FLINKE WINST ARIOLA Sterke revanche van White Stars BRAND IN Castenmiller: T elstar niet kansloos Gr./Assumburg leider hoofdklas zaalvoetbal Willy Steures boeide met serie van 201 TENNISHAL ISPORWM rri /paarbank uue/t nededond spaarspecialisten sinds 1817 ,.FIet zal niet meevallen tegen Haarlem" «HE «al -J KOOP .TT? VULTINK EN BESSEMS OP KOP rente naar keuze voor 3 of 5 jaar vast. aflossing aangepast aan uw budget. het hypotheekbedrag kan gaan tot 125% van de getaxeerde w aarde van uw woning. overbruggingskrediet bij verkoop van uw huidige woning. extra service: wilt a tevoren weten op welke lasten u komt te zitten? Onze computer rekent dit in een wip voor u uit. BW Laat u eens deskundig voorlichten en bel even vooreen afspraak. Enkele telefoonnummers: 023 -319201 Hoofdkantoor Afd. Hypotheken 02550-12448 Rayonkantoor IJ mond 072 -22155 Rayonkantoor Alkmaar 02230-13642 Rayonkantoor Den Helder of het kantoor in uw wijk of woonplaats. ZATERDAG 20 NOVEMBER 19 7 6 SPORT 14 1 <-.-14*-'- NMNH*. VORMVERLIES BIJ RODA JC-SPELERS (Van onze sportredactie) divisie. anderen De stand na vier ronden is: 9 Willy Steures: verkwikkend optreden. (ADVERTENTIE) (Van onze basketbalmedewerker) 9 1® 4/0 I (Van een medewerker) p a Dick Nanninga: de laatste tijd niet op schot. Gerard van der Lem: „Ik ben niet de enige die uit. vorm is Wil Van Gelder bepaalde de eindstand op 4-1 in het voordeel van Carrousel. 8 8 6 6 4 0 0 0 177 198 201 97 189 104 109 61 48,00 29.26 22,52 22,50 19,93 21,79 14,46 9,58 c 1 1 1 1 1. Vul tink 2. Bessems 3. Steures 4. Van Deventer 5. Velthuis 6. Havermans 7. Vet 8. Van Nijnatten I 11 c <i s 2 1 1 I 1 1 4 2 l t if Barry Hughes brengt hetzelfde Haar- lem-elftal in het veld als afgelopen zondag, dat wil zeggen nog steeds zonder Piet v.d. Bergh. Hughes: „Ik reken er<u» dat hij er volgende week weer bij is”. De stand in de hoofdklas: Groot Assumburg 7-14; Barricade Boys 8-13; IJmond’73 8-12; Club 12 7-10; SC Robeo 7-9; Carrousel 7-8; De Kleine Beurs 9-8; Venhorst Boys 8-7; Geldermans 8-5; Sport CS 8-5; Kennemerland 8-2; FC Tuinstra 9-1. BEVERWIJK Na een spannend en aantrekkelijk duel zegevierde Groot Assumburg in de sporthal te Beverwijk meteen score van 3-2 over Barricade Boys en kon daardoor in de hoofdklasse van de Haarlemse zaalvoetbalcompetitie de leiding weer overnemen van de Boys. Met een punt meer en een wedstrijd minder gespeeld gaat GrootAssemburg nu op kop. Titelhouder Geldermans zoekt nog steeds naar de goede vorm. Het verloor nu weer met 1-4 van Car rousel. Voor het zaalvoetbal bestond met 700 man veel belangstelling in de Bever- wijkse sporthal. In het topduel tussen Groot—Assumburg en Barricade Boys namen de Boys dooi Peter Gerrits we liswaar een 0-1 voorsprong, maar Chris van Lieren en Ruud v.d. Watering deden de winstkansen keren in het voordeel van GrootAssumburg: 2-1. Na de doel- wisseling voelde weer Van de Watering de score tot 3-1 op. Barricade Boys kwam goed terug, haalde door Rob van Noord tot 3-2 op, maar kreeg geen kans meer om de gelijkmaker te scoren. Car rousel nam reeds in de eerste helft door goals van Gerrie Tesselaar en Jan Veld huis een 2-0 voorsprong op Geldermans. Nadat Tesselaar de stand op 3-0 had gebracht, wist Seegers tegen te scoren. De uitslagen: hoofdklas: Groot—As sumburg Barricade Boys 3-2; Gelder mans Carrousel 1-4; eerste klas A: Carillon Boys Lichtbal 3-4; tweede klas A: Davidson Heemskerk 0-2; Strawberry De Klok 7-1. Steures produceerde daar destijds een serie van 276. Op dat moment stonden de Mexicaan Raul Ramirez en de Amerikaan Brian Gottfried tegenover elkaar. Gottfried had de eerste set gewonnen, maar stond in de tweede met 2-3 adhter, toen de partij moest worden