■H In twaalf jaar 2500 huizen in Velsen gebouwd ANWB-KANTOOR VERBOUWD Uitslag bekend onderzoek vrouwen ABN stand Gratis. Een juweel van n boekje i 1 r - «I J P y 'J h r - MH I woensdag 5 NIEUWE HUISVESTING VERVANGT OUDE GROEN VAN PRINSTERERSCHOOL Benoeming hoofd Ligthartschool Aangepaste dienst Laurentiuskerk u. Statenkring KVP-IJmond in 1. gesprek met politieke leiders O. i/i WB HU I w 1 |l I S •- 2 4 NOVEMBER 19 76 IJMUÏDEN-VELSEN r Beleid P - Raadsvoorstel i rak 8 jJL •j (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Het is geen geringe prestatie voor een aannemer om in één gemeente 2500 woningen te bouwen. Panagro B.V. uit Warmond heeft dat binnenkort in Velsen klaargespeeld. In Sluiswijk komt namelijk eerdaags de 2500ste door Panagro gebouwde woning klaar. Het bijzondere is dat het bijna alle woningwetwoningen betreft. Velsen a fe* r Gastvrij Algemene Bank Nederland dl «F Z I I I - KMI Panagro redde in 1964 de de woningbouw (Van een onzer verslaggeefsters) gastvrij ontvangen werd. Dat was het eerste contact met Panagro. De eerste paal voor het project van 1008 wonin gen, kon nog net geslagen worden door wethouder Verbeek. De andere dag ging hij met pensioen”. Hij werd opgevolgd Christelijk Voortgezet Onderwijs in 1971 ontstond. Zoals de heer Bierling benadrukte zal de gedenksteen uit de Groen van Prin- stererulo, ter nagedachtenis aan de eer ste directeur van de school, Take van Popta, die vanaf de opening In 1912 tot 1942 aan de school verbonden was en In 1945 in Duitse gevangenschap overleed. In dit schoolgebouw aan de Doornberg- laan in Zeewijk een nieuwe plaat* krij gen. F Zonder rijbewijs. Op de Rijksweg 9 hield de Heemskerkse politie zaterdag middag een 34-jarige Heemskerkse auto mobilist aan, aan wie de rijbevoegdheid was ontzegd. Zijn auto werd in beslag genomen- IJMUIDEN. De gemeenteraad moet tijdens zijn vergadering van donderdag avond beslissen over een voorstel tot het benoemen van een hoofdonderwijzer voor de Jan Ligthartschool. In het kader van de regeling „experiment vervroegd uittreden uit het arbeidsproces” gaat het huidige hoofd per 1 december met pen sioen. Hij is dan 63 jaar geworden. Ter voorziening van de vacature, bie den B. en W. een voordracht aan met daarop de naam van de heer J. P. Egner uit Bloemendaal. - Alarm. Zondagavond rond elf uur ging het alarm van de juwelierszaak Meijran aan de Beverwijkse Breestraat over. Tijdens een vechtpartijtje tussen jongelui bleek iemand de etalage in getuimeld te zijn. Van diefstal was dus geen sprake. De bedoeling van het zelfbedienings- systeem is, dat de mensen op hun gemak en eventueel vrijblijvend kunnen rond kijken. Met zijn assortiment mikt de ANWB vooral op mensen die informatie willen hebben over toerisme en recrea tie. Het kaartenassortiment is erg uitge breid en zowel bedoeld voor wandelaars, fietsers, automobilisten als waterspor ters. Daarnaast is er veel lectuur voor iemand die graag aan zijn eigen auto sleutelt. door nu ook al weer oud-wethouder C. Ockeloen, die in feite Zeewijk op zijn naam heeft staan. Het eerste project van 1008 woningen bestond uit vier blokken van 12-hoog en zes van 6-hoog. Dat liep goed, de kwali- De rede waarom de heer Roessingh, tegenwoordig rector van de scholenge meenschap Lelystad, was uitgenodigd om de officiële, openingsceremonie te ver richten. is terug te vinden in de mede werking die hij in zijn functie als wet houder heeft verleend aan de tot stand- koming