Koppelen aan renovatie van huidige centrum WEINIG HOOP VOOR RECLAMANTEN schoonmaakaffaire Beverwijk haalt bakzeil in de 'lêü^r BI IrlBRI aBa I MHl Damiate Pers abonneevoordeel VERGADERING SPORTCOMMISSIE INBRAAK IN TIEN WERKSTERS OP STRAAT? Overlijdensberichten Ook volgend jaar scholierencross DUINWIJKLAAN Kienavond in Castricum f w 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 6 ZATERDAG NOVEMBER 2 7 Aardgas N Boeken: Hal HAARDPLATEN 4 Reuze(n) v puzzel Kalender 1977: 12.50 STAALSTEIGER N IJ M E G E N SPECIALISTEN IN STALEN STEIGERS (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK/BEVERWIJK. Het bestuur van het woonwagen centrum „IJmond” verwacht dat de deconcentratie van het centrum niet binnen vijf jaar z’n beslag heeft gekregen. Het plan om elders in IJmond-Noord particuliere stand plaatsen in te richten houdt Ver band met de wens het woon- en leefmilieu op het woonwagencen trum aan de Heemskerkse Commu- nicatieweg grondig te verbeteren. Zoals bekend heeft de gemeente Be verwijk aangeboden een terrein aan de Brink ter beschikking te stellen voor het stichten van een klein woonwagenkamp. Binnenkort komt het dagelijks bestuur van het woon wagencentrum met een nota inzake standplaatsenbeleid, dat nauw is verbonden aan een renovatie van het huidige centrum. Weinig hoop Ruim 100 huizen VERHUISLIFT Tel. 023-285495 of 02526-6277 Bedrijfsbelangen 3.25 Monumenttaal 2.50 i Kaart van Haarlem e.o.: Faikpian Puzzels: Grote Markt - Haarlem (90 x 60) 12.50 Keukenhof Lisse (90 x 60) 12.50 Haven IJmuiden (68 x 44) 10.- Posters: I rWF (ADVERTENTIE) IN 1982 WOONWAGENKAMP AAN BEVERWIJKSE BRINK in 9 I (ADVERTENTIE) ’P (Van een onzer verslaggeefsters) i K- (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) er Hoorzitting bestemmingsplan Heemskerk-W estertuin en tig sin de te n s- Het aardgasnet wordt op uitdrukkelijk verzoek van de bewoners zelf aangelegd, en uit het overleg met de brandweer is gebleken dat uit oogpunt van de brand- n. il- n B- »r 5. »nin- tho- in elke gewenste afmeting ter verfraaiing van OPEN HAARDEN, WANDEN etc. (Van een onzer verslaggeefsters) (K ru iswoordpuzzel 90 x 170 cm 10.- Zaanse Schans ■lltaiirailhiiiiiiiilLiiiiiii n POSTBUS 6526 - TEL.080-553198 )- I- a t ur u- o- rd y- r- l- Zonder voorzieningen zou de geluids belasting van de Westelijke Randweg te groot zijn, maar met kunstmatige voor zieningen zou het geluidsniveau kunnen worden teruggedrongen tot een aan vaardbaar niveau (55 decibel). De ge plande 32 meter brede strook „recreatie” zou onder meer de mogelijkheid bieden een geluidswal aan te leggen en ook beplantingen zouden het geluid kunnen reduceren. de Westelijke Randweg en van de Rijks straatweg voor de bewoners. Wethouder H. J. M. Roozen verdedigde ter zitting het standpunt van de ge meente Heemskerk. Hij lichtte toe, dat de geluidshinder van de Rijksstraatweg/ Alkmaarseweg niet in de berekeningen is betrokken, daar er van mag worden uitgegaan, dat bij de realisering van de Westelijke Randweg het gedeelte Rijks straatweg/Alkmaarseweg zijn funktie als doorgaande weg zal verliezen en dan opgenomen zal worden in het stelsel van stad- en buurtstraten. Ten aanzien van het internationaal transport-, op- en overslagbedrijf Ge broeders van Oosten stelt het gemeente bestuur zich op het standpunt, dat sinds 