Martin Lursen-portre t Sqeexe Zangersauond AMSTERDAM PORGY AND BESS Joegoslavische h&nst MUZIEK UIT. THEATER DIVERSEN r I wijzen I 1 Kg Muziek en toneel Bioscopen i I 17 DONDERDAG 4 NOVEMBER 19 7 6 ^25 De Marinierskapel geeft volgende week dinsdag in Haarlem de jaarlijkse uitvoering. .The Sol Porgy and Bess. de achter glas geschilderd en omdat elke religieuze plattelander in Joego-Sl'avië wel zo’n ikoon in huis had lieten sommigen van hen zich door de schilderwijze inspireren bij het uitbeelden van dagelijkse gebeurtenissen. 5>’ C Co. Instuif. De maandelijkse Literaire instuif in de bovenruimte van gebouw De Ark. Nieuw Heiligland in Haarlem, heeft komende maandag (20 uur) een drietal schrijvers te gast. Dat zijn Annie Janssen, Cornells van Hoore en Jan Nieuwenhuis die uit eigen werk zullen voorlezen. Ze hebben alledrie reeds eerder gepubliceerd in het tweemaandelijkse tijdschrift Zomaar wat verhalen en gedichten, het „huisorgaan” van de instuif. Op deze avond zal het nieuwe november nummer verkrijgbaar zijn. Informatie over dit tijdschrift en over medewerking aan de instuiven wordt gegeven door Yvonne Koldewijn, Engelandlaan 802 in Haarlem- Schalkwijk (tel. 023-339689). Naïeven. Van museale zijde blijkt nog steeds veel interesse te bestaan voor het fenomeen van de Joegoslavische volkskunst, ooit door zich „naieve kunstenaars” noemende boeren gemaakt, thans vervaardigd door rijkgeworden grootgrondbezitters. Een overzicht van de naieve kunst zoals die zich in Joego slavië van 1930 tot heden heeft ontwikkeld, wordt vanaf komende zaterdag tot en met 1 januari 1977 geboden door het Frans Halsmuseum in Haarlem. De expositie kwam tot stand in samenwerking tussen mevr. M. Hogendonk vah het Haarlemse museum en het Museum voor primitieve kunst in Zagreb. Het ontstaan'van de naieve kunst, dat in nauwe relatie stond tot de ikoonkunst, wordt aan de hand van fotopanelen getoond. D» ikomen in Oost- Europa werden vroeger in veel ^gevallen Stedelijk Museum (Paulus Potterstr.): T.e.m. 7 nov. Bart van der Leek, overzichtstentoonstel ling en tekeningen van Robert Morris, te.m. 28 nov. tekeningen van Wessel Couzijn. t.e.m. 12 december foto’s van Edward Weston. Geo pend dagelijks 9.30 17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. Eveneens ter herinnering dient de vermelding van het jubileumconcert dat het Kennemer Vrouwenkoor vanavond geeft in de Gereformeerde Kerk aan de Frans Netscherlaan 2 in Santpoort. Olga Gngena leidt het koor - dat. dit jaar veertig jaar bestaat - in werken van onder meer Hasse, Strategier eb Kodaly Muzikale medewerking verleent het Heemsteeds Kamerorkest onder leiding van Iman Soeteman. De nieuwe Slof. In de reeks klassieke concerten in Concertzaal De nieuwe Slof aan de Kerkstraat in Beverwijk speelt volgende week woensdag het Noordhollands Philharmoniisch Orkest in samenwerking met de Stedelijke Muziekschool in Beverwijk, het Beverwijks Katholiek Gemengd Koor en het blazersensemble Panta Rhei. Aanvang 20.15 uur. Dpining. Another Roadside Attraction Ijeet een nieuwe formatie die zich toelegt op het spelen van akoestische nummers, voornamelijk van The Band, Bob Dylan en Gene Pitney en daarnaast ook instrumentale Schotse en Ierse dansmuziek maakt. De groep The Roaring Seven Jazz Band (hier met zangeres Marianne Nauta) zal als huis orkest van de Haarlemse Jazz Club op de „openhuisavond” in de Zanderzaal met vrolijke oude stijl aanwezig zijn. Er zullen in het Frans Halsmuseum