van dit nieuwe schoolgebouw. Hij mocht dan ook ten aanschouwe van alle aanwezige ouders, leerlingen, docen ten ‘en andere genodigden, een blik ope nen en de zich daarin bevindende sleutel Wat daar het bijzondere van is, legt de heer R. van Bodegraven, chef van de afdeling volkshuisvesting en woning bouw, uit. „In 1964 zat de woningwet- bouw in Velsen helemaal in het slop”, begint hij zijn uiteenzentting. „De plaat selijke aannemer was failliet gegaan en het bouwbedrijf waar we mee rond waren, liet het, twee weken nadat, hij al met bouwen had moeten beginnen, plompverloren afweten. Dat kwam om dat de toenmalige wethouder Verbeek het verdraaide om een aannemer die woningwetwoningen bouwde, tegelijker tijd een aantal woningen in de ongesub sidieerde sector te gunnen. Dat was in die tijd in veel plaatsen gebruikelijk omdat er aan de woningwetwoningen zo weinig of niets te verdienen zou zijn. Het verlies op het woningwetbouwpro- ject werd dan goedgemaakt door one venredig dure woningen in de vrije sec tor. De wethouder wilde met dat spelle tje niet meedoen, ondanks het feit dat het toen heel wat moeilijker was bereid willige aannemers te vinden dan tegen woordig. De wethouder bleef op het bewonderingswaardige standpunt staan dat de woningen voor het door het rijk bepaalde bedrag gebouwd moesten wor den. Kon het voor dat geld niet gefikst worden, dan moest het rijk die bedragen maar optrekken, zo stelde hij”. GEBOREN: E. de Vries-Kuiper, IJmuiden. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMOND. De Statenkring .IJmond van de Katholieke Volkspartij heeft de KVP-leden in Velsen, Beverwijk en Heemskerk uitgenodigd voor een bijeen komst op woensdag 8 december in Huize Schedjbeeck in Beverwijk. Op de agenda staat onder meer een gesprek in informale sfeer met KVP- secretaris en tweede kamerlid Piet van Zeil en ARP-voorzitter, eveneens tweede kamer-lid, Hans de Boer. Toen de woningbouwsituatie in Velsen daardoor in een patstelling stond, kwam, als „een geschenk uit de hemel”, een Alle spullen die de ANWB verkoopt, zijn overzichtenjk uitgestald in een aan tal schappen. De winkeloppervlakte is ongeveer 50 vierkante meter. Daarnaast is de balie blijven bestaan waar andere zaken als verzekeringen, het boeken van reizen of het wisselen van geld, geregeld kunnen worden. sa Bs® (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Tijdens de dinsdagavond gehouden openbare vergadering van de raadscommissie voor volksgezondheid zijn ook de resultaten bekend gemaakt met betrekking tot het baarmoederhals kanker onderzoek. Gebleken is dat in totaal 2852 dames zijn onderzocht. Van dit aantal werd in dertien gevallen vast gesteld, dat een halfjaarlijkse controle noodzakelijk is. Van dit aantal van der tien zal in vier gevallen een kleine ingreep noodzakelijk zijn. Voor de direc teur van de Velsense GG en GD was dit aanleiding op te merken dat er beslist geen sprake kan zijn van een verontrus tend resultaat. De opkomst van de da mes in Velsen werd vergeleken met andere gemeenten in ons land, als hoog aangemerkt. Voor het Ichtus College betekent de nieuwe vestiging een ■vooruitgang, alleen al omdat het aantal locaties waar lessen worden gegeven nu is teruggebracht van zeven tot vijf. Al hebben veel kleine vestigingen het voordeel prettige en overzichtelijke gemeenschapjes te zijn, zo sprak voorzitter Davidse, de organisa torische en financiële consequenties overwegen toch wel. Het nieuwe