BESTUUR BUDOBOND Bayern: goede kans STAPT NAAR POLITIE op wereldbeker BIJVAL VAN DESKUNDIGEN Christiaansesteun Verrassende in de Tweede Kamer Nieuwe staf bij KNGV 9IIIM Overwinning UEFA-jeugd afloop van tweekamp 0 ..ESPAGNOL ZAL WEINIG KANS KRIJGEN” ERRES Erres HiFï/Stereo: mooie muziek op een makkelijke manier. 103 I !4 25 19 7 6 WOENSDAG 2 4 NOVEMBER SPORT Pasklaar /va U ziet hier de Erres SX 684L Een HiFi/Stereo-kombinatiei van tuner, versterker en cassette-recorder. Wat deze installatie vooral vraagt is een kritisch gehoor. Om de geweldige weergave naar juiste waarde te kunnen schatten. Handigheid komt er minder op aan. Want de Erres SX 6841 munt uit door een ongelooflijk eenvoudige bediening. Druk op de knop: radio speelt. Druk op een andere knop: cassette speelt (ook chroomdioxyde band!). Wat de techniek betreft is ’’eenvoudig” een misplaatst woord: De HiFi-norm Din 45500 wordt ruimschoots gehaald, het uitgangsvermogen bedraagt 2x15 Watt kontinu, 2x20 Watt muziek, ruisonder drukking (DNL) is ingebouwd. Een sterk pluspunt is de verlichte digitaalklok met schakelmogelijkheid. Adviesprijs inklusief 2 luidsprekerboxen f L199,-. Mocht u altijd hebben gedacht dat HiR/Stereo een gekompliceerde zaak is, dan hopen we dat u de ogen zijn open gegaan. Wanneer gaat u kijken en luisteren bij uw Erres-dealer? Geen schuld Lf (Van onze sportredactie) PIETER MUL. er vezel Opstellingen Toeschouwers1600. „Zorgenkind” Eddy Treytel in Barcelona trainend met Boskou. Scheidsrechter: Kindervater. N (ADVERTENTIE) i. tK A Vujadin Boskov twijfelt niet aan goede afloop lichaan dat ug Iden tu MÜNCHEN Tachtig minuten lang verliep de eerste wedstrijd om de wereldbeker tussen Bayern München en de Zuidamerikaanse bekerhouder Belo Horizonte teleurstellend. Daarna kwam Bayern dank zjj doelpunten van Mul ler (80e minuut) en Kapelimann (83e minuut) met een overwinning van 2-0 toch nog tot een goede uitgangspositie voor de tweede wedstrijd, op 21 decem ber in Brazilië. Maar de immer optimistische Boskov had op het Vliegveld van Barcelona een pasklaar welkomstwoord voor de spelers van Feyenoord: „Een topclub als Feye noord kan nooit tweemaal achter elkaar een slechte wedstrijd spelen en een mid delmatige Spaanse club als Espanol kan nooit tweemaal achter elkaar een top- de hand en als zullen we keeper van het jeugdteam noord laten overkómen". De heer Du Chatinier ging het verst, getuige zijn opmerking: „overigens wil ik er geen twijfel over laten bestaan dat onze frakties, indien geen zekerheid kan worden verkregen dat door een sane- ringsbijdrage het betaalde voetbal ge zond kan worden gemaak, een eventueel Vanaf maart tot september dit jaar is een half miljoen gulden uitgegeven zon der dat volledig verantwoord en duide lijk is waar dat geld is gebleven. Inmid dels staat wel vast dat een bedrag van 28.000 gulden verduisterd is. Jan Ver kerk: „Onze advocaat komt eind novem-g ber terug en dan zullen we precies de vorm van onze aanklacht bespreken. Mijn onderzoek is weliswaar nog niet afgerond maar de aan het licht gekomen feiten wettigen volledig dat de politie de Voorzitter Verkerk: „Methorst heeft nier part noch deel aan”. Vraagtekens zetten de sportdeskundigen uit de Tweede Kamer ook bjj het initia tief Sportreal, de bewegingsactie onder het motto: „spieren willen welles wat”. Du Chatinier vroeg zich af: „is Sportreal wel een allemaal moeten mensen zijn we met het beleid dan wel op de goede weg?” Kamerlid Du Chatinier: „Vermindering van aantal clubs onontkoombaar”. De 18.000 toeschouwers in het Olympisch stadion waren juist voldoende om de financiële onkosten te dekken. Op een besneeuwd veld kwamen de West- duitsers beter uit de voeten dan de Brazilianen, maar ze stootten telkens weer op de massale yerdediging van Belo Horizonte. De bezoekers beperkten zich er toe, de, meestal door Beckenbauer en Dürnberger opgezette