d VAN KOOTEN IS IN DEVENTER HERBOREN k. AKKOORD IN BASKETBAL- CONFLICT Van Gooi terug om Schaakteam te scoren nog eerste óók uw slag slaan. Win de nieuwe Ford fiesta L. tototips treFFers en missers n Elke week vallen zo’n 20.000 Lotto-spelers in de prijzen. Maar helaas is het nu iets te laat” 7.5 Voor 7 kwartjes kunt u zondag ’•as? óók uw slag slaan. i een miljoen gulden aan prijzen De nieuwe Ford fiesta is één van de geweldige hoofdprijzen. garaalllj Geen kort geding „BELG IE IS NU FAVORIET” 19 SPORT NOVEMBER 19 7 6 9 18 W. Haal meteen een formulier bij uw club of winkelier. (te mp ten 1 Kapot DINSDAG 1 I 1 I 9bü (Van onze speciale verslaggever) (Van onze sportredactie) Het tegendeel is echter waar. Van b 0-0 0-1 3-2 2-2 3-0 2-1 (ADVERTENTIE) 3 1 3 Guy Thys: Het wordt moeilijk (ADVERTENTIE) Guy Thys: ,’Als Cruyff en Neeskens er in maart niet bij zijn is België sterk favoriet”. 'en tot jor 'an jas ?rd Te winnen In de Netionele Pwaelektie t.b.v. Netioneel Fond* Beter Leven Tot de groep spelers die het aan het einde van het vorig seizoen bij Telstar voor gezien hielden, behoorde ook Cees van Kooten. Wiel Coerver had ter versterking van zijn nieuwe vereniging Cees van Kooten op zijn verlanglijstje staan, en met het neertellen van een behoorlijk bedrag veranderde deze sco- i ende spits van eigenaar. Op dat moment hoorde Van Kooien thuis in de groep spitsspelers, Smeets- Nanninga-Nico Jansen, die door hun inzet, lengte en daarmede gepaard gaande koptechniek en bonkige gestaltes, het voetbal voor de defensies een ander aan zien gaven. 2-0 2- 1 5-2 3- 1 2 3 1 gen ed ge- empo rtrek arks), ianen deel- :omst ezel- terk- sport door audig 311 te ruyk zal ihout r de juins idere inder aeten 0-1 1-0 1-4 oor Ion /oor- jaar een moe- ijgen inval wor- eith. eden rchie be- esta- Leith runs 2-2 2-1 UUR PER 100 km ed- cht N. /To- and gs- 3p- het (2), 1-1 2- 2 3- 1 0-1 1-2 1-1 De Haarlemse vereniging voelde aan vankelijk niets voor het verlenen van goedkeuring aan de transfer van Hagens van Van de Lagemaat, die beiden op de lijst van „beschermde” spelers stonden. Een bepaling die erop neerkomt dat een club één seizoen lang kan voorkomen dat een basketballer voor een andere vereniging uitkomt. Vanaf eind septem ber was mr. Mandersloot op verzoek van het bestuur van de Nederlandse Basket - balbond bemiddelaar in deze affaire. „Dat het zo lang heeft geduurd, lag onder meer in het feit dat Buitoni aanvankelijk alleen over een overgang van Van de Lagemaat wilde spreken”, aldus de bemiddelaar. Uiteindelijk heb ben de Haarlemse bestuurders! toch ook aan Hagens toestemming verleend voor BC Markt te gaan spelen. staan. Ik hoop dat ik in de twee seizoenen dat ik nog onder kontrakt sta daar in belangrijke mate aan mee kan helpen”. Van Kooten: „Ook ik heb belangrijke technische kwaliteiten”. Daarnaast is de Fiesta erg betrouwbaar. Heeft-ié, dankzij z'n voorwiel- aandrijving, een perfekte wegligging. Waar de Fiesta erg zuinig mee blijft, zijn benzineverbruik en onderhoudskosten. De Ford Fiesta is gewoon een ideale gezinsauto. UTRECHT. De twee basketballers Hagens en Van de Lagemaat en hun voormalige vereniging Buitoni hebben een akkoord bereikt over de overgang van beide spelers naar BC Markt. Het duo zal de rest van dit seizoen uitkomen voor de Utrechtse eredivisieclub en vol gend jaar terugkeren naar Buitoni. Met deze oplossing is het kort geding van de baan dat de spelers voor woensdag 10 november hadden aangespannen tegen Buitoni. Dat wil zeggen dat op het terrein van Standaard Luik morgenavond de volgen de formatie in het veld zal verschijnen: Piot (Standaard Luik); achter: Gerets (Standaard Luik), Broos en Vandendaele (beiden Anderlecht) en Renquin (Stand aard Luik); Vanderelst en Coeck (beiden Anderlecht), Gools en Courant (beiden Club Brugge); Lambert (Club Brugge) en Van Gooi (FC Köln). Op de bank zullen plaatsnemen: Pfaff (Beveren Waes) als reserve-doelman; Ceulemans (Lierse SK), Meeuws (Beerschot), Teu gels (RWDM) en Verheyen (Lokeren). „Ik heb”, zegt Guy Thijs, „welbewust gekozen voor de 4-4-2-opstelling, omdat ik gezien heb dat in Rotterdam Neder- Kooten kwam onder handen van Wiel Coerver en het resultaat is frap pant. Van een zwaargewicht met be perkte mogelijkheden is hij nu een slanke spits met technische kwalitei ten, snel en vol zelfvertrouwen. Een „nieuwe Van Kooten” die ook door tegenspelers en pers met verwonde ring wordt gadegeslagen. Cees van Kooten hierover: „Bij Go Ahead Eag les trainen wij bijna altijd met de bal. Allerlei spelvormen worden in de training gepast, waardoor ik met de bal veel zelfvertrouwen heb gekre gen. Het blijkt dat er ook bij mij belangrijk meer technische kwalitei ten aanwezig zijn dan, men veronder stelde. Door welke oorzaken dan ook is het er helaas te laat, ik ben nu 28 jaar, uitgekomen. Ook mijn „vaderlij ke taak” in het veld, het leiden van de veelal jonge medespelers, heeft mijn zelfvertrouwen opgevijzeld”. Toto nr. 46 staat in het teken van de grote topper tussen Feyenoord en Ajax, ploegen die sinds jaren ons voetbal bepalen, en ook nu de eerste twee plaatsen op de competitieladder innemen. Feyenoord staat twee pun ten voor, en ook nu zou een overwin ning van Ajax de spanning in de ere divisie ten goede komen Of dat zal lukken lijkt twijfelachtig want niet alleen won A.iax sinds 1971-1972 niet meer in de Kuip, maar de constante vorm van Feyenoord, onder leiding van Boskov mentaal sterker, kan be slissend zijn. FC Utrecht, verrassend sterk in de aanvang van deze compe titie, krijgt het zich herstellend FC Twente op visite, en daar zou het thuisvoordeel beslissend kunnnen zijn. Daarmee gaat het kort geding van morgen niet door. Een rechtszaak waar in heel wat gegevens over betalingen in het „amateurstische” basketbal naar bo ven hadden kunnen komen. Reden voor tevredenheid derhalve bij de Nederland se Basketbalbond. land kapot is gegaan aanvallende tactiek. F mensen als George Best en andere ge- vaarlijke Noordieren veel te veel vrij heid. Ze konden dus doen wat ze zelf wilden. Ik weet dat het een moeilijk duel wordt. Ik poets de kracht van Noord-Ierland helemaal niet uit het zijn tenslotte doorgewinterde profs maar ik weet, en dat doen al mijn spelers met mij, dat winst op Noord- Ierland een punt voorsprong betekent op Nederland. En dat is in onze ogen het allerbelangrijkste van deze wedstrijd”. HAIFA Sosonko heeft zijn afgebro ken partij tegen Yanofski in de ont moeting Nederland tegen Canada ge wonnen. Nederland heeft door dit resul- staat in de twaalfde ronde van de schaak olympiade een overwinning van 2'/a-l1/2 op Canadabehaald. Op de ranglijst delen Nederland en de Verenigde Staten, met nog een ronde te spelen, de eerste plaats met 33,5 punten. Engeland is der de en heeft 33 punten. In de laatste ronde komt Nederland vermoedelijk uit tegen Finland en ontmoet de Verenigde Staten vandaag Wales. Bij de dames wedstrijd Nederland Denemarken eindigde de afgebroken partij tussen de Deense Haahr en Corrie Vreeken in remise, waardoor de ontmoe ting uiteindelijk in een gelijkspel eindig de: 1%' 1%. Nederland komt in de laatste ronde uit tegen Israel, dat de Olympiade bij de dames reeds heeft gewonnen. Telstar en FC VW vechten een vierpunten wedstrijd uit. Behalve het thuisvoordeel voor Telstar blijkt FC VVV reeds nu problemen te krijgen en dat ziet er voor het verdere ver loop van de kompetitie slecht voor hen uit. Go Ahead Eagles en NAC zijn aan elkaar gewaagd, ook door de voorkeur door thuisvoordeel. FC Am sterdam en Sparta is vooral belang rijk voor de thuisploeg omdat ook daar iedere punt welkom is. Roda JC gaat proberen tegen FC Den Haag het verloren terrein te herwinnen, en daarvoor zijn alle kansen aanwezig. NEC ontvangt een van Europa-cup zorgen verlost PSV dat toch het oog