In de Vishal Kleindier-expositie in Santpoort kenmerkt zich door variatie Internationaal vlootbezoek t M losplank Restauratie kap en goten kerk in Koningstraat Opvoering met kwaliteiten door „Advendo” in Velsen! I Wethouder Scheeper: „Plan voor uitleencentrum van dieren” n w»l ri BETER LEVEN vrijheid,werk,samenwerking.. f. h A 5 I Kienen in De Hoop BOWLINGBOND „HET HUIS AAN HET MEER’’ Burgerlijke Stand I I 9 «i door lid te worden van de ÏS Vierhonderd gulden voor Heliomare-jeugd i z1 IJMUIDEN-VELSEN 19 7 6 6 NOVEMBER ZATERDAG D.A.F. 46 Volvo 66 Volvo 343 C. van Maren beuren igt dan lersoon STAALSTEIGER N IJ M E G E N SPECIALISTEN IN STALEN STEIGERS «^7 4 VELSEN. Tot de diverse thrillers van Britse oorsprong, waarbij de auteur voor de myste rieuze entourage van zijn criminele spel gebruik maakte van een afge legen Engels landhuis, behoort ook „Het huis aan het meer” van Hugh Mills. Dit is de woning van de psychiater Maurice Holt, die tien jaar geleden door de schuld van zijn stiefbroer Colin door het me disch tuchtcollege werd geschorst. Deze Colin is namelijk een buiten gewoon onsympathiek sujet dat er een satanisch genoegen in schept de toch al zo verbitterde Maurice voortdurend tegen te werken. Op den duur beraamt deze dan ook, met behulp van zijn zuster Stella een uiterst geraffineerd moordplan dat op zekere avond ook werkelijk ten uitvoer wordt gebracht. HEEMSKERK 1 (Van een medewerker) (Van een onzer verslaggevers) -miljoen (ADVERTENTIE) EN (Van een onzer verslaggevers) dofslaantj (ADVERTENTIE) veilig en zuinig betrouwbaar en comfortabel Automobielbedr. Fatels, (ADVERTENTIE) V.V.D., Antwoordnr. 1877, Den Haag (geen postzegel), tel. 070-614121 vaanswijk 3 ■ugde van ?ini werd besloten. Jdulfstrai en 11.30 t t 1, zondi ÏT UIT plus dt iden par- de kwaliteitsauto voor de veeleisende automobilist Bloemendaalseweg 234 Overveen gers een patrouillevaartuig deel uit van De oplossing van puzzel 7 leverde de volgende slagzin op: SINT JAN SLAAT BRUG NAAR HET VERLE DEN. lllllIliiiiiiiiiilkiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiid POSTBUS 6526 TEL 080-553198 BEVERWIJK. Het gemeentebestuur wil de Evangelisch Lutherse Gemeente Beverwijk-Velsen een subsidie van 37.112 verlenen als tegemoetkoming in de kosten van de restauratie van de kap en goten van het kerkgebouw aan de Koningstraat nr. 119. lische be- Noordhol- sen uitste g- jmkoor di d van hel ’genheids- elf compo tg van het in Neder- liberalen vandaag bijeengebracht. Wij willen weer élan brengen in de Europese samenwerking Een sterk Europa, samenwerkend met de VS, is onze beste waarborg voor vrijheid en welvaart. Steun ons: ike geest iring gin, ortvarend structuu I door on Toch wa niteit va >r, die me iteerd koi :n, die he araan An lala ma, di bas Wou mg, geba nische be voortreffe nde accei >ehahn aa d nog nil or was c en te oh i er fraai bij zonde Gloria, da g in vooi ïing wer A- maken „Stamavforclan NL-M-CH Flot”. De schepen zijn van de Neder landse, Belgische. Duitse en Engelse ma rine. Zij liggen afgemeerd aan de Ooste lijke Handelskade en zijn niet toeganke- jy Daarvoor strijden wij. In Nederland. In Europa In 1978 worden de eerste Europese verkiezingen h gehouden. De VVD heeft daarom alle Europese De heer Scheeper vond het daarom niet zo vreemd, dat de gemeentelijke medewerkster voor natuur-educatie met het voorstel kwam om in die dierenbusi- ness wat meer lijn te brengen. En wel in het kader van bestaande plannen om in het recreatiegebied De Vinkenbaan in IJmuiden, kinderwerktuinen en een kin derboerderij aan te leggen. In de kinder boerderij zou, volgens dit voorstel een dierenuitleencentrum ingericht moeten worden, welke dieren voor uitlening aan schoolklassen in aanmerking zouden moeten komen. Verder zouden de kinde ren, maar ook de onderwijzers en onder wijzeressen moeten worden voorgelicht over het