aanvallen, te onderbreken. In de tweede helft, op het moment dat Bayern massaal aanviel om de ope ningstreffer te maken, kregen de Zuidamerikanen zowaar nog kansen. Maar eens te meer was Gerd Muller de speler die de zorgen van de Zuidduitsers ophief. Nauwelijks van de schok bekomen, moesten de Brazilianen toezien dat Jupp Kapelimann drie minuten later 2-0 scoorde. De laat gecreëerde marge van twee doelpunten was uiteindelijk verdiend. HiFiStereo is zo moeilijk niet was gekomen dat de financiële admini stratie van de BBN een chaos is. Toch houdt Vujadin Boskov er wel degelijk rekening mee dat Eddy Treytel vanavond tegen Espanol in Barcelona voor het duel voor de UEFA-cup niet in actie kan komen: „Ik zal Treytel alle rust geven. Hij hoeft hier in Barcelona niet intensief te trainen. We hebben Ger Reitsma als tweede doelman nog achter ZANDVOORT Waarschijnlijk bin nen 14 dagen zal de Budo Bond Neder land de politie verzoeken een onderzoek in te stellen naar het verdwijnen van enkele tienduizenden guldens. Die beslis sing heeft het dagelijks bestuur van de bond maandagavond genomen in reactie op het rumoer dat is ontstaan na de bondsvergadering van afgelopen zater dag. In Den Haag werd toen bekendge maakt dat een onderzoekcommissie on der leiding van Jan Verkerk halverwege haar nasporingen al tot de ontdekking Er waren ook andere, scherpe moge- lijkhedefi. En dat was dan ook de reden dat Timman op de dertiende zet een half uur nadacht. Kortsnoi het na de partij ongelofelijke verwikkelingen zien, waarvan de uitslag, ondanks de materiële verschillen, on voorspelbaar leek. Wat Timman allemaal heeft .zitten bedenken, blijft onduidelijk. Want eigen lijk kon hij al op de zestiende zet opgeven, na een paardesprong naar 5. Naderhand gaf hij als verklaring dat de zet h7-h5 hem ontgaan was. Maar dat is vooral als antwoord op g2-g4 bijna niet te geloven. Het was jammer. Ook voor het pu bliek. Want om tegen Kortsnoi een nor male stelling met een pion minder ta moeten spelen, is een hachelijke zaak. Er heerste dan ook een landerige stem ming in de zaal. De match is dus beslist, zodat in de laatste partij de beide spelers va banque kunnen spelen. Men krijgt de indruk dat Timman in deze match veel- geleerd moet hebben. Vooral het spelen van een match is een kunst apart. Want dit verschilt enorm van het toernooischaak. maar deze keeper mag pas na 15 decem ber voor Feyenoord in het Europa-Cup- voetbal uitkomen. Boskov tenslotte over dit probleem: „Maar ik ga er gewoon vanuit dat Treytel wel in staat zal zijn om het doel tegen Espanol te verdedi gen”. V problematiek van een deel van de top sport dan de gehele memorie van toe lichting. Ook de afgevaardigde Worrell achtte de activiteiten van CRM op sportgebied bepaald te mager. zaak in handen krijgt”. Verkerk, die afgelopen zaterdag op een uiterst rommelige vergadering tot waarnemend voorzitter werd gekozen, legt er de nadruk op dat de aftredende voorzitter van de Budobond (Jaap Met horst) part noch deel heeft aan het verdwijnen van het genoemde bedrag. Het geval wil namelijk dat deze om gezondheidsredenen heeft moeten beslui ten zijn functie na negen jaar neer te leggen. Begin december neemt de BBN afscheid van hem en de herstellende Methorst heeft de vergadering van za terdag al niet meer bij gewoond. voorstel in die richting met behulp van overheidsgelden niet zullen steunen.” Een vermindering van het aantal clubs in het betaalde voetbal noemde hij on ontkoombaar. De VVD-er Keja bracht het rapport zijdelings ter sprake. Hij memoreerde de opmerking van minister Van Doorn van CRM „dat het betaalde voetbal als de bliksem aan het werk moest gaan.” Hij voegde eraan toe graag de mëning van de bewindsman te horen, aangezien deze zich inmiddels wel een oordeel zou hebben gevormd”. In zijn openingswoorden kwam hij met een viertal citaten uit een interview „met iemand, die in