EVEN WACHTEN Staatssecretaris W. Meijer opende ontmoetingscentrum 1 Duizenden mensen schuifelden door kersvers gebouw J Organist Moed overleden 99 11 a 99 Spaanse kinderen vergezellen Sint Nicolaas Kort IJmond-nieuws Burgerlijke Stand I ■«iRffWR T* BEVERWIJK-HEEMSKERK 1 976 NOVEMBER MAAND A G 8 vervolg van pag 1 Stafkracht Aardbeien te i Beverwijk B.te BEVERWIJK „lm weissen Rössl” is een operette. Maar het gegeven biedt tal van mogelijkheden om er op te variëren, en dat hebben drie Beverwijkse verenigingen in de Nieuwe Slof zaterdag- en zondagavond gedaan. De toneelvereniging KDO speelde het verhaal, Animo zong de muziek, en BRK zorgde voor de orkestrale begeleiding. Het was een aar dige oplossing, want het verhaal werd zo voor iedereen begrijpelijk, en de sfeer werd muzikaal leuk getroffen. v? r BEVERWIJK Ontmoetings centrum „De Nieuwe Slof” is of ficieel geopend. Staatssecretaris W. Meijer van CRM nam het fraaie, aan de bibliotheekcentrale grenzende bouwwerk zaterdagmid dag in gebruik door aan een koord te trekken, waarna het beeldmerk van het ontmoetingscentrum zicht baar werd: rode, speels gegroe peerde driehoekjes die aardbeien symboliseren. Deze handeling bete kende tevens het einde van de ruim twee uur durende openingsplech tigheid, die gekenmerkt werd door een groot aantal vaak informeel ge stelde toespraken. i (Van een onzer verslaggeefsters) Lof voor „Nieuwe Slof I Amateurs eendrachtig lm Weissen Rösl m te 5: Het „open huis” kon oud KEES MAAS A BEVERWIJK. In Haarlem is afge lopen week op 63-jarige leeftijd overle den de heer G. J. Moed, die in Bever wijk gedurende een reeks van jaren een muziekschool heeft gedreven. rette „lm Weissen Rössl” gestalte geven. KDO, Animo en BHK werkten zaterda gavond eendrachtig samen om de ope- DE NIEUWE SLOF, die officieus al een paar weken draaide, is een groot succes. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Sint Nicolaas zal za terdag 20 november in Beverwijk een geweldige ontvangst ten deel vallen. Hij begroette onder me er vertegen woordigers van het ministerie van CRM, het voltallige college van B. en W van Beverwijk, vele raadsleden, afgevaardig den van de gemeenten Heemskerk en Velsen, van Hoogovens, provinciale orga nisaties. van diverse fondsen en van de provincie Noord-Holland. Voorts waren aanwezig eerste-steen legster mevrouw Bruinsma-Schilte, architect Koldeweij en werknemers van de firma Meijer, die het nieuwe ontmoetingscentrum hebben gerealiseerd. Nadat de voorzitters van de Interker- 8 Inbraak. In de nacht van vrijdag op zaterdag is de etalageruit van foto Kie- kie aan de Beverwijkse Grebbestraat ingeslagen. Twee filmcamera’s met een totale waarde van 850 worden vermist. De overige in de etalage uitgestalde apperatuur werd door glassplinters be schadigd. Bekeuringen. De politie Heemskerk heeft zaterdag tijdens een snelheidscon trole op de Rijksstraatweg éénendertig automobilisten bekeurd. De hoogst ge meten snelheid bedroeg 99 km per uur. Diefstal. Uit vormingscentrum „De Velst” in Heemskerk is dit weekeinde een tuner-vesterker verdwenen. Voorts was de heer Moed organist van de N.-Hervormde kerk aan de Kerk straat. Grote bekendheid kregen de con certen, die hij onder het motto „zomera- vondb espel ingen” in deze kerk organi seerde. Intussen werd in de theaterzaal nog een door Piet van Eerden samengesteld sD’ Ookjesklankbeeld over de wordingsge schiedenis van „De Nieuwe Slof” ver toond, stelde een draaiorgel zich voor de ingang op en namen de standhouders hun plaatsen in. van start gaan. Het gebouw, waarin de verenigingen (op wat voor gebied dan ook) de bejaarden en de gezinsverzorging zich kunnen uit-, leven, kreeg zaterdag en zondag tijdens het open huis alle aandacht van de Beverwijkers. Maar liefst 35 