1963 geen bedrijfsbebouwing ter plaatse is toegestaan en dat overeenkomstig het bestemmingsplan in 1965 een vergunning voor de bouw van een schuur is afgewe zen. De firma beschikt thans over een overslaghal en dergelijke in de gemeente Roermond, waar in 1972 een terrein van 5300 m2 werd gekocht. Tijdens de hoor zitting bleek, dat de firma deze hal aan derden heeft verhuurd. De heer Baron wees er op, dat het bij de opheffing van de Heemskerkse vesti ging gaat om een bedrijf met 40 man Een deel van het voor de woningbouw bestemde terrein achter de bedrijfsbe bouwing aan de Rijksstraatweg. BEVERWIJK. In de nacht van donderdag op vrijdag is ingebroken in een woning aan de Duinwijklaan. De dieven kwamen het pand binnen door een deurraampje te forceren. Uit een bureaulade wordt een geldkistje met in totaal 57 vermist. Het Regionaal Instituut hakte de knoop door, weigerde langer met Be verwijk samen te werken en ging in zee met schoonmaakbedrijf Asito. Dit bedrijf wilde de schoonmaakklus voor 375.000 per jaar opknappen, voor het Regionaal Instituut dus een besparing van 125.000. Beverwijk vond dat dat niet kon en het Instituut verplicht was de schoonmaaksters van de gemeente over te nemen. Schoonmaaksters ho ren bij het personeel van de scholen. Het Instituut onderschreef dit niet en bleef volhouden, dat de schoonmaak sters niet tot het personeel van de school behoren. „Net zo min als de werksters die het gebouw van sociale zaken schoonmaken tot het personeel van die dienst gerekend moeten wor den,” zo verklaarde indertijd bij de Raad van State de raadsman van het Instituut. BEVERWIJK. Overleden: Alderd Kluft, huize St. Agnes- Laan van As- sumburg 26, Heemskerk. Oud 86 jaar. Gelegenheid tot condoleren zondag van 15.30-16.00 uur in het Uitvaartcentrum aan de Verherentstraat 6 te Heemskerk. Begrafenis maandag om 11.00 uur op de Algemene Begraafplaats te Heemskerk. Lodewijk Gerardus Kamphuis, Beeck- zanglaan 102, Beverwijk. Oud 60 jaar. De overledene Ligt thuis opgebaard. Ge legenheid tot condoleren zondag van 14.00-16.00 uur en van 19.00-21.00 uur. Begrafenis dinsdag om 11.00 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Bergweg te Bloeméndaal. Willem van der Lee, Koningstraat 94, Beverwijk. Oud 71 jaar. Gelegenheid tot condoleren zaterdag en zondag van 15.00-16.00 uur in het Uitvaartcentrum aan de Velserweg. Begrafenis dinsdag om 11.00 uur op Duinrust. JW A 5 3. HEEMSKERK/HAARLEM. Een commissie uit Gedeputeerde Staten van Noord-Holland heeft vrijdagmorgen in het Provinciehuis te Haarlem een hoor zitting gehouden met als onderwerp de bezwaarschriften die zijn ingediend te gen het in juni door de gemeenteraad vastgestelde bestemmingsplan „Heems- kerk-Westertuineh”. In verband met de uitbreiding van de PEN-centrale in Velsen-Noord zouden een zestigtal eengezinshuizen, eigendom van Hoogovens, moeten worden gesloopt. PEN Hoogovens en de gemeenten Be verwijk en Heemskerk hebben gezocht naar bouwmogelijkheden voor vervan gende woonruimte. Dat heeft geleid tot het ontwikkelen van een plan voor het gebied Westertuinen in de gemeente Heemskerk dat aansluit aan het gelijk namige plangebied in de gemeente Be verwijk. QOOOOCOOOOOOOQOCCGOOCOOOOOOO personeel en een omzet van vier miljoen gulden. De vestiging zou voor het bedrijf ook van belang zijn in