Agenda m 3 Haven Brandweer voor niets uitgerukt Felle aanval van het CDA op de Snel bouwen in Oud-IJmuiden en naar plaats in noordelijke IJmond uitzien Wijsmuller haakt in op ontwikkelingen sleepvaart en off-shore activiteiten Namibië-aksie in Filmhuis „nieuwe elite” M Sv w I w f n” Oft NIEUW KANTOOR, TWEE SLEPERS EN WEE PONTONS Hoogoven Harmonie Kort IJmondnieuws Rijverbod „Wisselvlag” r* 1 *1 Fi IJMOND 7 19 7 6 DINSDAG NOVEMBER 1 6 6 n Wijk aan Zee In en om Haarlem 1 A h voor (Van een onzer verslaggevers) I NOORDHOLLANDS PHILHARMONISCH ORKEST De toestand waarover we veront waardigd mogen zijn en die welke wij over onze kant moeten laten Velsen-Noord Velsen-IJmuiden „Ocean Servant’’ „Typhoon” VELSEN. CDA-fractievoorzit- ter H. A. de Boer heeft tijdens zijn algemene beschouwing over de ge meentebegroting uitgehaald naar wat hij noemde de „nieuwe elite’': „de nieuwe zedenmeesters uit de organen van de Raad van Kerken, de P.P.R. en de linkervleugel van de PvdA. Zij leven zich thans uit in het bedenken van voorschriften voor anderen. En net als bij de oude categorie zedenmeesters rijst de vraag of de belangen van die ander worden gediend en of die ook rech ten hebben. De nieuwe elite houdt ons voor bij welke bank we mogen en bij welke niet; waar we mogen investeren en waar niet; wat we mogen eten en wat niet; welk tele visiestuk vertrost is en welk niet. Ik r Beverwijk Heemskerk ft - „Max u.: u.: de bergen”, 18 j. 20 U 45volwas- Plat; (ADVERTENTIE) Concertgebouw Haarlem vrijdag 19 november 1976 20.15 uur eerste concert serie C abonnement 3 conoerten f 15,(a i.) entrée f 7,50 (a.i.) programma-, van Bree - Allegro voor 4 strijkkwartetten Prokofieff - Pianoconcert no 1 Frid - Ritmische Studies Martinu - Symfonie no 4 kaartverkoop en plaatsbespreken aan de kassa van het Concertgebouw, Lange Begijnestraat 13 van 10.00-15.00 uur; telefonisch 32 09 94 van 12.00-15.00 uur. dirigent: OTAKAR TRHLIK soliste TOOS ONDERDENWIJNGAARD - piano het entig inas- reeds Is en nho- een IJMUIDEN. Door een rookbomme- tje is de brandweer gistermiddag voor niets uitgerukt. Om 17.00 kwam een mel ding binen dat een schuur achter een huis in de IJsselstraat in brand stond. Toen de spuitgasten ter plaatse kwamen, ontdek ten ze dat de jeugd er met zelfvervaar digde rookbommetjes aan het spelen wa ren. Over de terugloop: Moeten er nog wel bejaardentehuizen bij komen? Is bouw van aangepaste woningen niet beter zij kunnen ook door jongeren worden gebruikt. Moeten er nog nieuwe scholen komen, kunnen kleuterscholen niet beter L* - Maandag Cleveland Stockholm; IJmuiden. Dinsdag vertrokken: Helena 1. Ham burg: Thios Thanassis, Terneuzen; Tu- gro, Goole. vertrokken: IJmuiden; Copa ■eps- jben pha- anu- ende iden sen. zijn lure. het ken. de iefst gro- ëteit jchts Hen. acht king rond wor- lande Glas i de (bas), et de er de natie door DIVERSEN DINSDAG 16 NOVEMBER Openbare bibliotheek, Wijkerstraatweg: alle leeftijden 19-31.30 u. WOENSDAG 17 NOVEMBER Openbare bibliotheek, Wijkerstraatweg: alle leeftijden 14.30-17.30u. ;md rerk solo >na- en da nen lie- aan im- luit t Pot arbij r de »zoe- iziek snel ndijk m. 3. van -.eyen 7. S. zoon pun- veede be- ilieke maal café «nis regio bliek zich uziek goed :n I n E. H. zeer was ama in op il het soos- iwin- d de .n dag ird. City, 20 uur: „Het Monster Leeft”. Filmhuis Velsen, Kanaalstraat 257, IJmuiden. Aanvang 20.30 u. A Day at the Races, Marx Brothers. mu- digt ?ede dit- de tand: 367.5 367 366 enoe- zoon ot jr. eren- n, 7. 