Marianne Grote problemen bij KNGV Heeren beste turnster Hordenloper mag gouden medaille houden IAAF ZET GUY DRUT BUITEN DE DEUR STUNT VAN MARK COX Kritiek KNZB-voorzitter Westerveld SPORT) op sportbeleid overheid greep titel Speedo wordt Hockeyteam won Zian: finale KNZB-sponsor 4 15 Leerling-pi keurs: een miljoen gulden aan prijzen Neweda „ROL WORDT STEEDS DOMINERENDER” MAANDAG 1 5 NOVEMBER 19 76 SPORT - Te winnen In de Nationale Puzzelaktie t.b.v. Nationaal Fonds Beter Leven 1 W ft -- I secretaresse dames (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) te de in met Karl Dear: 17 Een fleurige prijs Ank Wicket; geen gesprek met dit bondsbestuur. mes rond de tafel te gaan zitten. Ank Wickel kondigde echter bij de rond vraag aan dat zij en het bestuur van de afdeling keurtumen dames (waar onder de nationale damesploeg die in Montreal elfde werd, ressorteert) toch maar afzien van dit gesprek met het bondsbestuur zolang daarin de heren Robyn en Tielrooy zitting hebben. WURZBURG (SID-ANP). Zian-Vf- tesse heeft zich geplaatst voor de finale van het toernooi om de Europese water- polo-beker voor landskampioenen. Giste ren won de Haagse ploeg met 6-3 van het Tsjechische CH Kosice via de perio- destanden 1-0, 1-1, 1-2 en 3-0. ?n s- ior eg de BI. nd de [et or ld: )2 en re- sn 7. ia X- ht 1), p- \- ir- m n. it, II. is, 'C 'C ■2, n- -2, m LI 9 7 13 L5 9 16 17 L0 20 17 19 20 17 21 24 20 29 27 13 10 10 17 22 16 17 23 25 22 13 29 23 21 29 28 28 13 5P tie 'e- -n de 10- B- jn in et De heer Van der Krol stelde dat de zwembond graag de ruimte wil houden om een stuk eigen verantwoordelijkheid te dragen en een eigen beleid te blijven voeren. „Wij beramen ons nu in goed overleg met andere sportbonden en het NOC en NSF om middelen en wegen te vinden ons te verzetten tegen verder gaande overheidsbemoeiing in de sport en het beleid dat daarmee gepaard gaat.” De heer Van der Krol vond evenwel dat de zwembond zich wel moest blijven verzetten tegen de tendensen die er zijn om de recreatiesport buiten de ongeor ganiseerde sport om te stimuleren ten koste van de topsport. „We zetten ons dan ook schrap tezamen met andere sportbonden tegen de beleidsoogmerken van minister Van Doorn van CRM die er, getuige zijn memorie van toelichting op de begroting voor 1977, blijkbaar in toenemende mate op uit is de topsport terug te dringen, zo niet te discrimine ren ten gunste van de ongeorganiseerde sportieve recreatie.” AMSTERDAM. De Fransman Guy Drut zal zijn naam nooit meer terugvin den op een uitslagenformulier van een wedstrijd die onder auspiciën staat van de Internationale Amateur Atletiek Fe deratie (IAAF). Anders, en sterker uitge drukt: de wereldrecordhouder en win naar van het olympisch horden-goud in Montreal is geen amateur meer en dus prof, want de internationale atletiekwe- reld kent alleen zwart en wit een tussenweg is er niet. Deze overigens niet onverwachte me dedeling deed onze landgenoot Ad Pau- len, sinds kort voorzitter van de IAAF, HILVERSUM. De 19-jarige F. Wes terveld uit Hilversum heeft gisteren op de renbaan in zijn woonplaats beslag gelegd op de nationale titel bij de leer- ling-pikeurs. Uitblinkers in het Nederlandse team waren Leefers en Ron Steens. Vooral na de rust kreeg de oranje-ploeg kansen op een grotere zege, maar de Japanse doel man Ozaki liet zich niet meer passeren. Woensdag speelt Nederland tegen Pakis tan B, dat zaterdag Japan op 0-0 hield. In groep A won Pakistan A met 13-0 van Egypte en verloor Polen zowel van India (1-4) als van Maleisië (2-3). vol, toen hem dat werd gevraagd van de zijde van de Franse atletiekbond. Drut kwam zelfs met een gespecificeerde lijst van wedstrijden