Gemakkelijke Schakers behielden topplaats zege van Tom Okker in profcircuit Judoka’s uit Haarlem: drie van zes titels STREEKSPORT Standen zaalvoetbal a, I M „Voorlopig geen dat geeft verlichting... De Vennep kansloos beroepsspeler” Semi-interlands in Beverwijk Buitoni gedaagd in kort geding het middel bij verkoudheid! □ampo In Zaandam JOHAN TOONSTRA VAN RODA JC, Selectieteams korfbal Bouwens Autoverhuur „SPECIALIST” IN OPENINGSTREFFERS: 27 19 7 6 WOENSDAG 3 NOVEMBER SPORT 26 Overgang groot MWSOOMS BUS HUREN? f 40,— per dag incl. 100 km en verzekering excl. btw en benzine langere huurtijd op aanvrage. Kampervest 23 - Haarlem Tel. 312638 fig Aan het eerste bord koos Jan Tim- Ger Ligterink: remise tegen Stean N B V. 5565 n I (ADVERTENTIE) Tom Okker: zege op Franulovic (Van onze schaakmedewerkerï (Van onze korfbalmedewerker) (ADVERTENTIE) man, verkouden en katterig na een slapeloze nacht, met zwart tegen Mi les een rustige variant van het dame- Indisch. De partij liep langs gebaande wegen, ruil van veel stukken en een snelle remise. de de Johan Toonstra voorspelt dat met eni ge plechtigheid, waarna hij met groot genoegen vaststelt dat hij even hoog als Dick Nanninga op de topscorerslijst staat. „Die Nanninga krijg je toch nooit weg uit de spits. Dat is zijn rijk”. HAIFA (ANP). Met vier remises tegen Engeland heeft Nederland in de achtste ronde van de schaakolympia de in Haifa de eerste plaats behou den. De Britten hadden in de weinig opwindende wedstrijd niet veel kan- sen de achterstand van een half punt, die hen van het Oranje-viertal scheidt, in te lopen. Desondanks wa ren zij niet ontevreden. Zij hebben een Zwaarder programma achter de rug dan Nederland en zijn in feihe de grootste kanshebbers op de eindzege geworden. Werkzaam op de afdeling Comptabili teit van het belastingkantoor in Heerlen verkiest de Fries die zijn eigen landstaal wel verstaat, maar niet spreekt, de ze kerheid van een rijksbaantje boven het grillige, onzekere voetbalgedoe. „De ene keer gaat het goed. De volgende keer ben je nergens. Full-prof zijn is niet voor mij. Als ik doelpunten blijf scoren, komen binnenkort de makelaars weer aankloppen. Tot zolang heb ik het ge lukkig rustig. Ik heb hier nog een con tract van anderhalf jaar. Als het aan KERKRADE. Tennispubliek is ver wend. Die conclusie zou men kunnen trekken uit het feit dat gisteravond in de Kerkraadse Rodahal „slechts” duizend toeschouwers aanwezig waren bij de start van het derde AMRO-proftennl- scircuit. Immers, in voorgaande jaren waren „kanonnen” als Borg, Nastase en Roche van de partij, terwijl de liefheb bers ditmaal genoegen moeten nemen met Okker, Franulovic, Kodes en Lutz. (Van onze sportredactie) HAARLEM - Donderdagavond zal een laatste poging worden ondernomen een vergelijk te realiseren tussen de basket- balvereniging Buitoni en de voormalige spelers Cock van de Lagemaat en Emill Hagens. Van de Lagemaat heeft namens beiden een kort geding tegen de Haar lemse vereniging aangespannen dat vol- gede woesdag moet dienen voor de president van de Haarlemse rechtbank. de game b leef de