dat sportblad de klusjes man van Cambuur werd genoemd”, daarbij doelende op Kamer-voorzit ter Vondeling, tevens bestuurslid van de Friese vereniging. Hij vond 'dat die vier citaten meer inzicht geven in de Treytel niet kan keepen de 18-jarige Joop Hiele. van Feye- DEN HAAG (ANP) Het bestuur van het Koninklijk Nederlands Gymnas tiek Verbond (KNGV) heeft een voorlopige oplossing gecreëerd voor de moei lijkheden die zijn ontstaan na het aftreden van sectie keurturnen dames en het terugtrekken van de heer Robijn, voorzitter van de sectie topsport van het KNGV. y Er is een werkcomité afdeling keurturnen dames benoemd dat de werkzaam heden in de komende maanden zal continueren. In dit werkcomité heeft zit ting mevrouw G. Leloux-Brussen, die de begeleiding van de turnsters op het sportcentrum Papendal onder haar leiding heeft. Dit werd verzorgd door mevrouw Van Sommeren. Mevrouw G. Hielkema wordt de secretaresse van dit comité en vervangt daarmee mevrouw Andringa. De begeleiding van de b-training komt in handen van mevrouw C. Groffi, die mevrouw Willems op volgt. Het enige bestuurslid van de vroegere sectie topsport dames, mevrouw G. J. Heil-Bommet, keert terug en is verantwoordelijk voor de a-selectie, de afdeling die zij reeds onder haar supervisie had. De heer Robijn zal worden vervangen als voorzitter van de sectie topsport door de heer N. Ledoux. Hiermee komt de laatste weer terug in de functie die hij jaren geleden overgaf aan de heer Robijn. De heer Ledoux wordt tevens voorzitter van het werkcomité afdeling keurturnen dames. De financiën zullen worden „beheer door de heer A. Swart, die reeds als zodanig fungeerde in de sectie topsport. Worvell stelde zelfs vast: „dan nog lijkt de 'totale opzet van sportreal niet erg aan te spreken ondanks de grote bedra gen welke ermee gemoeid zijn”. Lof daarentegen is er voor de gehandicapte sporters. Du Chatinier wees erop dat de Nederlandse Invaliden Sportbond het ini tiatief heeft genomen om de Olympi sche Spelen voor gehandicapten in 1980 in Nederland te houden. Hij zei er nooit voor te zullen pleiten dat Nederland zich kandidaat stelt voor de organisatie van Olympische Spelen en vervolgde: „maar voor de para-olympischfe spelen wil ik een uitzondering maken. Wil de minister overwegen als de plannen wor den doorgezet hieraan alle steun te ver lenen.” Ook van WD-zijde is er hulde. Keja zei, doelend op Jos Hermens: „Lang zal blijven hangen de ongenuanceerde beschuldiging van het gebruik van bloeddoping, geuit door een landgenoot nadat hij zelf de strijd had verloren. Geen best sportgebeuren. Het grote suc ces van onze invalide sporters stak tegen dit alles wel gunstig af. Het blijft dan ook verbazingwekkend dat deze laatste groep zo weinig belangstelling heeft ge kregen, zeker bij de omroep”. Ook de vete tussen de KNVB en de NOS die telkenjare terugkeert had zijn aandacht, gezien zijn woorden: „Ik geloof dat het goed zou zijn deze jaarlijks terugkeren de vertoning voortaan binnenskamers op te voeren, want het doet geen van beide partijen veel goed bij het publiek.” Ajax lieett voor 300 toeschouwers de oe fenwedstrijd tegen de oostelijke derdeklasser Zutphania met 3-0 gewonnen. De ruststand was 1-0 door een doelpunt van Hans Erkens in de 31e minuut. Acht minuten na de rust scoorde Tscheu la Ling. Abbink bepaalde. door een kwartier voor tijd in eigen doel te schieten, de eindstand op 3-0. De uitslagen van de dinsdagavond gespeel de ontmoetingen voor de achtste finales van het Europese toernooi om de Koracbeker voor herenploegen (basketbal) zijn: achtste finales, tweede wedstrijd: MTV Giessen (Wdl.)—BC Berck (Fra.) 91-81 (Berck verder), Polonia Warschau (Pol.)Standard Luik (Bel.) 83-81 (Luik verder) SSV Hagen (Wdl.)—BC Caen (Fra.) 103-96 (Caen verder), Le Mans (Fra.)— Hapoel tel Aviv (Isr.) 87-74 (Tel Aviv verder) ESM Challans (Fra.)