen („niet alleen de middenstand heeft bijvoorbeeld belang bij de sanering van het Stadscentrum”) wilde hij de commissieleden wel beloven, dat er bin- De groep, die donderdagmiddag op Schiphol arriveert, bestaat voor het me iendeel uit alleenstaanden. Wat de instelling van een vaste weke lijkse koopavond betreft, waarnaar frac tievoorzitter Vermeulen van de PvdA informeerde sprak wethouder Kaebisch de verwachting uit, dat met de invoering hiervan volgend faar zomer een begin kan worden gemaakt. Uit door de Be verwijkse Ondernemers Centrale en de winkeliersvereniging „Stadscentrum” ge houden enquetes is inmiddels gebleken, dat het leeuwendeel van de middenstan ders een sterke voorkeur heeft voor de donderdagavond. Zijn de nadere uitvoe ringsrichtlijnen van het ministerie van Economische Zaken eenmaal bekend, dan kan waarschijnlijk rond 1 juli 1977 met de koopavonden van start worden gegaan. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK- Op zondagmorgen 7 november wordt er van 11 uur af weer een platenconcert gegeven in „De Jans- heeren”. Het programma bestaat uit werken van Monteverdi, Bach, Haydn en een stukje „musique concrète” van Pierre Henry. Een suggestie van mevrouw De Hen (PvdA) om een soort graadmeter te maken waarop de raadsleden in een oogopslag kunnen aflezen hoeveel vrije financiële speelruimte er in een begro tingsjaar nog beschikbaar is, werd door de wethouder overgenomen. BEVERWIJK. Leden van de commissie sociale zaken maakten zich gistermiddag in de raadszaal tijdens de bloksgewijze commissie-behande ling van de begroting een beetje boos op wethouder A. Hoogeboom. Me vrouw B. de Hen-Brand had ge vraagd hoeveel bejaardenpassen er in Beverwijk zijn uitgegeven. Wethouder Hoogeboom moest het antwoord hier op schuldig blijven, evenals op de vraag van mevrouw De Hen bij wel ke instellingen de bezitters van de pas reductie genoten. C. van Ruyven merkte op dat de wethouder het vorig jaar dit ook al niet wist. De sugges tie van P. Schippers om de hele pas maar op te doeken werd van tafel geveegd. De wethouder probeerde nog wat goed te maken door te vertellen, dat vorig jaar is geprobeerd instellin gen warm te maken om de bezitters van de passen reductie te geven. De reacties waren lauw, om niet te zeg gen teleurstellend. Om de gratis toegankelijke platencon- eerten visueel aantrekkelijker te maken combineert de werkgroep muziek van de Gemeenschapsraad dit concert met een tentoonstelling van plastieken - reliëf werk noemt hij het zelf - van de in Heemskerk wonende Toon van der Meu- len. HEEMSKERK. Geboren: Susan Vermeulen, Merel van Lieshout, Leonti- ne Elisabeth Kuip, Joep Xander Stolk, Daphne de Graaf, Paulus Wilhelmus Wijnandus van Kasteren, Marisol Marti nez Ramos, Alfred Emanuel Max Vogel. Ondertrouwd: J. Fatels en D. C. Boon. B. W. Oostermeijer en B. J. Stenebone, J. Pitstra en N. Roskam, A. J. Steenstra en E. M. Hendriksen. Tij des de behandeling van de finan ciële begrotinigsparagraaf door de com missie financiën wond de heer Vermeu len er geen doekjes om dat ook hij de inbreng van gronden uit het grondbe drijf in de algemene dienst (geraamde kosten: 100.000) en de vijfjaarlijkse afrekening met het bijzonder onderwijs (op de begroting opgenomen voor 886.000) uit het oogpunt van een ge zond financieel beleid zeker verantwoord vindt. BEVERWIJK. Zondagmorgen gin gen 35 hengelaars naar de Leidsevaart om daar de laatste viswedstrijd van ed zomercompetitie van ’t Karpertje te houden. Verenigingskampioen werd F. van Dessel met 3161 punten. Tweede werd J. Pais en H. van Dessel plaatste zich als derde. Kampioen in de B-klasse is T. Colonello geworden. Zijn punten- voorsprong op B. Groot was bijzonder groot: 1914 om 1441. T. Tonnon werd derde met 1334 punten. J. Rosier werd in de C-klasse kampioen met 1426 pun ten. De beker, beschikbaar gesteld voor de hengelaar die de grootste visop het droge haaldè, ging naar R. vhn Gelder. G. van Ruyven roerde de jeugdtand- verzorging aan. Het aantal kinderen dat hieraan deelneemt daalt van 2500 naar 1880. Wethouder Hoogeboom wilde deze ontwikkeling nauwlettend volgen. Aan de wens van de commissie sociale zaken de jeugdtandverzorging te decentralise ren is voldaan, nu in de