Tom Okker op zoek naar vervanger voor Kodes TEGENSLAGEN RAKEN PROFTENNISTOERNOOI Dick Helling: scheidsrechter i o 5 Eerste lustrum RCH-dames 5 Bridgeclub jubileerde L JO 35 Beijneshal blijft probleem voor het volleybaldistrict >5 Nieuwe selectie Uitstekende zege van basketbalteam Rapid op DSO: 12-7 Overwinning van damesselectie R R *15 30 Uniek dierenboek voor nieuwe Amro spaarders Nu bij elke Amro Bank. BUITENSPEL Mevrouw Pinquin heeft een afspraakje. 1 NN f etsen r i: uilen r an leren Zaalvoetbalcompetitie J®- L ly DONDERDAG 4 1976 NOVEMBER SPORT 29 Hl md d ten asta LUS sling 3 I hng .MMMf Jst.) esjes 1 De dieren laten duidelijk blijken dat ze elkaar herkennen. De snavels worden omhooggestoken, de vleugels aangelegd en de partners waggelen onder luid geroep met hun kop heen en weer Dit is één van dc wonder baarlijke feiten uit het nieuwe dierenboek van de Amro Bank. „Van dier tot dier” k heet ’t. 120 Pagina’s feiten en 60 schitterende kleurenfoto's i over een uniek onderwerp: I de „talen” in het dieren- I rijk. De taal van geluid, geur, kleur, gebaren en trillingen. Dierenkenner Prof. Dr. Anthonie Stolk heeft er begrijpelijke mensen taal van gemaakt en geeft boeiende uitleg. U krijgt deze verrukkelijke uitgave - zolang de voorraad SS*** strekt - voor eén tientje als u nu een spaarrekening opent. En de Amro stort op elke nieuwe' rekening ook nog 'ns 7,50. (Deze openingspremie is 1 maand niet opvraagbaar.) De aktie loopt van 2 november tot 4 december. ^'9 T - op It was (Van een medewerker) PIETER MUL. (ADVERTENTIE) l er L Jan Sikking: uit kerngroep >rs m een het In elk geval heeft het college toe gezegd zich nader te willen beraden wanneer door deze problematiek het eompetitieverloop in de knel raakt. Een van de grootste bridgeclubs in het district Kennemerland vierde gisteren een belangrijk feest: het veertigjarig bestaan. Dat gebeurde bij de BC Haarlem '3 november 1936 opgericht door de heren Westerman, Hommes die nog wekelijks speelt en Van Eerden) die met tachtig leden een flinke vereniging vormt. De Bridge Club Haarlem (waarvan sinds 1963 de heer W. de Zwager voorzitter is) heeft in de loop van de jaren aardige successen gevierd. Tot de hoogtepunten van die prestatielijst behoort het landelijk kampioenschap tweede klas van de dames De Jager-Odijk en het winnen van „de zilveren slof”, die als eerste prijs van de beroemde Beverwijkse „aardbeiendrive” werd gewonnen. De trofee is echter, tot verdriet van de clubbestuurders, terecht gekomen op ’n plaats die niemand kent. Momenteel neemt de BC Haarlem met drie viertallen deel aan de competities van het district Kennemerland en dat vindt voorzitter De Zwager een te gering aantal voor een vereniging met zoveel leden. Hij hoopt in dit situatie ver andering te brengen, maar dat zal een moeilijke poging worden want het merendeel der leden prefereert de gezelligheid van de clubavonden boven de strakke regie van het competitiewezen. gaat Enon xuikte ■ELEN oor win» 3 novemt Huib W 51-61 1 Ajacied (nog steeds) Dick Helling heeft zijn activiteiten op het voetbal veld uitgebreid: hij haalde het scheidsrechtersdiploma in de afdeling Noord-Holland. De selectie zal op 14 november voor het eerst trainen op het CIOS te Over- veen. Daarna zal er nog getraind worden op 21 en 28 november en 4 december. doelpunten, voor het resterende zestal zorgden Connie Gillissen (3), Leo Rotte veel (2) en Hillie de Ruiter. Ook de wedstrijd van de Aurora- tegen de Roda-reserves was van prima gehalte. In dit door scheidsrechter Dus- senbroek goed geleide treffen maakte Fien Rietdijk na een operatie haar ren tree en zij smaakte het genoegen haar team op 1-0 te zetten, waarop Koos Kempe via een strafworp voor 2-0 zorg de. Nadat Roda had tegengescoord liep Aurora weg naar 4-1 door Ton van Eeken en Rene van Haarlem. Hoewel Roda regelmatig tegendoelpunten bleef maken behield Aurora toch het initiatief en gaf de verkregen