VOLGENDE WEEK TWEEDE VOORRONDE Resultaten regionale gezondheidszorg In de Vishal Uniek dierenboek voor nieuwe Amro spaarders Nu bij élke Amro Bank. SuèdeNappa kleding VELDHUIS Ei Ooievaar brengt boeket mee voor z’nyrouw. A Examens Haven UP m V Atlantik wal herleefde moment 1 üVW Ontwikkelingen in Heemskerk Jeugdtandzorg ZENDINSTALLATIE IN BESLAG GENOMEN Vaststelling onteigeningsplan „Bevercomplex” Leger des Heils Schaatstijden ijschibleden Onderzoek 8 9 SuL.üXi» 19 76 NOVEMBER DONDERDAG 1 1 /S I 5 De witte ooievaar, die op het nest verschijnt om zijn partner a f te lossen-, brengt een tahje mee als gerust- gUHMBHrnff stelhngsgebaar Dit is één van de f 'wonderbaarlijke feiten uit het nieuwe dierenboek van de Amro Bank. „Van dier tot dier” heet ’t. 120 Pagina’s feiten en 60 schitterende kleurenfoto’s over een uniek onderwerp: de „talen” in het dierenrijk. De taal van geluid, geur, kleur, gebaren en trillingen. Dierenkenner Prof. Dr. Anthonie Stolk heeft er begrijpelijke mensentaal van gemaakt en geeft boeiende uitleg. U krijgt deze verrukkelijke uitgave zolang de voorraad strekt - voor één tientje als u nu een spaarrekening opent. En de Amro stort op elke nieuwe rekening ook nog ’ns f 7,50. (Deze openingspremie is 1 maand niet opvraagbaar.) De aktie loopt van 2 november tot 4 december. St. Jozefschool sterk DCS 't in schaakkampioenschap c (Van een medewerker) Noord-Kennemerland. uit (Van een medewerker) waren (Van een onzer verslaggeefsters) (ADVERTENTIE) ‘f- De onneembare Atlanticwal, die een duizendjarige vrede in Europa zou garan deren, herleefde woensdag even in IJmuiden. Evenals meer dan dertig jaar geleden staken de kanonslopen weer dreigend uit de bunkers in de duinen achter het strand bij de Zuidpier en patrouilleerden er groengejaste soldaten, kleumend van kou op het grauwe beton van de onneembare vesting, die overigens al jaren leeg staat. Grote rollen prikkeldraad versterkten de grauwe en grimmige indruk, die nog eenmaal in het leven geroepen was als onderdeel van de film „Soldaat van Oranje” Want deze dag werden onder leiding van regisseur Paul Verhoeven wat filmopnamen gemaakt van 'dat machtige Duitse verdedigingswerk, dat een stuk overmoed is gebleken. In de film „Soldaat van Oranje”, geproduceerd door Rob Hauer naar het boek van Erik Hazelhoff Roelfzema, zullen deze beelden een achtergrond vormen voor het verhaal van een Nederlands soldaat in de oorlogsjaren. Dinsdag was een voorbereidingsploeg al druk in de weer geweest om de nodige voorbereidingen te treffen voor de enkele minuten film en woensdag tegen de middag stroomde paviljoen Zuidpier vol met mannen in groene uniformen met de geweren in de aanslag. In afwachting van de eigenlijke opnamen kwamen zij een kop erwtensoep eten om tegen half drie hun posten op en rond de bunkers in te nemen. Daar werd net zo lang wacht gelopen, instructies gegeven en opnieuw wacht gelopen tot het grimmige verleden naar de zin van de regisseur voldoende op de film was vastgelegd. De nummer een en twee traden in de tweede ronde al tegen elkaar aan. De Willem van Graftschool die als gastheer fungeerde moest de gasten duidelijk de overwinning laten. Met 1-4 was de St Josefschool de meerdere. Ook in de der de ronde behaalden de Velsen Noorders Vrije