Van Nieuwe onderdirecteuren Deudekom benoemd bij Hoogovens Kritische film in Progress Portugees mag niet langer in IJmuiden werken Winkels open tot half tien Eerste kinderpostzegels zijn verkocht Euro Seefood neemt nieuwe Weermachine in gebruik Neerlands Hoop in Nieuwe Slof Wijsmuller-films voor het NIVON K Engelse Nola Rae met mime in Witte Tejater Kopako-Polyvis overweegt aanschaf nieuw machinepark goed in vorm Gewonde bij Hoogovens In de Vishal Haven MH ■I T a Ve"huizing naar Middenhavenstraat uitgesteld Ledenvergadering VVD-Heemskerk TWEE BEVERWIJKSE KLEUTERLEIDSTERS GEWOND Verkoopdag in gereformeerde kerk aan Moensplein lil Jeugdddienst in Heemskerk 9 IJMOND 19 7 6 NOVEMBER WOENSDAG 1 7 et GROOTHANDEL IN VISSPECIALITEITEN G - IF 7 «WH (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefster) (Van een onzer verslaggeefsters) Drs. A. VAN APPELDOORN Ir. P. VAN RIJN Was er vroeger sprake van een onver- en (Van een onzer verslaggeefsters) >re) Koraalzee, (Van een onzer verslaggeefsters) e «23 tl ■P» HBO Euro Seefood startte ruim twee jaar geleden en bleek een bestaand „gat in de markt” te kunnen dekken. Hoewel de quotering voor Euro Seefood weinig ge volgen heeft, omdat het bedrijf veel minder dan andere bedrijven afhanke lijk is van de aanvoer via de afslagen, vertelt de heer Michels, dat men ook op de andere markten een bepaalde schaars te tegenkomt. „Je kan rustig zeggen, dat er eigenlijk op elk gebied momenteel een zekere schaarste is, niet alleen bij de zeevis alleen, maar ook bij garnalen, krab, enzovoorts. Je moet echt moeite doen om bepaalde partijen goed in te kopen”, aldus de heer Michels. De voorstelling begint vrijdag om half "negen. t sterk van de andere zeevisgroothandel- bedrijven in IJmuiden, die hun vis voor al op de Nederlandse afslagen inkopen’ In Velsen werd aan de start van de verkoop in een speciale stand in het biddelijke zwerftocht langs de misstan den in de maatschappij, nu leiden zaken als vieze luiers en luidruchtige buren de aandacht af van de grote problemen van onze tijd. In de loop van het programma blijkt dat de boze buitenwereld zich niet zo gemakkelijk buiten laat sluiten. Voor de toeschouwer ontstaat het beeld van Hollands binnenhuisje Anno Nu: „Neer lands Hoop Interieur”. Toegangskaarten a ƒ10,- (CJP en PAS 65plus ƒ7,50) zijn verkrijgbaar bij reisbureau Lissone Lin deman aan de C. H. Moensstraat in Be verwijk, reisbureau Orion, Burg Nielen- plein in Heemskerk en bij de WV’s in IJmuiden en Castricum. dra ook de produktie daar is gereali seerd, zal Kopako het pand aan de Prins Hendrsikstaat ontruimen. Het pand is inmiddels al eigendom van de gemeente, die plannen heeft om in dit gedeelte van Oud-IJmuiden woningbouw te realise ren. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De winkels in Velsen ten zuiden van het Noordzeekanaal zullen in de periode van maandag 29 november tot en met vrijdag 3 de cember tot 21.30 uur geopend mogen zijn. Met algemene stemmen besloot de gemeenteraad dinsdagavond daar toe. IJMUIDEN. Voor het NIVON afde ling Velsen-IJmuiden wordt donderdag avond door Bureau Wijsmuller een film avond gehouden. Het zeesleep- en ber gingsbedrijf Wijsmuller heeft naast de film van de spectaculaire berging van de „Elwood Mead”, die op tv is vertoond, een groot aantal films van andere sleep reizen en bergingen, waaruit donderdag avond een selectie wordt gemaakt. De filmavond wordt