ongeveer 90 schilderijen en ook sculpturen aanwezig zijn van in totaal 12 kunstenaars. Een deel van hen behoorde tot de meest authentieke groep van naieve kunstenaars, de Zemlja- beweging. Deze had behalve artistieke drijfveren ook bepaalde links-politieke idealen. Dat kwam mede tot uitdrukking in de onderwerpkeuze waarvan de strijd van de arbeiders in de vooroorlogse periode wel de belangrijkste was. De Zemlja-beweging werd nog voor ’40-’45 verboden en kwam daarna niet meer terug. Daarmee verwaterde ook het politieke karakter van de primitieven hetgeen thans uitmondt in zeer commerciële opvattingen. Naieve kunst van zestien Joegoslavische schilders is tot 21 november te zien in ’galerie Het Munstcentrum in Den Haag en het Westfries museum in Hoorn toont tot 29 november naieve kunst uit Montenegro. Schilderijen en houtplastieken van dertien volkskunstenaars uit een Joegoslavische deelstaat. Getoond worden zeventig werken van nog levende zondagsschilders Todor, Luka, Ilija Janko B. en Djordjija Vuckovie, Marko Denda, Marjana Marie, Dragoljub Scekic en Vukota Mijuskovic en de beeldhouwers Radovan Djurickovic, Zunjic Kosta, Cedomir Kovacevic en Theater Tingel Tangel (N.Z. Voorburgwal 282, tel. 64695): Dagelijks (beh. ’s maandags) 20.36 uur: Cabaret Natascha Emanuels: „Een vrouw is ook een mens”. Rijksmuseum (Stadhouderskade): Tot 5 dec. dagelijks „Tot Lering en Vermaak” een ten toonstelling over betekenissen van Hollandse genreschilderijen uit de 17e eeuw. Geopend dagelijks 10-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. r Bozidar Martinovic. De tentoonstelling is samengesteld door het centrum van kunst en cultuur van de republiek Montenegro en kwam tot stand in het kader van het cultureel verdrag tussen Joegoslavië en Nederland met medewerking van het ministerie van CRM en de Joegoslavische ambassade in Den Haag. Film. Zero, aan de Bakenessergracht 8 in Haarlem, vertoont vanavond een film, getiteld Sunseed, die een indruk geeft van een ontdekkingsreis door het oosten en de Verenigde Staten. Met „Sunseed” wordt de dageraad van een nieuw bewustzijn, een nieuwe visie op vragen van waarheid en leven gegevet), zoals die geïnspireerd is door eeuwenoude Oosterse filosofieën. Oude kunst. Galerie Victor Visser uit Mijnsheerenland heeft voor de periode van zaterdag 6 tot en met 21 november haar intrek genomen in kasteel Keukenhof te Lisse waar een expositie van oude en moderne kunst wordt gehouden. Trekpleister is een groot landschap, vervaardigd door koningin Wilhelmina, dat evenals nog honderd andere doeken aangekocht kan worden. Victor Visser, die enige bekendheid geniet als co-auteur van een antiekcursus, exposeert in de Keukenhof onder meer werken uit de 17e eeuw (Palamedes, C. P. Verbruggen, Willaerts), uit de Romantiek en Haagse School en van recentere aard (Filarsky. Wiegman, Leo Gestel en Germ de Jong). De tentoonstelling is elke dag geopend van 10.30-17.00 uur. Noci dhóllands Philharmonisch Orkest verzorgt de begeleiding, terwijl Willem Wiesehahn de algehele leiding heeft. Het concert begint om 20 uur. Zangersavond. Koren uit Heemstede, IJmuiden, Hillegom, Vijfhuizen en Haarlem nemen volgende week dinsdag deel aan een zangersavond in de Verlosserkerk aan de Generaal Spoorlaan in Haarlem. Het betreft een jubileumuitvoering in verband met het feit dat de Aalsmeerse afdeling van de Koninklijke Christelijke Bond van Zang- en Oratorium verenigingen 25 jaar bestaat. Aanvang 20 