IJmuiden, Santpoort en Velsen-Noord vierden feest i Nieuwbouw voor Haven IJmuiden Stores Man gewond in PEN-ketelhuis Stacon BV in nieuw pand HSV Velsen viste op taai-poppen Doorrijder van bed gelicht Inbraakje in Wijkerstraatweg een fleurop BESTE KINDEREN RAADSLID C. HOEK OP DE BRES VOOR MILIEUBEWAKING Gebruik alcohol in Sr Expeditiebedrijf naar industrie-terrein verkeer viel mee m .SKÏMwrqAMHM Twee pontons voor Mammoet Transport v 4' 5 7 MAANDAG 2 9 NOVEMBER 4 t; mm Evenals vorig jaar kom ik woensdag 1 december om half drie in de „Wintertuin" aan de Grote Markt. 19 7 6 IJMUIDEN-VELSEN Santpoort t' (ADVERTENTIE) I L Sint Nicolaas op drie plaatsen in Velsen juichend ingehaald met een zak snoep lieten te Sint 1 5 l land r De groeten van Sint en zijn Trefpunt-Pietemannen. Tot woensdag 1 december op de Grote Markt. Organisatie haarlem trefpunt t t i in de werd onder grote belangstelling door kruist waarbij de pieten rijkelijk strooi den. Op de Breesaperhof van de feeste lijke ontvangst, die plaats vond op de fleurig getooide luifel van slager Veld- De tien beste vissers van deze dag waren: 1. W. Stet 664 cm., 2. J. Akker man 588 cm., 3. B. Smeets 482 cm., 4. J. Beliën 475 cm., 5. R. Bosma 415 cm., 6. I. de Vries 390 cm., 7. D. Otte 385 cm., 8. J. de Rooy 371 cm., 9. W. Koelewijn 354 cm., 10. J. Smeets jr. 347 cm. dé moderne manier van groeten voor ver weg en dichtbij Haal er één bij uw Fleurop-bloemist. Fleurop Interflora garandeert uw bestelling. Koninginnegracht 135, Den Haag. »P- st- ïa- >or te- De vergadering in het stadhuis begint om 19.30 uur en is voor belangstellenden toegankelijk. Voordat definitieve beslissingen wor den genomen wil het progressieve raads lid dat de raad dan wel de betreffende worden, ineetlicht de ieb lan erd as- Ik ?en en. tij, eis en ci- iet rel fi er im iet irs ?n, uit >e- m. iet en IIJMUIDEN. De politie heeft zaterdag avond omstreeks tien uur belet dat een van de leegstaande renovatiewoningen in de Tuindersstraat gekraakt werd. Voor komen werd, dat drie uit Haarlem af komstige Turken met hun gezinnen zich als bewoner konden vestigen. groepsgewijs vertrekken. De politie greep in op het moment dat er nog sprake was van inbreken. Na verhoor werden de aspirantkrakers terug naar Haarlem gestuurd. Met deze schriftelijk gestelde vragen heeft het raadslid C. Hoek zich tot het gemeentebestuur van Velsen gewend. In het bevestigende geval Hoek weet te melden dat GS deze overname reeds zou hebben goedgekeurd wil vragensteller weten of de gemeente zelf voornemens is zich de middelen te gaan verschaffen voor het meten en waarnemen van eventuele, verstoringen van het milieu. Jullie komen daar toch ook je pakjes brengen voor andere kin deren, die in een tehuis zitten. Bespreek met je Vader en Moeder welk Sinterklaaskadootje jij mag brengen. Elk kind, dat meehelpt krijgt een glaasje limonade en een bioscoopkaartje voor de film van 4.00 uur in „Studio" op de Grote Markt. Er zijn 200 plaatsen - zorg wel dat je vroeg bent. Ik beloof jullie, dat wij er een hardstikke gezellige middag van maken. VELSEN. Bij een bedrijfsongeval in een PEN-ketelhuis is vrijdagmiddag een 60-jarige inwoner uit IJmuiden ge wond geraakt. De werknemers was in ketelhuis 2 bezig met demontagewerk- zaamheden. VELSEN - Is het juist dat de gemeen te Zaanstad het laboratorium van de Dienst Milieuhygiëne voornemens is af te stoten en de werkzaamheden te laten voorzetten door Provinciale Waterstaat? Is de raad of de commissie voor Open bare Werken en Milieuhygiëne bij deze overdrachtsprocedure ingeschakeld? 