Baldadigheid goed voor OUD-KATHOLIEKE PAROCHIE WACHT OP BOUWVERGUNNING S1WÖJ Uitgevaren vissersschepen E: Tarieven van verordeningen stijgen met zeven percent I Die haven moet er niet komen half miljoen ff Fitheid. lammerts special sizes EN/STA jI meubel Koningstraat 19-21 telefoon 023-326063 Haarlem [■■RIH WESTERTERP: a ERFPACHT OF KOOPTRANSACTIE? W. Tuinenberg over arbeidsvoorwaarden F3 Roekeloos jochie schept bejaarde Souwens Autoverhuur Een Ford Escort (—<1 huren? MP 9 IJMOND V R IJ D A G 1 9 NOVEMBER 1976 ra Li i LB3Ü Fi. 248, Itho B.V. Schiedam tic ITHO IJrnuiden,Kennemerlaan 36 LEOUJX meubelen... Met vijf jaar garantie. Voor perfect zitcomfort, goede smaak en kwaliteit. Hoe groot zijn Leolux meubeleln eigenlijk? Welke houtkleiuen zijn leverbaar? Stof of teder op mijn meubelen? Welke tafels bi j zitmeuibelen'1 Enista geeft U smaakvol advieswoor super woongenot. Met ’n Itho luchtbevochtiger. Te droge lucht maakt u luste loos. De Itho luchtbevochtiger vult dat vochttekort automatisch aan.U voelt zich fitter! Een hele winter lang. LB 20 Fl. 174,-; VOOR AL UW ELEKTRAWERK BRANDENBURG” 3MNB id (Van een onzer verslaggevers) 1 t (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) VELSEN-IJMUIDEN D Plane- Hek- ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) SANTPOORT (Van een oinzer verslaggevers) BEVERWIJK LB3U HEEMSKERK NOVEMBER: 17 MK. A A Z ES# Tel. 02550-144 53 f 27,50 per dag, inkl. 100 km en verzekering Excl. BTW en benzine Langere huurtijd op aanvraag I.IMUIDEN. Kerkbestuur en bouw commissie van de Oud-katholieke paro chie van de II. Engelmundus te IJmui- den, die wegens de desolate toestand van het verenigingsgebouw aan de Kanaal straat er toe moesten overgaan dit ge bouw adt inmiddels is geslaopt te verkopen, wacht nog steeds op een bouwvergunning voor een nieuw pand aan de Bloemstraat. voor in Vorige artikelen in deze serie wer den gepubliceerd op 13, 15, 16, 17 en 18 november. voor in BOUWJ. 1976 VRIJDAG 29 OKTOBER: Hektrawler Schout Velthuys KW. 49. DINSDAG 9 NOVEMBER: Hektrawler an Maria KW. 171. MT. Jacob KW. 55. DONDERDAG 11 NOVEMBER: hek trawler Annie Hillina KW. 170, Vooraan VL. 115, MT. Caroline VL. 90. I het •wit, (en den /aar and i op >aar erk- ast- ast, nt 4 van llen om WOENSDAG Ada KW. 29. een on- Kampervest 23 - Haarlem Telefoon 31 26 38 wenclubs samenwerken. De tweedaagse bazar van enkele weken geleden in de gymnastiekzaal van de Moerbergschool aan de Kerkstraat en waarvan de baten totaal, dus bruto, aan het nieuwe gebouw ten goede kwamen, bracht ruim 16.500 op. '3 De laatste cijfers en gegevens ma ken duidelijk dat een voorhavenaan leg bij IJmuiden een onzinnige zaak blijft. De prognoses voor de Rotter damse haven zijn bijgesteld. Daaruit blijkt dat Rotterdam de groei tot 1990, waarschijnlijk tot het jaar 2000 kan opvangen voor heel Nederland zonder extra grote investeringen. En de laatste berichten over de Amster damse haven tonen dat daar vooral de arbeidsintensieve havenactiviteiten weer aantrekken, zodat de vrees van de hoofdstad voor het verlies van directe arbeidsplaatsen ongegrond is. Aan de andere kant is het ook weer niet zo vreemd dat Amsterdam het argument van de werkgelegen heid gebruikt. De provincie doet dat Burgemeester Drs. J. Reehorst deelde de verontrusting en veronwaardiging van de heer Kraetzer. Met hem was hij van mening dat hier niet uitsluitend