uur. Dat de koorzang in onze omgeving floreert mag blijken uit het feit dat alleen al bij deze afdeling van een christelijke bond zo’n 38 koren zijn ondergebracht. Het bestuur van de afdeling, beijvert zich om de belangen van die koren in de ruimste zin te behartigen. In dat kader past ook het verzorgen van de zangersavonden. Squeeze. In de gezellige sfeer van Tioli’s Jeugdcafé (Laan van Angers 5) wordt zo nu en dan een bij voorkeur Haarlemse amateurband de mogelijkheid Concertgebouw (Van Baerlestr., tel. 718345): Donderdag 4 nov. kl. zaal 20.15 uur: Syntagma Musicum oJ.v. Kees Otten. Muziek uit Mid deleeuwen en Renaissance, vrijdag 5 nov. gr. zaal 20.15 uur: Het Concertgebouworkest o.l.v. Colin Davis m.m.v Mirjam Fried, viool. Wer ken van Beethoven, e.a kl. zaal 20.15 uur: Maison Descartes Pierre-Laurent Aimard, piano Werken van Boulez, Debussy e.a. Zat 6 nov. gr. zaal 15 uur: Matinee op de vrije zaterdag. Radio Filharmonisch Orkest o.l.v Hans Vonk, m.m.v Maurits Bosman, viool. Werken van Berg en Schubert, gr. zaal 20.15 uur: Nederlands Theater Centrum Het Con certgebouworkest o.l.v. Colin Davisl m.m.v. Mirjam Fried, viool, kl. zaal 20 uur. Stichting Goois Barok Orkest. Liefdadigheidsconcert t.b.v. „De witte bedjes”, oJ.v. Aart W. Tim mers, m.m.v. Erica Waardenburg, harp, Dieks Visser, fluit, Rudolf Koelman, viool, m.m.v. Barokdansgroep Concert van de Weetering. Werken van Handel e.a. Zondag 7 nov. Spie gelzaal, 11-13 uur: „Für Elise". kl zaal 10.30 en 11.00 uur: „Muziek op zondag”. Ruud van der Meer, bariton, Rudolf Jansen, piano. Residen tie Strijkkwartet. Werken van Purcell e.a. kl. zaal 20.15 uur: Bruno Laplante, bariton, Jani ne Lachance, piano. Werken van Gounod, Duparc e.a. Dinsdag 9 november, gr. zaal 20.15 uur: Amsterdams Philharmonisch Orkest oJ.v. Serge Baudo, m.m.v. Ulf Hoelscher, viool. Werken van Bizet e.a. kl. zaal 20.15 uur: John Shirley Quirk, bariton, Irwin Gage, pia no. Werken van Purcell e.a. Woensdag 10 nov. gr. zaal 12.30 uur: Gratis Lunchconcert. Amsterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Serge Baudo. Nelleke Burg en Robert Long. ceases to count”, een (Nederlandstalige) voorstelling die gebaseerd is op een krantenbericht. Daarin wordt vermeld hoe een verlamde man, die niet kon spreken, 27 uur lang met zijn rolstoel in een drukgebrui'kte lift zat opgesloten. De spelers beelden vooral uit wat' er al die uren in het slachtoffer omging. Mannen als ballerina. The Original Gloxinia Trockadero Ballet Company is de naam van een uitzonderlijke balletgroep uit New York. De groep, onder leiding van Ekathrina Sobechanskaya, bestaat uit zestien mannen in tutu’s en balletjaponnen die in een perfecte show een schitterende, parodiërende dansvoorstelling geven. Op 10 november in de Toneelschuur. Mister X. The Gay Sweatshop uit Londen treedt via het Mickery-eircu.it vrijdagavond op in de Toneelschuur met „Mister X”, een zeer vitale opvoering van een stuk over homosexualiteit. Daarin is ook sprake van een grote dosis zelfkritiek en ook discriminatie van homofielen onderling blijft niet onaangeroerd. Een knappe en onderhoudende voorstellng van ruim een uur. Dubbelportret. Even herinneren: Nog tot en met komende zondag speelt Centrum zijn dubbelportret over de jaren tachtig van de vorige eeuw. Om en om per avond Van de Koele meren des doods en De lamp hangt scheef. Ook in de Toneelschuur. Sara Heyblom. De actrice Sara Heyblom komt woensdag voor een optreden in het