Oud zeer bruine-vlekkenplan Raad eist van Muzikaal raadsdebat Raad zet bestuur bejaardenstichting met motie onder druk Ook Zeeweg Ziekenhuis zit met beddenoverschot Geen vaste plannen voor onderwijs in Velsen Oost .1 Muiuoï®® Mogelijk 14 december huldiging kampioenen Knijper in actie tegen „volledigheid” wethouder Meijer en VACHTKLEDING Rijverbod COSMOVOX ERASMUS IraH STORMACHTIG SLOT VAN RUSTIG VERLOPEN BEGROTINGSDEBAT 55 COLLEGE IN BERAAD MET ZIEKENHUISLEIDING 1995,- ONDUIDELIJK PERSPECTIEF IN REHABILITATIE De grootste speciaalzaak in SUÈDE'NAPPA* KIEKENS A*1 5 V R TJ D A G 1 9 NOVEMBER 19 7 6 IJMUIDEN - VEL5EN 4 a 1 ar a Ook voor grote maten. Zijlstraat 29 - Haarlem Tussen Zijlbrug en Nassaulaan Met ritmebox, geheugen, autom. begeleiding, percussie en pre sets. Alleenverkoop 19.50 24.50 /«ww'rrTTFr Smedestraat 27 Haarlem Tel. 32 01 33 BOEKHANDEL 39.50 ■a* (ADVERTENTIE) huilen (ADVERTENTIE) udl Bedden te veelof patiënten te weinig? (ADVERTENTIE) van De subsidie voor het medisch onder zoek was oorspronkelijk door het rijk afgewezen omdat er volgens de minister een verkeerde leeftijdsindeling zou zijn gemaakt, terwijl de subsidie voor de kin derdagverblijven de mist in ging omdat er niet op tijd een start was gemaakt. sn »s e, genoemde witte vlekken. Hij wilde spe ciaal in het kader van de rehabilitatie volledige en gedetailleerde informatie. Die informatie leek aanvankelijk niet verder te reiken dan de opmerking van wethouder Meijer dat recentelijk de zo genoemde witte plekken in ogenschouw waren genomen. De soort bebouwing zou nader worden bekeken. Hij stelde zich voor deze invulling in fases te kunnen uitvoeren. Een toezegging die hem niet in dank werd afgenomen. A. Roosendaal (CDA) en A. Schiltmeijer (PvdA) ston- Scheepvaart ’77” Het nieuwe ..Grote Alk jaarboekje Janny Bos-de Boer bracht de suggestie in om in Velsen-Oost een kleuterschool en een uit de eerste twee klassen be staande lagere school tot stand te bren gen. Anders, zo vond zij, zou onderzocht moeten worden hoe schoolbusvervoer te realiseren zou zijn en vroeg zij zich af of op verder gelegen scholen geen over- ids ild. de 35 om ng len een itig :eld >m- >uit 'es- na- om erd het' an- un- iort les den •te- ene dat ne en ite de d- *en oor ing lar zes tij- iat skt ve, it. nte *Ja- EG ga- is het ajn om on- lij- De het en een iet s- jn jd e- ?n )e p- JP ig dt m zo ie nt ?n elektronische orgels Henk Dekker Erna van nieuw: Oruzio Curti „Varend» Scheepsmodellen’' Reeds eerder had het college toege zegd maatregelen te zullen treffen om het ongemak te weren van plantsoenen en speelvelden. In de praktijk is daar tot op heden weinig of niets van terecht Meijer poogde olie op de golven te gooien door een causerie af te steken over de wijze waarop men „zijn” idee van fasering diende te vertalen. Burge meester Reehorst leek een beetje op een reddende engel, toen hij interrumpeerde dat het mogelijk zinvol was deze zaak in de betreffende commissie nog eens aan de orde te stellen. Schiltmeijer: „Een toezegging hier is anders lekker meege nomen”. MEVROUW N. GROOT-WATER (PvdA) utopie Nadat partijen hun standpunt hadden bepaald was het de indiener van de motie die als eerste zijn standpunt mocht weergeven. „Ik heb geen behoefte er iets aan toe te voegen en handhaaf de motie in zijn totaliteit. Ik verzoek U de motie in stemming te brengen”. den er op dat de plannen niet gefaseerd maar in hun totaliteit zouden worden gepresenteerd. Compleet met een totaal plan van voorzieningen. Bij de standpuntinname van zijn poli tieke geloofsgenoot Schiltmeijer leek Meijer zich aanvankelijk wel te kunnen neerleg gen. Een verzoek tot een rappor tage van alle bestemmingsplannen ver wees hij naar „het kastje”, waarin dat soort zaken regelmatig wordt gepubli ceerd. Bebouwing Velserbroekpolder, en het standpunt ten aanzien van Voorha ven. Meijer kon zich helemaal vinden in het standpunt van Schiltmeijer. Laatst genoemde haalde echter fel uit, omdat de liefde niet helemaal van twee