een taak ligt voor de politie, maar evenzeer voor de ouders. De suggestie om het bedrag dat met de schade als gevolg van baldadigheid was gemoeid van tijd tot tijd in de krant te publiceren, achtte de heer Reehorst een suggestie die het overwe gen waard was. Misschien dat daarom de Amster damse havenkringen al weer over stappen naar een ander argument dat de aanleg van de buitenhaven moet goedpraten. Zij zeggen dat de werk gelegenheid door de aanleg een enor me stimulans krijgt, ook al zou de voorhaven nooit gebruikt worden. Dat is een werkverschaffingsmentali- teit uit de jaren dertig. In zo’n geval zijn wel een paar andere projecten voor Noord-Holland te bedenken, die na realisering ook nog van nut kun nen zijn. Artsen. Voor de groep artsen Bakker, Hazenberg, Kloek, Van Monsjou. Naber, Schumacher. Schutte en van der Torre wordt als volgt waargenomen. Van vrij- De fietsende belhamel koos het haze- pad. De knaap, die op een rode kinder fiets reed, is waarschijnlijk tussen de 10 en 12 jaar oud- Getuigen die een nader signalement kunnen verschaffen, worden verzocht de politie te bellen, tel. 29123. DINSDAG 2 NOVEMBER: Hektrawler Johanna KW. 39, Dirk Diederik KW. 172. MAANDAG 8 NOVEMBER: Hektraw ler Rijnmond 11 KW. 43, Hendrika Jo hanna KW. 81, Holland KW. 123. MK. Valk KW. 185. DINSDAG 16 NOVEMBER: Hektraw ler Willy KW. 141, Onderneming 1 SCSI. 90, Onderneming II SCH. 108, MK. Eben Haezer IJM. 18, Deo Volente 11 KW. 11, Willem Adriana KW. 25, Maarten KW. 105. Wat de buitenhaven betreft, heeft het er alles van weg dat Amsterdam heel de zaak wel kan vergeten. Zeker wat een beslissing betreft door pro vinciale staten, hoewel de vertegen woordiging van Amsterdam daarin erg groot is. In de nieuwe nota uit gangspunten voor de herziening van het Noordzeekanaal is bij IJmuiden alleen rekening gehouden met een kleine overslagterminal voor contai ners en die moet dan nog ingepast kunnen worden in de bestaande in frastructuur. Maar daar valt over te praten, de laatste tijd ook voorzichtig met Velsen. Daar heeft de nieuwe burgemeester drs. J. Reehorst, oud- wethouder van Rotterdam en bekend met havenontwikkelingen, te kennen gegeven dat er gepraat kan worden als Amsterdam het oorspronkelijke grote voorhavenplan laat varen. Op de huidige minister van Verkeer en Waterstaat hoeft Amsterdam in ieder geval niet te rekenen. Want die heeft tijdens een vertrouwelijk over leg in Velsen enige tijd geleden ge zegd: „Die haven moet er niet ko men”, en dat is dan erg duidelijk. Daarnaast heeft het verhaal over de werkgelegenheid bij Hoogovens een dubbele bodem. Het staalconcern voert al jarenlang een zwaar diepte- investeringsbeleid, waardoor de ar beidskosten voor ongeschoold perso neel kunnen wegvallen. Het is te hopen dat provinciale staten bij hun keuze in december dat in hun be schouwingen meenemen en niet eer der een uitspraak zullen doen, voor dat deze uitbreidingskwestie van alle kanten is bestudeerd. VELSEN. Woensdagavond werd een begin gemaakt met de paragraafsgewij- ze behandeling van de gemeentelijke begroting. Ten aanzien van de „Openba re veiligheid” was het de heer N. E. A. M. Kraetzer (CDA) die zijn verontrus ting uitsprak over de toenemende balda digheid. Aan plantsoenen en straatmeu- bilair was in 1975 voor niet minder dan 300.000 vernield. Met vernielingen aan schoolgebouwen werd het half miljoen volgemaakt. St. Jozefziekenhuis, Ingen Houszstraat, Heemskerk, tel. 39100. Dagelijks van 13.45 tot 14.30 en van 18.45 tot 19.45 uur. Zeewegziekenhuis. Zeeweg, IJmuiden, telef. 