gestopt. De brand kon niet direot worden geblust. Er wa ren geen gewonden. Willy Steures is niet alleen qua profiel het evenbeeld van zijn oom. Ook zijn onbevangen speelwijze lijkt als twee druppels water op die van Tini Wijnen. Terwijl trainer Bert Jacobs simpel stelt dat het zware programma van de afgelopen weken verantwoordelijk is ge weest voor die terugval („We hebben Wat betreft Gerard van der Lem, hij had overigens wel een andere ploeg gewenst in dit bekertoernooi, waarin Roda het vorig seizoen ten koste van Amersfoort, Telstar, Feyenoord en PEC Zwolle tot de finale reikte tegen PSV, dat pas na 100 minuten via Ralf Edström aan de uiterst bescheiden 1-0 overwinning kwam. Een herhaling van Uitslagen: Heren. Add Pack 6-The White Stars 2 30-31, Antilopen 4-Exerci- tia 4 35-39, Antilopen 2-Akrides 4 25-35. Hij voltooide zijn partij door in de achtste beurt vanaf 99 uit te gaan. Ben Velthuis zat als vastgenageld aan zijn stoel; het betekende de eerste nederlaag voor de lange Oldenzaler. Jammer van de biljartliefhebbers dat Steures dit sei zoen waarschijnlijk nog maar een keer (in januari tijdens het Nederlands kam pioenschap 47-1 in Wychen) in actie te zien is. „Ik moet voor elk toernooi snipperdagen opnemen. Daar ben ik nu bijna doorheen, wil ik tenminste nog veertien dagen vakantie over houden”, aldus de computerprogrammeur. I „Maar ik ben niet de enige, die met zijn vorm worstelt. Er zijn er vier of vijf, die niet meer zo goed draaien, ’t Is wel normaal geloof ik dat je na een goede periode een terugval krijgt. Wat de reden ervan is weet ik niet. Sommi gen zeggen dat het door alle dopingver- halen is gekomen na die wedstrijd tegen AZ. maar dat geloof ik niet. LONDEN. Brand, ontstaan door kortsluiting in het dak van de tennishal in Londen, heeft vrijdagavond de wed strijd in de kwartfinales van het daar gespeelde internationale toernooi onder broken. De 5000 toeschouwers moesten onmiddellijk de hal verlaten. Je wordt er steeds mee geconfronteerd, dat wel, maar dat is niet de voornaam ste reden van dat puntenverlies. Het is ook niet zo dat we door alle successen onder een bepaalde druk zijn gaan spe len. Iedereen heeft de roem nuchter verwerkt. De ploeg heeft ook nooit de pretentie gehad om een rivaal van Feyen oord of Ajax te zijn. Dat bewijzen we nu wel in deze downperiode. We hebben er alleen maar om kunnen lachen als we hoorden dat we een bedreiging van Feyenoord zouden zijn. Het doel is ge weest om zo lang mogelijk aan de kop mee te draaien”. Zich voorhoudend dat „het vormverlies wel van tijdelijke aard zal zijn” maakt Van der Lem zich voor alsnog geen zorgen over de naaste toe komst, vooral niet omdat tegen FC Den Haag al weer wat beter voetbal werd afgeleverd. ,,Toen wij met 2-1 voorkwa men begon het bij ons weer te lopen. Den Haag is in de tweede helft maar tweemaal over de middenlijn geweest. Niet meer dan vijf minuten hadden de Sterren nodig om in hun spel te komen. Toen de lijn er echter eenmaal in zat ontstond er een eenrichtingsverkeer naar de Amsterdamse basket. AMVJ, dat vrij wel ieder reboundduel verloor aan Nel van der Burg en de haren, bleek boven dien niet bij machte een passend ant woord te vinden op de Haarlemse break. Vooral Stien Kraay (15-13) en Annelies Hellingman (0-18), die de honderd pun ten op het scorebord bracht, waren on grijpbaar. Met Nel van der Burg (10-14) kwamen ook nog in de dubbele cijfers Marjolein Drijver (12-7) en Belinda Blanken (8-4). HAARLEM. Binnen nauwelijks vierentwintig uur traden de dames van The White Stars vrijdagavond in de Kennemer-Sporthal voor de tweede keer binnen de lijnen. Tegenstander was het Amsterdamse AMVJ, dat de Sterren een week geleden in Amsterdam slechts