het kader van de regionale distributie. De heer Roozen verklaarde zich bereid om met de recla manten om de tafel te gaan zitten om over de mogelijkheden van verplaatsing te praten. Uitbreiding van het bestaande bedrijf met een grote hal achtte de heer Roozen niet passend binnen het milieu van het onderhavige bestemmingsplan „Heemskerk-Westertuinen”. De heer Baron liet tijdens de hoorzit ting weten, dat hij met weinig hoop naar Haarlem was gegaan en dat hij met nog minder hoop terugging naar Beverwijk. De provinciale commissie voor de ge meentelijke plannen heeft het college van Gedeputeerde Staten in overweging gegeven het bestemmingsplan goed te keuren en de reclamanten te berichten, dat na afweging van alle belangen de inhoud van hun bezwaarschriften geen aanleiding heeft gegeven aan enig plan- deel de goedkeuring te onthouden. Dit is dus een advies., waarop de hoorzitting is gevolgd in het kader van de procedure. Naar aanleiding van de hoorzitting is nu over een aantal dagen een uitspraak van Gedeputeerde Staten te verwachten. Voor dit gebied geldt het bestemmings plan „Heemskerkerduin en Noorddorp’’, waarin de gronden zijn bestemd voor woon- en verkeersdoeleinden. Het gaat om een terrein van vijftien hectare, waarvan circa vijfeneenhalve hectare de bestemming woondoeleinden heeft. Ver wacht wordt dat ruim 100 woningen binnen deze oppervlakte kunnen worden gerealiseerd, 73 voor Hoogovens en PEN, 32 in de premiesector en 10 in de vrije sector. Twee bestaande woningen zullen worden gehandhaafd. Tegen dit plan zijn bezwaarschriften ingediend door de inspecteur van de Volksgezondheid en door mr. J. O. Ba ron namens de heren D. en W. van Oosten en de BV Gebroeders Van Oos ten, alsmede namens mevrouw L. Slings, Bevaria B.V. en Litro Bouwbescherming BV. De inspecteur van de volksgezondheid verscheen vrijdagmorgen niet ter zitting, maar zijn bezwaarschrift werd wel be handeld. Dit betrof de geluidshinder van De broedertwist tussen de gemeente en het Instituut, dat zij zelf in het leven heeft geroepen, begon toen men met elkaar in de clinch lag over de vraag of het RI verplicht is de zeven tien werksters, die de scholen van het RI schoonhouden, van Beverwijk over te nemen. De schoonmaaksters zijn in dienst van de gemeente, dat het RI jaarlijks een rekening stuurt voor het schoon houden van de gebouwen. Die kosten zijn inmiddels opgelopen tot 500.000 per jaar. Het RI vond dat al geruime tijd veel te kostbaar en vroeg Bever wijk te bezuinigen. In de praktijk liet de gemeente Beverwijk het aantal schoonmaaksters, en daarmee de kos ten, gestaag groeien. Hoewel het woonwagencentrum te Heemskerk pas vijf jaar bestaat, is reno vatie, zo meent het dagelijks bestuur, nu reeds noodzakelijk. De vakken, waarin de wagens staan, zijn door een snelle wijziging in het woongedrag van de woonwagenbewoners te klein geworden. De opknapbeurt van het centrum wordt gekoppeld aan de deconcentratie. Verhuisonderneming Specialist op gebied van kantoor inboedelverhuizingen met Korte Spaarne 21, Haarlem, tel. 023-326099/075-171700. De Brink te Beverwijk, waar een terrein ligt voor een klein woonwagenkamp. Momenteel staan er de gebouwen van de l.e.a.o.