opslag intact. Toen sloeg Kodes toe en veroverde de eerste set: 6-4. Bob Lutz was door dit setverlies aangeslagen. In de tweede set was Kodes heer en meester. Hij stuurde de Ameri kaan naar alle hoeken van de baan en won erg gemakkelijk: 6-2. In het dub belspel wonnen Okker en Kodes met 8-6 van Franulovic en Lutz. Vanavond komt Okker in de Kenne- mer Sporthal in Haarlem uit tegen Jan Kodes en speelt Lutz tegen Franulovic. Johan Toonstra: Full-prof zijn is niets voor mij De Beverwijkse wielerclub Kennemerland heeft een jaarvergadering gehouden. Tijdens dez zeer rustige bijeenkomst werd oud- pennlngmeester Henk Slootjes tot lid van verdienste benoemd. De Piet Klumpr-bker voor het meest verdienstelijke lid ging naar secretaris Ari Kelder. De aftredende voorzit ter Jacques Davidson werd zonder slag of stoot herkozen en de twee vacatures in het bestuur werden opgevuld door de heren Prik kel en Burgring. laatste kaartleesrit van dit seizoen. De eerste éen getal Je kunt er ook twaalf van maken”. Johan Toonstra begon deze competitie met het idee „het kan niet slechter dan vorig jaar”. Thans staat hij plotseling met Roda JC bij de eersten in de eredivisie. „Dat hebben wjj geen moment ais last gezien. In de spelersgroep ten minste niet. Goed, wij zijn nu af van de eerste plaats, maar we gaan verder óp de oude voet. Er is al zo veel gezegd en geschreven over Roda JC de laatste tijd. Dat doet ons niets”. het is dan ook duidelijk dat dit sei zoen een moeilijke strijd om lijfsbehoud moet worden gevoerd. De reserves van Het Oosten en Kijk Uit kwamen voorlo pig niet verder dan 3-3 en laten de beslissing op de beide laatste duels aan komen. In de parallelgroep trok Bergen op nieuw de aandacht. In de tweede wed strijd werd met 7-1 gewonnen van KTV. Met het Alkmaarse VVV voert de ploeg de ranglijst aan.In de tweede klasse heeft De Uil (Hillegom) korte metten gemaakt met het tweede team van De Vennep Na de 714-14 zege is de schaak club uit de Bollenstreek volop in de running gebleven.De Haarlemse spoor- wegschakers lopen dit seizoen ook met grote plannen rond. In de 3de klasse F was een 6-2 triomf op een der vele VHS-teams voorlopig ruimschoots vol doende voor de alleenheerschappij in deze afdeling. Bij de vierdeklassers boekte Heemste de 3 in groep F de score van de dag met een 7-1 overwinning op het Haarlemse HWP 3. HAARLEMIJMOND. Op zaterdag 13 november zullen selectieteams be staande uit korfballerssters van de afdeling Noord-West (junioren en senio ren) een semi-lnterlandwedstrijd spelen tegen de officiële Duitse selecties. Tweede plaatsen waren er verder voor: Raijmond Rooijers (Pauel) tot 65 kg, Jos Kops (Plenckers) tot 71 kg en Martin v. Duijn (Plenckers) tot 86 kg. Sosonko werd enigszins verrast door een interessant openingsexperi- ment vair Keene: 1. d4 e6, 2. c4 b6 en kreeg met wit zeker geen voor deel uit zijn opening. Langzamerhand verbeterde hij echter zijn stelling. Op het moment dat remise werd gege ven, had hij de beste kansen, al zou De uitslagen: Engeland—Nederland 2-2. Mi lesTimman remise, Sosonko—Keene remise, HarstonRee