's Middags volgde de officiële intocht van de goedheilig man in een vrolijke en fleurige optocht dooi Velsen-Noord. Van het PEN-parkeerplein af werd de intocht onder grote belangstelling van zeer veel ouderen en jeugd begonnen. De Show-drumband Velsen uit IJmuiden met majorettes opende de stoet, vooraf gegaan door vier zwarte pieten op zware motoren- Niet minder dan twintig zwar te Pieten reden per paardetram als voorlopers van de Sint, die in een open landauer, omringd door zeeverkenners van de Dr. Ariëns groep zijn plaats in de stoet innam. De paardetram was „bevolkt” met kinderen van elke school, waaronder de LOM-school. VELSEN. Het zijn voor St. Nicolaas drukke dagen geweest in heel wat plaatsen, waar hij is ingehaald. In de gemeente Velsen viel hem zaterdag een grootse intocht op drie plaatsen te beurt. In zijn wonderbaarljjke goedheid wist hij op één dag in IJmuiden, Santpoort en in Velsen-Noord aan te komen. Op alle drie de plaatsen werd hij harteljjk verwelkomd en liet hij veel kinderharten sneller kloppen. Sporen in de buurt van de plaats van overtreding wezen de richting aan die de doorrijder had gekozen. Bij een klein buurtonderzoek kon worden vastgesteld welke auto bij de aanrijding betrokken was. De dieven kwamen via de achterzijde van het huis binnen. De hele beneden verdieping werd doorzocht. De lade van een kast werd opengebroken en daarin zat he geldkistje. Dat werd later in de omgeving van het huis leeg teruggevon den. IJMUIDEN. Het alcoholgebruik in het verkeer is dit weekeinde meegeval len. „Slechts” vier personen werden door de politie verhinderd verder te rijden. Een van hen een 39-jarige vertegen woordiger uit Boskoop moest een bloedproef ondergaan. De andere drie kwamen er met een rijverbod van af. Voor zijn aankomst in IJmuiden had de Sint, samen met een groot aantal Pieten de boot genomen. Met de sleep boot Nestor van Wijsmuller kiwam hij om half elf op het Sluisplein aan land. Daar werd hij van harte welokm gehe ten door directeur A.Toonen van de VVV, terwijl honderden ouders met kin deren zich verdrongen om toch maar niets van de aankomst van de Goedhei- ligman te missen. Het muziekkorps van WilheilmJina bereidde de Sint op het Sluisplein een muzikale hulde, waarna een grote en feestelijke stoet zich op maakt voor een rondrit door IJmuiden. VELSEN-NOORD By een inbraak in een woning aan de Wijkerstraatweg zijn een bedrag van 400 en een aantal postzegels gestolen. De tussenstand van de eerste vijf plaatsen per afdeling, ria drie wedstrij den, is: Ere-afdeling: 1. A. de Raad 635 cm., 2. D. Otte 605 cm., 3. H. J. Otte 547 cm., 4. W. de Vos sr. 531 cm., 5. J. Vrijhoef 403 cm. A-afdeling: 1. W. Stet 838 cm., 2. W. Koelewijn 772 cm., 3. R. Bosma 609 cm., 4. I. de Vries 607 cm., 5. A. Jongbloed 588 cm. B-afdeling: 1. J. Smeets jr. 635 cm., 2. J. de Rooy 615 cm., 3. J. Akkerman 588 cm., 4. J. Beliën 559 cm., 5. J. van Beekhoven 553 cm. De volgende wedstrijd zal worden ge houden op 11 december. Vertrek om 8 uur van het Plein 1945. IJMUIDEN. De BV IJmuiden Sto res heeft haar Nettenfabriek in Katwtfk een nieuw onderkomen gegeven. Netten fabriek De Noordzee heeft er nieuwe magazijne* en een nettenmakerij van 63 meter lang en 14 meter breed bij gekre gen. De fabriek, onderdeel van de BV IJ muiden Stores, is sinds 1941 in Katwijk aan Zee gevestigd en in 1951 werd de eerste nieuwbouw betrokken. Door de snelle ontwikkelingen, met name van de pelagisehe trawlnetten, was het nodig om opnieuw het bedrijf fors uit te breiden en het bedrijft hoopt met de in gebruikneming van de huidige nieuw bouw de visserij die vistuigen te kunnen leveren, waardoor de Nederlandse visse rij ook in de toekomst