Met forumdiscussie over boycotactie onbenullig blijspel In Agenda BAZAR VOOR Dieven hadden geen succes Auto Engelsman leeggehaald tijdens maaltijd Fietser botst Talrijk publiek genoot van smalfilms en zomerfoto’s „Mister Doe-het-zelf” bleek op vrachtauto „VAARDIGE HANDEN" „De Schouw'’ in Velsen-Noord Drankgebruik in verkeer J Bejaarde dame erg ongelukkig gestruikeld 1 Werknemer gewond bij Hoogovens „T.LO.S.” OPENDE SEIZOEN De Kajuit onder politie-toezicht IJMUIDEN-VFLSEN MAANDAG 1976 2 2 NOVEMBER <1 Velsen-IJmuiden o Heemskerk Smalfilmwedstrijd Castricum Wijk aan Zee IJMUIDEN Ondanks de langdurige pogingen van goedwillende idea listen om in het repertoire van het amateurtoneel enige noodzakelijke verbeteringen aan te brengen, blijven er nog altijd stukken verschijnen waarvan het peil zich nauwelijks onderscheidt van hetgeen tijdens het zogenoemde „patronaatstoneel” uit de historie werd gespeeld. Onbenullige werkjes dus, die zonder enig talent worden geschreven, met als resultaat een intrige waar geen enkele originaliteit bij kan worden waargenomen en een dialoog, waar de vereiste spitsvondigheid voortdurend aan ontbreekt. Velsen-Noord In en om Haarlem Beverwijk A Z Wereldwinkel IJmuiden hield Namibië-dag IS le leeftijden 19-21.30 U. -e 4a: 15.30. „Max u. is gehouden, heeft zeker (Lange JAN VAN DAM. g 3 P. j u. 39111, brandweer at lit te it in d. in it 1- ie n ?r te ie ir F’ ia n ;g et. J- de 2k y- in 9- 11- s- al dj in e- n p ‘t n t r DIVERSEN MAANDAG 22 NOVEMBER Openbare bibliotheek. De zwaanstraat volwassenen en jeugd 19-21 u. De jury kende tenslotte aan de heer P.A. van der Lee de eerste prijs toe met de daarbij behorende driedaagse vliegreis voor twee personen naar Madrid met oorkonde. Vervolgens gingen de prijzen in de groep „Uitbesteders” naar: 2 J. R. van Dok; 3 Mevrouw Kloeze; 4 C. Jung; 5 B. Kuiper; 6 Mevrouw T. Vogelpoel- Mensing; 7. Mevrouw H. W. van der Moolen; 8. AJ. Middelink. In de catego rie „Dokawerkers” ging de driedaagse vliegreis naar de heer H. Oosterwaal. De volgende prijswinnaars waren: 2 G. Bar biers jr.; 3 H. A. Mandos; 4 J. Brouwer. Eervolle vermeldingen kregen de heren H. Welbérs en H. Brand. Met enkele opwekkende woorden, reikte ir. C, Koet zier, onderdirecteur bij Hoogovens, de prijzen uit. DIVERSEN DINSDAG 23 NOVEMBER Openbare bibliotheek. Wi j kerstraatweg: alle in on IJMUIDEN. Een 30-jarige Engels man die vrijdagmiddag een maaltijd nuttigde in een Amerikaans restaurant in de Lange Nieuwstraat, keek achteraf behoorlijk op zijn neus. Ten behoeve van jeugdhandwerkgroep „Vaardige Handen” is zaterdag in de M.T.S. aan de Roos en Beeklaan in Santpoort een bazar gehouden. Onder enthousiaste leiding van mevrouw H. G. Peekei waren de entree en aula van de school omgetoverd in een gezellig koop centrum. Afrika door Nederland alleen, veel ef fect zou hebben. De heer David de Beer bracht daartegenin dat juist het Namibi- sche bevrijdingsleger Swapo om derge lijke boycotacties heeft gevraagd. „Ne derland heeft internationaal gezien wei nig in te brengen”, zo zei hij. „Het enige wat Nederland heeft in te brengen is integriteit. Als klein land kan het juist moreel hoogstaand handelen”. Na de forumdiscussie kwam Amnesty International aan bod met een brief kaartenactie. ’s Avonds werd er een gan zenbordspel gespeeld. Namibië recht op zelfstandigheid heeft, zoals tien jaar geleden al door de Ver enigde Naties is erkend. Over