en ontvangen vergoe dingen.” „Het is duidelijk bewezen dat Drut geen amateur meer is. Hij accepteerde geld, zij het na de Olympische Spelen, zodat zijn gouden medaille geen gevaar loopt”, aldus Ad Paulen, die daarmee indirect verwees naar „gevallen” als Nurmi en nog eerder Jim Thorpe, die als olympische winnaars hun medailles moesten inleveren. Drut blijft daarvoor gespaard, omdat niet bewezen kan wor den dat hij voor Montreal geld ontving. Een compleet pakket met alles erin om zelf zo’n prachtig Neveda Soedan wandkleed te maken. U kunt het knopen of bordu ren met hele kruissteek. Materiaal krijgt u voldoen de: 'n voorbeschilderd stramien, wol, soedanlatje, naald en een duidelijke beschrijving. De maat van dit kleed (dessinnr. 7434) is 45 x 65 cm. en de vergelijkbare winkelwaar de 60,—. Een leuke propaganda vindt de IAAF, die echter toch bedenkingen heeft ten aanzien van die competitie, waarbij het amateur-atleten overigens verboden is tegen profs in actie te komen. Maar, leert de IAAF-interpretatie, een super- star-wedstrijd is geen atletiekwedstrijd, dus er kan een oogje dicht worden gedaan. Namens de commissie voor techni sche coördinatie en opleidingen kon digde voorzitter Schwantje aan dat de commissie geen prijs meer stelt op samenwerking met het zittende bondsbestuur. Op 11 december komt de afdeling keurturnen dames in een buitengewone vergadering bijeen. Het bondsbestuur van het KNGV heeft de afgelopen weken al met verschillende kandidaten voor een nieuw damesbe- stuur besprekingen gevoerd. Ten aan zien van het vertrek van TCO stelde de KNGV-voorzitter Tielrooy: „Wij hebben de deur voor een verdere samenwerking niet dichtgegooid.” De heer R. Klarenbeek, de secreta ris van de afdeling keurturnen heren was zo verbolgen over de opmerkin gen van de voorzitter sectie topsport, de heer Bobijn, dat hij staande de vergadering zijn functie neer legde. De heer Robyn, die als voorzitter van de sectie topsport qualitate qua zitting heeft in het bondsbestuur, stelde dat de afdelingen die onder de sectie topsport ressorteren op weinig ver- was een sympathieke sportman, maar we konden niet anders. In een interview vertelde Drut, dat hij na Montreal voor diverse wedstrijden flinke sommen startgeld had gekregen. Dat hield hij Tielrooy uitvoerig de gebeurtenissen rond het aantrekken van een opvol ger voor Eva Bartha, die in december tenugkeert naar Hongarije. Hij wees verwijtend dat het bondsbestuur de afdeling keurturnen dames als on mondige kinderen behandelde, van de hand. „Wij wilden voor een zo belang rijke post, die erg veel geld kost, gewoon meer kandidaten hebben. Wij hoopten ook op een trainer uit Roe menië of Oost-Duitsland.” Inmiddels hebben Roemenië en Oost-Duitsland laten weten geen trainer naar Neder land te kunnen sturen. Het bestuur van het KNGV, dat inmiddels een gesprek heeft gehad met de aanvan kelijk als niet-geschikt-verklaarde Canadees John Hurb hoopt nu dat contacten die met de Sovjet Unie zijn gelegd vruchten zullen afwerpen. Na dat ook Ank Wickel, de afgetreden voorzitster van de afdeling keurtur nen dames haar standpunt uiteen had gezet, bood het bondsbestuur aan voor een nieuw gesprek met de da- Hoe dan ook, de IAAF gaat op hek senjacht, al strijdend tegen windmolens. Interviews met atleten zullen worden nageplozen gisteren viel ook de naam van Jos Hermens elke uitlating zal argwanend gelezen worden. Feit blijft, dat die commissie kansloos is als de atleet en organisatie hun mond houden. Zonder problemen mag dan de envelop met inhoud in ontvangst worden geno men. „We kunnen niet eerder ingrijpen al vorens we bewijzen hebben. We weten dat er meer atleten geld ontvangen