Damiate Pers Dick Helling terug bij T elstar TELSTAR IN GREEP VAN Boys weer BLESSURES aan de kop HAARLEM KENT GEEN Spannend slot van Bekerduel PROBLEMEN formaliteit bridge-competitie voor Ariola De Nijs weg bij Telstar BELGISCHE SELECTIE Twee EDO-ers B geselecteerd Per spoor heel Nederland door Barricade Voor de halve prijs op reis i /poorbonk Een eigen huis? De Nutsspaarbank helpt u aan geld! BS BB BE BE jjnh_ TITEL VOOR ECHTPAAR WESTERVELD mWSI 6 197 6 ZATERDAG NOVEMBER SPORT 15 1 Op zaterdag 13 november 1976 of zondag 14 november 1976 Keuze uit vele mogelijkheden en altijd aangepast aan uw budget. Lenen is goedkoper dan u denkt onder meer doordat de rente en enige andere kosten van de lening aftrekbaar zijn van de loon- en inkomstenbelasting. In samenwerking met de Nederlandse Spoorwegen kunnen wij onze abonnees weer een unieke „Spoordag" aanbieden. Een dagkaart 2e klas kost u nu slechts f 15,- (i.p.v. f 29,50) een kinderkaartje (4 t/m 9 jaar) f 7,50. t (t il Laat u eens deskundig voorlichten en bel even voor een afspraak. Enkele telefoonnummers: 023 -319201 Hoofdkantoor Afd. Hypotheken 02550-12448 Rayonkantoor IJ mond 072 -22155 Rayonkantoor Alkmaar 02230-13642 Rayonkantoor Den Helder of het kantoor in uw wijk of woonplaats. uuczt nederlond spaarspecialisten sinds 1817 Als u denkt aan de koop van een eigen huis is het goed éérst eens te informeren bij de Nutsspaarbank naar de voorwaarden van de financiering. k tieel Haarlems Dagblad: (Van onze sportredactie) (Van een medewerker (Van onze bridgemedewerker) Het echtpaar Westerveld heeft van de (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) .B V (Van een medewerker) een sche eb je 9 De Haagse oefenmeester kan in ieder geval niet beschikken over de aanvallers Co Stout en Eddie Kraal (beiden hebben een gebroken jukbeen) en over midden velder Jaap Visser, die pas volgende week weer volop kan trainen. Verder is het meespelen van Jos Jonker op het middenveld allesbehalve zeker. Jonker ging zondag in de thuiswedstrijd van Telstar tegen Ajax door zijn enkel en maakte op de training van vrijdag be paald niet de indruk er tegen NAC voluit tegenaan te kunnen gaan. Behalve het (tijdelijk) aantrekken van Dick Hel ling deed Telstar deze week nog meer zaken. Zo kreeg de van SC Amersfoort afkomstige jeugdspeler Paul Stam (een robuust gebouwde aanvaller) een con tract voorgelegd, evenals Henk Piene- man en Raymond Kick, die al enkele ■jaren tot de selectie van het C-elftal van de Velsenaren behoren. De kaartjes zijn uitsluitend verkrijgbaar bij onze kantoren: Ge«l. Oude Gracht 82 - Haarlem (Centrum) Soendaplein - Haarlem (Noord) Californiëplein - Haarlem (Schalkwijk) Lange Nieuwstraat 427 - IJmuiden Zeestraat 18 - Beverwijk IJmuider Courant: Beverwijkse Courant: Deze speciale kaartjes zijn dus NIET verkrijgbaar bij de N.S.-Stationsloketten. HAARLEM-IJMOND. Door een 7-3 overwinning op Kennemerland in de Be verwijkse sporthal kon Barricade Boys in de hoofdklas van de Haarlemse zaal- voetbalcompetitie de leiding overnemen van Groot Assumburg, dat er met een wedstrijd en een punt minder relatief beter voor blijft staan. Van goed zaalvoetbal viel in de ont moeting tussen Barricade Boys en Ken nemerland niet veel te genieten. Het was een matige vertoning, waarin alleen Jan Keur opviel door knap spel. Voor Barri cade scoorden Rob van Noord (4x), Joop