gericht zal blijven houden op de topposities omdat alleen daar Euro pees voetbal te verdienen is. De Graafschap en Haarlem speelden in het verleden meestal gelijk op de Vijverberg en ook daar kan het deze keer op eindigen. Guy Thijs weet, dat Blanchflower, de trainer van Noord-Ierland, andere ge dachten heeft. „Op Ijsland”, aldus Thijs, „zei Blanchflower al tegen my: als ik zowel in Nederland als in België één punt kan pakken, zjjn wy topfavoriet. Daarom geloof ik dat Noord-Ierland zich in eerste instantie verdedigend zal op stellen en via de counter zal trachten een doelpunt te scoren. Welnu, op die tactiek zijn we voorbereid. De fout, die Nederland beging, door met drie spitsen op te treden en telkens een vierde man in de aanval te betrekken, zullen wij niet maken. Daar ga je aan kapot tegen een elftal als Noord-Ierland. Ik begin daarom met een 4-4-2-opstelling, met alle mogelijkheden uit de tweede linie mensen naar voren te sturen ik denk aan Vanderelst als dat nodig en mo gelijk is”. Guy Thijs blijft de optimist die hij altijd geweest is. De rondborstige Vla ming stelt doodgemoedereerd: „Na de eerste schermutselingen zie ik België als favoriet. Niet alleen in het duel van morgenavond tegen Noord-Ierland, maar ook in de gehele voorronde. Nederland kan immers in het duel op 26 maart niet beschikken over Cruijff en Neeskens. Nu, dat scheelt een slok op jullie bor rel. Ook bij Telstar was de technische inbreng van Cees van Kooten mini maal. Met moeite paste hij in de combinatie, een dribbel op snelheid behoorde tot de uitzonderingen, zijn snelheid was onvoldoende. Hij kwam, pas in zijn element als de bal „hoog voor de pot” kwam, en zijn sterke punt de koptechniek ingeschakeld werd. Veel goals kwamen dan ook uit kopballen voort, en zijn inbreng be perkte zich meestal tot deze specifie ke eigenschap aangevuld met een portie strijdlust. Aangetrokken in de BRUSSEL Guy Thijs, de trainer van het Belgisch elftal, is optimistisch over de thuiswedstrijd tegen Noord- Ierland. Hij stelt in de catacomben van de Brusselse Heysel, waar hij met zyn selectie de voorbereidingen treft voor deze interland dat zijn team nu weer compleet met Van Gooi en Lambert in de spits in staat moet zijn de Noord ieren beter op te vangen dan Nederland dat in Rotterdam deed. „Ik twijfel nog tussen Verheyen of de geblesseerd ge weest zijnde Gools”, zei Guy Thijs maandagavond. „Voor de rest is mijn elftal compleet”. Met de reeds hevig in trek zynde fietsketlingen, het werpen van volle of lege bierblikken en het werpen van rollen papier heeft in de rangen van de suppor ters een nieuwe „sport” zyn intrede gedaan. De laatste maanden blijken de accommodaties op onze betaalde voetbalvelden het te moeten ontgelden doordat .supporters” deze met allerlei teksten volkladden. Zo ondervinden ondermeer Je sportparken waarop Telstar en Haarlem hun wedstrijden spelen deze hinder en kunnen daar leuzen als „Dood aan FC Utrecht” (proza van Ajax-supporters) - maffia - de supporters van de Diemenzyde en van vak F - FC Utrecht en FC Utregt (ja inderdaad met een g.) Ajax - FC Den Haag - Feyenoord etc. vinden. Gewapend met spuitbussen-lipsticks en kaarsen brengt men deze leu zen aan, die later echter moeilijk te verwijderen blijken te zyn Wanden van hout of staal zjjn over te schilderen maar stenen muren zijn meer vatbaar omdat het gebruikte materiaal hier indringt. Na lang zoeken blijkt ook hiervoor een oplossing te bestaan door met zo’n zelfde steen het geschrevene weg te schuren. Bij Haarlem bleek men van deze manier nog niet op de hoogte, maar ook daar zullen na onze informatie de muren weldra verschoond zijn, om weer beschikbaar te staan voor een volgende horde supporters. Ook in dit geval is het jammerlijk dat veel kosten gemaakt moeten worden om aan deze rage het hoofd te bieden. loop van het seizoen 1971-1972 speel- BIJDRAGEN: de hij voor Telstar 138 