—CR Venetië (Ita.) 09-54 (Venetie verder), Eveil Moeeau (Bel.)Hapoel Ramat Gan (Isr.) 81-71 (Karnat verder). De Amerikaanse tennisbond heeft bekend gemaakt dat Jimmy Connors in 1076 nu al het recordbedrag van 607.335 dollar heelt ver diend. Concors wordt op deze „financiële ranglijst” gevolgd door de Roemeen Ille Nastase (474.335 dollar) en de Zweed Björn Borg (394.420 dollar). Chris Evert verdiende het meest bij de dames, t.w. 325.165 dollar. Voor de eerste divisie van de Engelse league is dinsdagavond een wedstrijd ge speeld. Ipswich Town versloeg op eigen veld Sunderland met 3-1. Tom Okker behaalde tijdens een invitatie- tennistoernooi in Warschau twee overwinnin gen: Marty Riessen (USA) verloor met 6-4 van de Haarlemmer, Jan Kodes (Tsj.) verloor met 6-3. In een derde partij nam Riessen revanche I op Okker: 6-3. De turnsters die in Moss tijdens de aa- tneslandenwedstrijd tegen Noorwegen ultko- men. zijn: Bolleboom, Stubbe, Van Soeren. Zwarthoed. Schouten, Houter en Nljdam. Pele Zal volgend Jaar september een punt achter zijn loopbaan zetten en zich geen wijden aan zijn taak als sociaal raadsman van de nationale Braziliaanse ploeg, ter voorberei ding op de W.K. in 1978. Zwitserland: Truachsel Ernst, Tachet, Madörin. Beyeler, Lüdi, Konstantin (Dickenmann), Henry, Erlachner, Zlygart en Cuennet (Marrer). Feyenoord heeft in de Joegoslaaf Ko- vacevic nog een uitstekende doelman. Methorst: „Daar heb ik drie jaar lang voor gevochten maar ik krijg het niet voor elkaar”. Verkerk: „Wij hebben nu twee hoofd bestuursleden die voor elke rekening samen moeten tekenen. Ik had ook lie ver m’n mond nog gehouden op die vergadering, maar de afgevaardigden wilden bloed zien”. De penningmeester van de BBN ver liet in augustus de organisatie toen in het hoofdbestuur een motie van wan trouwen tegen hem werd aangenomen. Financieel expert Verkerk is toen in opdracht van het bestuur met zijn na speuringen begonnen. De oud-penning- meester is twee jaar in functie geweest, maar ook eerder hebben er, aldus Ver kerk, financiële transacties plaatsgevon den die niet kloppen. Toen Verkerk de voorganger van de weggestemde pen ningmeester maandag opbelde, kreeg de waarnemend voorzitter te horen dat dit ex-bestuurslid niets meer met „het scho remachtige zootje van de judobond” te maken wilde hebben. „Ik schrok me rot toen ik dit allemaal las. Vanaf half juni ben ik niet tneer in functie geweest. Maar toen Verkerk twee maanden later met een onderzoek werd belast naar een affaire rond de bezetting van twee sportkampen, heeft hij me wekelijks van zijn bevindingen op de hoogte gehouden. Verkerk heeft ontdekt dat er geld is verdwenen, maar hij heeft mij al gezegd dat ik het enige bestuurslid was dat wèi correcte decla raties indiende. Bovendien heeft hij laten blijken dat in vorige jaren zich dezelfde situaties hebben afgespeeld. Ik wens dat alle ste nen koven komen, kan me niet schelen wat zo’n onderzoek gaat kosten. Ik ben politie-officier. Ik ben altijd integer ge weest, en ik wil de mensen recht in de ogen kunnen kijken als ik op die recepie afscheid neem”. „Ik ben van mening dat met een strakke leiding die dingen zaterdag alle maal niet naar buiten waren gekomen. Niet dat ik iets wil verdoezelen, maar het was beter geweest als, het onderzoek eerst voltooid was. Nu wordt er in het vage gepraat zonder dat man en paard genoemd worden. De mensen lezen slecht en dan word je al gauw „de man van het half miljoen” genoemd”. Verkerk: „Ik kan verklaren dat Met horst hier part noch deel aan heeft. Bij bedrijven is het uitgesloten dat er zo weinig aan kostenbewaking wordt ge daan als bij de Budobond, de commer ciële factor ontbreekt. Ook bij andere sporthonden, als je de kranten moet geloven. We hebben direct maatregelen genomen om gehannes met geld verder te voorkomen. Contributies kunnen niet langer contant worden betaald. De leden administratie is nu