02550-19100. Verpleegafdeling als mede intensive- en coronarycare (ook Kennemergaarde in Santpoort): dagelijks van 10.30 tot 11, 16 tot 16.30 en van 19 tot 20 uur; kinderafdeling: dagelijks van 10.30 tot 11, 14.15 tot 15 en van 18 tot 18.30 uur; paviljoen Velserduin: dage lijks van 16 tot 17 en van 19 tot 20 uur. Apotheek, tel. 023- Rode Kruisziekenhuis, Vondellaan, Be verwijk, tel. 29131 voor gesprekken met patiënten 29101). Voor de interne-, klasse-, kraam-, chirurgische- en alge mene afdeling: dagelijks van 16 tot 16.30 en van 19 tot 20 uur; voor de brand- wondenafdeling: geen vaste bezoektijden, maar afspraak maken met hoofdver pleegkundige of diens waarnemer; voor de bewakingsafdeling: dagelijks van 14 tot 14.30 en van 18.30 tot 19 uur (slechts een bezoeker toegestaan); voor de kin derafdeling: dagelijks van 11 tot 12.30 en van 14 tot 18.30 uur. Artsen. Voor de groep artsen Bonari- us, Fierstra, Pernot, Plantinga, Reddingi- us, Rolink, De Ruiter, Takken, Verséle- wel de Wit, Hamer en Visser wordt de dienst waargenomen van zaterdagmor gen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur door M. A. de Ruiter, Dr. Schuitstraat 44. Beverwijk, tel. 23553. Voor dezelfde groep artsen wordt dienst gedaan van zondagmorgen 9 uur tot zondagavond. 24 uur door J. D. Reddingius, Vondellaan 48- Beverwijk, tel. 25551. precies hetzelfde. Gedeputeerde Sta ten hebben voor de uitbreiding van Hoogovens gekozen, ook alleen van wege de werkgelegenheid. Het staal bedrijf zal een paar duizend arbeid splaatsen verliezen, ats er de komen de jaren niet sterk wordt geïnves teerd en uitgebreid. De produktie moet daarbij opgevaërd worden tot 11 miljoen ton staal per jaar, hetgeen ruim 3300 extra arbeidsplaatsen ople vert. De provincie beeft wel de eis gesteld, dat daarbij het milieu door allerlei hinder niet erger belast mag worden dan nu het geval is en dat heel de uitbreiding nog verder in studie genomen moet worden. DONDERDAG 28 OKTOBER: Hek trawler Monica VL. 89, Voorwaarts VL. 142. Wethouder J. W. Meijer verklaarde desgevraagd dat de problemen waarmee kerkbestuur en bouwcommissie worste len hem niet helemaal duidelijk zijn. Van andere zijde was hem ter ore geko men dat men van die kant juist de voorkeur gaf aan „erfpacht”. „Deze zaak zal definitief worden geregeld als de gemeentelijke nota „gronduitgifte” momenteel in verregaande staat van voorbereiding hopenlijk nog dit jaar de raad passeert. Tussentijds is het echter mogelijk een regeling te treffen”, al dus wethouder Meijer. BEVERWIJK. W- Tuinenberg zal op de algemene jaarvergadering van de Industriebond NVV, dinsdagavond 23 no vember in het gebouw van de Wijker- baan, een toelichting geven op de huisige gang van zaken inzake de arbeidsvoor waarden. De vergadering begint om 20 uur. De afdeling houdt voorts op dinsdag 7 december in de Wijkerbaan een kla- verjasavond voor leden en huisgenoten. Een volgende activiteit van de afdeling is van een wat permanenter arbeidsrecht op elke 2e en 4e woensdag van de maand, eveneens in de Wijkerbaan. Het spreekuur duurt van 19 tot 20 uur. Beide instanties vinden het niet rede lijk dat op die basis bouwvergunningen worden aangehouden. Bovendien gaat Special Sizes