Zweedselaan een dependance van de dienst in gebruik is genomen. Burgemeester A. J. Hubers herinnerde aan zijn pionierstijd in Rotterdam, toen na de oorlog de stad moest worden herbouwd en uitgebried. Toen de heer Hollaar naar Beverwijk kwam leefde men daar met de gedachte, dat deze gemeente een grote IJmondstad zou worden. In die zin heeft Beverwijk mogelijk niet aan de verwachtingen waarmee de heer Hollaar kwam vol daan, maar de burgemeester constateer de op grond van uitlatingen van de jubilaris zelf, dat hij hier toch met voldoening heeft gewerkt en nog werkt. Op het terrein van de wegenbouw is er thans volop activiteit met de aanleg van de Caegweg, de reconstructie van de Plesmanweg, de Spoorsingel enzovoort De heer Hubers noemde verder uit eer dere jaren de aanleg van het Kuenen- plein, het Stationsplein en de wegen in de nieuwe wijken. De burgemeester ken schetste de jubilaris als een vakbekwa me, harde werker met een groot aanpas singsvermogen en een groot verantwoor delijkheidsgevoel. Na de overhandiging van de gebruike lijke evenloppe met inhoud noemde ir. G. Hoogeveen als directeur van gemeen tewerken de heer Hollaar een exponent van de civiele techniek. Naast de wegen bouw als werkterrein wilde de heer Hoogeveen ook speciaal de reputatie noemen die de heer Hollaaar heeft op het gebied van leidingen en kabels. „In half Noord-Holland maakt men gebruik van uw ontwerpen”. In Beverwijk wor den nogal ëens de begrotingen over schreden en knap vond de directeur het vermogen van de heer Hollaar om de extra uitgaven te rechtvaardigen waar mee dan vaak ook betere voorzieningen kunnen worden getroffen. Namens de afdelingschefs voegde heer Hoogeveen een envoloppe aan de jubileumgeschen ken toe, na zich eerst van de taak te hebben gekweten een in het Fries ge schreven brief van de naar elders ver huisde familie Zijlstra voor te lezen. Als personeelsvertegenwoordiger sprak de heer J. Mooij, die de jubilaris een stapeltje woordenboeken overhandigde. Voortreffelijk woordvoerder van de af deling wegen was, de heer E. H- Kam- minga, die deze afdeling onder leiding van de heen Hollaar een bijzondere noemde: „Je mag er een eigen mening hebben en er wordt nog naar geluisterd ook. Dat kan alleen als een chef de zaken werkelijk beheerst op basis van vakkennis en bekwaamheid”. ondersteuning in financiële zin volstrekt uitgesloten- De suggestie van CDA-er Aardenburg te bezien of de langere openstelling van de winkels in Wijk aan Zee niet moet worden afgeschaft nu er in de badplaats van verblijfsrecreatie toch bijna geen sprake meer is, achtte de wethouder het overwegen waard. Hij zegde toe de kwestie binnen het college te zullen bespreken. Deze cijfers gaf dinsdagmiddag de di recteur van het Gasbedrijf Beverwijk, de heer A. van Driel, vrij tijdens een blok commissie vergadering begroting 1977 in het stadskantoor. Ook in gasmeters kunnen lekkages optreden. Vorig jaar heeft de inspectie vijf procent van de onderzochte gasme ters moeten verwijderen en vernieuwen. Met het opsporen van lekkages en verbrandingsgassen en het verhelpen daarvan is nog niet alles gezegd. Want van die 60 procent, die overblijft, is er in 53 procent wel sprake van lekkage, maar niet zo ernstig, dat tot ingrijpende maatregelen moet worden overgegaan. De heer Van Driel deelde de commissie leden mee, dat slechts 7 procent van de toestellen, leidingen of apparatuur in huls zo volledig functioneert dat de in spectie geen fouten kan ontdekken. „Het risico van fouten in de appara tuur is het hoogst in de keuken, waar de geyser in de meeste gevallen hangt”, aldus de directeur. Hij achtte het daarentegen weer on mogelijk, een betrouwbare budgetprog- nose voor de jaren na 1977 op te stellen. De heer Van Ruyven (PPR) die geïnfor meerd had hoe het college aan de in de begroting vermelde raming van 5 a 6 ton vrije financi le speelruimte voor die jaren gekomen was, kreeg van de wet houder te horen dat deze bedragen thouder te horen dat deze bedragen louter en alleen op ervaringscijfers zijn gebaseerd vrij grof zijn en alleen gelden als men er vanuit gaat dat het beleid ongewijzigd blijft. BEVERWIJK. De gemeente blijft proberen het nijpende tandartsentekort op te heffen. Onlangs zijn