I Leden van TVS lieten bestuur op Familiedag in de steek Aanrander Dronken aangehouden Deel bij NDSM schip automobilisten te water van Twee mannen aangehouden Zendingsdag De Schouw VOO praat over in Dieven op pad ouderparticipatie I I Haven- J Auto gekanteld stand Zestig huizen in Zeewijk Velsenaar J. Bax wereldkampioen zeehengelen al ’n Lubro installatie gezien vandaag I I IJL J 4 SLECHTS WEINIGEN GINGEN NAAR LTS-LO KALEN fS in Dienstencentrum installatiebouw Inbraak opgelost Inbraakpreventie voor leden VOC A Openbare bijeenkomsten Concert ..Bel Canto” -.5 w* 4 IJMlHBS^-VEtSEN 1 976 NOVEMBER MAANDAG 8 I - 1 I 1 1 ■."Mi i ij - - r tew t -tw, n n n Velsen 4’ (ADVERTENTIE) idweer alle at 4a: at 4a: 19 en .15 u.: >lavin- „Max 30 o o i W 1' Die mogelijkheden zijn met nfime gevonden in de bouw van (Van een onzer verslaggevers) i.A. che- i. 250 circa IJMUIDEN. Het Velser operakoor „Bel Canto” geeft dinsdag 16 november een concert in het Dienstencentrum aan het Zeewijkplein. Hieraan wordt mede werking verleend door Ernst Smid (bas) en Paul Prenen (piano). Uitgevoerd wor den werken van Donizetti, Rossini, Gou nod, Verdi en Bellini. J.15 u. dat ia 13) di. Mari- •w’-: beverwijk industrieweg 21 tel. (02510)29120 t een Weel 183’/t, 2. de xner- VELSEN. Dinsdag 9 november, *s a- vonds om acht uur, wordt in het Her vormd Jeugdgebouw aan de Rembrandt- laan een jaarvergadering gehouden door de Vereniging voor Openbaar Onderwijs, afdeling Velsen. Thema van de avond is de ouderparticipatie. serste itdui- ;eble- wor- vele gelijk dtti- keur- had inge- twee ndijk 3- J. iden) 1» amer d de ver- half erug- „De Lange „Het VELSEN De politie heeft vanmor gen een 23-jarige inwoner uit IJmuiden aangehouden die ervan wordt verdacht een inwoonster uit deze plaats te hebben willen aanranden. Dat gebeurde vorige week donderdag in park Velserbeek. Het slachtoffer verweerde zich toen zo hevig dat de overvaller die haar met een mes bedreigde, op de vlucht sloeg. (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Een onlangs gepleegde inbraak in een foto-zaak aan de Hoofd straat is opgelo&t. De gemeentepolitie van Haarlem heeft een 25-jarige inwo ner van die stad aangehouden die be kend heeft de inbraak te hebben ge pleegd. Rond het middernachtelijk uur besloot het tweetal, dat stevig aan Bacchus geofferd had, verhaal te gaan halen bij een inwoner van de Ingenhouszstraat met wie zij nog een appeltje te schillen hadden. Deze weigerde echter de man nen binnen te laten. Er ontstond een handgemeen dat erin resulteerde, dat de politie het tweetal meenam naar het bureau en verbaliseer de wegens huisvredebreuk, mishandeling en vernieling. pontons en bakken- waarvan er dit jaar al elf bij de NDSM van stapel zijn gelopen. Om de stabiliteit bij het van stapel lopen te garanderen, was het voorschip, dat zaterdag te water ging, niet geheel af ge bouwd. Wanneer ook het achterschip by Verolme van stapel is gelopen zullen beide delen in Rozenburg worden gekoppeld en dan ontstaat een containerschip van 258 meter lengte en 32 meter breedte. Het schip wordt uitgerust met twee Sulzer- motoren van elk 26800 pk., die voor een snelheid van ongeveer 22 knopen kunnen zorgen. Het schip kan 2190 containers van 20 voet en 128 stuks van 40 voet vervoeren en wordt voorzien van een vries- en koelsysteem, waarop containers kunnen worden aangesloten. Een tweede containerschip in opdracht van de Nederlandse Scheepvaart Unie, waarvan de Koninklijke Nedlloyd deel uitmaakt, zal eveneens deels te Amsterdam en deels te Rozenburg worden gebouwd. N.C.V.B. De afdeling Velsen-Noord van de Nederlandse Christen vrouwen bond komt dinsdagavond 9 november om acht uur bijeen in