kompetitie- r»ro i i r r wedstrijden waarin hij 45 goals LEEN VAN DEK LEG 1 scoorde. Het laatste seizoen zakte hij ver terug. Zijn lichaamsgewicht was belangrijk toegenomen, zijn koptech niek verminderde daardoor, en zijn waarde voor het team daalde. De supporters lagen er dan ook niet wakker van bij zijn vertrek naar Deventer, omdat de veronderstelling leefde dat ook daar zijn terugval zich zou voortzetten. De nieuwe Ford Fiesta L met de zuinige 957 cc motor is één van de hoofdprijzen in onze puzzelaktie. Een auto die alles biedt. Compact, maar net zo veilig en betrouwbaar als iedere andere Ford. Standaard afgeleverd met een gelaagde voorruit en achterruitverwarming. Met oprolbare En een geweldige hoofdprijs 3-punts veiligheidsgordels in onze puzzelaktie. FC Utrecht-FC Twente Telstar-FC WV 0-0 GA Eagles-NAC 4-1 Feyenoord-Ajax FC Amsterdam-Sparta Roda JC-FC Den Haag NEC-PSV De Graafschap-Haarlem 3 1-3 Eindhoven-AZ '67 2 1-0 FC Den Bosch-Veendam 1 1-0 Helmond Sport-PEC Wageningen-Vitesse Willem II-SVV Ook tegen Ajax was een andere Van Kooten aktief. Opvallend is het postuur waarmee hij de achterhoedes voor problemen stelt. Het logge is verdwenen, en het Telstar-gewicht van 94 kg is teruggebracht naar 88'/s kg. Van Kooten: „Bij Telstar trainde ik vier keer per week, tegen negen keer bij de Eagles. Conditioneel ben ik veel sterker geworden, mijn ge wicht is op peil, en mijn sprong kracht is terug. In het begin leed ik behoorlijk onder de zware trainingen, maar na de aanpassingsperiode is dit hersteld en heb ik alle kracht terug., In het krachtcentrum van Coerver train ik veel met gewichten, en dan speciaal beenversterkende oefenin gen”. Bleken bij Telstar zijn liezen spel brekers, nu is hij sinds kort van een zware enkelblessure hersteld. Wel heeft hij veel last van een gescheurd spiertje onder de voet, waarvan hij zegt: „Feitelijk hoor ik tussentijds aan deze blessure geopereerd te wor den. Het heeft een verdikking onder mijn voet tot gevolg die zonder in greep niet weg zal gaan”. Hij heeft het uitstekend naar zijn zin in De venter. De prestaties liggen op het verwachte niveau, maar ook daar heerste een blessureplaag, zodanig dat spechts in de eerste wedstrijd met het basisteam gespeeld kon worden. Cees van Kooten ziet grote mogelijk heden met dit team als hij zegt: „Ons elftal is relatief erg jong en volop in opbouw. Dit seizoen willen wij ons op een redelijk niveau handhaven, en de komende seizoenen de sprong naar de top wagen. Er is ons toegezegd dat verkopen uit zullen blijven, en het spelersbestand door enkele aankopen versterkt zal worden. De inbreng en kennis van Coerver zal er borg voor Eindhoven is in eigen huis moeilijk te bestrijden maar een A.Z.’67 dat stilletjes de weg omhoog vindt moet ook daar met de volle buit vandaan kunnen komen. FC Den Bosch en Veendam spelen een belangrijke wed strijd in het kader van de tweede periode-titel waarvan vooral Veen dam goed gerangschikt staat. Ook PEC (Z) zal met deze gevoelens aan de strijd tegen Helmond Sport begin nen omdat ook zij gunstige vooruit zichten op een goede klassering heb ben. Wageningen en Vitesse gaan een zuivere streek-derby uitvechten, waarbij vooral Wageningen alles in de strijd zal werpen om de opmars van de Arnhemmers tot staan te brengen. Willem II moet, ondanks een tussentijds verlies bij Excelsior, de goede lijn tegen SVV weer op kunnen pakken. Go Ahead Eagles heeft in zijn laatste vier wedstrijden twintig doel punten moeten incasseren. Roda JC is uit de kopgroep ge vallen. Vijf punten verlies in zijn laatste drie wedstrijden noodzaken een trapje lager te vertoeven. De 1-3 thuisnederlaag van Sparta tegen Feyenoord was de eerste sinds 30 mei jl. toen men met 0-1 van Eindhoven verloor. De laatste uitoverwinning van Telstar dateert van 19 april jl. toen men met 1-2 over Sparta zegevierde. MW scoorde in zijn laatste vier thuiswedstrijden zestien goals en kreeg er geen tegen. Na vijf achtereenvolgende neder lagen gelukte het SC Cambuur afge lopen zondag in de thuiswedstrijd tegen FC Den Bosch eindelijk weer een punt te pakken. In twaalf competitiewedstrijden kwam Vitesse tot een produktie van 38 goals. Het vorig seizoen had men deze produktie pas na 29 wedstrijden bereikt.