Haarlem heeft nieuwe tribune HUYG TOCH TE WEINIG VOOR MIJ Haarlem wacht zwaar duel Piet van den Berg is nog vraagteken H I Sil I PERSOONLIJKE LENINGEN DURGERDAM KOMT OP BEZOEK IN ZEEWIJK H SI Vanavond dus zet de kaas uit het vuistje maar klaart „ALLEEN VOETBAL IS /paarbank ..Dit Haarlem moet bij de eerste zeven kunnen eindigen” we/t naderland spaarspecialisten sinds 1817 X' I 1 de Strandjutter 1 LEBRB! i z> Y (21.30- NCRV Ned. 2) ZATERDAG NOVEMBER 19 7 6 SPORT 14 Kansloos Rijke clubs VERGELIJK ONZE VOORDELIGE TARIEVEN per maand terug te betalen in 48 mnd 12 mnd 18 mnd 24 mnd 36 mnd De Nutsspaarbank West Nederland berekent geen verzekeringskosten of.afsluitprovis/e en desondanks wordt het restant van de lening bij overlijden kwijtgescholden. geleend netto bedrag 44.73 89.30 133.86 178.42 222.39 266.83 311.28 355.72 400.17 443.43 532.08 620.73 707.51 795.92 884.34 30.89 61.67 92.45 123.23 153.36 184.01 214.67 245.32 275.97 305.36 366.41 427,46 486.51 547.31 608 11 47.98 71.92 95.87 119.13 142.94 166.75 190.55 214.36 236.83 284 17 331.52 376.73 423.8" 470.89 137.10 164.52 191.93 216.50 243.55 270.60 Voor uw persoonlijke lening en financiering naar „SAFETY HAARLEM” B.V. Schoterweg 21 - Haarlem 023-254570 ev, binnen 1 uur geregeld 51.82 69.07 85.52 102.61 119.71 136.80 153.90 169.43 203.31 237.18 268.60 302.17 335.74 500- 1 000.- 1 500- 2.000.- 2.500- 3 000.- 3.500.- 4.000,- 4.500- 5 000.- 6 000- 7.000- 8 000.- 9 000.- 10 000.- w B 5 F 1 (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) Coac (Van onze sportredactie) (ADVERTENTIE) De Winkel. Van den capaciteiten Pieter Huyg, die ook deze competitie weer wekelijks excelleert als voorstopper bij Haarlem, wint hier een duel van Ajacied Barry Hulshof. (ADVERTENTIE) Van PIETER MUL Stormvogels tegen ex-profs een I I (ADVERTENTIE) punt de vijf jaar dat hij voor Telstar uitkwam.” en hij - Driesen, Bischot - Gerard Hi brac Haai len. het Haai milil beda kam gaar W gepl land 19 i strij aans AIN kom ties Am, l der am hac var te Jur luk eer rol eer Wc twi jarti£ A Jun schi er heb kla: kan ik Elsi dag sla; gul zijr Wo de con den teel 55,1 ble var der mei HAARLEM-IJMOND. Het meespe len van Piet van den Berg in het voor Haarlem zo belangrijke duel tegen AZ is nog onzeker. De voor Haarlem belang rijke spits zal morgenochtend aan een laatste test worden onderworpen, die zal beslissen over het feit of hij zondagmid dag mee kan spelen of niet. Een Haar lem zonder Van den Berg is uiteraard zwaar gehandicapt. Daarom zal alles in het werk worden gesteld om Van den Berg fit te krijgen voor deze thuiswed strijd. die tevens beslissend zal zijn of Haarlem wel of geen aansluiting met de top zal houden. In ieder geval wacht het elftal van trainer Hughes een zwaar karwei want het goed draaiende AZ heeft geen bles- sureproblemen. Haarlem: Boersma - Peys, Huyg, Wentink, De Vries, Wildbret, Melgers, Van den Ban Berg, De Kip. „Nanninga gaat er hard in maar hij speelt fair. Net als ikzelf. Ik strijd altijd voor de bal en nooit om de man. Als je hoort wat Van den Berg allemaal te verduren heeft als de scheidsrechter niet kijkt, ongelooflijk. (Van onze sportredactie) IJMUIDEN. Stormvogels, dat even als vorig seizoen weer een belangrijke rol speelt in de derde klasse B, staat aan de vooravond van een uitermate belang rijk treffen. DRC (Durgerdamse Racing Club), dat zoveel ex-profs in haar elftal doet, komt Zeewijk met een bezoek vereren. Voor Stormvogels is het zaak om te winnen (de IJmiudenaren staan twee punten achter op lijstaanvoerder DRC), want