ontmoetingscen trum „De Meerpaal” voor haar, maande lijkse bijeenkomst. Als onderwerp wordt door de dames Punt en Verboom uit Amsterdam het onderwerp „Evangelisa tie in de binnenstad” besproken. HEEMSKERK. In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn in Heemskerk een 42-jarige IJmuidenaar en een 30- jarige Heemskerker aangehouden, die in de Ingenhouszstraat moeilijkheden had den veroorzaakt. IJMUIDEN - De Velser Ondernemers Centrale houdt donderdagavond om kwart over acht een ledenavond in De Schouw te Velsen-Noord. Op deze avond van J.S.T. Groot van de Haarlemse poli tie een lezing houden over „inbraakpre ventie” dus niet over brandpreventie, zoals de VOC aanvankelijk berichtte. Misschien dat zo’n lezing ook nog wel komt, maar daar nodigt men dan liever een brandweerman voor uit. Op de scheepswerf van de NSDM is zaterdagmorgen het gedeeltelijk afgebouwde voorschip voor een containerschip te water gelaten. Het andere gedeelte van het schip wordt op de werf van Verolme op Rozenburg gebouwd. Het schip wordt gebouwd in opdracht van de Koninkl^ke—Nedlloyd en gaat 40.000 ton meten. Bij NDSM wits van de tetfftitèrlating een feestelijk gebeuren gemaakt, ^waarvoor gróte belangstelling bestond. In vroeger jaren kwamen deze gebeurtenissen in de loop van het jaar regelmatig voor, maar .ditwas de, eerste feestelijke tewaterlating bij d^jNDSM dit jaar. De werf heeft een moeilijke tijd achter de nlg, waarin èich een complete verandering in het nieuwbouwprogramma heeft voltrokken. De tijd, dat grote tankers van stapel liepen is voorbij en de scheepsbouw heeft naar andere,.mogelijkheden moeten zoeken. (Van een onze verslaggevers) VELSEN - Een 28-jarige IJmuidenaar is dit weekeinde door de politie na een aanrijding aangehouden. De man wei gerde zowel een blaas- als bloedproef. Er werd proces-verbaal tegen hem opge maakt. Een 34-jarige inwoner van Beverwijk kreeg zondagochtend door de Velsense politie een rijverbod opgelegd, omdat hij te diep in het glaasje had gekeken, VELSEN. De volgende raadsconf- missie en bestuurscolleges komen in de week van 8 t.m. 12 no vein her' in Verga dering bijeen. De vergaderingen zijn openbaar en kunnen dus dooi* belang stellenden worden bijgewoond: Ma. 8 november: Alg. bestuur STISA in de Abeel, Abeienstraat, IJmuiden (20 uur). Di. 9 november: raadscommissie Openbare Werken, Stadhuis,-. IJmuiden (19 30 u.). Wo. 10 november: raadscom missie Sport en Recreatie, Stadhuis, IJ muiden (19.30 u.); Do. 11 november: raadscommissie onderwijs, Stadhuis, IJ muiden (19.30 u.). Bestuurscommissie Openbare Bibliotheek, Stadhuis, IJmui den (19.30 u.). Vrij. 12 november: gecom bineerde vergadering raadscommissies personeelszaken, financiën en bedrijven, Stadhuis, IJmuiden (19.30 uur). SANTPOORT. Zaterdagavond laat is in de Hoofdstraat in Santpoort een auto gekanteld. De twee inzittenden beiden uit Haarlem raakten niet ge wond terwijl de auto grotendeels ver nield werd. Overigens meldde zich pas zondagochtend vanuit Haarlem een van de inzittenden. De oorzaak van het on geval schrijft de politie toe aan een verkeersfout. Zondag aangekomen: Pauline Brinkman, Poole, IJmuiden; Bisrharckstein, Hamburg; Mari, Rotter dam; liesha Palm, Hamburg; Gena F, Antwerpen; Hans Lehmann, Blyth; Bay- ernstein, Bremen; Ijsselmeer, Leith; Shabonee, Cory ton; Contiliban, Syracu se; Francinaplein, Kingslynh, IJmuiden; Nes Freighter, Narvik, IJmuiden; Edith Saban, Swahsea; Atlantis 1. Par, Velsen; Regina, London; Eastern Lake, Antwer pen; Els Teekman, Tolkisqauy; Tsurumi Maru, Yokohama; Gfèta-C, Parr; Thor- hamer. Eleusis; Rijnborg. Hamina; Sin cerity; Archangel; Bittna, Charpsborg. Zondag vertrokken: Yuma, Esbjerg; Anchormap. Gunness; Stainless Anne, Rouan, Gazelle. Boston, Koog aan de Zaan; Wells. Veyle; Hoegh Trader, Emden; Parkesgate. Kingslynn, IJmuiden; Hohenthor. Cont Plat, Velsen; Paulina Brinkman, Kingslynn, IJmuiden; Makiri Smits, New Port. IJmuiden. Maandag aangekomen: Giovanni Ansaldo, Safi; Rhino, Knar- revik; Seaspan Commodore, Gr. -Yar-- mouth; Azolla, Nexo. Maandag vertrokken: George L, Detroit, IJmuiden; Fracina- plein, Weston Point, IJmuiden. VRIJDAG AANGEKOMEN Sea Swift, Great Yarmouth; Britisch Loyalty, Tuapse; Estesund', Queensbo- rough; Victore, Glasgow; Helle Skou, Antwerpen; Viksö, Noordzee, IJmuiden.; Onbevreesd, Noordzee; Bossipton, Noordzee; Gravington, Noordzee; Brou wer, Noordzee; Him., Noordzee; Siftard, Noordzee; Roermond, Noordzee; Venlo, Noordzee; Generij Noordzee; NaarÖèh, Noordzee; Drachten, Noordzee; Jemrix, Kingslynn, IJmuiden; Hohentor,Cont Plat, Velsen; Stainless An, New Haven; Olga Varentsova, Bremen; Neptunus, Tananger; Eastern Pearl, Sundvall; ï’öl- lum Supplier, Skogn; Kenrix, Whitby, IJmuiden. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. In de vergadering van de raadscommissie voor openbare werken komt aan de orde een plan onj vijftig tot zestig woningen te bouwen in, de omgeving van de Reigerbossenlaan. Dit plan wordt de gemeente als Het ware voorgeschreven door het ministerie ■van CRM, dat wel vergunning wil geven voor de bouw van een gezinsvervangend tehuis voor geestelijk gehandicapten bij de Reigerbossenlaan, miits in de directe omgeving, om het isolement van het tehuis op te heffen, die hierboven ge noemde huizen worden gebouwd- Het gemeentebestuur voelt daar wel voor, als het sociale woningbouw zal -zijn. Daarvoor moet het nu geldende bestem mingsplan worden veranderd. Zo’n verandering willen B, en W. ook in Velsen-Noord, waar de elgenaar-be- woner van het pand Duinvlietstraat .35 zijn tandartspraktijk wil uitbreiden, 'j,. Tenslotte komt in de vergadering, pan de orde de reorganisatie van de gemeen telijke bedrijven. Het vroegere RÖP (reftniiging, ontsmetting en plantsoenen) bedrijf is opgegaan in de bedrijven, gas (reiniging) en water en openbare wérken (en groenvoorziening). De nodige be- heersverordenin-gen moeten nu worden aangepast. Deze vergadering begint dins dag 9 november om half acht en Is voor iedereen toegankelijk. GEBOREN: A. J. M. van der Meer-van den Beidt, d., Santpoort. P. Kramer-van Leeuwen, z., Santpoort. J. J. Korpershoek-van der Vis, d., Driehuis. H. M. van Slooten- Jacobs, d., IJmuiden. GEHUWD: F. A. van Dongen-E. C. M. van Kup- peveld, Santpoort. G. H. Huige-M. A. de Jager, IJmuiden. A. J. Stellingwerf-A. E. van der Does, Velsen-Zuid. P. J. Maas- land-W. M. van Lier, IJmuiden. L. P. van Kessel-A. de Niet, Ter Aar. H. van Wijk-M. Donkersloot, Beverwijk. OVERLEDEN: E. C. van der Leek, 81 j., weduwe van J. Heertjes, Driehuis. ONDERTROUWD: J. W. Niemeijer erf D. Nijboer, IJmui den; J. Bakker en S. Walraven, IJmui den; C. Ockeloen en T. J. van Bariingen beiden IJmuiden; W. H. V. Doesburg, Beverwijk en S. F. van Gelder, IJmui den; N. P. Blok en M. A. J. Kok beide IJmuiden; T. de Boer, Velsen-Noord en A. M. A. Schoo, Beverwijk; J. H. G, Maaskant en F. D. van Es, beide Sant poort; P. J. M. van Gulik en A. Mande nmaker, beide IJmuiden. De Nederlandse Zendingsraad hield afgelopen zaterdag in de Schouw in Velsen-Noord een Zendingsdag, welke zich mocht verheugen in een uitstekende opkomst. Tussen half tien ’s morgens en kwart voor vier 's middags heeft men zich beraden over allerlei zaken die heden ten dage niet alleen de gemoederen bezighouden van zeer velen binnen de kerken, maar ook actueel zijn in het dagelijks leven van elkeen ongeacht