DE ZWAAN WIL WEER MEEDOEN Kleine Beurs en Ver horst gelijk IJMOND '73 KLOPTE KENNEMERLAND Dopingforum was vlees noch vis Competitie-plan van Bloemendaal Kandier valt af voor het wintercircuit Vanavond Zege Bloedjes op 1500 meter dus zet de kaas uit het vuistje maar klaar! Van Red Band natuuilijk. Coach Bovelander: „De beuk gaat er niet in” „Be Wenboom” R (19.05-Ned. 1)^ I Simplisties I 1 Verbond I RED BAND DONDERDAG 1 1 NOVEMBER 19 76 SPORT >0 ats ar Restaurant Wi JinzX, nerk in jen Tromp kaas apedalfteit 2) n) Voor inlichtingen: Jan G. Wester - hoven Telefoon 023-376741 of 023-372226 ,Tj 7) ant 7) rant 18). vijk tl HEERENVEEN Praten over „Natuurlijke doping, een gezonde zaak” werd woensdagmiddag in Heerenveen weinig anders dan drie uren lang op onderhoudende wijze open deuren intrappen. Over natuurlijke doping was men razendsnel uitgepraat. Een tiental insiders bleef zich daarom bepalen tot de „onnatuurlijke doping”. Deze is zo oud als de mens zelf. Opzienbarende nieuwe gezichtspunten kwamen daarbij dan ook niet naar voren. Recepties, diners, fondue-, barbecue- en cocktail-parties ver zorgen wij exclusief in partijen huis „39e Stoeterij” Suöerge banoubs „Be ©ilenboom” en Bodega „39e Hanbauer” Wüstelaan 75 Santpoort Voormalig pied è-terre van Keizerin Elisabeth van Oostenrijk, waar op klassieke wijze specialité’s gekookt en geserveerd worden. |gi| BLOEMEND AAL WIL ZICHZELF BLIJVEN (Van onze sportredactie) je- it- (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) kaastyido's (Van een medewerker) (ADVERTENTIES) "Cs ■El (ADVERTENTIE) gezin ge- soluut schone sporten aangemerkt PUROL ZALF PUROL POEDER PUROL LIPPENPOMMADE Cees Bovelander: „Overwinning tegen HGC kwam mooi op tijd”. n ïrd Haarlem: G. Cronjéstraat 87 (naast de brandweer) Santpoort-Z.: Bloemendaalsestrw. 138b Beverwijk: Winkelctr. ..de bever" Heemskerk: eerste klas A: De Zon— Loek Anderson 2-2. Tweede klas A: Rob SlobJohn Bolten 2-2, De KlokHoeve Adrichem 0-2. Derde klas A: Jaapies BoysEsso Heemskerk 1-3. Derde klas B: Rumping BoysNijman S. 5-5. Heeft u speciale wensen? Kom gerust langs, maar wel tijdig! Ook tijdens de koopavonden geopend. ld id 3d 'n Kaaskado is een origi neel kado, voor familie, vrienden en zeker ook,voor uw relaties. U kunt kiezen uit honderden soorten binnen-en buitenlandse kaas en 'n sortering uitste kende wijnen! De kado's worden leuk - en blijf-vers verpakt in rieten mand of op houten plank. Prijzen van f. 7,95 tot f175,- BLOEMENDAAL In het begin van het hockeyseizoen oogstte hoofdklasse-debutant Bloemendaal unaniem lof voor de constructieve spelopvatting, die aanvankelijk tot alleszins acceptabele resultaten leidde. Met onder andere een overwin ning op Laren en een puntendeling tegen topclub HCKZ maakte Bloemendaal duidelijk zich in het nieuwe milieu uit stekend thuis te voelen. De kentering kwam in de vorm van ker en Zn.Rinko 2-5, WilhoPalet En- tege 1-2. Derde klas G: Muziek H.S.FC Daltons 4-1. Derde klas H: KoppersJ. M. Bakker 0-2. een forse nederlaag tegen Hattem, later gevolgd door op zich uiterst eervolle nederlagen tegen Amsterdam en landskam pioen Kampong, dat op eigen terrein de nieuweling maar net de baas kon blijven. Uitgerekend na de eervolle verliespartij tegen Kampong- stak de kritiek de kop op. Bloemendaal zou, zo heette het, steviger van zich af dienen te bijten wilde het de met zoveel hartstocht nagestreefde en dit voorjaar met zoveel moeite veroverde plaats in he nationale hockey-wal- halla handhaven. Beverwijk: tweede klas A: De Goede- Beman 3-3. Derde klas A: ’t Keiltje Micro Techniek 3-2. Derde klas B: Rona Watersport PCH 1-2. Res. eerste klas A: Geldermans 2Barricade Boys 2 3-2, Groot-Assumburg 2Lichthal 2 2-1. Res. tweede klas B: Sport CS 4Carillon Boys 2 5-4. Tijdens