Beverwijk heeft 1524 personen ingeschreven Kinderpostzegels LIJST VAN WONINGZOEKENDEN LEVERT TRIEST RECORD OP Meer dan 2000 bejaardenpassen in Beverwijk De klachtenkaart van Leefbaar Wijk aan Investering van bijna twee miljoen Averechts I Doopsgezind Zangkoor geeft aandelen uit DE ROOM nederland 45+20c Regionaal Instituut moet goedkoper gaan werken lonkertje stand 1 I t Aanbeveling „Labyrinth" 4 in Wijk aan Zee zoekt brandkast Afvalwater Nog geen kans op woningbouw voor alleenstaanden AANVULLING COMMISSIE MIDDENSTAND clubgebouwen Burgemeester Nielen opent clubgebouw van „Assumburg” PvdA bespreekt ontwerpresolutie MÜMi BEVERWIJK-HEEMSKERK NOVEMBER 19 7 6 DINSDAG I 6 Beverwijk 4, .4 V MM I LL Wl! 1 UW BONTMANTEL EEN KOSTBAAR BEZIT!! PLEIN 1945 - 3, IJmuiden tel. 14074 eigen bontatelier 4 4 (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers! re ït (Van onze Haagse redacteur) (Van een onzer verslaggevers) De gepieente Beverwijk vond dat het H. n e 26*46 l'p5' e e d voor H. Nielen van (Van een onzer verslaggeefsters) binnen «9 KT I n ie BEVERWIJK. De lijst van woningzoekenden is in de maanden januari tot en met september weer aanzienlijk gegroeid. Het huisvestingsbureau van de gemeente noteerde in januari 1359 woningzoekenden. Dit aantal is negen maanden later ge groeid tot 1524, een triest record in de geschiedenis van Beverwijk. De cijfers zjjn des te schrijnender als men bedenkt dat Beverwijk na het plan Westertuinen,.waar zo’n 300 woningen worden gebouwd, geen grond meer heeft om een fors uitbreidings plan aan te pakken. In februari van dit jaar kwam -daar nog een krediet bij van ƒ416.298,60 Dat U kunt nu overal zonder zorg uw mantel achterlaten. Dat weten wij ook, daarom geven wij bij aankoop van een bontmantel EEN UNIEKE BEVEILIGING KADOIll BEVERWIJK Ruw geschat bezit de helft van het totaal aantal Beverwjjkse bejaarden een bejaardenpas. Tot 1 no vember zijn 2080 bejaardenpassen (Pas 65) door de gemeente afgegeven. Met de Pas 65 krijgen de bejaarden van sommi ge instellingen reductie. Op het n ieuwe terrein van gemeente werken worden nu ook zand en pekel opgeslagen voor de gladheidsbestrijding in het naderende winterseizoen. van opgerichl, haar beurt jans en H. H. Luiten. OVERLEDEN: L. A. van Noort, oud 81 jr. n le rt V NVV me- >i r ti it e o d e t. is :n m •ij >k se 00 ie n ;s it n n In 10 lo •d t. m e- >n in sn sn W e O w -4b -e- 4b.....*....A...A..A...^ De opbrengst van de kinderpostze- gelaktie gaat naar het Nederlands Comité voor Kinderpostzegels,K die het bedrag op zijn beurt weer ten goede laat komen aan de jeugdbescherming. Dat betekent sociale, maatschappelij ke, medische en culturele zorg voor minderjarigen, die speciale begelei ding behoeven en die op deze wijze toch de noodzakelijke extra’s krijgen die buiten het subsidiepakket vallen. Dure hoek aan Tolweg openbare werken In Beverwijk is de kinderpostzegel- stand van 16 tot en met 19 november te vinden in het hoofdpcstkantoor aan de Laan van Meerestein. Vanaf 22 november kan men voor postzegels en wenskaarten terecht in het post kantoor aan de Zeestraat. De kinderpostzegels zien er dit jaar bijzonder fraai uit. Ter gelegenheid HEEMSKERK B. en W. hebben aan de raad een krediet gevraagd van in totaal 201.580,- voor de verder voltooi ing van het garagecomplex ten behoeve van de dienst openbare werken in de hoek van de Tolweg en de Communica- tleweg. Het wordt een dure hoek, want 'n juni 1973 voteerde de raad ƒ200.000,- voor het gedeeltelijk bouwrijp maken; in juni 