een zeer kleine overwinning toestond. Voor eigen publiek heeft de Haarlemse ploeg achter op ondubbelzinnige wijze revan che genomen voor die teleurstellende prestatie. Het treffen, dat Buitoni vanavond - kwart voor negen - in de Beijneshal speelt tegen Nat. Ned. Donar zal voor, tijdens en na de wedstrijd omlijst wor den met de muzikale begeleiding van het kwartet Rob Hoeke. Na een afwezig heid van twee weken kan coach Frank Kales in dit duel weer beschikken over Jos Wolfs, die geheel hersteld is van zijn beenblessure. HOENSBROEK. Niet de favorieten, maar outsider Willy Steures trok in de derde ronde van het Nederlands biljart- kampioenschap 71-2 het aplaus naar zich toe. Terwijl Vultink en Bessems ver beneden hun stand caramboleerden, scoorde de neef van Tiny Wijnen een serie van 201. Zo’n krachttoer is een aangename verpozing als de maar wat staan te stuntelen. Cees Heymel, die halverwege tegen SDO nog een voorsprong van 29-27 bezat, werd in de tweede helft volledig van het veld gespeeld. Bijna moeiteloos speelde SDO de Haarlemmers naar een 42-62 nederlaag. Hypotheek vanaf Een week voordat we tegen AZ speel den, ging het tegen De Graafschap ook al niet best, ook al wonnen we met 3-0. Die nonsens over doping hebben het proces misschien wel versneld. Ik heb hét zelf gehad dat ik vijf keer per dag wefd opgebeld, zonder dat iemand een woord zei. Dan hoorde je aan de andere kant van de lijn alleen maar iemand lachen. Bij PSV bijvoorbeeld zeiden de toeschouwers tegen ons. „in de rust krijg je een pilletje dan gaat het wel beter”. f *-4 I (Van onze sportredactie) HAARLEM-IJMOND. Telstar-trai- ner Joop Castenmiller is redelijk opti mistisch over de Velser kansen in het bekerduel tegen Vitesse. Morgenmiddag moet Telstar zich op Schoonenberg zien te plaatsen ten koste van de eerste divisiekoploper en Castenmiller merkt dan ook agressief op: „Juist omdat er een aantal positieve ontwikkelingen bij ons op gang zijn gekomen in de laatste weken wil ik proberen om van deze bekercompetitie wat te maken. Het is beslist niet zo dat we deze bekerwed strijd laten lopen omdat de competitie prevaleert. De competitie is natuurlijk belangrijk, maar in die beker kunnen we nog opvallen dit seizoen.” twee pittige uitwedstrijden gehad, Haar lem was thuis ook zeker niet gemakke lijk en tegen Den Haag hebben we pech gehad”) constateren Dick Nanninga en Gerard van der Lem wel degelijk vorm- verlies van verscheidene spelers. Voor topscorer Nanninga heeft dat tot gevolg gehad dat hij in de laatste ontmoetingen nauwelijks heeft gescoord, onder meer niet tegen Haarlem, dat morgen tijdens de tweede aflevering van de KNVB- bekerstrijd andermaal met de Limbur gers wordt geconfronteerd, zij het nu op eigen terrein. Dat hij in het eerste duel nauwelijks kansen heeft gehad schrijft Nanninga naast het sterke opteden van Piet Huyg („Die heeft me op een eerlij ke manier afgestopt, hij trok wel eens aan mijn shirtje, maar dat hoort er bij”) toe aan het wegvallen” van de buiten spelers van Roda: „In het begin van de competitie draaiden onze vleugelspelers goed, maar omdat Vermeulen een bles sure heeft opgelopen (afgelopen zondag maakte hij na rust rentree tegen Den Haag, red) en Van der Lem er een paar weken niet zo best uitkwam had ik het als spits automatisch wat moeilijker. Ze zijn beiden namelijk op mij ingesteld. Omdat ik van hen nog maar zelden hoge ballen kreeg moest ik het meer hebben van achteruit, waardoor het voor een verdediging alleen maar gemakkelijker werd”. Gerard van de Lem is het er zonder meer mee eens dat hij momen teel op een bescheidener niveau voetbalt dan bijvoorbeeld in het treffen tegen Feyenoord, toen hij Jan Everse „zoek” speelde. Ook