Stijgende lijn zet door ro Trein vernield door supporters ZWARE STRAF VOOR TURIJN SPORWMü Engeland gaat zich ingraven Haagse clubs wijzen beleid van KNVB af Spaghetti op zijn Engels van Den Haag treffers en missers 3 Beraad sectiebestuur over verzoek FBO 'il jj „Ik ben er gewoon verlegen mee” tototips A IR f- F 17 SPORT NOVEMBER 19 7 6 1 6 DINSDAG 16 Bijdragen: Leen van der Lugt MCft r ■ft' ft ft wW ■s (Van onze sportredactie) vreem- is ’74-’75 ’75-’76 ’76-’77 tip 2-1 3-0 De GraafschapNEC 1 op AZ’67-Sparta 0-0 2-0 (Van onze sportredactie) 1 FC Utrecht-Ajax 1-1 1-1 3 3-0 4-1 FC Twente-GA Eagles 1 PSV-Fortuna SC 1 Haarlem-Roda JC 4-2 3 3-1 FC Den Haag-FC-VVV 1 5-0 Feyenoord-Eindhoven 1 Telstiar-Vitesse 1 2-1 3-2 PEC (Z)-FC Dordr. 1 2-1 0-1 SW-Willem II 3 NAC-Heerenveen 1 0-0 2-0 1-2 FC Den Bosch-FC Gron. 3 Belgen streven ons voorbij Voor soortgelijke overtredingen werd ook het stadion van Galatasaray Istan- boel voor een wedstrijd „besmet ver klaard. De Turken hielden verder aan de wedstrijd voor de Europa-cup twee te gen Anderlecht een boete over van 3000 Zwitserse franks. Er waren in Istanboel vuurpijlen afgeschoten. De spelers raak ten er geïrriteerd door fluitsignalen. Een Belgische speler moest op het veld wor den behandeld, nadat hij door een rotte appel was getroffen. ■nSLER (Van onze sportredactie) „Die meent Als er over België wordt gesproken dan is dit meestal op een schampere manier, daarom zijn moppen over onze zuiderburen nog erg in trek. Toch zal men er in de toekomst voor moeten waken om niet te smalend te worden als het over het voetbal gaat dat door onze belangrijkste concurrent momenteel gespeeld wordt. De tijd zal niet ver weg meer zijn dat wjj ons zullen moeten schikken in een nieuwe situatie als de prestaties van de Belgen de onze zullen overtreffen. Galatasaray is overigens voor de UE FA een voortdurende bron van inkom sten. Na de wedstrijd in België kregen de Turken al een boete van 2000 Zwit serse franks. Er zaten toen te veel spelers op de reservebank en er werd door aanhangers met glaswerk gegooid. De ren slechts van naam of hooguit van één keer zien. Zjj hebben nog nooit een onderhandeling meegemaakt. Zij hebben er geen idee van wat er zich in dit duistere wereldje afspeelt, wel ke tactiek en houding bepalend zijn voor wat men bereiken wil. Maar ze oordelen wel over de man, die Guus Brox in juni 1977 moet opvolgen. Daar is binnen de spelersgroep van Feyenoord een klein beetje oppositie tegen gekomen. dezelfde maatstaven hebben aange legd als voor soortgelijke functies in het bedrijfsleven, terwijl men - om te weten wat er in het betaalde voetbal speelt - kennis van zaken van de voetballerij moet hebben, de ont wikkeling moet hebben gevolgd, de taal, de wegen, de mensen en de kwaliteiten van de spelers moet ken nen. De spelers van Feyenoord vrezen nu, dat het bureau Bokslag waarde volle kandidaten vroegtijdig heeft af gewezen op grond van het ontbreken van kwaliteiten, die evenwel binnen de bedrijfstak betaald voetbal toch niet functioneel te maken zijn. De keuze van Dick Nieuwland en Koek Hoekwater binnen de selectie commissie kan daarom bepalend zijn voor het nieuwe profiel van de Feyen- oord-directeur - Nieuwland en Hoek water zjjn geen uitgesproken voet- balleiders. Zij kennen mensen als spelersadviseur Cor Coster, wedstrijd- makelaar Ukrainczyck en spelersma kelaar Bekeffy en al die andere figu- ben. En dat is niet waar. Feyenoord blijft me in al z’n geledingen boeien, daar ben ik te lang clubman voor. Maar aan de andere kant moet je ook aan je gezin denken”. Guus Brox: „Ik kan niet tot mijn vijfenzestigste gaan rentenieren’’. LEEUWARDEN Gisteren is in Leeuwarden een tweekamp- van acht partijen begonnen