Universiteit Amsterdam. Ge slaagd voor het doctoraal examen eco nomie J. N. R. Hoeflaak te Santpoort. Burgerlijke stand velsen Breestraat 12 Beverwijk Tel. 25629 c:- Duit c../.jkse at.; zo’n ^;;;’.odigdhe- In de Willem van der Graftschool begon woensdagmiddag de strijd om de school- schaaktitel van tende Willem Hartschooi uit Maarten LutherschooL Mede vanuit het regioberaad volksge zondheid IJmond kon voor de gemeente Heemskerk de dienstverlening door de G.G. en G.D. in Velsen worden gereali seerd in de bedrijfsgeneeskundige zorg voor de.Heemskerse ambtenaren, de ad visering ten behoeve van de gemeentelij ke sociale dient in het kader van de bijstandsverlening en de advisering ten behoeve van de afdeling huisvesting van de gemeente Heemskerk. Wekelijks houdt de Velsense G.G. en G.D. spreekuur in het Wit-Gele Kruisge bouw aan de Bachstraat, elke woensdag van 9 tot 10 uur. In groep 3 presteerde een school het, De Wiekslag, om zonder afbericht weg te blijven. De geplande wedstrijden van die school werden alle met 5-0 regle mentair verloren verklaard. In deze poule behoren de Zevenhoven, de St. Josefschool en de Veenisschool uit Uit geest tot de twee kanshebbers die over gaan naar de halve finales. De volgende week woensdagmiddag zal het tweede en laatste gedeelte van de voorronden afge werkt worden. tijdsgrens toch niet op 25 jaar moet wor den gesteld, waarbij dan een aanvullend subsidie op de rijkssubsidie zou moeten worden verleend. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Regionalisatie van de geestelijke volksgezondheid in de vijf IJmondgebeuren kan volgens de begro tingsstukken van het Heemskerkse ge meentebestuur in 1977 vorm krijgen. De herstructurering van het kruiswerk in de IJmond is ter discussie gesteld. Het periodieke beraad over het recen telijk verschenen eisenbesluit ambulan cevervoer zal worden hervat. van Graftschool, de H. Wijk aan Zee en de BEVERWIJK. In Beverwijk is gis teren een radio zend- en ontvangstin stallatie in beslaggenomen. IJMUIDEN. Aan de woensdag- markt werd aangevoerd: 120 kisten ka beljauw; 223 kisten wijting; 6 kisten schol; 53 kisten schar; 27 kisten ma kreel, 2 kisten haring en 16 kisten diver sen. en daar de Noord-Kennemerland komen. BEVERWIJK - De gemeenteraad gaat donderdagavond het onteigeningsplan „Bevercomplex” vast stellen. De Kroon keurde in september gedeeltelijk het be sluit goed, dat de raad op 11 september vorig jaar had genomen om tot onteige ning van een aantal percelen over te gaan. Buiten de goedkeuring heeft de Kroon gehouden de reeds door de gemeente tijdens de procedure in der minnex ge kregen percelen, alsmede het perceel Breestraat 113 van de gebr. Van der Geest. De heren Van der Geest hebben zowel tegen het bestemmingsplan De Bever als tegen het onteigeningsplan be roep oingesteld. Omdat het bestemmings plan nog niet onherroepelijk is goedge keurd en de bestemming van het perceel nog niet vaststaat, heeft de Kroon het perceel van de gebr. Van der Geest buiten de onteigening gehouden. Een en ander betekent, dat voor dit pand op nieuw een onteigeningsprocedure moet worden gevolgt. Volgens het Ministerie van Volkshuisvesting kan de gehele pro cedure binnen vier maanden worden af gewikkeld. De zender was eigendom van een inwoner