Sint Nicolaas wacht grootse inhuldiging Koopavond in Velsen Raadscommissie over ambulancevervoer Steunfraude van f 3.000,- HSV Velsen viste in Middenmeer K. VAN BREENEN WERD Jukebox 2008 geeft schitterend beeld van de tijd van rockers O o 3 Geef buurtcentrum voorrang boven bowlingbaan een deskundig drukwerk- advies? KAMPIOEN „HET ATOOM” Bijna middeleeuwse toestanden in „nieuwe gedeelte” f J 4 ZATERDAG 27 NOVEMBER IN VELSEN Kort IJmondnieuws IJmuidenaar gevat Zelfde inbreker Ronkende brommers, hairspray en braniejongens Feest voor pupillen van Stormvogels weer aan de slag Gevonden voorwerpen de werksituatie voor de medewerkers is geworden. „De Verbetering STISA EN ZEEWIJKBEWONERS ADVISEREN B EN W: :eit drukkerij schmitz bv boekdruk r-r A<?. foliedruk V "W offset W klein-offset SANTPOORT. In een brief aan gedeputeerde mr. E. H. de Vrieze zeggen de medewerkers van het zogenaamde „nieuwe gedeelte” van het Provinciaal Ziekenhuis Santpoort, dat de leefsituatie voor patiënten en onhoudbaar medewerkers kunnen de verantwoordelijkheid voor behandeling en ver zorging van de patiënten niet langer dragen”, staat er letterlijk in de brief. De hygiënische situatie is bijna middeleeuws”. VELSEN In zijn toneelstuk Jukebox 2008 gunt Herman van Veen de toeschouwer zonder terug houdendheid maar gelukkig ook zonder overdrijving een kijkje in het begin van de jaren zestig. En wel binnen het milieu waar wer kende jeugd met enige agressie meesprak en waar de rockers het vooral voor het zeggen hadden. Van Veen neemt je mee naar de uitge kiende lokatie daarvoor, een café- taria dat in die dagen de aanloop vormde voor wat nu het jongeren café is. Het is de jeugd die zijn ge luk zoekt in voor de hand liggend clichématig vermaak, waar agres sie even snel oplaait als wegebt, waar even veel tofferiken als rot zakken bijeen zijn. In de Velsense Stadsschouwburg was het stuk maandagavond te zien. IJMUIDEN-VELSEN Medewerkers Prov. Ziekenhuis dringen aan op maatregelen an hun grote hitte groot gevaar voor brandwonden (ADVERTENTIE) 4’ KO VAN LEEUWEN. VELSEN. Sint Nicolaas en zijn tal rijk gevolg zullen zaterdag 27 november op grootse wijze in de gemeente Velsen worden ingehaald. Om half elf precies zal een sleepboot van Bureau Wijsmul ler de Goedheiligman op het Sluisplein aan wal zetten, waarna ditmaal een iets langere rijtoer zal volgen dan vorig jaar. ten- >ties met <erk trijd trijd Om circa 12 uur wordt Sint Nicolaas in het Stadhuis verwacht, waar hij van af het balkon namens het gemeentebe stuur door wethouder Th. C. Witte zal worden verwelkomd. Alle muziekkorp sen en drumbands uit de gemeente, zul len aan de feeestelijke intocht meewer ken. telefoon 02510 - 2 32 07 wijkerstraatweg 160 velsen-noord ran- nfe- iard, vul- elke van de leze de af- oen oli- >rdt de lijft ijke •den "uij- emt tiol- het kan hol- het dom het s in ier- de ?Is- ?n- de- fan mi- er- pu- de zan >ie- het lijk van met be- aan aan nee rn” teer ede soir de de ?n, ng en ie, ng e- o- en m- *en *r- >or iC- te en ng ?e- :er, lar ste ten kienavond tvs De Turnvereniging Santpoort organiseert zaterdag in het gebouw Velserhooft te Santpoort-Noord een kienavond voor de leden van twaalf jaar en ouder, aanvang acht uur. De toegang is gratis. jonge kerk De Jonge Kerk van Santpoort houdt zondagmorgen elf uur een bijeenkomst in het gebouw Voloptee aan de Wüustelaan te Santpoort. Het „nieuwe gedeelte” van het zieken huis verdient die naam allang niet meer. Het is een totaal verouderd ge bouwencomplex, waar nu de bejaarde patiënten gehuisvest zijn. Al enkele ja- ren geleden werden er plannen ontwik keld om tot nieuwbouw van dit gedeelte te komen, maar begin dit jaar werden de bouwplannen door het College van- Ziekenhuisvoorzieningen afgekeurd. Uit de vergadering