bij invitatiewedstrijden, maar wanneer hij dat met de organisator ontkent, zijn we machteloos”, aldus Ad Paulen, die overi gens met „zijn” organisatie op heksen jacht gaat. Er komt zelfs een commissie En vervolgde hij: „Na alle voorgaande mislukte experimenten lijkt de les van Sport Real toch duidelijk. Voor zover er binnen het kader van Sport Real succes sen zijn geboekt zijn deze terug te voeren tot de activiteiten die in dit verband door de georganiseerde sport zijn opgezet en uitgevoerd. Maar voor de rest hadden die erin gestoken miljoenen ondanks de trimtassen en de plaatse lijke actiecomités beter besteed kun nen worden,” Ten aanzien van de successen tijdens de Spelen in Montreal merkte de heer Van der Krol op dat er ondanks die successen toch keihard gewerkt zal moe ten worden zowel bij het waterpolo als kunstzwemmen, alswel bij het zwemmen en het schoonspringen om de aansluiting bij de Europese top niet te verliezen. „Aan de top is geen plaats voor arrivee- gevoelens, noch bij de senioren, noch bij de topjeugd waar de resultaten bij de Europese kampioenschappen, zowel bij zwemmen als bij het waterpolo, te den ken gaven,” aldus de heer Van der Krol. UTRECHT. Het Koninklijk Ne derlands Gymnastiek Verbond (KNGV) zit voorlopig nog zonder af delingsbestuur keurturnen dames en een commissie voor technische coör dinatie en opleidingen (TCO). Na de algemene bondsvergadering, die in Utrecht werd gehouden, zal het be stuur van het KNGV op zoek moeten naar een nieuwe secretaris voor de afdeling keurturnen heren. Het kampioenschap was gesplitst twee afdelingen. De eerste eindigde in een overwinning voor mej. P. Verhoeve 2000 meter in 2.43,5. Westerveld wist hierna in de tweede afdeling met Le Cup Areta 0,8 seconde sneller te zijn en kaapte hiermee het kampioenschap weg voor de neus van de 18-jarige Verhoeve. Westerveld hield overigens wel een nasmaak over aan zijn titel. Zijn rijver gunning werd ingetrokken voor acht da gen, wegens overmatig gebruik van de zweep en het houden van de leidsels in een hand. Zaterdag verloor Zian met 4-5 tegen de Westduitse titelhouder Würzburg, die gisteren met dezelfde cijfers won van CSKA Sofia en ongeslagen als eerste eindigde. Eindstand: 1. Würzburg 3-6, 2. Zian Vitesse 3-4, 3. CSKA Sofia 3-2, 4. Kosice 3-0. Uit groep B plaatsen CSKA Moskou en Partizan Belgrado zich voor de finalegroep, die van 3 t.m. 5 decem ber wordt afgewerkt. De tafeltennisploeg HIA-Panels uit Apel doorn is in de eerste ronde van liet Europa- Cup-toernooi voor bekerwinnaars, in eigen .Jiuis" uitgeschakeld door het Hongaarse Va- sutas met 2-5. Komelia Ender, de beste zwemster ter wereld in de afgelopen vier jaar, heeft in Oost-Berlijn bekendgemaakt te stoppen met zwemmen. Zij wil zich geheel concentreren op haar maatschappelijke carrière en medi cijnen gaan studeren. De 34ste Dunettencross in Vught leverde een zege op voor Ralf van Kasteren (Fortu na). Hij legde de 7500 meter af in 25 minuten en 53 seconden. Groot Brlttannië won het afsluitende on derdeel van het internationale concours hippi- que in Wenen, een landen wedstrijd over twee manches. B 1903 uit Kopenhagen werd voor de zevende keer in zijn bestaan Deens voetbal kampioen. De Kerkraadse politie arresteerde tijdens de wedstrijd RodaDen Haag drie Haagse supporters. Op het politiebureau werd proces verbaal tegen hen opgemaakt. Jos Valentljn, met de sprinters in een trainingskamp in Heerenveen, reed het afge lopen weekeinde de 500 meter in 40.3 secon den. De 1000 meter, die hij vrijwel onmiddel lijk hierna reed, legde hij af In 1 min. 29,0 In Utrecht werd Karin Stubbe (Excelsior, Nijkerk) Nederlands kampioene keurturnen bij