van Wormerveer, die het appa raat verborgen had op een drijvende bok in de Pijpkade. De ontvanger behoorde toe aan een Beverwijken die zijn deel van de installatie in het magazijn van een firma aan de Havenstraat had opge steld. Beide mannen, die hun hobby geza menlijk uitoefenden, werken bij dit be drijf. Zij waren gepeild door de opspo ringsdienst van de PTT. ;fte De eigenaar van een be er. veriza-k aan de' Breestraat rriren bij de politie aangifte diefstal van een portemon nee met 1900 aan contanten en 1600 as. De portemonnee verdween v.lt eer 'alenkastje in het magazijn. De winkelier vermoedt, dat de diefstal vori ge week vrijdag is gepleegd. Onder invloed Een 21-jarige auto mobilist uit Amsterdam, die volgens de Beverwijkse politie onder invloed van alcohol verkeerde, botste gisteravond op de H Mandeweg tegen een lantarenpaal. De wagen kwam tegen een geparkeerde personenauto tot stilstand. De man werd na blaastesten en een bloedproef een rijverbod opgelegd. Opgelost Een 14-jarige jongeman uit Cas'tricum heeft bekend zich in Heemskerk a an straatroof schuldig te hebben gemaakt. De jongen pikte begin deze maand een fietsende vrouw haar tasje af. Na verhoor is de knaap weer naar huis gestuurd. BEVERWIJK - Ook dit jaar doet het Leger des Heils, afdeling Beverwijk, een beroep op de inwoners een financiële bijdrage te geven voor de kerstfeestvie- ringen van dit jaar. De huis-aan-huis- collecte wordt gehouden in Heemskerk van 22 tot en met 27 november en in Beverwijk van 15 tot en met 20 novem ber. Tevens worden op de marktdagen ene de zaterdagen 4 en 11 december de tra’ditie getrouwe kerstpotten geplaatst. Zwemdiploma’s BEVERWIJK. Leden van de Bever wijkse ijsclub „Kees Jongert” namen deze week met de leden van de IJslcub Haarlem en de Ijsclub Velsen deel aan de eerste onderlinge oefenwedstrijden. De resultaten van de Kees Jongert- leden waren als volgt: Aspiranten A, jongens 300 m: 1. Albert Lute 37.2 sec.; junioren D meisjes 500 m: 4. Ellen Schilder 1.13.4; junioren D jongens 500 m: 2. Marco v.d.Zande 1.01.5; 4. Bob Mooij 1.02.7; 7. Nico Jak 1.04.8. Junioren C jongens 500 m.: 1. Erick-Jan Timmer 58.3. Dames 500 en 1500 meter: 1. Mar jan Boerema 51.1 en 2.49.8; 2. Carla Duijn 51.7 en 2.53.7. Heren 500 en 1500 m: 1. P. Bloejes 46.6 en 2.22.7; 3. Jos Niesten 49.9 en 2.30.7; 4. Jan Veldt 50.0 en 2.32.0; 6. Frank Verbrugge 50.1 en 2.35.4; 10. Bas Zweeris 49.2 en 2.38.8. De tijden van de andere deelnemende heren van Kees Jongert waren op deze afstanden: Co van Tongeren 50.5 en 2.41.0, Tieme van der Zande 51.5 en 2.54.6, Jan Timmer 52.5 en 2.43.0, Piet Ruyter 52.8 en 2.48.5, Henk Aftenberg 56.9 en 2.56.7 en Ed Schik 59.2 en 3.07.4. Prijzen in guldens per 40 kg: kabel jauw één 150, kabeljauw twee 144-138, kabeljauw drie 140-114. kabeljauw vier 134-116, kabeljauw vijf 132-114, schol vier 108-98, wijting drie 70-48, makreel één 84, makreel wee 65-40, haring één 47; schar 120-62, krab 43, bot 38, steen bolk 55-50, lever 62. De poule waar de meeste belangstel ling naar uit gaat, is die waar de kampioen en de nummer twee van het vorige jaar in uitkomen wetende de Willem van Graftschool uit Beverwijk en de St. Josefschool uit Velsen Noord. De Beverwijkers lijken aan kracht te hebben ingeboet, terwijl de