gehouden in gebouw Velserduin en begint om acht uur. Ook niet-leden van het NIVON zijn op deze avond welkom. ftia- Ihng 17 u HEEMSKERK De VVD in Heems kerk houdt op 22 november van 20.15 uur af een algemene ledenvergadering in „De Vrijburcht”. (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG. De Portugese matroos J. Fidalgo Bilhamo krijgt geen vergun ning om bij de IJmuidense Visserijmaat- schappij Cornells Vrolijk te blijven wer ken. Een beroep van Vrolijk op de Kroon om een arbeidsvergunning werd afgewezen. Fidalgo Bilhamo zal nu naar Portugal terug moeten. Daarmee komt er voor hem en voor Vrolijk een onbe vredigend einde aan een slepende zaak, die de Portugese matroos al jarenlang in onzekerheid hield. VELSEN. In het Witte Tejater aan de Kanaalstraat wordt vrijdag het op treden tegemoet gezien van de Engelse mime-speelster Nola Rae. Zij geeft een voorstelling van haar soloprogramma met mime- en clownacts. BARENDRECHT. Jan van Deude kom, een van de lange-afstandslopers van AV Suomi heeft tijdens een inter nationale 20-kilometer wegwedstrijd in Barendrecht een achtste plaats behaald. BEVERWIJK. Van tien tot zes uur wordt zaterdag 20 november in de gere formeerde kerk aan het Moensplein een grote verkoopdag gehouden. Dinsdag is een start gemaakt met de verkoop van kinderpostzegels en kaar ten de bekende jaarlijks terugkerende landelijke actie waarvan de opbrengst ten goede komt aan jeugdbescherming, sociale, maatschappelijke, medische en culturele zorg voor minderjarigen. Nola Raeis een van de mensen achter de London Mime Company, die direct is verbonden met de Friends Road Show. Al een respectabel aantal jaren treedt zij op tijdens festivals in bijvoorbeeld Amerika, Frankrijk en Duitsland. Ook in Nederland is de voorstelling in Velsen zeker geen landelijk debuut, al is het wel de eerste keer dat zij in deze gemeente optreedt. De voorstelling van Nola Rae staat garant voor een avond kijkplezier en het is te hopen dat dit optreden meer be langstelling krijgt dan de uitvoering van „Freule Julie”, die vorige week in het Witte Tejater niet.meer bezoekers kreeg dan totaal vier mensen. BEVERWIJK In verband met de te verwachten grote belangstelling zal Neerlands Hoop" op uitnodiging van de Stichting Theater twee voorstellingen geven in „De Nieuwe Slof”, namelijk op woensdag 24 en donderdag 25 november. Bram en Freek stappen in het program ma „Interieur” de doorsnee-huiskames binnen met schemerlamp, bankstel en televisie- Zij bezingen de geneugten van thuis en de „zekerheid” die dit bestaan biedt. weljjke Vrijwilligers (UW), waarvan de dames R. J. M. Helsloot-Bakker en A. W. Schoonkind-Lusink dinsdag de stand in het postkantoor bezetten. De eerste dag begon voor de verkoopt sters als goed: rond tien uur was al voor een kleine drie mille verkocht. Dat kan dus wei iets beloven over de opbrengst van deze actie, die tot begin januari duurt. Met zijn tijd van 1.04,50 bleef hij maar twee minuten onder het resultaat van Nederlands kampioen Johan Kijne, die een tijd van 1.02,23 realiseerde. Van Deudekom liep dit weekeinde cok mee in een 8 kilometer wedstrijd aan het strand van Bergen. Winnaar werd G. Zwart van AV Trias en Van Deudekom werd derde. IJMUIDEN- Bij het bedrijf Euro Seefood in IJmuiden is de nieuwste Baader fileermachine geplaatst. Daarmee is het bedrijf de eerste in Nederland, die deze moderne machine in gebruik neemt. Als binnenkort