TOM OKKER PAKT HET PRIJZENGELD NEESKENS SPORT SCHAKERS ZETTEN DOOR SPORTIEF I. „ELFTAL OCITIZEN Hooghoudt I h ZIT IN MALAISE” s DRIE MAN GESCHORST Voor Kinzo is het afgelopen Lokerens 2-1 tegen Barcelona onvoldoende PENTATHLON o’s 33 ITALIAANSE BLADEN HEKELEN BELGISCHE ARBITER DELCOURT Bij De Graafschap: >’s r a een miljoen gulden aan prijzen een miljoen gulden aan prijzen I Het ongelofelijke nieuws van het elektronisch wekker-horloge: SPORT 19 7 6 NOVEMBER 5 V R IJ D A G iruil v [jUlililHlii ‘ll 5 - sr 496 rt lem) 378185 gen 496 t 378189 in I If/r IRIi Hooghourft ii 4bM St. Etienne hemelhoog geprezen Gazetta type s maar de Spanjaarden bekeren door. Met (Van onze sportredactie) De stand in groep D: Renault Wenen 4500 (ADVERTENTIE) en BulgarijeBelgië 4-3. (ADVERTENTIE) De stand aan de kop van het klasse- Belgische stormloop op het doel van Barcelona. Lokeren toon weliswaar met 21 nummer zes op de rug is Johan Neeskens herkenbaar. Te winnen in de Nationale Puzzelaktie t.b.v. Nationaal Fonds Beter Leven De return was in feite gespeeld. Spor ting was uitgeschakeld. Barcelona bekert verder. Een Spaans elftal dat niet over tuigen kon. Neeskens (die in de tweede helft een gele kaart kreeg voorgescho teld) „Het is elke zondag een lijdens weg. Wij Nederlanders moeten het werk opknappen. Johan en ik dienen voor de punten te zorgen. De Spanjaarden doen er niet zoveel aan. Ons 'elftal maakt een malaise door. En ikzelf ben ver van een topvorm verwijderd”. gaf toen maar op. Wel wat vroeg, maar niet ongerechtvaardigd. Te winnen in de Nationale Puzzelaktie t.b.v. Nationaal Fonds Beter Leven Elke week 12 Hooghoudt prijzen voor een totale waarde van 2.400, verloren. Alleen de Belgische arbiter is schuldig aan het feit dat er drie spelers uit het veld gestuurd zijn.” Bij de dames won Ada v.d. Giessen haar afgebroken partij tegen de Ameri kaanse Herslafield. De stand in de a-finale is nu: 1. Israel 8. 2 afg., 2. Nederland 6%, 2 afg., 3. Verenigde Staten 5*/z, 2 afg., 4. Spanje 5, 2 afg., 5. Engeland 4%, 2 afg., 6. West- Duitsland 4%, 1 afg., 7. Australië 4, 2 afg., 8. Denemarken 3, 1 afg. 2 geh. als i la Corolla lis nieuw ta Corolla ore 19702 ommodorei 1650. Mt 67 motor r jit 4L 1970: i Daf 55 stal 1950. R« 3d type I ant luxe I i 1500. H 304 19711 Fiat 6001 den jonger werden. We zagen goed voetbal met een miinimum aan on nauwkeurigheden. De wedstrijd was van een goed gehalte, ondanks het steriele aanvalssoel onder de moeilij ke omstandigheden.” lions die eheei wc 1 en naj Ie gar. wt ir. en tin. 1 mog. WIJ WEEK I 9 U TO ONDAGS De gedetailleerde uitslag van Neder landOostenrijk: Havermans verliest in het libre van Weingartner (216-500), Vet want in het 71-2 van Mastny (300-189), V.d. Smissen gaat tenonder tegen Scherz (bandstoten: 159-200), Van Bracht ver slaat Anseiter in het driebanden (60-26) en Vultink klopt Stenzel in het 47-1: 300-255. België deklasseerde de Span jaarden met 10-0. In het afsluitende dubbel wonnen Ok- ker en Riessen met 8-5 van Lutz en Franulovic. Sporting weer in zichzelf. Terwijl Bar celona tenugzakte naar een tegenvallend opererend elftal (waarin Cruijff tever geefs achter zijn aanvalslinie bleef jagen), groeide het Belgische team naar ongekende hoogte. Alles lukte opeens. Negen minuten later weer een vrije trap voor Lokeren. Weer zette Verheyen zich achter de bal. Hij joeg hem nu effectvol in een kluwen van spelers waaruit als een duveltje uit het doosje de kleine middenvelder Dalving omhoog sprong en als een snoek de bal met het hoofd