tussen Viktor Kdrtsjnoi en Jan Timman, een strijd die elf dagen zal duren. Timman heeft twee keer eerder tegen Kortsjnoi gespeeld. Eenmaal verloor hij, een keer werd het remise. Gisteravond eindigde het eerste duel van de tweekamp na tweeënvijftig zetten eveneens in remise. Kortsjnoi stond aanvankelijk wel wat beter maar moest tenslotte met een remise genoegen nemen. Spelers van Feyenoord willen Brox niet kwijt eerstvolgende thuiswedstrijd van Galata saray in Europa-cup verband dient min stens 300 km buiten Istanbul plaats te vinden. De controle- en disciplinaire commissie veroordeelde voorts Dynamo Zagreb, Athletic de Bilbao, FC Basel. St Etienne. A.E.K- Athene, Bayern München, Hajduk Split, Paok Saloniki en Anderlecht tot boetes van in totaal 17.500 Zwitserse franks. St. Etienne moet tweeduizend Zwitserse franks betalen wegens het afschieten van vuurpijlen bij de wedstrijd tegen PSV op 20 oktober. Voor vier wedstrijden werden uitgeslo ten de spelers Adam Musial (Wisla Kra kow) en Altin M. Cemil (Trabzonspor). Aristotelis Foyntoykidis (Paok Saloniki) kreeg drie wedstrijden, voor een wed strijd werden geschorst: Franz Merkhof- fer (Eintracht Braunschweig), Harald Konopka (1 FC Koln), Kazimierz Kmie- cik (Wisla Krakow), Klaus Decker (1 FC Magdeburg), Göran Enckelman (Tiurun Palloseural), Kadri Oezcan (Trabzon spor), Eddy Koens (RWD Molenbeek). Marin Kurtela (Hajduk Split), Giuseppe Furino (Juventus, Valeri Spassov (Aka- demik Sofia). Deno Mustedanagic (Dina mo Zagreb) en Marius Oiugarm (Sportul Boekarest). „Ik ben er verlegen mee”, verklaar de Guus Brox maandag, „maar ik stel het ten zeerste op prijs. Kijk, het werd voor mij ook tijd om naar wat anders te gaan uitzien. Ik kan niet tot m’n 65ste jaar gaan rentenieren. Maar ik heb me er bewust nog niet daadwerkelijk mee beziggehouden, omdat anders de indruk gevestigd zou kunnen worden dat ik niet mtens meer met de Feyenoord-zaak bezig Deze groep trainers, die de laatste jaren naar België zijn getrokken, hebben dit proces inderdaad versneld. Voordat zij kwamen werd aan de opbouw van de jeugd niets gedaan, alhoewel er ruim voldoende talent aanwezig was. Door deze buitenlandse inbreng en de opgedane kennis werd de aandacht ook aan deze belangrijke groepering besteed. De gevestigde Belgische trainers zijn van nature lui. Behalve hun trainers-funktie heeft men meestal overdag ook nog een baan en door deze combinatie bleef de aandacht uitsluitend tot de selektie beperkt. Het resultaat hield zonder uitzonde ring in dat de gemiddelde leeftijd der teams aan de te hoge kant was omdat men te lang met de oudjes bleef werken. IJe buitenlandse trai ners signaleerden deze tekortkoming snel en handelden overeenkomstig. Zij trokken jonge oefenmeesters in full-time dienst aan die met het tweede elftal en de jeugd aan het werk gingen. Zo werd Van Maldeg- hem de assistent van Hans Croon LONDEN (UPI). Woensdagavond zal in Rome een volledig gerenoveerd Engels elftal tegen Italië spelen in een wedstrijd uit de voorronden van het wereldkampioenschap. Voor het vertrek naar Rome maakte coach Don Revie het elftal al bekend. Brian Greenoff van Manchester United ver huisde van de centrale verdediging naar het middenveld. Voorts liet hij de grillige spits Stan Bowles van Queens Park Rangers terugkeren en stelde hij een volledig nieuwe achter ste vier samen. Clement (QPR), McFarland (Derby), Hughes (Liver pool) en Mills (Ipswich speelden nog nooit samen. In de aanval behielden Channon en Keegan hun plaats: kor tom Revie heeft voor een zeer defen sief team in Rome gekozen. De opstelling van Italië is: doel: Zoff (Juventus) achter: Tardelli (Ju ventus), Mozzini (Torino), Cuccureddu (Juventus en Facchetti (Inter); mid den: Benetti (Juventus), Capello (Mi lan) en Antognoni (Fiorentina) voor: Causio (Juventus), Graziani (Torino en Bettega (Juventus). Guus Brox, die overigens contacten heeft met bedrijven buiten de voet ballerij, is tot directeur benoemd voor de tijdsduur van een jaar. Per 1 juni 1977 loopt zijn contract af. Al geruime tijd selecteert het bestuur van Feyenoord uit de sollicitanten die zich bij bergen hebben aangemeld. Volgens de selectie-commissie (Ge rard Kerkum, Dick Nieuwland (secre taris) en Kok Hoekwater (lid van de ledenraad) zijn er nog twee kandida ten over. Zij zijn niet bekend met de voetballerij. Toto 47 staat volledig in het teken van de 2e ronde om de KNVB-beker. Opvallend is de samenstelling der wedstrijden waarin de meeste eredi- visieploegen elkaar in een direkte konfrontatie ontmoeten. Hierdoor kunnen in het verdere verloop de eerste divisie-teams hun woordje mee blijven spreken. Het programma be vat vele interessante ontmoetingen. Zo ontmoet de Graafschap op eigen terrein NEC. Dit seizoen won de thuisclub met 3-0 en ook nu heeft zij de beste kansen. AZ’67Sparta moet voor de thuisclub zijn, die niet alleen in blakende vorm verkeert, maar ook doordat Sparta enige spe lers door schorsingen zal moeten mis sen. Die informatie heeft de spelers aan het denken gezet, ook al omdat de voorselectie heeft plaatsgevonden bij een psychologisch adviesbureau, Bokslag. Men vreest dat en het bu reau Bokslag en de commissie-van- drie bij de beoordeling van kandida ten voor de functie van directeur LONDEN. - Engelsen zijn eigenaardige «landbewoners en dat zullen ze ook al tijd blijven. Maandag vertrok het Engelse voetbalelftal naar Rome voor de eerste kwalificatiewedstrijd voor het wereld kampioenschap tegen Italië. Om niets aan het toeval over te laten nam het gezelschap een eigen kok mee naar Ro- aie, een ItaliaanSpaghetti op zijn Engels dus. Eveneens zwaar gestraft werd Swa- rowski Innsbruck. De Oostenrijkse club is veroordeeld om voor de twee eerstvol gende Europese bekerwedstrijden uit te wijken naar een stadion, dat tenminste 150 km van Innsbruck verwijderd is. Ook moet de vereniging 7000 Zwitserse franks betalen. Dit laatste omdat de disciplinaire commissie vond, dat bij de wedstrijd voor de UEFA cup tegen Vi deoton (Hon) de spelers van Swarowski Innsbruck herhaaldelijk simuleerden. Ook de aanmerkingen van de clubvoor- zitter op het scheidsrechterlijke trio werden door de UEFA allerminst in dank afgenomen. De verbanning uit het eigen stadion heeft de Oostenrijkse club te wijten aan de voorwerpen, die op het speelveld vielen en de stenen, die Vijftig supporters in de richting van de stadion- poort wierpen. ROTTERDAM. In een brief aan het bestuur hebben de spelers van Feyenoord erop aangedrongen direc teur Guus Brox in zijn functie te handhaven en de sollicitatieprocedure te staken. Het bestuur van Feyenoord heeft het verzoek van de spelers in overweging genomen. Het is de twee de keer dat de spelersgroep van Fe yenoord dit initiatief ontplooit. Een jaar geleden stuurde aanvoerder Ed dy Treytel een brief met dezelfde strekking, toen Guus Brox nog mana ger was. Binnen een maand werd Brox toen tot directeur benoemd. daatstelling van de heren Timman, Hop penbrouwer en Van Zanten voor de aftredende doch herkiesbare leden Zwikstra. Kernkamp en Zon zag het sectiebestuur een motie van wantrou wen. Het kondigde aan bij verkiezing van een van de tegen-kandidaten te zullen aftreden. toen hij Waregem onder zijn hoede had en Bolle assisteert Ernst Happel bij Club Brugge. Ook wist men oude re voetballers na beëindiging van hun loopbaan in te schakelen bij de jon gere jeugd en deze begeleiding is zonder uitzondering fanatiek. De tweede