remise, LigterinkStean remise. Stand aan kop na acht ronden: 1. Nederland 22, 2. Engeland 2114, 3. Ver. Staten 21, 4. Argentinië 20, 5. Israel 19)4 en 1 afg., 6. Chili 1914, 7. Iran 19 en 1 afg. Persoonlijke uitslagen Nederlandse dames: Van der MijeLaakman remise, Weichert Belle 1-0. Van der GiessenWasnetsky 1-0. Totaal: NederlandWest-Dultsland 114-114. An dere uitslagen A-finae: Spanje—Ver. Staten l4-2‘,4, Engeland—Israel H-lli en 1 afg., Dene markenAustralië - en 2 afg. Stand A- finale na twee ronden: 1. Ver. Staten 5, 2. Israel 3 en 1 afg., 3. Nederland 3, 4. Australië 214 en 2 afg., 5. West-Dultsland 214. 6. Spanje 2, 7. Engeland 114 en 1 afg., 8. Denemarken 1 en 2 afg. I Perschef Wim van Luyken wijt de afgenomen belangstelling, de Rodahal biedt plaats aan 1600 toeschouwers, niet aan het ontbreken van echte toppers, al heeft dat wel invloed gehad. Van Luy ken: „In Keulen, niet zover hier van daan, is vandaag ook een Grand-Prix- toernooi van start gegaan en dat heeft er in leder geval toe geleid dat enkele honderden Duitsers uit de grensstreek hier verstek hebben laten gaan”. De duizend toeschouwers, die wel naar Kerkrade waren gekomen, hebben een sterke Tom Okker aan het werk kunnen zien. Tegen invaller Zeljko Franulovic, de Joegoslaaf is gecontracteerd als ver vanger van de Amerikaan Gerulaitis, lukte Okker letterlijk alles. Zijn opslag was haarscherp tegen de lijn, forehand en backhanddrives waren zo goed ge plaatst en zo hard dat Franulovic vanaf de eerste game kansloos was. In de twee sets, die Okker nodig had voor zijn zege, doorbrak hij beide malen vrij vlug de opslag van de 29-jarige Joegoslaaf jen won gemakkelijk: 6-3 en 6-2. Tom Okker was zelf uiteraard zeer blij met zijn geslaagde optreden en zei na afloop: „Ik geloof dat ik nog nooit zo goed heb gespeeld in Nederland. Het liep als een trein. Deze zege heeft mijn zelfvertrouwen versterkt. Ik ben ervan overtuigd dat ik nu een grote kans maak eindelijk eens te winnen”. Zoals bekend wordt de winnaar van het proftenniscircuit een hoofdprijs van 60.000 gulden rijker, terwijl de nummers twee, drie en vier genoegen moeten nemen met respectievelijk 30.000, 20.000 en 15.000 gulden. De tweede partij, tussen d e Ameri kaan Bob Lutz en de Tsjech Jan Kodes, was interessanter dan de eerste. Voor de toeschouwers was er geen uitgesproken favoriet, zoals Okker dat wel was in de eerste ontmoetjng. Kodes en Lutz waren zeker in de eerste set bijzonder aan kaar gewaagd. Gevolg was dat het publiek kon genie ten van spannende rallies. Tot de negen- Mede daarom heeft Johan Toonstra het erg moeilijk gehad een vaste plaats in het hoofdteam te veroveren. Hij was van origine middelste spits. Vanuit die positie scoorde hij bij Heerenveen doel punten aan de lopende band. „In Kerk rade stond ik eerst op de linkervleugel. Later op het middenveld. De overgang van de spits naar een andere functie in het elftal is erg groot geweest”. En voor semi-prof Toonstra dubbel moeilijk. Johan Toonstra is geen voetbaldwaas. Op het behang van de Toonstra’s mis je de obligate elftalposter of de levensgrote