de meisjes van 15-16 jaar. De Roemeense turnster Nadia Comaneci toonde in Japan bij wedstrijden om de Chunichi-beker nog eens duidelijk haar grote klasse. Zowel voor haar oefening op de brug met ongelljke leggers en voor haar vrije oefening kreeg zij de maximale score van tien. Johan Kijne (Metro) won de 20-kilometer- loop in Heerjansdam. Kijne bleef Kneppers (Den Helder) acht seconden voor. De Westduitse international Paul Breitner zal zijn contract met Real Madrid met een jaar verlengen. Wout-Jan van der Schans werd in Lichten voorde Nederlands kampioen in de samenge stelde wedstrijd (dressuurproef. cross, spring concours). (Van onze sportredactie) NIJKERK. De KNZB heeft een vierjarig contract gesloten met de Australische fabrikant van badkle ding Speedo. Het gaat hier om een sponsorschap waarmee Speedo een „bedrag van zes cijfers” beschikbaar stelt. Dit is mogelijk nu de internati onale zwemfederatie tijdens het con gres in Montreal toestemming heeft gegeven lijfeljke reclame mits-niet dominerend te voeren. De zwemkroniekbeker, de onder scheidingen voor de lange baan wed strijden, werden uitgereikt aan Yo landa Aggenbach, Piet Stegink, Chiny Kok (Njord ’59) en Berjan Cornelisse. De belangrijkste uitslagen van de gisteren in Hilversum gehouden koersen: Luchonprijs, 2000 m: 1. Nathalie Fortuna (M. Pools) 2.48.2, 1.24.1, 2. Oh You Aster, 3. Opium. Winn, in stalverband 12,70 pl 5,30 2,20 2,70 kopp 165,40 trio 2948,30. Laborei-prijs, 1520 m: 1. Prince Gallant (S. van Dooyeweerd) 2.11.4 1.26.4, 2. Pat ty Zora, 3. Petra Kid. Winn 11,30 PL 2,75 1.40 5,20 kopp 24,70. Lugos-prjjs, 2000 m: 1. Olivia Volann (L. Schoonhoven) 2.51.4 1.25.7, 2. Lahemi, 3. Ohio Lee. Winn 3,20 pl 1,80 4,60 2,60 kopp 75,60 trio 709,40. Lyon-prijs, 2900 m: 1. Ma rlette Star (J. Wagenaar) 4.02.3 1.23.6, 2. Nagil Beroona, 3. Misto Buitenzorg. Winn 4.40 PL 1,90 2,20 1,90 kopp 22,80 supertrio 53.512. Leerlingenkampioen- schap 1976 (le aid.), 2000 m: 1. Karl Dear (mej. P. Verhoeve) 2.43.5 1.21.8. 2. Maar ten D. 3. Irma Buitenzorg. Winn 4,50 pl 2,70 2,10 7,70 kopp 18,50 trio 1147,30- Leerlingenkampioenschap 1976 (2e afd.) 2000 m: 1. Le Cup Areta. (F. Westerveld) 2.42.7 1.21.4, 2. Lenie Bloemlust, 3. Ma iry Dynamic. Winn. 11,30 pl 2,50 2,30 4,30 kopp 27,70. Langon-prijs, 2000 m: 1. Nancy Baker (R. Pools) 2.43.6 1.21.8, 2. Mr. Alkestis, 3. Ostar. Winn 2,80 pl 1,90 5.- 4,20 kopp 59,50 trio 1325,60. De totale omzet is 496.848. De uitkering van het supertrio (3-5-13) is 316. Supertrio: Lyon-prijs op Hilversum: 1. no 3 (Mariette Star, J. Wagenaar), 2. no 5 (Nagil Beroona), 3. no 13 (Misto Bui tenzorg). Omzet 53.512,00. uitkering 316. Guy Drut als winnaar van Olympisch goud op de 110 meter horden in Montreal met welk succes hij geld ging verdienen wat nu tot een IAAF-veroordeling leidde. Na weken van aarzeling heeft de Ita liaanse tennisfederatie besloten in de cember wel in Chili tegen dat land te gaan spelen in het kader van de finale om de Davis Cup. Voor de nieuwe ronde om deze beker schakelde de Verenigde Staten in Caracas Venezuela uit. Brazilië won van Bolivia en Argentinië klopte Equador. UTRECHT (ANP). Voor de tweede maal dit jaar mag Marianne Heeren zich turnkampioene van Nederland noemen. Op 4 april werd de 18-jarige havo- scholiere in Maastricht nationaal kampi oene van de Nederlandse Katholieke Gymnastiek Bond (NKGB) en zondag eiste de Oosterhoutse turnster in Utrecht ook de hoogste eer van het KNGV op. Die „dubbel” was mogelijk omdat Mari anne in augustus haar vereniging Excel sior Wilskracht verliet en zich aanmeld de bij Pro Patria uit Zoetermeer, de laatse jaren een vaste leverancier van talent voor de nationale damestop. „Ik wilde graag wat concurrentie hou den. Bovendien voelde ik ook wel voor wat meer internationale contacten.”