met een gelijkspel zal alleen de opponent tevreden zijn. HAARLEM. Sinds drie weken heeft Pieter Huyg een prima graadmeter bij de hand voor de populariteit van de ploeg waarin hij speelt. De voorstop per van Haarlem is winkelier in sportartikelen geworden en verkoopt uiter aard ook Haarlemvaantjes en -vlaggen. De vraag is heel behoorlijk en dat doet de nieuwbakken middenstander zichtbaar goed. „Daarom ook moeten we het nog maar een poosje volhouden zo in de bovenste helft van de ranglijst”, grijnst de lange voetballer die ruim een half jaar terug nog aanzienlijk andere plan nen voor zijn toekomst had. Piet van den Berg: Meespelen nog on zeker. tiewedstrijden draaien ze prima maar wij mogen ook niet verliezen om het contact met de subtop niet te verlie zen. Maar in het betaalde voetbal is natuurlijk elke wedstrijd belangrijk want verlies betekent minder inkom sten. Elke zondag moet het een hap pening zijn want daar komen de mensen voor. Na een week werken willen ze vermaakt worden, zo is het toch?? En ze betalen ervoor”. Als het aan de lange man met zijn snelle opkomende acties en „uitschuifbare” benen ligt zal hij morgen langdurig met zijn „eigen” vlaggen wonden be jubeld. De afloop is bekend. Ook wat Zijn voetballoopbaan betreft liep het voor de 25-jarige Huyg allemaal even an ders dan hij Zich had voorgesteld. „Hans Dorjee heeft nog op de nomi natie gestaan trainer te worden bij AZ en in die tijd heeft hij contact met mij gezocht. Toen Brand echter in moeilijkheden raakte bij de Alk- maarse club ging een komst van Dorjee, en wellicht die van mij, niet door. Ik heb altijd willen spelen bij een club die hoger op de ranglijst stond dan Haarlem en dat idee heb ik nog niet volledige opzij geschoven. Bij Haarlem heb ik dit jaar een contract voor drie seizoenen afgeslo ten maar als een rijke club je echt wil hebben kopen ze je wel los. Maar op het ogenblik zeg ik: mijn wens realiseren lukt misschien ook bij Haarlem. Je kan nu wel zeggen dat Haarlem hoger staat dan iemand voor deze competitie had verwacht, maar als je de individuele kwaliteiten bekijkt, als je door het hele elftal gaat, dan zeg ik dat we best in staat zijn bij de eerste zes of zeven te eindigen. Zeker als de ploeg nog be ter ingespeeld raakt. Ook Ton Verschoor, als aanvoerder en ausputzer een belangrijke rol spelend in de voorheen roemruchte IJmuidense for matie, is zich terdege bewust dat een puntenverdeling zeker geen voordeel be tekent voor Stormvogels. Verschoor: „DRC komt hier ongetwijfeld voor een gelijkspel naar toe. Wanneer ze hier een punt wegslepen zullen ze niet ontevre den van het veld stappen. Wanneer wij verliezen dan zie ik het erg moeilijk worden." HAARLEM. Kort voor de wedstrijd HaarlemAZ zal de nieuwe overdekte tribune aan de noordzijde in gebruik worden genomen. Voor een kleine zeven ton werd de bestaande onoverdekte naar achteren u'itgebouwd en van overkap- ;ng voorzien- Loco-burgemeester Vos kuilen, wethouder voor ondermeer sport- en jeugdzaken, zal om tien over twee aan het woord komen ter gelegen heid van de officiële igebruikneming. En hoe moeilijk dat is bewees on der andere de bekerwedstrijd afgelo pen zondag tegen Roda waarin de thuisclub maar met twee aanvallers aantrad. Kansloos was de ploeg in de aanval, zwaar kreeg Haarlem het ook in de defensie toen Pieter Huyg met een kuitblessure naar de kant moest. Roda-spits Nanninga kopte amper tien minuten later het belangrijke eerste doelpunt in, bevrijd als hij was van de dominerende Huyg (1.94 lang en 82 kilo wegend). Drie