voorsprong niet meer uit handen. Rene van Haarlem en Ton van Eeken s choten elk drie keer raak, terwijl Koos Kempe (2), Jan van Eeken en Lenie de Wit het tiental vol maakten, waardoor Aurora de leiding in haar klasse voorlopig voor zich opeist. De overige uitslagen zijn: Nieuw Flora 3KIOS 3 5-3, Aurora 3Apollo 2 2-4, Nieuw Flora 4Celeritas 4 5-9, Haarlem 4— DSO 2 4-8, Rapid 4—HCSC 2 8-6, Haarlem 5ZKC 5 2-5, Rapid 4ADOS 7 2-8. (Van onze korfbalmedewerker) HAARLEM. De afdelingscompetitie micro-korfbal heeft in de eerste klasse voor Rapid een uitstekende 12-7 over winning op het toch heus niet zo zwak ke DSO opgeleverd, terwijl in de reserve eerste klasse Aurora 2 met 10-7 duide lijk de baas bleef over de Roda-reserves. RapidDSO is een behoorlijk snelle aantrekkelijke wedstrijd geworden met fraaie doelpunten en een zeer schotvaar- dige Bert de Swart, die liefst zes keer de roos trof. Moest Rapid eerst een 0-1 achterstand voor lief nemen, na de ge lijkmaker van Bert de Swart en de 3-1 voorsprong via Connie Gillissen en Leo Rotteveel bleef de thuisclub steeds aan „de goede kant van de score. Deze was tot aan de rust opgelopen tot 8-5 en werd in de tweede helft regelmatig uit gebouwd. Vooral de doorloopballen, waarmee Bert de Swart de stand op respectievelijk 9-5 en 11-6 bracht, waren van goed gehalte, terwijl ook het doel punt van Connie Gillissen, dat het do zijn volmaakte, de handen van het pu bliek op elkaar bracht. Topscorer werd, zoals reeds vermeld Bert de Swart met 6 Het debuut van Dick Helling als arbiter is zaterdag. Dan leidt hij een wedstrijd tussen twee bedrijfselftal len in Zaandam. Het antwoord is nu bekend gewor den en werd als volgt geformuleerd: „Wij kunnen nog niet beoordelen of de strekking van dat artikel juist is. zolang de hal nog niet officieel door de NeVoBo is gekeurd voor het spe len van wedstrijden voor de landelij ke competitie. De „kop” van dit arti kel is dus onjuist”. Onze berichtgeving in deze is ech- Voorzitter De Zwager: in actie voor het wedstrijdgebeuren. De dames van Haarlem gingen over rompelend van start en namen al snel door goals van Hanneke Lieverse (RCH) en Silvana Hoogland (DSC’74) een 2-0 voorsprong. Wetering Girls bleek door deze snel opgelopen achterstand geens zins aangeslagen en haalde door de uit blinkende linksbuiten Marlon de Groot tot 2-1 op. Er waren toen amper tien minuten gespeeld. Na deze snel gescoor de doelpunten ontwikkelde er zich een tamelijk gelijk opgaande strijd en nog voor rust kwam Wetering Girls door een treffer van Ciska van-Egmond op gelij ke hoogte: 2-2. Ook in de tweede helft was het krachtsverschil niet al te groot, maar de Haarlemse dames bleken beter met het benutten van de kansen. Nadat Gonnie Tjoelker (RCH) de gastvrouwen naar een 3-2 voorsprong had geschoten, voerde Corina Jansen (Cronje Girls) de winst op tot 4-2. Voor raadslid Vic Kerkhoff was dat artikel aanleiding tot vragen aan B. en W. Kernpunt natuurlijk: is de strekking van het artikel juist en zo ja wat wil het college er dan aan doen. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Nog meer ellende lijkt het AMRO-proftennistoernooi niet meer te kunnen treffen. Na de moeilijkheden bij het aantrekken van topspelers liet als bekend op het allerlaatste moment de Amerikaanse comingman Gerulaitis verstek gaan. Franulovic, een nog min der aansprekende figuur, verving h em maar de beker met gal was nog niet helemaal leeg. Woensdagavond in de Haarlemse Kennemer Sporthal ging na 18 minuten spelen Jan Kodes onderuit in zijn partij tegen Tom Okker. De Tsjech ging krimpend van pijn tegen de mat. HAARLEM. Als voorbereiding op de komende kampioenschappen en dis- trictswedstrijden speelde e en Haarlems damesvoetbalelftal op het veld van EDO een oefenwedstrijd tegen het in de afde ling Leiden KNVB spelende Wetering Girls. De Haarlemse dames bleven in dit treffen bij kunstlicht met een score van 4-2 aan de