gesprekken gevoerd met drie jonge studenten, die in het voorjaar afstuderen. Twee ervan willen ergens in het land een groeps- praktijk stichten. BEVERWIJK. Hoewel fractievoor zitter Vermeulen van de PvdA de „in haalmanoeuvres”, die Beverwijk komend begrotingsjaar op het gebied van de grondaangelegenheden en het bijzonder onderwijs wil gaan uitvoeren op zichzelf alleszins acceptabel achtte, vond hij toch wel dat in diezelfde manoeuvres het gevaar schuilt dat „de gemeente met een zuinige wethouder aan het roer een financiële binnenvetter wordt, wat dan weer ten koste kan gaan van voorzienin gen in de sociaal-culturele sfeer”. Wat de heer Kamminga ook hoog waardeerde was dat de heer Hollaar altijd voor honderd procent de verant woordelijkheid heeft genomen voor wat er op zijn afdeling gebeurde, ook al werden er, zoals overal, wel eens fouten gemaakt. Met andere woorden, hij ver school zich nooit achter de fouten van anderen”. De gehele dienst openbare werken heeft wel eens op de tocht gestaan en dan leer je de mensen ken nen”, aldus de veelzeggende woorden van de heer Kamminga, die de jubile rende chef namens de afdeling „een handlanger” aanbood in de vorm van een opvoubare werkbank voor hobby- doeleinden. De heer J. Jansen sprak tenslotte nog namens de Bond van Technische Amb- jubileum, niet echter na te hebben vast tenaren. De heer Hollaar is een zeer gewaardeerd bestuurslid van de afdeling Kennemerland van deze bond. Ook de heer Jansen overhandigde een geschenk onder couvert. Met een „morgen gaan we gewoon verder”, relativeerde de heer Hollaar het jubileum, niet echter dan- na te hebben vastgesteld, dat er de laatste tien jaren in Beverwijk veel is veranderd, vooral ook in de relatie tussen gemeente en burge rij en niet dan na zijn echtgenote, die met zoons en schoondochtrs aanwezig was, te hebben bedankt voor het feit /lat zij 34 jaren deelgenoot is geweest in de vreugden en de lasten van zijn werk en als „buffer” vaak veel kon opvangen. Met vaderlijke trots stelde hij vast, dat zijn zoons dezelfde studierichting hebben gekozen en dat zij hem thans de onge zouten waarheid niet onthouden. Wethouder Kaebisch, van mening dat het struisvogelpolitiek zou zijn de conse quenties van in het verleden genomen beslissingen almaar voor je uit te blij ven schuiven, kondigde naar aanleiding van vragen van wederom de heer Ver meulen aan dat de aanslagen voor de onroerend goed belasting gedurende het eerste kwartaal van 1977 de deur uit zullen gaan. Deze aanslagen behelzen de heffing over het dienstjaar 1976: de aanslagen over 1977 zullen rond het einde van datzelfde jaar nog in de brievenbussen glijden. BEVERWIJK. In het nieuwbouw project aan de IJsselstraat komt een woning voor een invalide. Wethouder A. Hoogeboom' deelde dinsdagmiddag in de raadszaal mee, dat twee benedenblokken tot een woning voor een invalide wor den omgebouwd. Het ligt in de bedoeling ook in andere bouwprojecten dergelijke voorzieningen op te nemen. In principe zal Westertuinen geen woningen voor invaliden kennen. BEVERWIJK - De uitslag van de vijfde selectiewedstrijd van de bridge club „Sans Atout” was als volgt. Groep 1: 1. mevr. Schipper-De Wit 100; 2. Beers-Beentjes 98; 3. De Groot - Den Heijer 95; 1. Gebrs. Van der Vlugt 88; 5. Mevr. Tabak-Hoogeboorr. 87; 6. Gebrs Welagen 81; 7. Fam. Hoogeboom 65; 8. Dames Eijking-Duin 58. Groep 2: 1. fam. Zwaneveld 91; 2. Hulcher-Eijking 82; 3. Roos-Kool 82; 4. Kuil - Luijendijk 80; 5. De Beer-Lugt 77; 6. Mevr. Jongejan- Hilbers 32; 7. Eijking-Ruitenberg 62; 8. Belterman-Portegies 58; 9. Fam. Kuiper 49 Groep 3: Zoontjes-van Groningen 101. 2. Spruit-van Balen 97; 3. Schipper- Heiloo 89; 4. Plezier-Geerlings 85; 5. dames LÜijendijk-Poerstamper 83; 6. Gebrs. Bierman 77: 7. Hoen-Hoogeboom 73; 8. Hoogsteder-Sloof 67. De vrees van de heer Menist (PvdA) dat met de in werking treding van de nieuwe winkelsluitingswet Beverwijk weer zal terugvallen op de oude verwar rende sluitingsregelingen werd door we thouder Kaebisch niet gedeeld. Hij zag geen enkele aanleiding, waarom de hui dige, per branche uniform geregelde slultingsregeling niet gehandhaafd zou kunnen blijven. i.’ Wl-WJ® ie UN

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 13