omgaan met dieren. Er zou ingegrepen moeten worden als het met de dieren op school verkeerd zou gaan. een fees- te schrij- ’kenmerkt sche ele- voor een il zijn de lang niet ering hiel i intensie- am” moet ’oed werk de soliste door hef irdigde het uitvoering BEVERWIJK. De door zaalvoetbal- vereniging Sport en klaver.) asclub Mee- restein gehouden klaverjasdrive op 3 no vember ten bate voor de gehandicapte jeugd van Heliomare is een groot succes geworden. Er is 426 aan deze drive overgehouden. De volgende drive in café Sport aan de Alkmaarseweg is op 1 december. A dagen derheden lelijkheid ansavond ider het Damiate ndré in .:i"’i' i Alvorens tot deze mededeling te ko men verklaarde de wethouder zijn aan wezigheid en niet die van de wethouder van sport en recreatie. Onder de porte feuilles van wethouder Scheeper name lijk ressorteren de gemeentelijke be moeienissen met dieren, zoals de kinder boerderij in Velserbeek. Stilstaande bij de - wat hij noemde - verovering van de school door het klein dier, wees hij er op dat de laatste jaren bij wijze van spreken de vermindering van het aantal schoolkinderen gecom penseerd wordt door een toeneming van het aantal vogels, konijnen, cavia’s en woestijnratten in de school. De wethou der vond het een goede zaak, dat het kind in onderwijs en opvoeding met dieren te maken krijgt, liefst spelender wijs. Maar omgaan met... veronderstelt toch ook enige kennis van... En aan die kennis ontbreekt nogal wat, zowel bij onderwijzers als bij kleuterleidsters en bij de kinderen zelf. Voor de dieren heeft dit nogal eens fatale gevolgen - zo weet hij zich ook uit zijn eigen onder wijstijd te herinneren. WAT NIET VOOR mogelijk werd ge houden, is deze week toch bewaarheid geworden- Nadat aan de woensdagmarkt de IJM 57 met een lading vis vanuit de noordelijke Nooirdzee present was ge weest en was verhandeld, werd bekend gemaakt, dat de KW 123 voor de vrij dagmarkt thuisvarend was met een goe de 1600 bakken vis. Deze vis had blijk baar gejongd, want eenaal binnen ble ken er wel 2500 baken aan boord te zijn. De komst van de KW 123 trok daarom de aandacht, omdat dit schip ook de vorige week dinsdag aan de markt was geweest met een lading uit de Noordelijke Noordzee. De KW 123 had de nieuwe lading dus in de kortst mogelijke tijd buitgemaakt. De uit- en thuisvaart meegerekend, heeft deze vis serij slechts negen etmalen in beslag genomen, terwijl de reis van de IJM 57 nog altijd veertien etmalen heeft ge duurd. ER WAS WEL VERSCHIL in de soor ten vis, die beide schepen aanvoerden. De IJM 57 had naast zijn partij koolvis een grotere sortering aan schelvis, wij ting en blankwerk dan de KW 123. Ook in de besomming is dit tot uiting geko men. De IJM 57 besomde aan zijn 1600 bakken vis 105.500,-, terwijl de KW 123 met zijn 2500 bakken 12.7500,- besom de. De aanvoer van beide schepen is wel het belangrijkste geweest, dat deze week in de hallen is gebeurd. Want het was vmior de rest maar een heel zuinige aangelegenheid. DE KOTTERS, die op rondvis visten deden dit de afgelopen week vlak voor de haveningang van IJmuiden en omdat er in de nacht weünlg of niets te vangen wias, kwamen deze schepen bij het in vallen van de duisternis de haven in om bij het aanbreken van de dag weer naar zee te gaan. Van deze schepen loste alleen de KW 29 enkele kisten vis aan de woensdiagmarkt. De overige hebben g-miljoen voor deze dieren en daarmee ook voor de dieren in het centrum. Ook om bestuurlijke redenen hoopt de wethou der, dat velen in de komende dagen de weg naar Zomerlust zullen weten te vinden - met welke woorden hij de tentoonstelling voor geopend verklaarde. Voorafgaande aan deze toespraak, was het woord aan de voorzitter van „Zuid- Kennemerland”, de heer A. H. Brouwer, die zijn vreugde uitsprak zowel voor de grote opkomst als voor het grote aantal ingezonden jonge dieren. Hij