de wijze waarop Nederland daarbij steun kan geven, waren de meningen verdeeld. De Progressieven en de Raad van Kerken konden bijvoorbeeld een boycotactie van de Amrobank best billijken. De verte genwoordiger van het CDA daarentegen vond alleen een internationale, door de Veiligheidsraad af te kondigen boycotac tie, zin vol. Hij betwijfelde of het verbre ken van de betrekkingen met Zuid- forumleden het er over eens waren dat GEEN WONDER dat de kritische be zoeker zaterdag weinig bewondering voor de opvoering heeft kunnen opbren gen. Ook al omdat regisseur Cees Ber- tholee geen enkele poging heeft gedaan de door de auteur aangegeven typerin gen enigszins geloofwaardig te maken en er dus door vrijwel alle spelers naar hartelust werd overdreven. Zo gaf Johan Booy de figuur van Otto Vogel een summum aan uitbundigheid mee en was ook Henk Ploeger als de drankzuchtige buurman weinig beheerst. Ingetogener, dus geloofwaardiger waren Hil Vos en Ada Booy als moeder en dochter, terwijl ook Epie Franssen de timide oma bijna acceptabel wist te maken. Alie Kamst, Hanneke Prak, Kees van Raalte en Wal ter Kamst vulden met meer of minder succes de bezetting aan, welke verrich tingen in ieder geval door een duidelijk geamuseerd publiek werden bekeken. Dit was dus tevreden over de voorstelling, in tegenstelling tot De fotowedstrijd onder de titel „Zet uw zoeker op zomer ’76” van Hoogovens bracht zaterdagmorgen al velen naar De Schow. In de categorieën „Uitbesteders” en „Dokawerkers” waren 125 inzenders met in totaal 273 foto’s in kleur en zwart wit. Door de grote hoeveelheid fo to’s was het voor de jury niet eenvoudig een verantwoorde keuze te doen terwijl het publiek het niet gemakkelijk had met de opdracht de „meest tot de ver beelding sprekende foto” aan te wijzen. BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat. 20 u.: „AU the president’s men”. IJMUIDEN. Wereldwinkel IJmui den heeft zaterdag in het Filmhuis een Namibië-dag gehouden. Behalve een flinke dosis informatie door middel van foldermateriaal en een diaserie, konden bezoekers ook nog een forumdiscussie consumeren. De opbouw van de dag zat zod mig in elkaar dat eerst informatie werd ver strekt, voordat de forumdiscussie met plaatselijke politieke figuren werd ge houden. Na een alleszins heldere en duidelijke diaserie werd een inleiding gehouden door de heer David de Beer die na jaren in Namibië en Zuid-Afrika te hebben gewoond, dit land heeft verla ten. Hij betoogde dat hij vanuit het buitenland meer kan doen om Namibië te helpen bij de strijd tegen de Zuid- afrikaanse overheersing. IJMUIDEN. Een 20-jarige fietser uit IJmuiden is vrijdagavond in de Am- pèresraat tegen de achterkant van een geparkeerde vrachtauto gereden. De jon geman reed zonder verlichting. Hij werd met een hersenschudding en gebroken sleutelbeen in het Zeewegziekenhuis op genomen. Doe-het-zelf” wordt uitgeroepen. En dat terwijl de arme drommel slechts kan bogen op het bezit van de twee spreek woordelijke linkerhanden en dus bij een eenvoudig klusje steeds de spijker mist, om in plaats daarvan wel z’n duim te raken. Terwijl hij' zich tegoed deed aan de spijzen, werd zijn even verderop gepar keerde auto leeggestolen. Behalve zijn jas werd zijn portefeuille met zeven travellercheques en 200 in contanten weggenomen. Een kykje in De Schouw waar dit week einde het smalfilmfestival werd gehou den. Er waren ook foto’s geëxposeerd. In