ook een ontkop- machine is geleverd, kan de installatie volop draaien. Nola Rae, de Engelse mime-speelster, treedt vrijdagavond op in het Witte Tejater aan de Kanaalstraat in IJmui den. Bij het plaatsen van een stopstang in een container ondervond de stang enige weerstand waardoor deze uit de kraan- haak schoot. Het slechtoffer raakte daarbij bekneld. Met een verwonding aan zijn linkerarm en een lichte hersen schudding is hij opgenomen in het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk. UITGEEST. Twee kleuterleidsters uit Beverwijk resp. 21 en 23 jaar, raak ten vanmorgen 8.15 uur gewond op de Lagedijk (Vuurlinie) tussen Provinciale- weg en Communicatieweg. Het ongeluk gebeurde doordat de 21- jarige A. A. G- B., die de bromfiets bestuurde en de 23-jarige P. M. J. L„ die bij haar achterop zat, in een bocht van de weg een auto, bestuurd door de 34- jarige Krommenieër E. G. R. te laat opmerkten. De bromfiets botste frontaal op de auto. De meisjes werden met onbekend let sel per ambulancewagen naar het Jo- hannesziekenhuis te Zaandam vervoerd. BEVERWIJK. In het kader van een serie voorstellingen in de Pragress- sociëteit wordt op vrijdagavond 19 no vember, aanvangende om half tien, een kritische speelfilm gedraaid, die aan dacht schenkt aan de sociaal-psychoiogi- sche problemen van een alleenstaande vrouw. Voor de pauze worden de ingekomen stukken, het jaarverslag en de financiële situatie besproken. Na de pauze komt het ontwerp-verkiez’ingsprogram aan de orde, alsmede de afdelingspropaganda. De film kan worden beschouwd als een schrijnend voorbeeld van een men selijk drama zoals zich dat dagelijks afspeelt. Deze film behandelt twee onderwer pen. namelijk een aanklacht tegen de snelle veranderingen in de maatschappij, die eeri groot aantal mensen zowel li chamelijk als geestelijk schade berokke nen en de behandeling van de patiënt in de psychiatrische inrichtingen. Vooral voor degenen die de film „One flew over the cuckoo’s nest” hebben gezien betrokken voelden bij de :r-’ tiënt (Jack Nicholsen)' in - voor geestelijk gestoord- dev 1::: een speciale aantrekkingskracht hebben. Centraal in de film staat een jong vrouw, die sterk vereenzaamt, nadat zii zich in de grote stad heeft gevestigd. Zi" ligt dagen lang op bed, vervuilt er zwerft doelloos en apathisch door de stad. Opname in een inrichting blijkt onaf wendbaar. Directeur De Jong van Kopako vertelt dat er voor het produceren van polysty reen verpakingsmateriaial nieuwe ma chines zijn ontwikkeld, die aanzienlijk sneller werken dan de huidige machines. Twee van deze nieuwe machines zouden zelfs’'n sir.at zijn de twintig machines, die Kopako nu voor haar produktie heeft, gehee1 te vervangen. Kopako is zich momenteel aan het oriënteren over deze nieuwe installaties. Indien de ma chines aan de eisen van het bedrijf kunnen voldoen, wil het bedrijf twee van deze hypermoderne installaties aan schaffen. ter vervanging van het huidige machinepark. Om niet op deze ontwik keling voonuit te lopen is nu besloten in bet pand aan de Prins Hendrikstraat door te draaien totdat er een beslissing over de aanschaf van een nieuw machi nepark is genomen. Momenteel is de opslag van de poly- styreen viskistjes al overgebracht naar het pand in de Middenhavenstraat. Zo- Ir. P. van Rijn studeerde electrotech- niek aan de Technische Hogeschool in Delft. Door zijn interesse voor het grensgebied tussen