actieplaat. >,Onze buren praten amper over voetbal. Hardstikke fijn”. Dampo, een produktvan Mijnhardt, dus uitsluitend bij apotheker en drogist „Een mooie belevenis”, herinnert Jo han Toonstra zich. De als „stuk hout” gebrandmerkte en verguisde aanvallende middenvelder ontpopte zich plotseling als de trefzekere schutter die Roda JC steevast de openingstreffer bezorgde: te gen Feyenoord, tegen De Graafschap, tegen FC Amsterdam, tegen Anderlecht in Brussel. Vorig jaar waren zijn doelpunten op de vingers van één hand te tellen. Nu heeft hij in zes wedstrijden vijf doel punten gescoord. „Ik doe nu zes wed strijden mee en zit op een leuk gemid delde. Ik ben van plan dit seizoen der tien doelpunten te maken. Voor een middenvelder is dat erg veel. Het mogen er ook meer worden. Ik neem aan dat ik in elk geval nog wat doelpunten maak...’’. De automobielvereniging „De Rijmonders uit IJmuiden organiseert morgenavond de deelnemer In deze rit start om half acht. Vanaf zeven uur kan men inschrijven aan de starttafel in de Petruszaal aan de Mercurlus- straat. De lengte van de rit is veertig kilometer en de snelheid wordt aangepast aan de weersgesteldhid. Buitoni heeft namelijk medewerking geweigerd aan de overschijving van het tweetal naar BC Markt in Utrecht. Dit opgrond van het feit dat het tweetal bij de basketbalbond als „beschermde”spe ler is opgegeven. Die bepaling stelt clubs een jaar in staat te beletten dat spelers voor een andere vereniging uitkomen. Eisers betogen dat zij geen onkostenver goeding krijgen, zomi als andere spe lers in de eresivisie, maar spelen op grond van een arbeidsovereenkomst. De werkgever mag een overgang naar een nieuwe ,baas” niet tegenhoude. Als be kend bestaan er in de basketballerij officieel alleen maar amateurs die hun kosten vergoed krijgen. Ex-vice voorzitter Mandersloot is de bemiddelende derde die zal proberen de partijen tot elkaar te brengen Voor deze wedstrijden die worden ge speeld in de Beverwijkse sporthal en beginnen om 16.15 uur, zijn Gonnie Gil lissen (Rapid) en Henri Stolp Heems kerk) bij de senioren en. Suze Koers (Aurora) bij de junioren. De N oord-Westploégen zijn als volgt samengesteld: Senioren dames, Erna Amende (Helios), Boukje Born (DSO), Connie Gillissen (Rapid), Carla Bos (Kieviten), Gerda Smit (Kieviten) en Er na Kamphuis (WWSV). Heren: Jan Sie- kerman (Kieviten), Rene Stolp (Kievi ten), Arie Hollenberg (Helios), Rene Hol lenberg (Zaandam-Zuid), Arie Bierhaal- der (WWSV) en Henri Stolp (Heems kerk). x Keene de stelling met nauwkeurig spel wel hebben kunnen houden. Ree moest met zwart in een Nimo- z-Indisehe verdediging enkele bange jnomenten doormaken. In de opening overzag hij een doorbraak van Har ston. Het viel allemaal nog mee en er kwam even later een gelijk eindspel op het bord, dat remise werd gege ven. Ligterink was met wit tegen Stean in een Sioiliaanse partij een tikje in het nadeel geraakt, toen de Engelse captain in de mening dat zijn andere spelers beter stonden, zijn speler aanraadde remise aan te bie den, Barricade Boys 6-11, IJmond ’73 6-9, Club 12 6-8, SC Robeo 6-7, Carrousel 6- 6, Geldermans 6-5, Kleine Beurs 6-4, Verhorst Boys 6-4, Sport CS 6-3, Kenne merland 6-2, FC Tuinstra 6-1. Eerste klas A: Lichtbal 7-11, De Zon 6-9, Fransen-Schoot 6-9, Carillon Boys 5-8, Wilms Floet 7-7, Progress. 