364,5 364,5 egen) (Ons Ont- vóór in Hege pro- n de af foe- ling, nis- i. bij ser- ider -va- Kya bij bel- bij nu mo- Uiteraard had het CDA meer noten op zijn zang. Allereerst ten- aanzien van de Voorhaven. En met name over het plan van een in omvang beperkte Voorhaven. Daarvoor is meer inzicht vereist in de precieze bedoelingen en onderzoek naar de gevolgen noodzakelijk. Wat de doel stellingen ten aanzien van het meerja renplan betreft, neemt het CDA dat nu de grootste schreeuwer op den duur krijgt wat hij wil. Beleid ontbreekt nog steeds. Het CDA wil af van het huidige „hap-sirap beleid". Een foto van de eerste „job” van de nieuwe afzinkbare ponton „Ocean Servant 1”, volbeladen met baggermateriaal op weg van Japan naar Suez. De beide Zeegaande pontons, die Wijs muller in Japan heeft laten bouwen, de „Ocean Servant 1 en 2”, zijn inmiddels ook in de vaart genomen. De Ocean Servant 1 heeft inmiddels zijn eerste opdracht üitgevoerd. Het was een zeereis vanaf Japan naar Suez, volledig beladen met baggermateriaal, zoals bakken, een Cutterzuiger, enkele sleepbootjes en de benodigde pijpen. In een reis van 40 dagen heeft de Ocean Servant 1, met assistentie van een Japanse sleepboot de last van ongeveer 6'/± duizend ton scha- IJMUIDEN. Voor het zeesleep- en bergingsbedrijf Bureau Wijsmuller is 1976 het jaar van de grote uitbreidingen geworden. Dit jaar voegde Wijsmuller een nieuw hoofdkantoor, twee nieuwe zeeslepers en twee afzinkbare pontons aan zijn bedrijf toe. Daarmee haakte W'ijsmuller in op de moderne ontwikkelingen in de zeesleepvaart en de groeiende off-shore activiteiten op de wereldzeeën. De totale Wijsmullervloot bestaat dan uit negen zeeslepers, vier havenslepers, een bergingsvaartuig en twee pontons. in worden doorgegaan met aanleg van sportvelden op de Hofgeest? Is ooit goed onderzocht wat er op gebied van woningbouw' nog kan gebeuren in Heemskerk en in het gebied beoosten De Pijp in Beverwijk? De nieuwbouw van het kantoor van Wijsmuller nadert zajn voltooiing. In de tweede helft van december ‘is de nieuw bouw gereed en zal het overgrote deel van de mensen van Wijsmuller naar het nieuwe deel verlhuizen. Het merendeel van het kantoorpersoneel zal een plaats je vinden in het hoofdkantoor en de rest zal samen met de materialendienst in het nieuwe magazijn ondergebracht worden. Zodra het nieuwe gedeelte inge richt is, zal het oude kantoor, op de radiokamer na. geheel ontrulimd worden voor een grote interne verbouwing. In de benedenruimte komt een recreatie ruimte met keuken voor het personeel van de havendienst en de bovenverdie pingen worden ingericht voor de admi nistratie. Het is de bedoeling, dat de totale verbouwing voor de bouwvakva- kantie gereed is. De eerste van de twee nieuwe zeesle pers en anchor-handling schepen, de „Typhoon”, heeft inmiddels een aantal proefvaarten gemaakt en bij Wijsmuller verwacht men, dat nog voor het eind van