maakte be kend dat de prijs voor het mooiste dier op deze show ging naar de heer R. de Maar uit Badhoevedorp met een satijn, haaskleur konijn. De prijs voor de fraai ste dwerghoénder ging naar de heer Uker, terwijl last but not least de Vriendenschaal van de eigen vereniging voor het lid dat het mooiste dier had ingezonden, ging naar dé heer N. W. de Graaf uit Bloemendaal (beheerder van het Openlucht Theater), met een witte Nieuw-Zeelander, waarmee hij met de classificatie „Eerste F”, de hoogstg kwa lificatie op deze tentoonstelling, ook de fraaie door de IJmuider Courant uitge loofde beker in ontvangst mocht nemen. HEEMSKERK. In de competitie van de Bowling Bond Kennemerland behaal de De Silhouette’s met 17573 punten de eerste plaats in groep 1. De zege in groep 2 ging naar Davids Oly met 10397 punten. Resultaten hoogste game: Lies Pekel 171, Henk van Leen 206. hun geringe vangst aan boord gehouden en zullen het totaal aan de maandag- markt brengen. EEN GUNSTIGE UITZONDERING mag niet onvermeld blijven. Dit betreft de UK 36. Dit schip loste vorige week donderdag zijn vangst en vertrok na lossing weer naar zee. Met hetgeen buit gemaakt werd, is de UK 36 Den Helder binnengelopen om het weekend thuis te zijn en maandagmorgen vertrok men weer vanuit Den Helder om de visserik weer op te nemen. Het resultaat was, dat aan de woensdiagmarkt ruim' 100 bakken gullen, 200 bakken gestripte wij ting, 25 baken düchte wijting en twaalf bakken bot en schol konden worden aangevoerd- De buitengewoon goede ver zorging van deze vis was er oorzaak van dat alles voor zeer gepeperde prijzen van de hand gedaan kon worden en er werd een besomming geboekt van f 28.600 ,- Voorwaaar een resultaat, waar men dik tevreden mee kon zijn. VOOR HET OVERIGE was de handel weer aangewezen op hetgeen de kust- vloot al of niet in span vissend binnen bracht. Het waren deze week de span vissers die met meer succes konden vangen dan de alleen vissende schepen. Door deze spanvissers zijn nog besom mingen gemaakt van rond de f 8.000,- per markt. Een van de spannen kwam binnen met een lading heel kleine ma kreel, die voor het grootste gedeelte mpgekocht werd door de conservenin dustrie voor een minimumprijs van f van 19,20 per bak. De haringvisserij leverde deze week niet alleen weinig op voor de spanvissers, ook de grote hek- trawlers lieten het deze week afweten. Van deze schepen werd vernomen dat er wat makreel en sprot buitgemaakt is. Veel hinder ondervond men van de slechte weersomstandigheden, die in het noorden en noordwesten van Schotland heersten. Aan de vrijdagmarkt werd aange voerd: 2600 KG. tong: 2 kisten tarbot en griet; 404 kisten kabeljauw; 2729 kisten koolvis; 250 kisten schelvis; 1038 kisten wijting; 598 kisten schol; 150 kisten schar; 450 kisten makreel en 357 kisten diversen. Prijzen in guldens. Per 1 kg.: tarbot 10,28-9,50;grote tong 13,10-12,60; grootmiddel tong 12.48-12,20; kleinmiddel tong 11,31-10,59; tong een 11,19-10,60; tong twee 1028-9,50. Per 40 kg.: kabeljauw een 120-114: kabeljauw twee 152-136, kabeljauw drie 126-104. kabeljauw vier 124-84. kabel jauw vijf 114-74: koolvis een en twee 72-64: koolvis drie 69-60; koolvis vier 42-38; schelvis een 120-110; schelvis twee 100; schelvis drie 84-82; schelvis vier 70-60; schol een 134-78; schol twee 104-77; schol drie 106-67; schol vier 74- 66; tarbot 374-154; griet 218-66; blanke koolvis 104-78; haai 84-46; horsmakreel 25; harder 144; wijting drie 72-42; ma kreel een 60-48; makreel twee 40-22; makreel drie 19,20; haring een 48-26; bot 37-30; schar 114-64; steenbolk 45-43; hammen met kop 104-82; leng 84. De besommingen waren: KW 29 1570, KW 43 19.800, KW 51 5200, KW 123 129.800, KW 185 880, KW 194 30.700, KW 2?4 1370 LE 62 16.200, LE 63 14.20, UK 52 1.600, UK 123 2970, UK 186 1490, UK 208 2700, VD 6 1580, WR 68 17.200, WR 152 470, IJM 27 1020 IJM 