Volume bewegingsvrijheid en voor uw ,tad Van Puzzelwtaws Bandenbedrijf rekent op moeilijke jaren Knelpite wegen ®awiot«- rTV „kroon" Antiek met 500 pk voorin Hou Sim s ras Bijdrage voor onderzoek Meer auto's uit Japan WiTECr» W’AI ElMlXMII) int J. 50 e 90 0! Dl acks, maat- dag Ew- mi 25 V R IJ D A G 5 NOVEMBER 1976 2 en vanaf ,133 menten. sT Nieuws in 't kort IJmuiden: Santpoort: Beverwijk: Heemstede: Bloemendaal: Haarlem: In 't Haarlems Warmoesstraatje (nr. 2), tussen Anegang en oude St. Bavo, vormt een jeugdig edelsmid uit edelsteen en edelmetaal een draagbare mode in sieraden. i echte! tel goed!! t 1600,- gitaren t U niet amusement stad en viel T fi GEEN ENKELE VROUW is, ge loof ik, helemaal met zichzelf te vreden. Hoe vaak zult u dat ook in uw omgeving al niet hebben moe ten horen. Het blondje had zich liever met donkere haren bedeeld willen zien en de brunette daaren tegen wil weer een kastanjekleur. Voorts is de kleur van de ogen meestal niet naar genoegen en dan zwijgen we nog maar over het fi guur. Met de klassieke opmerking:, „Je kunt niet alles hebben”, wor den de omstreden feiten terecht niet verder opgeblazen. en 4 H f rj >1 Puzzel w dfè waufc 10 5 2 3 6 7 8 12 9 11 1 2 6 10 3 7 11 13 4 17 19 12 2C 14 18 15 19 21 2? 23 16 24 29 20 2 30 32 31 22 30 Amsterdam-Amersfoort: tussen Muiden BÏ 24 33 32 40 34 35 42 36 44 50 51 52 43 40 4f 49 41 42 |5Ö 43 1.1 44 .8 52 Puzzel nummer 44 de- (ADVERTENTIE) Boekhandel J. M. de Wit, Bloemendaalseweg 123a. B-83 de boekhandels: ma- hnie- ii. 18. AfsluitcRjk-Heerenveen-Drachten: op diverse plaatsen is de rijbaan verlegd; verkeersbeperkende maatregelen. Boekhandel Broeze, Bloemendaalsestraatweg 127; Boekhandel Erasmus, Hoofdstraat 234. Lange Nieuwstraat 247 IJmuiden Zeestraat 18 Beverwijk Ged. Oude Gracht 82 - Haarlem (Centrum); Soendaplein - Haarlem (Noord); Californiëplein 17 Haarlem (Schalkwijk); ’t Haasje, Bennebroekerlaan 85 Bennebroek; Fa. Roosendaal, Marktplein 140 Hoofddorp gen. Ter afsluiting van de behandeling kunt u het haar in het door u gewenste model laten föhnen, maar wat let u om het gewoon te laten opdragen hetgeen resulteert in een lekker nonchalant kop- pie. Eindhoven-Tilburg-Breda: versmalde rijbaan ter hoogte van Moergestel. Purmerend-AIkmaar: op de Zuiderweg bij Purmerend is slechts één rijstrook beschikbaar. Rotterdam-Rijswijk-Den Haag: rijbaan- versmalling tussen de Doenkade e n het viaduct Pauwmolen. en Naarden wordt het verkeer over één rijbaan geleid. Blokker’s Boekhandel, Bronsteeweg 4; Boekhandel De Vré v/h Batavo, Zandvoortselaan 147; Boekhandel J. M. de Wit, Valkenburgerlaan 48. Phoenix Boekhandel, Breestraat 58 Boekhandel Burger, Breestraat 86 iven- i een een kin- J-'an blz nfotos x een ,ï‘- 1 gitaren Volgens algemeen directeur Lam bert heeft Vredestein, ondanks pro blemen, goede toekomstmogelijkhe den. Man zal dan wel kwaliteit moe ten leveren, en een alert en flexibel beleid moeten voeren. Ook de ont wikkelingen zullen natuurlijk bijge houden moeten worden. Vredestein produceert in Enschede en Koblenz ca. 15.000 personenwagenbanden per dag, plus ongeveer 3000 andere typen banden. Van de totale jaarproductie van drie miljoen banden voor perso nenwagens, is de helft bestemd voor de vervangingsmarkt, (garages en ge specialiseerde bandenbedrijven), der tig percent komt onder nieuwe auto's Auto’s behoeft men niet altijd even ernstig te nemen, al zorgen ze voor veel last en hinder. In Amerika is zo langzamerhand een hele