verenigin gen en instellingen zorgden voor een vrolijke, en tevens informatieve sfeer. kwart voor elf, toen de genodigden in de theaterzaal reeds geruime tijd met orgelspel van Ruud Jansen aan genaam bezig werden gehouden, ver scheen voorzitter Sicco Tjalsma van HET LEEK ER zaterdagmiddag veel op, dat heel Beverwijk zich op de Nieuwe Slof had gestort. Duizenden mensen schuifelden voetje voor voetje door het kersverse ontmoetingscentrum om nu eens met eigen ogen te zien wat Bever wijk na twaalf jaar praten, touwtrekken en samenwerken de burgers had te bie den. En dat is verschrikkelijk veel. Burgemeester Hubers hield een geesti ge, met muziektermen doorspekte speech waarin hij staatssecretaris Meijer tussen neus en lippen door toch nog even op de dringende noodzaak tot de bouw van een nieuw buurtcentrum „De Lichtboei” wees. Wat „De Nieuwe Slof” betreft hoopte de burgemeester dat dit gebouw zich tot een echt ontmoetingscentrum zal gaan ontwikkelen; een pleisterplaats voor het verenigingsleven en een voed- plaats voor de publieke opinie. Hij over handigde aan de Stichtingsvoorzitter Van der Aart de stadsvlag van Beverwijk. De crematieplechtigheid in „Wester- veld” is bepaald op dinsdag 9 november om 10.30 uur. voor de nieuwe Voorzitter drs. C. van der Aart van de Stichting Ontmoetingscentrum „De Nieuwe Slof” heette in een met bloem stukken en authentieke aardbeiensloffen versierde theaterzaal de talloze genodig den welkom. KDO wel het leeuwenaandeel voor zich opeiste. Er werd vaak uitstekend ge speeld. waarbij we wel vooral mogen noemen de waardin, Willy Sumet- Schenk, de ober, Leo Niesten, Giesecke, Jos Raaymakers, en Sulzheimer, Arie Bruin. De regie berustte bij George Janssens, die er een vlot schouwspel van had gemaakt, waarin zijn artiesten ook de gedwongen periode van stil spel, wanneer het koor de aria’s zong, goed opvingen. Helemaal vlekkeloos was het niet. Waarom liet de dochter van de professor te vroeg merken dat ze sliste en waarom betaalt men in Oostenrijk in marken? Animo zong naar beste kun nen, hetgeen inhield dat men de muziek vlot uitvoerde, maar in de problemen kwam als het te moeilijk of te hoog werd. De BHK onder leiding van Wim Kleyn zorgde voor een goede begeleiding en een overrompelende ouverture. De gehele avond was een t reffend voorbeeld van de mogelijkheden, die een samenwerking tussen verschillende vere nigingen kan opleveren. Dat daarmee het tijdschema van een groot deel van de bezoekers behoor lijk in de war werd geschopt, was iets dat het stichtingsbestuur zich klaarblijkelijk niet had gerealiseerd. Velen zagen zich op grond van ande re verplichtingen genoodzaakt voor tijdig te vertrekken, zodat de uitein delijke openingsplechtigheid slechts door zo’n zeventig percent van de oorspronkelijk aanwezigen gasten kon worden bijgewoond. De Spaanse bisschop en zijn 21 zwarte knechten beginnen om half twee bij Huize Scheybeeck aan de intocht, die muzikaal wordt begeleid door de Bever wijkse Harmonie Kapel, die Wijckers, het Tamboer- en Trompetter Korps en De Zwarrvers. Op de Plantage zal drum band Meerestein een show van een half uur verzorgen. In de stoet van Sint Nicolaas rijdt een strooiwagen mee. Het actieve Sint Nicolaas-comité heeft dit jaar van baKker Winkel 10.000 taaipop- petjes gekrgen, die ongewijtfeldhun weg naar de kinderen zullen vinden. Ook de winkeliersverenigngen laten „praalwagens” rijden. Voorts is er een wagen, waarop Spaanse kinderen, ge kleed in de klederdracht van hun ge boortestreek. de intocht mee maken. De de commissie openingsmanifestaties op het podium die meedeelde, dat het nog niet nodig was de zitplaatsen in te nemen. Staatssecretaris Meyer was ietwat verlaat. Uit zijn woorden bleek, dat het de bedoeling was het officiële