kanten leek te komen. Net als de CDA-er A. J. Andriesma stelde Jansen vragen over de ambulan cedienst. Hij constateerde dat de dienst goed functioneert. „Maar met betrekking tot de structuur”, zo zei hij,” liggen de zaken anders. Het eisenpakket van minis ter Hendriks is er nu, dus wat doen we ermee?” Wethouder Witte moest antwoorden dat het eisenpakket van Hendriks ver nietigende commentaren had gehad en dat er inderdaad niet mee te werken viel. Een tegenvaller voor de gemeente, die had gehoopt op basis van dit eisen pakket de besprekingen te kunnen star ten over een regionale ambulancedienst. Besprekingen waarbij behalve de IJ- mond-gemeenten ook Haarlem bij be trokken zou zijn. r Maar voorlopig is er geen zicht over een daadwerkelijke oplossing, zo liet de wethouder weten. Er-zullen gesprekken Mevrouw N. Groot-Water (PvdA) was de eerste spreekster die wees in de richting van de Velserbroekpolder. „Wat eens een utopie was lijkt nu tot de mogelijkheden te gaan behoren”. Zij on derstreepte de noodzaak van de bebou wing omdat de „overloop” geen oplossing is gebleken en diezelfde overloop om streeks 1980 toch in een eindfase lijkt te komen. Ook de CPN schaarde zich bij monde van G. Hoorn achter het standpunt van mevrouw Groot. Zelfs de progressief Dirk Kuiper kon zich zonder enige te rughoudendheid vinden in het standpunt van de PvdA. De socialist A. Schiltmeij er achtte het moment gekomen dat een stukje mogelijk agrarisch waardevol ge bied, gebruikt zal worden voor de ophef fing van een stuk ellende onder de minst draagkrachtigen. In het kader van de woonruimtebe- hoefte kreeg wethouder Meijer het ste vig te verduren. Van verschillende kan ten werd hem opheldering gevraagd over de invulling van braakliggende bouwterreinen en de mogelijkheden in het kader van de rehabilitatie in Oud- IJmuiden. De heer J. A. Andriessen (CDA) merk te op weinig wijzer te zijn geworden van de toegezegde inventarisatie van zo- De moeilijkheden met de Stichting Dienstverlening aan Bejaarden zijn niet van recente datum. Al vanaf het moment dat de vroegere Federatie Bejaardenzorg eind 1974 om subsidie- technische redenen werd omgezet in de stichting zijn de problemen talrijk geweest. Met de verworven rijkssub sidie konden twee beroepskrachten worden aangetrokken, waardoor twee door de sociale dienst gedetacheerde bejaardenwerkers na tien jaar terug moesten naar de thuisbasis. Een, ge zien de populariteit van de twee he ren, voor veel bejaarden moeilijk aanvaardbare zaak. De rust binnen' de gelederen was nog niet gekeerd of begin 1975 volgde ie onduidelijke ontslagaffaire van de wijkpostleidster van het dienstencen trum in Zeewijk. Ondanks deze zaak vond het werk daar doorgang en toen de naastgelegen bejaardenflat inwo ners kreeg, werden dc activiteiten in het dienstencentrum uitgebreid - on der hoede van een vrijwillige wijk commissie uit Zeewijk. De onenighe den tussen de in het dienstencentrum werkende mensen en het (federatie stichting -) bestuur over de functie van het dienstencentrum namen een dusdanige omvang aan dat bij de Stisa (Stichting Samenlevingsopbouw) om hulp werd gevraagd. Deze zetten een commissie van goede diensten in de strijd om duidelijkheid en over eenstemming te bereiken. Het onlangs uitgegeven verslag werd echter door het bestuur niet in de openbaarheid gebracht. SANTPOORT. Een 23-jarige Sant poorter heeft vanacht zijn auto voor acht uur moeten laten staan. Hij werd in Santpoort door de politie aangehou den terwijl hij met een teveel aan alcohol in zijn bloed, achter het stuur van de auto was gekropen. De man kreeg een rijverbod. VELSEN - Na drie avonden debat teren over de gemeentelijke begroting voor het jaar 1977 werd deze jaar lijkse marathonzitting gisteren afge sloten met een middag en een avond- bijeenkomst. Alvorens de gemeente lijke belangen opnieuw onder de loep worden genomen merkte burgemees ter drs. J. Reehorst dat het stadshuis bedrijf tijdens de middaguren nor maal zou doorfunctioneren. Onder