Unieke situatie in sportorganisatie Reglements wijzigingen goede zaak nterieur ciaóue HPC: goede prestaties in Culligancompetitie HVS jubileerde in stilte Weenink ziet SUCCESVOL TEAM kansen keren BUITENSPEL „WATERVRIENDEN” groot succes Schermtoernooi ■1 f X ■KM Damiate -evenementen fl Bi i MS Fi ■i HVB-afgevaardgde Martin Gregoire: na 97 27 19 7 6 SPORT WOENSDAG 24 NOVEMBER J Deze bon is geldig voor twee personen r>' REDUKTIEBON exclusief voor onze lezers Degenen die al toegangsbewijzen voor dit concert kochten, krijgen 5,- per kaartje aan de kassa terug, tegen inlevering van deze bon. Dé kassa is open van 10-3 uur, telefonisch van 12-3 uur (023)- 320994. Lange Begijnestraat 13, Haarlem. Donderdag 25 november 20.15 uur Charles Aerts, in samenwerking met het Deze bon geeft recht op 5,- reduktie per plaats (normale toegangsprijzen: 25,- 20,- 15,- 10,-) Brabants Orkest o.l.v. Hein Jordans m.m.v. Margit Schramm, John van Kesteren en Charles Kalman. Operette-concert m het concertge bouw HAARLEM gespecialiseerd in noten meubelen iM Basketbaitop krijgt dit abel. nden >sten ■u •gen iNNEMERLAAN 3B IJMUIDEN (Van onze zwemmedewerker) igen 5 zou trikte ake aasd n de HAARLEMS DAGBLAD, presenteert dit de De (ook Trainer/coach Jan van Duyn en competitieleider Teun Vermeer in het Sport- fondsenbad bij hun suksesvolle waterpoloploeg. Redactie: HANS BOTMAN Tel. red.: (02550) - 15389 kman. Werken van Léhar, Stolz, Strauss, e.a. Op grond daarvan verwacht ik een afkeuring van de jaarstukken, met name van de rekening van baten en lasten. De geprikkelde stemming van de afdelingsafgevaardigden is vooral een gevolg van het feit dat de finan ciële commissie niet op tijd op de hoogte is gebracht van de zaken ron dom het vertrek van Burgwal, en dat er door het bondsbestuur niet naar een andere afvloeiingsregeling is ge zocht.” Berteling, voorzitter. vice -voorzitter Hans Ton Martin Gregoire, die in Zeist de HVB zal vertegenwoordigen: „Het bondsbe stuur zal zeker worden aangevallen over de zaak Burgwal”. Met negen wedstrijden achter de rug heeft de ploeg nu 14 punten verzameld. IJmuiden 1, dat bovenaan «taat zonder puntenverlies, lijkt deze competitie echter vooralsnog niet te kloppen. Jan van Duyn over de hoge klassering: „De belangrijkste verkla ring is het feit, dat alle jongens zich volledig inzetten op de training en bój de wedstrijden. Daarnaast hebben we erg veel opgestoken van het toernooi met de KNZB-clubs tijdens de zwem- vierdaagse, afgelopen zomer.” Komende zaterdag gaat de Konink lijke Nederlandse Voetbal Bond ver gaderen in Zeist. Weliswaar komt het bondsbestuur nog niet aan bod (deze vergadering is medio december gep land) maar wel de amateurs. Het is bekend dat dlze vergadering met be langstelling tegemoet wordt gezien, vanwege de tegenstand die er bij de afdelingen gerezen is ten aanzien van het vertrek „met de gouden hand druk” van secretaris-penningmeester Henk Burgwal. Jan van Duyn heet de nieuwbak ken waterpolotrainer/coach van het waterpoloteam van de Haarlemse Watervrienden. Hij is een watervrien- denman in hart en nieren. In de zestiger jaren was hij al aktief op bestuurlijk- en trainingsniveau, nu is hij de opvolger van Hugo Kracht, die de ploeg zeven jaar begeleidde. Tot nu toe doet hij het met veel succes, want mocht het Watervrienden-team vorig seizoen door inloting promove ren, nu staat het trots op de tweede plaats in de hoogste afdeling. tweede plaats op de 100 meter rug voor jongens onder 12 jaar. Zijn tijd was 1.21.