het forum zaten vertegenwoordi gers van Progressief Velsen, de plaatse lijke afdeling van PvdA en CDA en een vertegenwoordiger van de Raad van Kerken. Discussieleider was de heer Jan Koreman. De ongeveer vijftig belang stellenden konden vernemen dat alle VELSEN-NOORD. - Het Amateursmal- filmfestival dat in verband met „100 jaar Noordzeekanaal en IJmuiden” afgelopen weekeinde in gebouw „De Schouw” in Zondagavond tegen half zeven kon de de heer M. Vlaming, voorzitter van de Smalfilmclub IJmuiden, de prijzen uit reiken. Bij de beginners ging de eerste prijs naar de film „Docking Dry” van F. Kool uit Hoofddorp. Tweede werd C. Het slachtoffer, werkzaam bij de fir ma Wescon uit Utrecht als elektrisch lasser, verrichtte montagewerkzaamhe- den op een 3*/i meter hoge steiger. Tijdens het opruimen van afvalmateriaal wipte een uitstekende steigerplank op waardoor hij van de stelling viel. Met een gebrokep linkerpols en een pijnlijke linkerzijde is het slachtoffer ter obser vatie in het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk opgenomen. EEN DERGELIJK zwak blijspel is „Mister Doe-het-zelf” van een zekere Hans van Wijngaarden, waar de toneel vereniging „T.LO.S.” uit IJmuiden zater dagavond in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan een opvoering van heeft gegeven. Het is een nogal vervelend maak werkje over de trubbels van Otto Vogel, die door een achter zijn rug om gepleegd bedrog tot „Mister Maas; 3 P. M. Manasse uit Haarlem. Onder de gevorderden werden de heren J. P. Smit en G. van Alfen uit Santpoort met de fraaie niet-gecommentarieerde film „Een oud ambacht” tot winnaar uitgeroepen. 2 G. van Acker; 3. G. Swets; 4 C. Wilbie; allen uit IJmuiden; 5 W. Olivier uit Beverwijk. De prijswin naars kregen allen een geldbedrag en de juryleden een mandje met lekkernijen. Alle deelnemers hielden aan de wed strijd een herinneringsvaantje over en kregen de overbekende medaille van de gemeente Velsen over ”100 jaar IJmui den”. 19 en De bazar die ’s morgens al van start ging, had duidelijk te lijden van de intocht van Sinterklaas in Nederland. De eerste uurtjes liep het namelijk niet zo best. Later op de middag werd dat echter goeddeels gecompenseerd door veel late bezoekers. Zoals bekend is de netto opbrengst bestemd voor de plaat selijke jeugdhandwerkgroep. Van het geld zullen materialen worden gekocht. Langzamerhand begint deze bazar een traditie te worden; het was alweer de vierde keer dat deze werd gehouden. Vorig jaar bleef er f 600.- voor de club over en gehoopt werd dat dit bedrag nu weer bereikt wordt. 14 en Aan de smalfilmwedstrijd had de jury evenmin een gemakkelijk karwei. Er moesten 34 korte films beoordeeld wor den en dat betekende een „lange zit”. Het publiek heeft wel veel genoegen beleefd. Dat kwam omdat elk onderwerp toch weer anders gericht was op ”100 jaar Noordzeekanaal en IJmuiden”. Dat bracht mee dat kanaal, de plaats IJmu-i den, de vissershaven; oude ambachten en visserij zowel ter zee als in de binnen wateren, de reddingsdienst en het strand, om maar een greep te doen, goed tot hun recht kwamen. Velsen-Noord aan de verwachtingen van organisatoren en publiek beantwoord. Dat kwam mede omdat het festival op een geslaagde wijze w’as gecombineerd met een foto wedstrijd. OM ECHTER toch \n het bezit te komen van de als prijs uitgeloofde va kantiereis, wordt door zijn omgeving de bekende komedie op touw gezet, zodat