Ton van Duinhoven subliem Donkey Shot Reggae Bestelbon A „Niet bereikbaar” u RECEPTIE OP ZATERDAG 13 NOVEMBER in in 120 pagina’s, 147 kleurenfoto’s. Onderzoek naar huisvesting van alleenstaanden Installatie Sportraad Hokkenshows ,Ons Genoegen’ Natuurzuivere Ai pepermunt IA 1 WMJ Wandelrally met feest voor SHOWBUS BIBLIOTHEEK IN BEVERWIJK Kort IJmondnieuws padvinders IM 9 IJMOND 19 7 6 3 NOVEMBER WOENSDAG I 40 jaar na het verschijnen van de beroemde King Atlas, brengt King nu een boek dat u met meer kennis van de natuur wil laten genieten. Zend mij binnen 3 weken het King Natuurboek a f 12,95. s Bladert u even mee: Alle bomen in het bos. Een wandeling in het waterland, met zijn knotwilgen en rietpluimen. De boeiende flora en fauna van duinen en Waddengebied. De natuur vlakbij, dus wat in en om het huis groeit en bloeit. De grote en kleine waterbewoners. Zoveel om kennis mee te maken - op vele kleurrijke pagina’s. (Van onze sportredactie) BEVERWIJK De Beverwijkse gymnastiekvereniging Sport Staalt Spieren (SSS) bestaat op 16 november vijftig jaar. Vanaf 6 november wor den daarom enkele evenementen georganiseerd, met als hoogtepunt een receptie op zaterdag 13 november van 15.00 tot 17.00 uur in café Sport in Beverwijk. Daarnaast heeft de vereniging de organisatie toegewezen ge kregen van de Noordhollandse toestelkampioenschappen op zondag 14 november in de sporthal in Beverwijk. Ter gelegenheid van het jubileum heeft SSS ook de optie op de nationale turnkampioenschappen voor jon gens tot 16 jaar, die op 2 februari 1977 worden gehouden. II VELSEN. Na ongeveer drie weken succesvol het Amsterdamse Nieuwe de la Mar-theater te heb ben bespeeld, zijn Ton van Duin hoven en Ina van Faassen met de vrije produktie van Simon Gray’s komedie „Niet bereikbaar” thans begonnen aan een tournee door Ne derland. Reeds dinsdagavond was hiervoor de Velsense Stadsschouw burg aan de beurt, zowaar nog eer der als die in Haarlem. Het ensem ble werd hier opgewacht door een vrijwel uitverkochte zaal. Hoe krijgt u het prachtige en leer zame King Natuurboek in uw bezit? Eenvoudig genoeg: door betaling van f 12,95 - u kunt daarvoor een betaal cheque of giro-overschrijving ebruiken - plus precies zeven King- opjes, die u ons via onderstaande bestelbon opstuurt. Het sparen van de King-kopjes is gemakkelijk (op elke rol staat er een). Knip de King-kopjes I ■vl F ft i I I 7 i r JAN VAN DAM. ft er ziet A reggae is vrijdagavond (ADVERTENTIE) Met Kinff de o natuur in I HD N aam: Adres: Plaats: (in blokletters r thcek aan de Kerkstraat In de bus is een tentooonstelling inge richt van de materialen die het Centrum ter beschikking stelt, zoals brochures en periodieken. Een ieder die zich betrok ken voelt bij het bibliotheek- en docu mentatiewerk, bijvoorbeeld in schoolver band, zal er iets van zijn gading kunnen vinden. een vrij progressief besluit van het be stuur van de Beverwijkse gymnastiek- De Sportraad bestaat uit de volgende leden. Achter hun namen een aandui ding van hun actieve interesse. J. S. Duyn, voetbal. J. J. M. ten Hagen, tennis en badminton; T. Hof, zwemmen, zeilen en kanoën; B. H. C. Kriek, algemene en bestuurlijke interesse; R. Strijker, korf bal; J. A. A. Wessels, badminton. G. F. Zandstra, turnen en ontspanningssport. Als deskundigen maken de huisarts R. Kloek en de leraar lichamelijke opvoe ding C. van der Welle deel uit van de Sportraad, waarin namens de gemeente raad vertegenwoordigd zijn wethouder mevrouw J. H. Vervelde-Wagenaar en de raadsleden J. Dijkstra, ir. J. P. Kroon en H. Pelgrim. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De showbus van het Nederlands Bibliotheek en Lektuur Cen trum gaat gedurende bijna drie maan den een tocht door Nederland maken en daarbij langs vele bibliotheken reizen. Op woensdag 10 november staat de bus van 9 tot 5 uur bij de Centrale Biblio- s.v.p.) Deze bestelbon, voorzien van 7 King- kopjes, in een gesloten als brief gefrankeerde envelop samen met ingevulde cheque of Postgiro-over schrijving, opsturen aan: Kingfabrieken Tonnema B.V., Postbus 201Sneek. SSS groeide in vijftig jaar op tot een bloeiende vereniging mond, terwijl er ook voortdurend sprake is van verrassende originele situaties. Regisseur-producer Karl Guttmann wist hier een opmerkelijke voorspelling uit te distilleren, waarbij hij het geluk had te kunnen beschikken over een acteur als Ton van Duinhoven. Deze heeft de hoofdrol vertolkt op een fijnzinnige ma nier en met veel intellect, waardoor deze figuur laconiek, cynisch en relativerend tot leven kwam. Indrukwekkende scènes a deux waren hiervan het ge volg, zoals met Ton Kuyl, maar vooral met Ina van Fa assen in het derdë bedrijf, waar het échec van hun huwelijk tot uitdrukking wordt gebracht. MAAR OOK DE rest van dit ensemble mocht worden gezien, zij het dan ook dat Peter Römer, Hans Veerman en Carol van Herwijnen met kleinere rol len genoegen moesten nemen en Linda van Dijk vrijwel kon volstaan met het showen van haar fraaie lichamelijke pro porties. Dit alles in een knap en fleurig decor van Chiel de Mey, die hiervoor niet wenste te volstaan met de traditio nele en foeilelijk geschilderde boeken kasten, maar in plaats daarvan de hier voor, bestemde ruinte met enige honder den „echte” boeken had opgevuld. HEEMSKERK. Dinsdag 9 novem ber om 8.15 uur zal de Sportraad offi- ceel worden geïnstalleerd in het raad huis. Aansluitend wordt een vergadering gehouden tijdens welke onder meer de voorzitter, de secretaris en een plaats vervangend secretaris worden aangewe zen. 77 -W -x. BEVERWIJK. Eind oktober is een zogenoemde stuurgroep gevormd, die een onderzoek gaat plegen naar de huisves ting van alleenstaande en tweeper soons huishoudens in Beverwijk. Voorzit ter van de stuurgroep is wethouder A. Hoogeboom. Voorts hebben zitting verte genwoordigers van de drie Beverwijkse woningbouwcorporaties, de Peregrinus Stichting, de Federatieve Vrouwenraad, de vakcentrales FNV en CNV. het Ont moetingscentrum Alpha en een ambte naar van het sociografisch bureau Be- verwijk-Heemskerk. Ook in Heemskerk en Velsen zijn of worden dergelijke stuurgroepen opgerich't. BEVERWIJK - Op vier achtereenvol gende zondagen in november houdt de postduivenvereniging „Ons Genoegen” weer haar traditionele hokkenshows. De eerste show gaat 7 november als van ouds in café Sport aan de Alkmaarse- weg van start. A.an dé shows wordt meegewerkt door een zestigtal duivenliefhebbers, aangeslo ten bij „Ons genoegen”, „De Reisduif” of bij verenigingen uit Velsen-Noord. IJ- muiden, Heemskerk, Castricum en Uit geest. Per show kunnen maximaal twee duiven van een eigenaar worden inge zonden. Zondag zijn de jonge duivinnen aan de beurt. Zij worden gekeurd door keur meester Visser uit Amsterdam. De dui venshow is tussen 11 en 12.30 uur gratis te bezichtigen. De start van de vereniging is niet bepaald groots te noemen. Met zeven leden werd de club in 1926 opgericht door de heren C. van der Wijst en Chr. van,Eerden en kapelaan Schretlen van de parochie van Onze Lieve Vrouw van Goede Raad. Nog geen jaar later maakte de rooms-kathofieke vereniging een op merkelijke groei door, want het leden aantal steeg snel tot vijftig. Dit kwam voornamelijk omdat ook jonge leden in de gelegenheid werden gesteld zich aan te melden. Ieder lid van de vereniging kreeg les van de heer Van Rijn. Deze leider ge noot een grote bekendheid op turnge- bied, want hij bleef maar liefst dertig jaar aan SSS verbonden. Wanneer hel bestuur financieel krap zat kreeg de heer Van Rijn niet uitbetaald. Toen hel bestuur eenmaal wat beter in de centen zat is de inzet van de heer Van Rijn wel financieel beloond. Bij het eerste lustrum, in 1934, be stond SSS al uit zo’n 300 leden. Dat werden er nog meer toen dames zich als lid van SSS konden opgeven, in die tijd