haar goede posi tie kan behouden. Naast de Nettenfa briek Noordzee heeft IJmuiden Stores ook vestigingen in Scheveningen, Stel lendam en natuurlijk IJmuiden. AMSTERDAM. Bij de Nederlandse Dok en Scheepsbouw Maatschappij is zaterdagmorgen de eerste van twee af- zinkbare pontons voor Mammoettrans- port BV te waten gegaan. De tweede ponton zal medio december van stapel lopen. De beide pontons hebben een lengte van 103 meter, zijn 30 meter breed en hebben een dekoppervlak van 2800 vierkante meter en eèn draagver mogen van 12.000 ton. In een machine kamer, die hoog boven dek uitsteekt, bevinden zich twee dieselmotoren van elk 100 pk., die moeten zorgen voor het vullen en legen van de tanks voor het afzinken en weei- boven water bren gen van de pontons. De beide pontons gaan varen voor de werkmaatschappij Mammoet Goedkoop in Amsterdam. In IJmuiden kwam Sinterklaas met de boot van Wijsmuller bij het Sluis plein aan, waar hij werd verwelkomd door vele honderden kinderen en door directeur A. Toonen van de VVV. VELSEN. Zaterdag hebben 30 deel nemers van de hengeisportvereniging „Velsen” de derde wedstrijd van de win tercompetitie gebouden. Deze stond on der auspiciën van St. Nicolaas. Voor de vijf beste vissers van iedere afdeling, waren er taaipoppen te winnen. De overige deelnemers kregen als surprise een speculaaspop. Het weer en de vangst waren bijzonder goed. boer. De heer G. Buur bracht aan Sint Nicolaas ca en zijn medewerkers dank voer dit feestelijke bezoek aan Velsen- Nooid waaraan zeer velen grote vreugde hadden beleefd. Het metaalbedrijf Stacon uit IJmuiden heeft zaterdag op feestelijke wijze haar vijfjarig bestaan kunnen vieren. Op deze dag nam het bedrijf een nieuwe bedrijfs- «Ut j Het uitblijven van een beslissing over de verkoop-erfpachtkwestie speelt ook bij de bouwplannen van de Oud-Katho- lieke parochie H. Engelmundus. Het kerkbestuur wil aan de Bloemstraat een verenigingsgebouw neerzetten, dat niet alleen voor kerkelijke activiteiten, maar ook voor andere doeleinden ter beschik king gesteld zal worden. Het gemeente bestuur gaat akkoord met de bouwplan nen en zal grond tegen een bepaalde vergoeding in gebruik geven. De bouw van een bowlingcentrum in IJjuiden vormt het volgende punt van bespreking. Twee vragen staan hier cen traal. Moet er een bowlingcentrum ko men en zo ja is de voorgestelde plaats, Bellatrixstraat hoek Planetenweg, de beste. De intocht van Sinterklaas stond nog in het teken van „100 jaar Noordzeeka- naal en IJmuiden” en daarom was de stoet van Sint en zijn Pieten uitgebreid met een oude bakkerskar en oude en nieuwere auto’s Terwijl de Sint met zijn fabelachtige leeftijd nog best mee kon komen, kon een van de wagens uit 1955 dat niet meer en hij werd gesleept aan de staart van de stoet- Sinterklaas zelf had plaats genomen in een open rijtuig van waaruit hij vriendelijk zwaaiend de kinderharten sneller deed kloppen. De IJmuider Harmonie zorgde voor vrolijke marsmuziek tijdens de rondgang, die ruim anderhalf uur duurde. Ook een kleine showband van Zwarte Pieten liep in de stoet mee en zorgde voor heel wat vermakeljjke momenten. Bij de Planeten weg zorgde het tamboers- en trompetten korps Velsen-noord SM voor een show. Tenslotte Driehuis. - Op 7 juli werd door brand aanzienlijke schade aange richt aan het stenen gebouw van de Jan Campertschool. Het grootste deel van de schade, die in totaal f 138.033,25 be draagt, wordt door de verzekering ver goed. Het noodzakelijke herstel van de schade wil het gemeentebestuur aangrij pen om meteen andere herstel- vernieu- wings- en onderhoudswerkzaamheden te laten verrichten. In