gedeelte om half twaalf aan te vangen, zodat alle genodigden een uur de tijd zou den hebben om een kopje koffie te dringen en de nieuwbouw alvast wat te bekijken. GEBOREN: Elisabeth M. d.v. R. Hennen en E. A. Rademakers, Brenda d.v. C. Kuil en B. Kleefsta, Francisca C. M. d.v. F. H. O. Buijs en C. M. Groot, Petra H. M. M. d.v. R. A. Kocx en H. M. Spaans, Michael 'z.v. J. C. Domburg en M. A. E. de Winter, Maartje J. d.v. J. Jonker en G. M. Rothengatter. ONDERTROUWD: A. E. Spanjaard en Y. J. M. van Geldrop, J. Kleine en J. M. Paardekoop- er, E. L. W. M. Zwager en W. M. G. Klous, F. -van Roon en M. C. van den Elzen, R. Poldervaart en A. J. de Goede, A. van Es en C. Veldhuis, A. R. Pordon en W. J. M. van Diepen, N. J. Tervoort en M. Krol, T. A. M. Tromp en A. de Haan, N. C. Kerver en M. Geijteman, A. T. M. Hoogeboom en M. H. G. de Ruiter, A. Mastorakis en R. ,W Boorder. GEHUWD: G. C. Kraaij en A. C. M. Heijnen, W. A. Aardenburg en M.A. Meijer, M. van Breugel en J T. van den Heuvel, D. Rentenaar en K. Tuinenbreijer. OVERLEDEN: W. van Dam, oud 76 jr., geh. gew. m. J. F. van Overloop, C. J. L. Gilijamse, 62 jr., A. M. Ederzeel, oud 76 jr., geh. gew. m. F. J. van der Kolk, A. Lomban, oud 59 jr., geh. m. R. Klink, B. Metselaar, oud 82 jr., J. Heyveldt, oud 72 jr., F. J. M. Brasser, oud 7 jr. Sloffen met aardbeien overhandigde voorzitter Van der Aart van het ontmoe tingscentrum op zijn beurt weer aan de heren Van der Werf van het bureau Noord-Holland van het ministerie van CRM en Van der Linden van de afdeling centrale accommodaties van CRM-Rijs- wijk. Dit omdat beiden zich bijzonder voor de nieuwbouwplannen hebben inge spannen. Veilingvoorzitter G. Tabak be lichtte vervolgens in kort bestek de his torie van het aardbeienmandje, waaraan „De Nieuwe Slof” haar naam dankt. Ar- chitct Koldeweij dankte alle betrokke nen voor de prettige samenwerking. Hij stelde een bedrag onder couvert beschik baar, dat door „De Nieuwe Slof” op haar beurt weer ten geschenke werd gegeven aan de brandwondenstichting. Stichtings voorzitter Albracht nam het graag in ont vangst. modelbouwclub Kennemerland (treinen) verbaasde vriend en vijand met een kleine expositie van papieren schepen, vliegtuigen en auto’s. Deze kleine greep uit het aanbod kan worden gecomple teerd met activiteiten op een geheel an der gebied; de wandelroutes van de sportafdeling van De Zwervers, een wandelralley voor de kleine padvinders uit Beverwijk; georganiseerd door de Kantanky-stam van Die Wijcker Duin- jaghersgroep, een schaaksimultaan met Weenink-clubkampioen N. Kok en oud- kampioen K. Steyn, een koffieconcert van „Oosterwijk-Meeresteijn”, en een turndemonstratie van Turnlust. BEVERWIJK. De openings plechtigheid van ontmoetingscen trum >,De Nieuwe Slof” begon door wat een regiefout werd genoemd een uur later dan oorspronkelijk was aangekondigd. In de uitnodigingen was als aanvangstijd half elf opgeno men. Geheel in tegenstelling tot wat in Beverwijk gebruikelijk is, was ie dereen ook bijtijds aanwezig. Rond Door aan een koord te trekken liet staatssecretaris W. Meijer van CRM het beeld merk van „De Nieuwe Slof” tot op het podium dalen. Daarmee was het ontmoetings centrum officieel geopend. route door de stad voert S<int Nicolaas door de volgende straten: Velserweg, Breestraat, Alkmaarseweg, Kerkstraat, Torenstraat, Baanstraat, Kloosterstraat, Koningstraat, Zeestraat, Baanstraat, Koningstraat, Zeestraat, Groenelaan, Po pulierenlaan, Florastraa. Plantage, Grote Houtweg, Bullerlaan, Laan der Nederlan den, Van der Hoopstraat, Van Reimsdijk- laan, Plesmanweg en Kennedyplein. waar de bisschop door burgemeester Hubers wordt ontvangen. Na op het algemeen beleid te zijn ingegaan had staatssecretaris Meijer voor het Samenwerkingsorgaan voor