van het algemeen bestuur met de Zeewijkbewoners zijn verschillende suggesties naar voren ge komen: een andere plaats voor het bow lingcentrum (nu is er sprake van de grond voor de Sterflat aan de Planeten weg) zoals achter de Zeewijkschool of als onderdeel van Plan Zeebad. Als tweede mogelijkheid wordt genoemd een wijkcentrum met daaraan verbonden al lerlei recreatiemogelijkheden. Daarnaast wordt de suggestie gedaan het bestaande dienstencentrum uit te bouwen en het een multi-functioneel karakter te geven. DRIEHUIS. In Driehuis blijkt afge lopen weekeinde nog op twee plaatsen te zijn ingebroken. De inbraakjes vertonen opvallend veel overeenkomst met enkele inbraken die in Santpoort werden ge pleegd. De dief zoekt eerst uit of de bewoners thuis zijn, dan verschaft hij zich toegang door aan de achterkant van de woning een raam of deur te forceren en vervolgens doorzoekt hij het hele huis. Blijkbaar is hij alleen geïnteres seerd in geld. Dat kon hij tot nu toe niet vinden. De stoet zelf zal worden begeleid door de „IJmuider Harmonie en het mojoret- tenpeloton en drumband „IJmuiden”, terwijl op het Sluisplein muziekgezel schap „Wilhelmina” uit Santpoort zijn vrolijke klanken zal laten horen. Voor het wachtende publiek is het leuk te vzeten dat als een stelletje doldwaze zwarte Pieten al trommelend en blazend langskomt, het nog maar enkele minu ten zal duren voordat de sint arriveert. concert spaarnebazuin De Haar lemse muziekvereniging Spaarnebazuin geeft zaterdagavond onder leiding van K. van der Geest een concert voor de donateurs van Soli in het Muziekcen trum aan de Hegelingerweg te Driehuis- Santpoort. van Breemen 5393, 2. A. Timmer 5386, 3. G. de Bot sr. 4939 punten. Oude duiven navlucht: 1. Ph. F. Mar- tinus 2593, 2. A. de Bot jr. 2585, 3. A. P. de Roos 1882 punten. Generaal kampioen K. van Breemen ontving uit handen van Atoom-voorzit- ter P. v.d. Wiele een prachtig bewerkte bokaal en als wisselprijs een fraai gesla gen zilveren schaal in lijst met duiven voorstelling. De overige prijzen beston den uit mooie schilden en met duiven embleem bewerkte bordjes. Ook stelt de Stisa dat het algemeen bestuur als een van de beleidspunten voor 1977 heeft vastgelegd een mogelijke ondersteuning van actieve bewoners van Zeewijk bij het ontwikkelen van initia tieven daar. Maar het is niet onwaar schijnlijk dat binnenkort een overleg groep ontstaat uit de Zeewijkgroep die als gesprekspartner voor het college kan optreden. Totaal (door alle leden samen wer den in Middenmeer 230 stuks vis gevan gen. Na H. Jongbloed vielen D. Otte (20 stuks), J. van Beekhoven (17 stuks), J.S. Smeets en W.A. Stet (beiden met 14 stuks in de prijzen. VELSEN - De hengelsporter H. Jong bloed uit IJmuiden heeft dit weekend in zijn club HSV Velsen diverse prijzen gewonnen. De vereniging was dit week end in Middenmeer voor een ondétlinge wedstrijd. H. Jongbloed kreeg de prijs voor het grootste totaal (34 stuks) en mocht te vens een wisselprijs het komende jaar in zijn kast zetten. De stoet die de Sint zal begeleiden, zal ditmaal menig tafereeltje laten zien uit de afgelopen 100 jaar en met name voor wat betreft de wijze waarop de zwarte Pieten hun strooigoed en geschenken in die periode vervoerden. VELSEN-NOORD. De postduiven- houdersvereniging „Het Atoom” in Vel- sen-Noord heeft zaterdagavond in ont moetingscentrum „De Meerpaal” haar jaarlijkse feestelijke prijsuitreiking ge houden van het afgelopen vliegseizoen. Voor de heer A. de Bot jr., voorzitter van de feestcommissie, waren de nare ervaringen van het voorbije langdurige hele verder om hierop nog even terug te komen na de begroeting van de leden, familieleden en belangstellenden. De medewerkers vinden, dat er nu stappen genomen moéten worden om de situatie