achter de doellijn sloeg: 2-0. De achter stand was genivelleerd. Het halve won der was geschied. LOKEREN De meester zélf nam alle twijfels weg. Johan Cruijff - aanvoerder, spel- en smaakmaker van momenteel matig „Barca” - stelde uiteindelijk voor CF Barcelona de prolongatie van de competitie om de UEFA-Cup veilig. Met de binnenkant van zijn linkervoet schoof hij in de beginfase van de tweede helft in de sensationeel begonnen return tegen Sporting Lokeren de bal langs zijn vroegere stadsgenoot Bobby Hoogendoorn. Hij, de veel pratende en veel zijn mede- Niet veel later mochten de Spanjaar den. wier defensie aan alle kanten ram melde. de hemel danken dat scheids rechter Foote een flagrante handsbal van Asensi weigerde te honoreren met een strafschop. In dat geval zou Barce lona ongetwijfeld een diep aangeslagen elftal zijn geweest. Een Spaans team dat kennelijk een inzinking meemaakt, een ploeg die deze avond pas na ruim een half uur in staat bleek een werk lijk volmaakt uitgespeelde kans (combi natie tussen Clares, Macizo en Sotil) te ontwerpen. In laatste instantie slaagde De Schreyver erin dat Spaanse gevaar te ontzenuwen. In de eerste helft, die voor de Amstel- veners nog redelijk verliep kwam Owen Wells het meest in aanmerking voor een terugreis naar de Verenigde Staten. Hij schoot slechts een bal raak op tien pogingen en maakte daarnaast de fou ten, die Racing Mechelen in staat stel- acht punten om te buigen Voor hun prestaties in Kerkrade en Haarlem kregen Okker, Lutz, Kodes en Franulovic resp. 20.000, 10.000. 6.750 en 5000 gulden. De resterende, 83.250 aan prijzengeld zal worden uitgekeerd aan het eind van een halve competitie zon dag in Arnhem. 4408 315-262 4226 365-374 4135 368-379 4135 299-340 UBSC enigszins. Hij forceerde een doorbraak in de vijfde game van de tweede en in de vijfde game van de derde set. Beide malen hield hij vervolgens zijn service intact en won uiteindelijk vrij gemakke lijk Sosonko kreeg tegen Ornstein met wit in een Ben-Oni-verdediging het soort stelling, waarnaar zijn voorkeur uitgaat: een sterk beweeglijk centrum en actief stukkenspel. Later in de partij forceerde de Nederlander een sterke ver opgerukte vrijpion en Ornstein, die ook nog in verschrikkelijke tijdnood was geraakt, Racing Mechelen UBSC Wenen ASPO Tours K.-Amstelveen Aspo Tours versloeg met 103-102. 1974 zeer omzetting 1000 0.000 km schepje bovenop met „scheidsrechter vermoordde Europacupwedstrijd”, Gazetta del Popolo vond dat de Itali anen moesten spelen tegen de „barba ren uit Mönchengladbach" en La Stampa uit Turijn beperkte zich tot: ..AC Torino bereikt met acht spelers een eervol gelijkspel.” Meester Cruijff ten slotte: „Ik beken eerlijk dat ik erg schrok toen de Belgen gelijkmaakten. Ik heb niet kunnen dro men dat het achteraf nog zo gemakke lijk zou worden om ons toch nog, te rédden”. Zo schreef ,,’L’Equipe” onder de kop „Ze zijn weer een ronde verder” on der andere dat „de helderheid, de rijpheid, het meesterschap van de Fransen en het talent van doelman Curkovic met de gouden handen PSV hebben overwonnen Heroïsch, onverzettelijk waren de „groenen”, begint „L’Aurore”, de „ge schiedenis heeft zich herhaald. PSV is op dezelfde manier uitgeschakeld als het vorig seizoen. Maar de schaduw van Bayern München hangt nog over de Europese beker.” Zoals alle andere Parijs bladen, onderstreepte ook „L’Aurore” de terugkeer en de grote kracht van de Zuidduitse club. „Het roemrijke epos gaat verder”, meldde „Le Figaro”, „eens te meer bman 1973 Mini 1000 I’s 1971 zeer mooil uit R6 191 1950. Audi 72 2950 agn wielen Volks# lutomaat wagen 160 1950. 