schoolgebouw, dat staat naast de afdeling havovwo, telt zeven lokalen en werd ontworpen door ge- meenitearchitect Peters. Zoals de huidge conrector mavo H. Bierling in zijn speech schetste, liggen er heel wat jaren tussen de eerste plannen voor nieuwbouw (dat was al in 1959) en het moment van de opening nu. Het oude bestuur van de „Groen”, zo zei hij, heeft nooit kunnen vermoeden dat er op het moment dat de nieuwbouw af zou zijn er helemaal geen „Groen” meer zou bestaan. Inderdaad zijn in de loop van de laatste tien jaren een aantal fusies van bijzondere scholen tot stand geko men, waardoor het huidige Ichtus Colle ge van de Stichting voor Algemeen teit was in orde en in de loop der jaren kwamen er flatwoningen bij in Zeewijk II, Burgemeester Weertsplantsoen, Velsen-Zuid, Zeewijkplein (bejaarden woningen), Orionweg en Sluiswijk (in aanbouw). De Stichting Eigen Woningbezit Velsen ging later ook met Panagro in zee en liet woningen bouwen in Driehuis, Zee wijk en Velsen-Zuid. Voor een aantal in Velsen-Zuid is onlangs de eerste paal geheid. Ten behoeve van particulieren werden nog 78 woningen gebouwd in de Doornberglaan en de Schiplaan. Al met al kan worden gesteld dat Panagro voor eenbelangrijk deel de woningbouw in Velsen heeft bepaald, al waren het dan opdrachten van de gemeente. De heer Van Bodegraven rekent voor dat het bouwbedrijf ongeveer een achtste deel van alle woningen in deze gemeente heeft gebouwd. CoiipOH Ik ben geïnteresseerd in: Ibrochure goud, zilver, platina munten voor mijn verzameling Aankruisen wat verlangd wordt. Naam: Adres:--- Plaats:-- In gesloten, ongetrankeerde enveloppe opsturen naar ABN, Atd. 0.D.50, Antwoordnummer 1555, Amsterdam. De ABN heeft een boekje voor u klaarliggen. Het gaat Over goud, zilver en platina. Over oude en nieuwe munten, en plaatjes zilver en goud. Kortom, het gaat over munten en edele metalen die u kunt zien en kopen bij de ABN. Dus als u op zoek bent naar een origineel cadeau dat zijn waarde houdt, kunt u 't boekje eigenlijk niet missen. aan conrector Bierling overhandigen. Dit na in zijn openingsrede te hebben gewe zen op de overeenkomst van het school type mavo met de toekomstige midden school. Van veel betrokkenen kregen de ..be woners” van het nieuwe schoolgebouw felicitaties mee. Als voorzitter van het stichtingsbestuur sprak de heer M. Da- vidsg, namens de ouders werd glaswerk aangeboden, de drie docentes textiel- vormen hadden een prachtig wandkleed voor het nieuwe gebouw gemaakt en namens de leerlingen sprak de tweede klasser Ocke de B<fer. Hij hoopte dat de gezelligheid uit het oude gebouw aan het Koningsplein en het noodgebouw aan de Mercuriusstraat ook in het nieuwe ge bouw tot stand zou komen. Vaardig en zelfverzekerd bood hij zijn rector een plantenbak aan’ uit naam van alle leer lingen. OVERLEDEN: C. F. Oosterhoorn, 70 j., echtgenoot van A. van der Loo, IJmuiden; J. H. Prins, 69 j., echtgenote van J. Stolk, Velsen-Zuid; J. van der Molen, 80 j., echtgenoot van A. de Boer, IJmuiden; J. Snijder. 