weken tevo ren al was Nanninga in de thuiswed strijd tegen Haarlem even hulpeloos geweest in zijn directe treffen met de Haarlemmer. Ter verhoging van de feestvreugde zul len daarna postduiven en ballonnen worden losgelaten. Vroege bezoekers van het duel met AZ behoeven zich, over dekt of onoverdekt niet te vervelen want om 13.00 uur begint op het hoofd- veld een pupillenwedstrijd tussen voet ballertjes van Haarlem en Schoten.Van- af kwart voor twee maakt de Haarlemse Harmonie Kapel een muzikale rondgang. Verschoor: „In het laatse -jaar dat ik er speelde (’69-’7O) voetbalde ik zeven wedstrijden in het eerste. Jammer genoeg ben ik er vertrokken om een menings verschil. Dat ging toen om duizend gul den. Ik heb in die tijd aardig verdiend, want het was op een gegeven moment zo dat ik ’s zaterdags in het jeugdelftal speelde en ’s zondags als reserve op de bank zat. Dubbel uitbetaald dus. Die jaren in het jeugdteam waren trouwens onvergefelijk. We hadden toen een ge weldig elftal, met onder meer een voor hoedespeler als Ruud Geels. In een top wedstrijd tegen de jeugd van Go Ahead Eagles speelden we op Schoonenberg nog eens voor zevenduizend mensen. Geels vertrok dat seizoen daarop naar Feijenoord en het toe val wilde dat ik in het eerste elftal van Telstar als links back tegenover rechtsbuiten Ruud Geels kwam te staan. Ik heb hem voor de wedstrijd wel even gevraagd of hij zich rustig wilde houden en dat heeft hij toen gedaan, want hij speelde erg slecht. G: ever te t haai 30 1< 12 Coh caar Mex de I het nem fina best naai onp: ren, begi heid W tree noo: 35O.i lan-c moe „Ik had al eerder fysotherapie ge studeerd, een half jaar ongeveer maar daar kwam toen niets Van te recht. Ik werkte nog in de zaak van mijn schoonvader maar fysiotherapie bleef mijn grote wens. Ik had graag naar de school in Bloemendaal ge gaan die daarvoor opleidt .maar ik ben niet aangenomen. Ik kreeg een beetje het idee dat ze niet zo graag een betaalde voetballer wilde hebben. Vreemd genoeg kwant Monne de Wit van Telstar begon daar ook pas toen hij 25 of 26 jaar was. Het aantal aanmeldingen voor die school is veel groter dan het aantal plaatsen en ik viel dus af. Telstar: Van der Meeren Wellerdieck, Van Essen, Kamphues>, Jonker, Helling Staats, Stam, Kramer. Twente: Gross - Bruggink, Van lers- sel, Overweg, Oranen, Thijssen - Van der Vall, Van Santen, Wildschut, Gritter, Pahlplatz. In 1970 werd Ton Verschoor samen met Cock van Leeuwen geruild voor Hans Driesen van RCH. „Er was toen nog geen sprake van sanering van de tweede divisie, zodat het voor ons als een volslagen verrassing kwam, dat we met RCH naar de amateurs overgingen. We zijn daar met een afkoopsom toen allebei vertrokken en naar zaterdag- tweedeklasser IJmiuden gegaan. Vooral ook omdat daar een hoop vrienden voet balden. We zijn met IJmuiden twee keer op de tweede plaats geëindigd en het tweede jaar dat ik bij Stormvogels zat bleven we ook net onder de koploper (DCO red.) steken.” Een seizoen daar voor was Stormvogels onverwachts ge degradeerd uit de tweede klasse. Nie mand had zoiets verwacht, maar de Huyg zelf was ook bijna vertrok ken naar amateurhoofdklasser EDO. „Mijn kwaliteiten werden door Haar lem gewoon te laat gewaardeerd. Er is toen nog sprake geweest van een overgang naar Excelsior maar dat knapte af en toen wilde ik het be taald voetbal erbij neer gooien”. On der andere de inbreng van routinier Beer Wentink zorgde er op het laat- AZ: Heil - Van Rijnsoever, Spelbos, Vonk Mol, Amtz, Van Hanegem, Ny gaard. Metgod - Kist, van Marwijk. Telstar-trainer Joop Castenmiller heeft zijn team voor de uitwedstrijd tegen FC Twente niet gewijzigd. Bij Twente zijn Arnold Mühren, Bos en Oranen nog geblesseerd zodat ook Twente met dezelfde formatie in het veld verschijnt als afgelopen zondag. Bij de contractbesprekingen met Haarlem had ik nog min of meer als voorwaarde gesteld dat ze eraan mee werkten dat ik kon studeren. Ik hoopte dat ze zulke goede relaties bij diie school hadden dat ik er een plaatsje kon krijgen- Het is allemaal niet doorgegaan maar ik ben blij dat ik nu met mijn zwager Bram Bosch en m’n vrouw Mary aan die zaak ben begonnen. Alleen voetbal is toch te weinig voor mij en tenslotte heb ik verleden jaar al mijn vakdiploma sportartikelen gehaald. Niet dat je daar zo tegenop ziet want uitein delijk had ik een middelbare school opleiding achter de rug. Drie maan den voor het examen ben ik hard gaan leren, terwijl in de begeleiding stond dat je er veel meer tijd aan kwijt zou zijn. Een half jaar geleden stond ik dus echt op een tweesprong, studie of een zaak. Want ik wil niet alleen van mijn voetbalin komen af hankelijk zijn”. Dat was trouwens in de eerste divisie veel erger dan in de eredivisie. Het voetbal is daar veel harder en de entourage armzaliger. De groeiende erkenning van Huygs capaciteiten DRC heeft zich tot nu t oe als een sterke debutant getoond in de derde klasse. Twee seizoenen geleden, toen Stormvogels nog in de tweede klasse speelde, vertolkte DRC nog een opval lend bestaan in de hoogste klasse van de Amsterdamse voetbalbond. Met de komst van onder meer ex-Haarlem-spe- ler Dries Boszhard (Ton Verschoor: „Op vallend dat hij toen een aanbieding (tienduizend gulden) van Volendam naast zich neer legde”) stapte de plaatse lijke club uit Durgerdam in de lift, die nu niet meer tot stilstand lijkt te ko men. Alleen TOG is er tot nu toe in geslaagd om DRC twee punten afhandig te maken. Ton Verschoor (27) vormt samen met Herman Seegers (30) en Kees Glas de oudere kern binnen het elftal. De huidige aanvoerder heeft al een in drukwekkende loopbaan als voetballer achter de rug, met als absoluut hoogte- ste moment voor dat Huyg toch nog terugkeerde bij de club waar hij als zestienjarige was binnengekomen. Voordien speelde hij bij Bloemendaal. We draaien nu goed, trekken meer toeschouwers en dat verschaft wel licht wat armslag om ons vcor vol gend jaar te versterken. Want de groep waar het om draait is wel erg klein. Blessures kun je niet of nau welijks hebben. Voor Piet van den Berg hebben we niemand anders- Hij is voor ons erg belangrijk. Voor die spitspositie komt alleen hij in aan merking. Wildbret heeft er een paar maal gestaan maar daar komt hij helemaal niet tot zijn recht. Hij heeft beresterke partijen als middenvelder achter de rug maar in de spits hoort hij niet. Dan zouden we een heel ander systeem moeten spelen”. Hij kwam bij iedereen zo goed over dat we met de andere drie gegadigden niet eens meer hebben gesproken.” Ex- KFC trainer Hans Paauwe genoot dus al vanaf het begin het volste vertrouwen van de Stormvogels-selectie. Dat dit ver trouwen niet beschaamd is bewijzen wel de volgende woorden van Ton Ver schoor: „Het is een prima trainer, die vooral conditioneel een hoop van de spe lers eist. We trainen twee keer in de week, maar als iemand een keer Verhin derd is, dan is Hans Paauwe bereid om op een andere avond vanuit Zaandam naar IJmuiden te komen om hem een extra training te geven. De twee trainin gen die we nu krijgen vindt de trainer eigenlijk te