lunchtheater van de Toneelschuur naar Haarlem. Zij vertelt dan herinneringen uit haar rijke toneelcarrière. Aanvang 12.30 uur voor de speciale prijs van een rijksdaalder. CJP-ers half geld. Georgiërs. De vermaarde dansers uit Georgië (Rusland) komen op 11 november in het Haarlemse Concertgebouw hun spectaculaire dansen uitvoeren. In het programma staan onder meer zwaardgevechten en kozakkendansen vermeld. Russische folklore waarbij ook wordt gezongen. De Appel met Fassbinder. Met Fassbinder’s stuk „Preparadise Sorry Now” heeft toneelgroep De Appel voor beklemmend toneel gezorgd. Het stuk van de Duitser gaat over mensen die leven in de ban van hun fascistisch denken. Daarvoor staat een Engels echtpaar model dat een aantal kindermoorden op zijn geweten heeft en die ter aanmoediging dient voor de meest opvallende leerling van de academie voor kleinkunst. 9 Blauwe maandag. Rients Gratama treedt op 5 november in de Stadsschouwburg op met zijn show „Blauwe maandag”. Acht jonge cabaretiers werken erin mee. De voorstelling houdt het midden tussen show en cabaret en GratSma houdt er ook enkele conferences in. Er is ook een musical (van Friso Wiegersmaj in het programma opgenomen, die daarvoor speciaal werd geschreven. Salt Lake Mime. Vanavond in de Toneelschuur is er nog een voorstelling van The Great Salt Lake Mime Troupe. Een programma vol muziek, clownerie en dans; een gekke combinatie van vaudeville en traditionele mime. geboden om op te treden. Vrijdagavond is het de beurt aan Squeeze, dat naar alle waarschijnlijkheid voor de laatste maal in de volgende bezetting aantreedt: Haroïd de Jong (bas, zang), Marcel Krub (drums), Jan Karsten (sologitaar) en Danny Kerstbergen (ritmegitaar). Naast werk van Santana en de Stones wordt ook eigen materiaal gebracht. Aanvang 21.00 uur. Muzikale show. Volgende week dinsdag geeft de Marinierskapel der Koninklijke Marine haar traditionele najaarsconcert in het Haarlemse Concertgebouw. De baten van deze avond komen ten goede aan de stichting Marine Sanatorium Fonds. Voor de pauze brengt de kapel een licht-klassiek concert, na de pauze werkt ze mee aan een muzikale show waarin ook verschillende ensembles! gefoijneerd uit de kapel, zullen optreden. Dat zijn onder meer een combbo, een strijkje, het dansorkest en een dixielandorkest. Bovendien zal als speciale gast deze avond de bekende Roterciamse zanger Lee Towers voor het voetlicht treden. 9 Operaconcert. De jaarlijkse uitvoering van Haarlems Operakoor „Bep Ogterop” onder leiding van de gelijknamige zangpedagoge, belooft vrijdagavond een groots geheel te worden. Er is - een programma samengesteld dat hoogtepunten uit de Franse, Italiaanse en Duitse operaliteratuur bevat. Geopend wordt met gedeelten uit La Juive van Halévy, vervolgens fragmenten van Donizetti, Giordano en Mascagni, terwijl na de pauze het programma wordt voortgezet met een gedeelte uit Die Verkaufte Braut van Smetena en twee operafragmenten uit Verdi-opera’s (respectievelijk Luisa Miller en Un Ballo in Maschera). Solisten zijn Ida Bertelsmann, sopraan; Peter Melis, tenor én Martin Bresser, bas. De twee concertvleugels worden bespeeld door Johan Kat en Rudy de Heus en Anton van Dalen zorgt voor de orgelpartij. Het programma wordt van een inleidend praatje voorzien door Jos van Vliet. 