generatie „fun”- auto’s ontstaan, de zogenoemde dragsters of roadsters. Vaak worden hiervoor antieke modellen nagebouwd, waarin echter de minslerlyk grote motoren van huidige Amerikaanse wagens worden gemonteerd. Dit kuipmodel van een oude T-Ford is daar een voorbeeld van. Het wagentje weegt zelf nauwelijks 600 kg, maar uitgerust zoals op de foto, met een 3,5 liter Corvette-motor van 500 pk kunnen er pittige snelheden mee worden bereikt. Om de motorische kracht goed te kunnen overbrengen zijn achter 15-inch racevelgen aangebracht. En daarmee is de wanverhouding compleet. De voorwielen bestaan uit velgen van een motorfiets. Kort en goed: bouwer Bruce Low, een 26-jarige Amerikaan, wil nu ook proberen dit soort „wagens” af te zetten op Europese markt. Met dit demon stratiemodel reist hij thans Europa door. Oplossingen, uitsluitend per briefkaart, dienen uiterlijk woensdag a.s. in ons bezit te zijn. Indien per post wordt ingezonden als volgt adresseren: „DAMI- ATE PERS BV”, POSTBUS 18, IJMUI DEN. ren, zodat u als een tevreden mens door het leven kunt gaan. De Boekhal, Kruisstraat 40; Boek en Blad, Gen. Cronjéstraat 122; Boekhandel Bruna, Gen. Cronjéstraat 43; Boekhandel Haco, Spaarnwouderstraat 108-110; Boekhandel Raaijen, Andalusië43; Boekhandel Veko, Zijlstraat 98-100; Boekhandel Vernout, Warmoesstraat 10; Boekhandel H. de Vries, Ged. Oude Gracht 27; Vroom Dreesman, Ged. Oudegracht; Boekhandel H. Coebergh, Ged. Oudegracht 74. Vroom Dreesman, Lange Nieuwstraat 22-111; Boekhandel Erasmus Lange Nieuwstraat 243; Boek- en Tijdschriftenhandel Schellings, Kennemerlaan 31; Bruna boekhandel, Lange Nieuwstraat 495: De research op het gebied van het verkeer en vervoer in Duitsland kan jaarlijks rekenen op een overheidsbij drage van ongeveer tien miljoen mark. De Duitse minister van Onder zoek en Ontwikkeling, Matthöfer, ziet deze bijdrage als een taak van zijn ministerie. Bovendien is het een in vestering op lange termijn. Over on geveer dertig jaar verwacht men een tekort a an ruwe olie en andere grondstoffen. De technologie zal te gen die tijd moeten zorgen voor on der meer andere energiebronnen. Een deel van de regeringsbijdrage gaat dan ook naar het permanente onderzoek naar nieuwe brandstoffen voor auto’s. Bij Volkswagen, Shell en enige andere instanties wordt op het ogenblik naarstig geëxperimenteerd met benzine met een gehalte van 15 percent methanol. Daimler-Benz ge bruikt de subsidie om verder te wer ken aan een water stof motor met bij behorende waterstoftank. Het onderzoek naar het gebruik van methanol is ver gevorderd. Een voordeel is, dat hiervoor de auto slechts kleine wijzigingen behoeft te ondergaan. Ook het huidige wegennet kan gehandhaafd blijven. Omdat me thanol echter uit aardgas wordt ge wonnen, zoekt men naar mogelijkhe den om brandstoffen te verkrijgen uit steenkool of teerhoudend zand- Waterstof zal, naar de mening van de deskundigen, niet voor het jaar 2000 kunnen worden toegepast. Het grootste probleem hierbij blijft voor lopig de opslag. Breda-Gorcum: werkzaamheden bij d e brug Keizersveer en de Merwedebrug. DEN HAAG (ANP) De komende week zijn de volgende knelpunten te verwachten op het Nederlandse we gennet: BEPALEN WE ONS VANDAAG ech ter tot de nieuwe gheid jes die er zoal voor onze min of meer willige haren zijn gecreëerd. Zo heeft HEL,ENE CUR TIS een nieuw permanent-systeem ont wikkeld, dat ons onder de naam Uni- Perm wordt gepresenteerd. Het haar wordt door uw kapper normaal