Gemeente Beverwijk laat detailhandel toe 1 Extra subsidie voor dorpshuis De Moriaan LADINGEN ST. MAARTEN-SNOEP in »r° z LIFE-MUZIEK IN ALPHA Hotel-Café-Rest. VAN AKEN J ƒ129, FLUWELEN ROK 9 99 99 Vrouwengilde Ledenvergadering van de Sportraad eau ONTMOETINGSCENTRUM SLUIT FESTIVITEITENREEKS AF e? B£¥i^WÏ*K.-F^r,MSKERK 19 19 7 6 VRIJDAG 1 2 NOVEMBER 18 DECEMBER-FEESTMAAND! Draag dan zo’n m,. Ifi '04 ‘est de ki Zalen voor familiediners party’s - recepties vergaderingen Telefoon 023 - 324365 - 324709 )0 X) )0 X) BAAN, hoek Houtplein HAARLEM m in in d in effen tinten en fijne dessins BEVERWIJK. De Parallelweg krijgt er weer een meubelgigant bij. Handelscentrum Commandeur, op de hoek van de Lijndenweg en de Parallelweg, is in onderhandeling met Inden Meubel B.V. te Amsterdam, die in de hoofdstad een keukencentrum en drie meubeltoonzalen exploi teert. In een brief aan het bestuur van winkeliersvereniging „Stadscen trum” geeft de heer Commandeur, zelf tweede penningmeester van de vereniging, wat nadere informatie over de onderhandelingen, die zich in een ver gevorderd stadium bevinden. Inden B.V. zou interesse hebben in de huur van de eerste en tweede verdieping. Zoals bekend wordt de parterre van het nog in aanbouw zijnde handelcentrum door Comman deur B.V. ingenomen als verkoopcentrum voor Volvo-automobielen. i. a >- j (ADVERTENTIE) MEUBELGIGANT INDEN NAAR HANDELSCENTRUM (ADVERTENTIE) f7 f. f7 (Van een onzer verslaggeefsters) 17 De Bintangs mogelijk show- en pop Jazz De Nieuwe Slof ouderen zijn er druk mee, want tenzij staat is geweest de erfpacht tijdig te betalen. in van uitpuilen van de zoetigheid. Kinderen die een beetje zuinig snoepen kunnen er best mee toe tot Sinterklaas de schoen tjes komt vullen. En wie durft er op St. Maarten te praten over tandbederf? ervaren ine. Het gemeentebestuur van Beverwijk is niet van plan iets - tegen de komst van Inden Meubel b.v. te gaan ondernemen. Inden wil de ruimte in het handelscen- trum gaan benutten om artikelen, die betrekking hebben op de woonsfeer, te showen en te verkopen. Het plegen van detailhandel op het industrieterrein is volgens het bestemmingsplan niet toege staan, maar in de loop der jaren bouw den de heren ondernemers de Parallel- aan In de recreatiezaal speelt de Roaring Seven Jazz Band, waarin meespelen Jan v. d. Woord, Cees Dllé, Rinus Havelaar, Ernst Munsterman. Martin Santink, Rolf Koppijn, Henk Klijn, Paul Habraken en Marjanne Nauto. In de foyer treedt tenslotte het boog ie-woogie en blues-trio van de pianist Andre Valkering op. Deze wordt bege leid door Jef Broersen (drums) en Luc Ringelberg (bas). Kaarten zijn vanaf een half uur voor de aanvang van de voor stelling aan de zaal verkrijgbaar. BEVERWIJK. De Sportraad houdt donderdagavond 18 november in De Nieuwe Slof een ledenvergadering, die om 20 uur begint. De agenda vermeldt o.a. een inleiding door notaris B. Baten burg over „Het nieuwe verenigings recht”, een discussie over de vraag „Is er in onze vereniging plaats voor recrea tiesport” en een bestuursverkiezing. Af tredend zijn de heren A. Commandeur en A. Kaart. De heer Kaart stelt zich niet meer herkiesbaar. Het bestuur stelt de Sportraad voor de vacature Kaart tot de eerstvolgende ledenvergadering aan te houden. VVD-er Eiff daarentegen vond, dat er geen sprake van kon zijn de boete niet op te leggen. Naar zijn mening zouden daardoor precedenten worden geschapen, en dat wilde hij tegen elke prijs voorkomen. Wethouder Kaebisch zette uiteen, dat het college bewust voor een betaling via de algemene dienst had gekozen. De andere mogelijkheid, het bedrag bij de toe te kennen extra subsi die op te tellen, achtte hij formeel onjuist. Op de heer Sigon na, die liet aantekenen tegen de berekening van de boete te hebben gestemd, kon de raad zich vervolgens in de handelwijze van het college wel vinden. door: Van Oisterwijk men in stikke donker gaat zitten is er niet aan te ontkomen enige tientallen malen de deur te openen, liedjes aan te horen en wat in de open gehouden zakken en tassen te deponeren, tot die De grote show-avond, die zaterdag om 20.15 uur aanvangt, wordt tot de pauze door Herman Emmink en nadien door Mies Bouwman gepresenteerd. Herman Emmink praat onder meer de optredens aan elkaar van Therese Steinmetz, de muzikale clowns Frans Rexis en zoon, de acrobatische Como Brothers, de dan- Met name het CDA-raadslid Sigon had hier bezwaren tegen. De boete, in totaal zo’n 8500,-, is ,.De Moriaan” door het gemeentelijk grondbedrijf