te verbeteren. Zij dringen aan op het direkt laten aanbrengen van de noodzakelijke voorzieningen en op een spoedige start met de nieuwbouw. Zij willen namelijk voorkomen, dat de on houdbare situatie in het provinciaal zie kenhuis leidt tot onverantwoorde beslis singen zoals een afbouw van de afdeling of een patiëntenstop, die vergaande ge volgen zouden hebben, ook voor het personeelsbestand. De raadscommissie van bijstand voor de volksgezondheid komt a.s. dinsdag avond om half 8 in het stadhuis in vergadering bijeen. Het eerste onder werp, dat'aangephkt wordt, is het regio naal ambulancevervoer. Enige tijd geleden heeft de staatsse- crectaris van volksgezondheid en milieu hygiëne het zogenaamde Elsenbesluit uitgevaardigd. Dit besluit geeft een na dere uitwerking van de Wet op het ambulancevervoer. De commissieleden zullen de consequenties bekijken van dit Eisenbesluit voor de regio Midden-Ken- nermerland (Velsen, everwijk, Heems kerk, Castricum en Uitgeest). Daarna VELSEN. Van maandag 29 novem ber tot en met vrijdag 3 december zullen de winkels in Velsen gedurende de avonduren geopend mogen zijn. Aan de noordkant van 7 tot 9 uur, aan de zuidkant van 7 uur tot half tien. Van 6 tot 7 uur zijn de winkels gesloten. De zogenoemde „halve-dagsluiting” komt die week te vervallen. De straathandel zal zich bij deze regeling aanpassen. De staatssecretaris voor Volksgezond heid verleende wel in beginsel medewer king aan de bouw voor 360 bedden. Binnen korte tijd is hiervoor een plan gemaakt, dat voorzag in de noodzakelij ke aanpassing en verbetering van het gebouw van het „nieuwe gedeelte.” Dit plan ligt nog steeds bij de provincie. Op drie plaatsen zullen muzikale shows worden verzorgd gedurende een half uur voordat de stoet van Sint Nicolaas daar passeert, te wetenop Plein 1945 door orkest „Soli” uit Drie huis, op het Marktplein door drumband de IJmuider Harmonie en het majoret- supermarkt aan de Planetenweg door Tamboer- en Trompetterkorps Velsen- Noord. jeugddienst Het interkerkelijk jeugdkoor zal medewerking verlenen aan de maandelijkse jeugddienst die 28 november om 19.00 uur wordt gehouden in de Nieuwe Kerk aan de Kanaalstraat te IJmuiden. Voorganger Ds. P.C. Koster zal spreken over het onderwerp .Beïn vloedt de komst van Jesus jouw leven?” In hun brief noemen de medewerkers van het nieuwe gedeelte een aantal fei ten aan het gebouw op, die duidelijk maken, hoe onhoudbaar de situatie is geworden. De badgelegenheid is totaal onvoldoende. Op 56 bejaarden is er maar een badkamer. De wasbakken op de slaapzalenhebben voor het grootste ge deelte geen warm water en op de 60 pa tiënten zijn er maar twee toiletten. De, vooral bejaarden, patiënten leven in veel tegro te eenheden en de ruimte nood is zo groot, dat er slaapgelegenheid op de zolders is, hetgeen vooral voor bejaarden onaanvaardbaar is. Patiënten moeten zelfs op de gangen of in gecom bineerde eet-zitzalen verblijven, waar door er soms zelfs 60 patiënten in een ruimte van 60 vierkante meter zitten. Per patiënt is er totaal ongeveer 20 vierkante meter leefruimte, terwijl de huidige landelijke norm op gemiddeld 55 vierkante meter ligt. Met het oog op een gesprek dat gedeputeerde De Vrieze morgen heeft met de heer Van Dam van het College van Ziekenhuisvoorzieningen hebben de medewerkers en de samen werkende bonden van overheidsperso neel ABVA-KABO-NCBO en ABPPN deze brief geschreven. VELSEN In het tijdvak van 13 november tot en met 19 november 1976 werden de volgende voorwerpen als ge vonden aangegeven: Herenportemonnee-tas inh. hengels-2 vlaggen-boek-ring met 2 sleutels-knip- portemonnee piet inhoud-damesporte- monnee met inhoud-muntbiljetten-helm- verz.pl. bromfiets MNT 239-trui-parkiet- etui met vulpen-etui met 4 