belangrijke inbreng kwam ook op naam van de buiten landse trainers, omdat zij voor hun opbouw buitenlandse voetballers no dig hadden. Vooral Nederlandse spe lers waren in trek, in een tijd dat in ons land het topvoetbal gespeeld werd. Het zal echter niet te lang meer duren of de opbouw zal uit eigen rangen plaatsvinden en zal de aankoop van buitenlanders beperkt blijven tot de absolute sterspelers. Toch had deze ommezwaai internati onaal niet direkt het gewenste resul taat. Wel beleefde het clubvoetbal internationale erkenning maar niet het nationale elftal. De man. die deze ontwikkeling te genhield was niemand minder dan de toenmalige bondscoach Raymond Goethals. Hij praatte de Belgische voetballer een enorm minderwaardig heidscomplex aan en bleef met zeer oude voetballers een veredeld soort betonvoetbal spelen. Het (gedwongen) vertrek van Hans Croon bij Ander lecht (hoe tegenstrijdig dit ook klinkt), waardoor Goethals daar kon beginnen, heeft het nationale elftal goed gedaan. Guy Thijs, de nieuwe bondscoach, riep jonge spelers op, paste deze in bij de beste groep ouderen en tegen Noord-Ierland bleek eens te meer dat dit talent in staat geacht moet worden zeer ver te komen. Courant, Cools, Coeck, Vanderelst, Gerets en Renquin, en de meestal over het hoofd geziene Van Gooi zijn de nieuwe namen. Vercauteren, Hen- rotay, Vereecken en Ceulemans de komende „talenten”. Het blijft een opvallend verschijnen dit nieuwe Belgische voetbal. Het is interessant genoeg de ontwikkeling nauwgezet te volgen en binnenkort op de organisa tie terug te komen. KERKRADE-HEERLEN. Haagse supporters hebben, na afloop van de wedstrijd Roda JC-FC Den Haag, ernsti ge vernielingen aangericht in de trein van Kerkrade naar Heerlen. Ze sloegen twaalf tl-buizen en vijf lampen stuk. Er werden zeven raamkrukken ontwricht- Tijdens de wedstrijd arresteerde de Kerk- raadse politie drie Haagse supporters. Er werden twee kettingen in beslag genomen. Drie Haagse vechtersbazen werden per overvalwagen na het duel naar het Kerkraadse politiebureau ge bracht. Nadat er proces-verbaal was op gemaakt, werd het trio later op de avond op de trein naar Den Haag gezet. DEN HAAG. De afdeling Den Haag van de KNVB heeft maandagavond een motie van wantrouwen over het beleid van het bondsbestuur naar aanleiding van de afkoopsom van 815.000 gulden, die aan de ontslagen secretaris-penning- meester Henk Burgwal is toegezegd, aangenomen. De motie werd in de jaar vergadering van de Haagse voetbalbond door de 133 aanwezige verenigingen unaniem aanvaard. De clubs besloten het beleid van het bondsbestuur af te keuren, omdat de financiële commissie van de KNVB bij het vaststellen van de grootte van de afkoopsom niet is ge raadpleegd. Inzake de kwestie-Burgwal werd het beleid van het bondsbestuur al eerder afgekeurd door onder meer de afdelingen Groningen, Rotterdam en Dordrecht. FC UtrechtAjax is een wedstrijd met vele mogelijkheden. De Utrech tenaren zijn aan een uitstekend sei zoen bezig en de Amsterdammers blijven telkens de voetbalwereld ver bazen. Een verlenging, met eventuele penalties zou geen verbazing wek ken. FC Twente en Go Ahead Eagles, ook al een Oostelijke derby, moet voor de thuisclub winstkansen geven en de mogelijkheid openhouden voor toekomstig Europees voetbal. Vaste winnaars zijn te vinden in PSV thuis tegen Fortuna SC en Feyenoord, in eigen Kuip tegen Eindhoven. Ook PEC (Zwolle), een echte cupploeg, moet op eigen veld kunnen winnen van FC Dordrecht en NAC in Breda tegen Heerenveen. Haarlem ontmoet een terugvallend Roda JC waartegen men enkele weken geleden in Kerk rade 1-1 gelijk speelde. FC Den Haag won dit seizoen op eigen terrein met 3-1 van FC VW en ook nu gaat de