-. Herman van Lienden, sinds kort weer een van de deelnemers aan de Centrale training in Amersfoort, kwam op de 100 meter vrije slag, zijn speciali teit. nog niet verder dan een derde plaats in de tijd van 55.2. De 4 x 100 meter vrije slag estafette jongens onder 16 jaar zwom naar een tweede plaats in 3.56.-. Ingrid Luiting won de 200 meter rugslag meisjes onder 16 jaar (2-38.1), Betty Koomen werd tweede op de 200 meter wisselslag onder 16 jaar (2.39.5) en Renée Steenbrink haalde een derde plaats op de 200 meter vrije slag voor meisjes onder 16 jaar (2.22.5). Uitslagen reserveploeg HPC in C en D competitie: 100 vrij m.o. 10; 2e Hellen Kok 1.40.0; 100 vrij j.o. 10; 3e Martin Vernout 1.23.9; 100 vlinder m.o. 16: Dineke Vernout 1.33.5; 100 rug j.o. 14: le Erik Spaans 1.12.4 2e Remco Freiling 1.15.8, 3e Gerard de Kort 1.19.5; 100 vrij meisjes onder 14: 3e„ Carola Kerkman 1.12.-; 200 wissel heren: Leo van Lent: 2.31.6; 100 wissel m.o. 10; le Monica van Duin 1.32.3. 3e Mirjam Schiffer 1.39.0; 100 school m.o. 16; 3e Carola Kerkman 1.33.5; 100 rug j.o. 16: 3e Erik Spaans 1.12.9; 100 wissel j.o. 10: le Dico Engel 1.21.7, 2e Ruud Schuyt 1.26.2. HVS heeft op zo’n intieme wijze het 25-jarig bestaan luister bijgezet dat het zelfs ons is ontgaan! Oud-voorzitter Joop Scholier is echter nooit te beroerd om wat publiciteit te zoeken en daarom kunnen wij u melden dat hij prima heeft gedineerd. Een etentje in kleine kring (ruim 20 aanwezigen was namelijk de manier waarop de eertijds roemruchte volleybalvereniging het jubileum her dacht. Voormalig secretaris Ben Hederik (23 dienstjaren) en Scholier zelf waren met respectievelijke echtgenotes uitgenodigd het gebeuren bij te wonen. Eerder dit jaar was het tweetal bestuursleden op armzalige wjjze uitgeluid door het nieuwe bestuur van de club. Voorzitter Anton Klaassen en de zjjnen revan cheerden zich nu op bovenvermelde manier. Scholier mag zich erevoorzitter noemen en Hederik erelid. Laatstgenoemde kreeg van Scholier bovendien de bronzen bondsspeld overhandigd. Dankwoorden van Klaassen gingen vergezeld van een glas-in-loodraam voor zijn voorganger en een boek over Oud-Kenne- merland voor de ex-secretaris. Het C-elftal van Telstar heeft giste ravond in een vriendschappelijke wed strijd met 3-2 gewonnen van tweede klasser Vitesse ’22 uit Castricum. De IJmuidenaren namen voor de rust een voorsprong door Jaap Staats. Wim Vol ger verhoogde de score tot 2-0, maar door enkele verdedigingsfouten kon Vi- tes-e de stand op 2-2 brengen. Tien minuten voor tijd bepaalde Paul Stam van Telstar de eindstand op 3-2. HAARLEM. Zowel het schermen als het aantal deelnemers in aanmerking genomen, mag het afgelopen zondag ver- schermde Valkeniers jeugdtoernooi een doorslaand succes genoemd worden. De meer dan honderdzestig deelnemers in de verschillende leeftijdsgroepen zorgden voor een spectaculair en soms zelfs sen sationeel wedstrijdverloop. Heel opvallende prestaties werden ge leverd door de jongens in de groep van twaalf en dertien jaar. De beslissing over de eerste drie plaatsen viel pas na een barrage, die nodig werd doordat Edwin Middeljans (zaal van Oeveren, Amsterdam), Peter Villerius (Des Vil liers, Den Haag) en Wouter Laarman (Valkeniers) ieder vier finalepartijen wonnen. Het bleek Middeljans te zijn die de sterkste zenuwen en de langste adem had. Twee overwinningen in de barrage brachten hem de eindzege, ge volgd door Laarman die Villerius