gekoppeld aan de boekhouding”. (Van onze schaakmedewerker) LEEUWARDEN Door de zevende partij te winnen, heeft Kortsnoi de tweekamp met Jan Timman in zijn voordeel beslist. De manier waarop dit ging, was voor een ieder onverklaarbaar. De Spaanse opening verliep volgens de geijkte paden die de afruilvariant altijd geeft, en toen Kortsnoi voor het eerst afweek op de twaalfde zet, kon Timman door de gebruikelijke methodes het lich te witte voordeel vasthouden. prestatie leveren”, stelde Boskov. En hij voegde eraan toe: „Daarom zal Feye noord tegen Espanol veel beter spelen dan tegen Eindhoven en ik ben er zeker van dat Espanol tegen ons niet de gele- genheeid krijgt zo goed te opereren als tegen Real Madrid”. Boskov maakte zich ook allerminst zorgen over de blessure van doelman Edldy Treytel. Maandagmiddag beëindig de Treytel in Rotterdam de training voortijdig omdat hij plotseling geplaagd werd door een stekende pijn in de linkerkuit. Eddy Treytel vertelde dat hij door een „zweepslag” in zijn linkerbeen was geveld. Maar clubarts Max Abarba- nel liet al weten dat van een zweepslag geen sprake was: „Een zweepslag bete kent dat een spier flink gescheurd is, daar is geen sprake van. Waarschijnlijk heeft Treytel een pijnlijk, maar toch niet al te hinderlijke blessure in het kuitbeen”. Ook voorstopper Wam Rijsbergen tilde niet al te zwaar aan de blessure van Eddy Treytel: „Toen we na afloop van de training maandagmiddag in Rotter dam naar de kleedkamer gingen zag ik Eddy Treytel hard lopen. Als je echt een zweepslag in de kuitspieren hebt kun je niet meer lopen. Dan hink je”. Rijsber gen durfde dan ook wel te stellen: „Eddy Treytel is de laatste weken in topvorm, maar misschien ziet hij tegen deze wedstrijd in Barcelona erg op. On getwijfeld zal hij in het doel staan, maar hij is misschien bang voor een blunder zoals hij die destijds ook beging in de uitwedstrijd tegen Estudiantes in Argentinië. Daarom wil Mj nu al een excuus hebben voor een eventuele fout in de wedstrijd tegen Espanol. Het be wijst alleen maar dat we allemaal onder spanning leven voor deze wedstrijd te gen deze Spaanse tegenstander”. TK. I nMMMBM Nederland: Hiele (Feyenoord), Ophof (NEC), Filippo (UVS), Langhenkel (Go Ahead Eagles), Ridderhof (Feyenoord), Hendriks (NEC). Koenen (NEC), Valke (Sparta), Jansen (PSV), Schouwenaar (Haarlem) en Jans (PEC). succes geworden? Is het niet te krampachtig. Natuurlijk we proberen zoveel mogelijk in beweging te krijgen. Maar SITTARD (ANP) Het Nederlands tlEFA-jeugdelftal (16 t.m. 18 jaar) heeft dinsdagavond in Sittard een kwalifica tiewedstrijd voor het eindtoernooi tegen Zwitserland met 1-0 gewonnen. Het winnende doelpunt werd in de 55e mi nuut gemaakt door de NEC-speler Peter Hendriks. (Van onze verslaggever) BARCELONA Vujadin Boskov kent kennelijk geen twijfels. Hij is er van overtuigd dat zijn club Feyenoord in de strijd om het UEFA-Cuptoernooi Espanol uit Barcelona zal uitschakelen. Boordevol optimisme wachtte de Rotter damse trainer dinsdagmiddag op het vliegveld van Barcelona Feyenoord op. Boskov was in Barcelona gebleven, nadat hij zondagmiddag getuige was geweest van de 4-1-zege van Espanol op Real Madrid. De Joegoslavische trainer toonde zich verbaasd en teleurgesteld over de nipte zege van Feyenoord op Eindhoven in het afgelopen weekeinde (0-1). DEN HAAG Tijdens het begro- tingsdebat van het ministerie van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk werk in de Tweede Kamer hebben afgevaar digden van de PvdA en de KVP hun instemming betuigd met de visie die de z.g. commissie-Christiaanse heeft ont wikkeld. Over het betaald voetbal. In het rapport van de commissie wordt gesteld dat het betaalde voetbal gezond kan worden gemaakt als het aantal clubs dat thans 37 bedraagt drastisch wordt teruggebracht tot bijvoorbeeld 22. ‘Ss

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 25