deze maand de officiële overdracht plaats kan hebben. De tweede nieuwe, de „Tempest” is bij de scheepswerf Van der Giessen-de Noord van stapel gelopen en zal naar verwachting medio januari gereed zijn. Voor de bedde nieuwe sle pers blijkt een goede belangstelling te zijn. De schepen zijn door Wijsmuller zelf ontworpen in samenwerking met Propulsion Engineering en zijn speciaal gebouwd met het oog op de weersom standigheden op de Noordzee bij het verhalen van ankers. Wijsmuller ver wacht veel van deze werkzaamheden mei. name voor pij pen leggers, booreilan den, enzovoort. Bovendien zijn de sche pen zo gebouwd, dat ze ook uitermate geschikt zijn voor lange sleepreizen over de oceanen. De beide slepers hebben een lengte van bijna 50 meter, een breedte van bijna 14 meter en een diepgang van zeven meter. Ze beschikken over een ruime accommodatie voor zowel beman ning als eventuele bergingsteams. VELSEN. Een 46-jarige inwoner van Velsen heeft vannacht zijn weg te voet moeten vervolgen. De man werd op de Velserdijk in zijn auto aangehouden. In verband met drankgebruik kreeg hij een rijverbod opgelegd. DIVERSEN WOENSDAG 17 NOVEMBER Openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-21 u TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckesteijn, Rijksweg Velsen- Zuid. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwer pen. Geopend dag. 10-12 en 14-17 u. Maandags gesloten. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen, dagelijks vanaf 9.30- 12 en 14-16 uur. Stadhuis, bezichtiging op werkdagen, tussen 10-12 uur. IJMOND. De Hoogoven Harmonie heeft tijdens het najaarsmuziekfeest in de Stadsgehoorzaal te Leiden de hoogste eer behaald. Het A-orkest van de Hoog oven Harmonie deed daar mee aan de strijd om de „wisselvlag” van de Alge mene Nederlandse Unie van Muziekver enigingen en wist met een totaal van 338'/t punt met een ruime voorsprong op de naaste concurrenten de wisselvlag in de wacht te slepen. Dinsdag aangekomen: Leif Erikson, Bergen; Prinsenborg. Bolsta, Zaandam; Trident Amsterdam. Antwerpen; Pertu- sola, Yarmica; Wakenitz, Walkom; Scheldeborg, Noorsundet; Bartenstein. Antwerpen; Lisa Bahr, Dordrecht, IJ muiden. Ook al staat het CDA achter huizen bouw in de Velserbroekpolder. De wo ningbouw bracht hen naar Oud-IJmui den. Al jaren wordt gepraat over het te bouwen type woningen, maar de bouw kosten worden intussen hoger. Inspraak is nodig, maar het nemen van beslissin gen evenzeer. Ook aan de toekomstige bewoner moet worden gedacht. Overstappend naar andere zaken stel de H. de Boer dat het CDA het vollege en de fractie opwekt toe te treden tot de Kennemerraad. Wat de gemeenschappe lijke regelingen betreft stellen de CDA- fracties in de v ijf IJmondgemeenten voor een werkgroep in te stellen die zich op dit terrein en met deze zaken gaat bezighouden- In die groep zouden Zitting moeten nemen vertegenwoordigers van de B en W’s. de deelnemende gemeente raden en de secretarissen. Uitvoerig stond spreker stil bij be wustwording en openheid en het hui dige nieuwe woord „decentralisatie” en de welzij nscoördina tie. Decentralisatie leidt zijn inziens zonder twijfel tot poli tisering. Het CDA vraagt zich af of het zich