vereniging. De vooruitstrevendheid ging echter nog niet zo ver dat de dames en de heren gezamenlijk de sport beoefen den. Nee de dames gymden op afzon derlijke tijden, meestal met nieuwsgieri ge blikken gadegeslagen door kleine jon gens. Hierin kwam verandering toen de Bisschop besloot om de dames in een zelfstandige vereniging met een eigen bestuur te laten turnen. Dit besluit werd even na de oorlog weer ingetrokken, waarna de dames en meisjes zich weer bij SSS lieten inschrijven. Tijdens een wedstrijd in die tijd baar de de vereniging veel opzien toen de dames met blote benen en ballonbroek- jes verschenen. SSS behaalde een prach tige eerste prijs, maar de vereniging werd gediskwalificeerd omdat de kle- dingvereisten niet in acht waren geno men. De uitvoeringen van SSS waren voor ieder lid een evenement van de eerste orde. Het wasdan ook voor de vereniging een van de weinige mogelijk heden om naar buiten te treden. Vele jaren werden er uitvoeringen gegeven in het Kennemer-theater. Bekend zijn vooral de Bonnema-revue’s, die werden opgevoerd tijdens het 25-jarig en 40- jarig bestaan. In de halve eeuw dat SSS nu bestaat hebben twee leden duidelijk een stempel op de vereniging gedrukt. Naast de heer Van Rijn heeft ook de heer Hinkes een belangrijk aandeel gehad in het wel en wee van de vereniging. Vanaf de oprich ting tot 1966, dus veertig jaar lang, heeft hij de voorzittershamer gehanteerd. Na dat eerst de heer Kruisman enkele jaren als voorzitter fungeerde, nam C. C. Ey- man de leiding van de vereniging over. Het zit het bestuur van de 550 leden tellende vereniging dwars dat er op het hoogste niveau op tumgebied nog zoveel verdeeldheid bestaat. Op dit moment zijn er vijf turnbonden, met als belang rijkste de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Bond (KNGB) en de Neder landse Katholieke Gymnastiek Bond (NKGB). Voormalig secretaris Lubbers van SSS heeft vijf jaar geleden eens een enquête gehouden onder 125 verenigin- Het huidige bestuur van SSS: zittend v.l.n.r. mej. Deny Lubbers, C. Eyman (voor zitter), J. Voogd; mevr. C. Rijk, H. Pontman; staand v.l.n.r. mevr. Van Egmond, de heer Van Egmond, mevr. W. Spanjaard, P. van Son en C. J. Ruyter. ring. Daarom zie ik weinig toekomst meer voor de gymnastiekverenigingen”. Jas gestolen. - Een 18-jarig meisje uit Wijk aan Zee is bij cafébezoek in Be verwijk haar lange leren jas met een waarde van 400 kwijt geraakt. Auto teruggevonden - Op de De Rui- terkade achter het Amsterdamse cen traal station is gisteren de Hanomag transportbus van de Tapijtcentrale uit Beverwijk teruggevonden. In beslag genomen - De Heemskerkse politie heeft gisteren de twee luchtdruk pistolen in gebruik genomen waarmee drie jongens op de Mozartstraat opver- keersborden aan het schieten waren. Prinsenbal. De carnavalssfeer gaat zich op zaterdag 13 november bij de voetbalvereniging Velsen doen geldenin het Soli-centrum op de grens van Drie huis en Santpoort wordt dan het traditi onele Prinsenbal gehouden. Bridgecursus. Ten behoeve van de leden der afdeling Santpoort van de Nederlandse Vereniging van Huisvrou wen gaat donderdag 4 november een bridgecursus voor beginners van start. De leiding is in handen van de heer J. Eshuis te Heemstede. De cursus bestaat uit twaalf lessen- Controle. De Beverwijkse politie hield dinsdagavond van 18.30 tot 22.30 uur snelheidscontroles op de Alkmaar.se- weg en de Laan der Nederlanden. Het resultaat was 29 processen-verbaal. Kienen. Vrijdagavond 5 november is er in het buurtcentrum De Lichtboei in de Maasstraat te Heemskerk kienen voor volwassenen. Men begint om 20 uur. In ieder geval maakt SSS zich op voor een groots jubileumfeest, dat is gefinan cierd door de eigen leden door middel van allerlei acties, waarvan het pro gramma er in grote lijnen als volgt uit ziet: Op zaterdag 6 november wordt voor alle leden tot 16 jaar in de Grens post aan de Van Riemsdijklaan