sleütels- ballpoints-gehoorapparaat-paar wanten- kindermuts-hondepenning 62994-kettin kje met hanger-hond-riem-draadtang- bedrag aan geld-dameshandschoen- verz.pl. bromfiets BPH 434-damespols- horloge-kinderportemonnee met inhoud- kabelslotzegel'ring met steen-hond-da- mesportemonnee inh. geld en zegels- verz.pl.bromfiets PRV 313-jongenshorlo- ge-herensjaal-damesbril in etui-ring met 3 sleutels-konijn-broche met steentjes- knijpportemonnee inh. geld en koffie- penningen-bedrag aan geld in etui-oor- bel-dames horloge. Inlichtingen betreffende deze gevon den voorwerpen zijn te verkrijgen dage lijks aan het hoofdbureau van politie te Velsen. De gedeponeerde voorwerpen zijn te verkrijgen elke dinsdag en vrij dag van 16.30 uur tot 17.30 uur aan het hoofdbureau van polititie. VELSEN Het bestuur van de Stich ting Samenlevingsopbouw (Stisa) is van mening dat er geen besluit mag vallen misschien even wennen voor wie aan toneel-compleet gewend is, maar hinder lijk is het niet. Een pracht van een platte meid met het hart op de niet malse tong speelt Trudy Labij, een actrice die immer aan dacht opeist. Zij doet ook een professio nele striptease en gaat daarbij precies ver genoeg om geloofwaardig te blijven. Trouwens alle andere rollen zijn even eens uitstekend bezet en iedereen is sinds de première, begin van dit jaar, zo geolied ingespeeld dat dit toneelstuk als wervelende realiteit voorbijtrekt. Het is het beeld van het wel en wee, van de vreugde en tegenslag, van een volkscate- gorie zoals dit nog steeds bestaat. Wie het niet gelooft gaat zelf maar eens op onderzoek uit. Van Veen heeft beslist niet overdreven, hij appelleert slechts aan de werkelijkheid. Ook zo’n cafetaria- houdster hartverwarmend gespeeld door Rita Boas-Koop man kom je dan tegen. Maar ik kan me voorstellen dat zo’n stuk voor ouders met oogkleppen niet altijd even geloofwaardig overkomt. Helaas. over de bouw van een bowlingcentrum in Zeewijk voordat er een beslissing is genomen over de vestiging van een burtcentrum in deze wijk. Dit - door het college gevraagde- advies is schriftelijk door de Stisa bij het gemeentebestuur ingediend. Er is dit jaar zeer wisselend gevlogen waardoor de Atoom-leden nogal ver schillende resultaten behaalden en slechts weinigen meer constante succes sen boekten. Toch was het vrij geringe verschil in de diverse kampioenschappen opvallend waarbij tenslotte een beslis sende strijd ontstond tussen de heren K. van Breemen en A. de Bot jr. Generaal-kampioen werd de heer K. van Breemen met 13699 punten, gevolg door 2. A. de Bot jr. 13125, 3. A. Timmer 13272, 4. C. Westrate 9286, 5. G. de Bot sr. 8434 punten. Vitesse: 1. C. Weststrate 2836, 2. J. Bierman 2722, 3. A. Timmer 2532 punten. Fond: 1. K. van Breemen 2308, 2. C. Weststrate 1660, 3. A. de Bot jr. 1446. Midfond: 1. C. Weststrate 2669, 2. A. de Bot jr. 2531, 3. A. Timmer 2430 punten. Oude duiven: 1. C. Weststrate 7165, 2. K. van Breemen 6872, 3. A. de Bot jr. 6501 punten. Jonge duiven eerste toer: 1. K. van Breemen 3156, 2. A. Timmer 3142, 3. G. de Bot sr. 2805. Tweede toer: 1. A. Timmer 2244, 2. K. van Breemen 2237, 3. G. de Bot sr. 2134 punten. Jonge duiven beide toeren: 1. K. Herman van Veen schreef het stuk zelf en regisseerde het ook. Hij toont ermee aan dat zijn talent verder reikt dan ieder vermoedde. Jukebox 2008 mag dan een toneelstuk zijn dat kop noch staart kent, het werd in elk geval gere gisseerd als een eigentijds brok volksto neel van grote kwaliteit. Herman heeft die tijd van vetkuiven zelfs meegemaakt. Hij moet zich er wel bijzonder in heb ben verdiept want zijn toneelwerk raakt de kern van die tijd en zoals die in sommige jongerengroepen werd ervaren. Maar Jukebox 2008 richt zich wel op die ene groep van ronkende brommers, hair- spray-meisjes