-school. Rechts op de foto een gedeelte van garage Drogtrop. In overleg met de stichting Ruimte voor de jeugd zijn er dan ook een aantal renovat’ieplannen geschetst en nader ulit- gewerkt. Voor deze plannen eehter, in samenwerking met de bewoners, afge rond en uitgevoerd kunnen worden, dient het aantal standplaatsen aanzien lijk verminderd te worden. Maar om dat allemaal mogelijk te maken is wel een Wijziging van de gemeenschappelijke re geling nodig. Die wijziging wordt mo menteel voorbereid. Seoretaris-coördinator Cees Hamers en voorzitter A. van Herpen schrijven in de toelichting op de begroting voor het volgend jaar, dat naast de hoopvolle initiatieven om het woon- en leefkli maat op het kamp op te vijzelen, er een aantal negatieve ontwikkelingen zijn waar nog nauwelijks een antwoord op is gevonden- Er wordt nog altijd gezocht naar een wijze waarop toezicht op het gebruik van bergingen en standplaatsen- kan wonden geregeld. In nauw verband hiermee staat het regelen van het on derhoud op het centrum en de toewij zing van standplaatsen. Het algemeen bestuur van het woon wagencentrum komt dinsdagavond 30 november in het gemeentehuis van Heemskerk bijeen om een acht punten tellende agenda af te handelen. Het dagelijks bestuur heeft 258.420 nodig om de tachtig wagens in het centrum van een gas aansluiting te laten voo rzien. Omdat het algemeen bestuur in januari van dit jaar al 100.000 hiervoor be schikbaar had gesteld vraagt men goed keuring van een krediet van f 158.420. BEVERWIJK. Zaterdag houdt de jeugdafdeling van voetbalvereniging Be verwijk in het Clubhuis een kienavond. Men begint om 20 uur. Het betreffende gebied heeft als zui- lijke grens de Kuikensweg/Wijk aan Duinerweg, de oostgrens wordt gevormd door de Rijksstraatweg, terwijl de ge projecteerde Westelijke Randweg de west- en noordgrens vormt. vanaf 125,- i bocooocooooooooooioocoQocooooo (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Donderdag 2 decem ber komt de gemeentelijke commissie voor sportzaken in openbare vergadering bijeen in het Stadskantoor. De vergade ring begint om 19 uur. De agenda vermeldt de behandeling van nota’s inzake de subsidiëring van het kleed- en clubgebouw van de SV Beverwijk, inzake het subsidieverzoek van de Honk- en Softbalvereniging Rooswijk en inzake de plaatsing van ballenvangers. Voorts komt aan de orde een voorstel over de garantieverlening voor de reke- ning-courant-kredietovereenkomst van de atletiekvereniging DEM en wordt in formatie verstrekt over de uitbreidings plannen van het dorpshuis „De Mori aan” in Wijk aan Zee. BEVERWIJK. De veldloop voor scholieren in Oastricum is een dermate groot succes geworden, dat men volgend jaar dit evenement wil herhalen. Aan de cross namen 315 leerlingen van 14 Be- verwijkse scholen deel. De uitslagen in de diverse groepen zijn als volgt: meis jes 12-13 jaar: 1. Jacqueline v. Lieshout (Pius X-college), 2. M- Kauffman (Wïlli- brordus mavo). Meisjes 14-15 jaar: 1. Kanin Adema (Pius X), 2. Monique de Boer (Pius X). Meisjes 16 jaar en ouder'- 1. Yvonne Kerkkamp (Pius X), 2. Lia Aardeniburg (Pius X). Jongens 12-13 jaar: 1. René Oostermeijer (Pius X), 2. Harro Dikkeboom (Pius X). Jongens 14- 15 jaar: 1. Hans Tervoort (Pius X). 