bereid moet verklaren te gaan meedraaien ,i,n die mallemolen van plan producers.” De tijd kan beter besteed worden aan het echt helpen van men sen. H. A. DE BOER (CDA) nieuwe elite devrij op de plaats van bestemming afgeleverd, waarbij ook de afzinkproce- dure tot volle tevredenheid is verlopen. Mede daardoor heeft Wijsmuller nog twee contracten voor het transporteren van baggermateriaal van Japan naar Suez kunnen afsluiten en nog deze maand gaat ook de Ocean Servant 2 op weg. De „1” is inmiddels op de terugweg naar Japan voor een nieuwe lading. Ook voor de andere slepers van Wijs muller heeft het bedrijf voldoende op drachten. De „Amsterdam” gaat begin december met een groot dok van het Duitse Blexem naar Koeweit, de „Utrecht” verleent assistentie bij een reis naar het Griekse Piraeus, de „Noord- Holland” ligt op station bij de Azoren en de andere slepers zijn werkzaam op de Noordzee. lege lokalen van de lagere scholen ondergebrach l Moet wc den VELSEN De Wereldwinkel IJmui den is voornemens een actie te organise ren voor het Zuidafrikaanse Namibië. Voor zaterdag 20 november is een uitge breid programma samengesteld. In het Filmhuis in IJmuiden zal op die dag om half twee David de Beer, mede werker van bisschap Colin Winter in Namibië, een inleiding houden over de geschiedenis van het land waar hij zelf door de federale regering uitge zet is. Zijn inleiding wordt verluchtigd met de vertoning van een serie dia’s. De plaatselijke afdelingen van VVD. CDA, PvdA en Progressief Velsen heb ben toegezegd hun medewerking te wil len verlenen aan een forumdiscussie die daarna wordt gehouden. Ook een verte genwoordiger van de Raad van Kerken en van de Vakbonden zal een bijdrage leveren over het standpunt dat men inneemt ten aanzien van het pakket van politieke en kerkelijke eisen. Ook Amnesty International is van de partij, ’s Avonds zal een zogenoemd Namibië-ganzenbord worden gespeeld en zal de muziekgroep „De Onderste Steen” voor een muzikaal intermezzo zorgen. Maandag vertrokken: Willy-B. Selby; Fleur, IJmuiden, Malmö; Kenrix, IJmui den, Whitby; Lerwick Trader, Thames; Wiking, Londen; Konstantin Saveljev, Archangel; Lindinger Diamand, Husum; Patree, Rochester; Hohentor, Velsen, Cont. Plat; Clarissa, Alblasserdam; Da niela. Hamburg; Guy Clipperfield, Rot terdam; Emsskipper. Rotterdam; Hol- stenstein, Antwerpen; Kent Shore, Cont. Plat, IJmuiden; Skaubo, Gibraltar, IJ muiden; Ostepartner, Hemmoor. IJmui den. SCHOUWBURG Stadsschouwburg Wilsonsplein). Vandaag en morgen 20.15 u. vrije produktie „Van de brug af gezien” van Arthur Miller. Toneelschuur I (Smedestr. 23). Woe. 20.30 u. Internationale Nieuwe Scène: „De Mannen van de Dam’’, het verhaal van Angele en Adele. Schuur II. Woe. 12.30 u. Lunchvoorstelling Toneelgroep Het Volk: „Het verhaal van de dierentuin” van Edward Albee. Schuur III. Woe. 20.30 u. Toneelgroep Cen trum: „Spiegels” van Dimitri Frenkel Frank. gaan. Natuurlijk is er inhoudelijk wel hier en daar goed in hun bewe ringen, doch dat zat in de oude mo raal waarschijnlijk ook”. Sprekers bezwaar richt zich tegen het feit dat de nieuwe elite de pretentie heeft uit te mogen maken voor an deren. Hij besloot met de woorden „daar moeten wij vanaf”. BIOSCOPEN KENNEMER Theater, Zeestraat. 