Heerinx (2x) en Peter Gerrits, terwijl de tegenpunten van Jan Keur, Van Straat- en en Willemse waren. volgde, kwam de „transfer” toch nog onverwacht. „Er was eerder deze week nog contact geweest tussen Telstar en Ajax, maar ik geloofde er eigenlijk niet meer in”, aldus Helling wiens naam begin deze week in verband werd ge bracht met SC Cambuur en PEC. Helling: „Het zal even wennen zijn, maar uiteraard ken ik de meeste jongens van Telstar nog, dus met eventuele aanpassingsproblemen zal het wel meevallen. Ik ben enorm gemotiveerd en echt niet bang om nu meteen weer het eredivisie-avontuur in te gaan”. Full-prof Helling, die vanmorgen zijn debuut als scheids rechter zou maken in een wedstrijd tussen twee bedrijfs- teams maar daar nu uiteraard van heeft afgezien, voorziet één probleempje rond zijn overgang naar Telstar. „Ik train straks één keer per dag, van vier tot half zes, De rest van de dag heb ik niets te doen. Ik overweeg weer halve dagen te gaan werken bij mijn oude werkgever in Zaan dam, tenzij dat problemen zou opieveren met Ajax. Dan gaat het niet door. Ajax houdt uiteraard een claim op mij. Voor mij is het nu zaak om de rest van dit seizoen zodanig te vlammen, dat Ajax straks niet-meer om me heen kan”. honderd. Kees Kales (10-12) tekenden voor (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. In verband met een scheidsrechtersstage, die dit weekend plaatsvindt, beperkt de basketbalcompe- titie zich met een enkele uitzondering tot het districtsgebeuren. De enige uit zondering op de plaatselijke wedstrijden vormde gisteravond in de Kennemer- Sporthal het achterstallige bekerduel tussen Ariola en Volharding uit Goes. De gasten, die in de thuiswedstrijd al een achterstand van vijfentwintig pun ten opliepen, bleken ook in de return voor Ariola geen bedreiging te vormen. Een zeker niet voluit spelende Haar lemse ploeg beperkte zich er toe in de eerste periode Volharding naar een rui me achterstand te spelen. Voornamelijk door toedoen van Eric Jager (20-19) en Eef Halewijn (17-12) was bij de rust reeds een stand van 52-26 bereikt. Ario la, d"t in de tweede helft naar hartelust wisselde, kon op de valreep via Eric Zwiers toch nog de honderd punten bereiken: 101-56. De derde ronde zal in december plaatsvinden. Hoofddorp en HOC, die reeds eerder tot deze ronde doordrongen, spelen morgenavond reeds hun eerste wedstrijd in Hoofddorp. In de eerste klasse liet het nog punt loze Kinheim er geen twijfel over be staan tegen het gepromoveerde DIOS duidelijk de sterkste te zijn. Dankzij met name De Wit (16-8) nam Kinheim bij de basketverwisseling een 29-18 voorsprong, die de uiteindelijke basis voor de zege werd. DIOS, dat in de tweede helft gelijke tred met Kinheim kon houden, slaagde er geen moment in iets van de achterstand af te namen omdat vooral Henk Snel (2-16) zeer trefzeker was. Eindstand 60-49. VELSEN. Telstar mag dan vana vond in de ongetwijfeld bijzonder zware uitwedstrijd tegen NAC kunnen beschik ken over Dick Helling, problemen zijn er voor trainer Joop Castenmiller deson danks volop. De overige uitslagen waren: heren The White Stars 2-The Lions 5 55-44, The White Stars-Gratama-DSS 5 19-48, A. Krides 6-Antüopen 4 26-52, dames HOC 2-Add Pack 2 21-46, The White Stars 3-Gratama-DSS 2 18-50, Kinheim- Onze Gezellen 2 20-15, Cronje-Shots- Add Pack 3 27-40,' Kometen 2-DIOS 36- 35 n.v., The White Stars 4-Racing Bever wijk 2 16-43, The White Stars 5-Hoofd- dorp 4 24-15. Racing Beverwijk-The Li ons 30-55. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Haarlem, dat afgelo pen zaterdag indruk maakte met het 1-1 gelijkspel tegen Roda JC in Kerkrade, kent met het oog op de thuiswedstrijd tegen het Nijmeegse NEC geen blessure- problemen, zij het dan dat Gerrit Peys nog altijd niet beschikbaar is. Huyghes stuurt zondagmiddag dezelfde spelers het veld in die Zuid-Limburg Roda aan de rand van een nederlaag brachten. Dat betekent dus een opstelling met Boersma in het doel, een verdediging met Wen- tink, George, Huyg en De Vries, een middenveld bestaande uit Wildbret, Mel- gers en Van den Ban en een aanvalstrio dat wordt gevormd door De Winkel, Van den Berg en De Kip. HAARLEM. Op het veld van VVOG in Harderwijk speelt het elftal van West 1, omvattende de KNVB-afde- lingen Haarlem, Amsterdam, Noord-Hol- land en Utrecht, woensdagavond in het kader van het nationale districtskampi- oenschap tegen het elftal van Noord. Voor de ploeg van West 1 zijn Gerard Boon en Hans Berends van de hoofd klasser EDO geselecteerd. .PW VELSEN/ZAANDAM Dick Helling staat vanavond in Breda voor het eerst sinds bijna anderhalf jaar in de basis opstelling van Telstar. Gistermiddag kwam een transactie, waarover wekenlang is gesproken maar die eigenlijk defini tief van de baan leek, onverwacht toch rond. Ajax leent de middenvelder, die de afgelopen weken in het C-lftal van de Amsterdammers figureerde, voor de rest van het seizoen uit aan Telstar en betaalt voor vrijwel honderd percent het salaris van Helling door. Op de salariseisen van Dick Helling leek diens overgang naar Telstar stuk te lopen. Ajax en Telstar waren het al geruime tijd eens over de voorwaarden waarop de Velser club dit seizoen over de Zaanse middenvelder zou kunnen beschikken. Helling, bij Ajax een zeer goed betaalde full- prof, wilde er niet op achteruit gaan, maar begrijpelijk rede neerde men bij Telstar dat het honoreren van de niet kinderachtige eisen van Helling binnen de selectie tot scheve gezichten zou leiden. De oplossing zoals die gisteren werd gevonden was voor Telstar uiteraard een zeer plezierige. Voor Dick Helling, die gisteren nog de training bij Ajax Op de dag van afstempeling kunt u op dit kaartje zoveel sporen als u maar wilt (onderbreking van de reis is toegestaan) door geheel Nederland. Verhorst Boys en Sport CS konden ook niet) imponeren. Vooral het plaatsen was slecht verzorgd. Toen met no<g ze ven minuten te spelen een speler van Sport CS naar de strafbank werd ver wezen voor twee minuten, wist Verhorst Boys van de numerieke meerderheid te profiteren met doelpunten van Bakker en Van Bellen: 2-0. Tuinstra kon het in de eerste helft aardig klaren tegen SC Robeo, maar werd na de doelwisseling naar een 3-5 nederlaag „gespeeld. Voor SC Robeo kwam Aaldert Stobbelaar tot een hattrick. Het in de eerste klas B van de Haar lemse zaalvoetbalcompetitieleidende Ni- hot en Score Advertising zijn door over winningen op respectievelijk TYBB (6-2) en Sticker Stars (7-3) verder uitgelopen. VELSEN. Telstar-pennlngmeester De Nijs zal het bestuur van de Velser- vereniging per 1 januari verlaten. De heer De Nijs, die 12>/i jaar deel heeft uitgemaakt van het bestuurscollege, geeft als reden op dat hij zijn functie als