9 Teyler. De maandelijkse concertmiddag in de aula van Teyler’s museum aan het Spaarne in Haarlem staat komende zondag in het teken van de muziek van Martin J. Lürsen. Deze componist die van 1893 tot 1952 leefde, wordt gezien als de pionier van de 31- toons muziek. Van zijn hand worden tien composities gespeeld. Een gedeelte daarvan werd voor het eerst uitgevoerd in november 1945. Dus 31 jaar geleden, hetgeen de reden van de keuze motiveert. Voorts bevat het programma werken van Sweelinck en Böhm en improvisaties. Uitvoerenden zijn Wim Daim die het 31-toons orgel van prof. Anthony Fokker zal bespelen, Bouw Lemkes, viool en Jan Tegel, altviool, alsmede Henk Lambooy, cello. Het concert begint om 15 uur. 9 Kadens. Wij herinneren onze lezers nog eens aan de uitvoering die het Amsterdams Strijkkwartet vanavond In zaal Kadens in de Smedestraat in Haarlem geeft. Om 20.15 uur wordt begonnen met een programma van strijkkwartttten van Debussy, W. A. Mozart en Beethoven en het Divertimento van Crusell. Het Amsterdams Strijkkwartet krijgt deze avond medewerking van de bekende hoboïst Han de Vries, lid van het Danzi-kwintet en oud solo-hoboïst van het Nederlands Kamer Orkest. Bovenhondenshow. In Centrum 111 aan de Herenweg 111 in Heemstede komt zondagavond het Krisistheater met de Bovenhondenshow. Het gaat cm een mengeling van toneel, muziek en cabaret, waarbij de nadruk op de eerste kunstvorm ligt. Er worden verscheidene maatschappij situaties met enige kritiek in belicht. Aanvang 20.30 uur. 9 Gysbert Japix. In zaal De Linge treedt op 11 november Gerryt de Vries op met het programma „Humor uit het dagelijks l^ven in Friesland”. Friese muziek ook. door de Jantjes uit IJmuiden. Aan vang 20 uur. 9 Toneel in Hoofddörp. Zaterdagavond geeft de toneelvereniging „Hoofddorp” in Royal, Kruisweg 1049 in Hoofddorp, een opvoering van „Hoogheid, uw kameel staat voor”. Aanvang 20.15 uur. bestaat uit Emile den Tex, zang, gitaar (ex Tortilla, Panda en Electric Tear), Jaap van de Sluys, zang en basgitaar (Tortilla en Electric Tear), Kees Maat, zang, elektrische piano en accordeon (Fungus, Electric Tear) en John Schuursma (tal van groepen waar onder Supersister) op bazouki en gitaar. De groep speelt vrijdagavond vanaf 20.30 uur in jeugdsociëteit Deining (DAC) in de Ripperdastraat 13a in Haarlem. 9 Lynx. Jeugdcentrum TIOLI leent zaterdagavond zijn huisorkest Lynx uit aan de sociëteit De Sneeuwbal, een onderdeel van Centrum 111, Herenweg 111 in Heemstede. Lynx speelt puike symfonische funk-rock. Aanvang 21 uur. 9 Jazzclub. Ter gelegenheid van de pas vernieuwde Zanderzaal en de daarmee samenhangende start van het nieuwe seizoen houdt de Haarlemse Jazzclub, Gasthuisvest 37. in Haarlem, vrijdagavond open huis. De twee huisorkesten (Limehouse Jazzband en Roaring Seven Jazzband) zijn op volle sterkte van de partij en het geheel belooft allergezelligst te worden, zoals dat van de HJC verwacht kan worden. Najaarsconcert. Twee geestelijke werken van formaat staan op het programma van het najaarsconcert dat de Christelijke Oratorium vereniging IJmuiden vrijdagavond in de Ned. Hervormde Kerk aan de Kanaalstraat in IJmuiden zal uitvoeren. Dat is ter aanvang de Theresiënmesse van Joseph Haydn en na de pauze het Amsterdams Te Deum van Willem Wiesehahn. Ter besluit klinken dan nog de altrhapsodie var. Brahms, met als soliste Elise Galama alt en het Gloria van Puccini. Voorts wordt deze avond medewerking gegeven door de solisten Annette de la Bije, sopraan; Gerai-d Honig, tenor en Wout Oosterkamp, bas. Het daarvoor ook veroordeeld is. Een werkelijk gebeurde geschiedenis die door Fassbinder verder is uitgebouwd. Door zijn aanklacht en veroordeling van het fascisme niet- tot zijn eigen land te beperken, geeft de auteur dit thema een universeel karakter mee. Een knappe regie van Paul Vermeulen Windsant maakt de voorstelling tot een belevenis. Op 11, 12 en 13 november in de Toneelschuur. 