19 en 21.15 u.„The outlaw Josey Wales’*. 19.30 u.: Butch Cassidy and the sundance Kid- Luxor Theater, Breestraat. 19 en 21.30 u. „The Missouri Breaks”. TENTOONSTELLINGEN Nieuwe Slof, Kerkstraat. Expositie „Bever- wijkse kunstenaars schieten uit hun slof”: dagelijks geopend van 9 tot 22 uur tot en mei 26 november. Kennemer Oudheidkamer. Huize Schey- beeck, Velserweg. Geopend op woensdag van 14 tot 16.30 uur en op donderdag van 19.36 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij F. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 25120. DIVERSEN WOENSDAG 17 NOVEMBER Sportfondsenbad. Kuikensweg. Geopend 7-10 12.30-13.15 en 14.15-15.15 u.; 10 u. huldiging mevrouw Smeelink in verband met haar 85ste ver jaardag (zij zwemt nog dagelijks). Hulpdienst Help een handje. Maandag tol en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81, tel. 24617. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: vol wassenen 10-12.30, 14-17.30 en 19-21 u„ jeugd 14- 17.30 u., speel-o-theek 19-21 u. Amstelstraat 44, volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 18-21 u.; Kingford Smithstraat 110a: jeugd 14.30-17.30 u. Alarmnummers. Politie en brandweer 25555. Milieuklachten 96000. 19 en 21.15 u.: „Dood van De bouw van het nieuwe kantoor aan het Sluisplein is praktisch gereed. Half december zal dit nieuwe gedeelte in gebruik ge nomen worden en kan men beginnen aan de verbouwing van het oude gedeelte. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat „Zeven mannen zonder vrees”. TENTOONSTELLINGEN Expositiegbouw, Const. Huygensstraat. Ten toonstelling „Heemskerk in de historie”; geo pend tot en met 21 november dagelijks (behalve maandag en vrijdag) van 14 tot 17 uur, op dinsdag en donderdag ook van 19 tol 21 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Expositie popfoto’s van Peter Schoone: geopend tot en mt 21 novmber tijdens avonduren. DIVERSEN WOENSDAG 17 NOVEMBER Kinderboerderij. Vrijburglaan. Geopend 14- 17 u. Openbare bibliotheek, Kerkweg senen 14-17.30 en 19-21 u., jeugd 14.30-17 u. Alarmnummers. Politie 39111. Brandweer 32121, Milieuklachten 96000. Salland, Paramaribo; Cont. Plat; Fridel, Maandag aangekomen; Fleur, St. Ma lo- IJmuiden; Mars, Cont. Plat; Jelcz 2, Stettin; Goucho Laguna, Aalborg. Shabonee, Co- ryton; Titan Service, Cont. Plat, IJ muiden; Eumaeus, Djakarta; Ringness, Moirana, IJmuiden; Delphic Miracle, Port Klang; Ludwig, Gent: Pinnastor, Cont. Plat, IJmuiden; Manad Mandan, Fawley; Carravella, Tolkis, Beverwijk; Aspen, Karlstad, Zaandam; Seefalke, Rotterdam; Brendonia, Gunness. DIVERSEN Alarmnummers, Politie 19033, Ongevallen dienst 15400, Hoogovens 02510-96000. Brandweer Santpoort 37050, voor Velsen-Noord en IJmui den 20750. Interkerk, Stichting voor Gezinsverzorging. Spreekuur dagelijks van 8-10 uur, Velserduin- weg 52, tel. 11830. Sociaal Advies Bureau, Spreekuren woens dag Wit-Gele Kruis, Zeeweg 20, 9-10 uur. Bureau Petrakerk, Spaarnestraat 8, 11-12 uur. Centrale Bibliotheek, Plein 45 wo.: 14.30- 17.30, 19-21.30 u. Filiaal Zeewijk- 19-21.30 u. Velsen-Noord: 19-21.30 u. Woensdag: zowel Centrale Bibliotheek als filialen van 14.30-17.30 uur. Bovendien Centr. Bibl. van 19-21.30 uur. Jeugd alleen ’s middags. Speeltuin in de veilige woensdagmiddag van 13-16.30 uur. Velserbad. Geopend dinsdag: vrij zwemmen 20-21.30 u. Woensdag vrij zwemmen 6.45-8, 13.30-14.30, 14.45-15.45 en 21.30-22.30 uur. Zwemles volwassenen 7-7.30 u. Dames vrij zwemmen 8.40-10.45uur. Instructiebad Zeewijk: 9.45-10.30 uur: moe ders en dinsd. 