7x vanaf 1970 rood, wit, b metallic 6950 Pet tak 1973/ ?rd 1600L '2 f 3500. >upé type '500 Ford deurs fant Opel Ri '3 60.000 Record 11 '3 4950. L 1971 France Soir tenslotte geloofde dat ..St. Etienne onvernietigbaar zijn weg rechtuit vervolgt. De „groenen” zijn rijp voor de Europese beker. Ze zijn onverbiddelijk. Er is voortaan geen enkele Nederlander meer die zich kan vergissen. Zij die woensdagavond in het stadion van PSV waren opeen gepakt, konden in ieder geval hun waarde-oordeel herzien. Het afgelo pen seizoen, toen St. Etienne PSV ook uitschakelde, konden de Nederlanders internationale dan zestig nooit overkomen.” Toen kwam de zestiende minuut. Ver dediger Migueli versperde Lubanski hardhandig de weg in een nog nauwe lijks begonnen uitval. De Schotse arbiter Ian Foote floot terecht voor een vrije trap. De besnorde René Verheyen, de getalenteerde middenvelder, maakte zich op voor het nemen van die trap. Terwijl Johan Cruijff in het Spaanse doelgebied ratelend aanwijzingen gaf, nam Verhey en een korte aanloop voor wat worden zou een bikkelhard schot dat liniaalrecht als een granaat in het Spaanse doel ontplofte: 1-0. Een formidabele, van cir ca 25 meter afstand genomen vrije trap die de marge tussen Sporting Lokeren en FC Barcelona op slag versmalde tot nog maar één doelpunt verschil. De vlam sloeg in de pan. Opeens liet Sporting al zijn voorzichtigheid, alle aarzeling achterwege. Opeens geloofde I Q ment na tien ronden is: 1. Nederland 29, 2. Engeland 26%, 3-4. Verenigde Staten. Argentinië 24%, 2 afg., 5. West-Duitsland 24, 1 afg., 6. Israel 22%, 2 afg., 7. Zweden 22%, 1 afg., 8. Zwitserland 22, 2 afg., 9. Australië 22, 1 afg.. 10. Canada 22. zich koesteren in de illusie dat iets dergelijks niet twee keer achter el kaar kon gebeuren. Woensdagavond werd daarmee simpelweg afgere kend. De begeestering, het strijdvuur, het geloof in „het wonder” nam zienderogen af. Sporting Lokeren transformeerde in een uitgebliuste ploeg. De score bleef zoals Cruijff hem uiteindelijk bepaald had: 2-1. Gevoegd bij de veertien dagen geleden in Barcelona geleden nederlaag (2-0), was de redding van „Barca” in deze Europese competitie een voldongen feit. De voldoening van Cruijff ging gepaard met een diepe zucht van ver lichting uit de kelen van Rinus Michels en de overige Barcelona-spelers. Want, het was een dubbeltje op zijn kant geweest. bekertoernooi naar In termen lieten hoofdstedelijke bladen zich over landskampioen uit. MECHELEN (ANP) Voor K/Am- stelveen is het Europa-Cup-avontuur nagenoeg voorbij. De Nederlandse bas- ketbalkainpioen verspeelde zijn laatste kans op het bereiken van de tweede ronde in Mechelen. Geheel volgens de verwachting was Racing Mechelen in het vierde duel in de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker, te sterk voor de ploeg van Theo Kinsber gen: 80-64 na een ruststand van 36-32. De ploeg moet nu nog twee wedstrijden spelen (thuis tegen UBSC Wenen en uit tegen Tours). Het pakket bestaat uit 12 verschillende Hooghoudt dranken, een 36-delig Duro- bor glasservies en een kabinetje met onderzetters. Sporting Lokeren begon aarzelend, voorzichtig. Twee spitsen (Somers en Henrotay) op de flanken, nauwelijks een diepgaande aanvaller in het centrum. Alleen de Poolse international Lubanski dook nu en dan op. Maar meestal te laat. Geen spoor van het beloofde Belgi sche wanhoopsoffensief. Niets van dat alles. Bovendien vond Sporting het juiste