meer zouden vijf huwelijken worden voltrokken waarbij de tonen van een passende muzikale omlijsting wel eens zouden kunnen doordringen in de vergaderzaal. De heer Reehorst verzocht de aanwezigen om tijdens een ingelaste pauze het strijdtoneel niet te verlaten teneinde de sfeer rond de jonggehuwden niet te storen met het politieke bedrijf. Nauwelijks was de eerste spreker op het spreek gestoelte gekomen of daar klonken de melodieuze klanken van „An des schonen blauen Donau” door de raadszaal. In de loop van de middag werden daar nog eens een aantal bruidsserenades aan toegevoegd. Ge beurde dat op een moment dat er minder belangrijke zaken aan de orde waren dan was dat voor voor het publiek op de tribune aanleiding zich te verdiepen in een spelletje „Herkent u deze melodie”? Dit stelde donderdagavond wethouder Scheeper als antwoord op vragen van Janny Bos-de Boer (PvdA) tijdens de begrotingsdebatten. VELSEN. Dat de Velserbroekpolder als gebied voor woonbebouwing nog steeds niet dood en begraven is, is gister avond bg de paragraaf gewjjze behan deling van de gemeentelijke begroting nogmaals duidelijk aan het licht getre den. Wethouder J. W. Meijer merkte op dat zodra deze reeds lang wenselijk geachte bebouwing wordt toegestaan de plannen klaar zullen liggen om direct aan de gang te kunnen gaan. „Maar”, zo voegde hij daar aan toe, ,.het is moeilijk om in het huidige stadium al studies te gaan verrichten. De zaak is nog veel te mistig”. VELSEN. Dik Kuiper (Progressief Velsen) heeft een plan. Een plan om een deel van de bewoonde wereld in Velsen „vrij” te maken van honden. Niet dat de man iets heeft tegen de trouwe viervoe ters maar wel tegen hun gewoonte om her en der iets te deponeren wat in de volksmond figuurlijk uiteraard wordt versleten voor hondepoep. Op aandringen van Jansen behoefde wethouder Witte alsnog te proberen rijkssubsidie terug te krijgen voor in Velsen uitgevoerde en uit te voeren activiteiten: het baarmoederhalskanker- onderzoek en het toekomstige kinderdag verblijf. „Het amendement gaat voor”, merkte De Boer op. Voor het echter zover kwam bereikte de verwarring een top punt door een verklaring van Porck’s fractiegenoot F.F.J. Rechenfeld dat hij en nog twee PvdA-leden voor het amen dement van De Boer zouden stemmen. Met 12 stemrpen voor en 20 stemmen tegen ging het amendement de mist in. De motie van Porck werd met een ruime meerderheid (25 voor, 7 tegen) van stemmen aangenomen. beleid in het algemeen en die van de SDAB in het bijzonder. In het stuk werd uit de gang van zaken zoals die zich bij de SDAB heeft ontwikkeld de mening uit gesproken dat een door een commissie van goede diensten uitgebracht rapport, opgesteld op verzoek van de commissie sociale aangelegenheden naar aanleiding van problemen die zich in het voorjaar van 1976 binnen de SDAB openbaarden ter inzage dient te worden overgelegd aan de raadscommissie. De bezwaarden waren van mening dat de gemeenteraad uiterlijk 31 december alle duidelijkheid dient te hebben ten aanzien van de structuur van het be- jaardenwerk voor zover dit het werkter rein van de SDAB betreft. Van diezelfde SDAB wordt verwacht dat zij een daad werkelijke bijdrage levert aan het be jaardenbeleid in de gemeente. Dezelfde gemeente waarvan zij op grond van de begroting 1977 een subsidie ontvangt van 540.000. De heer Eyman, voorzitter van gym nastiekvereniging SSS, ventileerde zijn bezwaren over het feit dat de recreatie sport tegenover de georganiseerde sport onredelijk hoog gesubsidieerd wordt. Hij liet echter duidelijk blijken in het ge heel niét tegen recreatiesport te zijn, alleen was de heer Eyman er bang voor dat er mensen bij de verenigingen weg zouden lopen, omdat het bij de „ongeor ganiseerde” sporters goedkoper zou zijn. De heer Vierhout van wandelsportver- eniging „De Zwervers” maakte bekend dat de vereniging bij de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Verbond gaat protesteren over het feit dat ook gym nastiekverenigingen wandelroutes