winnende hand. Redactie HANS BOTMAN Tel red (02550) 15389 De afdeling damesvoetbal van RCH bestaat vijf jaar en dit eerste lustrum wordt op vrijdag 12 november ge vierd met een Franse avond in het restaurant van het Heemsteedse sport park. Het damesvoetbal bij de Ra cing floreert best en het eerste elftal schijnt in de eerste klas van de afdeling damesvoetbal in de afdeling Haarlem KNVB regelrecht op prolon gatie van het vorig seizoen veroverde kampioenschap af te stevenen, terwijl ook het tweede in de reserve eerste klas goed meekomt. ..We hebben mo menteel 31 speelsters”, zegt mevrouw Wijers leidster van de dames, „en dat zijn er in feite teveel. Voor een derde elftal komen we er echter tekort maar naar meer elftallen streven we overigens niet. Het is allemaal een beetje moeilijk en temeer omdat de meisjes vrijwel een gelijke kracht zijn. Zowel voor het eerste als tweede elftal kunnen we op vier reserves bogen. Het loopt echter allemaal pri ma en ook de stemming is goed.” dat de hoge huurprijs alleen voor het gebruik van vier velden acceptabel is en dat het nooit officieel in de bedoe ling gelegen heeft en kan hebben om wat nu formeel dreigt te gebeuren dat forse bedrag 41,20 per uur) als huur voor slechts een veld op te voeren. Tot slot het antwoord van het col lege op Kerkhoffs vraag of men via ervaringen in de Spaarnehal gewaar schuwd was voor dit probleem, en dat het volleybaldistrict beloofd weer rekening te houden met de voorge schreven ruimte tussen de velden. „Op het moment van die toezegging”, aldus B. en W. „waren de sparingen in de vloer van de Beijneshal ten behoeve van de palen waaraan de volleybalnetten bevestigd worden, reeds aangebracht”. En zodoende klopt het nu niet met die tussenruimte. Ha Jan Kodes geblesseerd op de vloer van de Kennemersporthal, in overleg met Tom Okker en de toernooi-arts. Doorspelen bleek voor de Tsjech niet mogelijk. jarige Joegoslaaf uitgeblust. Lutz had een paar schitterende returns na opsla gen van Franulovic en de Amerikaan legde op het laatst de ballen haarzuiver langs de lijnen. Met 6-0 won Lutz zijn eerste partij in het toernooi. Enige overredingskracht was ervoor nodig om Hordijk van de tribune te krijgen. Pogi ngen om nationaal kampi oen Sanders of Fok te bereiken misluk ten. En toen wendden de organisatoren zich tot Hordijk die de laatste maandeen nauwelijks een wedstrijd speelde. Ui teinden jk trad hij na lang wachten aan met Okker tegen de twee buitenlanders, die de Nederlanders versloegen: 6-4, 7-6. Helfteren (beiden P-Punch), Jan Loor- bach en Gerrit van Buuren (beiden DD- Rotterdam-Zuid), Robert Zeilstra en Renso Zwiers (beiden NN-Donar) en Ruud Harrewijn (AR-Enschede) Voorlopige analyse: ingescheurde en kelbanden (links). Vandaag zal beslist worden over een heroptreden van Kodes maar de kans daarop lijkt gering. Voor de andere toernooidagen sloeg Tom Ok ker alvast maar aan het bellen. Waar schijnlijk komt Riessen, Cox of Smith uit Londen overvliegen om het evene ment te redden. In Haarlem moest nota bene Jan Hor dijk van de tribune worden gehaald om de teleurgestelde toeschouwers nog een dubbel voor te kunnen schotelen. Waren er verleden jaar in de sporthal 2800 man, gisteravond moest de organisatie het met 1200 bezoekers doen. Organisa tor Frans Steur: „In principe is al met de sponsor overeengekomen door te gaan met dit toernooi. Het heeft ons inder daad op een ongelooflijke manier te gengezeten, maar dat we minder toe schouwers krijgen wil niet zeggen dat we er maar mee kappen”. Voor het abrupte afbreken van de openingspartij had het publiek twee te genstanders aan het werk gezien die nog weinig voor elkaar onderdeden. Okker begon te serveren en moest een door braak toestaan. Hetzelfde overkwam de ex-Wimbledonwinnaar in de tweede ga me, die Okker op love veroverde. De voor thuispubliek opererende Nederlan der won ook de derde game zonder dat Kodes een punt kon scoren. Op