gewik keld, waarna een uiterst zachte vloeistof respectievelijk voor normaal, slap en geverfd of geblondeerd haar wordt gebruikt. Vervolgens wordt op iedere wikkel een verwarmde klem geplaatst en na zes minuten worden die klemmen dan verwijderd. Hierop wordt het haar geneutraliseerd en dan lieve vriendinnen hebben de haartjes, zonder enig risico, de door u zo begeerde krulling verkre- BIJ DE BEKENDE AMSTERDAMSE coiffeur Christiaan, die overigens zeer veel furore in Amerika maakt, ben ik dat nieuwe systeem eens voor u gaan bekijken. Nu is die Christiaan een kap per die niet zo erg warm loopt voor een permanent. Hij gaat van het standpunt uit dat je voor alles een gezonde kop met haar moet hebben of anders moet proberen te krijgen. Niettemin krijgt hij klanten onder handen die een lichte ondersteun.ng van die haren zonder meer van node hebben. Ja, en dan werkt hij met succes met UniPerm. Wilt u beslist geen brush of rollers, dan krult hij de haren gewoon op en steeks ze met een speldje vast. Als het droog is, lekker een borstel erdoor en je bent het wijfje, maar je kunt zelfs ook het ventje zijn,* want voor die man kan die UniPerm eveneens dienst doen. Ford Engeland heeft een nieuwe Cortina-serie, geïntroduceerd. De wa gens zijn uiterlijk gelijk aan de Tau- nus, die begin dit jaar door Ford- Duitsland werd uitgebracht. De En gelse Cortina is echter leverbaar met motoren die variëren van 1300 cc tot 2000 cc De nieuwe kentekenregistratie met het deel III gaat zo langzamerhand vruchten afwerpen. Het blijkt, dat de automobilisten bij koop of verkoop van een auto meer aandacht beste- oen aan de papieren die bij het voer tuig behoren. Na invoering van deel III steeg het aantal tenaamstellingen met dertig percent. De rubriek van de hand van Jan van Baarsel, welke elke week verschijnt in Haarlems Dagblad, de IJmuider Courant en de Beverwijkse Courant heeft een dermate grote leesdichtheid gekregen, dat op veler verzoek een aantal van deze publicaties zijn gebundeld en in boek vorm uitgegeven. De belangstel'ing, voortspruitend uit de enorme betrokkenheid van tal van lezers bij het gebeuren in vroeger jaren, wordt wekelijks onderstreept door tientallen reacties van lezers. En op de hem bekende schrijftrant put de auteur daar weer uit voor het onderdeel „OVER IJMUIDEN GESPROKEN in zijn rubriek VAN GAT TOT STAD. Van Gat tot Stad is een boek om te lezen en herlezen, om te hebben en te houden. Over de totstandkoming van het Noordzeekanaal, de ellende onder de arbeiders, de spectaculaire opkomst van IJmuiden, het sobere „gat" dat een stad werd. Met twintig unieke foto's ge wijd aan de mensen in IJmuiden, hun werk en hun ontspanning voor slechts I WW Van Gat tot Stad is verkrijgbaar bij onze kantoren: IJmuider Courant: Beverwijkse Courant: Haarlems Dagblad: Breda-Rotterdam: op diverse plaatsen kans op vertraging door werkzaamhe den. Amsterdam-Purmerend: op werkdagen tussen Het Schouw en Ilpendam over dag vertraging door wegwerkzaamhe den. De bandenindustrie in West-Europa gaat een paar moeilijke jaren tegemoet. Dit is de mening van ir. H. J. Lambert, algemeen directeur van de banden divisie Vredestein. Op een bijeenkomst in Zandvoort vertelde hij, dat er op Je markt van personenautobanden een overcapaciteit heerst, veroorzaakt door de grote investeringen van de bandenfabrikanten in de jaren vóór de oliecrisis. Men verwachtte toen ook nog een sterk toenemende vraag naar banden. Na de crisis bleef deze vraag echter