de bijeenkomst heeft men een gezamenlijke formule gevonden met betrekking tot de financiële ver antwoording van aangelegenheden waarbij de stichting en de organisa tiecommissie zijn betrokken. De he ren Voogd en De Zwaan hebben voor elkaar en de overige bestuursleden duidelijkheid gebracht in de zaken waaromtrent praktische geschilpun ten bestonden. Beide heren hebben zich bereid verklaard wederom in het stichtingsbestuur samen te werken. Ruim een week geleden zegde De Zwaan (ondermeer) de twee genoem de functies op. Ze mochten ook nauwelijks verwacht worden. En toch werd juist onlangs, door toedoen van AZ’67-clubarts Jimmy van Rompu, duidelijk het vraagstuk van gebruik van speciaal amfetaminen onder voetballers aan de orde gesteld. Echter, noch KNVB-arts Frits van Kessel, noch Jimmy van Rompu liet zich in Heeren- veen tot schokkende uitspraken verlei den. Stop hoest „We weten er mend seizoen bewust op een betere klas sering kunnen mikken”. Of dat dan ook onder leiding van Cees Bovelander gebeurt is zeer de vraag. „Ik zou me kunnen voorstellen, dat ik er aan het eind van dit seizoen een punt achter zet. Straks heb ik er zes jaar tophockey opzitten en dat is een termijn die je tot bepaalde overwegingen aanzet. Blijven we in de hoofdklasse dan kan ik zeggen dat ik iets afgeleverd heb. Eigenlijk heb ik dit voorjaar wel eens met de gedachte gespeeld om ermee te stoppen, maar het leek me toch beter om ook in de hoofdklasse nog een jaar mee te gaan. Verandering zou overigens helemaal geen kwaad kunnen- Ik houd nu zes jaar lang iedere zondag een praatje en de jongens weten nu wel zo ongeveer wat ik ze te vertellen heb.” BERT BREVOORD HAARLEM-IJMOND. Een beter spelend IJmond’73 zegevierde in de Ken- nemer Sporthal in een partij voor de hoofdklas van de Haarlemse zaalvoet- balcompetitie verdiend met 3-0 over het op de voorlaatste plaats staande Kenne merland. In de eerste helft zorgden Ed Klinge en Jan Sieraad voor een 2-0 voorsprong en toen Aad Munk tien mi nuten na de doelwisseling de score op 3- 0 bracht, kon de IJmonders vrijwel niets meer gebeuren. Ook al voor de hoofdklas speelden De Kleine Beurs en Verhorst Boys met 3-3 gelijk in de Treslongsporthal te Hille- gom. Nadat het voor eigen publiek spe lende De Kleine Beurs door Mijndert de Jong een 1-0 voorsprong had genomen, deden Bos en Bakker de winstkansen in het voordeel van de gasten uit Bever wijk keren: 1-2. Na de doelwisseling deed Frans de Jong met twee treffers de hoop onder het thuisfront herleven (3-2), maar Van Bellen wist voor Verhorst Boys alsnog een 3-3 gelijkspel in de wacht te slepen. Haarlem (Kennemer Sporthal): hoofd klas: KennemerlandIJmond’73 0-3. Eerste klas B: HFC—BSM 1-2. Tweede klas C: Santos BavaoSchaaper 2-7, Van Essen BoysFigee 1-6. Derde klas C: Au Bout—B. en S. Wonen 11-0, Apollo—De Brug 3-4. Derde klas D: FC Luikx—Hepla 0-2. Derde klas E: North End—Old Smuggler Stars 14-2, Nelson BoysInternationaal 3-6. Derde klas F: Spar BrakenhofVermande Zn. 4-4. Hillegom: hoofdklas: Kleine Beurs— Verhorst Boys 3-3. Tweede klas D: Bak- (Van onze sportredactie) BLOEMENDAAL. Wanneer het be stuur van de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond zich aan het eind van dit seizoen buigt over een eventuele nieuwe competitie-opzet. ligt er een voorstel van Bloemendaal gereed. Bloemendaal sug gereert twee hoofdklassen van tien clubs in te stellen, daaronder vier eerste klas sen en vervolgens acht tweede klassen, een echte pyramide-opbouw dus. Het voorstel, dat door een aantal hoofdklasseclubs al niet instemming is begroet, zal bestudeerd worden door een nog in het leven te roepen commissie, die vervolgens advies zal uitbrengen aan het bondsbestuur. Het antwoord op de plotselinge kritiek kwam afgelopen zondag