totaal betekent dat voor de gemeente een uitgavenpost van ruim 76.000. Voor het staidhuis speelde de muziek vereniging „SoM” in afwachting van de stoet. Loco-bungemeester Th. Witte ver welkomde de Goedhedligman en zijn knechten na aankomst op het balkon voor het stadhuis en bood hen allen als herinnering aan de honderdste verjaar dag van IJmuiden een herdenkingsme- daille aan. Om die werkzaamheden uit te voeren stond hij twee meter hoog op een lad der. Bij het aanbrengen van een strop, viel het slachtoffer op de betonnen vloer en hield daar een elleboogfractuur aan over. IJMUIDEN. Zondagmorgen om half vijf heeft de politie een 24-jarige IJmuidenaar van zijn bed gelicht die een half uur daarvoor een verkeerszuil om ver had gereden. OOk merkt de heer Hoek op dat in verband met de financiële deelname in het laboratorium er een mede-verant- woordelijkheid is voor de gevolgen van een eventuele statuswijziging voor het personeel. Het expeditiebedrijf J. Jaspers en Zoon B.V. wil van de Scheldestraat ver huizen naar de Kromhoutstraat. in het industriegebied. Het wil de grond aan de Kromhoutstraat van de gemeente huren, om daarop een garage met opslagruimte te bouwen. Er is overeenstemming be reikt over de huurprijs van ƒ9 per m2: het totaaloppervlak van de grond is J200 m2. Het bedrijf wil de grond huren, omdat het niet langer wil wachten op een principe-uitspraak van de raad over het verkopen dan wel in erfpacht uitge ven van gemeentegrond. Een aantal Zwarte Pieten verlevendigen de aankomst van de paardetram met kin deren bij de kantine van KIC-handbal, waar Sinterklaas zijn jeugdige gasten ont ving. ruimte aan de Trawlerkade in gebruik, nadat men uit het oude pand aan de Derde Havenstraat was gegroeid. Het bedrijf houdt zich bezig met toeleveringen aan de apparatenbouw en scheepsreparaties. Vijf jaar geleden begon C. Hoekstra samen met zijn vrouw aan een eigen bedrijf onder de naam Stacon en ondanks de wat som berder tijden is het bedrijf uitgegroeid en telt het nu zeven personeelsleden. In Santpoort werd de Sint ’s middags verwelkomd op het Station Santpoort- Zuid. Hier liet hij het rijtuig voor wat het was en nam hij zijn eigen vervoer middel, zijn prachtig witte schimmel, waarmee hij ook wat later een rond tocht maakte door Santpoort-Noord na met de trein van het ene dorp naar het andere te zijn gereisd. Het was weer de muziekvereniging Wilhelmina, die de Sint op zijn rondtocht door beide dorpen muzikaal vergezelde met zowel de drumband als het fanfarekorps. In het dorp Santpoort-Noord werd zelfs een speciale serenade aan de weldoener der kinderen gebracht. De intocht van Sint Nicolaas Velsen-Noord is zaterdag voor jongste schooljeugd van de drie kleuterscholen en de leerlingen van de eerste en tweede klassen van de drie bisisscholen, een vreugdevol gebeuren geworden. Om negen uur al begon het feest voor deze schooljeugd die met enorm enthousiasme en getooid met feestelijke hoofddeksels van de verschil lende scholen werden afgehaald door twee paardetrams. De 420 kinderen wer den daarbij in de trams vergezeld van een aantal zwarte pieten, die de pendel dienst meemaakten. De gesloten tram wagen was bespannen met twee zware Ardennenpaarden en de open Egmondse paardetram werd getrokken door twee Zwarte Friezen. Niet minder dan vijf keer werden de beide trams ingezet voor het vervoer van de kinderen naar de kantine van KIC-handbal op het sport park Rooswijk waar Sint met zijn knechten voor een ludieke ontvangst zorgden en zich met de jeugd bezighiel den onder het zingen van de bekende liederen, het uitdelen van verfrissingen en allen na ongeveer