- Jan Groeneweg (NAC) scoorde in dertien wedstrijden tien goals. Het vorig seizoen kwam hij totaal tot vijf doelpunten. Ruud Geels blijft produktief in thuiswedstrijden Van de veertien doelpunten maakte hij er dertien op eigen terrein en benutte hij bij FC Twente een penalty: Gerard Staats (Telstar)-Leen Swanenburg (FC Den Haag)-André Oostrom (FC Utrecfii)-Eef Melgers (Haarlem)-Ben Hulshoff (NEC)-Huub Smeets (A.Z.’67)-Frans Thijssen en Theo Pahlplatz (FC Twente) scoorden afgelopen zondag hun eerste doelpunt ivan het seizoen. Ajax raakt ingespeeld. Elf pun ten uit zes wedstrijden met 15-1 als doelcijfers onderstrepen dit. Zondag wacht de wedstrijd van de waarheid als Feyenoord in de Kuip bestreden moet worden. Het nieuwtje voor FC VVV is eraf. Sinds 12 september, toen het met 2-0 over PSV zegevierde, heeft men niet meer gewonnen. FC Utrecht boekte vijf over winningen in de laatste zes wedstrij den. Alleen een 0-7 nederlaag tegen Ajax onderbrak deze positieve serie. (Van onze speciale verslaggever) BRUSSEL Rogier van Gooi de ex-FC Brugge-crack die voor 1 mil joen gulden naar Weisweilers FC Köln werd getransfereerd ziet welis waar mogelijkheden voor de Belgen om Noord-Ierland in Luik te kloppen maar blijft erbij dat Oranje de groot ste kanshebber is (en blijft) om naar de WK in Argentinië te gaan. Van Gooi: De klasse in Nederlandse ploeg zal volgens my toch de door slag geven. Wy hebben geen Cruijff geen Neeskens geen Krol en noem ze maar op. Maar wij spelen desondanks voor onze kansen. Het zou niet de eerste keer zijn dat België voor een verrassing zorgt”. Rogier van Gooi (26) staat tot me dio 1978 onder contract bij FC Köln. Afgelopen zaterdag werd hij volledig overklast door Berti Vogts de stabie le verdediger van Borussia Mönchengladbach. „Daar schaam ik me echt niet voor” zegt de spichtige spitsspeler. Vogts is nu eenmaal een klasseman. Hij schakelt je volledig uit zonder dat hij unfair gaat spelen. Wel hard, maar correct. Dat accentu eert de klasse van Vogts des te meer”. Van Gooi, die met alle plezier zijn carrière in West-Duitsland wil conti nueren („als FC Köln mij tenminste op mijn 28e nog een vierjaars con tract wil aanbieden.heeft voor morgenavond geen specifieke op dracht van trainer Guy Thijs mee gekregen. „Het enige dat ik moet doen, is goals maken. Meer wordt van mij niet verlangd. En als ik daarvoor zorg, heb ik mijn taak meer dan vervuld”. De sympathieke Van Gooi, die het best aardig zou vinden om na zijn Westduitse periode nog een paar jaar in zijn lievelingsstreek. de Noorder- Kempen te voetballen, laat dóórsche meren dat hij toch bang is voor de Noordieren. „Vergeet niet dat er acht of negen spelers bij lopen die in Engeland als prof hun brood verdie nen. Ik heb de wedstrijd van Neder land tegen Noord-Ierland helaas niet gezien, maar ik vermoed dat Oranje de fout heeft gemaakt de mannen van Blanchflower te onderschatten. Wij gaan niet als blinden in de aanval. Eerst even afwachten wat die Noordieren in Luik van plan zijn. Eén seintje van bondscoach Thijs is voldoende voor ons om alsnog volle dig voor het offensief te kiezen”. Rogier van Gooi, die het vorig seizoen in België 14 competitiegoals scoorde en tot nu toe in de Bundesli ga drie, is erg benieuwd naar de prestaties van George Best. „Tegen Nederland heeft hij geïmponeerd. Wij zijn daardoor des te meer gewaar schuwd. Als Best het op zijn heupen heeft, kan hij menige ploeg de das omdoen. Zelfs België”. i aan de louter Daardoor hadden 1 8

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 19