44 24.70 IJM 27, en IJM 209 3900, UK 218 en UK 236 2860, UK 135 en UK 145 2890, UK 48 en UK 78 10.400, UK 18 en UK 23 3450, UK 17 en UK 56 5870. unstzinnig t met de iodie van erk Elise j pende en racht van bele tekst en zange- mooi liet t koor de n voor de in stilte hier naar m de or- BEVERWIJK. Invalidenvereniging „Op Hoop van Zegen’’ organiseert dins dag 9 november een grote kienavond in het gebouw De Hoop aan de Populieren laan 41. Aanvang 20 uur. Wethouder H. Scheeper met in zijn ar men een „witte Nieuw-Zeelander’’, ter wijl hij in gesprek is met de heer A. H. Brouwer, voorzitter van de Sportfok- kersvereniging „Zuid Kennemerland”. Weliswaar moet dit plan nog bekeken worden op de haalbaarheid, maar het gemeentebestuur vindt het toch zo aar dig, dat het er positief tegenover staat. Het is goed mogelijk - aldus wethouder Scheeper - dat de gemeente een beroep zal doen op de specifieke deskundigheid van mensen, die veel met kleindieren omgaan -,en hij dacht met name aan een vereniging als de Sportfokkersvere- niging „Zuid-Kennemerland”. Een voor deel daarbij is, dat deze vereniging het contact met het onderwijs niet schuwt, immers de hoogste klassen van twee basisscholen uit IJmuiden en Haarlem zullen worden uitgenodigd om onder goede leiding de expositie in zaal Zo merlust te komen bezoeken. De wethou der sprak de wens uit, dat het dierenuit leencentrum, wanneer het komt, een groot succes zal zijn. Wellicht kan deze tentoonstelling in dit weekeinde een idee geven van de interesse, welke scholieren en kinderen in het algemeen, hebben Het moment dat notaris J. H. Birk- hoff de extra-prijzen van 1000 gaat trekken nadert... na puzzel zeven is nu een bedrag van 22.229,40 in de extra-prijzenpot, goed voor 22 brief jes van duizend voor 22 prijswin naars. Totaal werd een bedrag van 1.136.801.06 bereikt voor de aktie voor het Nationaal Fonds „BETER LEVEN”. De namen van alle prijs winnaars treft u weer aan op de puzzelpagina. SANTPOORT. Zaal „Zomerlust” in Santpoort-Zuid, het domein van de (kleindier) Sportfokkersvereniging „Zuid Kennemerland” zodra er iets valt ten toon te stellen, herbergt ook dit week einde weer een schat aan konijnen, hoenders en cavia’s, die hier worden geëxposeerd in het kader zowel van de vijfde Kennemerlandshow (elke twee jaar, op de even jaren), als van de derde provinciale tentoonstelling. Vrijdagavond werd deze tentoonstelling officieel geo pend door Velsens wethouder voor on derwijs, cultuur en jeugdza.ken, de heer H. Scheeper, die de aanwezigen belang wekkend nieuws wist (e vertellen. In Velsen namelijk is een plan in onder zoek om in het recreatiegebied De Vin kenbaan: kinderwerktuinen en een kin derboerderij aan te leggen, waaraan ook een dierenuitleencentrum verbonden moet worden. -miljoen lijk voor het publiek. Vanaf maandag tot donderdag komt in Amsterdam ook het Franse hydrogra fisch opnemingsvaartuig een zoge noemde surveyer” de l’Esperance” op bezoek. Tot in de loop van maandag ontvangt Amsterdam een wat wordt genoemd „routine vlootbezoek”. Ditmaal van zes tien oorlogsschepen, waarvan een deel op deze foto in een van de IJmuidense sluizen. De oorlogsbodems, 14 mijnenve- ENKELE GEHEEL onvoorziene futili teiten wekken echter de argwaan op van Janet, Maurice’s echtgenote en in zijn vertwijfeling besluit hij ook haar dan maar uit de weg te ruimen. En juist wanneer Maurice op het punt staat zijn geweten met een tweede moord te be zwaren - hij maakt hiervoor op een sinistere wijze gebruik van Janet’s nei ging tot zelfmoord -. wordt door Scot land Yard voor de zoveelste maal aan dergelijke misdadige activiteiten een ein de gemaakt. ZO IN HET kort naverteld lijkt dit een van de traditionele histories over misdaad en straf, die het waarschijnlijk ook zou zijn geworden, wanneer de au- <1 De Evangelisch-Lutherse Gemeente, een kleine kerkelijke gemeenschap, ont