zijn beurt maakte de 30-jarige Tsjech het trio love-games vol. Beide spelers be hielden vervolgens hun opslag. Bij 4-3 en 15-0 voor Okker verstapte Kodes zich toen hij door de Nederlander uit positie was gemanoeuvreerd. Met door pijn veroorzaakte grimas op gezicht dolf de Tsjech het onderspit. Lutz en Franulovic werden snel opge trommeld voor de tweede partij in het enkelspel. De Amerikaan ging er fana tiek tegenaan en hoe goed Franulovic ook liep er was geen houden aan. Lutz pakte de eerste set met 6-3. Daarna begon de service van de Joegoslaaf wat beter te lopen. In plaats van alleen maar kracht legde hij nu ook wat preci sie in de slagenwisselingen. Via enkele fraaie ralley’s kwam Franulovic op ge lijke hoogte. In de beslissende set echter was de 29- jr (Van een medewerker) HAARLEM. Voor de Haarlemse zaalvoetbalcompetitie werden in de Spaarnehal vier wedstrijden gespeeld en daarbij bleek vooral het in de derde klas F leidende Turn Turn in een schotvaar- dige bui. Het zegevierde maar liefst met een score van 18-1 over hekkesluiter SVBH. De uitslagen: derde klas C: B. en S. Wonen—AuroraO-7; derde klas D: HCK—Haarlem 2-4; M. de Vries—HBC 4-3; derde klas F: SVHBTurn Turn 1- 18. Voorlopig is de Zaandammer overi gens niet van plan om nu al veel als fluitist aan te treden want hij wil eerst duidelijkheid over zijn toekomst. Veranderd hij van club (naast Telstar zijn nu ook namen van PEC en Cam- buur opgedoken) dan gaat hij zaterdag scheidsrechteren in de afde ling, lukt het hem niet om zich los te maken van Ajax (en vaste speler in het C-team worden), dan wil hij op zondag gaan arbitreren. Het Frans getinte lustrumfeestje van de Racing-girls belooft een ware happening te worden en begint ’s a- vonds'om acht uur. De 22 geselecteerden zijn: Dan Cra mer, Al Faber, Everett Fopma, Ron Kruidhof, Herman Pluim en Harry Kip (allen K.-Amstelveen). Kees Akerboom. Jan Dekker, John van Vliet en Theo Kropman (allen SR-Den Bosch). Kees Limmen, Hugo Harrewijn en Walter Ombre (allen B-Haarlem). Wiebe Gorter en Bert Kragtwijk (beiden DL-Amster- dam), Jimmy Woudstra en Anton van AMSTERDAM (ANP). Jan Jan broers, de nieuwe bondscoach van de Nederlandse heren -basket balploeg heeft woensdag de 22 spelers bekend gemaakt, uit deze spelers zal hij begin december zijn ploeg formeren, die het komende seizoen gaat spelen. Bij de 22 ontbreken twee spelers, die het gehele vorige sei zoen. tot en met het voor-Olympisch toernooi in Hamilton, hebben meege maakt. Het zijn Jan Sikking en Charis Sideris, beiden van Punch. ter niet zo bezijden de waarheid ge weest als B. en W. met deze om schrijving suggereren. De Beijneshal is namelijk wèl gekeurd, alleen: de gemeente moet het antwoord nog krijgen. Maar die uitslag willen wij graag alvast even mededelen: de Beijneshal wordt afgekeurd voor top- volleybal omdat er onvoldoende uit- loopruimte is. Een commissie van functionarissen uit de landelijke or ganisatie velde dat vonnis maar gaf tevens een vriendelijke aanteke ning bij: dispensatie (voor 4 velden, want daar gaat het om) gedurende een jaar. Het onderwerp kan een pittig ver volg rond de gemeentelijke onder handelingstafel krijgen omdat er van de zijde van „sportzaken” al te ver staan is gegeven dat de zaal wèl geschikt is voor top-volleybal zij het dan maar via een veld. Dat klopt, hoe kan het anders in zo'n ruimte, en de NeVoBo heeft het bewezen door de bekerfinale heren op 7 april in de Beijneshal te gaan verspelen. Het volleybaldistrict echter is van mening 3H3jr o E Colts t 120 uur Op 14 september van dit jaar bun delden de volleyballers in dit district een klacht die hard aankwam: de nieuwe Beijneshal voldoet niet aan de eisten die de NeVoBo (nationale bond) aan de velden stelt. Onder de kop „Beijneshal afgekeurd voor top- volleybal” signaleerden wij in onze krant van 15 september de ontstane situatie. WW ■J

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 29