films gedraaid. Van tien tot twaalf kunnen de kleuters daar genieten van een gooche laar. Op vrijdag 12 november wordt er om zeven uur een heilige mis opgedra gen in de Goede Raad Kerk aan de Arendsweg. De receptie is vastgesteld op zaterdag 13 november van drie tot vijf uur in cafe Sport. In de avonduren volgt er een groot feest bij Jan de Boer in de Voor straat in Wijk aan Zee. De volgende dag zijn dan de Noordhollandse toestelkam pioenschappen in de sporthal in Bever wijk. Het bestuur van SSS wil op deze dag ook een groot luchtkussen in de sporthal neerleggen om de kinderen te laten spelen. Na afloop van de wedstrij den volgen er volleybalwedstrijden tus sen bestuursleden van diverse verenigin gen. gen. De belangrijkste vraag was of de clubs er mee in zouden stemmen als de twee grote bonden een fusie aan zouden gaan. Bijna 90 pet. van alle ondervraag de verenigingen was het hier mee eens. Toen SSS deze cijfers aan de NKGB liet zien, was het eenvoudige commentaar dat de cijfers van de bond een andere uitkomst te zien gaven, hoewel niemand ooit deze cijfers onder ogen heeft gehad. Een markant detail hierbij is dat er enkele maanden geleden een commissie in het leven is geroepen om na te gaan of een fusie tussen de bonden mogelijk is. Voorzitter Eyman ziet de toekomst van de gymnastiekverenigingen enigszins met zorg tegemoet, hoewel SSS op dit moment een vrij constant ledenaantal heeft, „Over tien jaar is er geen enkele gymnastiekvereniging meer over”, aldus de heer Eyman. „Dat baseer ik vooral op de toenemende populariteit van de actie sportreal. Niet dat ik er tegen ben dat mensen zich gaan bewegen, maar de actie is wel zo professioneel opgesteld, met vakkrachten en zo, dat wij daar als gewone amateurs niet veel tegenover kunnen stellen. Mede omdat de organi satoren van sportreal kunnen rekenen op geweldig grote subsidies van de rege- Het bedrag van f 12,95 betaal ik: 2] per bijgesloten ingevulde en ondertekende Postgiro-overschrijving, t.n.v. Tonnema B.V., Sneek, nr. 816115. per bijgesloten ingevulde en ondertekende Groene Betaalcheque of Eurocheque. Hokje dat van toepassing is zwart maken. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Kantanky-stam van Die Wijcker Duinjaghersgroep organiseert zaterdag 6 november een wandelrally voor de welpen en kabou ters van alle Beverwijkse padvinders- gróepen. Er wordt een aantrekkelijke route uitgezet met verschillende moeilij ke en minder moeilijke opdrachten. Na deze wandeling arriveren de deelnemers, in het padvindersduin en daar wordt een mini-kermis gehouden tot qpgeveer vijf uur. Daarna gaan de jongens naar „De Opgang” waar een broodmaaltijd klaar staat. Daarna wordt er voor hen nog een gezellige avond georganiseerd met onder meer de bekendmaking van de uitslag en de uitreiking van de fraaie wisseltro fee. Om negen uur is het feest afgelo pen. De rally start om 13 uur in de Dennenstraaj. HET IS EEN perfecte blijspelverto- ning geworden, welke uitkomst niet al» leen aan de auteur, maar ook aan Ton van Duinhoven is te danken, Simon Gray zorgde namelijk voor een razend knap geschreven manuscript in Enge land uitgeroepen tot „Best Play of the Year ’75” waarin de hoofdrol door Ton van Duinhoven waarlijk subliem werd vertolkt. Zoals trouwens na de première in dit blad reeds kon worden vastgesteld. DIT BLIJSPEL legt de acteurs steeds een waarlijk briljante dialoog in de De Hollands reggae is vrijdagavond alom aanwezig in het jongerencentrum Donkey Shot als daar om half tien de Haarlemse formatie Cake optreedt. De vier muzikanten, Rob ten Bokoum, Julia Richardson, Gregory Elia sen Rob van Donselaar, formeerden Cake eenhalf jaar geleden. Eigenlijk was dat som toeval. De jongens zijn vrienden van elkaar en gingen samen in een sessie spelen. Toen bleek dat dit enorm aan sloeg vormden de jongens eenba nd.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9