9-7, Loek Anderson 6-5, DGS Smul 6-5, De Ezel 5- 4, Klein Zwitserland 6-3, Molenaar Boys 7-2. Eerste klas B: Nihot 6-11, Score Adv. 5-10, HFC 6-7, Sticker Stars 7-7, FD Graetz 5-6, Bloemendaal 4-4, De Krim 5-4, TYBB 4-3, Hubra 6-3, BSM 5- 2, DSC ’74 5-1. Tweede klas A: Rob Slob 7-11, De Klok 6-9, Davidson 6-8, Beman 7-8, Hoeve Adrichem 6-7, Straberry 6-7, John Bolten 7-6, CVG 7-6, Heemskerk 6-4, De Goede 6-3, PW Boys 8-3. Tweede klas B: Les Routes Boys 8-12, Ötte Eagles 6-10, Sihi FC 7-9, Schova 5-7, De Biggen 7-7, WBH 7-7, De Jutters 7-7, v. d. Veens 7-6, Donkey Shot 7-1, Kenne- mer Intersport 5-0. KIS vier punten in mindering. Tweede klas C: Endema 6- 10; RCH 6-10; Schaaper 6-10, Spaarne- vogels 6-10, Figee 6-8, Hempie Hempie 5-6, CBS 6-4, Telefonia 5-2, Van Essen Boys 6-2, Santos Bavao 7-2, MSD 5-0. Tweede klas D: Beauty 7-12, Buikx Sport 10-12, Wilho 6-10, Kroon 8-10, Palet Entege 7-9, Raaphorst 7-7, Bakker zn. 7-7, Ge Bosch 8-6, Pakhoed 7-5, Zomerzorg 8-5, FC Vanka 6-3, KGM 7-1. Derde klas A: Griffioens 5-10, De Baan dert 5-8, ’T Keiltje 6-8, Esso Heemskerk 6-7, Scheijwijck 6-6, Mikro Techniek 5- 5, Logchies H. 6-5, Wijker Post 7-5, Iberia E. 5-4, Jaapies Boys 6-3, GBO Sport 5-1. Derde klas B: Wijk aan Duin 5- 10, ’t Hartje 7-10, v.d. Kolk Boys 6-9, Rona Watersport 6-9, Betra 6-7, Wester- hout 5-4, Oud Snacks 5-4, PCH 5-4, Nijman S. 6-3, Euro CS 5-1. Rumping Boys 6-1. Derde klas C; De Brug 5-10, De Fles 6-8, Aurora 5-7, Blom Boys 5-7, Freed Company 5-6, Apollo 5-6, DSS 6- 6, Au Bout 6-5, Van Egmond 6-3, B. en S. Wonen 4-0, Fluor 5-0. Derde klas D: M. de Vries 4-8, Lootsma 5-7, HBC 5-6, Kontakt ’75 6-6, Geel Wit 4-5, Haarlem 6- 5, HCK 4-4, FC Luykx 5-4, De Halve Maan 5-3 X, Helpla 6-0. X twee verlies- punten. Derde klas E: Internationaal 7- 12, Komduur 5-10, Van Meeuwen BC 5- 9, North End 6-7, De Purmer 5-4. Rip perda 6-4, Smuggler Stars 5-3, Nelson Boys 4-2, Club 13 5-2, A. I. S. Boys 6-1, De Meer 0-0. Derde klas F: Turn Turn 5-10, Plumbers 6-10, Spaarnwoude 5-6, DVS 5-6, VE W4-4, Vermande Zn. 5-4 X, Spar Brakenhof 5-2, Korsie Boys 5-2, SVHB 5-2, PSV Velsen 5-2 X twee verliespunten. Derde klas G: Sporthuis Hillegom 8-13, Visbedrijf De Mon 6-11, FC Daltons 6-10, v.d. Meij Boys 6-8, Paradiso Boys 7-8, De Klos 7-7, Muziek H. Smit 6-6, De Gier 7-4, Nugteren 8-4, SVB 4-3, Citadel 5-2, Meervogels 6-0. Derde klas H: FC Meeldijk 8-16, FC Bersee 6-9, VBHB 6-7, Zandvoortmeeu- wen 6-7, Hoofddorp 6-7, Koppers 7-7, Tapijtschuur 6-6, J. M. Bakker 6-6, Outshoorn 6-4, Lansing Bagnal 7-4, FC Elsbroek 6-2, Vrouwentroost 6-1. (Van een medewerker) HAARLEM. De standen tot en met 31 oktober bijgewerkt in de zaalvoetbalcompetitie van de afdeling Haarlem KNVB luiden: Hoofdklas: Groot-Assumburg 6-12, HAARLEM-IJMOND. Ook in tweede competitiewedstrijd heeft schaakclub De Vennep moeten ervaren dat cr tussen de eerste en tweede klasse wel wat krachtsverschil bestaat. Slaag den de schakers uit Nleuw-Vennep er legen Aalsmeer nog in de nederlaag tot 4%-3% beperkt te houden, in de thuis wedstrijd tegen De Pion (Wormerveer) ging de ploeg uit de Haarlemmermeer met liefst 2-6 tenender. 