vouwde reeds in 1969 plannen om het kerkgebouw te laten restaureren. Enige hoop op een rijkssubsidie was er niet, zodat het plan niet doorging. Begin dit jaar heeft de huidige kerk voogdij wederom plannen ontwikkeld. Het ministerie van CRM werd benaderd om subsidie te verlenen. CRM is met het restauratieplan akkoord gegaan en wil vijftig procent van de subsidiële kosten -voor haar rekening nemen. De kosten van restauratie bedragen, 92.780 inclu sief ruim 12 mille aan architectskosten. De provincie heeft al laten weten om reden van financiële aard geen subsidie te kunnen verstrekken. De gemeente is er wel van overtuigd geraakt, dat de Lutherse Gemeente dit aandeel 92780) niet kan opbrengen en stelt de gemeen teraad voor dit bedrag als extra-subsidie te beschouwen. Mocht de provincie met tertijd toch met een subsidie over de brug komen, dan dient de Lutherse Ge meente het geld aan de gemeente door te geven. De kerkelijke gemeentschap dient zelf 10 pct. van de kosten, zijnde 9278 op te brengen. Voor de restauratie van de Grote Kerk aan de Kerkstraat willen B. en W. 90.000 beschikbaar stellen. De eerste fase van de restauratie, het opknappen van de gehele zuidgevel met de bijgebouwen, is thans gereed. Inmid dels is men begonnen aan de tweede fase. De kosten hiervan worden geraamd op 300.000. De gemeente Beverwijk draagt voor 30 procent in deze restaura tie bij. Van het rijk krijgt men weer een deel terug ingevolge het Besluit verfij ning algemene uitkeringen monumenten. GEBOREN: Monique Kruit, Kristel Bakker, Hester van der Kuij, Sonja van Duivenvoorde, Erwin van Oevelen, Anna Assink, Vin cenzo Frassanito ONDERTROUWD: G. E. Valk en F. van ’t Padje, G. Kroese en G. van Grevenhof, B. van Tol en J. Steltenpool. GEHUWD: G. M. Brandjes en J. M. Hensen, C. Smit en A. Otten, F. Kooiman en Th. Eist, T. Zoon en J. Mijnen, R. van Balgoijen en A. Mulder, R. Goulooze en A. Breed, H. Boot en C. Vonk. OVERLEDEN; Jacobus Wilhelmus Fatels, 76 jaar. Petrus de Rui j ter, 68 jaar. Gerardus Duineveld, 71 jaar. Columba Anna Zon neveld, geb. Beentjes, 64 jaar. Gijsbertus Bezemer, 88 jaar. teur zijn intrige niet van zoveel verras sende wendingen had voorzien. Deze snel wisselende situaties maken het stuk voor amateurs bijzonder moeilijk te spelen, zodat de toneelvereniging „ADVENDO” zich het hiermee vrijdagavond in de Velsen.se Stadsschouwburg niet bepaald gemakkelijk heeft gemaakt. Hier kan direct aan worden toegevoegd dat het toch een behoorlijke voorstelling is ge worden, vooral omdat Hennie Zwanen burg als regisseur een sobere en strakke lijn had aangehouden. Mét als resultaat een vrij homogene bezetting, waarvan geen enkele speler zich aan stotende „over-acting” schuldig heeft gemaakt. Voorts was er weer een fraai decor van Peter van Warmerdam, terwijl er ook veel zorg aan de kleding was besteed. Al wordt er dan ook bij een rok-kostuum geen zwart, maar een wit strikje gedra gen. WAT DE spelers betreft was Thea Masereeuw een zeer geloofwaardige Ja net, enigszins serviel tegenover haar echtgenoot, doch zeer gedecideerd ten opzichte van de omgeving Ook de ge kwelde psychiater werd door Cor Hoog land hoogst verdienstelijk uitgebeeld, met een gefrusteerde zuster in den boze van Tiny Hagedoorn. Joop de Vries was een meedogenloze Colin, waar door Jo- landa de Vente een timide vrouwtje tegenover werd gezet. Bij dit alles nam Lub Bakker een even markante als sympathieke kolonel Forbes voor zijn rekening speelde Michiel de Graaff de vasthoudende politieman met enige hu moristische trekjes en liet José Ouwer- kerk een komisch-stuntelig dienstmeisje zien. En tenslotte mocht Lilian de Vente als zuster Thomson voor een der verras sende wendingen zorgen. Een en ander ten aanschouwe van een aandachtig en hoogst erkentelijk publiek. JAN VAN DAM V

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5