de plaats van de stuntel door een handi ger buurman kan worden ingenomen. En dank zij deze „sprankelende” opzet konden door de auteur drie bedrijven met allerlei bekende en doorzichtige verwikkelingen worden rondgemaakt. Uiteraard met allerlei cliché-figuren, waar door de auteur geen enkel karak ter aan werd meegegeven. Een sprekend voorbeeld hiervan is de oma uit het stuk, die als gevolg van geheugenverlies uitsluitend stupide opmerkingen mag plaatsen. SANTPOORT. Op een drietal plaatsen in Santpoort en Driehuis heb ben dieven afgelopen weekeinde Inge broken en blijkbaar vergeefs gezocht naar geld. In de Brederodeschool in Santpoort- Zuid werd de ruit van een van de lokalen vernield. Bij de speurtocht door het hele gebouw werd het nodige over hoop gehaald en tenslotte met een brandslang nat gespoten. Een woning in Driehuis werd hele maal doorzocht. De inbrekers verschaf ten zich toegang door aan de achterkant een ruit in te slaan. Er wordt niets vermist. Datzelfde geldt voor een wo ning aan de Hagelingerweg in Santpoort. Ook deze woning werd helemaal door zocht maar kennelijk hebben de dieven deze met lege handen moeten verlaten. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) 20.15 u. Nieuw Operette Gezelschap: „Czardasfürstin”. Toneelschuur I (Smedestr. 23) di. 20.30 u. (try-out) Ativ Theater: „Freule Julie”. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 21.30 u.„Live and let die”, 14 j. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „Turks Fruit”, 18 j.. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „Survi val”, 18 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14 en 20 Havelaar”, 14 j. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u. Hang ’em high”, 18 j. Studio (Gr. Markt) Vandaag 19 en 21.15 u. „Anne en Muriel”, 18 j. di. 14. 19 en 21.15 u. „Dood van een non”, 14 j. Cinema Quirinus Internationaal (r ~~z~ Veerstr.) 14, 15.15, 19, 20.15 en 21.30 u.: „Bekijk me, bevoel me en pak me”, 18 j. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. 19 en 21.15 u.: „Salon Kitty”, 19.30 u.: „Op de tippeltoer”. Luxor THEATER, Breestraat. 19 en 21.30 u.: „All the president’s men”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer. Huize Schey- beeck, Velserweg. Geopend op woensdag van 14 tot 16.30 en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 25120. Nieuwe Slof, Kerkstraat 46. Expositie „Bever- wijkse kunstenaars schieten uit hun slof”: dagelijks geopend van 9 tot 22 uur tot en met 26 november; educatieve tentoonstelling „Beeldverhaal”: dagelijks geopend van 9 tot 22 uur tot en met 10 december. DIVERSEN MAANDAG 22 NOVEMBER Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. 19.30 u. openbare vergadering commissie onderwijs en cultuur. Terpsichoré, Zeestraat 14. 19.30 u. huldiging jubilarissen industriebond NKV. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44 en Am- stelstraat 44: volwassenen en jeugd 19-21 uur. DINSDAG 23 NOVEMBER Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81, tel. 24617. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 9-12 en 13.30-15.30 u. Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. 14.30 begrotingsvergadering. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: vol wassenen 14-17.30 u„ jeugd en speel-o-theek 15-17.30 u. Alarmnummers. Politie en brandweer 25555, milieuklachten 96000. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. 