zet mannen met 'n lengte van 2.18 m. vlot in een pak. Heren met ’n gewicht van 200 kg. of méér hebben daar evenmin problemen. Buikomvang 170 cm? Een passend overhemd is in een mum van tijd gevonden. Ook dassen en riemen zijn er langer dan normaal. Enz! Kortom: alle maatproblemen worden opgelost bij rust en de precario-retribitieverordening te verhogen. B. en W. zijn uitgegaan van een verhoging met 7 procent. De opbrengst van de rechten op de algemene begraafplaats „Duinrust” wordt hierdoor ongeveer 7800,- hoger. Des ondanks blijft het geraamde tekort op deze begraafplaats f 441.609,bedragen, wat grotendeels wordt veroorzaakt door de gestegen arbeidslonen. De hogere opbrengst van de haven- geldverordening is moeilijk te ramen, aangezien het aantal schepen, dat de haven binnenkomt, sterk wordt beïn vloed door een aantal wisselvallige fac toren en daarom ook sterk uiteenloopt. Men verwacht een opbrengst van f 123.000,-. Voorts willen B. en W. in navolging van a ndere gemeenten, een abonnementstarief voor binnenvaartui gen in de verordening opnemen. Het havengeld voor deze vaartuigen wordt thans berekend voor een ononderbroken tijdvak van 7 dagen. Doet men de haven meerdere malen per week of zelfs per dag aan, dan is steeds opnieuw haven geld verschuldigd. De marktgelden zijn in 1974 en 1975 respectievelijk met 30 en 40 procent verhoogd. Om tot een sluitende exploita tie te komen zou een verhoging met 60 procent nodig zijn geweest. B. en W. vinden ditmaal een trendmatige verho ging met 7 procent genoeg, hetgeen een hogere opbrengst van 3400,-- oplevert. Toch moet de gemeente nog geld op de markt toeleggen, want de exploitatie is niet sluitend:/ 51.900 aan inkomsten tegen 57.356 aan uitgaven Voorts stellen B. en W. de raad voor de precario- en retributierechten met 7 procent te verhogen. De totale opbrengst wordt geraamd op 13.580. Dit bedrag wijkt sterk af van hetgeen in de ont- werp-begroting is opgenomen (ruim 31 mille), maar in deze raming is nog een trendmatige verhoging voor het gebruik van laadkisten opgenomen. B. en W. willen de tarieven voor het gebruik hier van niet meer via de precario- retributie verordening regelen, maar tegen kost prijs in rekening brengen. Er kan dan slagvaardiger worden gehandeld. De ta rieven voor het ophalen van huisvuil per vrachtauto blijven ongewijzigd. Veilig, door goede kwaliteit. Bedrijfszeker, door deskundig ontwerp. Snelle service. Landelijk erkend installateur Oosterduinweg 20 - IJmuiden Telefoon 02550—13405 Deze was eind september verwacht maar blijkt te zijn vertraagd. Tegen de opzet van de nieuwbouw verwacht het kerkbestuur geen bezwaren van gemeen tewege De vertraging denkt men toe te schrijven aan de mogelijkheid die het gemeentebestuur overweegt deze grond in erfpacht over te willen dragen. Han gende deze kwestie wordt de overdracht van de grond dus opgeschort waardoor kerkbestuur en bouwcommissie worden gedupeerd. Medische verzorging b Tandarts. Zie IJmuiden. Verloskundige. Zie Beverwijk. Wit Gele- en Groene Kruis. Weekend dienst: zuster A. v.d. Ben, Moensstraat 26, Beverwijk, tel. 25115. Gezinsverzorging en bejaardenhulp. Spreekuren leidsters: dinsdag van 10 tot 10.30 uur in het wijkgebouw aan de Jan van Scorelstraat 46, Heemskerk, tel. 32247 (zie ook Beverwijk). Interkerkelijke Stichting voor Gezisn- verzorging in de IJmond. Spreekuren van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur: Simon van Haerlemstraat 148, Heemskerk, tel. 32430 en 37452. Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening in Midden-Kennetner land. Spreekuren op dinsdag van 14 tot 15 uur en op vrijdag van 9 tot 12 uur in De Jansheeren. Kerkweg 47, Heemskerk, tel. 35083. Moeders voor moeders. Contactadres: mevrouw B. Tuntelei- Siderius, Schu- mannstraat 7. Heemskerk, tel. 33534. het hier om een klein stukje uitbreiding van een groter stuk grond dat reeds eigendom van de Oud katholieke paro chie is. Kerkbestuur en bouwcommissie zoeken nu naar wegen waarlangs deze zaak kan worden bespoedigd. Wanneer daarover meer zekerheid is verkregen kan tot aanbesteding van het nieuw te bouwen verenigingsgebouw worden overgegaan, hetgeen ook wegens de im mer stijgende kosten alle aanbeveling verdient. BEVERWIJK B. en W. hebben de raad voor de begrotingsbehandelingen, volgende week dinsdag, woensdag en donderdag, een serie voorstellen gedaan om de havengeld verordening, het marktgeld, de begraafreehten van Duin- zelfde aantal arbeidsplaatsen Amsterdamse haven kan verdwijnen eenvoudig door het overhevelen van activiteiten. Amsterdam is wat de werkgelegen heid betreft al op de vingers getikt door de provincie in een commissie vergadering op 4 oktober. Drs. F. J Ottens van de Provinciale Econo misch Technologische Dienst noemde toen de cijfers over de werkgelegen heid in de Amsterdamse haven „on betrouwbaar”. De hoofdstad had een getal opgegeven van 13.000 voor wat de directe werkgelegenheid betreft. De provincie was niet verder geko men dan 7.000 en stelde dat het met de teruggang van de werkgelegenheid allemaal wel meeviel. Drs. Ottens werd door zijn superieuren op de vingers getikt, maar zijn cijfers ble ven overeind staan. Trijdens het weekeinde houden deze aritsen spreekuren voor dringende geval len op zaterdag van 17 tot 17.30 uur en cip zondag van 16 tot 16.30 uur. Voor de groep artsen Guldemond - 'Swaab. Ten Harmsen van de Beek. Hommes. Kester, Vos en Zeijlmans wordt waargenomen op zaterdag en zon dag door M. ten Harmsen van de Beek. Lessestraat 1, Heemskerk, tel. 33365. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoed gevallen de eigen huisarts waarschuwen Apotheek. Voor avond-, nacht- en zondagdienst in de periode van vrijdag 19 november 17.30 uur tot vrijdag 26 november 17.30 uur: apotheek Huisman, Wijkerstraatweg 164, Velsen-Noord, tel. 23883. MAANDAG 15 NOVEMBER: Hek trawler Rijnmond V KW. 42, Rijnmond VI KW. 135, Rijnmond III KW. 44, Rijnmond IV KW. 85, MT. Rean IJM. 29, Robert IJM. 30, Protinus IJM. 154, Wi- ron II IJM. 211, Ora et Labora KW. 51, Marry Martin KW. 149, Soli Deo Gloria KW. 152, Ursinus VL. 1, Elly VL. 73, ML. Michiel KW 167, MK Eben Haezer IJ M. 18, Drie Gebroeders IJM. 20, Maarten Cornelia IJM. 44, Janny Jacoba KW. 4, Alida KW. 22, Ada KW. 29, Rose Marie KW. 34, Anna Hendrika KW. 45, Pelikaan KW. 88, Wilma KW. 113, Maartje Jacoba KW. 137, Tiny KW. 145, Cornelia KW. 174, Pieter Gijsbertha KW. 175. Elly KW 187, Hans KW. 189, Anna Lydia KW. 194, Yvonne Yolanda KW. 206, Agatha KW. 214, Arie Jacob KW. 221, Jacob Senior KW. 226, Wilhel mina SCH. 173, Albert UK. 1. Overigens hebben kerkbestuur en bouwcommissie een stevige financiële «^steker gekregen door bemiddeling van de Oud-katholieke vrouwenvereniging „St. Engelmundus”, waarin de vier vrou- Dierenarts. H. van Loenen, Prinsesse- laan 3, Beverwijk, tel. 27775. Dierenambulance. Zie Heemskerk. Tandarts. Zie IJmuiden. Medisch Maatschappelijk Consultatie bureau voor Alcoholisme. Spreekuur ie dere vierde vrijdag van de maand van 19 tot 20 uur in het gebouw voor de Geestelijke Volksgezondheid, Moensplein 10, Beverwijk. Groen Kruis. Weekenddienst: zuster M. vander Laan, Maerelaan 300, Heems kerk, tel. 35691. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Op het voetpad van de Boeweg is gistermiddag rond kwart voor twee een 77-jarige wandelaar door een onbekend gebleven jochie op een fiets geschept. De bejaarde liep een ge scheurd bot op in zijn linkerarm, waar voor hij zich in het Rode Kruis Zieken huis moest laten behandelen. Velsen beantwoordde het rapport- Posthumus met een nota, waarin uit gesproken werd dat de kosten-baten- analyse geen juist beeld verschafte. Op het punt van de olie-aanvoer merkten B. en W. op dat de raffinage zich steeds meer verplaatst naar de wingebieden en dat daarom de ver wachte 35 miljoen ton in het jaar 2000 veel te hoog was. Volgens Vel sen heeft de pijpleiding van Euro poort naar Amsterdam voldoende ca paciteit om de mogelijke groei in aanvoer op te vangen. Een ander punt van kritiek was dat de commissie vergeten had ver schillende uitgavenposten te ramen en dat de kosten voor de vaargeul te laag waren opgevoerd, afgezien nog van het feit, dat de diepte van deze geul te gering was. Er was volgens Velsen ook geen rekening gehouden met de aanleg van een ringspoordijk rond Amsterdam (volgens de NS noodzakelijk) en met de extra voor zieningen aan het NS-station te Haarlem. Te weinig aandacht was besteed aan het containervervoer, dat tien percent te hoog was gesteld, de mogelijkheden voor de erts-overslag- capaciteit in Rotterdam die groot ge noeg is om zonder een extra cent investering de aanvoer van erts in Nederland op te vangen, en de kosten van nieuwe investeringen. Volgens Velsen moest de Zeehavencommissie haar huiswerk nog maar eens over doen. Amsterdam heeft inmiddels de koers verlegd en voert nu als argu ment voor de buitenhaven-aanleg de werkgelegenheid aan. Daar hebben nu ook NVV-NKV op ingehaakt, ge zien de massale manifestatie van 4 oktober jongstleden in Amsterdam. Toen betoogde het Amsterdamse ge meentebestuur dat de aanleg alleen al noodzakelijk was om de werkgele genheid te behouden en zo mogelijk uit te breiden. Het tamelijk klein getal van tweeduizend directe nieuwe arbeidsplaatsen in 2000 werd maar niet genoemd. Ook niet de zeer reële mogelijkheid, dat door de aanleg een zelfde aantal arbeidsplaatsen in de En dat is wel nooidzakelijk, omdat tegen de uitbreiding van Hoogovens evenveel argumenten aan te voeren zijn als tegen de aanleg van buitenhaven. Het is allereerst denkbaar dat het milieu door Hoogo vens niet zwaarder belast zal worden Een dergelijke uitbreiding als gepland hoeft geen extra hinder te veroorza ken, maar een investering voor de apparatuur om dat te bereiken, kan ook Hoogovens niet aan. Velsen en de provincie hebben oner het probleem van de voorhaven altijd gezegd dat de arbeidsmarkt te zwaar belast zal worden. Dat zal ook door Hoogovens gedaan worden. Het bedrijf onder vindt in het verkrijgen van voorna melijk ongeschoold personeel grote moeilijkheden en heett daarvoor ja renlang een beroep op het buitenland moeten doen. Dat