9 Funhouse. Ook van 11 t.m. 13 november in de Toneelschuur: theatergroep Funhouse, onder leiding van Rob van Houten. Een clowneske show met veel muziek en beweging in bet programma Funhouse International Rob van Rejjn. Met zijn pantomimetheater komt Rob van Reijn op zondagmiddag 7 november (aanvang 14.30 uur) naar de Haarlemse Stadsschouwburg voor een kindervoorstelling. Dan worden gespeeld ..De wcndernaald” en „De nachtegaal”. Het eerste gaat over een naald die vanzelf naait, ook als de kleermaker in slaap valt. Het tweede is gebaseerd op een sprookje van Andersen over een nachtegaal die heel mooi kan zingen en over een gouden nachtegaal die alleen maar zingt als je hem opwindt. 9 Robert Long en Nelleke. „En dat is twee” heet de show van Robert Long en Nelleke Burg, die vorig jaar in première ging en nu van 9 t.m. 13 november in de Stadsschouwburg Haarlem te zien is. Robert Long deed met Nelleke Burg een goede keus. Zij vormde bij de première de grote verrassing van de voorstelling. Erkenning van haar talent: Kort geleden ontving zij de Jean-Louis Pissuisseprijs, 9 Porgy and Bess. Drie jaar geleden maakte een Amerikaans gezelschap een korte toernee door ons land met George Gershwin’s nergerópera Porgy and Bess”. De prachtige produktie reist ook nu weer rond en aanstaande zaterdag is er een opvoering van de opera in het Concertgebouw in Haarlem. Er is een complete bezetting van kleurlingen uit Amerika en Europa en de opvoering geschiedt in het 'karakteristieke decor van houten huisjes in Catfish Row. De voorstelling in Haarlem is een unieke gelegenheid om Porgy and Bess eens helemaal compleet te zien uitvoeren in oorspronkelijke vorm. De muziek van Gershwin is vol en wervelend en zijn compositie heeft onvergetelijke melodieën opgeleverd zoals het bekende „Summertime”, „I’ve got plenty o’nothing” en „It ain’t nessesarely zo”. Het verhaal van de opera is gebaseerd op een roman geschreven door het echtpaar Dubos Heyward. Plaats van handeling is Catfish Row, een pleintje in New Orleans, waar eenvoudige vissers en arbeiders huizen. Daar woont ook de kreupele bedelaar Porgy, die zich op de knieën in een karretje voortbeweegt. Er ontstaat een liefde tussen Porgy en Bess, die met haar agressieve minnaar Crown gebroken heeft. Later vecht Porgy met Crown om Bess en daarbij doodt hij de vechtlustige neger. Als Porgy is meegenomen door de politie om het lijk te identificeren, verdwijnt Bess met de dandy Sportin Life naar New York. Hij heeft haar verleid met cocaïne. Als Porgy terugkeert besluit hij Bess te gaan zoeken, waar zij ook mag zijn. De grote populaire doorbraak van de opera is destijds gekomen door de (sterk verkorte) filmversie, waarin Sidney Pottier en Dorothy Dandridge de titelrollen vertolkten. 