in het treffen tussen Ariola en Sjoerd Muizelaar Stars explodeerde de Haarlemse formatie. De debutanten uit Heerhugowaard, die hun deelname aan de landelijke competitie wel tot dit sei zoen beperkt zullen zien, waren geen partij voor Ariola, dat het nog steeds moet stellen zonder pivot Rudolf Mooy en Joop Puype. Al voor de rust schoten Eef Halswijn (10-10), Adriaan Helmig 110-18) en Eric Jager (20-12) hun ploeg naar een veilige marge van 52-27. Sjoerd Muizelaar Stars, dat alleen door John de Graag (ex-Exercitia) iets terug kon doen, kon uiteindelijk de thuisreis met een 102-49 nederlaag aanvaarden. Add Pack beleefde tegen stadgenoot BV Haarlem, dat nog steeds in de geva renzone verkeert, een bijzonder moeilij ke eerste heeft. Na een slechte eerste helft, waarin beide ploegen nogal wat onnodig balverlies leden, was de strijd bij 39-38 nog volledig open. Na de bas- ketverwisseling moest het lengte-over- wicht van BV Haarlem het toch afleg gen tegen de grotere inhoud van Add Pack, dat André van der Vlugt (7-8), Klaas Zonjés (2-11) en Prenen (2-10) met 84-73 de zege voor zich opeiste. De inbreng van Teunissen (13-12), Wiebe Dekker (10-4) en Barnhoorn (6-9) kon hier weinig meer aan veranderen. In de districts eerste klasse verloor Cronjé-Shots het contact met de kop groep definitief. De ploeg van coach De 26-jarige Nijmegenaar heeft aan de matchtafel de stijl van „zien en wegwe zen”. Niet lang zoeken, maar de ene stoot na de andere laten vallen. Dat maakt het spel soepel en prettig om te zien; snel en toch verantwoord caram boleren. Meestal gaat dat ten koste van de produktie, maar vrijdag had de Nij megenaar heel even weer iets van de kampioen uit 1971-1972 in Wervefhoof. Je zou het onervarenheid kunnen noe men dat we op een derde goal bleven jagen en niet via verdedigen hebben geprobeerd de winst vast te houden. Dat laatste hadden we trouwens niet kunnen verkopen aan het publiek, dat thuis aanvallend voetbal wil zien”. Het Masterstoernooi, dat van 5 tot 12 december in Houston wordt gehouden, dreigt het slachtoffer te worden van de overladen tenniskalender. Het Grand Prix-evenement zal het dit jaar waarschijnlijk moeten doen zon der titelverdediger Nastase, Wimbledonkampi- oen Borg, Connors en Panatta. Het Nederlands tennisteam is voor het komende toernooi om de Koning Gustaaf- beker ingedeeld in groep C van de tweede divisie met Bulgarije, Tsjecho-Slowakije en Oostenrijk. In groep 1 van de voorronde van het toernooi om het wereldkampioenschap voet bal heeft Portugal woensdag met 1-0 gewon nen van Denemarken. De stand in groep 4 is. 1. Polen 2-4, 2. Denemarken 3-4. 3. Portugal 2- 2, 4. Cyprus 3-0. Brian Talboys, de Nieuwzeelandse minister van Buitenlandse Zaken, heeft de sportorgani saties van zijn land aangeraden de betrekkin gen met Zuid-Afrika te verbreken. Hij deed dat gisteren in Wellington (NZE) na terugkeer van een bezoek aan Kenia en Tanzania. Naar aanleiding van de sportieve connecties van Nleuw-Zeeland met Zuid-Afrika besloten de zwarte Afrikaanse landen tot een boycot van de Olympische Spelen in Montreal. De 25-jarige Oostduitse ski-sprlnger Hans Georg Aschenbach, Olympisch en driemaal wereldkampioen heeft gisteren meegedeeld dat hij om gezondheidsredenen niet meer aan de wedstrijdsport zal deelnemen. -Jaap Robijn, de voorzitter van de sectie topsport van het Koninklijk Nederlands Gym nastiek Verbond (KNGV) heeft woensdag avond zijn functie neergelegd. Robijn, sedert 1972 voorzitter van de sectie topsport en qualitate qua ook lid van het bondsbestuur. nam het besluit naar aanleiding van het geschil van inzicht tussen hem en de meer derheid van de bestuursleden van de sectie topsport. In de top van het klassement