bestuurslid niet langer kan combine ren met zijn drukke werkzaamheden als chef van de bedrijfsadministratie bij Hoogovens. Wel is het opmerkelijk dat de heer De Nijs het Telstar-bestuur pas een maand geleden heeft ingelicht over zijn op handen zijnde vertrek. Telstar, dat nog geen opvolger voor de scheiden de penningmeester heeft, moet nu op wel zeer korte termijn een ander zien te vinden. BRUSSEL (Belga). De Belgische bondscoach Guy Thijs heeft gisteren de selectie van de Belgen bekend gemaakt voor de wedstrijd tegen Noord-Ierland op woensdag 10 november in Luik in de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal. In vergelijking met de selectie voor de wedstrijd tegen Ijsland, eveneens voor groep vier, waarin ook Nederland is ingedeeld, heeft Thijs voor drie nieuwe mensen gekozen. Twee daarvan, Raoul Lambert en Roger van Gooi, zijn na een korte afwezigheid in het Belgisch elftal, teruggekeerd om de aanval te verster ken. De derde nieuweling is Walter Meeuws. Opvallend is het ontbreken van Martens, Van Binst en Wellens. De zestien geselecteerden zijn: Hugo Broos, Ludo Coeck, Erwin Vandendaele en Francois van der Eist (allen Ander- lecht), Julien Cools, Paul Courant en Raoul Lambert (allen Club Brugge), Eric Gerets, Christian Piot en Michel Ren- quin (allen Standaard), Jan Ceulemans (Lierse) Walter Meeuws (Beerschot) Jean- Marie Pfaff (Beveren Waas), Jacques Teugels (Molenbeek), Rene Verheyen (Lokeren) en Roger van Gooi (FC Köln). BLOEMENDAAL-IJMOND. In de slotzitting van de parencompetitie bridge van het district Kennemerland, die in Rusthoek in Bloemendaal plaatsvond, liet het echtpaar Westerveld zich niet verrassen en werd onbedreigd districts- kampioen. Bij een score van 232 werd het totaal gebracht op 1344 en dat was voor de andere paren onbereikbaar. Bouwman-Zijlstra (1292) finishte toch nog zeer goed als tweede. Beide paren mogen gaan meedoen aan de vervolg- wedstrijden voor een plaats in de lande lijke promotieklasse. eerste competitiedag af in de hoofdklas se aan de leiding gestaan. Het heeft zich onbetwist de sterkste getoond, zodat aan het behalen van het kampioenschap niets valt af te dingen. In de slotfase hebben Schaap-Hellingman en De Jong- Tieman de spanning niet goed kunnen verdragen en vielen met 1269 en 1282 uit de kop van de ranglijst. Van Frank- Goudsmit deed het in de slotzitting voortreffelijk (231) en werd derde. Naar de eerste klasse zijn gedegradeerd: Wo- nink-Van den Berg 1190, Van Bakkum- Winkelaar 1138, Wittebrood-Zandbergen 1102 en Heugens-Nieuwenhuizen 1081. In de eerste klasse hield Klein-Van Stekelenburg het hoofd koel en zag zowaar nog kans Bronkhorst-Schwerdt van de bovenste plaats te stoten. Het kampioenspaar scoorde een totaal van 170 en dat was ruim voldoende om als nummer een te eindigen. De Beverwijk se combinatie Beers-Beentjes zag kans tweede te worden (1685). Bronkhorst- Schwerdt moest genoegen nemen met de derde plaats maar dat betekende toch nog promotie naar de hoofdklasse. De Wit-Witters, vierde in de eindrangschik king mag zich eveneens voortaan hoofd klasser noemen. Kampioen van de twee deklasse werd zoals te verwachten was Anema-Van Konijnenburg (1230). Beverwijk: Hoofdklas: Tuinstra-SC Robeo 3- 5, Verhorst Boys-Sport CS 2-0, Barricade Boys-Kennemerland 7-3; eerste klas A: Llcht- hal-DGS Smul 3-1; tweede klas B: Sihl FC- Otte Eagles 1-2. Hlllegöm: Tweede ronde zaalvoetbalbeker FC Luyckx-Beauty 3-1, Beman-Scheljwijck 2- 3. ’t Keiltje-John Bolgen 1-3, De Biggen- Ripperda 6-2, Pakhoed-Sporthuis H. 0-4. Eer ste klas B: Nihot-TYBB 6-2: res. derde klas H: Zandvoortmeeuwen 2-J. M. Bakker 2 0-3; tweede ronde beker: Vermand zn.