gaan organiseren. „Wij krijgen minder men sen bij onze wandeltochten”, zegt de heer Vierhout. Ergens is het oneerlijke concurrentie”. In een brief aan de Spor- 1raad had „De Zwervers” dit .al duidelijk gemaakt. „Er is u veel lof toegewezen voor uw beleid, maar ik heb geen duidelijk ant woord gehad op verschillende vragen. De ordner met zogenaamde plannen die u heeft laten aandragen zeggen mij niets. Als u actueel wilt zijnkunt u beter beginnen met die te verscheuren. Een jaar geleden heeft u betoogd dat de dienst groenvoorziening een eigen ge zicht zou behouden. Nu merkt u lako- niek op dat die dienst is ingeleverd bij Openbare Werken. Wij staan met uw collega Van den Werff op aanmerkelijk betere voet. Ik spreek namens onze ge hele fractie, ik zeg dat ik helemaal sta achter zijn beleid inzake de huisvuilver- branding”. de achterstand aan buitensportaccommo daties in 1977 niet ingelopen zal worden. Over de sportkeuringen zei Wim Schip per ondermeer dat de jongens en meisjes van de basisscholen tijdens de school- keuringen direct gekeurd zouden moeten worden voor de desbetreffende sport. Verder wilde voorzitter Schipper tele foons aangelegd zien in de sportzalen - of in ieder geval een directe verbinding met een instantie - om op deze manier zo snel mogelijk hulp te krijgen bij eventuele ongevallen. In de discussie over „recreatiesport binnen de vereni ging” werd het succes van het plaatse lijk actie comité van de actie Sportreal aangestipt door de heer Kaart, beheerder van de sporthal. Tevens bleek dat bij meerdere verenigingen (IJmond ’75, Wa- tervrienden) Irimuren een succes blij- i ken. komen met de firma Kloosterhuis, zo z^i hij en hij hoopte als voorbereiding van een regionale dienst vast in de IJmond tot een structureel verband te komen tussen de huidige ambulancediensten. „Mocht die duidelijkheid onverhoopt niet worden verkregen dan zou de raad zich het recht voorbehouden over dan te nemen maatregelen”, aldus besloot de motie. Op het moment dat het stuk in stem ming zou worden gebracht ontstond de verwarring. CDA-fractievoorzitter H. A. De Boer verzocht een amendement te mogen indienen. Hierin werd voorgesteld de motie te ontdoen van hetgeen was „geconstateerd” en van de bepalingen die de gemeente de 'gelegenheid zouden ge ven zich te beraden over te nemen maat regelen. Konsternatie in alle gelederen. Een konsternatie de werd gevoed door de liberaal Ir. G. A. Schoonkind die van mening was dat er met de subsidie werd gezwaaid als een zwaard van Damocles boven de hoofden van de stichtingsbe- stuurders. „Wij vinden die koppeling aan die subsidie niet zo gelukkig”. Meerdere fracties leken plotseling be hoefte te hebben aan intern beraad. Een duidelijk geschokte Porck merkte op: „ik kan wel huilen. waarna burge meester Reehorst de vergadering voor een kwartier schorstte. VELSEN „De berichten over het beddenoverschot in ziekenhuizen klopt vooral voor de ziekenhuizen in Kenne- merland-Zuid en de grote IJmond. Bin nenkamers bestaat overleg over een op lossing, maar wat de consequenties zul len zijn voor het Zeeweg Ziekenhuis is niet te voorzien. Wij zullen als college alles doen om het ziekenhuis in deze vorm voor IJmuiden te behouden”. Dit antwoordde gisteren wethouder Th. C. Witte tijdens de begrotingsbehandeling op een vraag van PvdA-raadslid J. Jan sen. Deze had zijn bezorgdheid uitge sproken over het dreigende beddenover schot en had gesteld dat het Zeeweg ziekenhuis met de faciliteiten die er nu zijn, in IJmuiden niet kan worden ge mist. VELSEN. De betrekkelijke rustige, en bij tijd en wijlen zelfs langdradig verlopen begrotingsvergadering kreeg af gelopen nacht in de kleine uurtjes een even onverwacht als onduidelijk sluit stuk. Een door de socialist J. H. Porck ingediende en door alle frakties mede ondertekende motie inzake het beleid van de Stichting Dienstverlening aan Bejaarden werd in tweede instantie toch door CDA-voorzitter De Boer geamen deerd- Een amendement waarmee de strek king