Be- jaardenwerk nog een blijde mededeling in petto: zij krijgen van CRM toestem ming om een tweede stafkracht aan te stellen, een geste, waarmee voorzitter Buntsma zich „dolgelukkig” betoonde. Daarmee was de tijd rijp officiële opening van het ontmoetingscentrum. Staatssecretaris Meijer zag zijn handelingen beloond met een viertal grammofoonplaten, die volgezongen door respectievelijk The Merry Minstrels, het mannenkoor Zanglust, feet Beverwijks Katholiek Gemengd Koor en de chr. gem. zangver eniging Oosterwijk-Meerestein. Vervol gens werden alle genodigden in de gele genheid gesteld de inwendige mens te versterken en het nieuwe ontmoetings centrum van onder tot boven te bezich tigen. Bezwaren had het ook want het het optreden van een balletgroep werd ge- forceerder en het blijft vreemd aandoen als geliefden elkaar in de operette gaan toezingen en in deze opvoering tot stil spel worden veroordeeld ter wijl het koor de liefdesteksten ach ter de coulissen uitvoert. iDe ballet groep was een hoofdstuk apart: zo nu en dan, als er net iets dramatich op het podium aan de hand was, kwamen in eens e enaantal in kostuums uit Salz kammergut gestoken paren moeizaam tussen de stoelen doorlaverend het to neel opschuiven, om er na een enkel rondje weer even moeizaam van te ver dwijnen. Het koor bleef vrijwel steeds onzichtbaar, behalve aan het begin toen het onder de tonen van het orkest, dat achter in de zaal was opgesteld, zich met genoegelijke kout op het podium onderhield, en aan het eind, toen het zo snel de slotzang inzette, dat dirigent De Reuver pas na ettelijke maten uit zijn stoel op de voorste rij overeind kwam om zijn toverstaf te zwaaien. Ondanks de bezwaren werd het toch een heel plezierig schouwspel, waarbij EN WAT TE ZEGGEN van orgelvirtu- oos Ruud Jansen, die in de grote zaal tientallen mensen geboeid naar zijn spel liet luisteren. De naam De Nieuwe Slof werd wel eens gekscherend tot de Nieu we Sof verbasterd, maar na zaterdag middag en zondag zijn de burgers van Beverwijk er wel van overtuigd geraakt, dat het ontmoetingscentrum met recht het hart van zeer velen heeft gestolen. De BSCR WAS ER met spiksplinter nieuwe folders, scouting Noord-Holland showde de nieuwe uniformen, het Mun- nikenwegbuurtcomité liet televisiebeel den zien van de saneringswijk en de kelijke Stichting voor de Gezinsverzor ging in de IJmond en van het Samenwer kingsorgaan voor Bejaardenwerk, res pectievelijk de heren Wispelmij en Buntsma, als woordvoerders van de twee vaste gebruikers van het nieuwe ontmoetingscentrum korte welkomst woorden hadden gesproken, noemde staatssecretaris Meijer het „een kracht toer, om zo’n multi-functioneel ontmoe tingscentrum van de grond te tillen”. Hij achtte het resultaat een felicitatie waard en kwalificeerde „De Nieuwe Slof” als een geweldige aanwinst voor het plaatse lijke welzijnswerk. Voorzitter dr. M. Albrecht van de Hoogovens-directie IJmuiden noemde „De Nieuwe Slof” e en van de beste „milieu-investeringen die het staalbedrijf de afgelopen jaren heeft gedaan”. Zoals bekend is het ontmoetingscentrum deels gefinancierd met Hoogovengelden, be schikbaar gesteld in het kader van de in 1966 afgesloten raamovereenkomst. Het ging toen om een totaalbedrag van 1,75 miljoen gulden, waarvan delen in de bouw van bejaardenpaviljoen Wester- hout en in de realisering van de Sporthal zijn gestoken. Het restant, of te wel 1,3 miljoen, kwam ten goede aan „De Nieu we Slof” en met deze bestemming kon de Hoogovendirectie zich bijzonder graag verenigen. De heer Albrecht droeg een foto van het nieuwe ontmoetingscentrum met de door Hoogovens geschonken neon letters aan het bestuur van „De Nieuwe Slof” over. sSSS WW’ SS»- -■ '■W- F- 156

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7