-Bukx Sport 1- 1 (Vermande zn. gaat over); Wilho-Griffi- oens 4-4 (Griffioens gaat over). Wijk aan Zee: Eerste Klas A: Klein Zwit- serland-De Ezel 5-5; res. eerste klas A: Klein Zwitserland 2-Sport CS 2 2-4, Sport CS 5-v. d. Haarlem (Kennemer sporthal): eerste klas Veens 2 2-3, A: Loek Anderson-Carillon Boys 1-1; eerste klas B: Score Adv.-Sticker Stars 7-3: tweede klas B: Kennemer Intersport-Schove 5-2; tweede klas C: Telefonla-RCH 5-3; derde klas C: Fluor-Van Egmond 1-3; res. eerste klas B: Kennemerland 2-SC Robeo 2 4-6; res. derde klas C: Kennemer Intersport 2-’t Keiltje 4 6-2; res. derde klas D: DVS 2-M. de Vries 2 2-4: res. derde klas F: Geel Wit 3-Kennemerland 3 2- 4; res. derde klas G: DVS 3-DSC74 4 6-2. Haarlem (Evenementenhal): derde klas D: Kontakt’75-Hepla 3-2; derde klas E: Van Meeuwen BC-Nelson Boys 10-2; AIS Boys- Club 13 3-3; Ripperda-Komduur 0-2; derde klas F: PSV Velsen-Korsie Boys 1-3. Hans Kok, reeds vice-voorzitter, is tijdens de jaarvergadering van de Ne derlandse Autorensport Vereniging met algemene stemmen gekozen tot voorzit ter van die organisatie. Hij volgt ir. Thon Meylink op die zich niet herkies baar had gesteld. Secretaris mr. G. J. Pos en penningmeester G. de Vries, bei den aftredend, werden herbenoemd. Nieuw lid van het bestuur is Henk van de Ende. Het raceprogramma voor het volgende seizoen op het circuit van Zandvoort ziet er als volgt uit: 11 april: internationale Paasrace (alle klas sen en formule 3-renwagens; 11 mei: Grote Prijs van Zandvoort (alleen alle klassen nationaal); 30 mei: internationale Pinksterraces, Euro pees kampioenschap super vee en alle klassen nationaal; 19 juni; nationale races (alle klassen); 17 juli: nationale races (alle klassen); 7 augustus: Zandvoort Trophy, vieruursrace Europees kampioenschap toerwagens groep 2; 28 augustus: Grote Prijs van Nederland, forumule I-renwagens wereldkampioenschap coureurs: 18 september: Trophy of the Dunes (en alle klassen); 2 oktober: finale-races van het Nederlands kampioenschap (alle klassen). Bij de reserves stoeide het nog steeds ongeslagen Buitoni 2 met Add Pack 2. De fysiek veel sterkere koplopers, die hun lengte voordeel bovendien combi neerden met een zuiver schot kwamen ook in dit treffen weer ver boven de Amama (14-18), Frank en Johan Koster (8-15) de 51-11 overwinning. Topscorer bij Add Pack 2 was Machiel Stijger (10-8). HAARLEM Tijdens een feestelijke bijeenkomst vond vrijdagavond in de Spaarnestad de uitreiking van de honkbal- en softbalonderscheidin- gen over het seizoen 1976 plaats. De prijswinnaars, waaronder dit jaar een groot aantal spelers en speelsters uit Haarlem, dat zowel de honkbal- als softbalcompetitie beheerste, ontvingen de medailles uit handen van bondsvoorzitter Guus van der Heijden. Tot de meest waardevolle speler en speelster uit de competitie werden met grote meerderheid uitgeroepen Boudewijn Maat (Tetramin Nicols) en de jeugdige Hilda Foks, die dit jaar furore maakte bij het hoofdstedelijke Shell (zie foto). it n

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 15