. Voor wat dat laatste betreft zal Marian ne Heeren nog moeten wachten. Bij het ingaan van het tweede jaar van het turninternaat op Papendal (eind augus tus) maakte de sectie topsport van het KNGV met de ouders van de deelneem sters de afspraak dat de nationale dames ploeg alleen zou worden samengesteld uit de turnsters die op Papendal trai nen”. Dat is misschien een wat vreemde situatie maar dit hadden wij niet voor zien”, aldus ir. Singer, vice-voorzitter van het KNGV. „Wellicht gaan wij bin nenkort deze maatregel nog eens bespre ken. Voor de wedstrijd tegen Noorwegen over veertien dagen zie ik echter weinig mogelijkheden voor Marianne Heeren.” Marianne Heeren was in de Utrechtse sporthal Hoograven onbetwist de beste turnster. Zelfs de val van de even- wichtsbalk bij een overslag op een hand - het kostte haar een half punt aftrek - had geen invloed op het veroveren van de titel. Zij was overigens niet de enige turnster die een half punt verspeelde. Ook Ans Dekker kreeg die aftrek. De Beverwijkse maakte bij het paardsprin- gen een kostbare vergissing. Zij stak twee maal hetzelfde bordje op om aan te geven welke sprong zij zou maken. Omdat het nummer niet overeenstemde met de spong die zij maakte, was de jury reglementair gedwongen een half punt af te trekken.„Wanneer dat niet gebeurd was, had ik de titel veroverd. Marianne Heeren eindigde tenslotte met een voorsprong van 0,45 punt als eerste.” Ans Dekker, vorig jaar tweede achter de inmiddels met turnen gestopte Joke Kos, vergat daarbij echter de val die Marian ne Heeren van de evenwichtsbalk maak te. Het eindresultaat ziet er als volgt uit (resp. toaal halve finales, sprong, brug, balk, vrij, totaal): 1. Marianne Heeren (pp) 34.60-9.45-9.50-8.80-9.15 71.50 2 Ans Dekker (klimop) 34.90-8.60-9.15-9.30- 9.10 71.05. 3. Jeannette Ravenstijn (psv) 35.00-9.25-8.25-9.20-9.30 71.00. 4. Peggy de Wolf (pp) 32.85-9.00-8.65-8.60-8.80 67.90. 5. Yvonne Peters (pancratius) 33.15-8.80 8.15-8.00-8.40 66.50. 6. Aneke Snijders (pancratius) 32.70-8.80-8.50-8.05-18.05 66.10. 7. Marijke Willems (pancratius) 32.30-8.65-8.55-7.00-7.25 63.75. 8. Trees Holla (pancratius) 31.05-870-7.75-7.88- 7.00 60.95. Het eerste toernooi van het Neder landse wintercircuit eindigde bij de da mes in een zege voor Elly Vessies die Tine Zwaan de baas bleef (3-6, 6-2 en 6- 4). Bij de heren won Sanders van de Oostenrijker Wimmer: 6-3, 2-6 en 6-0. Tijdens het concours hippique van Toron to (Can) behaalde Henk Nooren een tweede prijs in een jachtspringconcours. Evenals vorig jaar Is het doorgaan van de Grand Prix van Argentinië op 9 januari dubieus. Het evenement kampt wederom met financiële problemen. De Hongaarse heren-handbalploeg Dosza is Europees kampioen geworden door in Boede- pest het Deense Fredericia te verslaan met 28-23. LAHORE (ANP). Het Nederlandse hockeyteam heeft zijn eerste wedstrijd voor groep B van het internationale toernooi in Lahore (Pakistan) gewonnen. Japan werd met 1-0 verslagen door een doelpunt van Paul Litjens uit een straf- corner in de tiende minuut. Het was voor Litjens het 57ste doelpunt in 69 interlands. (Van onze sportredactie) STOCKHOLM- In zijn nadagen heeft de Britse tennisser Mark Cox een geweldige stunt uitgehaald. De 33-jarige Cox won de eerste prijs in de Zweedse hoofdstad door in de finale Manuel Orantes te verslaan. Na een ongeslagen reeks van tientallen zeges moest de Spanjaard met 4-6, 7-5 en 7-6 het on derspit delven. In de halve eindstrijd had de linkshandige Brit al voor een enorme verrassing gezorgd via een tri