zijn t Zou best kunnen. In de wijde omgeving staan legio installaties in CV, luchtbehande ting, airconditioning en lood- gieterswerken. Lubro beeft ideeën, maakt ontwerpen, voert die zelf uit en blijft er met service en onderhoud achter staan. Lubro. bekend bij velen, maar nog niet bij allen. Vandaar deze advertentie Vrijdag vertrokken Viksö, Habadra; Post Charger, Liver pool; Bomin, Gibraltar; Frisian Trader, Middlesborough; Boknis, Oxeloesund, IJ muiden; Anne Marie Bech, Delfzijl; Santa Lucia, Aalborg, IJmuiden; Mèr- candian Carrier, Lowestoft; Korhogo, Duinkerken; Empire, Algiers, Beverjyijk; Everfaith, Valencia; Gemstone, Rotter dam; Havelet, London; Diakan Love, Rotterdam; Yokyakarta, Hull; Acacea, Weston Point, IJmuiden; Lone Stvns, Halmstad, IJmuiden; KentShore", Cont Plat, IJmuiden; Rie, FlenSbutf^. Zaterdag aangekomen: -- Cieplice Zdroj, Dordrecht, IJmuiden; C. V. Lightning, Bremerhaven; Ulla Tholstrup, Arklow, IJmuiden; Use Clau sen, Klaipeda; Lynx, Bergen; Breda, Antwerpen; Medina, Londen; Astree, Calais; Sargodha, Monrovia; Balkan, Vlissingen; Tor Britannia, Gothenborg; Parkestgate, Kings Lynn, IJmuiden; Fri- del, Rochester, IJmuiden; Yuma, Liver pool; Saturnus. Peterhead; Makiri Smits. New Port, IJmuiden; Anchorman, Wis bech; Kent Shore, Cont Plat, IJmuiden; Baldur, Lulea, IJmuiden; Ramnes, Moi- rana, IJmuiden; Weis, Kambo; Rane,^ Ala, Beverwijk. Zaterdag vertrokken: Helle Skou, Rot terdam; Havsö, Aarhus; Kenrix, Kings- lyns, IJmuiden; Viko. Abenraa, IJmui den; Petoefi, Narvik; Jütta, Algiers; Sonja Egholm, Hamburg; Victore, Glas gow; Borestar, Lissabon; Ulla Tholstrup, Arklow, IJmuiden; Thurnberryj Selby; Fjordaas, Hampton Roads, IJmuiden; Daugavpils, Ventpils; Follu Suplier, Sko- gen; Tor Brittannia, Gothenborg; Him- merland, Chicago; Areas, Hamburg; Lynx, Stavager; Helga-S. IJmuides, Horsens; Jemrix, Kingslynn, IJmuiden; Brinda, Poole, IJmuiden; Fridel, Whitby, IJmuiden; Gieplice Zdroj, Rotterdam, IJmuiden. lr- 'f.A VELSEN In het afgelopen weekein de zijn verschillende inbraakjes ge pleegd. Zo werd bij Van Beelen in de Midden-Havenstraat te vergeefs gepro beerd enkele stalen kasten te forceren. De inbrekers waren via een lichtkoepel binnengekomen. Uit het kantoor van een offshore-bedrijf in de Amperestraat is een geldkistje weggehaald. De dieven kwamen binnen door een metalen toe gangsdeur met een ijzeren staaf open te breken In het g eldkistje zat slecht vijfentwintig gulden. Uit een box onder een flat in de Schiplaan werd een klop- boormachine ontvreemd. Blijkbaar uit baldadigheid werd van eqn auto op het Velserduinplein een portierraam stukgegooid. Er werd niets weggehaald. Een tafel werd gestolen uit een caravan die stond geparkeerd in de Hofgeesterweg. v».': Op de Familiedag van TVS putte de jeugd zich onder meer uit in het „dikke mM - springen" - daarnaast was er ech ter ook een zeer geslaagde demonstratie van volksdansen. of haar gezindheid. Er werden secties gevormd die spraken óver onderwerpen als „Zending waarom, hoe en waar?”' Ervaring in Kameroen naast ervaring in de Bijlmermeer” en „Gerechtigheid als opdracht van de gemeente.’''' Als ge spreksleiders en informanten waren aanwezig en de hele dag actief ds. R. J. van der Veen, secretaris van de Neder landse Zendingsraad; dr. J. van Slage ren, predikant in de Bijlmermeer; ds. P. V. 