achterwege, zodat nu de fabrikanten onder invloed van de enorme prijsdruk zoveel mogelijk banden moet zien te produceren en te verkopen. Dit alles om de kosten te dekken. uit de fabrieken en twintig percent is bestemd voor de export. Ir. Lambert schatte het Nederlandse marktaan deel van Vredestein op 15 tot 20 percent, wat een tweede plaats bete kent achter Michelin met 50 percent. ELLEN BETR1X BEGAF ZICH ook in het haargewosl met een serie nieuwe haarverzorgingsprodukten onder de sti mulerende naam „Swinging Hair” In die serie treft u dan tien preparaten aan, zijnde vier shampoo’s voor verschillende haarsoorten, een crème-spoeJing, drie verstevigers eveneens voor verschillende haarsoorten (in kleine en grote verpak king) en voor vet en normaal haar ieder een spray. En nu maar samen met Ellen heerlijk wassen en stylen Vertikaal: 2. primeur; 3. RAF; 4. oma; 5. de; 7. ali; 8. dag; 9. eminent; 10. rotan; 12. etui; 13. lont; 15. regel; 17. lot; 19. non; 23. diamant; 24. uk; 25. sinopel; 26. em.; 27. remedie; 31. aas; 32. ale: 33. Ede; 35. Son: 40. Algiers; 43. elegant; 44. trots; 46. Po; 47. s.g.; 48. split; 50. oor; 52. eens; 53. atol; 55. Lia; 59. pol; 60. ala; 62. zee; 63. wei; 66. o.w. Oplossingen puzzel nummer 43 Horizontaal: 1. sprot; 6. dadel; ram: 12. eel: 14. lam; 16. olifant; origine; 20. Tom; 21. nog; 22. Ate; 23. duister; 28. ene; 29. ik; 30 me; 31. aria; 32. Ane; 34. mits; 36. ca.; 37. melodie; 38. o.d.; 39. Saba; 41. Epe; 42. Deen; 45.n.p.; 47. si; 49. rog; 51. toelage; 54. elp; 56. ooi; 57. gil; 58. trepaan; 61. opzwaai; 64. rol; 65. sol; 67. een; 68. islam; 69. beits. „niet alles” houdt toch nog wel in, dat er nu veel wel mogelijk is. Verandering van haarkleur is tegenwoordig een ui termate simpele zaak. Elke goede kapper weet daar wel raad mee. Dan zijn de heren contactlens-specialisten in het strijdperk getreden. Op uw wens weten zij het nodige te veranderen aan de kleur van uw „voorzetoogjes”. Ookdat probeem is dus van de baan. Het figuur tenslotte. Wel, met een goed uitgekiend dieet en de nodige gezonde lichaamsbe weging is het voortreffelijk te corrjge- EDOCH. WE LEVEN IN 1976. Dat Dit jaar zullen in West-Europa on geveer 130 miljoen personenautoban den worden verkocht, 31 miljoen truck- en industriebanden en 4,5 mil joen banden voor gebruik in de land bouw. In ons land is de vervangings markt ongeveer drie miljoen banden per jaar, dat is vijftien percent min der dan in 1973. Volgens de heer Lambert zal men tegen eind dit jaar deze achterstand echter hebben infie- haald. Er zijn echter ontwikkelingen die de groei van de bandenmarkt belem meren. In de eerste plaats gaan ban den nu langer mee: vroeger moest na 30.000 km een band worden vervan gen, tegenwoordig pas na ca. 60.000 km. Bovendien daalt het gemiddeld jaarkilometrage van de auto en wordt de levensduur van de band verlengd door de snelheidsbeperkin gen. Daar staat tegenover, dat de groei van het Europese wagenpark, de voorschriften over minimale pro- fieldiepte van banden en de veilig heidsinspecties de vraag naar banden laat voortbestaan. Op dit moment is tachtig percent van de verkochte personenwagenban den van het type staal-radiaal. De typen textiel-radiaal en de diagonale band nemen elk tien percent voor hun rekening. Volgens de verkooplei der van Vredestein, de heer T. Elzin- ga, zal in 1980 het type staal-radiaal- banden 95 percent vormen van het totaal verkochte aantal banden. Hij verwacht, dat de textiel-radiale band dan zal zijn „uitgestorven”. Er is volgens hem een duidelijke voorkeur voor de staalradiaalband, door de zijns inziens betere wegligging en veiligheid. Diagonale banden, aldus de heer Elzinga. zullen in de toekomst alleen nog nuttig zijn in het stadsver keer. Prijswinnaars puzzel nummer 43 ƒ25: J. van Dijk, Lijsterbeslaan 53, Hil- legom. 