1974 kwam er 490.000,- bij voor de bouw van vijftien garages en in oktober 1975 stelde de raad nog eens een krediet van een half miljoen gulden beschikbaar voor de bouw' van 37 kleine garages. dien verstande, dat niet meer dan de ingelegde 25 per aandeel zal wor den uitbetaald. van het uitbrengen van de vijftigste serie heeft men de zegels door kinde ren laten ontwerpen, die er een fleu rige collectie van hebben gemaakt. Met dank aan: Comité Kinderpost zegels Beverwijk, actiegroep Leefbaar Wijk aan Zee, wethouder Bodewes, jongerencentrum Labyrinth, burge meester Nielen, PPR-Heemskerk en het Doopsgezind Zangkoor. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Wegens verhuizing naar Alkmaar heeft mevrouw S. de Jong-Akkerman bedankt als lid van de commissie van overleg in middenstands- zaken. In deze vacature is door de Vrouwenbond thans voorgedragen vrouw M. P. C. Uitermark-Cliteur. Uit de lijst van het huisvestingsbureau blijkt, dat van januari tot en met sep tember 649 mensen zich voor een wo- ning hebben laten inschrijven. Door wij zigingen (113), het toewijzen van een andere woning (204), vertrek uit Bever wijk (64). vervallen aanvragen (216) en 113 wijzigingen kwam de defintieve lijst van woningzoekenden op 1524. HEEMSKERK „Evenals in voor gaande iaren wil ik uw bijzondere aandacht vragen voor het belangrijke werk, dat het Anjerfonds Noord-Hol- land ten behoeve, van het culturele leven in onze provincie en ook in de gemeente Heemskerk verricht. Door het houden van een jaarlijkse inzameling steunt dit fonds het cultu rele leven door het verstrekken van bijdragen aan buurthuizen, muziek- en fanfarekorpsen, muziekscholen en andere culturele instellingen, zoals zang- en toneelverenigingen. Gelet op dit belangrijke doel vraag ik uw aandacht voor de huis-aan- huiscollecte, die dit jaar in onze gemeente gehouden zal worden op vrijdag 19 november 1976. Ik wil u vragen de aktie op royale wijze te «teunen opdat ook dit jaar weer aan de vele subsidieverzoeken zal kunnen worden voldaan. Burgemeester Heemskerk”. Inmiddels is het echter al 16 novem ber en nog steeds is er geen beslissing van de Kroon. Op een vergadering be sloot het bestuur.van het RI gisteren niet langer af te wachten. Vandaag gaat er eén brief uit naar de gemeente Be verwijk, waarin, het RI meedeelt ervan uit te gaan dat, mocht het KB nog langer urtblijven, de gemeente haar prijs vanaf 1 januari zal verlagen tot het I niveau dat men met Asito was overeen gekomen. Dat wil zeggen: het RI wil piek, hek, slachtoffer - worden van. een langdurige beroepszaak die dooi Bever wijk werd aangespannen en wil daarom volgende jaar geen 500.000, maar niet meer dan ƒ375.000 (de prijs van Asito) voor de schoonmaaksters betalen. (247) maken een belangrijk deel van de lijst uit. B. en W- hebben naar aanleiding van vragen uit! de gemeenteraad ook enige informatie verstrekt over de wachtlijst voor opname in een verzorgingstehuis voor bejaarden. Per 30 september ston den 444 mensen op deze lijst, waarvan 101 echtparen, 185 vrouwen en 57 man nen. De opname-indicatie. na medisch en sociaal onderzoek bedroeg per die datum 145 personen, die in het bezit zijn van een zeer-urgente verklaring. De lijst van urgente opnamen telt 156 personen. In totaal dus 301 bejaarden die dringend in een verzorgingstehuis moeten worden opgenomen, maar moeten wachten om dat er doodeenvoudig geen plaats voor ze is. Ook hier is de nood fioog. WIJK AAN ZEE. De actiegroep „Leefbaar Wijk aan Zee” wil de bevolking van de