1ste klasse, afd. A: VVVMagnus 4>,4-314. SehaaklustH’hugowaard 1-7. Weenink II— MSC 3-1 vl., Bergen—KTV 7-1: afd. B: De VennepDe Pion 2-6, Het Oosten IIKijk Uit II 3-3 vl. 2de klasse, afd. A: OppossitieWitte Paard III 3-5, Caïssa IIPurmerend II 314-Ü14 vl. afd. B: ZSC-Saenden IZaanstreek Noord4- 14S'/a, AartswoudPat Mat II 2-2 vl., VVV II—Juc. de Weijze 2-3 vl.: afd. D: De Vennep II—De Uil 1'2-2. 3de klasse, afd. E: Het Oosten III—VHS V 214-214 vl.. afd. F: Gambiet—SVS III 1',4-314 vl.. VHS VI—SSCH 2-6, Zandvoort—De Uil II 1-7, Rolland IISantpoort I 3-214 vl. 4de klasse, afd. A: DDM IAartswoud lil 1-7, 't Centrum—De Viersprong 5-3, Strandlo- (Van onze sportredactie) KERKRADE. „Het eerste jaar was pet”. Nu Johan Toonstra zijn draai heeft gevonden bij Roda JC, durft hij dat gemakkelijk toe te geven. Geveld door een bovenbeenblessure bracht de topscorer uit de eerste divisie er in zijn eerste Kerkraadse seizoen weinig tot niets van terecht. Totdat dokter Strikwerda een spuit in het zieke weefsel stak. Op dat moment ging de zon op voor de Fries. Roda JC won in de Kuip met 2-0. Twee puntgave treffers van Johan Toonstra. In de maandagkranten was de vergeten Roda JC’er de held van de dag. mij ligt, blijven we hier in Kerkrade. Wij hoeven niet een-twee-drie te ver huizen”. Toonstra, met zijn 1.83 m lengte op en top Fries, met een forse schéut tempera ment, acht de semi-profstatus verkieslij- ker, ook al kleven er nadelen aan:„Het probleem is dat je alleen maar collectief kunt trainen. Ik kan nooit op zwakke punten en individueel oefenen. Dat ge beurt ’s morgens en dan zit ik op kantoor”. Toonstra, ook rechts Weer sterk schie tend, scoort lustig voort. „Meestal vanaf de rand van het strafschopgebied, met een laag, strak schot, na een terugleg- balletje van Nanninga, of aangespeeld vanaf de vleugels of vanuit het midden veld. .■Een kwestie van wat geluk”, noemt hij dat. Waarom hij dan uitgerekend op dertien doelpunten mikte?„Dat is zomaar uncJueiKtAi» vap'öfum bij verkoudheden en cas de rhumes perCaïssa V 4-4; afd. B: Ewijcksluls Sehaaklust. III 6-2. SVU—Aartswoud IV 3-5; afd. E: DOS II—OOO 4^-3^. Schaakmat II— H’hugowaard I 31'2-4 afd. D: Oostzaan— Aris de Heer I 3-5, Zaanstreek Noord III Witte Paard VI 5-3; afd. E: Castricum IV Castricum VII 5-21Z2; afd. F: Zandvoort II De Vennep IV 51//2-21/2, HWP II-Heemstede II 1-7. (Van onze judomedewerker) ZAANDAM. De Haarlemse judo ka’s hebben het in Zaandam uitstekend gedaan. Bij de districtsbekerkampioen- schappen wonnen Ton van Kordelaar, Henk Harm en Theo Verkooijen drie van de zes seniorentitels. Bij de junioren behaalde Aad Meijer de eerste plaats bij de lichtgewichten. Het meest opvallende bij deze beker- kampioenschappen van Noord-Holland was, dat Bert in den Berken (Ken-Am- Ju) geen kampioen werd bij de zwaarge wichten. Hij