naar de derde plaats verwees. Bij de meisjes van veertien en vijftien jaar begon Birgitta Jansen (Valkeniers) zeer hoopgevend de finale. Zij versloeg de op papier drie sterkste tegenstand sters, doch kon daarna tegen minder geachtten geen stand houden. Janssen eindigde uiteindelijk op de derde plaats. Eerste werd hier Conny Mosmüller (Troubadours, Den Bosch). Andere Val- kenierssuccessen werden behaald door Willem Stéhouwer, die vijfde werd bij de jongens van veertien en vijftien jaar; Cocky van der Valk (meisjes 12-13), die derde werd; Jesse van der Valk en Tosca Ronde (meisjes 10-11) de respec- tevelijk derde en vierde werden. Martin Gregoire, al achttien jaar voorzitter van vierdeklasser Schoten, is samen met de heer Pley van Hoofddorp gekozen door de regioaf- gevaardigden van de HVB om zater dag naar de algemene vergadering amateurvoetbal te gaan. Op deze ver gadering worden uit de totaal zestig afgevaardigden van de afdelingen dertig leden geselecteerd om zitting te nemen in de bondsvergadering. Martin Gregoire heeft in de afgelo pen jaren een hoop ervaring opge daan op het gebied van vergadertech- nieken. Als voorzitter van Schoten en van de stichting amateurvoetbal regio Haarlem heeft hij met dit bijltje leren hakken. „Het is echter niet zo dat ik alle reglementen van de KNVB uit m’n hoofd kan opdreu nen”. zegt de HVB-afgevaardigde, „maar ik weet er natuurlijk wel wat van.” Martin Gregoire noemtenkele belangr ijke punten uit de reglements wijziging van het amateurvoetbal: „Erg ingrijpend is de vermijding van de dubbelfunctie. Zo kan bijvoorbeeld voorzitter Duinker van de HVB, die nu nog als afgevaardigde van de HVB in de bondsvergadering zitting heeft, deze functie niet meer vervul len. Er zitten duidelijk voordelen aan deze structuur, want de afgevaardig den kunnen meer tijd vrijmaken voor deze belangrijke taak”. Verder wor den de afgevaardigden directer geko zen. wat weer een indicatie is voor de democratisering die de KNVB voor ogen staat. Gregoire: „Eigenlijk zou de KNVB, als grootste bond, een voorloper moeten zijn wat de demo cratisering betreft. Dat is nu zeker niet het geval. De KNVB onderkent ook wel dat er in veel plaatsen in het land allerlei belangenverenigingen zijn opgericht. Meestal plaatselijk ge bonden, maar toch duidelijk in een behoefte voorziend. Door mensen in de bondsvergadering te betrekken die een duidelijke band hebben met de achterban, hoopt men de oplossing gevonden te hebben.” Deze week werd Martin Gregoire verrast met een felicitatiebrief van de KNVB voor zijn aanstelling als afgevaardig de. „Maar”, aldus Martin Gregoire, „er werd wel duidelijk in gesteld dat de functie pas Ingaat een dag na de bondsvergadering. Tot die tijd ben ik onmondig.” De Schoten-voorzitter wilook wel iets zeggen over de „kwestie” Burg wal; „Het bondsbestuur zal zeker aangevallen worden over deze zaak. Op de regiovergadering van de HVB heeft het afdelingsbestuur gewacht op het rapport Kastermans,wat een nieuw licht op de zaak zou kunnen werpen. Het is gebleken dat er niets in het rapport staat, wat „in de w andedgangen” al niet bekend was. wedstrijden (’’best of five”). De winnaars spelen vervolgens weer tegen elkaar om. opnieuw in een „best of five”, de natio nale titel. De onderlinge volgorde in de gewone competitie is echter toch wel van belang, omdat, de nummers een en twee het recht krijgen in de „halve finales” het eerst thuis te spelen.