de zuivere electro- techniek en de werktuigbouwkunde trad hij in dienst van Hoogovens, waar hij in 1961 werd benoemd tot chef van de Technische Dienst Ijzer en Staal. In 1972 werd hij benoemd tot hoofd van de Electro technische en Instrumenttechni- sche Dienst. Binnen het bedrijf Is hij lid van de Adviescommissie Discipline, de Subsidiecommissie en de Commissie Ziekteverzuim, alsmede voorzitter van de Centrale Ideeënbus Commissie- Bui ten Hoogovens heeft het onderwijs zijn belangstelling. Zo 'is hij mede-oprichter van de IJmond MTS in Santpoort, voor zitter van de Vereniging Middelbaar Technische Scholen en voorzitter van de Onderwijsbegeleidingsdienst. Drs. H. van Apeldoorn studeerde eco nomie in Amsterdam en trad bij Hoogo vens in 1962 in dienst bij de toenmalige afdeling Algemene Zaken. Zijn werk groeide uit tot een zelfstandige afdeling Inkoop Contracten en binnen de Ven nootschappelijke Samenwerking bemoei de hij zich met de contacten tussen Hoogovens en HoesCh. In 1972 werd hij hoofd van de afdeling Inkoop grondstof fen. In het maatschappelijke leven is hij bestuurslid van De Gieteling, voorzitter van een oudercommissie en lid van de Dions club. HEEMSKERK Zondag 21 november wordt er ’s avonds om zeven uur weer een jeugddienst gehouden in de Neder lands hervormde kerk. De dienst zal worden geleid door dominee Van Leeu wen en het thema van de dienst is: „Horen, zien en niet zwijgen”. Muzikale medewerking verleent een ensemble van „St. Caecilia”. IJMUIDEN- Bij Hoogovens is zon dagmiddag in oxystaalfabriek 2 een 39- jarige werknemer woonachtig in Heemskerk gewond geraakt. IJMUIDEN. Kopako-Polyvis BV, het bedrijf, dat onder andere polysty reen viskistjes maakt, heeft haar verhui zing uit het bedrijfspand aan de Prins Hendrikstraat naar het nieuwe complex aan de Middenhavenstraat 1, het voor malige pand van Goudvries tijdelijk uit gesteld. Dit uitstel houdt verband met de plannen van het bedrijf om nieuwe machines aan te schaffen. IJMOND - Bij Hoogovens zijn met ingang van 1 december dit jaar benoemd tot onder-directeur ir. P. van Rijn en drs. A. van Apeldoorn. Lisa Bahr, Qordrecht, IJmuiden; Tsu- garu Marti. Seven Islands, IJmuiden; Keizersgracht Gent; Diogenes, Bremen; Dinas, Noordzee; Linda, Port Jerome; F. J. Curie, Leixoes; Medina, Londen; Sen tence, Southampton; Tor Scandinavia, Gotenborg; C.V. Staghound, New York; Pauline-Brinkman, Poole, IJmuiden; Maasborg, Kotka, Zaandam; Djatisari, Le Havre; Jemrix, Rochester, IJmuiden, Borussia, Genua; Majorca. Kingslynn; TS 61 Force-M42, Cont. Plat; Acases, Fecamp. Fidalgo werkte tot 1973 als matroos op een diepvrieshektrawier van Vrolijk. Hij mocht toen nietlanger blijven en werd op last van de politie het land uitgezet- Zijn verzoek om hier te mogen blijven werd afgewezen omdat er vol doende Nederlands personeel voorradig zou zijn om de schepen van Vrolijk te bemannen. De reder was het daar niet mee eens, voerde tevergeefs aan dat lang niet alle werkloze matrozen geschikt waren voor een diepvrieshektrawier, dat zij vaak niet op zondagen wilden varen; kortom, dat hij d e voorkeur gaf aan Fidalgo. In 1975 keerde Fidalgo terug naar Nederland in. de hoop hier te kunnen profiteren van de regularisatieregeling voor buitenlandse arbeiders. Zijn ver zoek werd echter niet gehonoreerd om dat zijn verblijf in ons land onderbro ken was. Volgens Vrolijk werd dit argu ment ten onrechte aangevoerd. Hij