badplaats over de „klachten-drempel” tillen. In gesprekken met de provinciale overheid is het de actiegroep gebleken, dat diezelfde overheid het onbegrijpelijk vindt, dat er zo weinig klachten over de overlast in de bad plaats binnen komen. „Zij zou ondersteuning door de bevolking van Wijk aan Zee op prijs stellen ten einde meer gericht de problemen te kunnen aanpak ken”, zo schrijft de actiegroep in een extra-pamflet ■Leefbaar Wijk aan Zee en de Dorpsraad zijn direct aan het denken geslagen en kwamen met het idee een soort klachtenkaart samen te stellen (verkrijg baar bij slager Bakker, Nico Meijnen en het secretariaat Verlengde Voorstraat 70), waarop men bij overlast een hokje kan aankruisen dat correspondeert met stof, stank of lawaai. Frankeren als briefkaart en „uw klacht wordt in behan deling genomen (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Nu met de realise ring van het sportcomplex Assumburg een begin is gemaakt, dient ook een voorziening te worden getroffen voor de afvoer van het afvalwater van de in dit complex te stichten clubgebouwen. Economisch is het meest verantwoord het afvalwater af te voeren via het xrioolgemaaltje van het garagecomplex Tolhek (terrein openbare werken). Aan de raad is een krediet gevraagd van 24.000 voor dit doel. 01 ■i6547 DEN HAAG-BEVERWIJK. - Het Regio naal Instituut voor het Voortgezet On derwijs in Midden-Kennemerland dreigt in ernstige moeilijkheden te komen, nu het Koninklijk Besluit in de zaak van de gemeente Beverwijk tegen het RI over de overname van een groep werksters steeds uitblijft. Zoals bekend wil het Regionaal Instituut niet langer gebruik maken van de diensten van de Bever- wijkse schoonmaaksters, o mdat de ge meente te duur zou zijn. Het RI weigert eveneens de hele troep in eigen dienst over te nemen. Het instituut heeft in middels zelf een contract gesloten met het schoonmaakbedrijf, dat de schoon- maakwerkzaamheden aan de scholen van het RI voor 125.000 per jaar minder uit wil voeren. Een aardige bijkomstigheid is. dat alk aandeel tevens het bewijs van bezit vormt van een toets (een piano HEEMSKERK. Burgemeester Nielen lost zaterdagmorgen 11 december om 11 uur het eerste schot in de nieuwe schietbaan van handboosschuttersvereni- ging „Assumburg”. Met deze handeling opentde burgervader ook het clubge- jbouw’v'an de Volijverige vereniging, die aan de Noorddornerweg een nieuw on- derkomen heeft gevonden. Vrienden jen relaties zijn die zaterdag welkom om van 12 tot 14 uur de receptie bij te wonen. Zondagmorgen 12 uur begint het open huis in het clubgebouw van „As sumburg’'. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De PvdA-afdeling Bevrwijk gaat woensdagavond 17 no vember de ontwerpresolutie van de PvdA-PPR behandelen. Jan Nagel is be reid gevonden de resolutie toe te lichten. Op deze bijeenkomst, die in de Wijker- baan wordt gehouden en om 20 uur begin!., koomt ook de kandidaatstelling van fractie-voorzitter K. Vermeulen voor het Eerste Kamerlidmaatschap aan de orde. RI dat niet kon maken. Zij ging bij de Kroon in beroep tegen de beslissing van het RI en spande tegelijkertijd een schorsingszaak (kort geding) aan om te voorkomen dat het contract met Asito al in werking zou treden voordat de Kroon een definitieve uitspraak had gedaan. Tijdefls de behandeling van de schor- singsaariVraag deed ’’staatsraad Ruppert een succesvolle poging om beide partijen vöontopiig tot elkaar te brengen. Hij beloofde dat met de nodige spoed het Koninklijk Besluit af zou komen. Voor