Jozefschool sterk voor de dag kwam en hoge ogen gooit om als winnaar te gaan eindigen. Wie er als tweede uit deze poule meegaat naar de halve finales is nog moeilijk te bepalen daar drie teams een gelijk aantal bordpunten heeft, te we- De regionaal werkende stichting jeugdland verzorging ziet als toekomst beeld een verlegging van de werkzaam heden naar de preventieve sfeer. Er zijn inmiddels twee mondhygiënistes aange steld die in Heemskerk actief zijn met het geven van tandheelkundige voorlich ting op de kleuterscholen. Een eigen vestiging van de stichting in Heemskerk wordt voorbereid. BEVERWIJK - Gistermiddag is de schoolschaakcompetitie weer van start gegaan. Na de nu te houden voorronden vervolgens de halve finales moet schoolschaakkampioen van tevoorschijn een ruime 4-1 overwinning en wel tegen de Maarten LutherschooL Met restant van de westrijden zal de volgende week ook weer in de Willem van Graftschool afgewerkt worden. Zoals het er nu naar uitziet heeft de St. Josefschool een goede kans om over te gaan naar de volgende ronde. In 1976 is in Heemskerk de derde ronde van het baarmoederhalskankeron- derzoek afgewerkt. Dat betekent dat de gehele vrouwelijke bevolking van 25 t m. 59 jaar in de gelegenheid is gesteld aan dit onderzoek deel te nemen. K Inmiddels wordt voor dit onderzoek een rijkssubsidie verleend, zodat voort zetting van het onderzoek vanaf 1977 is gewaarborgd. Door het rijk zijn echter afwijkende leeftijdsgrenzen gesteld, na melijk onderzoek voor de leeftijdsgroe pen van 35 tot en met 55 jaar. Binnen het IJmondiaal wordt nog on derzocht of in deze gemeenten de leef- ADVERTENTIE) V.' Woensdag aangekomen: Holsatia. Bre merhaven; Konstantin Fyuon, Archan gel, Zaandam; Abcoude, Noordzee; Hoogeveen, Noordzee; Skaubo, epetiba Bay, IJmuiden; Lesvos, Zeebrugge, IJ muiden; Kenrix, Kingslynn, IJmuiden; Eckwardersand, Nantes, Beverwijk; Sea Bure, Cont. Plat; Subro Venture, Gr. Yarmout Koog a.d. Zaan; Alcadisa, Noordzee; Basalt, Bremen, IJmuiden; Sussexbrook, Leningrad; Gladonia, Gun- nes, Langkoas. Belawan; Calchas, Rdam; Mieke- 1, Charlestown, Septimus, Duin kerken, Beverwijk, Hudson. New Castle, Harms, Kleipeda, Hohentor, Cont. Plat, Velsen; Woensdag aangekomen: Fridel, Ro chester, IJmuiden; Triton, Gotenborg, Mariann, Oslo, Fairplay-9, Vlaardingen. IJmuiden; Tor Scandinavia, Gotenborg; Sincerity, Fowey; Thor Asgard, R’dam; Smit London, New Orleans, Cherokee, Vlaardingen; Kostromales, Hamburg, Greta-C, Goole; Erik Londen; Walchand, U.S. Golf. IJmuiden; Klaus Buck, Lon donderry, IJmuiden; Pinnastor, Cont. Plat, Velsen; Anna-H., Hamburg; Blan- kenstein, Curacao, Jan Laurensz. Goole; Kamales, Antwerpen; Mercur, Esbjerg; Halcience, R’dam; Carabeka-3, Kings lynn, IJmuiden; Arklow Dawn, Dun dolk; Breda, Santobas. Donderdag aangekomen: Watum. R’dam, Beverwijk, Salland, R’dam; Sim ba, Abidjan; Haico Holwerda, Gr. Yar mouth; Nordcliff, Gent, IJmuiden; Bom- ma. Oslo. Donderdag vertrokken: Pluto, Dundee; Balkan, Rostock; Venezuela, Le Havre; Lachs, Hamburg. De besommingen waren: KW 29 6300, KW 63 5150; UK 208 3100; VD 6 1600; UK 17 en UK 56 2800; UK 18 en UK 23 4150; UK 48 en UK 78 6700; UK 135 en UK 145 2500; UK 218 en UK 236 1500. Sis

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9