9 Ton van Duinhoven. „Niet bereikbaar”, van Simon Gray komt zaterdag en zondag in de Stadsschouwburg. Het is een vrije produktie waarin Ton van Duinhoven belangrijkste rol speelt. Centraal staat de uitgever Simon Hench die zich opstelt achter een masker van hoffelijkheid en voorkomendheid en daardoor voor niemand werkelijk bereikbaar is. Van Duinhoven weet dat schild in zijn voortreffelijke spel merkbaar aan te brengen. Karl Guttmann heeft het‘stuk geregisseerd. Toneel uit Engeland. Een groep spelers van het Royal Court Theatre uit Londen maakt momenteel een toernee door ons land met de voorstelling „When did you last see my mother” van Christopher Hampton. Enkele jaren geleden is het stuk door Centrum gespeeld onder de titel „Wanneer heb jij mijn moeder voor het laatst gezien”. Het gaat over twee studenten die samen op een kamer wonen. Als een van beiden wegloopt ontstaat er een nauwelijks gewilde verhouding tussen de overgebleven vriend en de moeder van zijn ex-kamergenoot. Op die manier wil zij de slechte relatie met. haar eigen zoon compenseren. Tenslotte wordt zij tragisch gedood door een ongeluk met haar auto. Het stuk komt op 8 november in de Haarlemse Stadsschouwburg. Elise Hoomans. Vanavond is de actrice Elise Hoomans in de Haarlemse Schouwburg te zien in „Moeder ik ga trouwen”, een wat poëtisch blijspel van Colin Higgings. Zij speelt een 79-jarige dame die de wereld uiterst tolerant en speels beleeft. Zij wint .het hart van een 19-jarige jongen, die mét haar wil trouwen. Sigismundo. Gekoppeld aan een workshop spelen Mieke Visscher en William Ward zaterdagavond in de Toneelschuur het toneelspel .Sigismundo Stadsschouwburg (Leidseplein, tel. 242311): Donderdag 4 nov. 20.15 uur: Ned. Dans Thea ter: „Verklaerte Nacht”, „Arena”, „Sympho nic in D”. Vrijdag 5 nov. 20.15 uur: Publieks- theater: „Met gesloten deuren” van Sartre en „De Meiden” van Genet. Zat. 6 nov. 20.15 uur: Publiekstheater: „De Kaukasische- Krijtkring” van Bertolt Brecht. Zondag 13.30 uur: Ned. Operastichting: ,B Trovatore”. ’s avonds geen voorstelling. Maandag 8 nov. geen voorstelling. Dinsdag 9 nov. Ned. Operas tichting 20.15 uur: „Rusalka” Woensdag 10 nov. 20.15 uur: Ned. Operastichting: „n Trova tore”. Carré (Amstel 115-125, tel. 225225): T.eJh. zat. 20 nov. dagelijks (beh. zondag en maandag) 20.15 uur: Paul van Vliet, one-man-show m.m.v. het Rob van Kreeveld Kwartet. Nieuwe de la Mar Theater (Marnixstr. 404, tel. 233462): T.e.m. zond. 7 nov. dagelijks 20.15 uur: „Een doos vol kruimels”, blijspel van Neil Simon. 9 nov. t.e.m. 26 dec. dagelijks (beh. maandags) 20.15 uur: Seth Gaaikema one- man-show „Familie Willekeur”. Alhambra I (Weteringschans 134, 233192): „L’Empire des sens”, toeg. 18 jr. Dag. 14,19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Alhambra 2: Liv Ullmann in „Face to face”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.45r 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstr., 400, 234876): Kirk Douglas in ,,20.000 mijlen onder zee”, toeg. 14 j. Dag. 14.15,19 en 21.30 uur, zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Calpypso (Marnixstr., 402, 66227): Ryan O’Neal in Barry Lyndon”, toeg. 14 j. Dag. 14 en 20.15 uur. Calypso Club: „Murder by death”, toeg. 14 j. Dag. 14, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13, 15.30, 19.15 en 21.45 uur, vr. za. nacht 00.15 uur. Ceintuur (Ceintuurbaan 282, 723620): „The Marx Brothers go west”, toeg. a.l. Dag. 19.15 en 21.30 uur. Centraal (Nieuwendijk 67, 248933): „Deep thro at”, toeg. 18 j. Dag. 11.15,13,14.45,16.30,18.15, 20 en 21.45 uur. zo. vanaf 13 uur Cineac Damrak I (Damrak 63, tel. 245648): „De man met de wassen beelden”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Cineac Damrak 2: „Emmanuelle”, toeg. 18 j. Dag. 19.15 en 21.45 uur, do. vr. ma. dl ook 13.15 en 15.30 uur. Cineac (Reg. Breestr. 