het RI was het absoluut noodzakelijk dat rond 1 oktober de uitspraak bekend zou worden, ómdat anders de gesloten overeenkomst met Asito niet op tijd in werking zou kunnen treden. BBEVERWIJK Het noodgebouw van jongerencentrum -.Labyrinth” aan het Raamveld valt van ellende bijna uit elkaar. Spekje naar het bekje van het Beverwijkse inbrekers gilde, dat hel wankele pand dan ook regelmatig „kraakt”. Hoewel er bij „Labyrinth” weinig te halen is, willen de stafkrachten het de nachtelyke stropers toch niet nog gemakkelijker maken. Daarom is men al geruime tijd op zoek naar een manshoge stalen brandkast, waarin de spullen in elk geval iets veiliger weggeborgen kunnen wonden. Wie zo’n brandkast over heeft of er ergens een weet te staan, wordt ver zocht contact op te nemen met „La byrinth”. tel. 24911 Het apparaat wordt desgewenst van huis opge- haald.i andere gezinnen in en ook die mensen, over het algemeen van jonge leeftijd, willen eens over een eigen huisje be schikken. De lijst van woningzoekenden vermeldt 381 a.s. echtparen. De categorie woningzoekén, dia over een huis be schikten maar om wat voor reden dan ook (te groot, te klein, slechte behuizing, huuropzegging, woonarken, woonwagens en overige redenen) wil verhuizen is behoorlijk groot: 318 gevallen. Ook in bezit van woonruimte zijn die famlilies, die in een saneringsgebied wonen en bejaarden en grote gezinnen die iets anders zoeken: 125. De laatste categorie is het onderwijzend personeel, personfee] van de gemeente, rijk en provincie en van medisch-, sociaal- en culturele in stellingen. Deze economisch-gebondenen In dat krediet was tevens een bedrag begrepen voor het ophogen, bestraten en rioleren van het binnen de ringweg gelegen terrein. BEVERWIJK. Dankzij de mede werking van talloze PTT-ambtenaren en de leden van de vierhonderd plaatselgke comités kunnen vanaf vandaag overal in Nederland weer kinderpostzegels worden gekocht. bedrag hield verband met de onteigening van onroerend goed van de firma Van der Wel, namelijk de schadeloosstelling aan de eigenaar en de pachter en de bouw van eert woning met bedrijfsruim ten voor de handels- en transportonder neming Van der Wel B.V. De uitvoering van die bouw is thans aanstaande in verband met de prijsstijgingen wordt een aanvulling op de bouwkosten van 18.080,- noodzakelijk geacht. Verder zullen op verzoek van de toekomstige bewoners nog enkele voorzieningen in de woning worden toekomstige bewoners nog enkele voorzieningen in de woning worden aangebracht die een extra be drag van 11.500 vergen. In verband met deze bouw zal een gedeelte van het terrein, buiten de ring weg, van plm 4400 m2 bouwrijp ge maakt dienen te worden. Dat gaat vol gens de raming 52.000,- kosten en voor de afwerking van dat gedeelte met een hekwerk, een duiker en beplanting zal nog een bedrag van 19.000,- nodig zijn. Deze oprichtingsaandelen (negentig stuks, elk 25 groot) leveren het zangkoor in totaal 2250 op. Met dit kapitaal en de al aanwezige fondsen kan dan een nieuwe piano worden aangeschaft, die in het kerkgebouw aan de Meerstraat zal komen te staan. De nood is het hoogste bij mensen die op medisch advies een andere woning moeten hebben. Het huisvestingsbureau heeft tot en met september 146 „medis che gevallen” ingeschreven staan. Ook alleenstaanden staan in de rij om woon ruimte toegewezen te krijgen van de gemeente: 153 ingeschrevenen. In Beverwijk wonen 154 gezinnen bij telt er 88) of een pedaal. De aandeel houders mogen zelf in notenschrift hun