drie kwartier Vrijdag aangekomen: Rapid Bridge, George Town; Nordkliff, Gent, IJmui den; Waterdale, Great Yarmouth; Am- stelmeer, Port Elizabeth; Jenny Smits, Gravesend; Viking Moon, Hamburg; Rollnes, Mo I Rana, IJmuiden; Kosmos, Boulogne, IJmuiden; Widar, Tubarao, IJ muiden; Diana, Le Havre, IJmuiden. Vrijdag vertrokken: British Vine, Ant werpen; Willy B, Wisbech; Rhin, Dieppe; Herm Kiepe, Halmstad; Angelia Team. Gothenborg. IJmuiden; Ramnes, New Port, IJmuiden; Heinrich Knuppel. Rot terdam; Suntes, Odensee, IJmuiden; Nordkliff. Mariestad. IJmuiden; Irina, Karlshamn, West Zaan; Kostromales, Antwerpen; Windle Surf, Rotterdam; Medina, Londen; Rane, Le Havre; As pen, Hamburg; Zaandam; Viking Moon, Rotterdam: Axina Rotterdam. Ambien ce, Goole. Zaterdag aangekomen: Pallas Rotter dam; Ciudad de Medellin Antwerpen; Fridel Goole, IJmuiden; Tideway, Cont. Plat; Lynx, Londen; Hohentor Cont Plat IJmuiden; Inga, Antwerpen; Suru- ga Maru, Yokohama Sukhumi, Venst- pils; Multitank Frisia, Le Havre; Tor Brittania, Gothenborg; Rasmus Thol- strup, Arklow, IJmuiden; Holywood, Su ez; Eben Haezer, Londonderry, IJmui den; Acadian Freedom, Cont. Plat; Ken- rix, Kingslynn, IJmuiden; Maryios 1, Gr. Yarmouth; Jemrix, Poole, IJmuiden; Kis Skou. Gunness: Adele-J, Hull, IJmuiden Zaterdag vertrokken: Cornelia-B 6. Willemstad; Sea Bure, Cont. Plat; Wa terdale, Gr. Yarmouth; Katwijk, Es- bjerg; Thea-K, Odense, IJmuiden; A-King 1, Boston; Glencree, Belfast; Gulff Miss, Cont. Plat; Overseas Traveller, Philadel- fia; Herman Helena, Kopenhagen, Ber- nisse, Londen; Fridel, Goole, IJmuiden; Pattree, Whitby; Inca, Wisbech; Herni Oelmas, Hamburg; Walcheren, U.S. Gulf; Maersk Plotter, Cont. Plat, IJmui den; Tor Brittannia, Gotheborg; Pallas. Hamburg; Hohentor, Cont. Plat, Velsen; Saturnus, Lerwick; Poolzee, Selby; Dora, Kalamata, Beverwijk; Jenny Smits, Lo gos; Stirling Sword, Cont. Plat, IJmui den; Rasmus Tholstrup, Arklow. IJmui den; Talsy, Rotterdam; Beval, Bilbao, Yargora, Dieppe; Haico Holwerda. Har lingen Zondag aangekomen: Siranger, Ant werpen; Automedon, Antwerpen; Mari, Antwerpen; Eemsborg, Waya; Tuskar 2, Swansea; Borkum, Stockholm; Sheraton, Moordzee, IJmuiden; Hoegh Breeze, Caen; Subro Venture, Great Yarmouth; Koog a.d. Zaan; Formo, Karrevik; Com mandant Henri, Antwerpen. Zondag vertrokken: Suruga Maru, Middlesborough; Eben Haezer, London derry, IJmuiden; Lynx, Bergen; St. Lawrence Navigator, Montreal; Twadika, Le Havre; Gooiland, Santos; Twadika, Le Havre; Gooiland, Santos; Rollnes, New Port, IJmuiden: Multitank Frisia. Rotterdam. Maandag aangekomen: Baldur, Vigo; Seaspin Commodore, Cont. Plat; Fla- mengo, Santos; Scheldeborg, Randvik, Zaandam; Mongstad Fjord, Antwerpen; Pauline Brinkam, Rochester, IJmuiden. Vrollijke vlaggen omzoomden de door een waterskiiclub beschikbaar gestelde pontons waarop een springschans als glijbaan voor de zwarte Pieten diende en een demonstratieplateau voor de gymnastiekvereniging „Wijkeroog” een plaats vond. Het Tamboer en Trompet- terokrps „Velsen-Noord S.M.” sloot de stoet af. Vrijwel geheel Velsen-Noord VELSEN. Drie IJmuidense onder werpen en een aangelegenheid in Drie huis slaan op de agenda van de raads commissie voor openbare werken en mi lieubeheer, die dinsdag in vergadering bijeenkomt. Genoemd laboratorium heeft altijd als zelfstandige informatiebron voor de ge meente gefunctioneerd. Als in die situa tie door de overdracht verandering komt wil Hoek weten welke mogelijkheden de gemeente resten om zich over de milieu- situatie van lucht, land en water te laten informeren. (ADVERTENTIE) i’Wi

IJmuider Courant | 1976 | | pagina 5