omf op Jimmy Connors. In het dubbel spel gingen Okker en Riessen in de finale tenonder tegen de Zuidafrikanen Hewitt en McMillan. NIJKERK. De voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Zwembond, Jaap van der Krol, heeft zaterdag tij dens de bondsraadsvergadering van de KNZB ernstige kritiek laten horen over de rol die de overheid in de sport speelt. „De overheid gaat op verontrustende wijze een steeds meer dominerende rol spelen in de sport. Wie het niet eens is met zijn beleid krijgt geen subsidiëring voor de bondsbureaus en de opleidin gen.” voor dergelijke zaken, waarbij ook het fenomeen „superstar-competitie” wordt betrokken. Een in Amerika al lang be kende competitie (hoofdprijs f 10.000), en in ons land ook steeds populairder wor dende. Onlangs nog won Olga Comman deur de hoofdprijs van f5000. Een be drag dat ten goede moet komen van de club of de nationale bond, beweerden de lAAF’ers zondag. Bovendien is gebleken dat de winnaar van de Europese super star-competitie, de Zweed Kjell Isaks- son, zoveel goodwill heeft gekweekt dat zijn club tal van nieuwe leden kon inschrijven. antwoorde wijze geld uitgeven. Die opmerking werd hem niet alleen door de penningmeester Swart van de sec tie topsport maar ook door andere afgevaardigden niet in diank afgeno men. De heer Robyn later: „Wij hebben in verscheidene vergaderingen o.a. met de voorzitters van de kringen deze zaak herhaalde malen aan de orde gesteld. Ik vond dat het nu maar eens een keer hard gezegd moest worden.” Hoewel de vergade ring ook nogal kritiek had op voor zitter Tielrooy werd hij toch bij ac clamatie herkozen. Dat gold eveneens voor vice voorzitter Singer, penning meester Klay en de bestuursleden mevrouw Van Verre en Scholten- Tot opvolger van de vorig jaar december afgetreden secretaresse mevrouw Fensahm werd de heer J. Delfgouw gekozen. Bij de behandeling van het aftre den van het afdelingsbestuur keur tumen dames schetste voorzitter Guy Drut, die een dag voor de beslissing van de IAAF in Amsterdam viel, als professi onal In Rotunda (Vst) aan de start was gekomen voor een supervijfkamp, waarvoor hij als winnaar een bedrag van 13.790 dollar (ruim 35.000 gulden) toucheerde, was nauwe lijks verrast over de strafmaatregel. „De hoofdzaak is dat ik mijn gouden medaille mag behouden. Het besluit van de IAAF laat me eigenlijk volkomen koud. Ik wilde alleen maar het anachronisme van de huidige regens inzake de amateursport aantonen. Ik hoop dat mijn geval een precedent heeft geschapen en dat een herziening van de amateurregels daardoor onvermijdelijk wordt. Ik denk er niet aan op rehabilitatie aan te dringen. Tenslotte heb ik niets oneerlijks gedaan”, aldus verklaarde de Olympisch kampioen op de 110 meter horden. De zwembondvoorzitter had er daar voor op gewezen dat topsport, algemene wedstrijdsport en recreatiesport wel te onderscheiden waren, maar niet scheiden zijn. „Uitgangspunt blijft de onlosmakelijke samenhang tussen verschillende vormen van sport die alle recreatieve en prestatieve elementen be vatten. Een goed en evenwichtig sport beleid dient er dan ook op gericht te zijn om optimale mogelijkheden te bie den voor de verschillende sportvormen zonder discriminatie van een van de sportvormen.” De oude meester Ken Rosewall is nog altijd goed genoeg om een toernooi op zijn naam te brengen. In Hongkong versloeg hij in de finale niemand minder dan Ilie Nastase. Waarbij wel moet wor den aangetekend dat de narrige Roe meen de laatste set prijsgaf toen een scheidsrechterlijke beslissing hem niet beviel. Rosewall zegevierde met de cij fers 1-6, 6-4, 7-6 en 6-0.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 15