verloor weliswaar door middel van een chui (straf van 5 pun ten), maar iemand met zijn staat van dienst behoort toch zonder problemen de titel in de wacht te slepen. Dat begreep Jan Bosman (Amsterdam) beter; hij werd eerste, na onder andere Robert v.d. Geest (Ken-Am-Ju) met twee prachtige schouderworpen te hebben uitgescha keld. Henk Harm (Nauwelaerts) was in de klasse tot en met 71 kg onbetwist de beste. Hij versloeg onder andere P. van Wanrooij (Amsterdam), die eerder Dik Fennema (Ken-Am-Ju) had geëlimi neerd. In de finale won hij van de geroutineerde H. Spekkers (Amsterdam). Ton van Kordelaar (Ken-Am-Ju) had het zwaar tegen Gerard van Diepen (Alkmaar), maar hij won uiteindeHjk met een yugo (5 punten), hij rekende verder af met clubgenoot Paul Vaumont en behaalde aldus de titel bij de half- zwaargewichten. Theo Verkooijen (Plenckers) trad op de voorgrond, door enkele mooie schou derworpen te laten zien. In de finale van delichtgewichten stond hij tegeno ver doordouwer Lex Schollenaar. (Ken- Am-Ju). Bij de superlichtgewichten ver loor Ton Dirksen (Pauel) alleen van de razendsnelle Peter Haquebard (Amster dam) en werd zeer verdrienstelijk twee de. John Matthijssen (Ken-Am-Ju) evenaarde dit resultaat in de klasse tot 78 kg. Bij de junioren werd van de Haarlem mers alleen Aad Meijer (Ken-Am-Ju) eerste. In de finale van de superlichtge- wiohten stond Meijer voor de tweede keer tegenover Kaiijum Sheik Joesoef (Pauel), daar beiden een gelijk aantal punten hadden behaald. Het werd een zeec spannende en vermoeiende strijd, die zo gelijk opging, dat ook de scheids rechters er niet helemaal uitkwamen. Zij wezen uiteindelijk Meijer als win naar aan. In januari, tijdens de warming-up te gen NEC scheurde een spier in het rechterbovenbeen. Op dat moment knap- te er iets bij Toonstra. „Ik ben toch doorgegaan. Ik denk: je moet je waar maken. Het is je eerste seizoen. Dat is fout geweest. Ik had beter eerst goed kunnen uitkuren. Nu heb ik een paar maanden op halve kracht maar wat meegelopen” Een tweede bezoek aan dr. Strikwerda resulteerde in het toedienen van de reddende spuit. Toonstra: „Er had zich bindweefsel gevormd. De gescheurde spier was stijf. Er werd al gepraat over opereren. Strikwerda zei: „ik probeer het nog een keer met een injectie. Of die geholpen heeft, weet ik niet. Feit is dat ik nergens meer last van heb” A Van 18 t.m. 21 november wordt in hotel P. Tuin te Uitgeest de finale om het Nederlands blij artkampioenschap driebanden-grootbllj art derde klasse gehouden. Een van de acht finalisten is M. Nooteboom uit Heemskerk, lid van BV Excelsior. Hij stapt de eindstrijd binnen met het hoogste moyenne (0.496) van alle deelnemers. Junioren dames: Carla Buis (Koog Zaandijk), Tanja Hille (BEP), Suze Koers (Aurora), Willanne Onderwater (ZKV), Joke Smit (Koog Zaandijk). He ren: Martin Hartog (Koog Zaandijk), Leendert Saarloos (ZKV), Philip Jan Sanders (BEP), Erik Terpstra (BEP) en Rob Wiepjes (ZKV). De leiding is in handen van de Belgische heren Deelen en Vanhoutven. B

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 27