- Het bestuur, dat zaterdag zal worden gekozen (er zijn geen tegenkandidaten) bestaat uit: Jan Iwan Rotteveel, vice-voorzitter.- Rob Bosman, secretaris. Hans Bronneman, penningmeester en Ton Menken, lid. Rotteveel en Bronneman zullen hun huidige functie binnen het bondsbestuur respectievelijk commissaris topsport en financiële zaken neerleggen. Het liga-bestuur zal worden bijgstaan door een technische adviescommissie, die be staat uit alle leden van de vroegere commissie topsport, met uitzondering van Jan Janbroers, omdat deze inmid dels tot bondscoach is benoemd. toekomst de watervrienden hun wed- strijdafdelingen samen met de KNZB laten uitkomen. Wanneer de opgaan de lijn ook na het eind van de competitie doorzet, wil Jan van Duyn het volgend seizoen met twee ploegen meedraaien in de competitie. AMSTERDAM De Nederlandse Basketbal Bond (NBB) gaat (zoals wij al eerder hebben bericht) de topsport uit besteden. De v erantwoordelijkheid voor ere- en eerste divisie en voor de verte genwoordigende teams kómt te liggen bij een „topsportliga”, een speciaal voor dit doel in het leven geroepen orgaan, dat de beschikking heeft over een eigen budget. De vijf leden van het bestuur van de liga mogen niet clubgebonden zijn en met uitzondering van de voorzitter, die door en uit het bestuur wordt gekozen geen deel uitmaken van het bestuur van de NBB. Met de instelling van de topsportliga heeft de NBB een voor Nederland unie ke situatie geschapen. Geen enkele ande re sportbond kent een dergelijke struc tuur. De liga, waarvan de bevoegdheden en taken ertógzins zijn te vergelijken, met die van het league-bestuur in het Engel se voetbal, zal ondermeer ook bepalen, hoe de competitie in de hoogste afdelin gen gespeeld zal worden. Slechts wan- ;neer het „algemeen basketbalbelang” wordt geschaad kan het noofdbestuur ingrijpen. De competitievorm zal sterk worden gewijzigd. Zaterdag, bij de op richtingsvergadering van de liga in Nij- kerk, zal ondermeer worden gesproken over de instelling van een z.g. „play-off- systeem” in de eredivisie heren. Bij zo’n systeem, dat tijdens een hoorzitting de instemming kreeg van negen van de tien eredivisieclubs (DlAmsterdam voelde er niet veel voor), wordt de normale competitie gedegradeerd tot'een kwestie van plaatsing bij de eerste vier- Daarna worden de play-offs gespeeld. Daarbij zullen de eerste vier clubs elkaar treffen in een serie extra wedstrijden. Nummer een zal dan tegen nummer vier, twee tegen drie spelen om drie gewonnen weekeinde „topsportliga” DEN HELDER. In Den Helder heeft HPC in de tweede ontmoeting van de Culligancompetitie zeer goed partij gegeven. De heren van de Heemsteedse yvvemclub werden in de landelijke klas sering tweede met slechts een miniem verschil achter ZIAN-Vitesse. De dames staan echter als elfde geklasseerd: de op een na laatste plaats. In het bad De Schots behaalde Edwin Kooyman een eerste plaats op de 400 meter vrije slag in de zeer goede tijd van 4.24.2. Zijn clubgenoot Robin Schuyt werd op dit nummer voor onder de 14- jarigen tweede in 4.36.3. Robin Schuyt zwom naar een zelfde klassering op de 100 meter rugslag in 1.07.2, met nu als derde achtef hem Rob KlooLs, die op dit nummer voor onder 16-jarigen 1.08.5 liet noteren. Leon Steenbrink zwom op een slag, waarop hij eigenlijk niet zo gespe cialiseerd is. de schoolslag, naar een eerste plaats, Hij won de 200 meter schoolslag onder 16-jaar in 2.47.6 Op de 200 meter vrije slag onder 16 jaar werd hij tweede in een goede tijd van 2.04.