20 „The Genius”. DIVERSEN MAANDAG 22 NOVEMBER Ombudsteam PPR. Contactadres: Jacq. van Kappel, Jan Ligthartstraat 85. Heemskerk, tel. 38421. Vrijburcht, Vrijburglaan. 20.15 u. ledenverga dering VVD. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwas senen en jeugd 19-21 u. DINSDAG 23 NOVEMBER Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend 14- 17 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. start informatieweek over Amnesty International (tot en met 28 november). Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: Jeugd 16.30-17.30 u. Alarmnummers. Politie 32121, milieuklachten 96000. IJMUIDEN. Een 56-,jarige inwoner uit Amsterdam is vrijdagmorgen bij Hoogovens gewond als gevolg van een ongeluk in blokwalserij 3. BIOSCOPEN City, Maandag en dinsdag 20 uur: .Family Plot”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-Zuid. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen. Ge opend dagelijks van 16-12 en 14-17 uur. ’s Maandags gesloten. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum Moerbergplantsoen, dagelijks van 9.30-12 en van 14-16.30 uur. Stadhuis, bezichtiging op werkdagen tussen 9 en 12 uur. DIVERSEN Sociaal Advies Bureau, Dinsdag; Cultureel Centrum, Moerbergplantosen 22, IJmuiden 9-10 uur. De Mei, 11-12 uur. Geelvinckstreat 23, Velsen-Noord. De Haven 14-15 uur, Schipbroe- kenweg 6, Santpoort-Noord. Centrale Bibliotheek, Plein '45, maandag 19- 21.30 uur; dinsdag 10-12.30 uur en 14.36-17.30 uur. Jeugd alleen ’s middags. Filiaal Zeewijk 10-12.30 uur en 19.00-21.30 uur. Jeugd alleen ’s avonds. Velserbad, Vrij zwemmen maandag 16-17.15 uur, dinsdag' vrij zwemmen 6.45-8.00 uur en 12.16-13.10, 16-17.15 en 20-21.30 uur. zwemles dames van 6.50-9.20 uur. Bejaarden van 9.15- 16.00 uur. Instructiebad, Dinsdag 9.00-9.30 uur voor a.s. moeders. Alarmnummers: Politie 19033; Ongevallen dienst 15400; Hoogovens 02510-96000Brandweer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmui den 20750. Stadsschouwburg Velsen. Aanvang 20.15 uur „Jukebox 2066”. Volkstoneel van Herman van Veen. Het Filmhuis, waar de Namibië-dag werd gehouden, was bij aanvang al bijna he lemaal vol. IJMUIDEN. „Williams Kajuit” op het Marktplein in IJmuiden is failliet verklaard. Tot curator is benoemd mr. P. M. Z. Greuter. De zaak wordt gedre ven onder de naam Behm BV, waarvan de directeur ook Williams Steakhouse en een snackbar aan de Zuiderkade drijft. Deze beide zaken vallen echter niet onder het faillissement. Dit weekend heeft de curator om toezicht van de politie gevraagd, omdat er nog een sleu tel in omloop is het het sterke vermoe den bestaat, dat er goederen aan het faillissement worden onttrokken. VELSEN. Zonder dat de politie een doelgerichte actie heeft gehouden, kreeg ze dit weekeinde vaak te maken met chauffeurs die teveel gedronken hadden. Vijf personen moesten een bloedproef ondergaan. Daaronder waren twee inwo ners uit Haarlem, één uit Beverwijk, één uit Santpoort en één uit ^IJmuiden. Daarnaast kregen twee Velsenaren en een Haarlemmer een rijverbod opgelegd. j- z- IJMUIDEN. Een 69-jarige dame die vrijdagnamiddag bij haar zoon in de Huygensstraat op bezoek was, is bij het verlaten van de woning erg ongelukkig gvallen. Bij het vallen sloeg ze met haar hoofd op de granieten vloer. Met een vermöedelijke schedelbasisfractuur is ze in het Zeewegziekenhuis opgeno men. t

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5