opgelegd in verband met te late erfpachtbetalin- gen. „De Moriaan” hoeft dit bedrag overigens niet zelf te betalen: het bedrag wordt via een vestzak-broekzakprocedu- re door de algemene dienst voldaan. De heer Sigon achtte deze gang van zaken onjuist. Hij wilde de boete helemaal laten vervallen, dit omdat het dorpshuis om subsidie-technische redenen niet in BEVERWIJK. Ontmoetingscentrum „De Nieuwe Slof” staat dit weekeinde weer bol van de openingsmanii'estaties. Vanavond wordt een grote jazz-avond gehouden, morgenavond een showpro- gramma. terwijl de voorstellingenreeks zondagmiddag met een popconcert wordt afgesloten. seres Maristella met haar begeleiders Juan Antonio en Paco Fernandez, het kwartet Tony Eyck en Eddy Christiani. Na de pauze stelt Mies Bouwman vanuit „haar stoel” tien vragen aan een bekende Beverwijker. Tevens treedt de Beverwijkse concertpianist Harry Voren op, zingt Johnny Jordaan een aantal van zijn succesnummers en besluiten The Merry Minstrels het showprogramma met een keuze uit hun close-harmonyre- pertoire. BEVERWIJK Met algemene stem men is de Beverwijkse raad gisteravond accoord gegaan met het voorstel, een extra subsidie toe te kennen aan het dorpshuis „De Moriaan” in Wijk aan Zee. Dit voorstel heeft al eerder op de raadsagenda gestaan maar werd toen terugverwezen naar de commissie finan ciën. Ditmaal kon het voorstel de toets der kritiek echter wel doorstaan zij het dat er toch nog wat vraagtekens bij het in de subsidietoekenning opgenomen boetebeding werden geplaatst. BEVERWIJK. Woensdagavond november spreekt mevrouw drs. J. For- ceville in de St. Jozefzaal aan de Arendsweg over „Wat kunnen we doen om gelukkig te leven". De bijeenkomst wordt georganiseerd door het Vrouwen gilde, afeling Beverwijk. Geen enkele feestelijke gebeurtenis is staat om binnen een tijdsbestek enkele uren zoveel kinderen op straat te brengen als het ook in de IJmond nvg steeds per traditie gevierde St.-Maarten feest. En minstens evenveel ouders en BEVERWIJK Omdat tijdens het openingsfeest van Alpha de jazzmuziek een warm onthaal heeft gekregen, heeft de sociëteit besloten deze lijn voort te zetten. Zaterdagavond komt de Riverboat Jazzband naar de soos aan de Moensstraat. De Jazzband is een Heemskerkse formatie, die hoofdzakelijk oude stijl jazz brengt. De bezetting bestaat uit Piet Glas, Jan Pot, Rob Bouree, Piet de Vos, Ko van Kalkar, Luco de Kruyff en Nar den Hartogh. Zondagmiddag geheel andere koek in Alpha als daar om 15 uur de Beverwijkse groep Sunseehray (zie foto) optreedt. Omschrijving van de muizek: luisterrijk en swingend. De voorstellingenreeks in het kader van de opening van ontmoetingscentrum „De Nieuwe Slof” wordt zondagmiddag met een popconcert afgesloten. Vanaf 14 uur treden in de theaterzaal afwisselend op de Beverwijkse Bintangs en de Noordhollandse formatie Cockney Pride. Kaarten voor deze voorstelling zijn eveneens aan de zaal verkrijgbaar. weg uit tot Noordhollands meubelstraat nr. 1. door het college al of niet met verbazing bekeken. De ontwikkeling zet te zich onverminderd door: Van der Meer, meubelfabriek Oisterwijk en straks Storks Detailhandel. Wat het jazz-gebeuren betreft: niet minder dan drie jazz-formaties t reden vanavond vanaf 21.30 uur in verschillen de zalen van „De Nieuwe Slof” op. In de grote theaterzaal is het Slide Hampton- Jon English Septet te beluisteren (Slide Hampton, Jon English en Bart van Lier op tenortrombones, Erik van Lier op bastrombone, Peter Ypma op drums, Dolf del Prado op bas en Cees Slinger op piano). Wellicht wordt dit gezelschap nog met een tweede drummer, te weten Ray Appelton, uitgebreid. Liet wethouder F. Kaebisch jr. in augustus van dit jaar nog weten „het een moeilijke zaak te vinden de detail- handelsvergunning te zullen verstrekken, de socialistische wethouder liet gisteren toch weer een ander geluid horen. Het college zal zich niet tegen de komst van Inden B.V. verzetten, zo deelde hij mee. „De ontwikkeling van de meubelbran che, zoals Beverwijk die kent, is niet tegen te houden. De Parallelweg is na tuurlijk niiet geschikt voor een super markt of een warenhuis, maar detail handel in voluminieuze artikelen, die betrekking hebben op het wonen, past in het huidige patroon”. Krotom, de ge meente Beverwijk zal Inden B.V. geen strobreed in de weg leggen. Vestiging van detailhandel in andere delen van het industriegebied zal Beverwijk ech ter met hand en tand bestrijden.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 19