'X-'* Ten einde hierover goed te kunnen discussiëren is uit Amsterdam een afge vaardigde van de VOO uitgenodigd en zullen ook vertegenwoordigers van de Regenboogschoo'l aanwezig zijn om over hun ervaringen te praten. Aan de inleiding en de discussie zullen de gebruikelijke agendapunten van een jaarvergadering vooraf gaan. B. W. Potvliet te Zaandam; dr. H. C. Koetsier, secretaris van de ontwikke lingssamenwerking te Leusden; ds. R. Pomp, industriepredikant; mejuffrouw M. J. H. Swellengrebel, zendin^ssecreta- resse in Oegstgeest, een oecumenische groep uit de Zaanstreek en'teden van de Kritische Gemeente Urfiond. Het koor van de Kritische' Gertieente IJmond onder leiding bün de"h'éer J. P. Baay sloot de dag af. )van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN/SANTPOORT - Het bestuur van de Tlurnvereniging Santpoort (TVS) moet een naar weekeinde hebben door gemaakt. Het moet zich in de steek gelaten gevoeld hebben door de 900 leden en hun aanhang, waarvoor zater dag een speciale „Familiedag” was sa mengesteld in de lokaliteiten van de LTS aan de De Noostraat in IJmuiden. Slechts een fractie van het ledenbestand en zijn aanhang had namelijk gehoor gegeven aan de uitnodiging om deze dag bij te wonen. Er was voor die dag een uitstekend programma samengesteld op grond van de talrijke signalen welke het bestuur regelmatig bereiken om meer activitei ten ten toon te spreiden voor de leden. Deze Familiedag was qua opzet exact een dag om iedereen bijeen te krijgen. Men kon er aan allerlei recreatieve zaken meedoen, als men .dat wilde. Voor de kinderen ook zij die niet op gym zijn waren er talrijke mogelijkheden ingebouwd. Men kon er een uurtje bin nenwippen, maar ook de hele dag aan wezig zijn. Want er was voor elk wat wils. Niet alleen op gymnastiek- en trimgebied, maar ook kon men er zich vermaken met volleybal, basketbal en trefbal. En zo daar geen interesse voor was, dan kon er deze dag in de lokalen genoeglijk worden gekeuveld. Werd men in staat gesteld herinneringen op te halen, plannen te beramen: kortom kon elkeen zijn gang gaan met a Is inzet uiteraard alles te doen wat voor TVS ook in de toekomstt tbelangrijk zou kun nen zijn. Welnu, vooral in de ochtenduren liet nagenoeg iedereen verstek gaan. Er wa ren zelfs niet voldoende volwassenen aanwezig om een volleybalteam samen te stellen. Voor de organisatoren, die aan deze dag heel wat vrije uren hadden opgeofferd moet dat zeer depressief zijn geweest. In de middaguren waren er iets meer ge zijn van wat de jeugd zoal presteert, ouleren en kinderen en kon men getui- Met veel genoegen hebben de aanwezi gen die middag gekeken naar de volks dansgroep uit Haarlem van mevrouw Waanders, welke met Joegoslavische, Poolse, Israëlische en Schotse volksdan sen steeds weer een welverdiend en warm applaus oogstte. Echter kon dit alleraardigste inter mezzo onmogelijk goed maken, wat het bestuur en de organisatiecommissie voor deze dag voor ogen had: het versterken van de band tussen leden en bestuur, want daarvan is zaterdag niet veel geko men, tenzij uitsluitend in de kleine groep van aanwezigen CADZAND. Nederland heeft twee wereldtitels behaald bij het wereldkam pioenschap zeehengelen 1976 voor wed- strijdvissers, dat op 6 en 7 november vanuit het Zeeuwse Cadzand is gehou den. Van de acht deelnemende landen, aan dit onder auspiciën van de Confe deration International de la Peche Spor tive (CIPS) door de Nederlandse Vereni ging van Sportvissersfederaties georgani seerde kampioenschap, eindigde het Nederlandse NWS-vijftal als eerste met een vangst van 20.5 kilo vis. Tweede werd het Italiaanse team met ruim 5,5 kilo vis. West-Duitsland behaal de de derde plaats met een vangst van 5,2 kilo. Wereldkampioen individueel met 8,9 kilo vis is de heer J. Bax uit Velsen geworden. Op de tweede plaats eindigde de heer J. Borsje uit Honselers- dijk met 4,2 kilo en derde en vierde werden G. Endeveld uit Schoort 3.6 kilo en Jaap Bonda 3,6 kilo uit Zaandam.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5