van de met bijzonder veel zorg samengestelde motie over een beleid waarop een half miljoen subsidie moet worden verstrekt geheel werd ontkracht. De ook nog verdeelde opstelling van de CDA-fractie kwam ,geheel onver wacht. Bij de behandeling van het hoofdstuk „Sociale zorg en Maarschappelijk werk” was het de heer Porck die. alvorens hij de omstreden motie aan burgemeester Reehorst overhandigde, een toelichting gaf op de beweegredenen die hadden geleid tot het zorgvuldig samenstellen van het stuk dat, zoals hij opmerkte, de intentie had de bezorgheid van alle frac ties uit te drukken over het bejaarden De wethouder zei opnieuw pogingen te zullen ondernemen. Ten bate van de gemeentefinanciën, want het ontbreken van rijkssubsidie is voor betrokkenen niet van invloed geweest. Notaris B. M. A. Batenburg vertelde de leden van de Sportraad iets over het verenigingsrecht. Tijdens het agendapunt, financiën merkte de heer Schipper op dat de zaalhuren omhoog zullen gaan, maar dat de verenigingen hier weinig van zullen merken in verband met een hogere subsidiëring. De tennisvereniging Westerhout zal de plaats innemen van schaakclub Pat Mat in de kascommissie. Als reserve werd hier handbalvereniging IJmond aangesteld. Aad Commandeur, aftredend als be stuurslid, werd herkozen. In de vacature van de heer Kaart, die zich niet herkies baar stelde werd voorzien door de heer Smit. Hij zal echter pas in de komende ledenvergadering geïnstalleerd worden. Wim Schipper merkte op dat een af vaardiging van het bestuur gesprekken heeft gevoerd met de plaatselijke bui tensportverenigingen over de toestand van de velden. Er is in principe afge sproken dat de clubs een lijstje met onderhoudsproblemen zullen insturen, wat de sportraad dan weer voor zal leggen aan de grondtechnische dienst. Over de begroting werd aangehaald dat blijf mogelijkheden zouden moeten ko men. Scheeper stelde in zijn antwoord dat hij graag zou onderzoeken wat er voor Velsen-Oost op onderwijsgebied te orga niseren is. In antwoord op een vraag van dit PvdA-raadslid over criteria die worden aangelegd bij het bepalen van welke school of welk gebied voor een extra stimuleringskracht in aanmerking kan komen, maakte de wethouder bekend dat deze maatstaven nog niet vast staan. Dat wil zeggen voor die gevallen die door de gemeente moeten worden gesub sidieerd wanneer niet aan rijksfnaatsta- ven kan worden voldaan. Er is een concept-voorstel op komst en dat zal dan te zijner tijd vanzelf in de raadscommissie onderwijs aan de or de komen. VELSEN - Er bestaan neg helemaal geen plannen voor onderwijsvoorzienin gen in Velsen-Oost. Ook ten aanzien van te scheppen onderwijsmogelijkheden binnen het woonwagencentrum zijn geen vastomlijnde plannen tot stand gebracht. gekomen. Kuiper en de zijnen overwe gen een „Nota hondepoep” in të dienen als aan hun wensen geen uitvoering wordt gegeven. Burgemeester Reehorst legde het raadslid nog eens uit dat het vrijwel onmogelijk is om bepaalde gebieden hondenvrij te maken. „Het is geen zaak van bordjes met voorschriften en ook niet van de politie, maar van mentaliteit van de eigenaars”. Kuiper: ..Wij willen gewoon een wit- te-vlekkenplan in een bruin-vlekken- plan.” BEVERWIJK. Tijdens de ledenver gadering van de Beverwijkse Sportraad, gisteravond in de nieuwe Slof, hebben zich geen spectaculaire zaken voorge daan. Voorzitter Wim Schipper maakte bekend dat er plannen zijn om op 14 december de nationale kampioenen in hun tak van sport op het stadhuis te huldigen. Dit zijn Elly Vessies-Appel (Ned. kampioene tennis), het meisjes C- team van DEM-atletiek, (Ned. kampioen turnen) en Luin en Peter Kenniphaas van de wan- delsportvereniging „De Zwervers”, die beiden voor de tiende keer de vierdaagse van Nijmegen uitliepen. i J. H. PORCK (PvdA) IJmuiden, Lange Nieuwstr. 243, |K tel. 13144, Santpoort Hoofdstr. 234, tel. 378371. R Sodenkamp „Tot Ondergang Gedoomd” Oorzaken en gevolgen scheepsrampen

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5