en braniejongens. Tof maar explosief. In een handzaam decor, voldoende om de sfeer bepalend aan te geven, brengen de tien acteurs en actrices in de Har- lekijn-produktie die cafetaria jeugd van de jaren zestig schitterend tot leven. Gesteund door het taalgebruik van de auteur geven zij hem in vet Hollands van Jetje. Zoals gezegd niet in een compleet verhaal, want Van Veen’s stuk is geen afgerond geheel, het behelst een episode uit een tijdsbeeld. Dat is IJMUIDEN De politie heeft een 35-jarige IJmuidenaar aangehouden die ervan wordt verdacht in de maanden februari tot en met mei van dit jaar de Sociale Dienst voor f 3.000- te hebben opgelicht. Terwijl hij een uitkering ge noot hetft hij op diverse plaatsen „zwart” gewerkt. De politie heeft proces-verbaal opge maakt inzake oplichting, c.q. valsheid in geschrifte. De inkomsten van die werk zaamheden werden namelijk niet bij de Sociale Dienst opgegeven. In afwachting van zijn berechting is verdachte op vrije voeten gesteld. Het advies van de Stisa is tot stand gekomen na een discussie van het alge meen bestuur met bewoners van Zee wijk. Het gaat uit van het gegeven dat er in Zeewijk weinig ruimte is voor speciale voorzieningen. Het is duidelijk gebleken, zo wordt in de brief gesteld, dat in Zeewijk behoefte bestaat aan een ontmoetingscentrum voor opgroeiende jeugd, maar ook voor volwassenen. Vroegere bslissingen over dit onderwerp, die tot stand zijn gekomen tijdens het bestaan van de voormalige initiatief groep Zee- en Duinwijk, zijn indertijd blijven liggen, zo laten de briefschrijvers weten. komt het voorstel ter tafel, om een garantie te verlenen aan de Stichting Instituut voor Multidisciplinaire Psycho therapie in Zuid-Kennemerland (IMP). Vcrig jaar is in Haarlem deze stichting opgericht. Zij stelt zich ten doel „het zonder winstoogmerk bevorderen van de psychotherapie in de juiste zin van het woord binnen haar werkgebied”. Psy chotherapie is een vorm van hulpverle ning aan mensen, die in geestelijke moeilijkheden verkeren. De Stichting „draait” inmiddels in het pand Stolberg- straat 11 in Haarlem. Het is een regio nale voorziening. Aan het gemeentebe stuur van Velsen wordt gevraagd, dat regionale karakter ook financieel vorm te geven: van de garantie van rente en aflossing van de geldlening van 575.000, zou Velsen een evenredig deel 122.515) voor zijn rekening moeten nemen. Tenslotte wordt het rapport met de resultaten van het baarmoederhalskan- keronderzoek besproken. De doorgangen zijn voor de bejaarden veel te smal, terwijl de radia toren door opleveren. De wasruimten voor de veelal bejaarde patiënten voldoen in geen enkel opzicht meer aan de huidige eisen. IJMUIDEN. De jeugdcommissie van de voetbalvereniging Stormvogels heeft voor zaterdag 27 november een feestmiddag in petto voor de twintig pupillenelftallen en wel in de kantine op het Sportpark Zeewijk. De B- en A- pupillen kunnen er onder meer van leuke lach- en tekenfilms genieten, ter wijl alle Stormvogeltjes kunnen gaan kienen om mooie prijzen. De route van de rijtocht is als volgt: Breesaapstraat, Keizer Wilhelmstraat langs Huize Breezicht, Kanaalstraat, Oranjestraat, Koningin Wilhelminakade, Havenkade, Orionweg, Pleiadenplantsoen noordzijde, Planeten weg, Moerbergplant- soen, Kennemerlaan, Marktplein, Lange Nieuwstraat, Plein 1945. samen op weg De cursus „Wat is de mens” van het programma „Samen op weg” te Santpoort heeft grote be- langstellmg getrokken. Na de bijeen komst van 23 november volgt op 30 november de slotavond in de Duinpan te Santpoort-Zuid, aanvang acht uur. Ook voor de cusus „Komt nu met zang” bestond veel animo. Een dergelijke cusus zal opnieuw op 10 en 17 maart in Santpoort worden gegeven.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5