87 j., weduwe van J. Plokker, IJmuiden; J. J. Zwart, 47 j., echtgenote van K. Schoorstra, IJmuiden; W. Maks 84 j., weduwe van J. L. de Champs, IJmuiden; N. Schniedewind, 79 j., wedu we van P. Muije, IJmuiden; A. E. Haver, 85 j., weduwe van S. Smit, IJmuiden; J. C. Bol, 71 j., echtgenote van T. Floris, Santpoort; P. C. Druijven, 67 j., echtge noot van G. van den Hout, IJmuiden; P. A. Roelofsen, 45 j., echtgenoot van P. van Reenen, Santpoort; P. J. van Vliet, 10 j., IJmuiden. IJMOND. De Commissie voor Aan gepaste Gezinsdiensten in de IJmond heeft voor zaterdag 28 november een dienst georganiseerd. De aangepaste gezinsdienst begint ’s middags om drie uur in de H. Laurentius van Brindisië in IJmuiden. acquisiteur van Panagro opdagen. „Die man vertelde dat Panagro interesse had, ook om sec woningwetwoningen te bou wen, zonder compensatie in de vrije sector”, aldus de heer Van Bodegraven. „Nou, je kunt begrijpen dat die man Tenslotte is er nog een schap inge ruimd voor de zogenaamde „clubartike- len”. De ANWB-artikelen (in opdracht van de ANWB vervaardigd) zijn alleen voor leden te koop. Daarnaast is er nogal wat voorhanden dat niet spe cifiek van de ANWB is en dat ook voor niet-leden te koop is. Nieuw schoolgebouw Ichtus-mavo officieel in gebruik gesteld Het nieuwe schoolgebouw voor de mavo-afdeling van het Ichtus College, dat staat naast het hoofdgebouw aan de Doornberg laan in Zeewijk, is dinsdag officieel in gebruik gesteld door wethouder van Velsen drs. M. Roessingh. De ceremonie bestond uit het openen van een blik. Daarin zat de sleutel van het schoolgebouw, die door de heer Roessingh werd overhandigd aan de con-rector van de mavo-afdeling, de heer H. Bierling. De goede contacten met Panagro hou den niet automatisch in dat ze in de toekomst alle opdrachten automatisch krijgt. „We zijn Panagro natuurlijk er kentelijk dat ze erin is gesprongen op een moment dat niemand anders inte resse had”, aldus de chef van de afde ling volkshuisvesting. „Bij eventuele op drachten zullen ook andere aannemers worden uitgenodigd, al was het maar uit oogpunt van concurrentie. Maar de wo- ningwetbouw ds niet de meest florissante en daarom zijn we wel blij met een goede bouwer”. Over de stedebouwkundige aspecten van Zeewijk is een hele „boom” op te zetten. Het is een ontwerp van architect Wissing uit Barendrecht. „Zeewijk is na tuurlijk een produkt van zijn tijd”, zegt de heer Van Bodegraven meteen. „Te genwoordig zou je geen 12-hoog flats meer bouwen. Zeker zo dicht bij de zee, schept dat enorme tochtgaten. Van de andere kant moet je niet vergeten dat er mensen wonen die er volmaakt gelukkig zijn. Verhuisbe wegingen zijn er niet meer dan elders in de gemeente. Er wonen ook veel zeelieden die graag uit zicht op zee hebben’. De dienst is speciaal bedoeld voor geestelijk gehandicapten en hun ouders, verzorgers, familieleden en andere be langstellenden. De dienst wordt geleid door mevrouw L. G. Brezet-Brouwer en pastoor A. Loos. Het thema is deze keer „Laat de kinderen tot mij komen”. De muziekgroep van het Leger des Heils uit IJmuiden verleent medewerking. Na af loop is er gelegenheid tot onderlinge ontmoeting. VELSEN. Aan oud-wethouder voor onderwijs van de gemeente Velsen drs. M. Roessingh was dinsdagmiddag de eer om de nieuwbouw voer de mavo-afde ling van het Ichtus College in IJmuiden officieel te openen. Officieel omdat het gebouw in augustus al door leerlingen in gebruik is genomen. De nieuwbouw van deze scholengemeenschap is ter vervan ging van het oude schoolgebouw van de voormalige Groen van Prinsterermavo aan het Koningsplein in IJmuiden. Sinds maandag is het ANWB-kantoor in de Bange Nieuwstraat in een modern jasje gestoken. De in het postkantoor gevestigde winkel is verbouwd tot een zelfbedieningswinkel Waar de mensen zelf hun artikelen kunnen uitzoeken. 1 IÉ i

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5