maatgevoel niet, ontwierp combinaties die bij voorbaat tot mislukken gedoemd waren. Barcelona intussen wachtte af. rustig spelend, geen enkel risico nemend. LS nov I i Chrysler 1 Simca 130 oed niet r n Dyane6l >d 650. I 1969 zeeri Citroen 2 Citroen 2 C Mercedes-» >meo 1750 i 3500. S xpgeknapt i Ook Ligterink speelde met zwart te gen Schussler de opening superieur. Na een zet of twintig kon Schussler geen stuk en geen pion meer bewegen en deed toen maar vertwijfeld een zet, die tot een ondekbaar mat in één zet leidde. Kuypers speelde tegen Wahlbom een bijzonder moeilijke partij. Na een wat voorbarige centrum-opmars van Wahl bom kon Kuypers met een kleine com binatie een kwaliteit winnen. Toen be gon de strijd echter pas goed. Ondanks grote tijdnood wist Wahlbom allerlei dreigingen tegen de witte koning te creëren en Kuypers zag zich gedwongen de kwaliteit terug te geven. In de afge broken stelling had hij een ver opgeruk te vrijpion en nog steeds winstkansen. Na studie greep Kuypers de triomf in derdaad, zij het dat Wahlbom een grove fout maakte. De eindstand werd daar mee 3%-%. Michels wisselde in de pauze Sotil uit tegen Sanchiz en posteerde Johan Cruijff duidelijk in de spits- Michels later: „Ik had in de eerste helft Johan geen enkele speciale opdracht gegeven. Hij weet zelf wel wat hij moet doen en laten. In de tweede helft kon ik echter het risico van verlenging en misschien wel het nemen van strafschoppen niet meer lopen”. Na acht minuten bereikte Barcelona het gewenste resultaat. San chiz bediende Cruijff. Johan slalomde een vijftal meters en schoof vervolgens de bal kinderlijk eenvoudig over de doellijn: 2-1. Okker zette de eerste stap naar de verovering van ook deze hoofdprijs 40.000) door in drie sets te winnen van Bob Lutz: 2-6, 6-4, 6-4. Het was een partij van matig gehalte, waarin Lutz aanvankelijk goed gebruik maakte van het gebrek aan scherpte in het spel van de Nederlander. Okker herstelde zich het Europese landskampioenen bereikte, tweede plan te verdringen, meest vleiende Tuttosport schreef: „Slechts acht spelers neutraliseerden de Borussen, hoewel die in de persoon van scheids rechter Delcourt over een twaalfde man konden beschikken. Er was in Düsseldorf geen voetbalwedstrijd te zien maar alleen een belachelijke en schandalige vertoning van een scheidsrechter”. HAIFA (ANP). Ook na de tiende ronde’ van de Schaakolympiade in Haifa heeft het Nederlands team de leiding stevig in handen gehouden. Sosonko en Ligterink wonnen, Timman speelde re mise, maar de ontmoeting Kuypers Wahlbom eindigde pas in een Neder landse zege na te zijn afgebroken. Grootmeester Jan Timman, die met 6 punten uit 7 partijen kan bogen op de beste score aan het eerste bord, nam tegen Andersson (een vriend van vele toernooien) genoegen met een vroege remise. Beter dan wie ook wist hij dat Andersson met zwart uiterst moeilijk te bestrijden is. Dat dan ook reeds na tien zetten tot remise werd besloten, ver baasde niemand. GRONINGEN. (ANP)— Voor een klei ne duizend toeschouwers is donderdags- vond in de Groningse Evenementenhal het AMRO-circuit voortgezet. Na het definitieve uitvallen van Jan Kodes en zijn vervanging door Marty Riessen is het eerste gedeelte van het circuit afge sloten. den de achterstand, die bedroeg, kort voor rust naar een positieve score. AMERSFOORT. (ANP)— Het Euro pees kampioenschap pentathlon biljar ten. waaraan wordt deelgenomen door Nederland, België, Oostenrijk, Spanje, West-Duitsland en Frankrijk, is donder dagavond begonnen met