2. Rudy Bloemendaal (Plantage mavo). Jongens 16 jaar en ouacr: 1. Jos Mole naar (Pius X) en 2. Alex v.d. Plas (Pius X). Mr. J. O. Baron verdedigde ter hoor zitting de zakelijke belangen van de in de aanhef genoemde in die hoek geves tigde bedrijven, die onder meer beperkt worden in hun uitbreidingsmogelijkhe den, terwijl verplaatsing voor de betrok ken bedrijven uiteraard grote conse quenties heeft. De gemeente Heemskerk heeft als commentaar op de bezwaarschriften van deze reclamanten gesteld, dat reeds eni ge jaren de overplaatsing van het be drijf Bevaria BV in discussie is. Over plaatsing naar een industrieterrein van deze staalstraal- en metalliseerinrichting wordt ook door het betrokken bedrijf wel gewenst, maar is tot nu toe finan cieel niet mogelijk gebleken. Zeven Eeuwen Haarlem 27.50 Van Gat tot Stad 13.50 Hannie Schaft 16.50 De Tovertoéter van Bert (kinderboekje) N.Holland i (Tour-in boekje) Bij Koninklijk Besluit is nu be paald, dat het Regionaal Instituut met het schoonmaakbedrijf Asito in zee mag gaan om de scholen van het Instituut schoon te houden, onder de voorwaarde, dat het Instituut ver plicht is acht schoonmaaksters van de gemeente Beverwijk in dienst over te nemen. De gemeente heeft zeventien werk sters op de loonlijst staan, die de RI- scholen schoonmaken. Asito verklaar de indertijd bereid te zijn zeven werksters in vaste dienst over te nemen. Voor de andere tien werk sters is er geen werk binnen het bedrijf. Deze beslissing van de Kroon kan de gemeente Beverwijk veel geld gaan kosten. Het provinciaal bestuur heeft altijd een minnelijke schikking van de controverse voorgestaan, om dat de financiële nadelen voor Bever wijk abnormaal hoog kunnen uitval len. Bij ontslag van alle zeventien werksters zou Beverwijk in de ko mende vier jaar bijna anderhalf mil joen gulden aan wachtgeld moeten betalen. Nu het er naar uitziet dat er negen werksters op straat komen te staan leert een rekensom, dat Bever wijk per jaar f 270.000 aan wachtgeld voor acht werksters kwijt is. Grote Markt - Haarlem (90 x 60) 3.- Keukenhof - Lisse (90 x 60) 3.- Haven IJmuiden (68 x 44) 2.50 BEVERWIJK. De Kroon heeft in de schoonmaakaffaire tussen de ge meente Beverwijk en het Regionaal Instituut voor het voortgezet onder wijs in Midden-Kennemerland de ge meente Beverwijk in het ongelijk gesteld. veiligheid op het kamp een betere gas voorziening zeer gewenst zou zijn. Het gehele gebied waarin het woon wagencentrum ligt is bestempeld als on rendabel gebied, hetgeen betekent, dat de kasten voor aanleg van de hoofdgas- leidingen voor rekening komen van de aanvrager van het gas. De bewoners gaan aan het woonwagencentrum een vergoeding van ongeveer 2,75 per week betalen. Ook voor de verbetering van het ri oolstelsel moet heel wat geld worden uitgegeven: ƒ65.000. Het regenwaterriool is regelmatig verstopt door de lozing van huishoudelijk afvalwater van de woon wagens waardoor een ontoelaatbare ver ontreiniging van het rond het centrum liggende oppervlaktewater optreedt. Men Wil nu een deel van het regenwaterriool op het diiepriool naar de zuiveringsin stallatie aansluiten. Het diagelijks bestuur van het woon wagencentrum verwacht voor 1977 een exploitatietekort van 143.622, dat wordt omgeslagen over de deelnemende ge meenten op basis van het geraamde inwonertal op 31 december 1977. Velsen zou dan 55.102 moeten bijdragen, Be verwijk 31.640, Heemskerk 28.440, Cas tricum 19.997 en Uitgeest 8443.

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 9