31, 243639): „The party”, toeg. a.1. Dag. 19 en 21.30 uur. Cinexma Int. (Aug. Allbéplein 4,151243): .Batt le of Midway”, toeg. 14 j. Do. vr. za. zo. 19 en 21.30 uur, ma. di. wo. 20 uur. Matinee’s za. zo. wo. 14.30 uur. Cinétol (Tolstr. 160, 722291): „Serail”, toeg. 18 j. Dag. 20 en 22 uur, za. alleen 22 uur. City I (Leidseplein, 234579): „Max Havelaar”, toeg. 14 j. Dag. 14.30, 20.15, za. zo. 14 en 20.15 uur. City 2: „Asterix verovert Rome”, toeg. aJ. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, za. zo. 13.30. 16, 19 en 21.30 uur. City 3: „French Blue”, toeg. 18 j. Dag. 14, 18.45 en 21.15 uur, zo. 13.15, 15.45, 18.45 en 21.45 uur, vr. za. 24 uur. City 4: „Livespan”, toeg. 18 jDag. 14.45,19.30 en 22 uur, zo. 14, 16.30, 19.30 en 22 uur. Corso (Kalverstr. 122,234561): Marlon Brando in „The missouri breaks”, toeg. 14 j. Dag. 13.15, 16, 19.45 en 21.30 uur. Desmet (Plantage Middenlaan 4a, 226551): „The exorcist”, toeg. 18 j. Dag. 19.30 en 21.45 uur. Du Midi (Apollolaan, 723653): „The towering inferno”, toeg. 14 j. Dag. 14 en 20 uur. Flora (Amstelstr. 24, 230469): .Black magie”, toeg. 14 j. Dag. 14, 19 en 21.45 uur, zo. 13.30, 15.45, 19.30 en 21.45 uur. Kriterion Obetersstr. 34, 231708): Dag. 14,19.30 en 22 uur. Franse Filmweek. Leidseplein Theater (Leidseplein, 235909): ,M La Marge”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19.30 en 22 uur, zo. 13.30, 15.45, 19 en 22 uur. Nöggerath (Reg. Breestr. 34, 230655): „One flew over the cuckoo's nest”, toeg. 18 j. Dag. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Parlsien (Nieuwendijk 69, 248933): „Meisjes die er les in geven”, toeg. 18 j. Dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur. Rembrandtplein Theater (Rembrandtplein. 223542): „Ilsa, wolvin van de SS”, toeg. 18 j. Dag. 14.15, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.30, 16, 19.15 en 21.45 uur. Rialto (Ceintuurbaan 388, 723488): „The eiger sanction”, toeg. 18 j. Dag. 19 en 21.30 uur, vr. za. nacht 24 uur. Rivoli (Ceintuurbaan 338, 723488): „The duchess and the dirtwater”, toeg. 14 j. Dag. 19.30 en 22 uur, za. zo. wo.middag 14.30 uur. Roxy (Kalverstr. 224, 232809): „Family Plot”, toeg. 14 j. Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Royal (Nieuwendijk 154, 244144): „Hap-ki-do”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. Studio K (Roetersstr. 34, 231708): .Be verloren eer van Katharina Blum”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 20 en 22.15 uur. The Movies (Haarlemmerdijk 161, 245790): „L’impire des sens”, toeg. 18 j. Dag. 19.45, 22. ook wo. en zo. 14 uur, zaal 2: „lm lauf der Zeit”, toeg. 18 j. Dag. 20.25 uur. Tuschlnski I (Reg. Breestr. 26, 62633): „1900”, toeg. 18 j. Dag. 14 en 20 uur. Tuschlnski 2: „Face to face”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur, za. zo. 13.15, 16,18.45 en 21.30 uur. 'Tuschlnski 3: „L’innocente”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur, za. zo. 13.15, 16,18.45 en 21.30 uur. Tuschlnski 4: „Van twaalf tot drie”, toeg. 14 j. Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30,16. 19 en 21.30 uur. Tuschlnski 5: „Allthe president men”, toeg. 14 j. Dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur, za. zo. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. De Uitkijk (Prinsengracht 452,237460): „Cousin, Cousine”, toeg. 14 j. Dag. 19 en 21.30 uur, zo. 13, 15.30, 19 en 21.30 uur, vr. za. nacht 24 uur.' 1W| Is

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 17