-- De jonge Jim Houwaart reikte naar een (Van onze schaakmede werker)’ HAARLÉM-IJMOND. Met een zege in de uitwedstrijd tegen De PION heeft de Beverwijkse schaakclub Weenink duidelijk gemaakt dat zij zich na de nederlaag een ronde eerder tegen Aals- meer nog geenszins als uitgeschakeld beschouwt. Met 5-3 kwamen de punten in Bever wijk waar de- hoop op een kampioen schap nu weer nieuw leven is ingebla zen. In deze eerste klasse B voeren Aalsmeer en Castricum 2 de ranglijst aan met vier punten voor Weenink dat er eveneens vier heeft maar een wed strijd meer speelde. De reserves van Het Oosten en Kijk Uit hielpen elkaar met een 4-4 gelijkspel aan het eerste winst punt. Als gevolg hiervan is De Vennep nog de enige ploeg zonder winstpunt en sluit dan ook de rij. De Weenink-reserves kwamen in de parallelgroep ook uitstekend voor de dag. Hoewel men hier niet tot de favo riete ploegen behoort was de 5-3 zege op het gevreesde MSC (Den. Helder) een prestatie van formaat. le KLASSE, afd. A: Weenink 11- MSC 5-3: afd. B: Het Oosten 11-Kijk Uit 11 4-4, De Pion - Weênink 3-5. 2e KLASSE, afd. A: Caïssa 11 - H. Hu so waard 11 Z'/sS'/i vl., Aartswoud 11 - Oppositie 3-2 vl., Witte Paard 111 - Castricum 111 3-5; afd.B: Assendelft - ZSC-Saende 11 2-6- Jac. de Weyze - Pat Mat 11 4*/2-3%. Zaanstreek - VVV 11 21/ï-41/j vl., De Pion 11 - Aartswoud */«- R'/i vl.: afd. C: Bloemendaal 11 - Sant poort 11 4-4, ZSCSaende 111 Rolland 4-4. Excelsior - VHS IV 4-3, vl., HWP Bloemendaal 1.11 41/2-31/s: afd. D: Aals meer 11 - Bloemendaal 3’/»-4*/2, De Uil- Kijk Uit 111 3%-4’/2, Bloemendaal - De Vennep 51/2-2’/2. 3e KLASSE, afd. A: DDM-KTV 11 5’/2-2*/2. Wierlngermeer - Schaaklust 11 3- 5é afd. B: WV 111 - En Passant 6-2, DOS - Magnus 11 3-5, MSC 11 - Schaakmat ï’A-ö'/a; afd. C: Purmerend III - Witte Paard V 4-4- Oppositie 11 - Vredeburg 3-5; afd. D. Excelsior 111 - ZSC—Saende V 6-2, Lasker - Kijk Uit IV 31/2-41/2. Weenink IV - De Pion 111 4- 4, Witte Paard IV - Pat Mat 111 2-5 vl.; afd. F: Gambiet - SVS 111 4-4, SSCH - Rolland 11 3’/s-3% vl. De Ruitervereniging „Bentveld” houdt een receptie bij gelegenheid van het afscheid van voorzitter J. Willemsen, die onlangs benoemd werd tot het eerste erelid van de vereniging. De receptie wordt hem aangeboden „vanwege de vele en spe ciale verdiensten”, aldus een toelich ting van het bestuur. De bijeenkomst is morgen, donderdag 25 november om 21.00 uur in de manege te Zand poort. Jan van Duyn roemt het kader bij de Watervrienden, dat zowel bij het elementair zwemmen als bij het wed- strijdgebeuren een zeer goed stuk werk af levert, en dat al jaren lang. Deverenigi ng die 1200 ledentelt, org aniseert ook al jaren heel goede kampeerweken en weekends. Vanwege het niveau van de KNZB- clubs zou de trainer graag in de competitie van deze bond meespelen. „Maar dan wel als „Watervrienden,” want de sfeer uit het watervrienden- wereldje, dat 52 verenigingen telt, is erg vriendschappelijk, wat je op het ogenblik niet kan zeggen van de KNZB-verenigingen in Haarlem.” Het spelen van slechts 14 competitiewed strijden is ook een doorn in het oog van Van Duyn, die zich voor seizoen als doel gesteld heeft, tweede plaats te handhaven. KNZB-regel, die het spelen vriendschappelijk) van watervrien den- tegen KNZB-ploegen verbiedt, noemt hij regelrechte discriminatie. Hij hoopt en verwacht dat in de (ADVERTENTIE) 3 3 3 3 3 3 3 3 A 4» I vV Ki. T I 155

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 27