is Ben Velthuis verdwenen. Hij leed vrijdag Bessems de eerste (Van onze sportredactie) KERKRADE Roda JC doet al het mogeljjke om af te rekenen met een inzinking die de ploeg in de laatste vier competitiewedstrijden niet alleen zes punten heeft gekost, maar ook het uitzicht op de hoofdprijs vrjjwel heeft ontnomen. AZ’67 (2-1 winst), Haarlem (1-1), PSV (2-1 zege) en FC Den Haag (2-2) hebben de Kerkraders *n ?e.n kort tijdsbestek laten „degraderen” van de top naar, de sub-top in de ere- Waar Roda enige schrik heeft voor Haarlem, toont ook Hughes zich niet geheel zorgen-vrij. „Het is een ploeg”, zegt hij over de Limburgers, „die verras send sterk uit de hoek kan komen”. Toch rekent Hughes op de overwinning, „want” legt hij uit, „onze wedstrijd bij Roda geeft me veel vertrouwen. Zoals we in Limburg speelden En over de waarde van het bekertoernooi: „die vin den wij groot. Tenslotte is het qua inkomsten voor de club en de spelers een interessante zaak als we een ronde verder komen”. De opstellingen: Haar lem Boersma, Wentink, Peys, Huyg, De Vries, Melgers, George, V. d. Ban, De Winkel, Wildbret, De Kip. Roda JC; Geilman, De Wit, Pfeiffer, Ziegler, Broeks, Ehlen, Meuser, Toonstra, Ver meulen, Nanninga, V. d. Lem. Het is een redenering die veel over eenkomsten vertoont met de visie van Vitesse-trainer Henk Wullems. Voor de Vitesse-oefenmeester staat de competitie echter wel voorop. Veenendaal is ge schorst en Wullems vindt het eigenlijk een uitstekende zaak dat hij niet in een competitieduel maar alleen maar in dit bekerduel afwezig is. Wullems: „Die competitie is het allerbelangrijkste voor ons. We zullen dit duel natuurlijk niet zo maar laten lopen maar Telstar heeft drie voordelen voor deze wedstrijd. Ten eerste is de ploeg gewaarschuwd. In de oefenperiode hebben we al eens met 0-3 gewonnen op Schoonenberg, zodat het elftal onze kracht al een beetje kent. Dat is vervelend voor ons. Ten tweede draait Telstar beduidend soepeler dan een maand geleden. Ten derde speelt het elftal thuis. Allemaal zaken die wel eens beslissend kunnen zijn.” De opstellingen: Telstar: Van der Meeren; Driesen, Wellerdieck, Van Es sen, Bischot; Kamphues, Helling, Jonker; Gerard Staat, Stam, Kramer. Vitesse: Nijhuis; Zaaijer, Heezen, Mul- derij, Mellaard; Kip, Bosveld, Veenstra; Hofs, Gerdsen, Bursac. Aangezien die „eis” niet geldt voor wedstrijden buiten Kerkrade ziet Van der Lem toch wel mogelijkheden tegen Haarlem: „Zoals Haarlem bij ons speel de, zo kunnen wij nu spelen. Lekker vanuit de verdediging”. twee nederlagen. Vultink en handhaafden zich samen op plaats. die reeks successen zal moeilijk te ver wezenlijken zijn, temeer omdat Roda in het afgelopen seizoen vier thuiswedstrij den „lootte”, alvorens het voor de finale naar Rotterdam moest. Van der Lem: „He+ zal ook verschrikkelijk moeilijk worden tegen Haarlem. Bij ons is de ploeg me 200 pet. meegevallen. Er werd lekker fris gevoetbald. Vooral door Abe v.d. Ban, met wie ik twee jaar bij Amsterdam heb gespeeld. Hij heeft het nu duidelijk weer naar zijn zin. Hij is iemand wie het niet op de eerste plaats om het geld gaat, maar ook om de gezelligheid. Tegen Haarlem kwamen wij wat gelukkig op 1-0. maar in de rust was iedereen het er over eens dat we blij mochten zijn als we die voorsprong zouden behouden”. En trainer Bert Ja cobs, die het moet stellen zonder de naar VVV vertrokken Dick Advocaat (zijn vervanger is nog niet bekend): „We willen graag de successen van het vorige bekertoernooi nog een keer meemaken, maar of Haarlem zich daarvoor zal le nen. Bij ons heeft Haarlem uitste kend gespeeld. Terecht staat het op de ranglijst zo hoog”. J

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 14