in de vorm van een bijzonder fraaie 5-2 overwinning op HGC, toch een club die tot de betere in de hoofdklasse dient te worden gere kend. Bloemendaal bracht met die tri omf het puntentotaal op zeven uit negen wedstrijden) en heeft nu een voorsprong van- vier punten op het als voorlaatste geklasseerde MEP en van zes punten op staartclub Nijmegen, dat evenwel een wedstrijd minder speelde. De overwinning kwam niet tot stand Omdat „de beuk erin ging” (de suggestie die Bloemendaal na de nederlaag bij Kampong van diverse zijden kreeg), want de club van coach Cees Bovelan der wenst hoe dan ook niet tot zelfver loochening over te gaan- „Een leuke modekreet” zegt Bevelander schamper, „de beuk erin”. Als ze daarmee bedoelen dat we net zo moeten spelen als afgelo- Nieuw Vennep: eerste klas B: De Krim—DSC’74 3-1. Derde klas G: Nugte- ren-Meervogels 5-1. Derde klas H: OutshoornVrouwentroost 6-1. Res. der- dd klas H: J. M. Bakker 3Hoofddorp 2 1-3. Behalve dit tweetal waren er acht andere insiders uitgenodigd. Doktoren Joop Paulus en Geert Simons, de top sporters Hans van Helden, Martin Wier- stra, Rini Wagtmans, Wout List en Al bert Hulzebosch en ten slotte ais menge ling van beide groepen Harm Kuipers, hadden gehoor gegeven aan de uitnodi ging van een bloeiende industrie in Hee renveen, die „natuurlijke en dus gezonde doping” op de markt brengt. Zoals gezegd kwam die natuurlijke doping ondanks hardnekkige pogingen van gastheer Henk van Delft nauwelijks aan bod. Harm Kuipers vertaalde de gevoelens van de dopingdeskundigen het best door te stellen: „We weten er te weinig van. Je kunt er alleen van zeg gen: baat het niet, het schaadt ook niet”. Daarom bleef het accent liggen op de onnatuurlijke doping, waarbij de groep zich beperkte tot de amfetaminen. Dr. Joop Paulus hield er een inleiding over, waarna duidelijk werd dat geen van de aanwezige medici erg veel be zwaren had tegen het toedienen van amfetaminen. Mits het rustig en over een korte periode gebruikt wordt en er geen bijverschijnselen met betrekking tot de gezondheid zijn. De medici toon den zich wars van een controle-apparaat en het scheppen van een taboesfeer, omdat die alleen maar een stimulans is om nog meer te gaan rotzooien zonder professionele begeleiding. De aanwezige artsen zien pas heil in controle en strafmaatregelen op doping- gebruik of -misbruik als alles en ieder een degelijk is voorgelicht op dit terrein en er een internationale regeling is ont worpen, die waterdicht is. Dat lijkt vooreerst een utopie, omdat zich een hele industrie ontwikkeld heeft, die de (Van een medewerker) ALKMAAR. Op de Alkmaarse kunstijsbaan zijn schaatsers van de Ijs club voor Haarlem en omstreken. Kees Jongert uit Beverwijk en van de Ijsclub Velsen voor het eerst in dit seizoen in wedstrijdverband met elkaar aan de slag geweest en daarbij wist Piet Bloedjes op overtuigende wijze de 1.500 meter op zijn naanr te brengen. Huub Snoep legde beslag op een verdienstelijke tweede plaats. pen zondag bij KampongAmsterdam het geval was, nou dan hoeft het voor mij niet. Dat zullen wij nooit doen. Wat Kampong en Amsterdam de mensen lie ten zien, was bepaald geen reclame voor de hockeysport. Wij blijven de voorkeur geven aan tecrnisch, attractief hockey. En dan wil het ook wel, dat bleek tegen HGC”. Bovelander heeft tot zijn vreugde ge constateerd dat tegen HGC eindelijk weer sprake was van het „oude” Bloe mendaal: een speels en toch vechtlustig team, dat in eigen kunnen gelooft. „Ver geet niet” zegt Bovelander, „dat we drie jaar lang gewend zijn geweest te win nen. In de eerste Ikasse verloren we per seizoen hooguit drie wedstrijden. Het spel in de hoofdklasse vereiste enige aanpassing. Daar komt bij, dat we in de afgelopen weken wat teveel 'in de publi