14.30-15.30 uur: vrij zwemmen. Sociëteit Asterix. Geopend woensdagavond vanaf 20 uur. 14 en Zaterdag aangekomen: Stadt Bremen, Seven Islands, IJmuiden; Erik, Purfleet; Holstenburg. Dakar; Holstenburg, Seven Islands, IJmuiden; Nikolay Taroshenko, Archangel. Zaandam; Nunnalutlti, Le Havre; Minerva, Rotterdam; Willy B, Goole; Louise, Leith; Lts Danielsen, Fre- deriksvaerk; Lynx, Bergen; Tor Britan nia, Gothenborg; Turgro. Goole; Lindin ger Diamond, Santanger; Jemrix, Kings Lynn, IJmuiden; Grano. Hamina; Ler wick Trader, Brton Ferry; Koraalzee, Noordzee, IJmuiden; Helga S, TS 61- Tors, Cont. Plat; Bak M-41, Cont. Plat, Lenie, Par’ Velsen; Korle Legoon, Taka- radi; Stoer, Gent. en 21.30 Catherina L., Nunna Lahti, Cabana, Rotterdam, Met de Ouverture Di Ballo van Sulli van behaalde de Harmonie 165'/z punt en met het vrije werk, waarvoor het orkest de Ouverture Hanyady Laszlo van F. Erkel had gekozen, behaalde men 173 punt. Daarmee had men ook bij het keuzewerk het hoogste aantal punten, hetgeen nog eens een wisselbeker ople verde voor de Hoogoven Harmonie. De drumband van de Hoogoven Harmonie nam deel aan een indoor Drumfestival in Alblasserdam en wist daar in de hoogste divisie beslag te leggen op de eerste plaats. Zaterdag aangekomen: Annelis Thol- strup, Arcklow. IJmuiden; Hans Leh man. Hemmoor, IJmuiden; Kentshore, Cont. Plat, IJmuid n; Falcon, Birkenhe ad; Pierre Vieljeux. Duinkerken; Emma- plein, Weston Point, IJmuiden; Carlan tic, Le Havre: Iggesund, Zaandam; Otto, Aalborg; Mieke 1, Rotterdam; Koraalzee, IJmuiden, Noordzee; Polar Argentinië, Cassblanca; Lists- Cardiff; Romark, Wis- beck; New Westminster Citty, Velsen, Antwerpen; Temple Arch, Antwerpen; Stirling Rock, IJmuiden, Cont. Plat; Me dina, Londen, Tor Britannia, Gothen burg; Salland, Paramaribo; Pinnsator, Velsen, Cont. Plat; Fridel, IJmuiden, Withby. Zondag vertrokken: Saturnus, Ler wick; Seaspan Commandore, Cont. Plat; Lynx, Bergen; Erik, Fredericia; Grano, Hamina; North Atlantic Maru, Duinker ken; TS 61 Fors, Cont. Plat; Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Marianne, Rotterdam; Ulle Tholstrup. Arklow, IJ muiden; Temple Hall, Canada; Ekfors, Calais; Eastern Pearl, Hamburg; Weis, Brunsbuttel; Stor, Hamburg; Pattre, Kingslynn; Guy Chipperfield, Briton Ferry; Daniella, Simoe; Ignition, Roch- ford, IJmuiden; Helena 1, Le Havre; Pirola, Londonderry; Thioa Thansassis, Middlesborough; Karin. Newport; Kent Shore. Cont. Plat, IJmuiden; Gloriosa. Aalborg; Kenrix, Whitby, IJmuiden; Ajax. Yula. Zondag aangekomen: Ekfors, Midles- borough; Fourah Bay, Victoria; Ulle Tholstrup, Arklow, IJmuiden; Hohentor, Cont. Plat, Velsen; Scottish Wasa, Ko- verhar; Wels, Hamburg; Emsskipper, Cherbourg, Velsen; Clarissa, Halmstad; Merweborg, Bevle, Zaandam; Holsten- stein, Bremen; Sylvia 7. Le Treport, IJmuiden; Nizhniy