weinig, waarom is het ook verplicht om twee keer te komen. Je moet wel een erg goede reden hebben als je een keer niet geweest bent. Veel jongens van het elftal doen aan zaalvoet bal, maar er is een afspraak gemaakt dat de training voor het zaalvoetbal gaat.” Ton Verschoor hoopt het in i eder geval tot zijn dertigste op het hoogste niveau te kunnen volhouden. Herman Seegers en Kees Glas (Verschoor: „die krijg je er op z’n veertigste nog niet uit”) kunnen voor hem als voorbeeld dienen. De bebaarde aanvoerder is er zich echter wel van bewust dat er bij Stormvogels in het juniorenteam spelers rondl-open die volgend seizoen zeker een gooi kunnen doen naar het eerste elftal. Hierover nuchter: „Dan moet er naar leeftijd geselecteerd worden, dat lijkt me logisch.” Ton Verschoor laat duide lijk blijken dat hij onder de indruk is van de supportersschare die Stormvogels elke keer weer op de been brengt: „Het is voor ons ’n geweldige stimulans dat er zoveel mensen langs de lijn staan. Heel Stormvogels lijkt veel meer achter het eerste elftal te staan dan vorig seizoen. Misschien komt dat wel door het aan vallende voetbal dat we spelen.” HANS BOTMAN erkenning van Huygs blijkt ondermeer uit de wekelijkse waarderingslijsten in het blad Voet bal International. In uit- en thuis wedstrijden behoort hij regelmatig tot de uitblinkers. Toch staat de blonde speler pas twee jaar vast op de plaats die hij nu inneemt- In Hughes tweede jaar als trainer bij Haarlem (tijdens zijn tweede con tractperiode uiteraard) moest Huyg in de wedstrijd tegen Den Haag de taak van de geschorste Marijt overnemen. Marijt kon niet meer op die stek terugkomen en was een van de vele spelers die verdwenen na het degra- datieseizoen 1974-’75. zz degradatie was pas een feit na beslissingswedstrijd tegen DJK. Verschoor: „Juist die dag ging ik op vakantie en terwijl die wedstrijd werd 1 gespeeld vloog ik boven de oceaan. Ik heb anderhalf uur op m’n horloge geke ken en toen ik geland was heb ik direct opgebeld. Ik ben een paar dagen sjagrij- nig geweest toen ik hoorde dat we het niet gehaald hadden.” Ton Verschoor wil zeker niet de toenmalige trainer Jan Poot de schuld geven van de degradatie: „We konden allemaal ontzettend goed met deze man opschieten. Omdat hij nog betrekkeljjk jong was voelde hij zich echt een kameraad van de spelers en wanneer er eens een geintje uitgehaald werd was hij degene die voorop liep. Ja. het was een erg gezellige tijd.” Nadat het bestuur van Stormvogels eind vorig seizoen Jan Poot te kennen had gegeven niet meer van zijn diensten gebruik te willen maken moest er een andere oefenmeester gezocht worden. Ton Verschoor: „Er waren op een gege ven moment negen kandidaten en na een voorselectie kwamen er vier opda gen voor een gesprek. Gelukkig hebben de spelers inspraak gehad in de sollicita tieprocedure. Acht spelers van het eerste en tweede elftal gingen met het bestuur om de tafel zitten en ontvingen de eerste sollicitant. Dat was toevallig Hans Paauwe. Fysiotherapeut Van der Zwaard heeft er de afgelopen week voor zorggedragen dat Haarlem morgen zijn betrouwbare voorstopper niet hoeft te missen. Een belangrijk gege ven voor een duel tussen enerzijds de club met de ex-Haarlemmers Metgod en (de herstellende) Vosmaer en an derzijds het team met de voormalige AZ-azen Wildbret en De Vries. „Dat verleent die ontmoeting wel een spe ciaal tintje. En natuurlijk het feit dat AZ zoveel meer geld heeft om de zaak te runnen. De laatste competi-

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 14