laatste is nu door het kabinet afjgewesjen, omdat de werkloosheid in Nederland te hoog is en het kabinet van mening is dat op de binnenlandse arbeidsmarkt mensen gevonden moeten worden, die willen werken bij Hoogovens. Een uitbrei ding veroorzaakt dus zeker extra spanning op de arbeidsmarkt, hetzelf de als bij de voorhaven het geval zal zijn. Artsen. Van zaterdag 10 tot zondag 24 uur kan men via de dokterstelefoon 19100 vernemen tot welke dienstdoende arts men zich dient te wenden. Voor 10 uru raadplege men nog zijn eigen huis arts. Apotheken: Apotheek Pleyler, tenweg 52 IJmuiden. Tel. 15348. Tandarts: A. J. Zonnenberg, JuUanaka- de 10, IJmuiden. Tel. 22090. Wijkverpleging Wit Gele Kruis. In lichtingen over weekeinddiensten onder telefoonnummer 02550-15645. Dierenarts: Dr. J. W. Haljet, Kenaupark 13. Haarlem. Tel. 023-310880. Stichting Maatschappelijke Dienstver lening Kennemerland. Spreekuren dage lijks van 9 tot 10 uur. De Noostraat 4. IJmuiden, tel. 02550-10661. Interkerkelijke Gezinsverzorging en bejaardenhulp. Velserduinweg 52, dage lijks van 9 tot 10 uur. tel. 02550-13830 Spreekuur Gemeentelijke dienst voor Sociale Zaken. Maandag tot en met donderdag 8.30 uur. Spaarnestraat. Vrij dag 8-30-10 uur in principe alleen in uiterst dringende gevallen. Groene Kruis IJmond. Spreekuren maandag tot en met vrijdag 9-10 uur Wijkgebouw Andromedastraat 3, tel. 02550-13936. (Inlichtingen over wijkver pleging tel. 19643 (02550). Samenwerkende Groene Kruisvereni gingen. Inlichtingen over de weekend dienst wijkverpleging: Tel. 02550-19043. Algemene Hulpdienst Velsen. Maandag tot en met vrijdag van 10-11 uur. Tel. 02550-18263. dagavond 20 uur tot zaterdagavond 24 uur: J. A. Hazenberg, Hannie Schaft- straat 3, Heemskerk, tel. 32476; van zondagochtend 0 uur tot zondagavond 24 uur R. Kloek, Rendorppark 1, Heems kerk, tel. 34555. Voor dringende gevallen houden deze artsen spreekuren op zaterdag en zondag van 19 tot 10.30 en van 17 tot 17.30 uur. Apotheek. Zie Beverwijk. Dierenarts. Zie Beverwijk. Dierenambulance. Voor noodgevallen van vrijdagavond 20 uur tot zondaga vond 20 uur: algemeen alarmnummer 38295. WOENSDAG 10 NOVEMBER: Hek trawler Rijnmond I KW. 15, Tetman Hette,KW. 74, Cornelis Vrolijk Fzn. SHC. 171, MK. Pieter Jacob KW. 24. Gezinsverzorging en bejaardenhulp. Spreekuren leidsters: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in ht wijkgebouw aan de Büllerlaan 10, Be verwijk, tel. 35215. Wit Gele-Kruis. Weekenddienst: zuster M., Stein - van Dungen, Luxemburglaan 153, Beverwijk, tel. 31475 (van vrijdaga vond 18 uur tot maandagochtend 7 uur). Verloskundige. Mevrouw A. M. Bot, Ligusterhof 18. Beverwijk, tel. 24161. Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Spreekuren van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in ontmoetingscentrum De Nieuwe Slof, Kerkstraat 46. Beverwijk, tel. 29195, voor gezinsverzorging alsmede voor hulp aan bejaarden en langdurig zieken. Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening in Midden-Kennemer land. Spreekuren dagelijks van 9 tot 10 uur: Van der Hoopstraat 127, Beverwijk, tel. 30766; Zeestraat 149, Beverwijk, tel. 26177. Artsen: J. C. van der Sar. Hoofdstraat 136. Tel. (023) 378570. Apotheek: Schoterbos Rij ksst raat weg 18, Haarlem, 250155. ZATERDAG 6 NOVEMBER: trawler Egmond IJM. 36. D

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9