Tagil, Kaliningrad; Ostepartner, Hemmoor, IJmuiden; Wi king, Alaborg; Steinbukk, Bergen; St. Andrews, Swahsea. MUZIEK Concertgebouw (Lange Begijnestraat 13) 26.15 u.Concert door Christelijke 'Oratorium Vereniging „Door Zang Vriendschap” en het Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Klaas Venneker. Schalkererf (Bernadottelaan 201) 20 u.Ope- rette-avond verzorgd door het Nieuw Operet te Gezelschap. At the Jazzcorner (Spaarne 104) wo. 22 u. Optreden van Ray Kaarts Dixie Six. VERANTWOORDE VOEDING - Mej. E. Tolk, diëtiste van het Elisabeth Gast huis te Haarlem, houdt woensdag voor de afdeling Santpoort-Noord van de Ne derlandse Christen Vrouwenbond een le zing over verantwoorde voeding. De bij eenkomst heeft plaats in het jeugdhuis De Haven te Santpoort-Noord, aanvang ’s avonds acht uur. FEEST VAN ELTA UILEN - De car navalsvereniging Elta Uilen houdt zater dag in Zomerlust haar gebruikelijke feestavond met medewerking van de Boerenkapel van Soli en „De Melodia’s. Er zal afscheid worden genomen van Prins Maurits de eerste. Om elf over elf zal de nieuwe prins worden geïnstal- loerd GALAPAGOS-EILANDEN - Voor de afdeling Santpoort van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen verzorgt mevr. J. Rijgersma op dindag 23 novem ber een lezing over de Galapagos-eilan- den en Equador. De dames komen om twee uur ’s middags bijeen in het Her vormd Wijkcentrum aan de Burgemees ter Enschedélaan te Santpoort-Noord. BAZAR HUIS TER HAGEN - In het bejaardencentrum Huis ter Hagen te Driehuis wordt woensdag 24 november van tien tot drie uur een bazar gehou den. Er zullen onder meer door de bewoonsters vervaardigde handwerken verkrijgbaar zijn. De opbrengst komt ten goede aan het werk onder de bejaarden. SPEELGOEDACTIE. Vrijdagavond organiseert de VARA-speelgoedactie Velsen weer een grote kienavond in ontmoetingscentrum ,De Meerpaal” aan de Banjaertlaan te Velsen-Noord. De opbrengst komt evenals van de twee voorgaande kienavonden weer geheel ten goede aan het kindertehuis „Casa Car- meli” te Vogelenzang. Inbraak In een herenmodezaak aan de Kerkweg te Heemskerk is vrijdaga vond laat ingebroken. Uit de kassa ver dween een bedrag van 150. Aanrijding. Een 5-jarig jongetje uit Beverwijk is gistermiddag, toen hij plot seling de rijbaan van de Heemskerker- weg oprende, aangereden door een per sonenauto die door een 24-jarige inwo ner van Egmond aan Zee werd bestuurd. Met een hersenschudding is de kleuter in het I^ode Kruis Ziekenhuis opgeno men. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30. 19 en 21.30 u.„Live and let die”, 14 j.; woe. 13.30 u.„Warenhuis op stelten, a.l. Frans Hals (Frans Halspleln) 19 en 21.15 u. „The way ot the Dragon", 18 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: ..Survi ve”, 18 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14 en 20 Mavelaar”, 14 j. Studio (Gr. Markt) 19 &n 21.15 u.„duvu van een non”, 14 j. Woe. 14 u.: „101 Dalmatiërs’’. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 „Lipstick”, 18 j. Cinema Quirinus Internationaal (Lange Veerstr.) 14, 15.15, 19, 20.15, 21.30 u.: „Liefde in rto hprcfbn” IC i Haven. Geopend r ■■'I 1

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 7