voorkeur naar de Hagenaars uit. Tel star zal tegen Vitesse, de schotvaardi- ge koploper van de eerste divisie, op zijn tellen moeten passen, maar de opgaande lijn moet ook doorgetrok ken kunnen worden. SVV en Willem II zijn evenals FC Den Bosch en FC Groningen aan elkaar gewaagd en mogelijk moeten ook daar verlengin gen en-of penalties de oplossing brengen. De leiding van de prof sectie betwijfelt of reglementair aan dit verzoek kan worden voldaan. Reglementsdeskundige- bestuurslid Henk Zon: „Een maand voor de bondsvergadering moet de verkiezing plaats vinden. Het bestuur betaald voet bal regelt die verkiezing. Dat is gebeurd. Wie heeft nu het recht dispensatie te verlenen, het is een artikel uit het algemeen reglement, daarover Willen we dinsdagavond filosoferen. Alleen in het reglement staat niets over een dispensa- tieregelinig of een verschuiving van een uitgeschreven stemming. De FBO heeft nu verklaard dat de kandidaatstelling niet gaat tegen Zwikstra, niet tegen Zon en niet tegen Kernkamp. Die is gedaan om een opening te vinden, om te zeggen: bestuur leg eens verklaringen over het beleid af. De zaak wordt steeds der.” Behalve biljartkampioen Hans Vultink gaat oo'k Chris van der Smissen naar het toernooi om het Europese kampioenschap biljarten, anker kader 47-2, dat van 9 tot en met 12 december in Maubeuge (Fra) wordt gehouden. Rolf Thung werd in de eerste ronde van het met bijna 200.000 gulden gedoteerde grand-prix tennistoernooi in Manilla door de Amerikaan Hagey verslagen in drie sets: 3-7, 7-6, 4-6. Dieper Müller wordt in de vriendschappe lijke voetbalwedstrijd tegen Europees kampi oen Tsjecho-Slowakije, woensdag in Hanno ver, vervangen door Erich Beer van Hertha BSC. Op 83-jarige leeftijd is oud KNVB-voorzit ter Toon Schroeder overleden. In november 1966 legde hij het voorzitterschap neer. De heer Schroeder bekleedde een tal van func ties. Egypte plaatste zich voor de volgende voorronde van het toernooi om het wereld kampioenschap voetbal 1977 (Afrikaanse zone): Het versloeg Ethiopië met 2-1. Adolf Prokop (Oost-Duitsland) leidt op 24 november de in Barcelona te spelen voetbal wedstrijd Espanol-Feyenoord, om de UEFA- beker. Vorige week floot hij de wedstrijd België-Noord Ierland. Charles Körver arbi treert Athetic Bilbao-AC Milan. Japan heeft in de wedstrijd voor de eerste ronde van het Davis-cup tennistoernooi (Oos telijke zone) een beslissende voorsprong van 3-0 genomen op Zuid-Korea. CHRC en RKHVV (derde klasse oost) hebben de voetbalwedstrijd niet kunnen vol tooien: Een het veld opstormende toeschou wer verkocht scheidsrechter Van Mourik uit Velp een nekslag nadat deze de gelijkmaker van RKHVV wegens buitenspel had afge keurd. De arbiter staakte de wedstrijd. In het internationale Quaid-e-azam hoc- keytoernooi won West-Duitsland in Lahore rijn eerste wedstrijd in groep B met 4-2 van de Pakistaanse jeugdploeg. Nederland staat tweede. fers 27-8. De zeven doelpunten van AZ’67 bij Eindhoven werden door zeven verschillende spelers gescoord. De volgende spelers scoorden voor het eerst dit seizoen: Van Vee- nendaal (FC Amsterdam), Hovenkamp (AZ’67), Haar (GA Eagles), Veen (De Graafschap), Huyg (Haarlem), W. v.d. Kerkhof (PSV), v. d. Meer (Sparta), Visser (Sparta), Vercoulen (FC VVV) en Bakker (NAC). ZURICH (SID). De Italiaanse kam pioen AS Turijn heeft zwaar moeten boeten voor de schandalige tonelen, die zich afspeelden bij de Europacupwed- strijd tegen Borussia Mönchengladbach op 3 november in Dusseldorp. De con trole- en disciplinaire commissie van de Europese voetbalunie veroordeelde maandag in Zürich de Italiaanse club tot een boete van 100.000 Zwitserse franks (meer dan 100.000 gulden). Het is de tweede keer dat de commissie