de ontmoeting NederlandOostenrijk- Nederland zege vierde met 6-4. Gazetta dello Sport vervolgt het verslag met: „Delcourt hielp op ecla tante en brutale wijze Bourussia Mönchengladbach. Het was een vre selijke voetbalavond die we niet snel genoeg kunnen vergeten" Volgens Corriere della Sera maakte „de schandalige houding” van de scheids rechter de spelers van Torino ner veus, waardoor enkelen het hoofd Gazetta del Popolo besluit de ver slagen met: „Heel Europa lachte en was geschokt door de farcevan Düsseldorf.” waren Curkovic en zijn defensie on- passeerbaar. De missie is volbracht. Het succes tegen PSV onderstreept dat St. Etienne voortaan tot de gro ten van Europa behoort. De „Stepha- nois” speelden intelligent, hetgeen in contrast was met het blinde pressie- voetbal van PSV.” Lyrisch was ook „Le Parisien Liberé”: „St. Etienne demonstreerde een bewonderenswaar- dige conditie in de geweldige Neder landse storm-” „We hebben een tactisch voortref felijke wedstrijd gezien.” merkt „L’Humanité” op, maar het was dui delijk dat de aanval van St. Etienne niet van hetzelfde niveau is als zijn uitzonderlijk sterke verdediging. We kregen de indnuk dat we acht maap- De Italiaanse pers heeft emmers vol kritiek uitgestort over het hoofd van de Belgische scheidsrechter Del- court. die woensdagavond tijdens de wedstrijd voor het Europacuptoernooi der landskampioen tussen Borussia Mönchengladbach en AC Torino (0-0) drie Italiaanse spelers het veld uit stuurde en zes gele kaarten uitdeelde. PARIJS (AFP). Slechts een evene ment als de Amerikaanse presidents verkiezing slaagde er donderdag in de prestatie van St. Etienne, dat ten koste van PSV de kwartfinales van voor het de de de De snelle verplaatsing van Londen naar Groningen had Marty Riessen blijkbaar geen goed gedaan. In een on geïnspireerd optreden verloor hij met 7- 6, 1-6, 4-6 van de Joegoslaaf Franulovic, die hiermee zijn eerste zege liet aante kenen. Het keerpunt kwam na de met 7- 6 door Riessen gewonnen tiebreak. Fra nulovic forceerde voor het eerst een doorbraak, kwam in de tweede set met 0-3 voor en liep uit naar 1-6. Dankzij een laat herstel werkte de Amerikaan in de derde set een achterstand van 2-4 weg om prompt daarop zijn eigen opslag kwijt te raken. Op eigen service maakte Franulovic de partij uit. Victor Pecci Citizen Quartz Crystron LC Alarm. Absolute precisie. Geeft kontinu de uren, minuten en sekonden. Plus de volledige funktie van een wekker Ingebouwde verlichting voor s nachts Voor dit absolute summum van precisie- techniek in deze zeer eigentijdse vorm geving. is een prijs van f 598.50 eigenlijk nog erg voordelig Importeur Hart b.v. 'Postbus 41,Ouderkerk a;d Amstel de Amerikaan In de vierde ronde remiseerde v. d. Giessen met de Engelse Caldwell. De partijen Van der MijeHartston en VreekenJackson werden afgebroken. Uitslagen a-finale dames: Nederland Engeland %-%, 2 afg., Verenigde StatenAustralië 4/z-%. 2 arg., Spanje Israel %-%, 2 afg., Denemarken—West- Duitsland %-%, 1 afg. 4 Snijders en P- Opschoor kregen elk een d, wedstrijd onvoorwaardelijk en ëen boete I van resp. 125 en 100. Van de jeugdspelers werd H. Rose- f boom (Go Ahead Eagles) veroordeeld tot I twee wedstrijden en R. Klockqnbrink F (Haarlem) en R- B-reve (Excelsior) tot etg. alsr e]^ een wedstrijd onvoorwaardelijk en 1973 /!Uén voorwaardelijk. 