citeit zijn geweest. Iedereen schreef over dat Bloemendaal dat het zo aardig deed. Dat kan ik me best voorstellen, maar het was mij wel eens te erg. Ik geloof dat we nu weer onszelf zijn. Tegen HGC hebben we laten zien dat we, zij het helaas nog bij vlagen, wél degelijk erg goed kunnen hockeyen. Die overwinning kwam precies op tijd. De stemming is er ineens weer. Zo’n winstpartij helpt meer dan avonden praten”. Een niet onbelangrijke factor voor de „wederopstanding” van Bloemendaal (Bovelander: „Het is natuurlijk onzin om te denken dat we er nu wel weer helemaal zijn, in de hoofdklasse moet je gewoon elke week op je tenen lopen”) is de terugkeer van Thijs Beelen in de defensie. Beelen was na het succesvolle promotieduel tegen SCHC in Amstelveen gestopt met hockey op het hoogste ni veau, maar Bloemendaal bleek toch nog moeilijk zonder zijn inbreng te kunnen. Met Beelen is een stuk rust in verdediging teruggekeerd en juist dat had Bloemendaal dringend nodig. te weinig van” HAARLEM. Het bestuur van de Stichting Sportinitiatieven Haarlem heeft zich woensdag uitvoe rig beraden over de geschilpunten, die onlangs zijn ontstaan rond de financiële afwikkeling van de Honk- balweek ’76 tussen de heren Voogd en De Zwaan, respectievelijk voorzit ter en penningmeester van zowel het stichtingsbestuur als de organisatie commissie van de Haarlemse Honk- balweek. Bovenlander: „We hebben een zeer geestig doel gemiddelde: zestien doelpun- ten voor, maar ook zeventien tegen. BeMe cijfers zijn veelzeggend. Aanval lend loopt het niet gek, maar achterin ontbrak de organisatie, die een routinier als Thijs wél inbrengt”. Het verschil tussen hoofdkiasse en eerste klasse is Cees Bovelander overigens niet tegenge vallen. „Ik ben de mening toegedaan dat de nummers een tot en met vier in de drie eerste klassen weinig onderdoen voor de onderste helft in de hoofdklasse. Bloemendaal speelde tot dusver dikwijls iets beneden zijn kunnen. Ik zal niet zeggen dat we wedstrijden zouden reb ben kunnen winnen die we nu hebben verloren, maar een aantal keren hebben we gewoon minder goed gespeeld dan het afgelopen seizoen. Zelfs qua inzet. De thuiswedstrijd tegen Tilburg was daar het beste, of beter gezegd het slechtste voorbeeld van”. Het streven van Bloemendaal vooir dit seizopn is handhaving in de hoofdklasse. Bovelander: „Ik gel'iof dat het moet kunnen. Maar zelfs als zou het mis gaan, dan ben ik ervan overtuigd dat deze club binnen twee, drie jaar weer terug is aan de top. Er is gewoon erg veel talent. Maar we gaan ervan uit dat we in de homfdklasse blijven en ko- medische wetenschap op dit moment voortdurend achter de dopingfeiten doet aanhollen. De aanwezige sportlieden hielden stuk voor stuk een pleidooi voor eeu_,schoon” leven, of zoals Hans van Helden dat uitdrukte: ..Prestaties moeten alleen ge leverd worden via training. En concen tratie. Weten waarmee je bezig bent”. Rini Wagtmans wees in dat verband echter op sommige medici, die zoals de confraters treurig beaamden geen heiligen bleken te zijn door topsporters op te fokken voor eigen glorie. Wagtmans haakte daarbij in op de uitspraak van Hans van Helden, dat „schaatsenrijders alleen in moeilijkheden komen door melkzuur, omdat zij op zuurstof schuld rijden”. Rini Wagtmans: .,lk weet uit eigen ervaring, Hans, dat er binnenkort artsen contact met jou zul len opnemen met de mededeling dat zij een middeltje tegen melkzuur hebben”. Poeders, pillen, drankjes of spuitjes zullen aan Van Helden, die dicht bij de natuur leeft, overigens niet besteed zijn. Hetzelfde geldt voor profwielrenner Al bert Hulzebosch: „Ik gebruik kruiden en vitaminen, zoals rode-bietenwater. Nooit doping. Iedereen moet dat zelf weten, maar ik doe het niet. Vandaar dat ik volgend jaar