vindt dat de Portugese matroos het slachtoffer wordt van zijn eigen fatsoen. Terwijl illegalen toestemming krijgen om hier te blijven, wordt een man die zich altijd aan de regels heeft gehouden een ver gunning geweigerd, aldus Vrolijk, nadat eerder dit jaar Fidalgo’s verzoek door minister Boersma was afgewezen. Nu de Kroon (de Koningin en minister Boers ma zelf) zich echter achter de minister heeft opgesteld, is de laatste kans voor Fidalgo verkeken. Overigens vormen scholfilé’s maar een bijprodukt van Euro Seefood. De groothandel in vis- en visprodukten be weegt Zich voornamelijk op het gebied van exclusieve visprodukten, zoals grote garnalen, kreeftestaarten, kikkerbillen, enzovoorts. Directeur A. Michels vertelt, „Onze handelswaar is praktisch allemaal afkomstig uit het buitenland, waarheen we het gereed produkt ook weer expor teren. Wat dat betreft verschillen we De opbrengst is bestemd voor de in richting van de zalen die op het het ogenblik met eigen krachten worden verbouwd. Aangeboden worden zaterdag allerlei handwerken, zoals sokken, kus sens, wandkleden truien en verder nieuw en gebruikt speelgoed, goede tweedehands boekenen platen, huishou delijke artikelen en levensmiddelen, Men kan even pauze houden in de koffiehoek en voor kinderen is er sjoe len en natuurlijk een grabbelton. hoofdpostkantoor een officieel tintje gegeven door de komst van mevrouw J. Reehorst, die als een van de eerste Velsenaren haar inkopen deed. De landelijke kinderpostzegelcampag- ne wordt uitgevoerd met behulp van de PTT en een vierhonderd plaatselijke comité’s die voor de verkoop zorg dra gen. In Velsen komt het kinderpostze- gelcomité voort uit de Unie van Vrou- Dinsdag vertrokken schepen: Ludwig, Hamburg; Argus Pride, Wis- beck; Seefalke, Kopenhagen; Pinnastor, Cont. Plat, Velsen; Scandia Service, Cont. Plat; Leif Erikson, Stavanggr; Le- nie, Gent, Velsen; Caravella, Hamburg, Beverwijk: Aspen, Hamburg, Zaandam; Eckwardersand. Cyprus, Beverwijk; Brendonia, R.dam; Silvia-7, New Port, IJmuiden; Tor Scandinavia, Noordzee; Scottich Wasa, Birkenhead; Mandan, Port Jerome; Jelcz 2, Danzig; Sentence, Southampton; Koraalzee, IJmuiden, Noordzee. Woensdag aangekomen schepen: Tor Scandinavia, Noordzee; Aurora, Rensburg; Dalia, Le Havre; Primas, Rendsburg; Fridel, Whitby, IJmuiden; Champion plus Serviceman plus Frigg, Echofisk. Woensdag vertrokken schepen: Linda, Duinkerken; Neptunus, Tananger; Hol- stenburg, Bremen; Hungaria, Malmö; Gooiland, Hamburg; Lisa Bahr, IJmui- deh, Kolding. IJMUIDEN. Aan de dinsdagmarkt werd aangevoerd: 163 kisten kabeljauw; 1462 kisten kool vis; 582 kisten schelvis; 159 kisten wijting; 4 kisten schol 32 kisten schar; 780 kisten haring; 291 kis ten makreel en 86 kisten diversen. Prijzen in gulden. Per 40 kg: kabel jauw één 108-96; kabeljauw twee 142-98; kabeljauw drie 120-96; kabeljauw vier 122-94; kabeljauw vijf 118-86; koolvis twee 83; koolvis drie 90; koolvis vier 45- 37; schelvis twee 104; schelvis drie 92- 90; schelvis vier 67-50; schol vier 114- 104; wijting drie 77-30,40; makreel twee 60-46; makreel drie 29-20,40; haring één 39-34; schar 82-74; haai 54-47; poontjes 34: bot 33-26; steenbolk 32. De besommingen waren: IJM 57 108.000. UK 4 840. UK 186 1350, IJM 18 300. IJM 25 760, IJM 27 840, UK 218 en UK 236 7290. UK 135 en UK 145 5020, UK 17 en UK 56 5150. I>— s lU. ton

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9