een vereniging rijp achtte voor deze record boete. Atletico Madrid had in 1974 de twijfelachtige primeur- Voorts werden drie Italiaanse spelers, die uit het veld werden gezonden, geschorst: Vittorio Ca porale voor twee wedstrijden, Renato Zaccarelli voor drie wedstrijden en doel man Luciano Castellini zelfs voor vier wedstrijden. Europa-cup-successen van Ander lecht-FC Brugge en RWDM en de tot de verbeelding sprekende successen van het nationale team zijn de on wrikbare zekerheden die over ons komen. Een nieuwe generatie spelers, misschien wel van het kaliber dat ons met Cruijff, Van Hanegem, Kei zer, Swart e.d. in de schoot viel, heeft het roer overgenomen, en vaart met volle zeilen naar succesvolle tijden. Staat de ontwikkeling in ons land stil, in België wordt de stijgende lijn doorgetroken. Jeugdigen, gerijpt in een zichzelf selekterend systeem, krijgen door de inbreng van buiten landse oefenmeesters nu een zodanige training dat hun aanleg omgezet wordt in bruikbare klasse. DEN HAAG. Het bestuur betaald voetbal zal zich vandaag in Utrecht uitspreken over het verzoek dat de FBO zaterdag j.l. tijdens een buitengewone vergadering heeft gedaan- De FBO vroeg de leiding van de sectie de schriftelijke stemming over de samenstelling van het bestuur uit te stellen van 19 november tot op de algemene vergadering betaald voetbal van 27 november. In de kandi- De opstelling van Engeland is doel: Clemence (Liverpool) achter: Clement (Queens Park Rangers), McFarland (Derby County), Hughes (Liverpool) en Mills (Ipswich Town) midden: Cherry (Leeds United), Brooking (West Ham United) en Greenoff (Manchester United) voor: Bowles (Queens Park Rangers), Channon (Southampton) en Keegan (Liverpool. stemming is uitgeschreven”, ook Hans Hamstra, voorlichter van de KNVB, „dat is een volkomen reglementaire zaak. Dan kan je, dacht ik, tijdens de rit niet uitstappen en opnieuw beginnen. Vorige week zijn de stembiljetten de deur uitgegaan, ze moe ten vrijdag door het stembureau geo pend worden. We hebben er zelfs al een heel stel terug.” Het was afgelopen zondag de eerste keer dit seizoen dat de uitspe lende ploegen (18) meer goals maak ten dan de thuisploegen (13). Toevalligerwijze gold dit ook voor de eerste divisie. De bezoekers kwamen tot negen goals tegen de gastheren zes. De Graafschap en Haarlem heb ben elkaar op de Vijverberg in de eredivisie drie keer ontmoet. Telkens eindigde het in een gelijkspel, resp. 1- 1, 2-2 en 2-2. AZ’67 boekte met de 0-7 over winning bij Eindhoven tevens de grootste overwinning sinds men in de eredivisie speelt. Henk van Leeuwen, het vorig seizoen goed voor zestien goals, scoor de dit seizoen in zijn eerste tien wedstrijden slechts één goal. De vier daaropvolgende leverden hem vijf goals op. NEC loopt al sinds 1 september achter een overwinning aan. De laat ste dateert van 29 augustus toen in eigen huis FC Twente met 4-0 werd geklopt. Daarna leverden elf wed strijden 5-17 punten op, met de doel- cijfers 10-21. Go Ahead Eagles speelde vijf van zijn zeven thuiswedstrijden gelijk. De 0-2 winst van SC Cambuur bij SC Amersfoort betekende de eer ste sinds 1 september toen met 1-0 van FC Dordrecht werd gewonnen. Het was tevens de eerste uitoverwin- ning sinds 2 mei toen FC Vlaardingen met 1-2 werd verslagen. Fortuna SC leed tegen Volendam (1-3) zijn eerste thuisnederlaag sinds 23 mei toen Heerenveen met 0-2 sterker bleek. Het laatste doelpunt dat PEC op vreemd terrein tegen kreeg, viel op 5 september in Schiedam door de SVV’er Huigen. Na de 3-2 nederlaag bij FC Utrecht op 12 september is AZ’67 in acht wedstrijden niet verslagen. Men kwam tot 13-3 punten en de doelcy-

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 17