waarschijnlijk geen ploeg achter me heb. Maar ik heb een gezin achter me staan, en je weet met stimu lantia niet waar je belandt”. Redelijk boeiend allemaal, deze sprekken, maar het was vlees noch vis. Ten slotte kwam als een van de meest „opzienbarende” conclusies naar voren ejat alleen biljarten en dammen als ab soluut schone sporten aangemerkt mo gen worden. Een aardige uitspraak de den nog Harm Kuipers en Jimmy van Rompu. Zij stelden onomwondend: Ne gen van de tien artsen vinden sport een vies woord”, wat uitgelegd mag worden als een pleidooi voor een leerstoel sport geneeskunde. Pogingen van gespreksleider Henk van Delft om tot een slotconclusie van de hoorzitting te komen, die dan als aanbe veling naar een overkoepelend orgaan als de NSF gezonden zou kunnen wor den, verzandden. DEN HAAG (ANP). Van de vier buitenlandse tennissers, die de Neder landse lawntennisbond na enige moeite heeft kunnen contracteren voor het uit vier toernooien bestaande wintercircuit, is er een afgevallen. Het is de Oostenrij ker Hans Peter Kandier, die heeft laten weten wegens examens niet te kunnen komen. Hij zal gedurende de laatste twee weekeinden worden vervangen door de Joegoslaviër Zoltan Ilin. Bij de start van het wintercircuit, dit weekeinde in Mijdrecht, wordt de bui tenlandse inbreng bij de heren gevormd door de als eerste geplaatste Belg Ber nard Mignot, de Oostenrijker Gerhard Wimmer en de Joegeslaviër Dragan Sa- vic Voorts zijn direct tot het hoofdtoer nooi toegelaten Martin Koek, Fred Hem mes. Louk Sanders, Marian Laudin en Wouter Fok. Bij de kwalificatie van vrijdagavond staat een treffen op het programma tussen oud-kampioen Jan Hordijk en de nationale b-kampioen Ben Boers. Het damestoernooi heeft een internati onaal tintje gekregen, doordat de ver loofde van Gerhard Wimmer, de Tsje chische Helena Hradecka heeft toege zegd alle vier toernooien te willen spe len, mits zij toestemming krijgt van de Tsjechoslowaakse autoriteiten. Bij de dames zijn Elly Vessies, Judith Salome, Tine Zwaan en Nora Lautenslager direct tot het hoofdtoernooi toegelaten. Aan de heerschappij van Bloedjes viel voor Snoep echter niet te tomen, want die was bijna zeven seconden sneller. Jos Niesten was door een val tot een niet zo beste tijd gekomen (2.45,7), mocht daarom overrijden en kwam toen toch nog tot een derde plaats. De uitslag van de 1.500 meter was: 1. P. Bloedjes (Kees Jongert) in 2.22,7; 2. H. Snoep (Haarlem e.o.) in 2.29,5; 3. Jos Niesten (Kees Jongert) en 2.30,7; 4. J. Veldt (Kees Jongert) in 2.32,0; 5. D. van Leen (Haarlem e.o.) in 2.32.2. Er waren twintig deelnemers. Omdat het programma tamelijk vlot kon wor den afgewerkt, hebben een aantal van deze rijders nog een 500 meter gereden en daarin eindigden Piet Bloedjes en Dick van Leen in een tijd van 46,5 sec. op een gedeelde eerste plaats. Kees v.d. Burg en Huub Snoep moesten met een tijd van 48,4 de derde plaats delen. Zweerus werd in 49,2 vijfde. Bij de dames was Marjan Boerema op de 1.500 meter duidelijk sneller dan haar clubgenote Carla Duin (beiden Kees Jongert). Hun tijden waren respectieve lijk .2.49,8 en 2.53,7. Op de 500 meter kwam Marjan tot een tijd van 51,1 en noteerde Carla 51,7. Bij de junioren won Paul Timmer (Haarlem e.o.) de 500-meter in de C- categorie in een tijd van 55,2 en was Erik Stecher (Haarlem e.o.) in de D- categorie met 58,6 het snelst. Bij de meisjes zegevierden Moniek Boerema van Haarlem e.o. in de C-klasse met een tijd van 58,0 en Christine Martens van Kees Jongert in de D-klasse in 65,6. De aspiranten reden ritten over 300 meter en daarbij was Albert Lute (Kees Jon gert) in 37,2 het rapste bij de jongens en Inna v.d. Hoed (Haarlem e.o.) in 40,5 bij de meisjes. s

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 29