voorkeurtoets aangeven. Deze toets zal ook met name op het offi ciële bewijs van aandeel worden ge noemd. Voorts heeft het zangkoor voor de aandeelhouders een heus dividend in petto, en wel in de vorm van „muzi kale beleving” tijdens kerkdiensten, bijzondere kerkdiensten, bijzondere gebeurtenissen en concerten”. De fre quentie van deze „winstuitkering” wordt iaarlijks door de kerkeraad in overleg met het koorbestuur vastge steld. Tenslotte zullen alle aandeelhou ders bij de eventuele verkoop van „hun” piano een negentigste deel van de netto opbrengst, ontvangen, met GEBOREN Nicolaas C. M. z.v. N. C. M. de Nijs en M. J. J. Irik; Robert z.v, B. G. Toebes ën S. Harms: Petra d.v. R. de Vries en R. Hagedoorn; Anouk d.v. N. J. M. Schou ten en C. J. Bijl; Danielle W. M. d.v.C. G. M. Zonneveld en M. W. D. Beukman; Cécile d.v. T. R. Allier en P. G. Rens; Joshua z.v. M. Linan Cantandor en C. van Leeuwen; Dennis J. z.v. J. C. de Beer en J. C. M. Houtenbos; Sharon d.v. N. J. C. Groot en J. W. Burger; Renatus P. z.v. J. Hilbers en J. E. M. Gruter. ONDERTROUWD C. P. R. van Beusekom en D. M. Visser: G. P. van Bezooijen en M. West- geest; J. Kros en L. J. Peen; W. Schoo- nenwolf en E. M.Duiker. GEHUWD: W. J. Jurriens en H. G. Amsé; C. Willems en G. Zwijnen burg; P. Jonge- BEVERWIJK. Het gemeentebestuur wil de nog beschikbare grond aan de Burgemeester Rothestraal niet zonder meer bestemmen voor het bouwen van aangepaste woningen voor- alleenstaan den, onvolledige gezinnen en bejaarden De grond is nu bestemd voor openba re- en bijzondere doeleinden. B. en W. willen graag de uitspraak van de Kroon afwachten ten aanzien van de bouw van een verzorgingsthuis voor bejaarden in de badplaats, zo deelt het college in het verslagenonderzoek over de bloksgewij- ze commissievergaderingen mee. Tijdens een van die vergaderingen had het raadslid JJtardenburg een vraag om trent de bestemming van de grond ge steld. Mocht de bouw van het verzor gingstehuis niet doorgaan, dan willen B. en W. over een andere bestemming van het terrein gaan praten. HEEMSKERK We hadden het kunnen weten. De PPR moet ie nooit helemaal serieus nemen. De verkiezingsenquéte die ae Heemskerkse afdeling zou hebben ge houden bleek „nep" De gefingeerde uitslag mocht dan niks over de poli tieke opinie in Heemskerk zeggen, zoveel te meyr over de politieke ver wachtingen èn het „lonken" van de PPR. Dus toch maar zuinig bewaren, die stembusprognose, tot de verkiezings tijd. BEVERWIJK. Het Doopsgezind Zangkoor heeft een bijzonder orogine- le methode gevonden om gelden voor de aankoop van een nieuwe piano in te zamelen. Het Zangkoor heeft de vennootschap „Vrienden van het Doopsgezind Zangkoor” welke vennootschap op weer is overgegaan tot de uitgifte van oprichlingsaandelen. De aan de aanleg van de riolering ver bonden kosten worden geraamd op 66.000,-. Tenslotte zal voor de voorbe reiding van de bouw van de volgende fase van de bedrijfsgebouwen voor ge meentewerken een bedrag van 35.000 nodig zijn. Met het gereedkomen van de garages en de bedrijfshuisvesting voor de firma Van der Wel tjient het terrein te worden aangesloten op het gemeentelijk riool stelsel in de wijk „De Die”. Dat vereist een kruising met de Tolvaart door mid del van een leiding onder de bodem van deze waterloop. Daardoor is het niet mogelijk de rioolwaterafvoer naar „De Die” op natuurlijke wijze te laten plaatsvinden en is een rioolgemaal met een persleiding in het plan opgenomen. -6

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9