3 SL nov s 13.500 SEL met 6950. Jt 173 zeer iroën GS e 1974 100 A luxe Datsun 0 73 5250. X) A luxe 3ud 4- drs. ooi 50.000 128 luxe sol nov. Manta 1 i. nieuw ƒ3 K70 luxe Volks* als nieuw I 1602 ta w 1973 fi ZEIST. (ANP)— Het in nood verke rende De Graafschap kan aanstaande zondag tegen AZ drie „vaste” spelers van het eerste elftal niet opstellen. Naar aanleiding van hun gedrag in de wed strijd tegen Eindhoven van zondag legde de tuchtcommissie Hazelhekke, Marijt en Overgoor resp. drie, twee en een wedstrijd onvoorwaardelijk op en een boete van resp. 200, f 200 en 125. Hazelhekke, die tijdens de wedstrijd de rode kaart had gekregen, werd ver- Opel kade!oordeeld wegens het trappen van een 250. Opel K tegenstander bij dood spel. Tegen de andere twee, die met geel bestraft wa ren, luidde de aanklacht het ongeoor loofd ten val brengen van een tegen stander. Bij Marijt woog mee. dat hij 172 zeef reeds een strafblad heeft. NAC zal het uit R16TSI een wedstrijd moeten doen zonder Da- >73 nov. 1 men. Deze kreeg een wedstrijd onvoor- >TS ook waardelijk, een boete van 200 en gele- ^3750 Fk| genheid om verweer te voeren tegen de j van een wedstrijd voor waardelijk in on voorwaardelijk. Bij dit laatste had P. Wijnberg geen succes. Ford must l zijn straf werd hierdoor in totaal vier wedstrijden. Ook FC Dordrecht raakte gedupeerd stationcar I door het gedrag van de eigen spelers. K. lutom. ge ^50. Daf S nieuw 5 stationr 72 ƒ395 1 type admiraal e >ën De 47-jarige Belgische scheidsrech ter Fred Delcourt, om wie woensdag avond alles draaide, zei na afloop van de wedstrijden tegen Italiaanse bestuursleden: „Ik heb geleid zoals de UEFA het wenst.” En hij voegde er aan toe: „Zoiets is mij in mijn tienja rige internationale loopbaan met meer dan zestig wedstrijden nog overleg tussen basketbalvereniging en de vertrokken spelers Van de en Hagens heeft donderdag nog spelers dirigerende Cruijff, bracht de score op 2—1 voor Lokeren. Dat doelpunt gaf de volijverige Belgen de genadeslag. Die treffer betekende dat Sporting binnen de reglementaire speel tijd tweemaal doelman Mora moest verschalken om uitzicht te krijgen op verlenging. Dat was te veel, dat was zélfs voor de dappere mannen van trainer Ladislav Novak een te grote opgave. In het intens verdrietige gebaar waarmee Lokeren- doelman Hoogenboom de bal, na die „schuiver” van Cruijff, uit de netten viste, lag de uitschakeling van Sporting uit de UEFA-Cup al duidelijk opgesloten. - Hel km zeer Buitoni in 1200 sta Lagemaat geen concreet resultaat opgeleverd. Met be middelaar Mandersloot wordt maandag, twee dagen voor het geplande kort geding, op nieuw vergaderd. Voetballegende Pele heeft aangekondlgd volgend jaar oktober met spelen te stoppen. Hij wordt dan adviseur van de Braziliaanse bondscoach Brandao. Uitslagen Europacup tafeltennis: Zweden— West-Duitsland 5-2. HongarijeFrankrijk 4-3 De Gazetta dello Sport had als kop: „Delcourt hielp Borussia”. Tut tosport uit Turijn deed er nog een In het toernooi om de Europa Cup II plaatsten zich donderdagavond Napels en At letico Madrid als laatsten voor de kwartfinale. De Italianen wonnen thuis met 2-0 van Apoel Nicosia (Cyprus) na een gelijkspel in het eerste duel. Verrassender was de uitschake- ling van Hajduk Split op eigen bodem door v I Atletico. De Spanjaarden klopten de voorma lige ploeg van Ajax trainer Ivic met 1-2 Atletico zegevierde in Madrid al met 1-0.. Bij het tennistoernooi om de Dewar Cup :n Londen versloeg Orantes de Zuidafrikaan Mitton, Flllol de geblesseerde Ashe en Cox de Italiaan Zugarelli. Connors won in Keulen van Dibley en Victor Peccl van de Amerikaan ie ook alsn Van Dillen.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 33