25: J .Beek, De Weerdstraat 22, IJmui den. 15: De Mulder-Goodijk, Robert Koch- laan 132, Haarlem. 15: A. H. B. Dijkstra, Venusstraat 9. IJmuiden, 10: B. de Haan-Botti, Prof. v.d. Waal- staat 24, Haarlem. 10: F. van Oudenaaren, Kromme Spie ring weg 513, Vijfhuizen. De „zeer bescheiden’ Raymond Salvini („Ik ben de beste kapper van Nederland”) spoot wat Allurelle op dit kapsel om het zijn bewe gingsvrijheid te laten behouden. De verkoop van personenwagens uit Japan blijft elk jaar toenemen. In de eerste negen maanden van dit jaar hadden de zes Japanse automerken op onze markt (Toyota, Datsun. Maz da, Honda, Mitsubishi, Subaru) geza menlijk een reeord-marktaandeel van 16,8 percent- Dat betekent de verkoop van 65.044 anito’s. In totaal werden in deze periode in Nederland 404.795 nieuwe personenwagens en combi’s verkocht. In 1973 bereikten de Japan ners voor het eerst de derde plaats achter West-Duitsland en Frankrijk, op de ranglijst van de landen die naar ons land auto’s exporteren. Sindsdien bleef hun percentage stij gen: in 1974 11,6 percent en in 1975 15.5 percent. Toyota voert in Nederland de lijst van Japanse merken aan met 5,6 percent, daarachter volgt Datsun met 4.5 percent. Op de derde plaats staat Mazda, vervolgens Honda. Tenslotte sluiten Mitsubishi en Subaru de rij. Horizontaal en vertikaal dienen zelfde woorden te worden ingevuld. 1. verlangen; 2. bijbelse naam; 3. hechtnageltje; 4. vleesgerecht; 5. wrede keizer; 6. meer in Amerika; 7. oeverge- was; 8. mallejan; 9. kledingstuk; 10. vruchtbare plaats; 11. Sovjet-Unie; 12. Indisch visnet; 13. rivier in Spanje; 14. landbouwer; 15. verstand; 16. plaats in Rusland; 17. soort stof; 18. land in Azië; 19. niet mals; 20. bewijs van verdriet; 21. vaartuig; 22. overal; 23 rekening; 24. Oosterse jongensnaam; 25. wapen; 26. Indische dakbedekking; 27. verdedigings- .«'j... i.ri -i i.iinn.r Amersfoort-Zwolle-Meppel: versmalde rijbanen ter hoogte van Hattem en ’t Harde. L’OREAL BLEEF IN DEZE haarver- zorgingsrace evenmin «achter en brengt ons de nieuw Elsève Balsam Shampoo. Geschikt voor ieder haartype, uitgezon derd hel zeer vette, zorgt deze shampoo voor meer volume, glans en souplesse en bovendien lllit het haar na de wasbeurt niet Weer een zorg minder Om het haar vervolgens na de modellering goed in model te houden is er Allurelle Dat is een spray die wat m nder lakkerig aandoet dan de reeds bekende lak en zich nog gemakkelijker laat uitborstelen. Zo ziet u maar weer, ook aan L’Oréal zal het niet liggen als onze „kroon” niet in optimale conditie is. middel; 30. kleur; 31. kachel; 32. sportploeg; 33. 34. plaats in Afrika; 35. telegrafisch koersbericht; 36. Vlug; 37. kleurnuance; 38. begrip; 39. luizeëi; 40. klef; 41. vogel; 42. koraaleiland; 43. ongaarne; 44. kaart- term; 45. hinder; 46. bewijsstuk; 47. geluidloos; 48. nakomeling; 49. as; 50. hofjonker; 51. sneeuwhut; 52. deel van Spanje. organisatie; 28. ironie; 29. verpakkings- 3o. kleur; 31. deel van een steenmassa; UniPerm van Helene Curtis in kort normaal habr. l 1 8 16 14 15 26 26 35 37 38 38 47

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 25